FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 17:34 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
Post: 15 października 2010, 21:25 - pt 
Hmm wczoraj się dowiedziałem że w 2011 nie będą refundowane Matki Pszczele - Reprodukcyjne
Prawda Czy Fałsz :leży_uśmiech: bo razem z rozmówca uśmialiśmy się do wiwatu
Kto mógł na tak Idiotyczny waść pomysł
Albo to jest chwyt aby zamawiać matki u hodowców /zamiast samemu je wyhodować z refundowanego jak do tond materiału
Albo czysta głupota bo przepis można obejść prościej jak jego wdrożenie w życie
Kto Komu udowodni jakie matki zamówił a jakie otrzymał :leży_uśmiech: to tylko kwestia dogadania się Klient -Hodowca i byle kasa się zgadzała :rolf:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 października 2010, 22:00 - pt 

Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:38 - pn
Posty: 1114
Lokalizacja: Małopolska
BoCiAnK, Nie koniecznie można obejść , gdy Dostaniesz przydział na jedną czy dwie to jak odbierzesz cztery (jedną repr.)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 października 2010, 22:04 - pt 
anZag pisze:
BoCiAnK, Nie koniecznie można obejść , gdy Dostaniesz przydział na jedną czy dwie to jak odbierzesz cztery (jedną repr.)

Jaki Przydział ????? o czym Ty Piszesz u Ciebie w kole to matki Przydzielają ?? :rolf:
Ile Masz Uli opłaconych ??? oczywiście jak można wiedzieć ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 października 2010, 22:56 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
A ja słyszałem, że będą refundowane reprodukcyjne i użytkowe sztucznie unasienione i naturalnie unasienione ale ze sprawdzonym czerwieniem, oraz jednodniówki.

Nie będą refundowane unasienione sztucznie bez sprawdzonego czerwienia.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 października 2010, 23:01 - pt 
krzysglo pisze:
Nie będą refundowane unasienione sztucznie bez sprawdzonego czerwienia.

Te to nigdy nawet nie powinny być rozdawane nawet za darmo :leży_uśmiech:
Krzysztof wiesz co w tym jest najgorsze że nikt nie puszcza pary z gęby
dowiadujesz się droga pantoflową a tak naprawdę wszyscy hodowcy biorący udział w programie o tym zostali powiadomieni
Nie wierzył bym byle komu ale tej Przemiłej Pani z którą pierwszy raz miałem przyjemność rozmawiać tak


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 października 2010, 23:03 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
To co piszę to słyszałem z ust Pani z ARR.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 października 2010, 23:08 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
Umnie prezes zbierał zamówienia na matki refundowane urzytkowe i reprodukcyjne 3 tygodnie temu
zamówiłem dwie reprodukcyjne a on słowem nie pisnoł że nie będą refundowane :oczko:
Czyli według mojego rozeznania - fałsz
A zycie pokarze czy z naszym prezezsem bedziem sie cieszyc :jupi: czy ganaić :tasak:

_________________
Pozdrawiam Szczupak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 października 2010, 23:08 - pt 
krzysglo pisze:
To co piszę to słyszałem z ust Pani z ARR.

A Kto Ci powiedział ze to decyzja ARR oni raczej z tym nie mają nic wspólnego ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 października 2010, 23:14 - pt 
Nie wszyscy beda krecić prawda ??? :szok:
ale to panie Bocian idzie w inną strone z klientem nie da sie dogadać no chyba ,ze ten klient to bedzie brat , albo jakaś rodzina ,a po drugie matki
przeciez mozna wysyłac na podstawiony adres prawda ba nawet matek nie musisz wysyłać xD


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 października 2010, 23:14 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
BoCiAnK pisze:
krzysglo pisze:
To co piszę to słyszałem z ust Pani z ARR.

A Kto Ci powiedział ze to decyzja ARR oni raczej z tym nie mają nic wspólnego ;-)


To co sobie teraz "gdybamy", to "patykiem po wodzie pisane".

Nie ma nic po za tym co jest napisane w broszurce - Wsparcia rynku produktów pszczelich w sezonie 2010/11 - 2012/13.

http://www.pasiekaambrozja.pl/forum/viewtopic.php?t=123

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 października 2010, 23:15 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
unas w kolach sa od 2 lat po 1zl chodz slyszalem o 60 procent doplaty do wszelkiego sprzetu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 października 2010, 23:26 - pt 
krzysglo pisze:
To co sobie teraz "gdybamy", to "patykiem po wodzie pisane".

Nie ma nic po za tym co jest napisane w broszurce - Wsparcia rynku produktów pszczelich w sezonie 2010/11 - 2012/13.

http://www.pasiekaambrozja.pl/forum/viewtopic.php?t=123


Krzysiu Agencja sobie a Partyzanci sobie podam Ci prosty przykład
Jeden z członków mojego koła chciał odkłady oczywiście zamówił ale termin realizacji się przeciągał wraz z nim znaleźliśmy producenta Odkładów który miał już je gotowe na 25 maja do odbioru nie dość że po 150 zł to i 5 ramkowe ale że gość nie był z małopolski tylko z innego województwa cały plan wziął w łeb bo WZP ustaliło niby że producenci na Małopolskę mają być tylko z Małopolski sprawę poruszyłem w ARR - dostałem odpowiedź że to Bzdura Producent ma brać tylko udział w programie a skąd jest to nie istotne ma być zgłoszony jako producent i mieć świadectwo zdrowia pasieki i pochodzenia matek reprodukcyjnych z których odchowane są matki w odkładach ,zadzwoniłem też do PZP w Warszawie gdzie Pani Czajkowska powiedziała mi to samo
Tera mów TY
na układy to wiesz co jest dobre :pala:
[center]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/HyQJGAs0b7o?fs=1&hl=pl_PL"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/HyQJGAs0b7o?fs=1&hl=pl_PL" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/center]


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 16 października 2010, 21:35 - sob 

Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:38 - pn
Posty: 1114
Lokalizacja: Małopolska
BoCiAnK, Opłaconych mam 110 uli,matki z refundacji wziąłem tylko raz w pierwszym roku refundacji i więcej ich nie brałem i nie chcę brać, nie interesują mnie użytkowe,kupuje tylko za własne pieniądze i tylko reprodukcyjne. O przydziałach matek nie decyduje się w kołach tylko szczebel wyżej, w moim przypadku w Pogórskim Związku. Skoro nie mogę wziąć tego co chcę i od kogo chcę nie biorę w ogóle. Znam takich co każdego roku narzekają że matki do niczego , ale że za darmo to biorą. Później nieraz nawet we wrześniu przychodzą i pytają czy nie mam jakiej niepotrzebnej nawet wycofanej matki bo wzięli z refundacji i ćoś nie tak się dzieje.
U siebie w kole mógłbym wziąć w 2010r o ile pamiętam 2 matki, użytkowe inseminowane BSC, ale jak pisałem wcześniej to mnie nie interesuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 października 2010, 22:01 - sob 
anZag pisze:
Opłaconych mam 110 uli, O przydziałach matek nie decyduje się w kołach tylko szczebel wyżej, w moim przypadku w Pogórskim Związku. Skoro nie mogę wziąć tego co chcę i od kogo chcę nie biorę w ogóle.


To Po kiego Grzyba należysz do takiego Związku ,
Przy 110 ulach w najgorszym przypadku należy Ci się 1100 zł na poprawę pogłowia
i nie Prezes Związku czy Koła ma decydować co Ty chcesz """"Tylko TY sam Wyłącznie TY """


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 16 października 2010, 22:13 - sob 
anZag może pogadamy z Bocianem i sie zapiszemy do koła w suchej :oczko:
U mnie w kole też jest przydział na wszystko , nawet sie tym nie interesowałem bo chyba koło dostało 15 matek i 20 odkładów w lipcu , ja sam chciałem 30 odkładów kupić w tym roku ,ale po tym co czytam na tym forum to wszystko sie odmieniło w mojej głowie.
Normalnie przewróciliscie mi wszystko do góry nogami na duzy plusss :jupi:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 16 października 2010, 22:43 - sob 

Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:38 - pn
Posty: 1114
Lokalizacja: Małopolska
BoCiAnK, Biorę tylko apiwarol przez zwiazek i przez rok jeszcze będe utrzymywał dział specjalny.
Rater Chętnie bym się przepisał do Suchej, ale mieszkam na drugim końcu Małopolski, na granicy ze Świętokrzyskim, a i do Podkarpackiego mam nie daleko.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 października 2010, 13:41 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
I jednak jest tak jak ja słyszałem: sztucznie unasienione i naturalnie unasienione ale ze sprawdzonym czerwieniem, oraz jednodniówki.

http://www.arr.gov.pl/data/01644/zal7_m ... 0_2013.pdf

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji