FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 03:13 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 29 grudnia 2008, 02:19 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 listopada 2007, 15:50 - pt
Posty: 99
Lokalizacja: Miedzybórz/Wrocław
Mam pytanie dotyczace sprzedazy bezposredniej i podatków. Z tego co nie co słyszałem z urzedem skarbowym bedzie sie miało doczynienia po przekroczeniu bodajze 80 uli(przekroczenie kwoty wolnej od podatku). Ale czy nadal jest tak w wypadku jesli ma sie chocby nawet 20 uli ,pracownie i zgode na sprzedaz bezposrednia? czy kazdy sprzedany słoik trzeba opodatkowac i oczywiscie pózniej naleznosc oddac fiskusowi?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 grudnia 2008, 08:39 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 listopada 2007, 13:03 - wt
Posty: 156
Lokalizacja: Białystok
Witam
Myślę, że częściowo sobie odpowiedziałeś. Z fiskusem będziesz miał do czynienia jak przekroczysz 80 uli. Natomiast póki nie masz to nic ci nie grozi. jesteś traktowany jak rolnik. Rolnik tez sprzedaje mleko i z fiskusem się nie rozlicza. Czym innym jest podatek VAT, ale ten jest naliczany przez odbiorcę produktu poprzez fakturę RR, chyba ze rolnik jest podatnikiem podatku VAT i sam się rozlicza z podatku VAT.

pozdrawiam
Włode


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 grudnia 2008, 23:00 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Jezeli masz wiecej niz 80 rodzin tak ale wtedy masz działy specjalne produkcji rolnej i jako rolnik jestes zwolniony z podatku i do roku 2007 byłem zwolniony a za rok 2007 miałem płacic 3 zł miesiecznie a teraz niewiem bo juz niemam działow specjalnych



henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 grudnia 2008, 11:47 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 października 2007, 21:05 - wt
Posty: 208
Lokalizacja: Wambierzyce
Nie dlatego nie płaci sie podatku od działów specjalnych-pasieki,że jest się traktowanym jako rolnik a dlatego że sa niskie normy szacunkowe rocznego dochodu od pnia pszczelego.I jak ktoś nie przekroczy takiej ilości uli że wychodzi kwota mniejsza od rocznej kwoty zarobku nieopodatkowanej to w US nic nie płaci.W praktyce żeby coś zapłacić trzeba by zgłosić ponad 1000 rodzin.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 grudnia 2008, 13:29 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 grudnia 2007, 19:53 - śr
Posty: 1078
Lokalizacja: Kielce/Chmielnik
Ule na jakich gospodaruję: WZ, WP, wlkp
Hmmm tak czytam i czytam o tych "papierkowych sprawach" i się zastanawiam jak to bedzie... Za kilka dni będę składał wniosek o dofinansowanie do pszczółek a co za tym idzie to będzie związane z założeniem działalności gospodarczej... Jeśli bym miał poniżej 80 rodzin to fiskus mnie nie będzie ścigał?? Z tego co wiem to jeśli by mi przyznali środki na rozwój to przez pięć lat kontrola czy aby na pewno wykonuje założenia wniosku etc. I się tak teraz zastanawiam czy dałoby się zło niekonieczne odrzucić gdzieś daleko. :)

Pozdrawiam Psepscółek. :)

_________________
Pszczelarstwo jest jak narkotyk... jak zaczniesz to nie możesz skończyć... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 grudnia 2008, 20:35 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 listopada 2007, 13:03 - wt
Posty: 156
Lokalizacja: Białystok
Witam
Jestem bardzo ciekaw jaki zamierzasz za kilka dni składać wniosek o dofinansowanie? Akurat zawodowo zajmuję się tymi sprawami na co dzień, i nie bardzo widzę jaki teraz wniosek mógłbyś złożyć. Czy oby ktoś Cię nie wprowadza w kanał? Musiał bym jednak poznać parę szczegółów.
Możesz skorzystać jako rolnik z inwestycji w gospodarstwo rolne, ale nie teraz, narazie sprawdzają z 2007r.
alternatywne źródła dochodu - jeszcze nie sprawdzone złożone w 2008r - jednak tu po zakończeniu trzeba by było założyć działalność gospodarczą.
Mikroprzedsiębiorczość na wsi - będzie prawdopodobnie otwarty na początku roku, ale tu są środki na przetwórstwo miodu a nie na produkcję miodu jako w gospodarstwie.

z regionalnych raczej jest niemożliwe na wsi, a i przetwórstwo rolne jest w regionalnych po macoszemu.
a może ze związku pszczelarskiego, - tego nie znam

pozdrawiam
Włodek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 grudnia 2008, 00:46 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 grudnia 2007, 19:53 - śr
Posty: 1078
Lokalizacja: Kielce/Chmielnik
Ule na jakich gospodaruję: WZ, WP, wlkp
niki48 pisze:
Witam
Jestem bardzo ciekaw jaki zamierzasz za kilka dni składać wniosek o dofinansowanie? Akurat zawodowo zajmuję się tymi sprawami na co dzień, i nie bardzo widzę jaki teraz wniosek mógłbyś złożyć. Czy oby ktoś Cię nie wprowadza w kanał? Musiał bym jednak poznać parę szczegółów.
Możesz skorzystać jako rolnik z inwestycji w gospodarstwo rolne, ale nie teraz, narazie sprawdzają z 2007r.
alternatywne źródła dochodu - jeszcze nie sprawdzone złożone w 2008r - jednak tu po zakończeniu trzeba by było założyć działalność gospodarczą.
Mikroprzedsiębiorczość na wsi - będzie prawdopodobnie otwarty na początku roku, ale tu są środki na przetwórstwo miodu a nie na produkcję miodu jako w gospodarstwie.

z regionalnych raczej jest niemożliwe na wsi, a i przetwórstwo rolne jest w regionalnych po macoszemu.
a może ze związku pszczelarskiego, - tego nie znam

pozdrawiam
Włodek


Podałem tutaj linka. Zobacz na samym dole. :) Z tego mam zamiar skorzystać. Jest troszeczkę czytania ale idzie wszystko zrealizować. :)

Pozdrawiam Psepscółek. :)

_________________
Pszczelarstwo jest jak narkotyk... jak zaczniesz to nie możesz skończyć... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 grudnia 2008, 09:01 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 listopada 2007, 13:03 - wt
Posty: 156
Lokalizacja: Białystok
Witam ponownie

Kolego Psepscolek.

Myślę, że jednak nie do końca zrozumiałeś o co chodzi w tym programie. Jest to program "Kapitał Ludzki" jest to typowo program "miękki". Jak najbardziej możesz z niego skorzystać, ale na szkolenia, itp. W ramach programu możesz 10% przeznaczyć na inwestycje, ale związane ze szkoleniem (może typowo ule pokazowe). Nie będzie to jednak proste. Oczywiście żeby skorzystać, to musisz założyć firmę (ale nie pasieka)i odpowiednio złożyć wniosek z wykazaniem kadry, itd.
życzę powodzenia.

pozdrawiam
Włodek

PS. jest to program z którego może skorzystać związek pszczelarski z korzyściami dla nas


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 grudnia 2008, 15:52 - śr 
Pszczelarzem nie koniecznie musi być rolnik mający hektary
Może być zwykły pracownik fizyczny /umysłowy
zatrudniony w danej firmie i już ubezpieczony przez pracodawcę

KIedy Krus lub Zus

Przeczytaj 1


Na górę
  
 
Post: 29 listopada 2011, 00:51 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Informacja dla osób prowadzących działy specjalne produkcji rolnej.

Do 30.11.2011 należy złożyć w urzędzie skarbowym deklarację do wymiaru zaliczek podatku dochodowego od działów specjalnych produkcji rolnej PIT-6.

Norma szacunkowa dochodu na 2012 rok (powyżej 80 rodzin) od 1 rodziny pszczelej wynosi 2,89zł wg projektu znajdującego się na stronach internetowych MF.

Zostało tylko 2 dni.

ps. Może to już ostatni raz w tej formie ?

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji