FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 25 kwietnia 2024, 12:54 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 12 stycznia 2011, 20:13 - śr 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
Lucy pisze:
Odkład-90% refundacji ,zakup150zł-zwrot 135zł.W takim samym stopniu są refundowane matki i leki.

dlaczego 90% ?
kto ukradł te 10% ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 stycznia 2011, 20:17 - śr 

Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 21:56 - pt
Posty: 959
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Jakie 90% chyba 70% netto.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 stycznia 2011, 21:54 - śr 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
jeszcze lepiej!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 stycznia 2011, 23:29 - śr 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1219
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Wysokość refundacji 70% kosztów zakupu minus 10% koszt obsługi WZP oraz VAT tj. realnie około 50% .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 stycznia 2011, 23:43 - śr 

Rejestracja: 11 stycznia 2011, 18:08 - wt
Posty: 18
Lokalizacja: Zręcin
To jak człowiek naczyta się tylu negatywnych opinii o refundacji to traci ochotę na odkłady czy matki.Ja już rezygnuję i refundowanych nie biorę .

_________________
Prawdziwy pszczelarz śpi w ....ulu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 stycznia 2011, 17:09 - czw 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
lalux5 pisze:
Wysokość refundacji 70% kosztów zakupu minus 10% koszt obsługi WZP oraz VAT tj. realnie około 50% .

ten minus to zwykly rabunek,


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 stycznia 2011, 17:20 - czw 
jino2 pisze:
Lucy pisze:
Odkład-90% refundacji ,zakup150zł-zwrot 135zł.W takim samym stopniu są refundowane matki i leki.

dlaczego 90% ?
kto ukradł te 10% ?

Te 10 % Czyli jak odkład kosztował 150 to 15 zł ale to dawno w zeszłym roku cena odkładów nie dość że 4 ramkowych wynosiła 175 czyli 10% to 17,50 Brał WZP Niby dobrowolnej składki :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: za obsługę :leży_uśmiech: tylko czego :wnerw: Jak to jest ich zasranym obowiązkiem


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 13 stycznia 2011, 18:52 - czw 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
BoCiAnK pisze:
jino2 pisze:
Lucy pisze:
Odkład-90% refundacji ,zakup150zł-zwrot 135zł.W takim samym stopniu są refundowane matki i leki.

dlaczego 90% ?
kto ukradł te 10% ?

Te 10 % Czyli jak odkład kosztował 150 to 15 zł ale to dawno w zeszłym roku cena odkładów nie dość że 4 ramkowych wynosiła 175 czyli 10% to 17,50 Brał WZP Niby dobrowolnej składki :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: za obsługę :leży_uśmiech: tylko czego :wnerw: Jak to jest ich zasranym obowiązkiem


te pieniądze ściągają nie legalnie i przykro słyszeć że pszczelarz okrada pszczelarza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 stycznia 2011, 19:03 - czw 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
BoCiAnK proszę nie podawać takich fanaberii, każdemu pszczelarzowi powinno być wypłacane 100% należnej refundacji. więc należy powypłacać te zaszabrowane pieniążki niby na WZP; VAT; XXX


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 stycznia 2011, 19:34 - czw 
jino2 pisze:
BoCiAnK proszę nie podawać takich fanaberii, każdemu pszczelarzowi powinno być wypłacane 100% należnej refundacji. więc należy powypłacać te zaszabrowane pieniążki niby na WZP; VAT; XXX

A że powinno być to ja też wiem
Kolego A niby kto je ma powypłacać :?: bo moim zdaniem ten kto je zabrał
chyba nie jesteś w temacie
i mało wiesz na ten temat lub nie chcesz wiedzieć ale to już przyjacielu nie mój problem


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 13 stycznia 2011, 19:47 - czw 

Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 21:56 - pt
Posty: 959
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: dadant
BoCiAnK pisze:
w zeszłym roku cena odkładów nie dość że 4 ramkowych wynosiła 175

To ile w tym roku będzie kosztował.
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 stycznia 2011, 20:27 - czw 
Odnowiciel pisze:
BoCiAnK pisze:
w zeszłym roku cena odkładów nie dość że 4 ramkowych wynosiła 175

To ile w tym roku będzie kosztował.
Pozdrawiam.

W tym roku 170 Zł -- Oczywiście refundowany a ile z refundują ? według ARR 60 % ceny do tego pewno zaś z WZP zabiorą 10 % to na łape dostaniesz 50 % czyli 85zł


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 13 stycznia 2011, 21:44 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
No to nie beda sie juz tak ladnie sprzedawac. Z 90% refundacja miales odklad w cenie matki nieunasiennionej teraz bedzie trzeba z 85zl wydac a zalozyc drugie tyle, to juz chetnych tylu nie bedzie biorac pod uwage jakos tych odkladow


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 stycznia 2011, 21:51 - czw 

Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 21:56 - pt
Posty: 959
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: dadant
To w tym roku trzeba sie zastanowić czy sie opłaca. Bo w tamtym roku za 50 zł. to brałem nie ze wzgledu powiększenia pasieki tylko pod kątem wymiany matek, 50zł -Matka +ramki z czerwiem + pszczoły,

Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 stycznia 2011, 10:59 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2007, 10:08 - ndz
Posty: 810
Lokalizacja: Krosno
Ule na jakich gospodaruję: Wkp, LN.
Miejscowość z jakiej piszesz: Krosno
jino2 pisze:
kto ukradł te 10% ?

BoCiAnK pisze:
Te 10 % Brał WZP Niby dobrowolnej składki :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: za obsługę :leży_uśmiech: tylko czego :wnerw: Jak to jest ich zasranym obowiązkiem


te pieniądze ściągają nie legalnie i przykro słyszeć że pszczelarz okrada pszczelarza.[/quote]


Wystarczy że Kol. powiadomi prokuraturę o swych wątpliwościach-wyjaśnią sprawę.A do Ministra Rolnictwa wystosuje wniosek o przeprowadzenie kontroli realizacji KPWP, zarówno przez ARR ,jak i WZP. Z kontrolą u beneficjentów końcowych włącznie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 stycznia 2011, 18:53 - pt 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
właśnie przerobiłem kiedyś ten temat,i w kole do którego należe nikt nic nie obcina a pszczelarze otrzymują 100% zwrot. super!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 stycznia 2011, 19:21 - pt 
jino2 pisze:
właśnie przerobiłem kiedyś ten temat,i w kole do którego należe nikt nic nie obcina a pszczelarze otrzymują 100% zwrot. super!

A mógłbyś ciut jaśniej
Można by było wykorzystać Twoje doświadczenie w innych kołach czy związkach
gdyż jak na razie to wojna z wiatrakami


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 stycznia 2011, 19:44 - pt 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
żaden problem!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 stycznia 2011, 21:51 - pt 
No to czekamy skoro piszesz że żaden problem. ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 stycznia 2011, 22:32 - pt 
jino2 pisze:
żaden problem!

Jest problem i to wielki
wszyscy chowają głowę w piach nie chcą nikomu się narazić bo co powie prezes
w kołach dużo się szemrze na zebraniach ale nic się nie robi w tej dziedzinie bo nikt nie ma odwagi i nadal daje się skubać
to nie tylko dotyczy odkładów ale i wszystkiego matek i pakietów


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 stycznia 2011, 22:54 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
ja myśle że nie idzie o skubanie bo ta świadomość jest,ale wygode o.k zabiorą te 10 czy więcej procent ale mnie nic nie obchodzi oprócz wpłaty ,odbioru refundowango produktu,odebrania refundacj pomniejszonej o ;skradzione procenty; jest to wygodniejsze dla pszczelarzy mniejszych bo kto ma robić papierki. od papierków nie uciekniemy jakakolwiek forma wsparcia będzie, cała kwota refundacj powinna trafić do beneficjenta papiery albo zrobimy sami albo zlecimy zrobić odpłatnie ,kto zrobi za darmo. Tak więc czy go kijem..........


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 stycznia 2011, 15:57 - pn 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
skoro Pan tak uważa, to życzę zadowolenia. a kampani "życie miodem słodzone" pamiętał Pan, bo jakoś śmiesznie mało wpłynęło pieniążków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 stycznia 2011, 17:26 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Jino 2 -nie jestem zadowolony z form rozdysponowania dopłat,ale to nie znaczy żebym nie dostrzegał sposobu rozumowania sporej części kolegów.Z programem; życie miodem słodzone;to myśle że była troszkę inna historia i inne cele,a zwyciężył jak to często u nas interes własny i animozje ,chęci były a wyszło jak zawsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 stycznia 2011, 17:29 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 18:23 - pt
Posty: 318
Lokalizacja: Małopolska
Jednym rozwiązaniem dla istniejącego stanu jest dokonanie właściwego wyboru ludzi którzy reprezentują poszczególne koła czy związki.- tych '' właściwych '' brakuje bo wielu to ma wszystko w ''du...ie'', nie jest to jednak niemożliwe ; zanim zagłosujesz w wborach zastanów na kogo oddajesz głos, a może samemu należy kandydować ?

_________________
Starajmy się zrozumieć co pszczoły ''mówią'' do Nas , a pszczelarstwo stanie się łatwiejsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 stycznia 2011, 19:05 - pn 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
niestety jestem zwykłym pszczelarzem i mój głos jest na niskim szceblu, a w żadnym przypadku sam nie przekrzyczę reszty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 stycznia 2011, 19:14 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 18:23 - pt
Posty: 318
Lokalizacja: Małopolska
jino2 pisze:
niestety jestem zwykłym pszczelarzem i mój głos jest na niskim szceblu, a w żadnym przypadku sam nie przekrzyczę reszty.

czy wstepując np. do koła masz zapisane że nie możesz zostać '' prezesem '' nie !!!
należy pokazać innym przez swoją postawę i działalność ,oraz w rozmowach przekonać do swojej osoby lub innego kandydata , ale to wymaga trochę czasu i zapału .

_________________
Starajmy się zrozumieć co pszczoły ''mówią'' do Nas , a pszczelarstwo stanie się łatwiejsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 stycznia 2011, 23:31 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
W kołach a zwłaszcza tych licznych jest tak [ale nie zawsze] garstka aktywnych dyskutanyów powiązanych z zarządem i milcząca większość płacąca składki,oczekująca na refundowane matki, leki,odkłady,bez chęci do pracy społecznej,przy wyborach trwa swoista łapanka,powtarzana co kilka lat jeżeli to się nie zmieni,to nic nie ruszy.Zwłaszcza dziwi niechęć do wyrażania własnego zdania,godzimy się na wszystko i do domu,jak tak będzie to pozostanie b i a d o l e n i e.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 stycznia 2011, 22:53 - pt 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
no jest zmiana
teraz refundacja za sprzęt i lawety ma trafiać bezpośrednio na konta pszczelarzy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 stycznia 2011, 23:27 - pt 
Tia dostaniesz refundacje pod warunkiem że będziesz miał minimum 20 pni w przypadku refundacji sprzętu pszczelarskiego. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 29 stycznia 2011, 00:00 - sob 
jino2 pisze:
no jest zmiana
teraz refundacja za sprzęt i lawety ma trafiać bezpośrednio na konta pszczelarzy.

To Ja mam jeszcze lepszą informację
Pszczelarze mają sobie sami kupić ten sprzęt u producentów którzy złożyli oferty handlowe w organizacjach przynależności ale nie jakieś tam wpłacanie na konta organizacji Czy związków tylko wysyłka rachunku do związku czy organizacji ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 29 stycznia 2011, 09:45 - sob 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
zgadza się


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 stycznia 2011, 11:51 - sob 
Cordovan pisze:
Tia dostaniesz refundacje pod warunkiem że będziesz miał minimum 20 pni w przypadku refundacji sprzętu pszczelarskiego. :oczko:

A czy przypadkiem nie jest to 30 rodzin. Ja dostałem takie info ze Związku i jestem zaskoczony ,informacja o 20.Więc pewnie próba naciągniecia na składeczkę za ul :wnerw: I zgłosiłem właśnie 32 rodzinki :brawo:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 29 stycznia 2011, 14:20 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Marek Podlaskie, na pewno 20


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 stycznia 2011, 16:30 - sob 
Marek Podlaskie pisze:
A czy przypadkiem nie jest to 30 rodzin. Ja dostałem takie info ze Związku i jestem zaskoczony ,informacja o 20.Więc pewnie próba naciągniecia na składeczkę za ul :wnerw: I zgłosiłem właśnie 32 rodzinki :brawo:

Takim właśnie cudem niektórzy łatają dziury Budżetowe :leży_uśmiech:
przeczytaj sobie tu wszystko znajdziesz od A do Z co komu ile i od ilu i jak to ma przebiegać
>>> Czytaj <<<< ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 29 stycznia 2011, 19:30 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 18:23 - pt
Posty: 318
Lokalizacja: Małopolska
przy refundacji nie dajcie się robić w '' konia '' co podpiszecie to świete - jezeli koszt refundacji wynosi np. 100 zł , to tylko taką kwotę mozna podpisać jeżeli na liście jest kwota wieksza to mowić proszę nową , bo poświadzczenie nieprawdy / tym jest podpis / jest karalne, nikt łaski nie robi .

_________________
Starajmy się zrozumieć co pszczoły ''mówią'' do Nas , a pszczelarstwo stanie się łatwiejsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 stycznia 2011, 13:48 - pn 

Rejestracja: 07 października 2008, 13:42 - wt
Posty: 46
Lokalizacja: Bieszczady
Czy ktoś odpowie jak można realnie skorzystać z refundacji bez przynależności do koła czy jest to obowiązek jakie są inne korzyści z tym związane


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 stycznia 2011, 15:36 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 18:23 - pt
Posty: 318
Lokalizacja: Małopolska
WiktorJ pisze:
Czy ktoś odpowie jak można realnie skorzystać z refundacji bez przynależności do koła czy jest to obowiązek jakie są inne korzyści z tym związane

możliwość jedna stworzyć własną , bo program jest kierowany do organizacji , a nie pojedynczego pszczelarza .

_________________
Starajmy się zrozumieć co pszczoły ''mówią'' do Nas , a pszczelarstwo stanie się łatwiejsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 stycznia 2011, 19:25 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Z refundacij rozumianych jako dopłaty do matek,odkładów,leków oraz ostatnio sprzętu bez przynależności organizacyjnej nie skorzystamy,natomiast są inne formy pomocowe kierowane do pszczelarzy,ale trzeba być zarejestrowanym w działach specjalnych rolnictwa wtedy przynależność w org.pszczelarskich jest zbyteczna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 stycznia 2011, 19:33 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 18:23 - pt
Posty: 318
Lokalizacja: Małopolska
Zdzisław pisze:
Z refundacij rozumianych jako dopłaty do matek,odkładów,leków oraz ostatnio sprzętu bez przynależności organizacyjnej nie skorzystamy,natomiast są inne formy pomocowe kierowane do pszczelarzy,ale trzeba być zarejestrowanym w działach specjalnych rolnictwa wtedy przynależność w org.pszczelarskich jest zbyteczna.

lub posiadać gospodrstwo rolne i wytedy pojawia się mechanizm wsparcia rolnictwa , a pszczelarstwo to działalność rolnicza , tylko wybrać ten odpowiedni projekt i spełnić warunki i kasa leci.

_________________
Starajmy się zrozumieć co pszczoły ''mówią'' do Nas , a pszczelarstwo stanie się łatwiejsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lutego 2011, 12:33 - wt 
wojciech_p pisze:
jino2 pisze:
kto ukradł te 10% ?

BoCiAnK pisze:
Te 10 % Brał WZP Niby dobrowolnej składki :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: za obsługę :leży_uśmiech: tylko czego :wnerw: Jak to jest ich zasranym obowiązkiem


te pieniądze ściągają nie legalnie i przykro słyszeć że pszczelarz okrada pszczelarza.


Wystarczy że Kol. powiadomi prokuraturę o swych wątpliwościach-wyjaśnią sprawę.A do Ministra Rolnictwa wystosuje wniosek o przeprowadzenie kontroli realizacji KPWP, zarówno przez ARR ,jak i WZP. Z kontrolą u beneficjentów końcowych włącznie.


........
Widzisz Wojtku Przez kilkadziesiąt lat Starsi obywatele przyzwyczaili się do pewnych zasad Ty masz mnie słuchać i milczeć nie zadawać pytań i nadal znaczna większość uważa to za normalne lecz nawet Gierek będąc przywódcą PZPR w stoczni na wiecu wypowiedział te słowa Pomożecie :?: może by i wszyscy pomogli ale jest takie magicznie proste słowo do wypowiedzenia Proszę potrzeba wspierania związków i organizacji jest ogromna bo faktem jest że wszystko drożeje czynsze ,prąd ,paliwo itp
sam chodzę po różnych sponsorach aby koło miało na węzę ,wycieczkę , czy inne potrzebne nam w kole sprawy gdyż pozostałości po składkach nie pokrywają naszych zapotrzebowań a są duże
Na naszym zebraniu jak to
Kudłaty w innym temacie przedstawia mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli naszego WZP w pewnym momencie dowiedziałem się jak to na prywatnym forum Kowaliczka Kowaliczek oskarża
Po pierwsze - Ja nie odpowiadam za posty internautów
Po drugie jest to forum gdzie może pisać każdy i nie zawsze wypowiedzi muszą być cukierkowe
Po Trzecie
Zastraszanie restrykcjami że jako jedyni z pośród będziemy musieli to czy tamto
uważam jest nie na miejscu
gdyż gwarantuje nam to Konstytucja

Art. 32.

1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 marca 2011, 09:57 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Do wykazu firm mających akredytację na sprzedaż sprzętu w ramach refundacj,zostaną dopisane prawdopodobnie firmy z Czech i Słowacji.
Czy to się przełoży na działania symetryczne,nie wiem niedopytałem ale byłoby to poszerzenie oferty i konkurencji,dla nas to dobra wiadomość.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 marca 2011, 22:53 - wt 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
Zdzisław
to chyba dopiero w przyszłym roku?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 marca 2011, 13:49 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Wszystko ma sie wyjasnic w tym sezonie,wedlug slow p.Sabata wzpowiedzianych w Kamiannej,na szkoleniu pszczelarzy okregu LODZ zorganizowanzm przy pomocy Uni.

Przepraszam za pisownie ale pisze na czeskiej klawiaturze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 marca 2011, 16:09 - śr 

Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 00:01 - czw
Posty: 226
Lokalizacja: lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Zdzisław pisze:
Z refundacij rozumianych jako dopłaty do matek,odkładów,leków oraz ostatnio sprzętu bez przynależności organizacyjnej nie skorzystamy,natomiast są inne formy pomocowe kierowane do pszczelarzy,ale trzeba być zarejestrowanym w działach specjalnych rolnictwa wtedy przynależność w org.pszczelarskich jest zbyteczna.

Mógł byś coś wiec powiedzieć o tych formach pomocowych , czy warto zarejestrować się do działo specjalnego ? Zastanawiam sie nad tym , bo z koła wiele nie korzystam , kolesiostwo i nic wiecej , dzielą pieniądze jak chcą , teraz dowiedziałem sie że na sprzęt dostaną najwięcej kasy , pszczelarze z największym stażem :tasak: , nic tylko rozgonić te bandę .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 marca 2011, 17:29 - czw 

Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 21:56 - pt
Posty: 959
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: dadant
To trzeba wziąsć flache i dołączyc do kolesiów :wnerw:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 marca 2011, 01:31 - śr 

Rejestracja: 18 sierpnia 2010, 21:23 - śr
Posty: 28
Lokalizacja: Jaworze
Zamówiłem w zeszłym roku odkłady refundowane w Bielskim Związku Pszczelarskim na rok 2011 w pasiece X. W tym tygodniu powiedziano mi, że chociaż ta pasieka jest w wykazie pasiek sprzedających odkłady refundowane to moje zamówienie nie będzie zrealizowane, ponieważ BZP ma swoją preferowana listę producentów odkładów i tylko z niej będą realizowane zamówienia. Czy mogę mimo to domagać się w BZP, aby moje zamówienie zostało zrealizowane z pasieki którą wcześniej wybrałem?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 marca 2011, 14:52 - śr 

Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 00:01 - czw
Posty: 226
Lokalizacja: lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Chciałem skorzystać z refundacji do sprzętu i zamówiłem sobie miodarke za 5000 zł , zarejestrowane mam 35 uli , cały czas myślałem że jakieś pieniądze dostane , a teraz okazało sie , że nic z tego , powiedziano mi , że zamówiłem zbyt drogą miodarkę , jak bym zamówił coś tańszego to bym dostał. Skoro zamówienie było zbyt duże aby pokryc te 60 % , to chyba powinienem dostać trochę mnie , adekwatne , do posiadanych uli , czyli 35 uli razy 50 zł , to było by 1750 zł . Co wy na to ,? bo ja uważam nadal ze tylko cześć osób zarobi na tej refundacji :tasak:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 marca 2011, 15:10 - śr 
mariuszk pisze:
Chciałem skorzystać z refundacji do sprzętu i zamówiłem sobie miodarke za 5000 zł , zarejestrowane mam 35 uli , cały czas myślałem że jakieś pieniądze dostane , a teraz okazało sie , że nic z tego , powiedziano mi , że zamówiłem zbyt drogą miodarkę , jak bym zamówił coś tańszego to bym dostał. Skoro zamówienie było zbyt duże aby pokryc te 60 % , to chyba powinienem dostać trochę mnie , adekwatne , do posiadanych uli , czyli 35 uli razy 50 zł , to było by 1750 zł . Co wy na to ,? bo ja uważam nadal ze tylko cześć osób zarobi na tej refundacji :tasak:

Refundacja ma służyć pszczelarzom i pszczelarstwu, a ty chcesz na tym zarabiać?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 marca 2011, 15:29 - śr 

Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 00:01 - czw
Posty: 226
Lokalizacja: lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Chce to co mi sie należy , w jaki sposób miał bym na tym zarabiać ? powiekszam pasieke wiec dlaczego nie mógł bym na tym skorzystam PszczeliPark, nie wiem o co Ci chodzi ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 marca 2011, 15:38 - śr 
mariuszk pisze:
Chce to co mi sie należy , w jaki sposób miał bym na tym zarabiać ? powiekszam pasieke wiec dlaczego nie mógł bym na tym skorzystam PszczeliPark, nie wiem o co Ci chodzi ?

Napisałeś tak cyt.: bo ja uważam nadal ze tylko cześć osób zarobi na tej refundacji więc wnioskuję z tego, że Ty chcesz również zarobić na refundacji. Świadczą o tym Twoje pierwsze posty. Z góry założyłeś sobie, że za darmochę mieć wyposażenie pracowni.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji