FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 26 kwietnia 2024, 22:11 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 405 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
Post: 27 stycznia 2014, 23:40 - pn 

Rejestracja: 20 maja 2009, 18:07 - śr
Posty: 1680
Lokalizacja: Kraków, Połaniec
Ule na jakich gospodaruję: WP, WZ ---> wlkp
Trajanus, ja nie jestem za tymi opłatami tak dla jasności... sam na to psioczyłem... ale czasem trzeba jak to mówią "wyjść z siebie i stanąć obok" ;) miejmy nadzieję że skończą się wszelkie zgrzyty i nieścisłości po dodaniu tego zapisu do ustawy :)

_________________
Matki i odkłady pszczele

Ramki pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 stycznia 2014, 00:25 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Trajanus, za taki "myk" jest paragraf a przynajmniej cofnięcie refundacji dla całego koła/zwiazku ,na wpłate powinieneś dostac dowód wpłaty ,nikt nie ma prawa pomniejszać refundacji ,a tak zredagowane umowy z taką adnotacją sa nie ważne ,myśle ze to tylko jakieś lipne umowy pomiędzy kołem a pszczelarzem i agencja tych "kwitów "nie widzi ,u nas w agencji by to nie przeszło [oficjalnie] .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 stycznia 2014, 08:11 - wt 

Rejestracja: 01 stycznia 2010, 11:18 - pt
Posty: 127
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Już tu gdzieś pisałem, że w kieleckim kole było "darowizny" 3% od kwoty refundacji. Za miodarkę(2400) wyszło ok 35zł. I powiem szczerze wolę dać te parę zł niż samemu latać z papierami. Paliwo, czas dzisiaj nic niema darmo.

_________________
"Zdrowy rozsądek to coś, czego każdy potrzebuje, mało kto posiada a nikt nie wie, że mu brakuje".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 stycznia 2014, 20:45 - wt 
Zdzisław. pisze:
Trajanus, za taki "myk" jest paragraf a przynajmniej cofnięcie refundacji dla całego koła/zwiazku ,na wpłate powinieneś dostac dowód wpłaty ,nikt nie ma prawa pomniejszać refundacji ,a tak zredagowane umowy z taką adnotacją sa nie ważne ,myśle ze to tylko jakieś lipne umowy pomiędzy kołem a pszczelarzem i agencja tych "kwitów "nie widzi ,u nas w agencji by to nie przeszło [oficjalnie] .

Zdzisław,,wyjaśnił wszystko. :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
Tu jest telefon do Pani z ARiMr Agata Witkowska.
tel 22 66117199.
Jak ,ktoś ma problemy ,wątpliwości miła Pani wyjaśni wszystko. :thank:
NIE MA ŻADNYCH PROCENTÓW ,OPŁAT ZA ZŁOŻENIE WNIOSKU.
To jest OBOWIĄZEK Związku pszczelarskiego i nie mają PRAWA POBIERAĆ ŻADNEJ KASY od pszczelarzy. Nawet tych pseudo DOBROWOLNYCH.
To jest oszustwo ,cofnięcie refundacji i sprawa dla prokuratora. :pala:
Nie dajcie się nabrać.Docierały do nich głosy ,że właśnie Związki ,stosują takie praktyki i w tym roku nie maja prawa nic pobierać.Dostają ponoć 2% od projektu i to właśnie jest ich kasa ,za to że złożą papiery ,czas ,druki itp.Nie bądźcie baranami i nie dajcie się rolować.Bo na tym bazują.W moim związki ,jak pisałem w tym roku tez nie ma żadnej opłaty ,ale prezes stwierdził ,ze w tym nie ,a w następnym może być.
Pani poradziła,żeby złożyć papiery na miodarkę ,skorzystać z refundacji ,a jak prezesowi najdzie chęć na kaskę ,tel pod podany numer.Siedzi w jednej celi z Trynkiewiczem.
Nie usprawiedliwiajcie prezesów ,osoby robiące projekty. Oni są dla nas ,a nie my dla nich. :!: Tylko ,trzeba o tym wiedzieć i nie bać się powiedzieć o tym głośno ,nawet za cenę wywalenia z koła ,związku itp.
Kto chce wiedzieć ,niech dzwoni pod ten numer ,a uzyska informacje ,jakie będą interesowały.
http://www.arr.gov.pl/data/01644/warunk ... 3_2014.pdf
Warto przeczytać i wiedzieć .Ale jeszcze ważne zrozumieć :haha: :haha:


Na górę
  
 
Post: 28 stycznia 2014, 22:02 - wt 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Marek Podlaskie pisze:
Nie bądźcie baranami i nie dajcie się rolować

:thank: :brawo: :mrgreen:

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 stycznia 2014, 22:05 - wt 
asan pisze:
Marek Podlaskie pisze:
Nie bądźcie baranami i nie dajcie się rolować

:thank: :brawo: :mrgreen:

:piwko: :piwko: :piwko: :haha:
Władza ,władzą ,ale pszczelarze powinni stanowić o sile koła ,związku,a nie wielka grupa trzymająca się stołków i władzy :pala: :pl:
P.s I trzymać się wszyscy razem ,to najważniejsze. :pijemy:


Na górę
  
 
Post: 28 stycznia 2014, 22:48 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Marek Podlaskie, O te 2% organizacje mogą występowac od przyszłego roku .
Jak u mnie była Pani z agencji na kontroli rozmawialismy na ten temat ,stwierdziła ze dla agencji jest jedno kto zajmnie sie załatwianiem zbiorowych dokumentów refundacyjnych z jednym warunkiem kwota refundacji ma trafić w całości do beneficjenta i trzeba uzyskać akredytacje,sprawa darowizn po wypłacie refundacji jest sprawą dobrowolną i uznaniową ,natomiast każde obwarowanie takim obowiązkiem refundacji zgłaszać do agencji .
To same organizacje pszczelarskie zabiegały o bezpłatne [taki był warunek] pośrednictwo w refundacjach :wink: .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lutego 2014, 02:27 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Mam pytanie do korzystających z refundacji, jak w Waszych organizacjach pszczelarskich przedstawia sie wysokośc refundacji na ten rok ?
Jakie kwoty zaproponowała /przyznała agencja.
W łódzkim wygląda to tak:
-Matki 4.3 zł na rodzine
-Leki 7,32zł na rodzine
-Sprzęt/ule 24 zł na rodzine :shock:

Najostrzej pojechano na sprzęcie ,niby podwyższono kwote z 50 zł do 70 zł i obniżono dolny limit rodzin pozostawiając niezmieniona kwote max.
Ale przyznano tylko ok 33% tej kwoty [ z 70 zł],w ubiegłym roku procentowo wynosiło [z 50 zł] to 59% przy czym max.kwota refundacji to 60% ceny netto.
Agencja twierdzi ze to 70 zł to kwota max .ale nie obligatoryjna ,a daje tyle ile ma.
Pytanie jest takie czy tylko tyle ma ?Dlaczego uroczyście odtrąbiono wzrost poparcia pszczelarstwa i podwyżke kwoty refundacji,zapewniając o posiadaniu odpowiednich środków ?
Co sie stało w ministerstwie niby to rolnictwa :wink: czyżby organizowano awaryjny fundusz na przyszłoroczna kiełbase wyborczą ,czy agencje nie sa przygotowane na rozdysponowanie środków ,czy tez mamy do czynienia z nowa koncepcją tego rozdysponowania w ramach "usprawniania " :oczko:.
A moze niedoszacowano ilosć rodzin pszczelich ,albo po prostu takiej wiedzy nikt w Polsce nie posiada :oops: i stąd ta ostroznosć.
Musi zastanawiac brak reakcji pośredników w rozdysponowaniu tych kwot refundacyjnych :( .
Może wspólnymi siłami rozwikłamy ten problem ?

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lutego 2014, 10:21 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 grudnia 2010, 13:04 - pn
Posty: 1015
Lokalizacja: olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
na Polance prawie pełna kwota refundacji na dniach bede podpisywał umowę to będe wiedział ile wynosi to prawie.udało się tak bo w zeszłym roku przyznany limit został cały wykorzystany więc agencja w tym roku nic nie urywała

_________________
Ule Langstroth, Dadant stanowią 90% uli używanych w pszczelarstwie światowym pozostałe 10%stanowią tysiące modeli i form ozdobnych. J.Guth


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lutego 2014, 10:51 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
6Cichy, u nas limit w roku ubiegłym został lekko przekroczony :wink: dlatego ten Mój post ,chodzi o informacje jak to wygląda w innych regionach /organizacjach i o zorientowanie sie w tendencjach tych przydziałów środków.

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lutego 2014, 11:26 - pt 

Rejestracja: 17 kwietnia 2008, 18:41 - czw
Posty: 207
Lokalizacja: łódzkie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant 435/17
"Mydlenie oczu" jest ważnym elementem sprawowania władzy, dotyczy nie tylko pszczelarstwa.
W mętnej wodzie łatwiej ryby łowić bo nie widzą zagrożenia tylko przynętę.
Jeśli zasady pomocy były by jasne, proste i zrozumiałe to mielibyśmy dużo większe bezrobocie bo urzędników nie potrzeba wtedy do mącenia wody.

_________________
Pozdrawiam.
and777


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lutego 2014, 14:05 - pt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
and777. Masz słuszna racje. Dotacje powiny byc wypacane pszczelarzowi chcby miał tylko 2 rodzjny bo one zapylaja rosliny a nie producentom sprzentu pszczelarskiego kturego podniesli ceny choryzontalnie i kosztem agencji chca się bardzo szybko zbogacic. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lutego 2014, 19:11 - pt 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
Marek Podlaskie pisze:
Agata Witkowska.
tel 22 66117199.
wg mnie za duzo 1 walnołeś.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lutego 2014, 19:48 - pt 
jino2 pisze:
Marek Podlaskie pisze:
Agata Witkowska.
tel 22 66117199.
wg mnie za duzo 1 walnołeś.

22 6617199


Na górę
  
 
Post: 24 lutego 2014, 16:18 - pn 
Wczoraj na spotkani w kole ,znowu sprzeczna informacja odnośnie zakupu miodarki od prezesa.Ale po telefonie do Pani Witkowskiej wszystko jasne. (Tak mi się wydaje) :haha:
1.Warunkiem zakupu miodarki od producenta ,jest prowadzenie działalności gospodarczej ,więc musi być zarejestrowany i wystawić fakturę.
To jest jeden jedyny wymóg.
2.Żadnych atestów ARiMR nie wymaga ,przynajmniej narazie.
3.Odnośnie logo ,tzn oznakowania miodarki ,jest to w interesie kupującego ,czyli pszczelarza. Albo producent oznakuje miodarkę ,sprzęt ,lub samemu należy oznakować .Na nalepce wymagane rok zakupu i ARiMR.I to wszystko. Ponoć Łysoń ,takie nalepki posiada.
Ofert\a nie musi od producenta nigdzie wpływać ,ani do ARiMr ,ani do Zwiąku. Lecz jak będzie to ok. Bo na podstawie tej oferty będzie można zawrzeć umowę na zaup miodarki.
No i ZMIANA TERMINÓW zapisów na sprzęt .Do 15 .04.
A był termin do 30.09.
I WAŻNE ,żadnych opłat procentowych związek ,koło NIE MA PRAWA POBIERAĆ. :!: :!:
Kwestia dobrowolnej wpłaty ,to już inny temat.Związek ,koło dostaje od Agencji 2% od projektu. To tyle.
Więc pamiętajcie o zmianie terminów i nie DAWAJCIE SIĘ ROBIĆ W BALONIKA


Na górę
  
 
Post: 24 lutego 2014, 17:18 - pn 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
Marek Podlaskie pisze:
Wczoraj na spotkani w kole ,znowu sprzeczna informacja odnośnie zakupu miodarki od prezesa.Ale po telefonie do Pani Witkowskiej wszystko jasne. (Tak mi się wydaje) :haha:
1.Warunkiem zakupu miodarki od producenta ,jest prowadzenie działalności gospodarczej ,więc musi być zarejestrowany i wystawić fakturę.
To jest jeden jedyny wymóg.
2.Żadnych atestów ARiMR nie wymaga ,przynajmniej narazie.
3.Odnośnie logo ,tzn oznakowania miodarki ,jest to w interesie kupującego ,czyli pszczelarza. Albo producent oznakuje miodarkę ,sprzęt ,lub samemu należy oznakować .Na nalepce wymagane rok zakupu i ARiMR.I to wszystko. Ponoć Łysoń ,takie nalepki posiada.
Ofert\a nie musi od producenta nigdzie wpływać ,ani do ARiMr ,ani do Zwiąku. Lecz jak będzie to ok. Bo na podstawie tej oferty będzie można zawrzeć umowę na zaup miodarki.
No i ZMIANA TERMINÓW zapisów na sprzęt .Do 15 .04.
A był termin do 30.09.
I WAŻNE ,żadnych opłat procentowych związek ,koło NIE MA PRAWA POBIERAĆ. :!: :!:
Kwestia dobrowolnej wpłaty ,to już inny temat.Związek ,koło dostaje od Agencji 2% od projektu. To tyle.
Więc pamiętajcie o zmianie terminów i nie DAWAJCIE SIĘ ROBIĆ W BALONIKA

Jeżeli piszący w treści informacji robi podstawowe błędy to jak może być z wiarygodnośćią przekazywanych danych.
Nie ARiMR tylko ARR!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lutego 2014, 18:13 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
termin zapisów do 30.09 to raczej nie był, pewnie chodzi o zwrot kasy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lutego 2014, 21:32 - pn 
Liczy się stan rodzin na 30.09 2013r w dotacjach w 2013/14r. W dotacjach na 2014/15roku ARR wprowadziła zmiany i liczy się stan rodzin na to dzień 30.04 2014r. W sumie przesuwają się wszystkie terminy co powinno wyjść na dobre bo wydłuży się czas na zakup.


Na górę
  
 
Post: 24 lutego 2014, 22:14 - pn 
DROBNY pisze:
Jeżeli piszący w treści informacji robi podstawowe błędy to jak może być z wiarygodnośćią przekazywanych danych.
Nie ARiMR tylko ARR!!!!

Jesteś nie tylko drobny ,ale cienki nawet w temacie. :!: :!: :!: A Twój post ,to z wiarygodnością już zupełnie nie ma nic wspólnego . Sorry ,ale skopiowałeś mój wpis ,po to ,żeby się skompromitować. :haha:
http://www.arimr.gov.pl/
Proponuję zadzwonić i takiego bucka jak jak nie słuchać , w ARR(ale co to jest??) uzyskasz informacje z pierwszej ręki, bo na forum za dużo bajek i opowieści z Narnii :thank: :thank:
Tu popatrz i poczytaj ,a później napisz coś sensownego.
Mariuszczs pisze:
termin zapisów do 30.09 to raczej nie był, pewnie chodzi o zwrot kasy

Mariusz za rok 2013 należało zgłosić stan rodzin do 30.09 ,jak napisał Boczniak. Teraz zmienili i zapisy na sprzęt do 30.04 .2014.


Na górę
  
 
Post: 24 lutego 2014, 22:21 - pn 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
Marek Podlaskie pisze:
DROBNY pisze:
Jeżeli piszący w treści informacji robi podstawowe błędy to jak może być z wiarygodnośćią przekazywanych danych.
Nie ARiMR tylko ARR!!!!

Jesteś nie tylko drobny ,ale cienki nawet w temacie. :!: :!: :!: A Twój post ,to z wiarygodnością już zupełnie nie ma nic wspólnego . Sorry ,ale skopiowałeś mój wpis ,po to ,żeby się skompromitować. :haha:
http://www.arimr.gov.pl/
Tu popatrz i poczytaj ,a później napisz coś sensownego.
Mariuszczs pisze:
termin zapisów do 30.09 to raczej nie był, pewnie chodzi o zwrot kasy

Mariusz za rok 2013 należało zgłosić stan rodzin do 30.09 ,jak napisał Boczniak. Teraz zmienili i zapisy na sprzęt do 30.04 .2014.

Szkoda, że idąc w zaparte i pozostając w błędzie obrażasz jeszcze innych:
http://www.arr.gov.pl/index.php?option= ... &Itemid=38
Pisząc coś zawsze wiem co piszę a nie pisze co wiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lutego 2014, 22:26 - pn 
:thank:
DROBNY pisze:

:oops: :oops:


Na górę
  
 
Post: 24 lutego 2014, 22:34 - pn 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
Prosze :pijemy:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lutego 2014, 00:39 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
:pl: Szacun panowie za piękny konsensus w temacie
zawsze powinna się tak kończyć każdaróżnica zdań :brawo:
( :pijemy: może nie dosłownie tak :haha: ) :brawo:
Drobny jesteś wielki - Marek tobie też niczego nie barakuje

_________________
Pozdrawiam Szczupak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 marca 2014, 21:19 - sob 
A czy jak się kupuje np miodarkę ,to może być rachunek ,czy musi by faktura.Bo sprzedający mówi ,że może być rachunek. Ale czy tak może być ,czy jednak faktura obowiązkowo? Bo chyba już ktoś pytał ?


Na górę
  
 
Post: 01 marca 2014, 23:49 - sob 
W programie WRPP w sezonie2013/2014 , w dziale Dokumenty składane do ARR pisze ,cytat
"czytelne kserokopie faktur / rachunków wystawione na odbiorców końcowych sprzętu pszczelarskiego,poświadczone za zgodność z oryginałem przez odbiorców końcowych czytelnym imieniem i nazwiskiem (dopuszcza się przesłanie kopii wystawionych przez sprzedawców sprzętu z oryginalnym podpisem wystawcy faktury / rachunku)"


Na górę
  
 
Post: 02 marca 2014, 08:58 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Płatność przelewem lub na poczcie.. Nigdy gotóweczką. No chyba, ze zwrotu nie chcesz.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 marca 2014, 10:30 - ndz 
bagisek1 pisze:
A czy jak się kupuje np miodarkę ,to może być rachunek ,czy musi by faktura.Bo sprzedający mówi ,że może być rachunek. Ale czy tak może być ,czy jednak faktura obowiązkowo? Bo chyba już ktoś pytał ?

Nie wiem od kogo chcesz kupić sprzęt ,ale ja też dostałem info od gościa ,że wystawia rachunek ,nie fakturę i co jeszcze dodał ,że wtedy ,jak jest rachunek ,to niby od całej kwoty refundacja (jak dobrze zrozumiałem),a jesli faktura ,to od kwoty netto.Tyle ,że jak rozmawiałem z Panią Witkowską ,to powiedziała ,że ma BYĆ FAKTURA.
Boczniak pisze:
W programie WRPP w sezonie2013/2014 , w dziale Dokumenty składane do ARR pisze ,cytat
"czytelne kserokopie faktur / rachunków wystawione na odbiorców

Czyli rachunek przejdzie ,czy tez nie :?: :?:


Na górę
  
 
Post: 02 marca 2014, 11:56 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Marek Podlaskie pisze:
Boczniak pisze:W programie WRPP w sezonie2013/2014 , w dziale Dokumenty składane do ARR pisze ,cytat "czytelne kserokopie faktur / rachunków wystawione na odbiorców Czyli rachunek przejdzie ,czy tez nie


jasne ze nie przejdzie, jak podpisujesz umowe z WZP w niej dokładnie jest określone że masz dostarczyć ksero faktury za zakup sprzętu+ w moim przypadku wyciąg z konta bankowego że wykonałem przelew na konto producenta
na fakturze jest określony kupujący, adres etc i o to chodzi żeby można było określić jednoznacznie kupującego

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 marca 2014, 14:49 - ndz 
Boczniak pisze:
W programie WRPP w sezonie2013/2014 , w dziale Dokumenty składane do ARR pisze ,cytat
"czytelne kserokopie faktur / rachunków wystawione na odbiorców końcowych sprzętu pszczelarskiego,poświadczone za zgodność z oryginałem przez odbiorców końcowych czytelnym imieniem i nazwiskiem (dopuszcza się przesłanie kopii wystawionych przez sprzedawców sprzętu z oryginalnym podpisem wystawcy faktury / rachunku)"

Staszek poczytaj dokładnie .Faktura/rachunek.
Na rachunku też są dane ,więc kwestia interpretacji w Agencji.


Na górę
  
 
Post: 02 marca 2014, 16:53 - ndz 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
W przypadku sprzętu może się tak zdażyć, że zleci się wykonanie uli stolarzowi który nie jest watowcem, wystawi nam rachunek gdzie kwota netto jest kwotą brutto i będziemy mieli zwrot od kwoty całkowitej. Bierzcie to pod uwagę przy zamawianiu sprzętu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 marca 2014, 17:52 - ndz 
DROBNY pisze:
wystawi nam rachunek gdzie kwota netto jest kwotą brutto i będziemy mieli zwrot od kwoty całkowitej. Bierzcie to pod uwagę przy zamawianiu sprzętu.

Właśnie kilka postów wyżej ,również pisałem ,że refundacja od całkowitej kwoty. :jupi:
Ale kwestia czy Arr :!: :!: :haha: przyjmie taki rachunek do refundacji.Bo może zrobić sprzęt,nie koniecznie stolarz,sprzęt luks zdecydowanie lepszy niż u Łysonia. Wystawi rachunek (nie fakturę) ,która nie przejdzie w Agencji i co wtedy. :?: Sprzęt za własną kaskę. Po rozmowie z tym producentem zdecydowanie twierdzi ,że ludzie tego nie wiedzą ,a nikt tego nie powie ani w związku ,ani w agencji. :pala:


Na górę
  
 
Post: 02 marca 2014, 17:59 - ndz 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
Nie komplikujcie sobie sami tego co jest proste. Tak jest w przypadku matek też są rachunki i refundacja jest od kwoty netto/brutto. Takie jest prawo.
Treść z umowy sprzętowej
§ 5
W celu uzyskania refundacji odbiorca końcowy sprzętu zobowiązuje się dostarczyć podmiotowi uprawnionemu w terminie do ...................... następujące dokumenty:
1) poświadczone za zgodność z oryginałem przez odbiorcę końcowego sprzętu czytelnym imieniem i nazwiskiem dwie kserokopie faktur/rachunków dokumentujące poniesione wydatki, określających m. in. liczbę zakupionego sprzętu, typ, producenta oraz ich cenę jednostkową,

Jezeli macie jeszcze jakieś wątpliwości to chętnie o nie zapytam w ARR i opiszę na forum w niedługim czasie.
Proszę śmiało pytać!!! abym ja wiedział o co jeszcze pytać!!.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 marca 2014, 18:05 - ndz 
To zapytaj czy taki stolarz jest zdolny złożyć ofertę sprzętową dla refundacji. Czy taka oferta bez wyszczególnionej kwoty netto ma szansę być przyjęta.


Na górę
  
 
Post: 02 marca 2014, 18:07 - ndz 
kudlaty pisze:
jasne ze nie przejdzie, jak podpisujesz umowe z WZP w niej dokładnie jest określone że masz dostarczyć ksero faktury za zakup sprzętu+ w moim przypadku wyciąg z konta bankowego że wykonałem przelew na konto producenta
na fakturze jest określony kupujący, adres etc i o to chodzi żeby można było określić jednoznacznie kupującego

Drobny ,żadna komplikacja.Po prostu są nieścisłości. Tu kolega Staszek odpisuje ,że NIE PRZEJDZIE RACHUNEK.Więc stąd dalsze pytania.Jeśli wiesz ,ze uwzględnią rachunek ,to ok. Ale ja po rozmowie z prezesem uzyskałem info ,że tylko FAKTURA. Więc zadzwoń zapytaj ,bo ja też mam zamiar zadzwonić w poniedziałek i zobaczymy czy będą takie same wiadomości ,które umieścimy na forum.Bo narazie dalej mętlik.
http://allegro.pl/miodarka-wirowka-4-pl ... 19676.html
Ja chcę kupić miodarkę od tego gościa.A tu jest RACHUNEK. :?: :?: :?:


Na górę
  
 
Post: 02 marca 2014, 18:18 - ndz 
Coś dla zrozumienia z warunków wsparcia:
"5. Uczestnik mechanizmu
Pomoc finansowa w ramach mechanizmu WPR „Wsparcie rynku produktów
pszczelich” kierowana będzie do branży pszczelarskiej, gdzie końcowymi odbiorcami
wsparcia będą gospodarstwa pasieczne posiadające weterynaryjny numer
identyfikacyjny lub wpisane do rejestru prowadzonego przez powiatowego lekarza
weterynarii.
Odbiorcą końcowym może być beneficjent pomocy wyłącznie w ramach jednej
organizacji pszczelarskiej.
O refundację środków finansowych w ramach mechanizmu mogą ubiegać się
podmioty uprawnione, którymi w zależności od rodzaju środka wsparcia są:
- związki pszczelarskie,
- stowarzyszenia pszczelarzy,
- zrzeszenia pszczelarzy,
- spółdzielnie pszczelarskie,
- grupy producentów rolnych – w zakresie działalności pszczelarskiej,
- instytuty badawcze zajmujące się problematyką pszczelarską (wyłącznie w
ramach VI kierunku wsparcia).

O udział w działaniach (jako podmiot uprawniony) w ramach tego mechanizmu nie
mogą się ubiegać jednostki budżetowe.
Agencja Rynku Rolnego będzie zawierać umowy na realizację działań w ramach
mechanizmu tylko z podmiotami uprawnionymi."


Więc Panowie to o co kruszymy kopie nas nie dotyczy.


Na górę
  
 
Post: 02 marca 2014, 18:26 - ndz 

Rejestracja: 17 kwietnia 2008, 18:41 - czw
Posty: 207
Lokalizacja: łódzkie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant 435/17
Jest podobna sytuacja jak w Urzędach Skarbowych, niby takie same przepisy a różnie interpretowane.
Trzeba pytać w oddziałach terytorialnych ARR tam gdzie umowy podpisują a nie producentów sprzętu jaki dokument wymagany.
Producent patrzy sprzedać a potem to już nie jego sprawa przejdzie czy nie.
Dla kupujących sprzęt to korzystniejsze bo zwrot do 60% miałby z ceny brutto.

_________________
Pozdrawiam.
and777


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 marca 2014, 18:53 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Marek Podlaskie pisze:
Drobny ,żadna komplikacja.Po prostu są nieścisłości. Tu kolega Staszek odpisuje ,że NIE PRZEJDZIE RACHUNEK.Więc stąd dalsze pytania.Jeśli wiesz ,ze uwzględnią rachunek ,to ok. Ale ja po rozmowie z prezesem uzyskałem info ,że tylko FAKTURA. Więc zadzwoń zapytaj ,bo ja też mam zamiar zadzwonić w poniedziałek i zobaczymy czy będą takie same wiadomości ,które umieścimy na forum.Bo narazie dalej mętlik.http://allegro.pl/miodarka-wirowka-4-pl ... 19676.htmlJa chcę kupić miodarkę od tego gościa.A tu jest RACHUNEK.

żebyś mógł kupić coś u producenta danego sprzętu musi on najpierw swoją oferte dostarczyć do wzp

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 marca 2014, 18:58 - ndz 
kudlaty pisze:
żebyś mógł kupić coś u producenta danego sprzętu musi on najpierw swoją oferte dostarczyć do wzp

Po pierwsze wcale nie musi ,bo to Twoja sprawa . Może ofertę przysłać do Ciebie i Ty z tym idziesz do Związku i zawierasz umowę na zakup sprzętu od producenta.O przyznaniu refundacji decyduje nie Związek ,ale agencja.
Krótko ,napisałeś ,że tylko FAKTURA. Ale w umowie jest faktura /rachunek .I jak to się ma w rzeczywistości.
I poczekajmy do poniedziałku ,bo każdy ma swoją wizję i może napisać co chce.Jeśli kupił i dostał fakturę ,to zabij Go i tak nie przekonasz ,bo tak kupił i taki dokument dostał.A jak ,ktoś kupił na rachunek i dostał 60% od kwoty brutto? To się nie wychyli :haha: :haha:


Na górę
  
 
Post: 02 marca 2014, 19:25 - ndz 
Marek Podlaskie pisze:
Ale w umowie jest faktura /rachunek .I jak to się ma w rzeczywistości.

Ma się tak, że na rachunku ma być podana również cena netto (rachunek fiskalny) jak na paragonie ze sklepu za piwo.


Na górę
  
 
Post: 02 marca 2014, 19:49 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Marek Podlaskie pisze:
kudlaty pisze:
żebyś mógł kupić coś u producenta danego sprzętu musi on najpierw swoją oferte dostarczyć do wzp

Po pierwsze wcale nie musi ,bo to Twoja sprawa . Może ofertę przysłać do Ciebie i Ty z tym idziesz do Związku i zawierasz umowę na zakup sprzętu od producenta.O przyznaniu refundacji decyduje nie Związek ,ale agencja.
Krótko ,napisałeś ,że tylko FAKTURA. Ale w umowie jest faktura /rachunek .I jak to się ma w rzeczywistości.
I poczekajmy do poniedziałku ,bo każdy ma swoją wizję i może napisać co chce.Jeśli kupił i dostał fakturę ,to zabij Go i tak nie przekonasz ,bo tak kupił i taki dokument dostał.A jak ,ktoś kupił na rachunek i dostał 60% od kwoty brutto? To się nie wychyli :haha: :haha:

no nie wiem czy to jest tak wspaniale jak piszesz
3 lata pod rząd brałem udział w zakupie sprzętu na refundacje i było jak pisze
faktura+ płatnosc przelewem+ refundacja od kwoty netto

coś nie chce mi się wierzyć że będziesz miał refundacje od kwoty brutto, powiedz mi jeszcze kto ma zapłacić podatek

i jeszcze jedno
Od 1 stycznia 2014 r. wszyscy przedsiębiorcy – również zwolnieni z VAT – muszą wystawiać faktury.Wszyscy przedsiębiorcy obligatoryjnie zobowiązani są bowiem do wystawiania faktur. To efekt wprowadzonych zmian w ustawie o VAT.

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 marca 2014, 20:13 - ndz 
Staszek ,ja nie twierdzę ,że będę miał refundacje od ceny brutto.Być może jest wymagana faktura.Ale skoro jest w ustawie faktura / rachunek ,to ktoś to zapisał.
kudlaty pisze:
faktura+ płatnosc przelewem+ refundacja od kwoty netto

Również uważam ,że do wypłaty i rozliczenia potrzebna jest faktura. Więc myślę ,że na tę chwilę warto poczekać do rozmowy z Panią Witkowską. Może Drobny coś się dowie ,a i ja postaram się zadzwonić i zapytać.Jak pisałem każdy coś wie ,ale ogól nie wie nic.


Na górę
  
 
Post: 02 marca 2014, 20:42 - ndz 
http://fakturownia.pl/najwazniejsze-zmi ... -2014-roku
Pkt 2


Na górę
  
 
Post: 02 marca 2014, 20:52 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
Refundacja następuje od cenny netto jeśli producent jest płatnikiem Vat. Jeśli nie jest to od cenny brutto wtedy nie występuje Vat i nikt go nie płaci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 marca 2014, 20:55 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
W tym roku jest info, że kontrolowane będą zakupione sprzęty na refundację z Kotliny Kłodzkiej i powiatów ościennych.
Pozdrawiam

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2014, 09:09 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
kolopik pisze:
Coś dla zrozumienia z warunków wsparcia:
"5. Uczestnik mechanizmu
Pomoc finansowa w ramach mechanizmu WPR „Wsparcie rynku produktów
pszczelich” kierowana będzie do branży pszczelarskiej, gdzie końcowymi odbiorcami
wsparcia będą gospodarstwa pasieczne posiadające weterynaryjny numer
identyfikacyjny lub wpisane do rejestru prowadzonego przez powiatowego lekarza
weterynarii.
Odbiorcą końcowym może być beneficjent pomocy wyłącznie w ramach jednej
organizacji pszczelarskiej.
O refundację środków finansowych w ramach mechanizmu mogą ubiegać się
podmioty uprawnione, którymi w zależności od rodzaju środka wsparcia są:
- związki pszczelarskie,
- stowarzyszenia pszczelarzy,
- zrzeszenia pszczelarzy,
- spółdzielnie pszczelarskie,
- grupy producentów rolnych – w zakresie działalności pszczelarskiej,
- instytuty badawcze zajmujące się problematyką pszczelarską (wyłącznie w
ramach VI kierunku wsparcia).

O udział w działaniach (jako podmiot uprawniony) w ramach tego mechanizmu nie
mogą się ubiegać jednostki budżetowe.
Agencja Rynku Rolnego będzie zawierać umowy na realizację działań w ramach
mechanizmu tylko z podmiotami uprawnionymi."


Więc Panowie to o co kruszymy kopie nas nie dotyczy.



Jak najbardziej nas dotyczy ,wymienione sa bowiem podmioty uprawnione do zawierania umów zbiorowych w interesie swojch członków [beneficjentów]na podstawie akredytacji .Agencja zawiera umowy grupowe lub z podmiotami posiadającymi osobowosć prawną ,a taką uzyskuje sie poprzez rejestracje w Sądzie.

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2014, 16:15 - pn 
Zdzisław :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: Krótko i na temat.Ale czy będzie to zrozumiałe :?: :?: :haha:
Ja dziś dodzwoniłem się do Pani Agaty .I proszę Panowie ,jak nie macie info ,to nie MIESZAJCIE W GŁOWACH innym :!: Bo więcej własnych ,opinii niż tego co w rzeczywistości jest.
A więc jak napisane FAKTURA / RACHUNEK ,więc może być i to i to. :!: Nie ma znaczenia. Musi być zarejestrowana firma i prowadzić działalność w tym kierunku ,czyli stolarz nie zrobi miodarki ,a trumnę ,bo agencja nie uzna i refundacji nie dostaniemy.Przy rejestrowaniu działalności określa się jaka ma byc produkcja.
robert-a pisze:
Refundacja następuje od cenny netto jeśli producent jest płatnikiem Vat. Jeśli nie jest to od cenny brutto wtedy nie występuje Vat i nikt go nie płaci.

Robert wyjaśnił wszystko jak należy :brawo: :brawo: :thank:
Jeśli jest rachunek to refundacja od ceny BRUTTO :!: :jupi:
Refundacja wcale nie musi 60% ,bo to zależy od wniosków składanych prze koła ,związki . Jeśli jest zbyt dużo wniosków ,większa kwota , to agencja może uciąć refundację równo wszystkim i może być nawet 10% refundacji.Więc tu koła powinny zadbać o to ,żeby nie wszyscy się zapisywali na co się da w jednym roku.
Tyle uzyskałem informacji i myślę ,że powinno w jakiś sposób rozjaśnić ,bo jednak koła ,lub związki nie informują ,tak jak należy.Przynajmniej u mnie. A ,ze zawsze ktoś coś będzie miał swoja wizję ,z pewnością coś napisze. :haha: :haha:


Na górę
  
 
Post: 03 marca 2014, 22:55 - pn 

Rejestracja: 22 lutego 2011, 01:19 - wt
Posty: 454
Lokalizacja: Podkarpackie / Okolice Jasła / Małopolskie i Lublin pasieka na Dachu KULu
Ule na jakich gospodaruję: Dadant 1/2
faktura/rachunek dotyczy to sytuacji, że nie każdy może wystawić fakturę (np. szkolenie i wynagrodzenie dla prelegenta, nie wystawi on faktury). Co zaś sprzętu pszczelarskiego to nie spotkałem się z sytuacją, by sprzęt certyfikowany (a tylko taki podlega refundacji) można było kupić u podmiotu który nie jest vatowcem. A skoro jest VATowcem to wystawia fakturę i tylko to uprawnia do ubiegania się o wypłatę dofinansowania. Zapis faktura/rachunek nie można interpretować to lub to. Faktura a jeśli podmiot nie może jej wystawić to rachunek. Nie ma tu dowolności typu, że mogę wystawiać faktury a wystawie rachunek. Wtedy wypłaty dofinansowania nie będzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2014, 23:04 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
Ks. Tomasz pisze:
Co zaś sprzętu pszczelarskiego to nie spotkałem się z sytuacją, by sprzęt certyfikowany (a tylko taki podlega refundacji) można było kupić u podmiotu który nie jest vatowcem. A skoro jest VATowcem to wystawia fakturę i tylko to uprawnia do ubiegania się o wypłatę dofinansowania. Zapis faktura/rachunek nie można interpretować to lub to. Faktura a jeśli podmiot nie może jej wystawić to rachunek.
Mały producent uli nie musi być Vatowcem producent matek tż nie musi. Płatnik Vat a rodzaj produkcji 2 różne tematy i mieszanie ich nie ma sensu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2014, 23:07 - pn 
Ks. Tomasz pisze:
faktura/rachunek dotyczy to sytuacji, że nie każdy może wystawić fakturę (np. szkolenie i wynagrodzenie dla prelegenta, nie wystawi on faktury). Co zaś sprzętu pszczelarskiego to nie spotkałem się z sytuacją, by sprzęt certyfikowany (a tylko taki podlega refundacji) można było kupić u podmiotu który nie jest vatowcem. A skoro jest VATowcem to wystawia fakturę i tylko to uprawnia do ubiegania się o wypłatę dofinansowania. Zapis faktura/rachunek nie można interpretować to lub to. Faktura a jeśli podmiot nie może jej wystawić to rachunek. Nie ma tu dowolności typu, że mogę wystawiać faktury a wystawie rachunek. Wtedy wypłaty dofinansowania nie będzie.

Jeden bełkoty ,pełen braku wiadomości.
1Watoviec faktura Vat
2Inny nie będący płatnikiem Vat - rachunek.
3Żaden certyfikat nie jest potrzebny.
Robert dzięki ,bo już ręce opadają. :thank: :thank: :piwko:
Wielebny chcesz coś więcej wiedzieć :?: Tel podany do Pani Witkowskiej..Call


Na górę
  
 
Post: 03 marca 2014, 23:33 - pn 

Rejestracja: 22 lutego 2011, 01:19 - wt
Posty: 454
Lokalizacja: Podkarpackie / Okolice Jasła / Małopolskie i Lublin pasieka na Dachu KULu
Ule na jakich gospodaruję: Dadant 1/2
rozumie co napisałeś, ale ja napisałem, że ja nie spotkałem się z sytuacją, by ofertę na sprzęt podlegający refundacji składał podmiot nie będący płatnikiem VAT.
Ale już się nie odzywam, wy wiecie najlepiej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 405 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji