FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 13:49 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 02 lutego 2014, 19:41 - ndz 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
roman2 pisze:
Wiara nie jest powodem wojen jest pretekstem.

Dokładnie tak, rozumienie wiary zmieniało się przez wieki, tak jak pisałem inaczej postrzegano śmierć i zabijanie przed wiekami inaczej obecnie. Owszem asan znajdziesz nakaz walki z innowiercami w Starym Testamencie ale w Nowym już nie, bo pojawienie się Jezusa pewne sprawy przewróciło do góry nogami.Rewolucja przemysłowa przeorała całą strukturę społeczną, przemieściła masę ludzi z wsi do miasta. Walka klas drastycznie inaczej przebiegała w krajach opanowanych przez komunizm i tych kapitalistycznych, dlaczego? Bo kapitalizm w czasie swojego rozwoju brał pod uwagę potrzeby ludzkie, natomiast w komunizmie to system miał pierwszeństwo nad człowiekiem a skoro to system był najważniejszy to człowiek przestawał się liczyć i mógł wylądować na Kołymie np za to, że był inteligentem niepartyjnym. W pazernym kapitalizmie w USA przeciętny robotnik jeździł fordem (w każdym kolorze pod warunkiem że był to kolor czarny :wink: ) miał prawo do protestu i mógł walczyć przy pomocy strajku o podwyżkę, w stworzonym dla robotnika komunizmie robotnika nie stać było na rower a jak zaprotestował to miał szczęście jeśli wysłali go na 15 lat rąbać drzewa w tajdze. W średniowieczu jak miałeś ochotę to jechałeś na wyprawę krzyżową (dla wiary, dla zysku, dla sławy w sumie obojętne dlaczego) ale nie musiałeś tego robić, w komunizmie musiałeś iść w pochodach, klaskać brawo na wiecach i spróbował byś nie...

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lutego 2014, 20:54 - ndz 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Rob pisze:
Owszem asan znajdziesz nakaz walki z innowiercami w Starym Testamencie ale w Nowym już nie, bo pojawienie się Jezusa pewne sprawy przewróciło do góry nogami.


W nowym wyczytałem

"17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 19 Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. 20 Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego."
I mnie wychodzi ze odejście od prawa ze starego testamentu jest herezja popelniona przez chrześcijan. Taki przekaz dał Mateusz, bo niestety nie wiem co było w wykluczonych ewangeliach.
Cytuj:
W pazernym kapitalizmie w USA przeciętny robotnik jeździł fordem (w każdym kolorze pod warunkiem że był to kolor czarny :wink: ) miał prawo do protestu i mógł walczyć przy pomocy strajku o podwyżkę,

Tego forda mógł sobie kupić na kredyt, który wpedził go w biedę kilka lat później. To dbbanie o robotnika to dopiero Keynes zwany LEWAKIEM. Chłopcy z chicago razem z Friedmanem starają się to wymazać , strajki? Dobre sobie. Przypomnij sobie Chicago i kilku protestujących skazanych na śmierć i powieszonych pomimo braku dowodów że to oni zabili policjanta.
Cytuj:
w stworzonym dla robotnika komunizmie robotnika nie stać było na rower a jak zaprotestował to miał szczęście jeśli wysłali go na 15 lat rąbać drzewa w tajdze.


Znów to samo. Jak mówisz o religii to wymagasz rozdziału idei od jej wypełniania.
Pokaż mi w idei socjalistycznej takie metody.

Cytuj:
W średniowieczu jak miałeś ochotę to jechałeś na wyprawę krzyżową (dla wiary, dla zysku, dla sławy w sumie obojętne dlaczego) ale nie musiałeś tego robić, w komunizmie musiałeś iść w pochodach, klaskać brawo na wiecach i spróbował byś nie...


:-D
Czytałem kiedyś książkę o procesach i wyrokach, np za czarnoksiestwo skazywano, a dowodem miało być nie chodzenie do kościoła czy nie branie udziału w obrzedach.
Znaczy w mocy u złego musiał być.
Trafiało sie szlachcie, ale gorzej miały kobiety które oskarżono o czary, kontakty seksualne z diabłem, czynienie uroków itd (spalenie to był margines, chyba najczęściej topiono). Oczywiście sądy były świeckie, niby, bo prawo religijne :-)
Wolność w sredniowieczu to mieli, biskupi. Bo jak się świecki kościołowi chciał przeciwstawić to mu kościół pół świata na głowę ściągał ( co spotkało Jagielle i Witolda).
Socjalizm Ci się nie podoba? A byłeś w Szwecji? Ja tam pracowałem i pomimo bardzo wysokich podatków mogłem sobie na wiele pozwolić. A po pracy szedłem na plywalnie albo halę sportową bo z tych podatków były one utrzymywane, tak jak dobre drogi. Aha, nie podobało mi się w tym socjalizmie że wodka była droga i trudnodostepna (wtedy 180 sklepów na caly kraj, czynne były AFAIR od 8 do 18).
Ludzie są tam szczęśliwi, a nawet rodzinę królewską mają.

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lutego 2014, 23:02 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Ilu ludzi tyle jest powodów do wojny. Zabijanie i krzywdzenie innych łatwiej ludziom przychodziło i przychodzi, niż współczucie i cieszenie się szczęściem innych. Smutne, ale prawdziwe.

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lutego 2014, 23:21 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
"Nikogo nie liżę ,nikomu nie kadzę,tak po prostu chcę coś zjeść i mieć władzę". Tak można z kwitować wszystkie nacje i ruchy religijne,brak tolerancji to my wszyscy mamy zapisane w genach ponieważ jesteśmy jednostką stadną i czy komuś się to podoba ,czy też nie płyniemy na jednej lub na drugiej fali ,niby nasz iloraz inteligencji wysublimował słowo "tolerancja" lecz używane wówczas gdy tylko nasze zapotrzebowanie bytowe jest zaspokojone.Wykorzystując ciemnotę mas z przed kilkudziesięciu wieków można było tworzyć bożków na potęgę i chociaż w dzisiejszych czasach wielu nierobów próbuje naśladować i wykorzystac ludzkie umysły do swoich zacnych celów .to ich promotorzy oraz cynizm późniejszych bajkopisarzy są nie do pobicia w XXI wieku .Jak wyglądało powstawanie największych ruchów religijnych możemy sobie wyobrazić po dzisiejszych sektach i chyba najlepszym przykładem będzie Nigeria .To takie moje skromne zdanie w tym offtopie :D :D :D

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lutego 2014, 18:21 - pn 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
asan pisze:
W nowym wyczytałem
....
Ja wyczytałem:
Ewangelia Św. Jana rozdział13 wers 34.:
Cytuj:
Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie.
asan pisze:
Znów to samo. Jak mówisz o religii to wymagasz rozdziału idei od jej wypełniania.
Pokaż mi w idei socjalistycznej takie metody.

Ale w życiu, cały czas mówię, że wiara= szacunek dla innych (oczywiście z zastrzeżeniami o których pisałem wcześniej) i dla mnie oraz dla wielkiego grona innych idea i jej wypełnienie to jedno, choć nie przeczę, że pełno jest we wszystkich religiach idiotów myślących inaczej. Co do takich metod w socjalizmie...no co ja będę pokazywał...obaj w tym systemie żyliśmy i obaj wiemy jak kończyła się różnica zdań miedzy władzuchną a ludem...Jak dziadek powiedział, że nie da kontyngentu to jak już wrócił po paru dniach to się cieszył, że mu się tylko trochę kulało...W XX wieku to było nie w średniowieczu...Znałem też paru panów co ich do tajgi wywieźli...Mieli wspomnienia oj mieli.
asan pisze:
strajki? Dobre sobie. Przypomnij sobie Chicago i kilku protestujących skazanych na śmierć i powieszonych pomimo braku dowodów że to oni zabili policjanta.

Pamiętam nie tylko tych powieszonych, ale i tych zastrzelonych w czasie protestów, tylko widzisz...Tam wyciągnięto wnioski i sytuacja robotników z czasem zaczęła się poprawiać, dość szybko też wyszły na światło dzienne machlojki w procesie. Co ciekawe ci robotnicy nie chcieli komunizmu, oni w kapitalizmie chcieli uczciwie zarabiać i do tego kapitalizmu wiali z Europy tylko się kurzyło. Natomiast jak było w komunizmie? Ile milionów zginęło nie dlatego, że byli bandytami ale dlatego, że nie sławili systemu? o ile wiem ta liczba szła w miliony.
asan pisze:
Czytałem kiedyś książkę o procesach i wyrokach, np za czarnoksiestwo skazywano, a dowodem miało być nie chodzenie do kościoła czy nie branie udziału w obrzedach.
Znaczy w mocy u złego musiał być.
Trafiało sie szlachcie, ale gorzej miały kobiety które oskarżono o czary, kontakty seksualne z diabłem, czynienie uroków itd (spalenie to był margines, chyba najczęściej topiono). Oczywiście sądy były świeckie, niby, bo prawo religijne

No ja też czytałem i to nie jedną i nie tylko z jednego punktu widzenia pisaną :D .Widzisz wtedy naprawdę wierzono w strzygi, wodnice, nimfy, alpy, mamuny itp. Wierzono też w kontakty ludzi z nimi i potępiano je oraz surowo karano...No tak było i już...Teraz się surowo karze za zoofilię (i bardzo słusznie) a w XIX i na początku XX wieku np w Szwecji było to bardzo tolerowane. Sądy w sprawach religijnych wtedy nie były świeckie były biskupie a osobno istniała instytucja inkwizycji podległa bezpośrednio papieżowi i istotnie prowadziła postępowanie sądowe a wykonanie wyroków zlecała władzy świeckiej i stosowała w czasie procesów tortury ale nie dlatego, że tak sobie wymyśliła ale dlatego, że w tamtym porządku prawnym tak przebiegało postępowanie wyjaśniające, jakby to dla nas nie było szokujące tortury były zwyczajnym, powszechnie stosowanym i akceptowanym środkiem w postępowaniu procesowym i nie tylko wtedy...Traktowane obecnie anegdotycznie XIX-wieczne ukazy carskie polecające nagłe a niespodziewane lanie pałą świadka w czasie przesłuchania by był on bardziej rozmowny nie były anegdotą tylko faktem.
W Szwecji nie byłem ale cenię ten kraj za wysokie standardy etyczne, brak łapówkarstwa złodziejstwa itp. Wiem też jednak, że pomimo małej ilości monopoli piją więcej od nas, bodaj do lat 60-tych w ich kodeksie karnym był zapis o ucinaniu łap za kradzież (przestali stosować to prawo o wiele wcześniej). Wiem też, że ich bogactwo nie wzięło się znikąd, otóż ma ono korzenie w XXX leciu wojen religijnych kiedy to armie szwedzkie rozbijały się po całej Europie. Następnie stworzyli oni koncepcję utworzenia z Bałtyku swojego morza wewnętrznego co doprowadziło do szeregu konfliktów pomiędzy nimi a Polską i Rosją . Lenistwo naszej szlachty i sobiepaństwo magnaterii doprowadziły do tego, że Polska z 11 milionów ludności straciła 4 miliony i niemal cały majątek narodowy (przykładowo z pałacu w Wiśniczu pod Krakowem wywozili majątek wozami przez 4 dni).No cóż oni skorzystali i to co zrabowali wykorzystali do budowy swego dobrobytu co im procentuje do dzisiaj, a my mieliśmy wielkie problemy z utrzymaniem się na wodzie bo nikt nie czekał aż się podniesiemy tylko lano nas jak w kaczy kuper z każdej strony co w sumie w polityce jest dość oczywiste, tyle że nam się czka od tej pory i w sposobie widzenia innych nacji i w mentalności a i ekonomicznie też o czym wielu historyków pisze.
Fajnie jest popolemizować, ale to nie o to chodzi. Ja naprawdę szanuję poglądy innych osób szanuję Żydów, Muzułmanów, Protestantów, Lewicowców i Ateistów, mało tego mam kolegów a i paru przyjaciół w każdej z tych grup (no, muzułmanów to tylko znam kilku), Nie cierpię stereotypów pewnie dlatego, że liczna grupa osób "strzela" we mnie stereotypami. Mój szacunek kończy się jednak tam gdzie ktoś depcze moje przekonania, obyczaje i poglądy przy czym brak szacunki dotyczy "ktosia" a nie całego jego otoczenia. No i niezmiennie jesli chodzi o systemy religijne i filozoficzne religia "cacy" komunizm, nazizm itp "nie cacy" :D Pozdrawiam

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lutego 2014, 20:29 - pn 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Rob pisze:
Ja wyczytałem:
Ewangelia Św. Jana rozdział13 wers 34.:


I znalazłes tam coś o tym że stare prawo można olać?

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lutego 2014, 13:38 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 21:44 - pn
Posty: 1593
Lokalizacja: północna wielkopolska
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
asan pisze:

I znalazłes tam coś o tym że stare prawo można olać?


Przeczytaj list do Galacjan. Albo w skrócie list do Rzymian 10:4

_________________
Niniejszym oświadczam, że powyższy post wyraża mój osobisty punkt widzenia.
Zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów w dowolnej chwili i bez podania przyczyny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji