FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 24 kwietnia 2024, 04:11 - śr

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08 grudnia 2011, 14:20 - czw 

Rejestracja: 14 marca 2008, 21:36 - pt
Posty: 189
Lokalizacja: Krosno odrzańskie
Właśnie otrzymałem zwrot za leki i matki za 2011 rok i mam pytanie, jak to jest możliwe prawnie żeby wojewódzki związek potrącił "DOBROWOLNIE"częśc należnej pszczelarzom refundacji na swoją działalnośc?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 14:45 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 18:23 - pt
Posty: 318
Lokalizacja: Małopolska
Bo '' Dobrowolność "" jest aktem pełnego oddania dla związku . A tak na poważnie to szychy sobie ustaliły , a pszczelarze nie upominają się o swoje , dlatego niech wyjaśnią na najbliższym zebraniu tą dobrowolność . / znam odpowiedz ; koszty związane z .... !/

_________________
Starajmy się zrozumieć co pszczoły ''mówią'' do Nas , a pszczelarstwo stanie się łatwiejsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 15:12 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Nie mam takich problemów bo kupuje leki jakie uważam sam i nikt mi nic nie narzuca i nie oczekuje o dnich niczego i nie narzekam .Pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 15:21 - czw 

Rejestracja: 14 marca 2008, 21:36 - pt
Posty: 189
Lokalizacja: Krosno odrzańskie
Pawle,tu nie chodzi o mnie tylko o wszystkich korzystających z dopłat,co by było gdyby jakaś organizacja rolnicza zabrała częśc dopłat rolnikom na swoją działalnośc?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 15:38 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Ja ciebie rozumie masz racje tego nie powinło być .każdy dostać powinien tyle co mu się należy ale z tego co piszesz to oni muszą skubnąć sobie na święta .pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 15:49 - czw 

Rejestracja: 16 listopada 2007, 16:38 - pt
Posty: 900
Lokalizacja: bieszczady
Ule na jakich gospodaruję: WP
jv2m pisze:
Dopłata bezpośrednia, lub likwidacja dofinansowania - może być przyczyną wprowdzenia normalności w pszczelarstwie.


:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 15:56 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 18:23 - pt
Posty: 318
Lokalizacja: Małopolska
wiele organizacji idzie na łatwiznę , zabrać gotowe pieniądze które należą się pszczelarzowi , a nie IM , bo zapominają po są powołani , niech prezesi wojewódzkich organizacji , oraz władze centralne związków ruszą swoje'' szacowne cztery litery '' i zaczną używać tego co się rozumem zowie do tego jak pieniążki zarobić a nie tylko haracze pobierać . Pszczelarz ma miód , wosk , propolis - może mu zorganizować uczciwy zbyt i wtedy od tego pobrać profity ? a nie tak jak obecnie na łatwiznę , dlatego wielu będzie nastawiało swą pierś aby chory system obronić !!

_________________
Starajmy się zrozumieć co pszczoły ''mówią'' do Nas , a pszczelarstwo stanie się łatwiejsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 16:04 - czw 

Rejestracja: 14 marca 2008, 21:36 - pt
Posty: 189
Lokalizacja: Krosno odrzańskie
Dlatego moim zdaniem powinno byc tak jak z rolnikami ,dopłata do rodziny pszczelej lub produktów które ta rodzina produkuje,a jeżeli chodzi o sprzęt to od tego jest ARiMR i tak kasa wędruje przez tą agencję.I wtedy pieniądz trafiał by bezpośrednio do pszczelarzy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 19:29 - czw 
jv2m pisze:
dlatego niech wyjaśnią na najbliższym zebraniu tą dobrowolność . / znam odpowiedz ; koszty związane z .... !/

:leży_uśmiech:
A u Ciebie tego nie pobierają ??

jv2m pisze:
, niech prezesi wojewódzkich organizacji , oraz władze centralne związków ruszą swoje'' szacowne cztery litery '' i zaczną używać tego co się rozumem zowie do tego jak pieniążki zarobić a nie tylko haracze pobierać .


Najwidoczniej im to najlepiej wychodzi , bo do poważnej pracy trzeba jeszcze mieć Czas i miejsce na to co Ty rozumem zwałeś
I nie mówię tu o tych co po nocach w prywatnych domach siedzą nad papierami bo Czapki z głów przed nimi za ich społeczną pracę i poświęcenie


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 19:48 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 18:23 - pt
Posty: 318
Lokalizacja: Małopolska
BoCiAnK pisze:
jv2m pisze:
dlatego niech wyjaśnią na najbliższym zebraniu tą dobrowolność . / znam odpowiedz ; koszty związane z .... !/

:leży_uśmiech:
A u Ciebie tego nie pobierają ??


W poprzednich latach koszty związane z refundacja/ przesyłki , tel . nie możność uznania reklamacji padniętej matki itd. / były pokrywane z e składek członkowskich . ale to było nie uczciwe bo nie wszyscy korzystali z programu . w tym roku po rozliczeniu refundacji obliczone zostały koszty co stanowiło 2 % kwoty zwracanej i tyle dostał mniej pszczelarz .
Nasz związek z racji statutowych jak i ilościowych nie prowadzi działalności gospodarczej , przynajmniej do czasu zmiany ustawy o stowarzyszeniach , bo koszty administracyjne przerosną zyski . Jedno jest pewne nie ma u Nas działania ale kasa która pozostaje zostaje tylko wykorzystana dla pszczelarzy , ale i tak szkoda mi tej kasy co płynie do W-Wy.

_________________
Starajmy się zrozumieć co pszczoły ''mówią'' do Nas , a pszczelarstwo stanie się łatwiejsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 20:07 - czw 

Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 21:56 - pt
Posty: 959
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: dadant
BoCiAnK pisze:
A u Ciebie tego nie pobierają ??


A no Bogdanie u nas tego nie pobierają, na wiosne jak złozyłem papierki do refundacji i mi wyliczyli ile dostane zwrotu i tyle samo (co do grosza) przelali mi na konto jesienią bez żadnych prowizji.
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 20:55 - czw 
Odnowiciel pisze:
u nas tego nie pobierają, na wiosne jak złozyłem papierki do refundacji i mi wyliczyli ile dostane zwrotu i tyle samo (co do grosza) przelali mi na konto jesienią bez żadnych prowizji.
Pozdrawiam.

No widzisz a tu jak słyszę co Związek to inne zasady jedni pobierają
1zł od matki
5 zł za realizację odkładu /pakietu

Umnie 10% od wartości
Czyli 2 -20 zł od matki w zależności od jakiej i 17 zł od odkładu


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 21:04 - czw 

Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 21:56 - pt
Posty: 959
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Nie wiem jak jest w innych związkach, ale mnie ARR robiła przelew i dlatego związek nie miał możliwości nic uszczypnąć z kwoty refundacji.

Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 21:18 - czw 
Odnowiciel pisze:
Nie wiem jak jest w innych związkach, ale mnie ARR robiła przelew i dlatego związek nie miał możliwości nic uszczypnąć z kwoty refundacji.

Pozdrawiam.

Witam
Jak pan to przeskoczył wszyscy twierdzą że chcąc mieć refundację musi się przynależec do jakiejś organizacji
chciałem w tym roku zakupić kilka matek powiedziano mi że za późno się zapisałem do koła


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2011, 21:26 - czw 

Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 21:56 - pt
Posty: 959
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Ja nic nie nie załatwiałem sam, to było wszystko po kolei. Złożyłem wniosek do koła ( czyli do prezesa) póżniej to poszło do Związku a Związek do ARR i tak to się odbyło.

Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2011, 10:47 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 18:23 - pt
Posty: 318
Lokalizacja: Małopolska
BoCiAnK pisze:
[
No widzisz a tu jak słyszę co Związek to inne zasady jedni pobierają
1zł od matki
5 zł za realizację odkładu /pakietu

Umnie 10% od wartości
Czyli 2 -20 zł od matki w zależności od jakiej i 17 zł od odkładu


To Wasz Prezes za rozbójnika robi , albo '' oleum '' mu brak , więc na święta prezent Mu zafundować banka oleju 10 l pewnikiem wystarczy żeby rozum na wierzch wypłynął i przypomniał sobie że On pszczelarstwu ma służyć , a nie pszczelarze jemu , a jak nie umie w nowej rzeczywistości znaleźć to niech poda się do dymisji.
a tak na marginesie ' związkowi nie wolno pobrać żadnych pieniędzy z refundacji , dlatego '' DOBROWOLNIE '' mozna się sprzeciwić .

_________________
Starajmy się zrozumieć co pszczoły ''mówią'' do Nas , a pszczelarstwo stanie się łatwiejsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2011, 11:33 - pt 

Rejestracja: 22 marca 2010, 22:34 - pn
Posty: 340
Lokalizacja: dolnośląskie
jv2m weź chłopie w moim kole za darmo posiedź nad listami, zainteresuj się wszystkim, poświęć swój prywatny czas, rozlicz się z pieniędzy, wysłuchaj narzekania, itd. Bo mi już się nie chce. Wszyscy, wszystko chcą ale robić nie ma komu.
:tasak:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2011, 11:49 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 18:23 - pt
Posty: 318
Lokalizacja: Małopolska
kazio pisze:
jv2m weź chłopie w moim kole za darmo posiedź nad listami, zainteresuj się wszystkim, poświęć swój prywatny czas, rozlicz się z pieniędzy, wysłuchaj narzekania, itd. Bo mi już się nie chce. Wszyscy, wszystko chcą ale robić nie ma komu.
:tasak:

to jeżeli siedzisz za darmo to słowa krytyki Cię nie dotyczą , a z tym o czym piszesz wszystko się zgadza , wielu ślęczy nad papierami za friko / za co należą się słowa uznania /
a kto inny spija śmietankę. A jak wytłumaczysz fakt że z '' potrąceń dobrowolnych '' są pokrywane wydatki nie związane z refundacją , a ogólna działalność związku , a na to przecież są składki i ew. działalność gospodarcza związku o ile taką prowadzą . a jak Im nie starcza tego to ciąć wydatki .

o ile dobrze zrozumiałem pracujesz w '' Kole'' czyli ;; koła zapier..ją , gów ... o z tego mają ,a niektórzy naczelni związków zaszczyty zbierają i ordery do piersi przypinają "
- jeżeli padają słowa 10% od wartości to jest rozbój, i przystałbym na taki procent po warunkiem pozostawienia tej kasy w poszczególnych kołach do wykorzystania w/g ich potrzeb , bo one tę kasę wypracowały .

_________________
Starajmy się zrozumieć co pszczoły ''mówią'' do Nas , a pszczelarstwo stanie się łatwiejsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2011, 12:14 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
U mnie w kole zwrot za apiwarol 40zl z 55 co sie placilo, za matke 28 placilem 45zl.
To wg waszych rozwazan u mnie robia w kole z mysla o pszczelarstwie czy o sobie? :oczko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2011, 12:24 - pt 

Rejestracja: 07 października 2008, 13:42 - wt
Posty: 46
Lokalizacja: Bieszczady
kazio pisze:
jv2m weź chłopie w moim kole za darmo posiedź nad listami, zainteresuj się wszystkim, poświęć swój prywatny czas, rozlicz się z pieniędzy, wysłuchaj narzekania, itd. Bo mi już się nie chce. Wszyscy, wszystko chcą ale robić nie ma komu.
:tasak:

Jak pamięcią sięgam przy wyborach do władz w kole lub związkach okręgowych komisja wyborcza pyta kandydata czy wyżarza zgodę i jest świadomy że jest to praca społeczna za darmo poświęcona pszczelarstwu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2011, 12:51 - pt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
makak Jak z twoich wyliczeń wynika to tylko o sobie a nie opszczelarza. Słyszałem ze te pieniądze tą nadwyzkie to bierze wojwódzki zwiazek. Niech sie wypowiedzą kopentetni. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 grudnia 2011, 23:26 - pn 

Rejestracja: 07 października 2008, 13:42 - wt
Posty: 46
Lokalizacja: Bieszczady
Odnowiciel pisze:
Nie wiem jak jest w innych związkach, ale mnie ARR robiła przelew i dlatego związek nie miał możliwości nic uszczypnąć z kwoty refundacji.

Pozdrawiam.

Jest kolega z Małopolski jak widać do jakiego kolega koła przynależy czy związku chętnie się przyłącze do takiego prezesa koła


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 grudnia 2011, 05:47 - wt 

Rejestracja: 22 marca 2010, 22:34 - pn
Posty: 340
Lokalizacja: dolnośląskie
Kolega WiktorJ masz rację. Człowiek zgodził się na pracę społeczną doprowadzę ją do końca. Jeszcze 2 miesiące. :) Przez te 4 lata nie zdarzyło mi się usłyszeć od członków koła sława dziękuję. I tu nasuwa się takie słowa z ewangelii. "Czyż nie 10 uzdrowiłem?" A tylko jeden przyszedł podziękować. Osobiście uważam że, dopłata do ula bezpośrednio na konto tak jak u rolnika i w kołach zostaną Ci "najlepsi". A wystarczyło by wypełnienie deklaracji do urzędu rozliczeniowego i jeżeli masz 10 rodzin a zgłosisz 20 a Cię sprawdzą to tak jak w Szwecji już nigdy Ci nie zaufają i masz przykre konsekwencje.

U mnie związek nic nie potrącał, wypłacił tyle ile się należało. To w kole my zadecydowaliśmy na Walnym że, sami oddamy 10% na obsługę i na potrzeby koła.

(Jv2m) a swoją drogą dziesięcina była ok. Zobacz, ile teraz podatku musimy płacić.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 grudnia 2011, 09:08 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
kazio pisze:
U mnie związek nic nie potrącał, wypłacił tyle ile się należało. To w kole my zadecydowaliśmy na Walnym że, sami oddamy 10% na obsługę i na potrzeby koła.

Przecież wszyscy piszą,że te potrącenia są dobrowolne.
W naszym kole terenowym nie podjęliśmy takiej uchwały ,dlatego obowiązuje nas uchwała OkręgowegoPZP -oczywiście również dobrowolna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 grudnia 2011, 10:36 - wt 
kazio pisze:
Człowiek zgodził się na pracę społeczną doprowadzę ją do końca. Jeszcze 2 miesiące. :) Przez te 4 lata nie zdarzyło mi się usłyszeć od członków koła sława dziękuję

To jakieś dziwne zasady panują w Twoim kole
U mnie w kole najwięcej pracy poświęconej refundacji wykonuje Skarbnik i Sekretarz listy nie listy wpłaty wypłaty itp ale widzę i słyszę te miłe słowa i uśmiech na twarzy od pszczelarzy , a też robią to za friko
poza tym nie tylko jest praca związana z refundacją u mnie w kole praca wre cały zarząd ma pełne ręce roboty ale członkowie mają za to węzę za darmo ,wycieczkę prawie za darmo i widzę że są zadowoleni i to jest to co satysfakcjonuje i motywuje .
Co do dziesięciny
Ciekawi mnie jedno co się stanie jak się skończy system dotacji i zabraknie tej dziesięciny Dziś się dobrze krzyczy " Jak nie dasz to nie będziesz Obsłużony " zobaczymy za parę lat kto i komu będzie za co dziękował ;-)


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji