FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 26 kwietnia 2024, 13:04 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 08 marca 2011, 19:03 - wt 

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 11:24 - ndz
Posty: 45
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej
Cytuj:

Myślę że przy dobrze zorganizowanej inicjatywie można wiele dziś w naszym kole jest darmowa węza jeszcze nie wiem po ile ale zapewne nie mniej jak 3 kg na członka za parę lat może być oprócz węzy po odkładzie ;-)


Bociank , piszesz wyżej o darmowej węzie dla członków koła. Skąd ją bierzecie? Kto to wszystko finansuje? Zaś jeśli chodzi o odklady w tym temacie to dlaczego chcecie kupować pszczoły jak je macie u siebie w pasiekach. Robisz odkład jak chcesz komuś podarować to darujesz , nie bardzo rozumiem co ma dać twój pomysł. Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 marca 2011, 19:16 - wt 
Apikan pisze:
Cytuj:

Myślę że przy dobrze zorganizowanej inicjatywie można wiele dziś w naszym kole jest darmowa węza jeszcze nie wiem po ile ale zapewne nie mniej jak 3 kg na członka za parę lat może być oprócz węzy po odkładzie ;-)


Bociank , piszesz wyżej o darmowej węzie dla członków koła. Skąd ją bierzecie? Kto to wszystko finansuje? Zaś jeśli chodzi o odklady w tym temacie to dlaczego chcecie kupować pszczoły jak je macie u siebie w pasiekach. Robisz odkład jak chcesz komuś podarować to darujesz , nie bardzo rozumiem co ma dać twój pomysł. Pozdrawiam

Na węzę mamy kasę od sponsorów i niech nam Dłuuuuuuuuuuuuugo Żyją
Kolego dać można jeden odkład jednemu czasami los doświadczy kilku i co ??? tu chodzi o inicjatywę i chęć czegoś co się przełoży na pożytek dla innych i koła
I tu śmiem powiedzieć że gdy to wypali chyba będziemy pierwszym kołem w Polsce o takiej inicjatywie a to Cieszy Najbardziej jak się jest czym pochwalić pożytecznym
Od Kiedy pamiętam w naszym kole było wiele rzeczy
-Darmowe Matki
-Darmowe Drzewka
-Darmowa Węza
I tym się Szczycimy ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 marca 2011, 19:20 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 stycznia 2011, 12:56 - wt
Posty: 454
Lokalizacja: Leszno
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski, langstroth 3/4
BoCiAnK pisze:
Na węzę mamy kasę od sponsorów i niech nam Dłuuuuuuuuuuuuugo Żyją


My w kole też mamy sponsorów na węzę :uśmiech:
Pozdrawiam Urząd Miasta Leszna :całusy:

_________________
Pozdrawiam Jacek:)
http://www.youtube.com/user/Jacek83zz?f ... oi4FztyQ3g


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 marca 2011, 19:21 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Apikan pisze:
Bociank , piszesz wyżej o darmowej węzie dla członków koła. Skąd ją bierzecie? Kto to wszystko finansuje?


A no od sponsorów :oczko: Wszystko zasługa dobrego gospodarza który w życie koła wkłada dużo serca i zaangażowania. Jak się chce to wszystko można zdziałać. W naszym kole jest miła atmosfera i bardzo dużo się dzieje. Myślę że na naszym kolejnym zebraniu przedstawimy pozostałym członkom tą propozycje.

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 marca 2011, 19:43 - wt 

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 11:24 - ndz
Posty: 45
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej
kudlaty pisze:
A no od sponsorów :oczko: Wszystko zasługa dobrego gospodarza który w życie koła wkłada dużo serca i zaangażowania. Jak się chce to wszystko można zdziałać. W naszym kole jest miła atmosfera i bardzo dużo się dzieje. Myślę że na naszym kolejnym zebraniu przedstawimy pozostałym członkom tą propozycje.


Od sponsora dostajemy drzewka . i obsadzamy nimi drogi gminne. Natomiast finansowanie innych zakupów dla pszczelarzy wg mnie jest niezgodne z przepisami finansowymi gminy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 marca 2011, 19:58 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Nie jestem specem w sprawie finansów gminnych, ale skoro można dofinansowywać wapno lokalnym rolnikom (u nas w gminie) to dlaczego nie finansować np leków??

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 marca 2011, 19:59 - wt 
Apikan pisze:
Od sponsora dostajemy drzewka . i obsadzamy nimi drogi gminne. Natomiast finansowanie innych zakupów dla pszczelarzy wg mnie jest niezgodne z przepisami finansowymi gminy.

Kolego drzewka to sadziliśmy 5 lat temu i co i my sadziliśmy roczne czy dwuletnie lipy a idioci z komunalki wycinali 30 i 50 letnie wiec zrezygnowaliśmy z sadzenia
Kolego Jeżeli nie znasz przepisów Gmin ,Starostw , Powiatów to nie piernicz że według Ciebie,bo to Twoje zdanie inni mają inne i za to ich Szanuję
poza tym pozyskiwanie kasy to też praca słyszałeś o Oświacie w szkołach na to są pieniądze tylko trzeba ruszyć tyłkiem i zrobić kilka prelekcji i już jest kilka dziesiąt kilo węzy , poza tym ochrona środowiska to nie tylko zbieranie i przenoszenie Żab to także pszczoły i ich ochrona
Po za tym są jeszcze inne instytuty jak Banki, firmy , ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 marca 2011, 20:01 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
AAAAAAAAAAAAAAAAAA to teraz zajarzyłem :szok:
ten ,,Pomysł,,
to karzde koło sobie - rzepke skrobie :chytry:
a nie twórcza - Ogólnodostepna pszczelarska inicjatywa wzajemnej pomocy bez zobowiazań :foch:
:do bani:

gdzieś czytałem że duży moze wiecej - jako uczestnicy forum - mozemy wiecej jak koło czy zwiazek
warto było by sie i nad tym zastanowić :oczko: a może nie warto :głupek ze mnie:

[scroll]Kasa misiu kasa - coś takiego jak brać pszczelaska nie istnieje :kapelan: ????[/scroll]

_________________
Pozdrawiam Szczupak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 marca 2011, 20:30 - wt 

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 11:24 - ndz
Posty: 45
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej
BoCiAnK pisze:
poza tym pozyskiwanie kasy to też praca słyszałeś o Oświacie w szkołach na to są pieniądze tylko trzeba ruszyć tyłkiem i zrobić kilka prelekcji i już jest kilka dziesiąt kilo węzy , poza tym ochrona środowiska to nie tylko zbieranie i przenoszenie Żab to także pszczoły i ich ochrona
Po za tym są jeszcze inne instytuty jak Banki, firmy , ;-)


Widzisz Bociank, my też robimy wykłady w szkołach z tą jednak różnicą ,że robimy to charytatywnie . nie oczekując nawet mysli o zarobku.Robimy to li tylko dla reklamy produktów pszczelchch. Jest tyle biedy w kraju,że niemoralnym wydaje mi się nabijanie mojego portfela z pieniędzy wydartych podatnikom przez państwo. Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 marca 2011, 20:35 - wt 
Szczupak pisze:

[scroll]Kasa misiu kasa - coś takiego jak brać pszczelaska nie istnieje :kapelan: ????[/scroll]


Widzisz Szczupaku
[scroll]Ta Kasa misiu kasa zrobiła niektórym wodę z mózgu i trzeba coś zrobić by powrócić do normalności szacunku jeden do drugiego :pl: [/scroll]
Jeden wszystkim nie pomoże ale wzajemnie to dopiero frajda :hura:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 marca 2011, 22:06 - wt 

Rejestracja: 19 marca 2009, 22:27 - czw
Posty: 166
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Według mnie temat warty uwagi. Mam pytanie: czy możemy stworzyć konto na własne potrzeby FORUM AMBROZJI? Po sezonie na przykład każdy, kto ma taką potrzebę i ochotę kasę za 1 słoiczek mniej czy więcej zrobił by przelew i wsio. Grono, którym ufamy przeznaczyłoby środki tam gdzie trzeba i komu trzeba. Wszystko w sposób jawny. Czy pomoc bezpośrednia, spotkanie we własnym groniem, konkurs na post roku, zdjęcie, film, ul, zakup tego czy tamtego itp itd. Może finansiści się wypowiedzą ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 marca 2011, 22:13 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
popi44
Jak zaczynają się pieniądze to kończy się zabawa. Wystarczy jeden zawiedziony w oczekiwaniach i robi się smród. Jeśli śledzisz forum to sam z pewnością wychwycisz podobne sytuacje.

Wydaje mi się, że lepiej i bezpieczniej zachować formę pomocy "w naturze". Wsparcie jakimś sprzętem czy odkładem kogoś kto dostanie od życia po głowie jest moim zdaniem najlepszą formą pomocy.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 marca 2011, 22:15 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
CYNIG, :brawo:
Tam gdzie pjawia sie kasa kończy sie przyjażń i zaufanie :pala:

_________________
Pozdrawiam Szczupak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 marca 2011, 22:24 - wt 
Cytuj:
Widzisz Bociank, my też robimy wykłady w szkołach z tą jednak różnicą ,że robimy to charytatywnie . .Robimy to li tylko dla reklamy produktów pszczelchch.

Widzisz kolego My w kole nie robimy reklamy miodu nie robimy po szkołach wciskając dzieciom słoiczków z miodem lub adresów naszych pasiek
Wykład poświęcony jest Czym jest pszczoła i jej znaczeniu w środowisku
dziecko nie dysponuje ani kasą ani nie może zmusić rodzica do reklamy można mu tylko uświadomić jak bardzo cenne są produkty pszczele A czy rodzic mu kupi to inna broszka reklamować produkty pszczele powinno się w śród Dorosłych i uświadamiać ich że dzieci potrzebują naturalnych bogactw
Apikan pisze:
Jest tyle biedy w kraju,że niemoralnym wydaje mi się nabijanie mojego portfela z pieniędzy wydartych podatnikom przez państwo

Powiadasz Biedy Owszem
Jaki masz wpływ na to że Partia Rządząca chce wydać 45 milionów na Sobotni dzień wyborów to też kasa podatnika - Wiesz ile za to by ludzi pojadło do syta i przez ile dni
Przeznaczone za prelekcję pieniądze idą na szczytne cele Pszczelarskie , a wydanie 45 ml to strach przed przegraną


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 marca 2011, 22:43 - wt 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
oczywiście nastąpiła dewagacja!
prezesi kół wiedzą w jakim stopniu jest wykozystywana dotacja, i zamiast to olewać trzeba rozdysponować.
ja uważam , że nawet taki mały pszczelarz jak ja jest w stanie na każdą potrzebę wydać jeden rój, pozatym każda nowa matka reprodukcyjna to również kożyść dla całej okolicy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 marca 2011, 22:47 - wt 

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 11:24 - ndz
Posty: 45
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej
Bocianku owszem wciskamy ale bez adresów pasiek. One podane są na miejskiej tablicy ogłoszeniowej. Oczywistym jest,,ze pogadanki są na temat pszczół bo to jest to co może ciekawić młodych. Chociaż sam jestem przeciwnikiem żebrania o pieniądze ,to chciałem się dowiedzieć na jakich zasadach się to odbywa u was. Mam do ciebie takie pytanie, czy jesteście stowarzyszeniem czy tylko Kołem pszczelarskim, bo w tej kwestii jest różnica w finansowaniu. Dla mnie marnego człowieka ważniejsza jest złotówka oszczędzona niż przez władzę wydana . Co do sensu dwudniowych wyborów ,uważam je za niepotrzebne tak jak i ty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 marca 2011, 23:07 - wt 
Apikan pisze:
czy jesteście stowarzyszeniem czy tylko Kołem pszczelarskim, bo w tej kwestii jest różnica w finansowaniu.

Jesteśmy Kołem
Wiem do czego zmierzasz Stowarzyszenia Nie mogą być finansowane ze źródeł Budżetowych
Dlatego też w nazwie Mamy Koło Pszczelarzy Powiatu Suskiego " Mioduszyna "
Dla Ciekawych zapraszam nie tylko na stronę ale pobliskich naszych terenów nawet do członkostwa http://www.pasiekaambrozja.pl/mioduszyna/


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 marca 2011, 23:20 - wt 

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 11:24 - ndz
Posty: 45
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej
BoCiAnK pisze:
Jesteśmy Kołem
Wiem do czego zmierzasz Stowarzyszenia Nie mogą być finansowane ze źródeł Budżetowych
Dlatego też w nazwie Mamy Koło Pszczelarzy Powiatu Suskiego " Mioduszyna "
Dla Ciekawych zapraszam nie tylko na stronę ale pobliskich naszych terenów nawet do członkostwa http://www.pasiekaambrozja.pl/mioduszyna/


jest właśnie odwrotnie. Dlatego nam tej pomocy odmówiono. Twoje koło widnieje w spisie stowarzyszen Suchej Beskidzkiej nielegalnie. Jak się nikt nie dopatrzył wasza sprawa i waszej władzy gminnej. Pozdrawiam i więcej już nie będę drążył.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 marca 2011, 23:50 - wt 
Apikan pisze:
Twoje koło widnieje w spisie stowarzyszen Suchej Beskidzkiej nielegalnie.

Kolego Czytaj dokładnie bo pierdzielisz w Suchej są dwa koła i każde ma inną nazwę czytaj albo Ci pożyczę okulary ;-)
Bo chyba ja wiem lepiej co zakładałem z innymi w 2002 r


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 marca 2011, 08:56 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 12:37 - ndz
Posty: 475
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korpusowe jednościenne
Bociank o tu masz stowarzyszenia i fundacje jak najbardziej kaskę mogą dostawać :)
http://administracja.ngo.pl/x/361317
Ale tu pszczelarstwo chyba nie pasuje :D
Chociaż już sam nie wiem zgłupiałem :D znalazłem Miesko-Gminne Koło Pszczelarzy
w Świeciu jako organizację pozarządową więc można.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 marca 2011, 09:32 - śr 

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 11:24 - ndz
Posty: 45
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej
BoCiAnK pisze:
Kolego Czytaj dokładnie bo pierdzielisz w Suchej są dwa koła i każde ma inną nazwę czytaj albo Ci pożyczę okulary ;-)
Bo chyba ja wiem lepiej co zakładałem z innymi w 2002 r


No tak to jest właśnie Koło, a to drugie to jest stowarzyszenie pszczelarzy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 marca 2011, 09:54 - śr 
Witamina pisze:
Bociank o tu masz stowarzyszenia i fundacje jak najbardziej kaskę mogą dostawać :)
http://administracja.ngo.pl/x/361317
Ale tu pszczelarstwo chyba nie pasuje :D
Chociaż już sam nie wiem zgłupiałem :D znalazłem Miesko-Gminne Koło Pszczelarzy
w Świeciu jako organizację pozarządową więc można.

Wszystko pasuje sponsorowanie to nie tylko żywa kasa to także ,podarowana sala na zebrania członków koła ,czy wykład za którą nie musi koło płacić , to także wynagrodzenie prelegenta który poprowadzi wykład , i wiele innych przydatnych spraw związanym z prowadzeniem koła ;-)


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji