FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 26 kwietnia 2024, 05:14 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Agroturystyka
Post: 28 listopada 2008, 22:37 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 października 2007, 02:42 - czw
Posty: 830
Lokalizacja: bory dolnośląskie
Czy ktoś może ma agroturystykę,pokazy itp.
wiem że niektóre pasieki prowadzą na przykład pokazy z życia pszczół dla dzieci ze szkół
jakie są warunki takowych co trzeba spełnić czy są w ogóle jakieś przepisy prawne co trzeba posiadać z dodatkowego wyposażenia np leki jakieś dodatkowe szkolenia ratownictwa??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 listopada 2008, 22:48 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
entrion pisze:
Czy ktoś może ma agroturystykę,pokazy itp.
wiem że niektóre pasieki prowadzą na przykład pokazy z życia pszczół dla dzieci ze szkół
jakie są warunki takowych co trzeba spełnić czy są w ogóle jakieś przepisy prawne co trzeba posiadać z dodatkowego wyposażenia np leki jakieś dodatkowe szkolenia ratownictwa??


Co roku odwiedzajs moja skromna pasieke uczniowie szkul podstawowych i pszczczkola,
co musisz miec to spokojne pszczoly, kilka masek ochronnych kilka ulikuw oszklonych obserwacyjnych, przygotowane prubki miodu w malych sloiczkach, troche pylku kwiatowego, dobre nerwy i gadane.
Moja pasieka jest ubespieczona i jesli osoby zostana porzadlone to ubespieczenie pokrywa calkowicie ewentualne leczenie i inne skutki porzadlenia czy nawet inny wypadek na terenie pasieki ktos zlamie noge, spadnie z drzew wiadomo odpowiada wlasciciel, a to ubespieczenie to nie majatek bo od rodziny pszczelej place 0,45 eurocenta, suma ta odprowadzana jest wraz ze skladka roczna do mojego zwiazku pszczelarskiego co gwarantuje mi pelne bespieczenstwo w pasiece dla mnie i osub obcych odwiedzajacych pasieke.
Pozdrawiam Krzysztof K


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2008, 11:35 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
U kolegi Matloka, którego spotkałem w Krakowie na Ogólnopolskich Dniach Pszczelarza w Krakowie - jest tak:

zobaczcie

http://albhonig-imkerei.de/

i z tłumaczeniem:

http://translate.google.pl/translate?hl ... D%26sa%3DG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2008, 11:45 - sob 
Tego Pszczelarza chyba nie trzeba Przedstawiać Piękna Malownicza okolica można zwiedzić wiele pasiek po drodze Tu też jest co pooglądać zjeść i przespać się wygodnie Czyli nic mie pozostaje jak Święta zaplanować w Górach :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 listopada 2008, 18:50 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
BoCiAnK pisze:
Tego Pszczelarza chyba nie trzeba Przedstawiać Piękna Malownicza okolica można zwiedzić wiele pasiek po drodze Tu też jest co pooglądać zjeść i przespać się wygodnie Czyli nic mie pozostaje jak Święta zaplanować w Górach :wink:


Naprawde wspaniale
Jusz przed dwoma laty bylem zafascynowany i chcialem zorganizowac wycieczke pszczelarzy Niemiecki wlasnie Do Kamiannej, napisalem list do wlascicieli z prozba o podanie cen za noclegi i morzliwej ilosci zakwaterowania dla gosci, autobus byl jusz zorganizowany, i jak ze strony internetowej wynika tanie i konfortowe noclegi, sniadanko + obiad wszystko w normie, przedstawilem te propozycje w moim zwiazku pszczelarskim i odrazu na poczatek mialem 45 osub chetnych na 7 dniowy urlopik , ale niestety do dnia dzisiejszego nie dostalem odpowiedzi od wlascicieli????.........
Czyli im nie zalerzy na klijentach!!!!.........albo maja dosyc swoich z regionu Polski????.....
Co o tym myslisz jak rozwiazac ten problem ????????.........
Nadal bylybym w stanie zorganizowac autobus pelen Niemcuw i to co roku ale jak dotad skonczylo to sie niepowodzeniem.
Pozdrawiam Krzysztof K


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 grudnia 2008, 10:03 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Krzysztof K pisze:
BoCiAnK pisze:
Tego Pszczelarza chyba nie trzeba Przedstawiać Piękna Malownicza okolica można zwiedzić wiele pasiek po drodze Tu też jest co pooglądać zjeść i przespać się wygodnie Czyli nic mie pozostaje jak Święta zaplanować w Górach :wink:


Naprawde wspaniale
Jusz przed dwoma laty bylem zafascynowany i chcialem zorganizowac wycieczke pszczelarzy Niemiecki wlasnie Do Kamiannej, napisalem list do wlascicieli z prozba o podanie cen za noclegi i morzliwej ilosci zakwaterowania dla gosci, autobus byl jusz zorganizowany, i jak ze strony internetowej wynika tanie i konfortowe noclegi, sniadanko + obiad wszystko w normie, przedstawilem te propozycje w moim zwiazku pszczelarskim i odrazu na poczatek mialem 45 osub chetnych na 7 dniowy urlopik , ale niestety do dnia dzisiejszego nie dostalem odpowiedzi od wlascicieli????.........
Czyli im nie zalerzy na klijentach!!!!.........albo maja dosyc swoich z regionu Polski????.....
Co o tym myslisz jak rozwiazac ten problem ????????.........
Nadal bylybym w stanie zorganizowac autobus pelen Niemcuw i to co roku ale jak dotad skonczylo to sie niepowodzeniem.
Pozdrawiam Krzysztof K


Krzysztof K -czy Ty dobrze pisałeś ? Bo ten link BoCiAnK to nie do Domu Pszczelarza w Kamiannej.
Tu masz link:
http://www.dompszczelarza.planty.pl/

Spróbuj jeszcze raz napisać. Czasami korespondecja e-mailowa nie dociera.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 grudnia 2008, 21:54 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 09:21 - pn
Posty: 1610
Lokalizacja: Wawa
Żeby z domu pszczelarza uzyskać jakąś odpowiedż ,to temat tabu .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! .
W to lato pisałem meile odnośnie zorganizowania zimowisk dla dzieci w Domu Pszczelarza ,szybciej bym beczkę śledzi zjadł niż uzyskał informację . Dopiero po meilu z odpowiednim logo odpowiedziano mi oczywiście zniechachęcająco .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2008, 16:13 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
wtrepiak pisze:
Żeby z domu pszczelarza uzyskać jakąś odpowiedż ,to temat tabu .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! .
W to lato pisałem meile odnośnie zorganizowania zimowisk dla dzieci w Domu Pszczelarza ,szybciej bym beczkę śledzi zjadł niż uzyskał informację . Dopiero po meilu z odpowiednim logo odpowiedziano mi oczywiście zniechachęcająco .


Prowadziłem korespondencję e-mailową w imieniu KrzysztofaK z Domem Pszczelarza i wszystko się wyjaśniło. Całą kopię korespondencji otrzymał. Teraz On sam bezpośrednio musi doprecyzować i podjąć decyzję.
Wcale nie odeprałem mojej korespodencji z Domem Pszczelarza jako zniechęcającej mnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 stycznia 2009, 05:07 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 09:21 - pn
Posty: 1610
Lokalizacja: Wawa
Jak pisałem zapytania o zorganizowanie zimowisk i koloni dla dzieci to była ciszaaaaaaaaa!!!!!! . W rozmowach tel było odbijanie piłeczki brak warunków , budynek nie spełnia wymogów itp. Na meile z konkretną odpowiedzią nie można było się doczekać . Dopiero otrzymałem odpowiedż z Domu Pszczelarza i z PZP po meilach z odpowiednim logiem . Jażeli jedziesz zostawić im kasę to tak , tylko w ośrodkach prywatnych jest taniej jak tam , i bez zniżki dla pszczelarzy.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji