FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 14:18 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08 grudnia 2008, 21:52 - pn 
Witam mam jedno pytanko do kolegów" Krzysztof K i Odgo".A mianowicie czy wiecie może jak to jest z tymi pszczołami w krajach UE czy są one refundowane.Dlaczego pytam ponieważ kiedyś kiedy jeszcze nie miałem włoszki zadzwoniłem do jednego hodowcy który jest starym działaczem w PZP z pytaniem czy zakupie u niego ta pszczołę.Odebrała akurat jego zona w chwili kiedy wymieniłem nazwę włoszka baba dostała furii chyba jak bym był koło niej to by mnie pobiła :mrgreen: .Wykrzyczała mi przez słuchawkę ze ta pszczoła nie jest uznawana w Polsce przez PZP i jest to chwast który wprowadza negatywne geny do naszej rodzimej kraniki.Jak to jest w UN ???


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2008, 23:31 - pn 
pszczoła włoska nie nadaje się na POLSKIE warunki ponieważ produkuje zbyt wielkie ilości czerwiu, nawet jeśli nie ma pożytku. Tereny polski nie są w stanie zapewnic naturalnych pożytków ty pszczołom. Jeśli chodzi o krzyżówki tych pszczół jest trochę inaczej, chodzi mi tu głównie o agresywnoś, ale oczywiście posiadajac cechy innej rasy mogą się swobodnie rozwijac z korzyścią dla pszczelarza.Włoszki są używane niekiedy przy hodowli matek pszczelich tylko z tego powodu że w rodzinach jest dużo pszczół, jednak rozwój tych pszczół jest stymulowany syropem. Panujący stereotyp,że pszczoła włoska jest doskonała na długie pożytki jest błędny. Z mieniająca się temperatura powoduje że pszczoły zjadają cały zapas jaki znajduje się w ulu. Dlatego pszczoły krainki są uznawane przez prawie wszystkich pszczelarzy produkójących miód towarowy.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2008, 23:39 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Paweł PZP uznaje swój własny nos i tyle masz włoszki i wiesz tak naprawde co to jest a skoro choduja włoszki w polsce to znaczy ze cos w tym jest tak samo jak z buckfastem sa stare pierniki bez urazy dla tych którzy sa starsi a mysla nowoczesnie takich ludzi potrzeba do zwiazku a dinozałry powinne odejsc bo juz czas



henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2008, 23:47 - pn 
lasica pisze:
pszczoła włoska nie nadaje się na POLSKIE warunki ponieważ produkuje zbyt wielkie ilości czerwiu,

Po to są izolatory i odpowiedni tryb prowadzenia gospodarki aby osiągnąć sukces

Jak wiadomo pszczoły Włoskie i Bucfast są to pszczoły budujące bardzo duże rodziny matki potrafią w sprzyjających im warunkach (czyli przy średnim dopływie nektaru i pyłku znosić nawet do 3 tyś jaj na dobę ) A Matka pszczoły Złotej Amerykańskiej nawet do 4 tyś Jeżeli by dopuścić te matki w naszych warunkach pożytkowych do pełnej swobody to mielibyśmy pełen ul tylko czerwiu i pszczół a miodu zero a nawet przy załamaniu się pożytku rodziny trzeba by było karmić .Dlatego w naszych warunkach pożytkowych jakie występują chcąc uzyskać dobry efekt w postaci zbioru miodu matki te należy ograniczać w czerwieniu .
Pszczoły te jak jedne i drugie mają burzliwy start wiosenny bardzo szybko dochodzą do potężnej siły (jeszcze gdyby im podać na przedwiośniu Ciasto miodowo—pyłkowe ) przy ograniczeniu już na początku mają z powodzeniem zbierzemy piękny miodek z mniszka jak i sadów i to dość w znacznej ilości .Ul Ostrowskiej jak i Wielkopolski są bardzo dobre do pozyskiwania małych i dużych ciągnących się pożytków . Ja gospodaruję na ulu Wielkopolskim W okolicach gdzie właśnie pozyskuję te pierwsze pożytki jak mniszek i sady Rodziny (matki Włoskie i Bacfasta jak i krainki ) pobudzam już do czerwienia w marcu ok. 10-15 podając ciasto po ok. 1kg na rodzinę takich porcji dostają min 2 ok. 20—25 kwietnia zakładam pierwsze pół nadstawki na gniazdo matka wtedy czerwi na 10 ramkach w korpusie na dennicy w miarę dopływu nektaru zwiększam miodnię nawet do 3 pół nadstawek po czym odbieram miód ok. 10 czerwca ograniczam matki w czerwieniu dając matkę do pól nadstawki na dennice pod kratę 10 rameczek 1 wielkopolskich wystarcza znakomicie na ograniczenie matek , przy intensywnym pożytku jaki np. był w zeszłym sezonie wcale nie było potrzeby w ograniczaniu pszczoły same miodem i pyłkiem ograniczyły czerwienie Matek na 10 ramkach . Korpus 10 ramkowy Ula Ostrowskiej jest doskonały dodając jako 10 ramko ramko pracy czyli dla matki pozostanie 9 przy dobrym pożytku nie kusił bym się w większym ograniczaniu < można też inaczej ograniczać matkę bez użycia jakichkolwiek izolatorów ;; Gdy w ulu mamy już ok. 60 –70 tyś pszczół wyciągamy z gniazda 4 skrajne ramki a w ich miejsce wkładamy ramki 1 Wielkopolskie tylko o szer 30—35mm pszczółki zaleją je miodem a matka czerwi na 6 ramkach Typ : Ostrowskiej czy Wielkopolskiej ,, jedynym mankamentem tej metody jest to że pszczoły pod połówkami ramek Ciągną Plastry Trutowe co trzeba wycinać co 10 dni ale zaś nam to wychodzi na dobre mamy wosk i walczymy z pasożytem


Na górę
  
 
Post: 09 grudnia 2008, 21:03 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
Paweł pisze:
Witam mam jedno pytanko do kolegów" Krzysztof K i Odgo".A mianowicie czy wiecie może jak to jest z tymi pszczołami w krajach UE czy są one refundowane.Dlaczego pytam ponieważ kiedyś kiedy jeszcze nie miałem włoszki zadzwoniłem do jednego hodowcy który jest starym działaczem w PZP z pytaniem czy zakupie u niego ta pszczołę.Odebrała akurat jego zona w chwili kiedy wymieniłem nazwę włoszka baba dostała furii chyba jak bym był koło niej to by mnie pobiła :mrgreen: .Wykrzyczała mi przez słuchawkę ze ta pszczoła nie jest uznawana w Polsce przez PZP i jest to chwast który wprowadza negatywne geny do naszej rodzimej kraniki.Jak to jest w UN ???


Witam

Musze przyznac to chyba wariaci!!!!!.... tak postepuja, jesli pszczola spelnia wymogi jej postawione i jest lapsza od najlepszej Krainki to co stoi na przeszkodzie zeby je wprowadzic do pasieki.
Nie wszscy maja rasowe pieski a pomimo to je kochaja!!!!!!...........
Piepsz refundacje i rub jak ty uwarzasz, a PZP i prezydent moga cie pocalowac w D........

U Niemcuw niema zadnych refundacji i ja tez zyje bez ich laski, i choduje sobie na co mam ochote. A po drugie w calej Europie niema zakazu chodowania pszczul wywodzacych sie z krajuw europejskich, czy to Wlochy, Anglia, Niemcy czy inne kraje europy niema podkreslam nie ma zakazu !!!!!!!!........... wrecz przeciwnie rasy z pozytywnymi walorami dajace silne rodziny i zdrowe pszczoly sa zawsze chetnie widziane.
Pozdrawiam Krzysztof K


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2008, 21:38 - wt 
Czyli jeden wniosek olewać starych pierdzieli z PZP i samemu hodować ulubione odmiany.Tylko że jest jedno ale niekiedy jest problem ze sprowadzeniem ulubionej pszczoły bo przepisy utrudniają.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2008, 21:49 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
Paweł pisze:
Czyli jeden wniosek olewać starych pierdzieli z PZP i samemu hodować ulubione odmiany.Tylko że jest jedno ale niekiedy jest problem ze sprowadzeniem ulubionej pszczoły bo przepisy utrudniają.


Przyjechac do Niemiec tu morzna wszystko kupic.
A morze zajme sie w sezonie sprowadzaniem takich matek do Polski ??????????..........
Pozdrawiam Krzysztof K


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 grudnia 2008, 01:37 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 października 2007, 02:42 - czw
Posty: 830
Lokalizacja: bory dolnośląskie
wielu ludzi w Polsce ma znajomych i rodziny za granicą jeśli chodzi o Niemcy to nie ma problemu ja mogę z pod Monachium sprowadzić w sezonie i to z dowozem do domu ale cena jest wysoka i nikt nie robi problemów ładujesz w kurtkę albo torbę i jedziesz do polski kto cie sprawdzi co masz i kogo to teraz interesuje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 grudnia 2008, 09:47 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 października 2008, 11:25 - pt
Posty: 130
Lokalizacja: małopolska
wkońcu Polska jest krajem UE obowiązuja nas te same przepisy dlaczego jeżeli w innych krajach niema zakazu sprowadzania lepszych pszczół z krajów UE to u nas ma być. PopieramKrzysztof K, [quote]

_________________
Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń,
lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 grudnia 2008, 10:10 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Krzysztof K pisze:

U Niemcuw niema zadnych refundacji i ja tez zyje bez ich laski, i choduje sobie na co mam ochote. A po drugie w calej Europie niema zakazu chodowania pszczul wywodzacych sie z krajuw europejskich, czy to Wlochy, Anglia, Niemcy czy inne kraje europy niema podkreslam nie ma zakazu !!!!!!!!........... wrecz przeciwnie rasy z pozytywnymi walorami dajace silne rodziny i zdrowe pszczoly sa zawsze chetnie widziane.
Pozdrawiam Krzysztof K


I właśnie dlatego tak jest. Przeczytaj w załączniku pierwsze zdanie.
więcej - tzn. cały artykuł tu:
http://www.pasiekaambrozja.pl/forum/vie ... 3874#13874


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 grudnia 2008, 14:02 - pt 
Dobrze by było gdyby ktoś zaczął sprowadzać matki z poza granic naszego kraju.Popyt na nie na pewno będzie.W końcu pszczelarstwo tak jaki elektronika non stop się rozwija :mrgreen:


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji