FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 19 kwietnia 2024, 00:53 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 18 grudnia 2010, 13:03 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
A więc z tego widac że to samowolka.W jednym kole dostajesz prawie 100% refundacji w innym 70%.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 grudnia 2010, 13:08 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
a może mamy wśród forumowiczów jest prezes jakiegos koła lub członka zarządu który by się powiedział (napisał) według jakiego klucza są rozdysponowane pieniądze z refundacji czy tez wsparcia pszczelarstwa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 grudnia 2010, 13:50 - sob 
adidar pisze:
mendalinho, Do mnie prezes koła powiedział przy oddawaniu refundacji w listopadzie, że wiadomo związek jest biedny i dlatego od każdego jest potrącane 5%(25 zł) na rzecz związku. I teraz sobie myślę, czy to dla prezesa do kieszeni idzie, czy związek jest aż tak biedny?????

Adaś
A to mówisz o prezesie Koła do którego należysz Czy prezesie WZP do którego Twoje koło przynależy
A co wy tam nie macie komisji rewizyjnej :?: i nie wiecie co się z kasą robi :?:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 31 stycznia 2011, 23:23 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
jv2m pisze:
Zaletami tego projektu jest ‘
- stowarzyszenie zwyczajnie uzyska osobowość prawną czyli będzie stroną np. . dla ARR czy banku
-rejestracja nie w sądzie a w starostwie / dawniej w gminie /
- księgowość w formie książki przychodów ‘ prosta i łatwa / nie to co pełna księgowość /
- trzy osoby do założenia czyli tylko wystarcza tylko pełnomocnik / a więc po co prezes i całe wybory /
Bociank Ty z żoną i tylko jednym dzieckiem możesz być posiadaczem 240 rodzin – 3, ja dokładam to samo i mamy prawie 500 do tego dołożyć takich z pięciu i można szaleć zgodnie z obowiązującym KPWP, bez składek , ulowego i naciągania się osób trzecich .
Kto do nas dołancza ? / oczywiście po zmianie ustawy / Bogdan uruchom jako skarbnik i mąż sekretarza listę chętnych


Byłem wczoraj na zebraniu w moim kole, nic nie było by w tym dziwnego gdyby nie fakt iż mieliśmy zaszczyt goscić miłościwie nam panującego prezesa PZP w krakowie gościu się zwal BUKOWSKI pogadaliśmy sobie o "zaslugach" naszego wojewódzkiego zarządu ale też o refundacji dlaczego wyglada wszystko tak a nie inaczej... podczas kolejnych odpowiedzi na pytania dowiedziałem sie wielu ciekawych informacji...
Otoż prezes bukowski wraz z oddaną mu świtą produkuja odkłady refundowane; sami kontrolują samych siebie jesli chodzi o jakośc ich wykonania no i najlepsze zapisem w statucie zapewnili sobie monopol na ich produkcje w malopolsce (nie można kupic z poza wojewodztwa bo NIe, podobno boja sie o ich jakość :leży_uśmiech: ), co do ceny tez się dogadali a na domiar zlego nie widzą w tym nic dziwnego :załamka:
Ci i im podobni ludzie traktują PZP jako swój prywatny FOLWARK, a refundacje jako szanse na zarobienie łatwych pieniędzy na NAIWNYCH PSZCZELARZACH :cry:
Zdzierają z nas pieniądze na każdym kroku zaczynając od ulowego a kończąc na wydumanych opłatach tgz "kosztach obsługi projektu" w wysokosci 10% od kwoty refundacji, ktora trafia jak to prezes sam stwierdzil na prąd, wynajem lokali :leży_uśmiech:
Za zabrane nam bezpodstawnie pieniądze tak naprawde nie dostajemy NIC!!!
Naprawde mam dość wszechogarniającego KOLESIOSTWA I CWANIACTWA panującego w naszym związku i pora z tym skończyć! Ta instytucja jest zniszczona od środka a panujące tam układy pomiędzy członkami sa nie do "przeskoczenia". Zamiast leczyć coś co i tak nie rokuje szansy na naprawde lepiej zrobić coś nowego!

Mam tu propozycje do wszystkich Kolegów z forum, którym zależało by na poprawie obecnej sytuacji.... zamiast narzekać na PZP załóżmy własne stoważyszenie.
Na forum jest nas ponad 1800 zalogowanych użytkowników, stwóżmy coś nowego wolnego od ukladów.
Mamy dobrego gospodarza którego osobiście znam i wiem ,że doskonale by nas reprezentował i dbał o nasze interesy :rolf:

zalety stowarzyszenia:

- o refundacje moglibyśmy występowac bezpośrednio do ARiMR, bez pośredników znaczy taniej, moglibyśmy wycisnąc całą należną nam pule co do złotówki

- mozna by bylo zamawiac sprzet,węze, pasze, etykiety słoiki itp bezposrednio u producentow, dzieki duzym zamowieniom można negocjowac ceny jak rowny z równym a nie jako jednostka kontra duży producent

- zupełnie inaczej wyglada praca z ludzmi ktorym sie cokolwiek chce a nie tylko czekają aż samo przyjdzie, mozna by bylo wymyślić i zrealizowac wiele ciekawych pomysłów

- mozna wspolnie organizowac sprzedaż miodu

zalet jest zancznie więcej tylko nie bede sie rozpisywal zbytnio bo nie mam czasu :oczko:


ZEBY TO OSIĄGNĄĆ TRZEBA:
zalegalizować działalność, zlecić prowadzenie ksiegowosci w jakims biurze które sie tym zajmuje, znaleźc siedzibę stoważyszenia

to wszystko o czym pisze jest osiągalne, oczywiscie trzeba zdawac sobie sprawe z tego ze nikt nie bedzie pracowal za frajer, mysle ze wystarczylo by jednorazowe wpisowe w kwocie xx zł do tego trzeba by bylo doliczyć coś typu "ulowe" platne od liczby posiadanych rodzin, im wiecej by nas bylo zrzeszonych tym taniej by to wszystko wyszło
jak dla mnie NORMALNOŚĆ jest bezcenna

i z gory podpisuje się pod ta inicjatywą rękami i nogami



PS W swoim poście celowo użyłem nazwisk bo Ci państwo nie widza nic dziwnego w swoim postępowaniu i najwyraźniej sobie nic do zarzucenia, na forum mamy kilku KAPUSI :placz: ktorzy nie mają na tyle odwagi aby podpisać wlasnym się imieniem i nazwiskiem, potrafią tylko szpiegować innych co piszą i DONOSIĆ O TYM CO WYCZYTALI swoim panom :leży_uśmiech: tym właśnie osobom zycze miłego kopiowania :leży_uśmiech:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lutego 2011, 00:28 - wt 

Rejestracja: 21 stycznia 2010, 00:27 - czw
Posty: 351
Lokalizacja: warmia-mazury
Łupaszko już na samym początku to stwierdził w woj war maz kolesie z woj zarządu podobne numery też wykonują,temu do pzp nie należy już a kapusie mogą mi naskoczyć,co do reszty popieram w 100%.A pytań ddo zadania jest jeszcze więcej? teraz wprowadzili kolejny zamydlacz i ściągacz haraczu w postaci refundacji sprzętu .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lutego 2011, 00:54 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
co do sprzętu to "madre glowy" już wymyslily że oczywiscie też kasują prowizje za całą "operacje" placic sie bedzie kase z gory a kiedy sprzet bedzie to inna sprawa, i rzecz jasna teoretycznie każdy może wybierac producenta jakiego tylko chce a w praktyce to jest tak ze i tak poleci jedno zbiorcze zamowienie do łysonia a indywidualnie nie można nic zalatwić.... buraki zamawiają na województwo a nie negocjowali nawet ceny... no chyba ze wynegocjowana kwota trafi na prywatne konto :cisza:
kazdemu z ekonomicznego punktu widzenia oplaca się pomyśleć o mojej propozycji...

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lutego 2011, 10:44 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 stycznia 2010, 11:09 - pn
Posty: 486
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: l/n
gdyby coś takiego powstało, to nawet ja bym pomyślał nad zapisaniem się :uśmiech:

_________________
Jestem misiem o bardzo małym rozumku i długie słowa sprawiają mi wielką trudność.
Pozdrawiam bialymis :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lutego 2011, 10:55 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 grudnia 2010, 13:04 - pn
Posty: 1015
Lokalizacja: olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Jestem na tak :brawo:

_________________
Ule Langstroth, Dadant stanowią 90% uli używanych w pszczelarstwie światowym pozostałe 10%stanowią tysiące modeli i form ozdobnych. J.Guth


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lutego 2011, 11:49 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
łapa do góry kto jest za, prosze podać jaka kto ma liczbe rodzin, bo żeby cokolwiek zalozyć najpierw trzeba sie zorientować ilu mamy chetnych

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lutego 2011, 12:07 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
:hura: :hura: :hura: - łapa w górze , 8 rodzin :soczek:

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lutego 2011, 12:55 - wt 

Rejestracja: 04 grudnia 2009, 18:00 - pt
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław
Ule na jakich gospodaruję: ramka 36-18
kudlaty, To powiedzenie podoba mi się najbardziej. "Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem". Dobrze, że cenisz idiotów którzy będąc nimi mogą cię pokonać doświadczeniem. Czy czytanie tego forum zarezerwowałeś wyłącznie dla siebie i czy inni /umiejący czytać/ nie mają prawa do jego zgłębiania. Napisałeś /na forum mamy kilku KAPUSI ktorzy nie mają na tyle odwagi aby podpisać wlasnym się imieniem i nazwiskiem, potrafią tylko szpiegować innych co piszą i DONOSIĆ O TYM CO WYCZYTALI swoim panom/. Forum jak mniemam jest ogólnie dostępne. Założenie forumowego stowarzyszenia może skończyć się tak, że będzie nowy prezes, który już po około roku będzie opływał w dostatki a reszcie kość do obgryzienia pozostanie. Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lutego 2011, 13:01 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Chyba coś takiego przerabiała Polanka na początku było fajnie ale koniec końców skończyli tak jak PZP.Jestem za ale musi to być porządnie przemyślane. Na pewno musi się zebrać grupa zdeterminowanych i znających się na rzeczy ludzi. Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lutego 2011, 13:04 - wt 

Rejestracja: 04 grudnia 2010, 02:20 - sob
Posty: 80
Lokalizacja: Okolice Białogardu
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie.
Jestem za , rączka w górze , jak na razie 4 rodziny ,ale myślę w tym roku dojść do 10 rodzin. :brawo:

_________________
Pozdrawiam .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lutego 2011, 13:24 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
lucjan49 pisze:
Napisałeś /na forum mamy kilku KAPUSI ktorzy nie mają na tyle odwagi aby podpisać wlasnym się imieniem i nazwiskiem, potrafią tylko szpiegować innych co piszą i DONOSIĆ O TYM CO WYCZYTALI swoim panom/


Tak forum jest ogólnie dostępne i czytają go też przedstawiciele PZP (tylko anonimowo), wiadomo że nie wszyscy członkowie forum piszą cukierkowe opowieści jakimi to są rewelacyjnymi gospodarzami i jak o nas dbają :leży_uśmiech: a tych na górze boli że dyskutujemy na tematy dla nich niewygodne... oni by tylko chcieli żeby im wszyscy przytakiwali... ale nie ma lekko :oczko: przynajmniej ja nie mam zamiaru siedziec cicho... gosciu z WZP przyjechał do nas na zebranie z gotowymi wydrukmi z tego forum kto i na kogo co napisał??? Pomijam już fakt że jak byk pisze "Wszystkie prawa zastrzeżone[b]"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji"[/b]

Cytuj:
Założenie forumowego stowarzyszenia może skończyć się tak, że będzie nowy prezes, który już po około roku będzie opływał w dostatki a reszcie kość do obgryzienia pozostanie. Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam.


Własnie na tym polega czynny udział w jakiejkolwiek organizacji, zeby do takich zachowan nie odpuścić. Decydują wszyscy a nie tylko prezes bo wszyscy jestesmy równi, prezes nie jest od rządzenia tylko od reprezentowania członków

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lutego 2011, 13:58 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 11:46 - sob
Posty: 76
Lokalizacja: wieś
lucjan49 pisze:
Założenie forumowego stowarzyszenia może skończyć się tak, że będzie nowy prezes, który już po około roku będzie opływał w dostatki a reszcie kość do obgryzienia pozostanie. Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam.

Założenia twoje wychodzą że zsypujesz wszystkich do jednego worka
jak to bociek trafnie ujął nawyków przeszłości nie da się wycofać a ty masz 61lat oceniasz młodych niewłaściwymi kategoriami a może tak dać im szanse o potem osądzać
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lutego 2011, 14:26 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Moim zdaniem stworzenie stowarzyszenia ludzi z forum mijałoby sie z celem, żeby bylo to ogolnopolskie. Ale inaczej ma sie sprawa z grupami forumowiczow, ktorzy mieszkaja powiedzmyw tym samym wojewodztwie - to takie stowarzyszenie ma sens. Zacznijmy od małych grup, ktore beda mialy juz osobowosc prawna - bo taka daje juz powolanie stowarzyszenia skladajacego sie z 3 osob od stycznia br. Regionalne stowarzyszenia maja lepsza szanse bytu niz ogolnopolskie z siedziba na poludniu Polski. Po co mam jechac na poludnie - nawet w najlepszej inicjatywie mi sie nie bedzie to oplacac.
Takze male regionalne grupy bylyby ofensywa dla WZP zrzeszajace wlasnie forumowiczow i pszczelarzy "z jajami"

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lutego 2011, 14:28 - wt 

Rejestracja: 26 lutego 2010, 18:52 - pt
Posty: 393
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
proponuje zrobić osobny temat , tabele w wordzie zainteresowani wpisująilość rodzin,następna sprawa to dane osobowe i ich ochrona


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lutego 2011, 14:45 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
wszystko fajnie, hurrrra, naprzód, zapisy, spisy i tym podobne pierdoły.

A może najpierw wypada sprawdzić czy ktokolwiek będzie chciał tym wszystkim kierować, babrać się w papierach i wysłuchiwać narzekań tych niezadowolonych.

Bez grupy około 5 osób którzy będą chcieli to pociągnąć, to można sobie pokrzyczeć z radości i przez chwilę się pocieszyć nowym.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lutego 2011, 14:50 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
mik pisze:
proponuje zrobić osobny temat , tabele w wordzie zainteresowani wpisująilość rodzin,następna sprawa to dane osobowe i ich ochrona


zgadzam sie temat nalezało by podzielić, nie trzeba zadnych danych o nikim, narazie trzeba sie zorientowac kto by byl za, do tego celu wystarczy nick z ambrozji i podanie liczby rodzin jaką kto posiada


adidar pisze:
Moim zdaniem stworzenie stowarzyszenia ludzi z forum mijałoby sie z celem, żeby bylo to ogolnopolskie. Ale inaczej ma sie sprawa z grupami forumowiczow, ktorzy mieszkaja powiedzmyw tym samym wojewodztwie - to takie stowarzyszenie ma sens.


jedno duże stoważyszenie skupiające kilka mniejszych to żaden problem... dla tego jedno duze bo dzięki takiemu fortelowi bedziemy więksi i poważniej nas będą traktować... jeden głos a doniosły a nie kilka mało znaczacych

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lutego 2011, 14:54 - wt 

Rejestracja: 26 lutego 2010, 18:52 - pt
Posty: 393
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
CYNIG, Nie bądz takim pesymistą a może realistą :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lutego 2011, 14:55 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
mik
ja to przerabiam osobiście w stowarzyszeniu, które założyliśmy.
Dla mnie na razie to jest klasyczne "weźmy się i zróbcie".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lutego 2011, 14:57 - wt 

Rejestracja: 26 lutego 2010, 18:52 - pt
Posty: 393
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
A powiedz jak jest, teraz albo było


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lutego 2011, 14:58 - wt 

Rejestracja: 26 lutego 2010, 18:52 - pt
Posty: 393
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
w tabeli nie ma byćdanych personalnych


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lutego 2011, 15:00 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
OK, jest tak.
Na spotkaniach z ludźmi oczywiście mnóstwo propozycji spraw do załatwienia, projektów, itd. Na sakramentalne pytanie kto będzie w stanie zająć się konkretnymi zagadnieniami zalega cisza i de facto nasza 5 osobowa grupka zapaleńców sama decyduje czym się zajmiemy i ... sami robimy wszystko.

Bez kilku "koni pociągowych" nic z tego nie będzie.

Jeszcze na koniec, jestem szczerym zwolennikiem "brzytwy Ockhama" i wrogiem mnożenie zbędnych bytów :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lutego 2011, 15:03 - wt 

Rejestracja: 26 lutego 2010, 18:52 - pt
Posty: 393
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
masz racje zawsze tak było bo to jest organizacja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lutego 2011, 15:04 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 stycznia 2010, 12:22 - sob
Posty: 317
Lokalizacja: dolnośląskie
to może założymy nowy kościół ? ........... to bardziej sie opłaci ...... zwolnią nas z podatku i dadzą nam ziemie :D
a tak poważnie to ja nie widze sensu istnienia takich organizacji. Jak to mówią "jak masz h........ j to kombinuj" .
Jak bede chciał kiedyś rozwinąć skrzydła w pszczelarstwie lub innej gałęzi rolnictwa a nie bedzie mnie stać na zakup maszyn czy ziemi to skrzykne kilku rolników mieszkających niedaleko mnie i założe spółdzielnie.
Ale jak to mówią jaskółki "niedobre są spółki" więc prędzej powoli ale do przodu pracą własnych rąk i jak bóg da a czas pozwoli osiągne to co zamierzam.
:piwko:

_________________
Za każdy dzień pracy przy pszczołach Pan Bóg dodaje pszczelarzowi jeden dzień życia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lutego 2011, 16:42 - wt 

Rejestracja: 26 lutego 2010, 18:52 - pt
Posty: 393
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
Zielony, Tak to prawda stara jak swiat. Ale czasami rodzi się coś z niczego ,jest jeden warunek podejście i zangażowanie w to co się robi. Trzeba mieć wiare że znajdzie się kilku co popilotuje ten czy inny projek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lutego 2011, 20:19 - wt 

Rejestracja: 04 grudnia 2009, 18:00 - pt
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław
Ule na jakich gospodaruję: ramka 36-18
Może i masz rację, przez te lata może moje postrzeganie Świata się wypaczyło. Trochę jednak przeżyłem.
matecznik pisze:
Założenia twoje wychodzą że zsypujesz wszystkich do jednego worka
jak to bociek trafnie ujął nawyków przeszłości nie da się wycofać a ty masz 61lat oceniasz młodych niewłaściwymi kategoriami a może tak dać im szanse o potem osądzać


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lutego 2011, 23:09 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 listopada 2008, 09:00 - pn
Posty: 26
Lokalizacja: Kraków
kudlaty pisze:
jv2m pisze:
Zaletami tego projektu jest ‘
- stowarzyszenie zwyczajnie uzyska osobowość prawną czyli będzie stroną np. . dla ARR czy banku
-rejestracja nie w sądzie a w starostwie / dawniej w gminie /
- księgowość w formie książki przychodów ‘ prosta i łatwa / nie to co pełna księgowość /
- trzy osoby do założenia czyli tylko wystarcza tylko pełnomocnik / a więc po co prezes i całe wybory /
Bociank Ty z żoną i tylko jednym dzieckiem możesz być posiadaczem 240 rodzin – 3, ja dokładam to samo i mamy prawie 500 do tego dołożyć takich z pięciu i można szaleć zgodnie z obowiązującym KPWP, bez składek , ulowego i naciągania się osób trzecich .
Kto do nas dołancza ? / oczywiście po zmianie ustawy / Bogdan uruchom jako skarbnik i mąż sekretarza listę chętnych


Byłem wczoraj na zebraniu w moim kole, nic nie było by w tym dziwnego gdyby nie fakt iż mieliśmy zaszczyt goscić miłościwie nam panującego prezesa PZP w krakowie gościu się zwal BUKOWSKI pogadaliśmy sobie o "zaslugach" naszego wojewódzkiego zarządu ale też o refundacji dlaczego wyglada wszystko tak a nie inaczej... podczas kolejnych odpowiedzi na pytania dowiedziałem sie wielu ciekawych informacji...
Otoż prezes bukowski wraz z oddaną mu świtą produkuja odkłady refundowane; sami kontrolują samych siebie jesli chodzi o jakośc ich wykonania no i najlepsze zapisem w statucie zapewnili sobie monopol na ich produkcje w malopolsce (nie można kupic z poza wojewodztwa bo NIe, podobno boja sie o ich jakość :leży_uśmiech: ), co do ceny tez się dogadali a na domiar zlego nie widzą w tym nic dziwnego :załamka:
Ci i im podobni ludzie traktują PZP jako swój prywatny FOLWARK, a refundacje jako szanse na zarobienie łatwych pieniędzy na NAIWNYCH PSZCZELARZACH :cry:
Zdzierają z nas pieniądze na każdym kroku zaczynając od ulowego a kończąc na wydumanych opłatach tgz "kosztach obsługi projektu" w wysokosci 10% od kwoty refundacji, ktora trafia jak to prezes sam stwierdzil na prąd, wynajem lokali :leży_uśmiech:
Za zabrane nam bezpodstawnie pieniądze tak naprawde nie dostajemy NIC!!!
Naprawde mam dość wszechogarniającego KOLESIOSTWA I CWANIACTWA panującego w naszym związku i pora z tym skończyć! Ta instytucja jest zniszczona od środka a panujące tam układy pomiędzy członkami sa nie do "przeskoczenia". Zamiast leczyć coś co i tak nie rokuje szansy na naprawde lepiej zrobić coś nowego!

Mam tu propozycje do wszystkich Kolegów z forum, którym zależało by na poprawie obecnej sytuacji.... zamiast narzekać na PZP załóżmy własne stoważyszenie.
Na forum jest nas ponad 1800 zalogowanych użytkowników, stwóżmy coś nowego wolnego od ukladów.
Mamy dobrego gospodarza którego osobiście znam i wiem ,że doskonale by nas reprezentował i dbał o nasze interesy :rolf:

zalety stowarzyszenia:

- o refundacje moglibyśmy występowac bezpośrednio do ARiMR, bez pośredników znaczy taniej, moglibyśmy wycisnąc całą należną nam pule co do złotówki

- mozna by bylo zamawiac sprzet,węze, pasze, etykiety słoiki itp bezposrednio u producentow, dzieki duzym zamowieniom można negocjowac ceny jak rowny z równym a nie jako jednostka kontra duży producent

- zupełnie inaczej wyglada praca z ludzmi ktorym sie cokolwiek chce a nie tylko czekają aż samo przyjdzie, mozna by bylo wymyślić i zrealizowac wiele ciekawych pomysłów

- mozna wspolnie organizowac sprzedaż miodu

zalet jest zancznie więcej tylko nie bede sie rozpisywal zbytnio bo nie mam czasu :oczko:


ZEBY TO OSIĄGNĄĆ TRZEBA:
zalegalizować działalność, zlecić prowadzenie ksiegowosci w jakims biurze które sie tym zajmuje, znaleźc siedzibę stoważyszenia

to wszystko o czym pisze jest osiągalne, oczywiscie trzeba zdawac sobie sprawe z tego ze nikt nie bedzie pracowal za frajer, mysle ze wystarczylo by jednorazowe wpisowe w kwocie xx zł do tego trzeba by bylo doliczyć coś typu "ulowe" platne od liczby posiadanych rodzin, im wiecej by nas bylo zrzeszonych tym taniej by to wszystko wyszło
jak dla mnie NORMALNOŚĆ jest bezcenna

i z gory podpisuje się pod ta inicjatywą rękami i nogami



PS W swoim poście celowo użyłem nazwisk bo Ci państwo nie widza nic dziwnego w swoim postępowaniu i najwyraźniej sobie nic do zarzucenia, na forum mamy kilku KAPUSI :placz: ktorzy nie mają na tyle odwagi aby podpisać wlasnym się imieniem i nazwiskiem, potrafią tylko szpiegować innych co piszą i DONOSIĆ O TYM CO WYCZYTALI swoim panom :leży_uśmiech: tym właśnie osobom zycze miłego kopiowania :leży_uśmiech:


Witam,
nazywam się Przemysław Szeliga od 2009r jestem Wiceprezesem Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Krakowie. Nigdy się nie ukrywałem, a po moim nicku "pszeliga" chyba dość łatwo rozszyfrować moją tożsamość. W googlach łatwo znaleźć wszystkie namiary na mnie. To tytułem komentarza do post scriptum.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lutego 2011, 23:18 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 listopada 2008, 09:00 - pn
Posty: 26
Lokalizacja: Kraków
kudlaty pisze:
co do sprzętu to "madre glowy" już wymyslily że oczywiscie też kasują prowizje za całą "operacje" placic sie bedzie kase z gory a kiedy sprzet bedzie to inna sprawa, i rzecz jasna teoretycznie każdy może wybierac producenta jakiego tylko chce a w praktyce to jest tak ze i tak poleci jedno zbiorcze zamowienie do łysonia a indywidualnie nie można nic zalatwić.... buraki zamawiają na województwo a nie negocjowali nawet ceny... no chyba ze wynegocjowana kwota trafi na prywatne konto :cisza:
kazdemu z ekonomicznego punktu widzenia oplaca się pomyśleć o mojej propozycji...

Kłamstwo napisane przez anonimowego użytkownika, który nie ma odwagi podpisać się własnym nazwiskiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 lutego 2011, 00:18 - śr 
Cóż najwiecej krzyczeć beda młodzi bo im sie wydaje ,ze życie jest takie łatwe ? Otóz nie Panie kudlaty jak chcesz zając sie pszczelarstwem to musisz sam zainwestowac pieniązki , musisz miec duzo czasu i checi żeby osiagnąc jakis minimalny cel. Zobacz sobie jedni klepią sami ule przez 10czy 20 lat , inni zaś biorą kredyty sa i tacy co wygrali w totka wtedy juz potęzne przedsiebiorstwa zakładają. Dla zwykłych szarych myszek nie ma nic za darmo w tym świecie . Jak tak czytam twoje posty to jestes na cały ten zwiazek obrazony , kolego zapłać ulowe od pozadleń , leki samoróbki sobie rób , sam sobie klep ule ,albo je kupuj za gotówke , sam sobie rób odkłady , a za 5 lat przy dobrych wiatrach osiagniesz jakis minimalny cel , a tym celem jest powiedzmy te 100 uli od zwiazku mozesz sie odciąć nikt Ci nie karze tam być , zwiazek jest dla hoobbystów . To samo ten drugi co go zalało i w innym temacie sie zali że pieniadze są gdzies na koncie a on by chciał od razu żeby 80 nowiutkich uli za friko dostać z pszczołami od zwiazku (tak wywnioskowałem po jego załozonych tematach na tym forum i jeszcze na innych forach pszczelarskich )no ludzie opamietajcie się .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 02 lutego 2011, 02:06 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
pszeliga pisze:
Kłamstwo napisane przez anonimowego użytkownika, który nie ma odwagi podpisać się własnym nazwiskiem.


ja nazywam sie Stanisław Targosz telefon kontaktowy 724227381 w razie potrzeby prosze dzwonić (byle przed 14 bo później pisze egzamin). Wyrażam swoją opinie i mam do tego pełne prawo. Prosze wskazać w którym miejscu kłamie, a najlepiej sprostować jak powinno byc napisane chętnie przeczytam...

KOBER pisze:
Cóż najwiecej krzyczeć beda młodzi bo im sie wydaje ,ze życie jest takie łatwe ?


Panie KOBER ja przynajmniej mam odwagę się odezwać i zapytac o to co mnie boli, inni siedzą cicho na zebraniach jak mysz pod miotłą, mają wiele do powiedzenia ale jak przyjdzie co do czego to słowa nie potrafią z siebie wykrztusić :leży_uśmiech:

KOBER pisze:
musisz sam zainwestowac pieniązki , musisz miec duzo czasu i checi żeby osiagnąc jakis minimalny cel. Zobacz sobie jedni klepią sami ule przez 10czy 20 lat


zgadzam się w 100% że najpierw trzeba zainwestować pieniądze; otóż tak się złożyło ze mam niepowtarzalną szansę skorzystać z refundacji, zadam pytanie dlaczego mam z tej szansy nie skorzystać??? Tylko chodzi mi o to żeby reguły gry byłe jasne dla wszystkich graczy :wnerw: i wszędzie takie same... np w wadowicach można zamówić 10% odkładów refundowanych zgodnie z liczbą opłaconych rodzin natomiast w suchej już 50%... Te wszystkie programy są skierowane dla młodych pszczelarzy którzy chca sie rozwijać, wg mnie pomylką jest sytuacja kiedy pszczelarz posiadający pasieke w liczbie np 100 rodzin kupuje refundowane odklady żeby matki wymienniać :leży_uśmiech: Na jakiej podstawie są jakiekolwiek potrącenia od kwoty refundacji??? Mówią że to koszty obsługi programu... zgadzam się z tym bo nikt nie bedzie pracował za darmo... z drugiej jednak strony ja płacąc ulowe płace np za prace księgowej itp, czy pracownicy otrzymują dwie pensje jedna od pracy w związku a drugą od obslugi programu refundacji??? oczywiscie ze tak nie jest...
druga sprawa jakość placąc 170zł za odkład 4-5 ramkowy mam prawo żądać odpowiedniej jakośći

KOBER pisze:
od zwiazku mozesz sie odciąć nikt Ci nie karze tam być , zwiazek jest dla hoobbystów


związek jest dla kazdego który chce do niego nalezeć, tylko nie wyobrażam sobie sytuacji ze mam płacic i siedzieć cicho bo jak nie to zabieraj swoje zabawki i sie wynoś :nonono:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 lutego 2011, 10:27 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 stycznia 2010, 12:22 - sob
Posty: 317
Lokalizacja: dolnośląskie
kudłaty :brawo:
walczmy o swoje i nic o nas bez nas

_________________
Za każdy dzień pracy przy pszczołach Pan Bóg dodaje pszczelarzowi jeden dzień życia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 lutego 2011, 11:32 - śr 
Zielony pisze:
kudłaty :brawo:
walczmy o swoje i nic o nas bez nas

I tu jest prawda
Może Kudłaty
zbyt mocno wyraził swoją opinię ale to jego sprawa ma prawo
Ale gdy się słyszy i czyta przepisy ARR że każdy kowalski może zakupić odkład u producenta zgłoszonego w dowolnym miejscu Polski to Niech to pozostanie Przepisem obowiązującym
A nie że komuś się umyśli i uchwali podział okręgowy a potem paru producentów nie radzi sobie z zamówieniami czy zaistniałymi warunkami pogodowymi
A tłumaczenie że producent z poza terenu nie podlega kontroli jakości jest śmieszne
bo podlega przepisowi o jakości i etyce
Do reszty który producent by sobie pozwolił na utratę dobrego imienia
Tacy co myśleli że im to płazem ujdzie już dawno stracili klientów


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 02 lutego 2011, 15:56 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 listopada 2008, 09:00 - pn
Posty: 26
Lokalizacja: Kraków
kudlaty pisze:
ja nazywam sie Stanisław Targosz telefon kontaktowy 724227381 w razie potrzeby prosze dzwonić (byle przed 14 bo później pisze egzamin). Wyrażam swoją opinie i mam do tego pełne prawo. Prosze wskazać w którym miejscu kłamie, a najlepiej sprostować jak powinno byc napisane chętnie przeczytam...

Ma Pan pełne prawo do wyrażania opinii, ale nie do przytaczania nieprawdziwych faktów czy insynuacji. Opinia i fakt to nie są synonimy.

kudlaty pisze:
Otoż prezes bukowski wraz z oddaną mu świtą produkuja odkłady refundowane; sami kontrolują samych siebie jesli chodzi o jakośc ich wykonania no i najlepsze zapisem w statucie zapewnili sobie monopol na ich produkcje w malopolsce (nie można kupic z poza wojewodztwa bo NIe, podobno boja sie o ich jakość ), co do ceny tez się dogadali a na domiar zlego nie widzą w tym nic dziwnego


Nie wiem o jaką świte chodzi, rozumiem, że sprecyzuje Pan to w kolejnych postach. WZP w Krakowie rekomendował w ARR w 2010 roku ponad dwudziestu producentów odkładów i każdy członek mógł wybrac dowolnego dostawcę. Każdy kto złożył ofertę na produkcję odkładów został zgłoszony do ARR. Żadna oferta nie została odrzucona.
Nie ma zapisu w Statucie Związku (podaję link: http://www.wzp-krakow.pl/dokumenty/statut.doc ) który dawałby komukolwiek jakikolwiek monopol w produkcji odkladów.

kudlaty pisze:
co do sprzętu to "madre glowy" już wymyslily że oczywiscie też kasują prowizje za całą "operacje" placic sie bedzie kase z gory a kiedy sprzet bedzie to inna sprawa, i rzecz jasna teoretycznie każdy może wybierac producenta jakiego tylko chce a w praktyce to jest tak ze i tak poleci jedno zbiorcze zamowienie do łysonia a indywidualnie nie można nic zalatwić.... buraki zamawiają na województwo a nie negocjowali nawet ceny... no chyba ze wynegocjowana kwota trafi na prywatne konto


Rozumiem że te "mądre głowy" też Pan doprecyzuje. Każdy pszczelarz mógł wskazać w składanym w jesieni zamówieniu dowolnego producenta sprzętu i pszczelarze tak uczynili. Żadne zamówienie nie zostało przekierowane do innego niż wskazanego przez pszczelarza producenta.
Jako członek Zarządu po części jestem odpowiedzialny za realizacje również i tego projektu, więc czuję się jednym z adresatów tych oskrażeń. Insynuacja dotycząca przelewów na prywatne konto jest bardzo poważnym zarzutem i kwalifikuje się do zawiadomienia prokuratury. Jezeli posiada Pan taka wiedze proszę takie doniesienie złożyć.

Ma Pan prawo do wyrażania niezadowolenia z działalności organizacji do której Pan rozumiem należy, ale nie ma Pan prawa nikogo bezpodstawnie oskarżać.

Przemysław Szeliga


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 lutego 2011, 17:55 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 18:23 - pt
Posty: 318
Lokalizacja: Małopolska
dołoże tu trzy grosze odnośnie odkładów'';- produkować odkłady może osoba m/i rekomendowana przez dany związek i jezeli ustali te , a nie inne osoby to jest wiążące . członkowie muszą nabyć odkłady u wskazanych przez związek producentów .
Jezeli ktoś widzi że coś nie tak i widzi znamiona korupcji to proponuje zgłosić do prokuratury, aby się przyjżała czy nie ma znamion przestępstwa .

_________________
Starajmy się zrozumieć co pszczoły ''mówią'' do Nas , a pszczelarstwo stanie się łatwiejsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 lutego 2011, 17:59 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
pszeliga pisze:
Nie wiem o jaką świte chodzi, rozumiem, że sprecyzuje Pan to w kolejnych postach. WZP w Krakowie rekomendował w ARR w 2010 roku ponad dwudziestu producentów odkładów i każdy członek mógł wybrac dowolnego dostawcę. Każdy kto złożył ofertę na produkcję odkładów został zgłoszony do ARR. Żadna oferta nie została odrzucona.
Nie ma zapisu w Statucie Związku (podaję link: http://www.wzp-krakow.pl/dokumenty/statut.doc ) który dawałby komukolwiek jakikolwiek monopol w produkcji odkladów.


teoretycznie można zamawiać u kogo tylko się chce a praktycznie tylko u producentów z małopolski, sam prezes stwierdził ze nie jest w stanie skontrolować jakości wykonywanych odkładów z innego województwa dlatego nie ma możliwości zamawiania gdzie indziej; w innym miejscu sam przyznał się do faktu iż lokalni producenci nie są w stanie zaspokoić zapotrzebowania pszczelarzy na odkady...

pszeliga pisze:
Każdy pszczelarz mógł wskazać w składanym w jesieni zamówieniu dowolnego producenta sprzętu i pszczelarze tak uczynili.


wiem o tym bo sam taki wniosek wypełniałem, wiadomo iż chętnych jest więcej niż środkow przeznaczonych na ten cel i nie wiadomo kto i na jakiej zasadzie bedzie decydował kto znajdzie się na "liście" a kto z niej wypadnie
pszeliga pisze:
Insynuacja dotycząca przelewów na prywatne konto


Być może dałem sie nieco ponieść emocjom... ale niezrozumiałym jest dla mnie fakt iż przy zamówieniu sprzętu na kwote kilkaset tysięcy zlotych nikt nie negocjował ceny z producentem


proponuje abysmy przeniesli swoje wywody na pw

pozdrawiam Stanisław Targosz

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 lutego 2011, 18:19 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 18:23 - pt
Posty: 318
Lokalizacja: Małopolska
Sensownym rozwiązaniem może być znalezienie jednej osoby czy biura która zajmie się zorganizowaniem stowarzyszenia i obsługę prawno księgową , a wynagrodzeniem
bedzie określony procent uzyskanych wpływów z dotacji, lub moja myśl przewodnia prezentowna pod każdym postem .

_________________
Starajmy się zrozumieć co pszczoły ''mówią'' do Nas , a pszczelarstwo stanie się łatwiejsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 lutego 2011, 19:32 - śr 
kudlaty pisze:
teoretycznie można zamawiać u kogo tylko się chce a praktycznie tylko u producentów z małopolski, sam prezes stwierdził ze nie jest w stanie skontrolować jakości wykonywanych odkładów z innego województwa dlatego nie ma możliwości zamawiania gdzie indziej; w innym miejscu sam przyznał się do faktu iż lokalni producenci nie są w stanie zaspokoić zapotrzebowania pszczelarzy na odkady...



I Niestety Kolego

pszeliga to jest prawda
słyszało to prawie 30 chłopa
wiec coś trzeba z tym zrobić bo zamawiających jest dużo a w tym roku będzie jeszcze więcej i sam dobrze o tym wiesz

Z relacji innego Członka koła wyraźnie wynikło że przepadły pieniądze gdyż nie miał kto wykonać więc dla czego nie udostępnić z poza terenu

I proszę Nie Tłumacz mi zasad kontroli producentów bo dobrze pamiętam 2007 rok 3 w nocy i odkłady przywiezione z innego województwa xxx na które zamówienia zebrał pan xxx z Małopolski i jakiej były jakości

Od tego Czasu pszczelarza zmądrzeli sami sobie organizują wyjazd po odkłady przekładają na miejscu i od zaraz dogrywają to co im leży na sumieniu
A w tym przypadku jest to najlepsza kontrola
Widziały Gały Co Brały

Proponuję zakończyć Dyskusję przynajmniej Między Kudłatym a Tobą lepiej się w Krakowie na :piwko: umówcie
Tylko Mi tu nie gadaj że szary Członek nie może piwa z Prezesem Walnąć
:leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 03 lutego 2011, 09:08 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 listopada 2008, 09:00 - pn
Posty: 26
Lokalizacja: Kraków
BoCiAnK pisze:
Proponuję zakończyć Dyskusję przynajmniej Między Kudłatym a Tobą lepiej się w Krakowie na umówcie
Tylko Mi tu nie gadaj że szary Członek nie może piwa z Prezesem Walnąć


Może szary, zielony, czarny a nawet czerwony:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 listopada 2011, 21:04 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 18:23 - pt
Posty: 318
Lokalizacja: Małopolska
Jeszcze rok i pojawi się nowy program KPWP , więc zastanawiam się czy Pszczelarze Internałci mogą wpłynąć na jego kształt ? - czy można np. wystosować petycjie do MR ?
oraz czy podięcie takich czy innych działań ma sens ?

_________________
Starajmy się zrozumieć co pszczoły ''mówią'' do Nas , a pszczelarstwo stanie się łatwiejsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 listopada 2011, 22:45 - sob 

Rejestracja: 22 maja 2011, 14:13 - ndz
Posty: 190
Lokalizacja: nysa
Ule na jakich gospodaruję: wz,wkl
jv2m pisze:
Jeszcze rok i pojawi się nowy program KPWP , więc zastanawiam się czy Pszczelarze Internałci mogą wpłynąć na jego kształt ? - czy można np. wystosować petycjie do MR ?
oraz czy podięcie takich czy innych działań ma sens ?

Ja myślę że nie ma co się zastanawiać, trzeba spróbować. Jeśli oprócz internałtów zachęci się też innych pszczelarzy kolegów z kół pszczelarskich może to coś pomóc, a jak nic nie zmieni przynajmniej opinia publiczna i MR będzie wiedziało jakie jest stanowisko pszczelarzy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 listopada 2011, 05:43 - ndz 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Pszczelarze internauci w tych sprawach jeszcze bardzo długo, aczkolwiek krócej niż inni pszczelarze nie będą mieli nic do gadania, jesli będą siedzieć tylko przy laptopach i klepać w klawiaturę.
Potrzebna by była wycieczka do Brukseli
:leży_uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 listopada 2011, 15:52 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Po co?

Żeby zobaczyć gmach parlamentu i pojąć na co jdą pieniądze,nie radze taka wizyta nastraja destrukcyjnie wiem to z autopsji.

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 listopada 2011, 16:19 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lutego 2008, 11:45 - pn
Posty: 796
Lokalizacja: Kopcie
Ule na jakich gospodaruję: 360x200
Zdzisław pisze:
Po co?

Żeby zobaczyć gmach parlamentu i pojąć na co jdą pieniądze,nie radze taka wizyta nastraja destrukcyjnie wiem to z autopsji.


Słusznie piszesz Zdzisław.
Bruksela daleko.Niewiadome czy się ostoi.
Piszą że możemy mieć bliżej-Wiedeń.
Ale czy będzie poco tam iść?
Może nasze problemy rozwiąże kryzys?
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 listopada 2011, 16:37 - ndz 
polbart pisze:
Potrzebna by była wycieczka do Brukseli

Wolał bym na Ibizę ;-)
Przynajmniej tam jest na co rzucić okiem :oczko:
polbart pisze:
Pszczelarze internauci w tych sprawach jeszcze bardzo długo


Leszek ciutkę się mylisz może i nie będą ale ,ale coraz ciężej im kit wcisnąć pszczelarz internauta ma przynajmniej świadomość jakie są czy będa obowiązywać przepisy bo te są zamieszczone na stronach ARR jak również innych unijnych instytucji zajmujących się sprawami rolnictwa a w tym i pszczelarstwa
wiec tu można ciemnotę pocisnąć tylko tym co nie klepią w laptopa
Wiesz co jest najciekawsze
ARR przekazując przepisy dotyczące wsparcia pisze
przykład
pszczelarz posiadający 40 rodzin pszczelich może zamówić 50% matek ,odkładów opłaconych uli czyli 20 matek /odkładów
A pszczelarz z wyliczenia dostaje np 10 zł na pomnożenie pogłowia czyli realnie pszczelarz posiadający 40 rodzin może kupić np 2 odkłady bo na trzeci mu braknie lub z biedą 4 matki inseminowane produkcyjne :leży_uśmiech:
Jak się to ma do rzeczywistość dziś zadałem takie pytanie na zebraniu odpowiedzią było że to ARR dyktuje
To ja pytam to po kiego grzyba wcześniej uchwala Przepisy z koro się z nich nie wywiązuje należycie chyba że ...........


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 listopada 2011, 16:55 - ndz 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
BoCiAnK pisze:
polbart pisze:
Potrzebna by była wycieczka do Brukseli

Wolał bym na Ibizę ;-)
Przynajmniej tam jest na co rzucić okiem :oczko:
polbart pisze:
Pszczelarze internauci w tych sprawach jeszcze bardzo długo


Leszek ciutkę się mylisz może i nie będą ale ,ale coraz ciężej im kit wcisnąć pszczelarz internauta ma przynajmniej świadomość jakie są czy będa obowiązywać przepisy bo te są zamieszczone na stronach ARR jak również innych unijnych instytucji zajmujących się sprawami rolnictwa a w tym i pszczelarstwa
wiec tu można ciemnotę pocisnąć tylko tym co nie klepią w laptopa
Wiesz co jest najciekawsze
ARR przekazując przepisy dotyczące wsparcia pisze
przykład
pszczelarz posiadający 40 rodzin pszczelich może zamówić 50% matek ,odkładów opłaconych uli czyli 20 matek /odkładów
A pszczelarz z wyliczenia dostaje np 10 zł na pomnożenie pogłowia czyli realnie pszczelarz posiadający 40 rodzin może kupić np 2 odkłady bo na trzeci mu braknie lub z biedą 4 matki inseminowane produkcyjne :leży_uśmiech:
Jak się to ma do rzeczywistość dziś zadałem takie pytanie na zebraniu odpowiedzią było że to ARR dyktuje
To ja pytam to po kiego grzyba wcześniej uchwala Przepisy z koro się z nich nie wywiązuje należycie chyba że ...........


Po prostu za przepisami nie idą wystarczające pieniądze.
Gdyby tak było to po paru latach dofinansowwywania odkładów, powinniśmy już mieć w Polsce z 5 milionów rodzin pszczelich, oczywiscie pod warunkiem że odkłady te nie służyłyby do wzmacniania już istniejacych rodzin pszczelich. :oczko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 listopada 2011, 11:51 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 18:23 - pt
Posty: 318
Lokalizacja: Małopolska
Czytając poniższy post ‘’ Gratulacje dla ‘’ mam poważne obawy ze program wsparcia pszczelarstwa na następne lata będzie nadal wspierał producentów a nie pszczelarzy -
Bo czy prezes zawodowców nie będzie za opcją obecnego programu ? przecież produkuje odkłady , matki , sprzedaje sprzęt itd. – czy inne osoby biorące udział w dyskusji i ustaleniu programu wsparcia nie są zainteresowani aby określone pieniądze przez ręce pszczelarzy wpłynęły w określone źródło ,- a że przy okazji kilku ‘’ malutkich ‘’ coś z tego tortu ugryzie -to dla kamuflażu i pozorów zachowania przyzwoitości ,.
Uważam może warto coś zrobić aby zmienić ten stan rzeczy.

_________________
Starajmy się zrozumieć co pszczoły ''mówią'' do Nas , a pszczelarstwo stanie się łatwiejsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji