FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 19 kwietnia 2024, 06:39 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 21 października 2010, 18:18 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
adidar, na miodarki jest również dofinansowanie chyba 60%.Ale dlaczego masz kupować miodarkę za 4tyś i dorabiać "potentatów" sprzetu pszczelarskiego, skoro możesz dać połowę tej ceny a jakaś firma z odpowiednim sprzętem zrobi ci taką miodarkę jaka chcesz.Oczywiście ze wszystkimi atestami.To samo jest z lawetami.Dlaczego mam kupić od Łysonia czy Łukasiewicza skoro za połowę tej ceny mogę mieć taką jaką chcę


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 października 2010, 18:37 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
swoją drogą ciekaw jestem teraz podwyżek tego sprzętu, skoro mają być dofinansowania. Odkąd jest częściowe dofinansowanie NFZ na sprzet rehabilitacyjny, to firmy medyczne maja tak wygóroawne ceny, ze tylko iśc i im wy.....ac witryne. Kawałek buta ortopedycznego czy tym podobne rzeczy w tysiącach się liczą. Skandal to jest!!

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 października 2010, 22:20 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
adidar pisze:
W skrócie co podaje ARR :

(...)
2.
„Refundacja kosztów zakupu przyczep (lawet) do przewozu uli” - Końcowym odbiorcą pomocy może być pszczelarz, który posiada co najmniej 50 rodzin pszczelich. ale z kolei dodaja ze Maksymalna wysokość pomocy przekazanej jednemu końcowemu odbiorcy ( pszczelarzowi) w ramach tego działania, w okresie jednego sezonu nie przekroczy 50 zł w przeliczeniu na jedną rodzinę pszczelą i nie będzie wyższa niż 8 000 zł.
(...)


A gdzieś Ty to wyczytał ?
A może ktoś Ci to tak zinterpretował ?

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 października 2010, 22:21 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 23:08 - pn
Posty: 305
Lokalizacja: lubsko
Miałem zamiar kupić miodarkę z skorzystac z dofinasowania, ale termin 15 listopada jest chyba nierealne. Zanim związki sie rusza i pogłówkują jak wypałniac wnioski będzie juz po terminie.

_________________
A wy , pszczółki pracowite ,
Robotniczki boże ,
Zbierajcie wy miody z kwiatów ,
Ledwo błysną zorze !A wy , pszczółki , robotniczki ,
Chciałbym ja wam sprostać ,
Rano wstawać i pracować ,
Byle miodu dostać !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 października 2010, 23:02 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
krzysglo, na stronie Łysonia masz warunki przyznania dofinansowania. Poczytaj sobie jak obwarowane jest pszczelarz.

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 października 2010, 10:15 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
adidar pisze:
krzysglo, na stronie Łysonia masz warunki przyznania dofinansowania. Poczytaj sobie jak obwarowane jest pszczelarz.


No i nie jest dokładnie tak jak piszesz (o lawetach)

http://www.arr.gov.pl/data/01644/warunk ... 0_2013.pdf
str. 29
pkt. 7.4.8
Maksymalna pomoc nie może przekroczyc 8000 zł, ale nic tam nie ma o 50zł od ula.
Taki zapis (owszem) jest w przypadku sprzetu s.22 pkt. 7.2.8

i nie ma znaczenia czy ten plik pobierzesz ze strony Łysonia czy ARR.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 października 2010, 23:48 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
krzysglo, ok masz racje, przepraszam za błąd

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 października 2010, 22:42 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2008, 18:48 - czw
Posty: 926
Lokalizacja: Kraków/Łękawica
Ostatnio nasz prezes powiedział że odkłady refundowane mają zdrożeć do 200 zł i leki też mają iść w górę. A jak jest u was??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 października 2010, 23:46 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
d@niel_25, Łysoń już liczy sobie w ofercie po 200 zł za odkład, zobaczymy jak bedzie wsrod lokalnych sprzedawców

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 października 2010, 10:14 - pn 
adidar pisze:
d@niel_25, Łysoń już liczy sobie w ofercie po 200 zł za odkład, zobaczymy jak bedzie wsrod lokalnych sprzedawców

Wiesz co Ci powiem
Knieja dał ogłoszenie że sprzeda odkłady po stówie w ilości 500 szt
jak bym miał płacić 200 i jeszcze piernik wie ile czekać nie wspomnę już o ich jakości i zwróceniu baaaaa 50 % kosztu ( bo resztę Ci za myto sami zapier....olą to wolę jechać do Kniei tam pod koniec maja stanąć pośród tych pięciuset i wybrać odpowiednią ilość a przy okazji widzę co kupię i jeszcze wycyganię z 2-3 matki gratis ;-)
I mam odkłady końcem a góra początkiem czerwca a nie w lipcu tak jak to się dzieje w praktyce


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 25 października 2010, 19:44 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Mój znajomy kupował od łysonia w tym roku odkłady i przysłali mu je 15 lipca :/

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 października 2010, 20:27 - pn 

Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 00:01 - czw
Posty: 226
Lokalizacja: lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Ja u was jest z odkładami , ile można dostać ? , bo u mnie dawali 20 % z pasieki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 października 2010, 21:42 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
mariuszk, w rozpisce jest, że można zamówić 50 % stanu pasieki. Aczkolwiek u mnie el presidento, czyli prezes powiedział, że zostały 2 które mogę wziąć, więc chyba jest jakiś limit na koła

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 października 2010, 10:25 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 października 2007, 21:55 - ndz
Posty: 83
Lokalizacja: Kościerzyna
adidar pisze:
mariuszk, w rozpisce jest, że można zamówić 50 % stanu pasieki. Aczkolwiek u mnie el presidento, czyli prezes powiedział, że zostały 2 które mogę wziąć, więc chyba jest jakiś limit na koła


Dziwna sprawa Adam u ciebie przykładowo jak masz 20 rodzin to 50% to 10 odkładów ci sie należy więc nie wiem skąd te limity. No chyba że Prezes doliczył sobie część twojego stanu i bierze dla siebie. Proponuje zadzwoń do swojego WZP i się wszystkiego dowiesz.
Poproś Prezesa o pisma odnośnie refundacji z Wzp ma napewno bo u nas dostałem na 2 dzień po ogłoszeniu na stronie ARR.
Poydrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 listopada 2010, 19:55 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Czy ktoś się orientuje jak wygląda sprawa z refundacją sprzętu pszczelarskiego tj. parownika do wosku lub miodarki jeśli chodzi o liczbę rodzin co ja mam np 20?? Ile procent refundacji mogę się spodziewać?

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 listopada 2010, 18:48 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 września 2008, 17:03 - śr
Posty: 162
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Tutaj jest wszystko:
http://www.arr.gov.pl/data/01644/warunk ... 0_2013.pdf


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 listopada 2010, 19:02 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 października 2010, 10:49 - sob
Posty: 465
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Wsparcie rynku produktów pszczelich na lata 2010-2013. Dla mnie ten projekt jest do "bani" gdyż nie spełniam warunków.1-nie należe do żadnej organizacji pszczelarskiej. 2- nie posiadam 20pni. 3- wielkość ekonomiczna musi być większa niż 4ESU. No i z czego tu się cieszyć? Przecież jest wielu młodych ambitnych co chcieli by sobie powiększyć pasieke nowy sprzęcik zakupić matki powymieniać czy ktoś pomyślał o wsparciu dla takich osób? Twórcy projektu raczej nie. A jakaś pomoc by się przydała. A tak z " innej beczki" to ja jestem ciekaw jak ten projekt się sprawdzi w praktyce? Ale to jest tylko moje zdanie i wypowiedz każdy ma prawo mieć swoje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 listopada 2010, 19:52 - wt 
Małydadant pisze:
Wsparcie rynku produktów pszczelich na lata 2010-2013. Dla mnie ten projekt jest do "bani" gdyż nie spełniam warunków.1-nie należe do żadnej organizacji pszczelarskiej. 2- nie posiadam 20pni. 3- wielkość ekonomiczna musi być większa niż 4ESU. No i z czego tu się cieszyć? Przecież jest wielu młodych ambitnych co chcieli by sobie powiększyć pasieke nowy sprzęcik zakupić matki powymieniać czy ktoś pomyślał o wsparciu dla takich osób? .

HHe w necie znajdziesz takie tematy
- Nauka dla Hakerów :rolf:
- Jak Obejść prawo ;-)
- chyba trzeba będzie założyć temat jak nieuczciwie ale z przyczyn durnych wykorzystać wsparcie w pszczelarstwie :leży_uśmiech:
lekcja "1"
Opłacić 21 rodzin :leży_uśmiech:
Lekcja "2" - Myśl bo mając opłacone 21 rodzin jak pomyślisz możesz więcej skorzystać jak ten co opłacił 50
Co do tych 4 ESU - to pomyliłeś Musi być Mniejsza


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 02 listopada 2010, 20:13 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 października 2010, 10:49 - sob
Posty: 465
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Co dwie głowy to nie jedna. :brawo: Nic tylko zapisać się do koła i opłacić 21pni. :leży_uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 listopada 2010, 20:36 - wt 
Małydadant pisze:
Co dwie głowy to nie jedna. :brawo: Nic tylko zapisać się do koła i opłacić 21pni. :leży_uśmiech:


Co mi z takiej refundacji jak tak czy siak kase trzeba wyłozyć ,a jak ktos tej kasy nie ma? to szkoda nawet zachodu.

Słyszałem ,ze maja rozdawac w przyszłym roku bajwarol za darmo i chyba z tego względu opłace składke w związku w przyszłym roku :zeby:

Mój ojciec nie należał do zadnych związków na starość odbiło mu na dekiel i sie zapisalismy heheee a ten rok był tak fatalny i szkoda ,ze trafiła ta refundacja na przyszły rok bo moze i z kasa by się stało inaczej i miodarka moze nowa by była , no ale cóż nie od razu wawel zbudowali :P


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 02 listopada 2010, 20:40 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Rater, bajwarol to sobie mozesz wsadzic najwyzej do ogniska. Bierzesz pozyczke i masz miodarke. Z tego co pisza na stronie refundowac beda do 30 dni, wiec zdazysz oplacic 60 % pozyczki juz w pierwszej racie :brawo:

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 listopada 2010, 20:54 - wt 
adidar pisze:
Rater, bajwarol to sobie mozesz wsadzic najwyzej do ogniska. Bierzesz pozyczke i masz miodarke. Z tego co pisza na stronie refundowac beda do 30 dni, wiec zdazysz oplacic 60 % pozyczki juz w pierwszej racie :brawo:


tiaaaaa ,ale zebyś ty wiedział na ile mam pozyczki i w ilu bankach i ile musze raty płacic miesiecznie w dodatku przy ciagle rosnącym kursie franka i ile już zainwestowane jest w pszczoły ,a zysku konkretnego nie widać ...to moze byś zrozumiał ...a miodarkę to bym potrzebował juz taka konkretną takze za wysokie progi finansowe jak dla mnie :do bani:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 02 listopada 2010, 21:31 - wt 

Rejestracja: 22 marca 2010, 22:34 - pn
Posty: 340
Lokalizacja: dolnośląskie
maniek_mb pisze:
Dziwna sprawa Adam u ciebie przykładowo jak masz 20 rodzin to 50% to 10 odkładów ci sie należy więc nie wiem skąd te limity. No chyba że Prezes doliczył sobie część twojego stanu i bierze dla siebie


Witam. Chciałbym odpowiedzieć koledze. Mianowice: W kole jest limit przyznany przez związek pszczelarzy i pomyśl co by było gdyby wszyscy chcieli odkłady. ( im więcej koło opłaci składek ulowych tym więcej kasy zostanie mu przyznane). Proszę Cię ażebyś nie pomawiał prezesa swojego koła. Nie lepiej bezpośredni z nim porozmawiać? Przecież to też pszczelarz:)
pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 listopada 2010, 21:40 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 23:08 - pn
Posty: 305
Lokalizacja: lubsko
Z tymi dopłatami do sprzętu to objawia się jakaś ściema. Byłem na zebraniu w niedzielę i co mi mówią: dobrze ze jak na razie będzie dopłata na matki, leki i odkłady. Termin wyznaczony do 15 listopada nikt nie zdarzy w związkach przygotowac w tym czasie wniosków o dofinansowanie sprzętu. Zresztą jak na razie to nasi preziowie nie ustalili procedury jak to ma być realizowane. Ja sie spiałem całe lato aby mieć te dwadzieścia uli by zakupić miodarke i kicha. Od kwietnia sprawa wałkowana i nic z tego. Zawalił minister rolnictwa bo sie grzebał zawalił prezes ARR bo wydał dopiero w pażdzierniku zarządzenie i zawalili nasi bonzowie bo siedzieli grzecznie i czekali aż tamci coś wypłodzą.
Tym sposobem ARR oszczedza z unijnej dotacji za roko 2010. Pewnie starczy im na premie.
Jeżeli inne zarządy woj. zdąrzyły w tej sprawie coś zrobic to dajcie znać.

_________________
A wy , pszczółki pracowite ,
Robotniczki boże ,
Zbierajcie wy miody z kwiatów ,
Ledwo błysną zorze !A wy , pszczółki , robotniczki ,
Chciałbym ja wam sprostać ,
Rano wstawać i pracować ,
Byle miodu dostać !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 listopada 2010, 22:09 - wt 
kazio pisze:
[quote="maniek_mb" ( im więcej koło opłaci składek ulowych tym więcej kasy zostanie mu przyznane).

Nie Koło tylko pszczelarz też mi się to nie podoba bo to czyste oszustwo prowadzone przez WZP -
Ale kij ma dwa końce przelicz ile składki ulowej idzie do WZP - 55 % czyli to marne grosze a przydział kasy się zwiększa jak se więcej opłacisz
według dyrektyw ARR i PZP wolno Ci przy 21 ulach kupić 10 refundowanych matek obojętnie jakich a Kowalskiemu potrzeba 40 bo wymienił by w ulach ,zrobił se odkład - no trza policzyć straty co ptaszek zje czy pszczołom się nie spodoba :rolf:
wiec
Lekcja 3 -zamawiasz 10 inseminowanych bo Kowalskiemu wolno a jak się Kowalski z hodowcą dogada to ani ksiądz na spowiedzi wiedział nie będzie

Tylko teraz jestem sam ciekaw jak przy tych Dyrektywach zachowa się ARR bo wyraźnie tam pisze iż zamawiający Matki /odkłady nie może więcej zamówić jak 50% wielkości pasieki ciekawe kto i na jakiej podstawie ustali kwoty do ula tak jak to było do tej pory
A może nie ustali tylko zrefundują Kowalskiemu 50 % Z 10 ZAMÓWIONYCH ODKŁDÓW :leży_uśmiech: czyli wychodzi że dostał by ok 85 zl na ul ( przy cenie odkładu z tego roku )
Marzenia No Nie :leży_uśmiech:
:wnerw: Więc po co te wypociny ARR


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 02 listopada 2010, 23:07 - wt 
dewu pisze:
do 15 listopada nikt nie zdarzy w związkach przygotowac w tym czasie wniosków o dofinansowanie sprzętu. Zresztą jak na razie to nasi preziowie nie ustalili procedury jak to ma być realizowane..


Proszę Masz
Przeżuć sobie na kompa wydrukuj wypełnij i zanieś preziowi i powiedz niech rusza głową a nie dupą
bo do 15 listopada ma to odesłać do WZP
http://www.wzp-krakow.pl/dokumenty/wniosek.doc


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 02 listopada 2010, 23:09 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Ciekaw jestem ile podczas tej jesieni przybędzie tysięcy rodzin w Polsce. Nagle przybędzie każdemu pszczelarzowi dziesiątki albo setki rodzin. Każdy myślący już teraz opłaci większą ilość uli aby wychapać te 8 tys na sprzęt, a kto to póżniej sprawdzi jak jedna pasieka u pszczelarza koło domu a druga "fikcyjna" 40 km od niego na pożytku siedzi. I co pojedzie ten kontroler? A jeśli ktoś zdeklaruje teraz nawet faktyczny stan pasieki i ją opłaci a przez zimę mu padnie nie daj Boże 50% pasieki?
A więc tu mamy kilka furtek na kombinacje Polską. I tak jak to bywa w naszym kraju, hajs będzie zmarnowany. WIELKA to wada nasza - niegospodarność :cisza: :wnerw:

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 listopada 2010, 00:49 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 stycznia 2010, 23:00 - pn
Posty: 354
Lokalizacja: Podlasie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Gdzieś czytałem jak ktoś policzył ,aby ,,wychapać ,, te 8 tyś. musisz mieć 160 rodzin, a czy taka ilość zadeklarowana w ARR czy PZP do refundacji nie pójdzie do Urzędu Skarbowego?
I powyżej 80 rodzin zaraz zaczną liczyć sobie ile Ci zabrać za te 160 uli :do bani: :wnerw:

_________________
PRAWDZIWY MĘŻCZYZNA NIE JE MIODU , PRAWDZIWY MĘŻCZYZNA ŻUJE PSZCZOŁY


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 listopada 2010, 23:28 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 września 2008, 17:03 - śr
Posty: 162
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Nie martw się adidar. Do refundacji brany jest stan rodzin na dzień 30.09.2010r. Sztuczne zwiększanie stanu rodzin w tej chwili już nic nie da. Ciekawe tylko czy ta data będzie obowiązywała przez 3 lata, czy będzie się zmieniała co rok. W tym drugim przypadku zwiększanie wielkości pasieki ma sens pod warunkiem, że nie będzie zbyt wielu chętnych na kasę. Ilość pieniędzy jest ściśle określona, a w Załączniku do Zarządzenia Prezesa ARR można przeczytać: ARR dokona wyliczenia i wypłaty refundacji kosztów poniesionych przez podmiot uprawniony w wysokości nie wiecej niż 60 procent poniesionych kosztów netto (dotyczy sprzętu pszczelarskiego).
Oznacza to, że nie ma gwarancji wypłaty tych 60 procent. W przypadku dużej ilości chętnych może to być 50, 40 lub jeszcze mniej. Dlatego sztuczne zwiększanie ilości rodzin w ciągu przyszłego sezonu może nie być opłacalne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji