FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 01:53 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 16 lipca 2011, 22:40 - sob 

Rejestracja: 13 stycznia 2011, 16:40 - czw
Posty: 976
Lokalizacja: Bilgoraj
Ule na jakich gospodaruję: ramka 360X200
A czy sprzedajacy jajka marchewke itd. na targu wyprodukowane we wlasnym gospodarstwie,nawet mleko czy sery musi byc zarejestrowany chyba nie miod jest tez do tej grupy produktow zaliczany, co innego sprzedaz do obrotu np. sklepy

_________________
STANI


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lipca 2011, 21:28 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2009, 23:36 - wt
Posty: 203
Lokalizacja: Lublin
Wszystko rozbija się o $$$.
Oficjalnie, zg z obowiązującymi przepisami weterynaryjnymi, sanepid`owskimi, KK - jak wprowadzasz coś do obrotu to powinieneś to przebadać również i siebie, czy wszystko jest oki :).

Osoby na małym targu nie mają badań zdrowotnych które są wymagane przy obrocie żywności i kiedy nic się nie dzieje, towar schodzi, a klienci są zadowoleni nikt nikogo nie zaczepia :D.
Co innego jak wprowadzisz towar którym się ktoś np zatruje, wtedy sprawa się bardzo komplikuje, bo taka osoba zaczyna odwiedzać instytucje zasiegając "języka" i wtedy można mieć spore problemy. Wtedy urzędnicy zaczynają węszyć, szukać, nakładać mandaty itp.

Jak masz kasę wtedy wszystko rejestrujesz prowadzisz zgodnie z literą prawa :). Jak nie masz $ wtedy kombinujesz i nie zawsze na tym dobrze wychodzisz...

_________________
Pozdrawiam,
piro


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 sierpnia 2011, 23:09 - śr 

Rejestracja: 24 kwietnia 2009, 12:58 - pt
Posty: 587
Lokalizacja: Dolny Śląsk Niemstów
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej i wielkopolskie
Mam takie pytanie odnośnie sprzedaży miodu może ktoś będzie wiedział, wertując fora wyczytałem że jeśli bym miał swój sklep z jakimś towarem i dodatkowo postawił bym swój miód to towar sklepowy sprzedaję oczywiście przez kasę fiskalną a swój miód już nie. I teraz pytanie, moja żona ma swój sklep z tekstyliami i kombinuje aby postawić w nim przy wejściu skrzynkę z kilkoma słoikami miodu na sprzedaż. Mam zarejestrowaną sprzedaż bezpośrednią miodu ale na siebie, czy żona także może sprzedawać miód? nie chciał bym mieć jakichś kłopotów od jakiegoś nadgorliwego urzędnika.
Pozdrawiam
Robert

_________________
http://pasiekawuroczysku.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCC-VqQ ... MLNszDS0EQ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 sierpnia 2011, 07:50 - czw 

Rejestracja: 24 maja 2011, 18:51 - wt
Posty: 754
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Dadant i WLKP
Żona to tak prawie, jak Ty. Możecie pracować u siebie zamiennie, jeśli jesteście rodziną.
Wszyscy tak praktykują sprzedając warzywa, które nie są nabijane na kasę fiskalną.
Miód to jest artykuł z tej samej grupy, co warzywa, według mnie, można tak robić.
U mnie niedaleko jest sklep, właściciele sprzedają alkohol, a ponieważ mają również własną pasiekę, sprzedają też miód.

Trochę mi się gryzie tylko pod względem wizji sklepu, tekstylia, a tu miód. Może coś jeszcze warto wykombinować i zrobić kącik ze zdrową żywnością, jakieś ekologiczne kosmetyki?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 sierpnia 2011, 17:03 - czw 

Rejestracja: 22 maja 2011, 14:13 - ndz
Posty: 190
Lokalizacja: nysa
Ule na jakich gospodaruję: wz,wkl
robi00 pisze:
Mam takie pytanie odnośnie sprzedaży miodu może ktoś będzie wiedział, wertując fora wyczytałem że jeśli bym miał swój sklep z jakimś towarem i dodatkowo postawił bym swój miód to towar sklepowy sprzedaję oczywiście przez kasę fiskalną a swój miód już nie. I teraz pytanie, moja żona ma swój sklep z tekstyliami i kombinuje aby postawić w nim przy wejściu skrzynkę z kilkoma słoikami miodu na sprzedaż. Mam zarejestrowaną sprzedaż bezpośrednią miodu ale na siebie, czy żona także może sprzedawać miód? nie chciał bym mieć jakichś kłopotów od jakiegoś nadgorliwego urzędnika.
Pozdrawiam
Robert

Ja bym radził zasięgnąć opinii urzędu skarbowego, żebyś później nie miał problemów. Co do sprzedaży w sklepie możesz sprzedawać rożne towary tylko jest jeden warunek, musisz mieć wpisane dokumentach rejestracyjnych kod PKD sprzedaży konkretnego towaru, usługi bo mogą być problemy. Jak że sprzedażą miodu jest nie wiem,a zawsze możesz żonie wystawić fakturę na podkładkę tak często robią sklepikaże z warzywami kupionymi od rolnika zamówień w miesiącu 10 a na fakturze np 2 zamówienia( o legalności tego nie będę pisał ;)). W Twojej sytuacji poradziłbym Tobie wydzierżawić od żony część sklepu który przeznaczona by była na sprzedaż miodu.

Wracając jeszcze raz do Twojego pytania zasięgnij opinii US w swoim mieście, bo w Polsce jest tak że przepisy są interpretowane przez urzędników i może być taka sytuacja że w jednym mieście sprzedaż swojego miodu sklepie bez faktury będzie ok a w drugim dostaniesz mandat z urzędu skarbowego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 sierpnia 2011, 17:55 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 stycznia 2010, 12:22 - sob
Posty: 317
Lokalizacja: dolnośląskie
Podawałem już na tym forum linki do podstaw prawnych i interpretacji prawanych ale podam jeszcze raz ten link żeby nie zaśmiecać forum kopiowaniem tekstu . Dodam tylko żeby zwrócić uwage na dwa zdania

Należy jednak dodać, iż na Panu będzie ciążył obowiązek udowodnienia przed organem podatkowym faktu, że zbywany miód pochodzi z własnej pasieki.


Interpretacja co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego jest wiążąca do czasu zmiany prawa, które było przedmiotem interpretacji.



http://interpretacja-podatkowa.pl/inter ... olnej.html

Dodam jeszcze że propozycja uruchomienia sklepu z żywnością w lokalu z tekstyliami co proponuje mieszko to chyba nieporozumienie i brak świadomości i wiedzy co do realiów prawnch takiego przedsięwzięcia.

_________________
Za każdy dzień pracy przy pszczołach Pan Bóg dodaje pszczelarzowi jeden dzień życia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 sierpnia 2011, 18:12 - czw 

Rejestracja: 24 maja 2011, 18:51 - wt
Posty: 754
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Dadant i WLKP
Zielony pisze:
Dodam jeszcze że propozycja uruchomienia sklepu z żywnością w lokalu z tekstyliami co proponuje mieszko to chyba nieporozumienie i brak świadomości i wiedzy co do realiów prawnch takiego przedsięwzięcia.


Pewno masz rację, chociaż niewiele napisałeś. :leży_uśmiech:
Dobra, ale miód też jest żywnością. Jak sobie wyobrażasz sprzedawać miód w takim sklepie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 sierpnia 2011, 18:19 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 stycznia 2010, 12:22 - sob
Posty: 317
Lokalizacja: dolnośląskie
Mieszko nie bij piany tylko czytaj ze zrozumieniem

:piwko:

_________________
Za każdy dzień pracy przy pszczołach Pan Bóg dodaje pszczelarzowi jeden dzień życia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 sierpnia 2011, 20:34 - czw 
Cytuj:
A czy sprzedajacy jajka marchewke itd. na targu wyprodukowane we wlasnym gospodarstwie,nawet mleko czy sery musi byc zarejestrowany chyba nie miod jest tez do tej grupy produktow zaliczany, co innego sprzedaz do obrotu np. sklepy
_________________

Aby sprzedawać legalnie musisz dany towar mieć zarejestrowany uPLW
w przypadku nawet jajek na każdym podobno ma być pieczątka z datą zniesienia przez kurę :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 04 sierpnia 2011, 23:13 - czw 

Rejestracja: 24 maja 2011, 18:51 - wt
Posty: 754
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Dadant i WLKP
Dobra, to wróćmy do tematu, czyli do rzeczy. Jak w takim razie sprzedawać miód w sklepie tekstylnym? Da się czy nie? Tamtą interpretację przeczytałem i to jest dla mnie oczywiste, tylko mi chodzi o względy formalne. Można czy nie?
Dziś pytanie, dziś odpowiedź, bez uciekania w sofizmaty.

Jajka ważna sprawa, ze względu na choroby od kur i ustalenie rodzaju hodowli. Ale to jest jaskrawy przykład, bo już marchewka nie ma pieczątki. :oczko:

A co to jest to PLW? Wyskoczyła mi Przychodnia Lekarzy Wojskowych. :uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 sierpnia 2011, 23:21 - czw 
Mieszko pisze:
Jak w takim razie sprzedawać miód w sklepie tekstylnym? Da się czy nie?

Miałem Cię zapytać czy kupił byś kiełbasę w obuwniczym ?
Czy Ty będąc konsumentem byś kupił miód w tekstylnym ?
trochę to śmieszne ale jak Ci przejdzie to czemu nie biznes is biznes ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 sierpnia 2011, 00:05 - pt 

Rejestracja: 22 maja 2011, 14:13 - ndz
Posty: 190
Lokalizacja: nysa
Ule na jakich gospodaruję: wz,wkl
Mieszko pisze:
A co to jest to PLW? Wyskoczyła mi Przychodnia Lekarzy Wojskowych. :uśmiech:

PWL = Powiatowy Lekarz Weterynarii, sprzedać raczej nikt ci nie zabroni w tekstylnym, kwestia jest tylko taka jak napisał BocianK,
tutaj masz linka do interpretacji prawnej dotyczącej sprzedaży miodu >>>Klik<<<<


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sierpnia 2011, 07:37 - pt 

Rejestracja: 24 maja 2011, 18:51 - wt
Posty: 754
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Dadant i WLKP
Nie skojarzyłem, że chodzi i Powiatowego Lekarza Weterynarii.
To inne rzeczy też trzeba formalnie rejestrować? Cebulę też? :szok:
Przecież tego nikt nie robi, a być może faktycznie powinien.

Ja tą interpretację czytałem już kilka razy, zresztą dla mnie to nie było żadne zaskoczenie.

Cytuj:
Miałem Cię zapytać czy kupił byś kiełbasę w obuwniczym ?
Czy Ty będąc konsumentem byś kupił miód w tekstylnym ?
trochę to śmieszne ale jak Ci przejdzie to czemu nie biznes is biznes ;-)


Właśnie, ten pojedynczy miód to trochę głupio wygląda w tekstylnym.
Ale jeśli ktoś ma taki układ, że może wydzielić jakąś część na takie sprawy, to czemu nie?
Jasne, że nie kiełbasę, ale już hermetycznie pakowane rzeczy typu miód, pyłek, może jakieś kosmetyki z miodu, świeczki itd., mogłyby stać gdzieś z boku w gablocie bez dostępu. Tak funkcjonującą sprzedaż widuje się, a klienci sobie obejrzą i czasami coś kupią, nie trzeba przy tym stać, jak przy bułkach.

Wyobrażasz sobie sklep z odzieżą z lnu i tam taki kącik? Ja tak. Ale już same buty typu CCC odpadają, kwestie organizacyjne i skojarzeń.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sierpnia 2011, 23:35 - pt 

Rejestracja: 22 maja 2011, 14:13 - ndz
Posty: 190
Lokalizacja: nysa
Ule na jakich gospodaruję: wz,wkl
Nie z warzywami to inna kwestia nie musisz rejestrować nigdzie, ale jeśli chodzi o miód to myślę że chodzi o to żeby podczas jego pozyskiwania były spełnione pewne wymogi sanitarne, warzywa myjesz obierasz, gotujesz wiec prawdopodobieństwo dostania się jakiś nieczystości do nich jest zerowe, a z miodem jest inaczej, kupujesz w słoiku i nie poddajesz żadnej obróbce termicznej. Dokładnie jakie wymagania ma weterynarz przy sprzedaży bezpośredniej miodu nie wiem bo jeszcze się tym nie zajmowałem, pomyśle o tym dopero w następnym roku.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 sierpnia 2011, 00:05 - sob 

Rejestracja: 24 maja 2011, 18:51 - wt
Posty: 754
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Dadant i WLKP
Cholera! A ja już marchewkę zarejestrowałem. :uśmiech:
Ja rozumiem, jaki jest cel z miodem. Chodzi pewno też o ule z tworzyw dopuszczonych do kontaktu z żywnością, urządzenia (miodarki, odsklepiarki,... to samo) cały cykl technologiczny łącznie z terminami walki z warrozą i postępowaniem w przypadku oprysków.
Ma to sens, żeby nie truć nikogo i nie rozprzestrzeniać chorób.

Kiedyś i na marchewkę przyjdzie pora!

Jedno mnie tylko zastanawia, że to wszystko już nie jest takie ważne, gdy się sprzedaje miód w skupie. :oczko: Pieniądz wszystko uprości.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 sierpnia 2011, 10:20 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Z warzywami to jak w tym roku ogórka zrywasz,myjesz i sprzedajesz i tysiące zakażeń bakterią coli :) . O zatruciu miodem nie słyszałem nigdy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 sierpnia 2011, 10:59 - sob 
robi00 pisze:
Mam takie pytanie odnośnie sprzedaży miodu może ktoś będzie wiedział, wertując fora wyczytałem że jeśli bym miał swój sklep z jakimś towarem i dodatkowo postawił bym swój miód to towar sklepowy sprzedaję oczywiście przez kasę fiskalną a swój miód już nie. I teraz pytanie, moja żona ma swój sklep z tekstyliami i kombinuje aby postawić w nim przy wejściu skrzynkę z kilkoma słoikami miodu na sprzedaż. Mam zarejestrowaną sprzedaż bezpośrednią miodu ale na siebie, czy żona także może sprzedawać miód? nie chciał bym mieć jakichś kłopotów od jakiegoś nadgorliwego urzędnika.
Pozdrawiam
Robert


Smiało zrób tak jak piszesz powodzenie sprzedaży zalezy od tego czy do tego sklepu przychodzi duzo osób i z gruba gotówką . Jeżeli sprzedajesz pojedyncze artykuły za 30-50 zł to sprzedaz miodu bedzie mniejsza , jezeli do sklepu przychodza ludzie co maja w kieszeni po 500zł -1000zł miód rozejdzie sie jak ciepłe bułeczki.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 06 sierpnia 2011, 11:44 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 stycznia 2010, 12:22 - sob
Posty: 317
Lokalizacja: dolnośląskie
Kober przestań ludziom wode z mózgu robić i zachęcać do popełniania wykroczeń bo gość zapłaci mandacior że aż mu kapcie spadnom. Prosze sobie najpierw przeczytać czym jest sprzedaż bezpośrednia i gdzie można handlować . Oczywiście każdy ma wolną wole i bierze ryzyko na siebie jeśli działa niezgodnie z przepisami. Pamiętajmy że " no news no excuse "

http://www.pssb.pl/pssb/sb/definicja.php

sprzedaż bezpośrednia czy też obwoźna i obnośna to nie to samo co sprzedaż w puktach stałych i różnią sie te formy handlu znaczącą jeśli chodzi o prawo i przepisy.

_________________
Za każdy dzień pracy przy pszczołach Pan Bóg dodaje pszczelarzowi jeden dzień życia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 sierpnia 2011, 14:21 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Dlamnie mimo ze mam zezwolenie na sprzedaż bezpośrednią to jest jakas paranoja w Anglii czegos takiego niema jest ale tylko dla pszczelarzy zawodowych a nie dla amatorów
a przecierz Anglia jest jednym z załozycieli Unii więc chyba unas jak zwykle wyprzedzili dyrektywy unijne
henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 sierpnia 2011, 14:33 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 stycznia 2010, 12:22 - sob
Posty: 317
Lokalizacja: dolnośląskie
U nas nie tylko wyprzedzili dyrektywy ale te istniejące doprowadzili do perfekcji i gnębią nimi drobny biznes . Takie kraje jak Niemcy czy Anglia potrafią sobie ominąć głupie pszepisy unijne i u nich można sprzedawać miód , kiełbase czy wódke z własnej produkcji nie musząc przy tym przechodzić drogi przez biurokratyczną i finansową mękę. :bije: :wnerw:

_________________
Za każdy dzień pracy przy pszczołach Pan Bóg dodaje pszczelarzowi jeden dzień życia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 sierpnia 2011, 16:31 - sob 

Rejestracja: 24 maja 2011, 18:51 - wt
Posty: 754
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Dadant i WLKP
Prawda, ale tak jest we wszystkim, czym więcej papieru, tym lepiej.
Tak samo jest z pływaniem po wodach przybrzeżnych, w Niemczech wolno, a u nas jeszcze brakuje, żeby nogi sprawdzali czy czyste. :uśmiech:
W Stanach wystarczy deklaracja na piśmie, jeśli ktoś kłamie, to odpowiada przed sądem, u nas musi być dokument, najlepiej potwierdzony okrągłą pieczątką. :oczko:
Przecież i tak producent odpowiada majątkiem, niech się ubezpieczy od wypadków i przestrzega staranności przy produkcji. Wystarczy.

Taki mamy system i to są konsekwencje. Nie można produkować i sprzedawać własnego wina, bo będzie 30 kontrolujących, sprawdzających to samo.
Nie można produkować miodów, potrawy regionalne to też jakiś wielki problem.
Górale się wkurzyli, bo mieli w bacówkach zakładać kafelki, to im dali w końcu spokój.
Unia wie wszystko najlepiej, a rząd najlepiej tego pilnuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 sierpnia 2011, 21:54 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
haha w bacówce kafelki - jak kiedyś kupowałem oscypki w bacówce to wyciągali je z wersalki na której spało dwóch chłopa, a ze ścian kapała i ciekła jakaś smoła która się wydzielała przy wędzeniu tych ospcypków


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 sierpnia 2011, 00:21 - ndz 
Pewnie jeszcze to byli menele i nie spali na ceracie , a wtedy wychodzi bardzo fajna odmiana oscypka tzw. "pojscany oscypek" nie słyszałeś? Za dodatki sie płaci .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 07 sierpnia 2011, 08:56 - ndz 

Rejestracja: 24 maja 2011, 18:51 - wt
Posty: 754
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Dadant i WLKP
Ja znam kilku baców i wiem, jak się robi oscypki. Owszem, oszukują z mlekiem, za dużo "krowskiego", za mało łowcego. ;-)
Ale jeśli chodzi o higienę, to się starają chłopaki. Oni się szczerze martwili, że pod kafelki wejdzie jakiś grzyb, bo tam nie jest wietrzone. Mówili, że to się nie uda. Gdy wejdzie ktoś do bacówki, to zaraz jakiś juhas leci na szmacie, bo deska ma być biała i czysta, trzeba trzymać czystość, bo potem taka deska tylko się nadaje do wymiany.
Nie słyszałem o oscypkach z wersalki, jakiś dziwny to baca, co sobie na takie rzeczy pozwala. Zazwyczaj jest półka zrobiona, kilka półek i oscypki wędrują niżej, jak już są uwędzone. A ściany są osmolone, bo cała bacówka to taki komin do wędzenia, jak na razie dym jest dopuszczony do konserwowania żywności, ale za jakiś czas może Unia pozwoli tylko moczyć oscypki w proszku. :leży_uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 23:16 - czw 

Rejestracja: 21 listopada 2009, 21:49 - sob
Posty: 915
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
zapowiedział mi się lekarz weterynarii że przyjedzie na kontrole pracowni odnośnie sprzedaży bezpośredniej , jak by koledzy podpowiedzieli na czym taka kontrola polega i co musi być przygotowane do takiej kontroli byłbym wdzięczny :piwko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 23:32 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lipca 2011, 23:54 - wt
Posty: 645
Lokalizacja: Myszków
Ule na jakich gospodaruję: WL
jerzy9666 pisze:
apowiedział mi się lekarz weterynarii że przyjedzie na kontrole pracowni odnośnie sprzedaży bezpośredniej , jak by koledzy podpowiedzieli na czym taka kontrola polega i co musi być przygotowane do takiej kontroli byłbym wdzięczny
musi byc wydzielone pomieszczenie z bierzaca woda ciepła i zimna otynkowane i pomalowane i przynajmniej wykładzina na podłodze no i czysto powinno nie moze być to kuchnia podobno maja nowe dyrektywy i bede przestrzegać u mnie sie czepnoł ze stoi miodarka ocynkowana w rogu obiecałem ze pojdzie na złom i spokuj a i nie moze to być twój magazyn nie powinno tam być ramek itp ale czemu nie wiem przynajmniej u mnie taki miał wymagania


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 23:45 - czw 
na ostatnim wykładzie dowiedziałem się że mając pasiekę do 20 uli i chcąc zarejestrować sprzedaż bezpośrednią nie trzeba mieć pracowni ,może być pomieszczenie kuchenne (wykład prowadził pan Korpysa)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 23:55 - czw 

Rejestracja: 21 listopada 2009, 21:49 - sob
Posty: 915
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
stachu tu masz rację bo ja mam 17 uli i jako pracownie mam podany projekt kuchni a decyzje dostałem bodajże w sierpniu albo we wrześniu i nie mieli żadnych przeciwwskazań co by kuchnia nie mogła być pracownią.Chodzi mi bardziej gdzie powinny być przechowywane sita do miodu,odstojnik czy do takich rzeczy się czepiają?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2011, 00:21 - pt 
jerzy9666 pisze:
Chodzi mi bardziej gdzie powinny być przechowywane sita do miodu,odstojnik czy do takich rzeczy się czepiają?

Tam Gdzie mam Miodarkę Odsklepiacz mam i odstojniki Beczki itp
i nikt mi się niczego nie czepiał
jerzy9666 pisze:
zapowiedział mi się lekarz weterynarii że przyjedzie na kontrole pracowni odnośnie sprzedaży bezpośredniej

Jeżeli jest to pierwsza wizyta to pamiętaj jaki sprzęt wymieniłeś w procesie pozyskiwania miodu to masz go mieć zgodnie z opisem
stachu pisze:
na ostatnim wykładzie dowiedziałem się że mając pasiekę do 20 uli i chcąc zarejestrować sprzedaż bezpośrednią nie trzeba mieć pracowni ,może być pomieszczenie kuchenne (wykład prowadził pan Korpysa)

Wszystko to prawda tylko musisz mieć magazynek przecież miodarki nie będziesz miał w kuchni wiecznie a i miodu też ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2011, 00:40 - pt 

Rejestracja: 21 listopada 2009, 21:49 - sob
Posty: 915
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Dzięki Bogdan ,konkretnie i na temat, :piwko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji