FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 23 kwietnia 2024, 12:58 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14 listopada 2008, 09:27 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 września 2008, 17:03 - śr
Posty: 162
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Po przeczytaniu artykułu p. Trzybińskiego w ostatniej "Pasiece" zacząłem się zastanawiać, czy miód kremowany jest produktem przetworzonym. Jeżeli tak, to nie można go sprzedawać w ramach sprzedaży bezpośredniej. Co o tym sądzicie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 listopada 2008, 10:43 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Ja nie czytałem tego artykułu. Nie prenumeruje Pasieki. Jak możesz to wstaw artykuł, pewnie wiecej osób go nie czytało.

Ale moje zdanie nt. temat. Miód kremowany nie jest produktem przetworzonym. Ale żeby być pewnym, wg interpretacji polskich przepisów trzeba wystąpić do GUS-u o zakwalifikowanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 listopada 2008, 17:04 - pt 
tadex161 pisze:
Po przeczytaniu artykułu p. Trzybińskiego w ostatniej "Pasiece" zacząłem się zastanawiać, czy miód kremowany jest produktem przetworzonym. Jeżeli tak, to nie można go sprzedawać w ramach sprzedaży bezpośredniej. Co o tym sądzicie?


Nie Czytałem Jeszcze Pasieki ale czuję co tam napisano i nasuwa się parę pytań ?? Pszczelarz posiadający zezwolenie na sprzedaż bez pośrednią produktów nie przetworzonych sprzedaje Miód ,, OK. teraz pszczelarz sprzedający go zaraz po odwirowaniu sprzedaje miód płynny OK. za 2 miechy sprzedaje krupiec –OK. ale znając życie i mentalność klienta jeden chce płynny drugi krupiec zachodzi pytanie czy pszczelarz dekrystalizując miód go przetwarza ???
Bo z tego wynika że tak ale żaby było śmieszniej krupiec kładąc w słoiku latem na stole sam się rozpuści i co w tedy??
Inny przykład rolnik może na tych samych zasadach sprzedawać produkty mleczne jak ; Masło ,śmietanę ,ser A czy pszczelarz to nie rolnik tylko w dziedzinie specjalistycznej ??
Jadąc do Zakopanego przy drodze widzimy Baców sprzedających produkty mleczne Owcze i co widać Ci co mają zezwolenie sprzedają „ Oscypka i Bunc ,Bryndze „ ale inni nie mający zezwolenia ( a wolno im sprzedawać ) sprzedają „ Scypka i Bułe Syra „
Tu moje pytanie do Czego my dochodzimy aby zniszczyć pszczelarstwo czy je podnosić ??
Polak potrafi obejść przepis
Zaczniemy sprzedawać " Słodkie Pszczele Smarowidło "
Nie dziwię się byłemu ministrowi Łapińskiemu że przepisy dla Pszczelarzy przepisał z Mleczarzy Bo nie był pszczelarzem ,, ale że pszczelarze zastanawiają się nad takimi drobnostkami
„ Nie róbmy się więcej papiescy jak Papież i nie wychodźmy przed orkiestrę jak nam nie grają


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 listopada 2008, 21:06 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Bogus brawo dobrze napisane ale widzisz w polsce dalej panuje ciemnogrud



pozdrawiam henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 listopada 2008, 00:05 - sob 

Rejestracja: 25 września 2008, 11:18 - czw
Posty: 590
Lokalizacja: Wymysłów
Jeżeli kremowany miód jest produktem przetworzonym to miód w słoiku także ,powinniśmy sprzedawać w plastrach tak wynika z mojej logiki he he
Pozdrawiam Mariusz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 listopada 2008, 02:23 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 października 2007, 02:42 - czw
Posty: 830
Lokalizacja: bory dolnośląskie
Mariusz ma racje w plastrze to on nie jest przetworzony
a tak na poważnie to co ty robisz poza zmieszaniem go z powietrzem i wlaniem do słoika
ser to już wyższa szkoła jazdy ty nie musisz nic oddzielać żeby mieć miodek kremowy nie zmieniasz jego składu chemicznego co innego dekrystalizacja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji