FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 25 kwietnia 2024, 10:53 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ] 
Autor Wiadomość
Post: 23 stycznia 2011, 12:49 - ndz 

Rejestracja: 05 lutego 2009, 00:18 - czw
Posty: 138
Lokalizacja: pajęczno/poznań
witam

jestem zainteresowany załozeniem firmy. Chcialbym sprzedawac miod do wiekszych sieci sklepow. czy ktos z forumowiczów jest moze na vacie i przyblizyl by mi troszke blizej w jaki sposob to wszystko przebiega, i czy warto, mam mozliwosc sprzedazy miodu do duzych sklepów, mam nawet kilka propozycji, jesli chodzi o male sklepy to nie ma problemu poniewaz wystawiam rachunek od zwolnionych z vatu i ok, w tej chwili mam zarejestrowane 160 rodzin i jestem na krusie. mysle o powiekszeniu pasieki. interesuje mnie przede wszystkim jakie sa oplaty np skladek zusowskich itp , bardzo bym prosil by wypowiedzial sie na ten temat ktos kto prowadzi firme z gory dziekuje i pozdrawiam

acha i jeszcze chcialbym zapytac czy ma ktos moze na etykiecie kod kreskowy ??

wiem ze w internecie jest duzo informacji na te tematy ale chcialem zadac to pytanie na forum ambrozji


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 stycznia 2011, 13:02 - ndz 

Rejestracja: 26 lutego 2010, 18:52 - pt
Posty: 393
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
Jeżeli chcesz sprzedawać miodek wcale nie musisz być vatowcem , płacisz 170pln do skarbowego i fakt możesz wystawiać a będziesz ryczałtowcem. pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 stycznia 2011, 13:32 - ndz 

Rejestracja: 05 lutego 2009, 00:18 - czw
Posty: 138
Lokalizacja: pajęczno/poznań
czy jest jakis limit tych rachunkow wystawianych na ryczałcie i czy ryczaltowiec moze zrobic sobie kod kreskowy ??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 stycznia 2011, 13:35 - ndz 

Rejestracja: 05 lutego 2009, 00:18 - czw
Posty: 138
Lokalizacja: pajęczno/poznań
zastanawia mnie czemu niekturzy pszczelarze np miody drahimskie fujarskich sa na vacie przeciez prosciej mieli by na ryczalcie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 stycznia 2011, 13:38 - ndz 

Rejestracja: 05 lutego 2009, 00:18 - czw
Posty: 138
Lokalizacja: pajęczno/poznań
jakie sa róznice w sprzedazy miodu na Vacie a na ryczalcie, napewno jedna roznica ze Vatowcy płacą 800 zl zusu :) interesuje mnie jakie maja w tym kożysci , rozwarzam to wszystko poniewaz mam propozycje od jednego marketu i pewnie beda chcieli jakies fakrury, no nie wiem jeszcze dokladnmie jutro mam spotkanie z menadzerem i sie dowiem jak oni to widza


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 stycznia 2011, 13:43 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Jak chcesz i masz możliwości współpracy z sieciami,to bez VAT się nie obejdzie, dla firm na ryczałcie jest limit jaki dowiesz się w skarbowym,nad VAT radziłbym się zastanowić weiść łatwo,wycofać się gorzej.Kody można zamówić w drukarni najlepiej na swojej nalepce,czy kod się otrzymuje tak jak np.regon nie wiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 stycznia 2011, 13:51 - ndz 

Rejestracja: 05 lutego 2009, 00:18 - czw
Posty: 138
Lokalizacja: pajęczno/poznań
na ryczałcie numeru regon chyba nie ma?? i chyba do kodu kreskowego potrzebny jest regon. ciekawy jeszcze jestem jaki jest ten limit na ryczałcie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 stycznia 2011, 13:57 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Numer REGON jak najbardziej,jest to pdst.identyfikator firmy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 stycznia 2011, 14:22 - ndz 

Rejestracja: 02 maja 2010, 11:07 - ndz
Posty: 79
Lokalizacja: Radom
Ule na jakich gospodaruję: DADANT
IMKERTECHNIK, najbardziej wiarygodne informacje na te tematy znajdziesz u przesympatycznej panie Kasi w okienku INFORMACJA w skarbowym (prawdopodobnie zrobi duuuże oczy, i pokieruje cie do kierownika placówki) oraz w PIH tam dowiesz się również o pojemności z E i bez E oraz co to oznacza. Miałem kiedyś takie pomysły i poszedłem tą drogą, jednak że mam dużo mniejszą pasiekę a te doświadczenia z urzędami mnie wystarczająco zniechęciły więc dalej piszę rachunki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 stycznia 2011, 15:02 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
IMKERTECHNIK, poczytaj tutaj:

http://free4web.pl/3/2,92259,225699,780 ... hread.html

skup się na moich postach.

Jak czegoś nie zrozumiesz to pytaj. Ale tam wszystko jest napisane - za wyjątkiem kodów kreskowych.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 stycznia 2011, 22:36 - ndz 

Rejestracja: 05 kwietnia 2009, 22:23 - ndz
Posty: 101
Lokalizacja: w-wa
Jeśli masz firmę to musisz mieć regon - dostajesz go od GUS

kod kreskowy trzeba zgłosić

http://www.cobrpp.com.pl/mod.php?str=kody


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 stycznia 2011, 23:24 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Kody kreskowe:

http://www.gs1pl.org/

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 stycznia 2011, 01:21 - pn 

Rejestracja: 05 lutego 2009, 00:18 - czw
Posty: 138
Lokalizacja: pajęczno/poznań
krzysglo

czy doszła do ciebie moja prywatna wiadomosc ?? jestem tu nowy i nie wiem czy dobrze wyslalem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 stycznia 2011, 01:38 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
IMKERTECHNIK pisze:
krzysglo

czy doszła do ciebie moja prywatna wiadomosc ?? jestem tu nowy i nie wiem czy dobrze wyslalem


Nie. Nic nie otrzymałem.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 stycznia 2011, 10:54 - pn 
IMKERTECHNIK pierwsze kroki powinieneś skierować do swojego urzędu gminy, wydziału rejestracji działalności gospodarczej. Dowiesz się bardzo szybko o co biega. To czym będziesz się zajmował to wg PKD z 2007 kod 01.49.Z

ZUS przez pierwsze dwa lata dla Ciebie to 376,82 zł albo 366,63 zł


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 stycznia 2011, 12:42 - pn 

Rejestracja: 05 czerwca 2010, 01:12 - sob
Posty: 222
Lokalizacja: Maków k. Skierniewic / Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Ryczałt jest od podatku dochodowego i nie ma NIC wspólnego z VATem.

Jeśli chodzi o podatek dochodowy:
pszczelarstwo jest "działem specjalnym produkcji rolnej" i płaci się ryczałtowy podatek za każdą rodzinę pszczelą - parę zł za szt., ale nie wiem dokładnie ile, nie jest to duża kwota.
Oczywiście to dotyczy sytuacji gdy sprzedajesz miód ze swojej pasieki.
Jeśli kupujesz miód od innych pszczelarzy i sprzedajesz z zyskiem to wtedy musisz się opodatkować na zasadach ogólnych.

Jeśli chodzi o VAT:
Nie trzeba od razu być vatowcem. Dopiero, gdy wartość sprzedaży, w roku kalendarzowym, przekracza ustalony limit trzeba przejść na VAT. Ten limit to chyba 10000EUR, ale mogło się zmienić - tak było jak ja zakładałem swoją firmę (nie związaną z pszczelarstwem).
Przejście na VAT jest "nieodwracalne" :sad:

Pytanie pani w okienku w US bym sobie darował, bo one najczęściej same nie wiedzą i narobią swoimi radami problemów.
Najlepiej spytać jakieś biuro rachunkowe, które już rozlicza rolników albo najlepiej doradcę podatkowego.

Pozdrawiam
Marek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 stycznia 2011, 12:43 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 18:23 - pt
Posty: 318
Lokalizacja: Małopolska
prowadzenie firmy to nie problem ma to swoje przywileje , ale również koszty.
pełny ZUS ok. 793 zł /mies . w pierwszych latach ulga , dekalracjie co miesiąc , chorbowe za każdy dzień płatne . VAT - płatnikiem staje się z chwilą wystawienia pierwszej faktury Vat . nie mniej należy rejestracjie zgłosić do US nadanie NIP . regon , od lipca można to wszystko będzie załatwić w US . Jest opcja małego podatnika tz. rozliczenie kwartalne . Bedąc vatowcem możesz podatek naliczony w kosztach tz. prąd . mat. remontowe . paszę itd. odliczyć od Vatu należnego od sprzedaży miodu , ew. nadwyżkę zwróci Ci US. Tylko to wszystko dużo papierów , - czy dla 2-4 ton miodu warto , będąc płatnikiem Vat podatek nalezy naliczać również do słoika sprzedanego sąsiadowi . US nie jest organem informjącym , to Ty musisz sam znależć wszelkie przepisy i być moż potrzebne będzie biuro podatkowe ?.

_________________
Starajmy się zrozumieć co pszczoły ''mówią'' do Nas , a pszczelarstwo stanie się łatwiejsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 stycznia 2011, 15:45 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 stycznia 2010, 12:22 - sob
Posty: 317
Lokalizacja: dolnośląskie
jv2m skąd to przeliczenie że z prawie 200tu pniowej pasieki tylko 4 tony ?
jak gość to robi zawodowo to pszczółki wozi ........dobry pożytek rzepakowy i gryka oraz może jakieś poplony ogórecznika i dobre kilka hektarów lipy i gość ma troszke więcej.
Ja prowadze firme (niezwiązaną z pszczelarstwem) na zasadach ogólnych i jestem vatowcem . Dwa poważne minusy prowadzenia tego typu działalności to zus który odprowadzam bez względu na osiągnięty dochód i rygorystyczne podejście us do vatowców .......jeden błąd w vacie i jesteś przestępcą. Im większej liczbie urzędów podlegasz tym większe masz problemy bo każdy urząd i każdy urzędnik interpretuje przepisy po swojemu i można sobie narobić problemów nawet robiąc wszystko jak należy. Dla przykładu powiem że była sprawa gościa który prowadząc dział specjalnej produkcji rolnej został przez us potraktowany jak osoba na zasadach ogólnych i kazano okazać mu rachunki z 5lat itd. urząd ten .......a właściwie naczelnik tego urzędu stwierdził że nie bedzie tolerował takiego sposobu prowadzenia działalności jakim jest dział specjalnej produkcji rolnej.... sprawa obiła sie nawet o ministra finansów i po jakimś czasie ucichło. .........ale faktem jest że państwo sobie a urzędnicy sobie. W tym kraju nic nie zachęca do prowadzenia działalności gospodarczej. Zakłądając działalność gospodarczą jesteś potencjalnym przestępcą i jako taki jesteś traktowany przez urzędy.
:wnerw:

_________________
Za każdy dzień pracy przy pszczołach Pan Bóg dodaje pszczelarzowi jeden dzień życia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 stycznia 2011, 17:11 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 18:23 - pt
Posty: 318
Lokalizacja: Małopolska
''Zielony'' co do ilości miodu można dyskutować jeden uzyska 4 t a jeszcze inny 15 t , ale to nie jest istotne , fak jest faktem że ja osobiście nie chciałbym być płatnikem vat , bo przeszedłem wszelkie formy opodatkownia w różnych działalnościach , i gdyby było to możliwe dziś bym z vatu uciekł , ale realia są takie a nie inne; 20-lat działalności gospodarczej na własny rachunek podpowiada mi daleko od ZUS, oraz US
w tym napewno się zagadzamy.

_________________
Starajmy się zrozumieć co pszczoły ''mówią'' do Nas , a pszczelarstwo stanie się łatwiejsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 stycznia 2011, 17:24 - pn 
Zielony pisze:
Zakłądając działalność gospodarczą jesteś potencjalnym przestępcą i jako taki jesteś traktowany przez urzędy.
:wnerw:

W 100% się z Tobą zgadzam :pijemy: - i tak jest począwszy od działalności gospodarczej osoby fizycznej na ryczałcie poprzez kolejne formy opodatkowania :głupek ze mnie:
... ale już spółka z o.o. z kapitałem założycielskim 3tys. już nie :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 stycznia 2011, 18:28 - pn 

Rejestracja: 05 lutego 2009, 00:18 - czw
Posty: 138
Lokalizacja: pajęczno/poznań
a czy ma ktos moze kod kreskowy na miodzie w dzialach specjalnych na ryczalcie bo trzeba miec numer regon. a w dziale specjalnym nie wiem czy nadaja nr regon. mamy tylko NIP chyba ze cos przegapilem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 stycznia 2011, 18:40 - pn 

Rejestracja: 05 lutego 2009, 00:18 - czw
Posty: 138
Lokalizacja: pajęczno/poznań
:oczko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 stycznia 2011, 18:48 - pn 
Musisz mieć Regon a on wydawany jest przez urząd statystyczny po otrzymaniu przez Ciebie z gminy wpisu do ewidencji działalności gospodarczej.
Numer Regon odpowiada przeważającemu profilowi działalności.
Przed założeniem papierów w gminie zastanów się tak naprawdę co zamierzasz w przyszłości robić. Możesz wpisać prawie wszystko co jest w klasyfikacji PKD. Unikniesz w ten sposób kiedyś podobnej procedury.

Podstawowe dokumenty dla działalności to:
- wpis do ewidencji gospodarczej
- numer Regon
- decyzja o nadaniu NIP
bez tego ani rusz


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 stycznia 2011, 18:53 - pn 

Rejestracja: 05 lutego 2009, 00:18 - czw
Posty: 138
Lokalizacja: pajęczno/poznań
acha dzieki. kurde no nie moglem znalezc tego regonu w papierach. powinien byc na zeznaniu Vat 6


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 stycznia 2011, 20:55 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 stycznia 2010, 12:22 - sob
Posty: 317
Lokalizacja: dolnośląskie
Możesz wpisać prawie wszystko co jest w klasyfikacji PKD. Unikniesz w ten sposób kiedyś podobnej procedury.

wszystko to przesada .......... nie ma tyle miejsca w papierach ;-)
ale zawsze można dopisać ........z tego co wiem to teraz dopisanie jest bezpłatne.

tak na marginesie to ostatnio byłem w urzędzie gminy i kazano mi kolejny raz przynieść zaświadczenie o wydaniu bezterminowego zaświadczenia z sanepidu odnośnie odbioru budynku . W UG wiedzą że takie zaświadczenie sanepid wydaje bezterminowo ale co roku musze przynosić zaświadczenie o tym że ono jest wydane bezterminowo.
:pl: a mino to kocham ten kraj

_________________
Za każdy dzień pracy przy pszczołach Pan Bóg dodaje pszczelarzowi jeden dzień życia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 stycznia 2011, 21:17 - pn 
Zielony jest na tyle miejsca bo sam mam wpisane z 90 pozycji. Ilość miejsca jest nieograniczona :D
tak jak piszesz złożenie wniosku o zmianę wpisu do ewidencji działalności gospodarczej jest bezpłatne jak i samo jej założenie ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 stycznia 2011, 23:01 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
helixwroclaw2005 pisze:
Musisz mieć Regon a on wydawany jest przez urząd statystyczny po otrzymaniu przez Ciebie z gminy wpisu do ewidencji działalności gospodarczej.
Numer Regon odpowiada przeważającemu profilowi działalności.
Przed założeniem papierów w gminie zastanów się tak naprawdę co zamierzasz w przyszłości robić. Możesz wpisać prawie wszystko co jest w klasyfikacji PKD. Unikniesz w ten sposób kiedyś podobnej procedury.

Podstawowe dokumenty dla działalności to:
- wpis do ewidencji gospodarczej
- numer Regon
- decyzja o nadaniu NIP
bez tego ani rusz


Nie jest prawdą co piszesz.
Tzn. nt. regonu.

Na podstawie zaświadczenia z US i KRUS-u posiadając zgłoszone działy produkcji rolnej np 81 rodzin pszczelich, udajesz się do GUS-u (WUS-u) i nadają Ci nr regon.

IMKERTECHNIK czy czytałeś wszystko co napisałem na Polance ? Czy to jest zrozumiałe dla Ciebie ?
Jak czegoś nie rozumiesz to pytaj ? Ale proszę Cię przeczytaj co tam jest napisane. Nie chce mi się pisać tego wszystkiego na nowo.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 stycznia 2011, 23:04 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
helixwroclaw2005 pisze:
Zielony jest na tyle miejsca bo sam mam wpisane z 90 pozycji. Ilość miejsca jest nieograniczona :D
tak jak piszesz złożenie wniosku o zmianę wpisu do ewidencji działalności gospodarczej jest bezpłatne jak i samo jej założenie ;-)


Żeby prowadzić działy specjalne produkcji rolnej nie trzeba mieć zaświadczenia z gminy.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 stycznia 2011, 00:06 - wt 

Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:38 - pn
Posty: 1114
Lokalizacja: Małopolska
IMKERTECHNIK pisze:
a w dziale specjalnym nie wiem czy nadaja nr regon. mamy tylko NIP chyba ze cos przegapilem

Qczywiście tak jak Ci krzysglo, pisze jeśli masz tylko dział specjalny bez działalności gospodarczej, to Urząd Gminy nie musi nawet o tym wiedzieć.
Dział specjalny rejestrujesz w Urzędzie Skarbowym, musisz mieć nadany regon przez GUS , z tym idziesz do KRUSU i to wszystko.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 stycznia 2011, 00:45 - wt 

Rejestracja: 05 lutego 2009, 00:18 - czw
Posty: 138
Lokalizacja: pajęczno/poznań
bardzo dziekuje wszystkim za pomoc

krzysglo czytalem twoje wypowiedzi na polance i bardzo mi pomogly wszystko juz rozumiem no prawie jeszcze tylko ten regon musze zalatwic :) chodzi mi przede wszystkim zeby zrobic te kody kreskowe.

pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 stycznia 2011, 00:50 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
IMKERTECHNIK pisze:
bardzo dziekuje wszystkim za pomoc

krzysglo czytalem twoje wypowiedzi na polance i bardzo mi pomogly wszystko juz rozumiem no prawie jeszcze tylko ten regon musze zalatwic :) chodzi mi przede wszystkim zeby zrobic te kody kreskowe.

pozdrawiam


Jak będziesz miał zarejestrowane działy specjalne produkcji rolnej i będziesz sprzedawał miód do marketu (czy z kodami kreskowymi czy bez), a market napewno jest "watowcem" to muszą Ci wystawić fakturę VAT RR. Będziesz traktowany jak rolnik ryczałtowy. Sprzedając dla "nie watowca" możesz wystawić zwykły rachunek (bez VAT).

Jeżeli chodzi o kody kreskowe to nie wiem wszystkiego. Miałem w tym zakresie szkolenie w 1996 r. w Centrum Gospodarki Magazynowej w Poznaniu. Nie pamiętam wszystkiego. Na pewno możesz mieć dla siebie kody kreskowe tzw. wewnętrzne.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 stycznia 2011, 08:23 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 18:23 - pt
Posty: 318
Lokalizacja: Małopolska
Cytuj:
[]Jak będziesz miał zarejestrowane działy specjalne produkcji rolnej i będziesz sprzedawał miód do marketu (czy z kodami kreskowymi czy bez), a market napewno jest "watowcem" to muszą Ci wystawić fakturę VAT RR. Będziesz traktowany jak rolnik ryczałtowy. Sprzedając dla "nie watowca" możesz wystawić zwykły rachunek (bez VAT).
Te zasady sprzedaży dotyczą również pszczlarzy nie posiadających 81 rodzin.

_________________
Starajmy się zrozumieć co pszczoły ''mówią'' do Nas , a pszczelarstwo stanie się łatwiejsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 stycznia 2011, 17:41 - wt 

Rejestracja: 05 lutego 2009, 00:18 - czw
Posty: 138
Lokalizacja: pajęczno/poznań
I jesli wystawia mi ta fakture Vat RR to co ja mam z nia zrobic ?? :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 stycznia 2011, 17:44 - wt 

Rejestracja: 05 lutego 2009, 00:18 - czw
Posty: 138
Lokalizacja: pajęczno/poznań
jeszcze jestem ciekawy jak duzo tych rachunkow mozna wystawic na jaka kwote


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 stycznia 2011, 20:55 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 18:23 - pt
Posty: 318
Lokalizacja: Małopolska
IMKERTECHNIK pisze:
I jesli wystawia mi ta fakture Vat RR to co ja mam z nia zrobic ?? :)

Przechowywać przez 5 , właściwie 6 lat , a faktur tyle ile pszczoły miodu wyprodukowały .- byli tacy co mieli zgłoszone do PLW 20 rodzin a wystawili na 10 ton i dzięki życzliwm i głupocie zapałacili i to sporo , dlatego trochę rozsądku .

_________________
Starajmy się zrozumieć co pszczoły ''mówią'' do Nas , a pszczelarstwo stanie się łatwiejsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 stycznia 2011, 21:22 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
jv2m pisze:
IMKERTECHNIK pisze:
I jesli wystawia mi ta fakture Vat RR to co ja mam z nia zrobic ?? :)

Przechowywać przez 5 , właściwie 6 lat , a faktur tyle ile pszczoły miodu wyprodukowały .- byli tacy co mieli zgłoszone do PLW 20 rodzin a wystawili na 10 ton i dzięki życzliwm i głupocie zapałacili i to sporo , dlatego trochę rozsądku .


Jako rolnik ryczałtowy podpisujesz oświadczenie, że jest to Twój produkt. Uważaj, żeby nie przegiąć. Nie prowadź skupu (handlu). Dobrze napisał jv2m.
A rolnikiem ryczałtowym możesz być cały czas bez limitów (no chyba, że się przepisy zmienią).

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji