FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 25 kwietnia 2024, 21:40 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 27 lutego 2011, 22:54 - ndz 

Rejestracja: 08 sierpnia 2010, 23:20 - ndz
Posty: 6
Lokalizacja: Lubań
Witam
Posiadam 1ha ziemi w planie zagospodarowania przestrzennego gminy(jest to na wsi)przeznaczony pod zalesienie na którym w/w urząd dopuszcza jedynie ścieżki rekreacyjne.
Istotne jest to ze w/w teren graniczy z zabudową wsi.
Urząd nadzoru budowlanego nie wyraża zgody na postawienie na stałe pracowni (niekoniecznie murowanej)niezbędnej jako zaplecza do stojącej obok pasieki.

Proszę o pomoc-czy rzeczywiście tak stanowi prawo?

Ule postawić mogę i o to nie zamierzam nikogo pytac ale trudno sobie wyobrazić gospodarowanie jezeli moje miejsce zamieszkania jest 6km od tego pasieczyska.
Pewnie....jest wyjście przyczepa na kołach ale tak nie chcę.
pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2011, 23:08 - ndz 
Nie chcę wprowadzać Ciebie w błąd,ale z pewnością na stałych fundamentach nie postawisz pracowni. :nonono: Miałem podobne problemy z altanka na stawie w Parku Narwiańskim. Lecz obszedłem to stawiając altankę na trelinkach. :brawo: Narazie jest ok. Więc myślę ,że nic nie poradzisz na to. Takie prawo w tym państwie bezprawia. :pl: Co wolno wojewodzie to nie Tobie .................
:piwko:
Pamiętaj o zgłoszeniu pasieki ,bo już 1 ul powinien być zgłoszony do weterynarii :pl:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2011, 23:19 - ndz 

Rejestracja: 08 sierpnia 2010, 23:20 - ndz
Posty: 6
Lokalizacja: Lubań
.....nie jest istotne to czy na fundamencie czy murowane czy drewniane-jakikolwiek obiekt sracza 1mx1m tez nie .Owszem ale na 3 miesiące-po tym terminie ma zniknąć.
Dodam jedynie że kilka lat temu gmina robiąc plan zmienila mi ten grunt z rolnego na pod zalesienie-oczywiście dowiedzialem sie po fakcie.
Ich argument?
GMINA NIE MA OBOWIAZKU POWIADAMIANIA WŁASCICIELI GRUNTU O ZMIANACH W PLANIE -to właściciel gruntu ma pilnować urzędasów aby im nie przyszedł do łba pomysł posadzenia lasu w środku wsi.
no szlag człowieka może trafić....co za banda


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2011, 23:31 - ndz 
Roy pisze:
.....nie jest istotne to czy na fundamencie czy murowane czy drewniane-jakikolwiek obiekt sracza 1mx1m tez nie .Owszem ale na 3 miesiące-po tym terminie ma zniknąć.

Ale za to wolno Ci wjechać np przyczepą ;-) i tu mogę Cię Cmoknąć nawet gdyby przepis nakazywał opuszczenie miejsca stałego co dzień bo możesz przesuwać przyczepę 1m do przodu lub do tyłu
Nie śmiej się bo to jest prawda :uśmiech: znam pszczelarza który tak ma już kilka ładnych lat i nawet ominął wszelkie przepisy metrażu bo ma przyczepę 9mx3 Domek Holenderski i mogą mu naskakać
stawiając byle barak tak musisz mieć kasy trochę jak sobie kupisz przyczepę kempingową to masz pracownie jak talala tylko trochę wewnętrznych przeróbek


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 28 lutego 2011, 02:29 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 stycznia 2010, 23:00 - pn
Posty: 354
Lokalizacja: Podlasie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Roy pisze:
Dodam jedynie że kilka lat temu gmina robiąc plan zmienila mi ten grunt z rolnego na pod zalesienie-oczywiście dowiedzialem sie po fakcie.


Zgadza się gmina nie informuje o tym fakcie ale ten Twój hektar musiał być już zakrzaczony / zadrzewiony bo co jakiś czas chodzą urzędasy i przekształcają takie działki , wiem bo w tamtym tygodniu się pytałem w gminie jak to jest , gdyż mam sytuację odwrotną z rolnej chcę leśną --- to mi wytłumaczyli jak to się odbywa , nic nie muszę przekształcać tylko za jakiś czas oni to zrobią jak mi zarośnie
Następne co mnie zastanawia w Twoim poście to to że nie możesz z tej działki z powrotem zrobić rolnej :szok: :?:
Ja mam też kawałek lasu w rezerwacie objętym NATURA 2000 gdzie nie wolno praktycznie żadnego drzewa tknąć , chyba że :nonono: ..... wyciąć las i zrobić z tego działkę rolną to powiedzieli że nie ma sprawy.

Roy pisze:
Urząd nadzoru budowlanego nie wyraża zgody na postawienie na stałe pracowni (niekoniecznie murowanej)niezbędnej jako zaplecza do stojącej obok pasieki.

Kolejne to nie wiem po co Ci ten Urząd nadzoru budowlanego ?
Idz do Gminy zgłoś że chcesz postawić coś takiego i bez żadnego ale powinni pozwolić , też to zrobiłem w tamtym tygodniu bo będę taki 3x5 garaż stawiał jako magazyn ---- nie było problemu.
Tu masz linki to sobie poczytaj :

http://muratordom.pl/eksperci/pytania/b ... ego/14965/


http://forum.muratordom.pl/showthread.p ... POZWOLENIA

_________________
PRAWDZIWY MĘŻCZYZNA NIE JE MIODU , PRAWDZIWY MĘŻCZYZNA ŻUJE PSZCZOŁY


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji