FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 12:34 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ] 
Autor Wiadomość
Post: 23 grudnia 2011, 11:28 - pt 

Rejestracja: 08 sierpnia 2010, 19:00 - ndz
Posty: 34
Lokalizacja: warmia
Dzieńdobry. Mam takie dziwne pytanie , ponieważ się nie znam. Firma wystawiła za miód fakture Vat RR i przyszedł pocztą na osobe normalna pszczelarza. Jest tam obliczona cena netto bez podatku 7% oraz z podatkiem brutto zaznaczona jako kwota do zapłaty. Pytanie brzmi : przeleją na konto brutto czy netto ? dziekuje za odp.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 grudnia 2011, 12:14 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 stycznia 2009, 13:34 - sob
Posty: 79
Lokalizacja: Częstochowa
Ule na jakich gospodaruję: Dadant, Wielkopolski
Witaj.
Jeśli to Ty sprzedałeś to muszą zapłacić brutto. Ty musisz odprowadzić podatek VAT.
Pozdrawiam

_________________
Es geht kein Weg zurük!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 grudnia 2011, 15:20 - pt 

Rejestracja: 08 sierpnia 2010, 19:00 - ndz
Posty: 34
Lokalizacja: warmia
dziekuje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 grudnia 2011, 17:37 - pt 

Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 21:56 - pt
Posty: 959
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Nie słuchaj takich głupot , nic nie musisz płacić . Gościu Ci przelał na konto żeby mógł sam odzyskać VAT a na konto powinien Ci prześłać kwote brutto.
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 grudnia 2011, 18:27 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
tomasz1 pisze:
Dzieńdobry. Mam takie dziwne pytanie , ponieważ się nie znam. Firma wystawiła za miód fakture Vat RR i przyszedł pocztą na osobe normalna pszczelarza. Jest tam obliczona cena netto bez podatku 7% oraz z podatkiem brutto zaznaczona jako kwota do zapłaty. Pytanie brzmi : przeleją na konto brutto czy netto ? dziekuje za odp.

Kwotę brutto powinieneś otrzymać.
Masz tę fakturę przechowywać 5 lat.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 grudnia 2011, 19:45 - pt 

Rejestracja: 16 października 2011, 22:24 - ndz
Posty: 1453
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Marek pisze:
Witaj.
Jeśli to Ty sprzedałeś to muszą zapłacić brutto. Ty musisz odprowadzić podatek VAT.
Pozdrawiam


Szanowny kolego co jeszcze muszę odprowadzić ?
Nie przesadzasz czasami?
Już może nic więcej nie pisz.
Może tak zajmij się prowadzeniem pasieki na poważnie kup sobie z 200 uli i zobaczymy jak będziesz wtedy pisał na forum,a jestem o tym wręcz przekonany ,że po dwóch sezonach będziesz piszczał inaczej.
pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 grudnia 2011, 12:59 - sob 
Jeżeli pszczelarz nie posiadający zarejestrowanej działalności oddaje miód do skupu czy sprzedaje do sklepu lub innych
Kupujący wystawia mu rachunek uproszczony ,lub pszczelarz może taki sam rachunek wystawić sprzedającemu w ramach umowy sprzedaży
i Nie ma obowiązku go nigdzie zgłaszać ani nic odprowadzać nigdzie


Na górę
  
 
Post: 03 stycznia 2012, 17:26 - wt 
Koledzy! "tomasz 1" zadał proste pytanie a Wy zrobiliście mu galaretę w czaszce sami nie mając pojęcia o czym mowicie.
Tak się składa, że jestem ręcistą i sprzedaję podmiotom gospodarczym wyprodukowane przez siebie nie na swojej ziemi maliny. Gdybym sprzedawał miód, wosk czy kit to wg tego samego prawa.
O co chodzi ? Podmiot gospodarczy kupując produkt rolny od rolnika nie będącego płatnikiem VAT może dokonać zakupu za gotówkę za ustaloną cenę lub jak się rolnik zgodzi, przelewem na jego konto. Przy tej drugiej formie płatności /kożystniejszej dla kupującego/ ma obowiązek doliczyć do ceny 7% i wykazać to w fakturze jako ZZP. Kwota za którą rolnik sprzedaje w ten sposób produkt wzrasta o ten ZZP.
Faktura nazywa się RR i płatna jest w ciągu 14 dni.
Przekroczenie tego terminu pozbawia kupującego możliwości odpisania sobie od dochodu owych 7% a te 7% nazywa się ZZP - Zryczałtowany Zwrot Podatku. /Ministrer Finansów zwraca kupującemu kwotę którą ustawą nakazał dopłacić rolnikowi/
To samo dotyczy wszystkich produktów pszczelich.
Bzdurą jest też pisanie o konieczności przechowywania faktury przez rolnika przez 5 lat. Fakturę ma przechować ten co ją wystawił.
US g...o ma do rolnika gdy on się z nim nie rozlicza, nawet nie wie że taki istnieje.
Pozdrawiam WŁ.


Na górę
  
 
Post: 03 stycznia 2012, 17:36 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
kolopik pisze:
...
Bzdurą jest też pisanie o konieczności przechowywania faktury przez rolnika przez 5 lat. Fakturę ma przechować ten co ją wystawił.
US g...o ma do rolnika gdy on się z nim nie rozlicza, nawet nie wie że taki istnieje.
Pozdrawiam WŁ.


Kolego, po co taki język, zwłaszcza że piszesz rzeczy niezgodne z obowiązującym porządkiem prawnym (odnośnie przechowywania dokumentów przez 5 lat).
Poczytaj sobie interpretację US http://interpretacja-podatkowa.pl/inter ... lnych.html będziesz miał dane niemal źródłowe.

Uwadze polecam szczególnie ten akapit:
"...Obowiązek udokumentowania tych czynności ustawodawca przeniósł na podatnika VAT nabywającego produkty rolne, a sposób i zasady dokumentowania takich transakcji określone zostały w art. 116 ustawy o podatku VAT. Z treści art. 116 ust. 10 ustawy o podatku VAT wynika, iż rolnik ryczałtowy ma jedynie obowiązek przechowywania oryginału dokumentu wystawionego przez nabywcę przez okres 5 lat..."

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2012, 17:53 - wt 
CYNIG pisze:

Kolego, po co taki język, zwłaszcza że piszesz rzeczy niezgodne z obowiązującym porządkiem prawnym (odnośnie przechowywania dokumentów przez 5 lat).
Poczytaj sobie interpretację US http://interpretacja-podatkowa.pl/inter ... lnych.html będziesz miał dane niemal źródłowe.

Uwadze polecam szczególnie ten akapit:
"...Obowiązek udokumentowania tych czynności ustawodawca przeniósł na podatnika VAT nabywającego produkty rolne, a sposób i zasady dokumentowania takich transakcji określone zostały w art. 116 ustawy o podatku VAT. Z treści art. 116 ust. 10 ustawy o podatku VAT wynika, iż rolnik ryczałtowy ma jedynie obowiązek przechowywania oryginału dokumentu wystawionego przez nabywcę przez okres 5 lat..."



To przeczytaj Kolego jeszcze raz to co napisałeś i opowiedz kto to jest rolnik ryczałtowy, bo widzę, że nie wiesz, więc Cię oświecę a jeśli masz wątpliwości to przeleć się do najbliższego US - tam Ci to wytłumaczą.
Rolnik ryczałtowy to jest taki rolnik który posiada dział specjalny produkcji rolnej i rozlicza się z US w sposób uproszczony tzw ryczałt. Jak masz aktualną ustawę to sprawdź jaka kwota dochodu zmienia ryczałt na księgę przychodów rozchodów.
Jeśli posiadasz 80 pni to ta forma Cę obowiązuje, jeśli posiadasz 79 to Ci powiedzą żebyś im d nie zawracał bo oni mają co robić i takimi pierdołami się nie interesują.
WŁ.


Na górę
  
 
Post: 03 stycznia 2012, 18:00 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Przeczytałeś cały ten artykuł (a nie tylko cytowany akapit)??
Na samym początku jest zdefiniowana osoba składająca interpelację :)
Podpowiem - pszczelarz z 40 rodzinami. W w/w odpowiedzi są odniesienia do konkretnych ustaw i rozporządzeń, jak ktoś jest zainteresowany może przestudiować to co potrzebuje.

Jednym zdaniem, życzę Koledze sukcesów biznesowych i braku jakichkolwiek kontroli skarbowych tak w Nowym Roku jak i następnych.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2012, 18:18 - wt 
CYNIG pisze:
Przeczytałeś cały ten artykuł (a nie tylko cytowany akapit)??
Na samym początku jest zdefiniowana osoba składająca interpelację :)
Podpowiem - pszczelarz z 40 rodzinami. W w/w odpowiedzi są odniesienia do konkretnych ustaw i rozporządzeń, jak ktoś jest zainteresowany może przestudiować to co potrzebuje.

Jednym zdaniem, życzę Koledze sukcesów biznesowych i braku jakichkolwiek kontroli skarbowych tak w Nowym Roku jak i następnych.



Tak jest, pszczelarz z 40 rodzinami tylko, to ten pszczelarz sam z własnej nieprzymuszonej woli a nie obowiązku postanowił zostać ryczałtowcem i jako taki zwraca się o interpretację.
Jak się to ma do rolnika który podatki płaci do sołtysa ?


Na górę
  
 
Post: 03 stycznia 2012, 18:30 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Ujmę to tak,
nie podejmuję dyskusji w sprawach podatkowych bez odniesienia do konkretnych przepisów. W artykule masz wszystko: odniesienia do konkretnych ustaw, przepisów i definicji.
Definicja rolnika ryczałtowego i z czego wynika że nie musimy płacić podatku od sprzedanego miodu (w określonych warunkach) też jest napisane.

Jak masz ochotę to poczytaj wymienione paragrafy jak nie to cóż, każdy panem w swojej pasiece.

Z mojej strony to wszystko w naszej polemice. Co potrafiłem podrzucić do przeanalizowania to podrzuciłem a każdy i tak ma swój rozum.

Pozdrawiam

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2012, 18:46 - wt 
CYNIG pisze:
Ujmę to tak,
nie podejmuję dyskusji w sprawach podatkowych bez odniesienia do konkretnych przepisów. W artykule masz wszystko: odniesienia do konkretnych ustaw, przepisów i definicji.
Definicja rolnika ryczałtowego i z czego wynika że nie musimy płacić podatku od sprzedanego miodu (w określonych warunkach) też jest napisane.

Jak masz ochotę to poczytaj wymienione paragrafy jak nie to cóż, każdy panem w swojej pasiece.

Z mojej strony to wszystko w naszej polemice. Co potrafiłem podrzucić do przeanalizowania to podrzuciłem a każdy i tak ma swój rozum.


Widzę, że postanowiłeś, że Twoje na górze.
Zwrócę Ci uwagę, że gościu sam złożył deklarację, że jest rolnikiem ryczałtowym nie tylko z powodu posiadania 40 pni ale jeszcze zauważ, produkuje i sprzedaje wyroby z wosku a to już go stawia w innej sytuacji - obowiązku rozliczania się z US.
A obowiązek trzymania dokumentów nie tylko faktur spoczywa wyłącznie na podmiotach rozliczających się z US.
Nikt, powtarzam nikt kto osobiście z US się nie rozlicza nie ma obowiązku robienia ze swojej chaupy archiwum.
Nie ma takich przepisów.
WŁ.


Pozdrawiam


Na górę
  
 
Post: 03 stycznia 2012, 19:03 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 kwietnia 2008, 21:23 - czw
Posty: 344
Lokalizacja: środkowopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 wlkp
kolopik pisze:
Rolnik ryczałtowy to jest taki rolnik który posiada dział specjalny produkcji rolnej i rozlicza się z US w sposób uproszczony tzw ryczałt.

Rolnik ryczałtowy w rozumieniu ustawy o podatku VAT ma inną definicję.
CYNING dobrze Ci radzi...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2012, 19:25 - wt 
janek_sz pisze:
kolopik pisze:
Rolnik ryczałtowy to jest taki rolnik który posiada dział specjalny produkcji rolnej i rozlicza się z US w sposób uproszczony tzw ryczałt.

Rolnik ryczałtowy w rozumieniu ustawy o podatku VAT ma inną definicję.
CYNING dobrze Ci radzi...


Oczywiście, że inną. Tylko ta definicja jest dla tych co ją potrafią zrozumieć, jest napisana językiem zawiłym prawnie.
Jest napisana tak żeby podatnik czuł się malusieńki.
Ja napisałem językiem prostym, zrozumiałym.
Jak bedę dyskutował z US, będę używał ich języka. Nie mam problemu.
Tu na forum także są ludzie prości.
WŁ.


Na górę
  
 
Post: 03 stycznia 2012, 22:24 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
kolopik pisze:
janek_sz pisze:
kolopik pisze:
Rolnik ryczałtowy to jest taki rolnik który posiada dział specjalny produkcji rolnej i rozlicza się z US w sposób uproszczony tzw ryczałt.

Rolnik ryczałtowy w rozumieniu ustawy o podatku VAT ma inną definicję.
CYNING dobrze Ci radzi...


Oczywiście, że inną. Tylko ta definicja jest dla tych co ją potrafią zrozumieć, jest napisana językiem zawiłym prawnie.
Jest napisana tak żeby podatnik czuł się malusieńki.
Ja napisałem językiem prostym, zrozumiałym.
Jak bedę dyskutował z US, będę używał ich języka. Nie mam problemu.
Tu na forum także są ludzie prości.
WŁ.

Odpowiem Ci tak.
Ten Twój, "prosty język" tak zniekształcił Twoją wypowiedź, że nie chce mi się tego prostować. Mieszasz pojęcia i podatki.
Poczytaj sobie tu:
http://free4web.pl/3/2,92259,225699,780 ... hread.html
zmień tylko odpowiednio stawki na bieżące i będzie O.K.
Już tutaj pisałem za zmienionymi stawkami:
http://free4web.pl/3/2,92259,225699,819 ... hread.html

Ale jak chcesz spać spokojnie, nie wierzysz innym, to zadzwoń do KIP-u
Krajowa Informacja Podatkowa

czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 18.00

Infolinia:
Z tel. stac.: 801 055 055
Z tel. kom.: (22) 330 0330
Z zagranicy.: +48 22 330 0330
http://www.kip.gov.pl

A najlepiej to wystąp o interpretację indywidualną na druku ORD-IN, opłata jak dobrze pamiętam 40 zł i czekasz 3 miesiące = masz pewność.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 maja 2012, 18:34 - śr 

Rejestracja: 23 lutego 2012, 08:25 - czw
Posty: 2
Ule na jakich gospodaruję: Warszawskie poszerzane
Witam.

Jestem całkowicie nowy na forum ale chce podłączyć się do tematu z pytaniem. O co właściwie muszę zadbać żeby sprzedać miód , mam 20 pni i nie zarejestrowaną nigdzie pasiekę , chciał bym móc sprzedać miód do sklepu , co powinienem zrobić ??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 maja 2012, 18:46 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Poszukaj pod hasłem "sprzedaż bezpośrednia", temat był na forum dość szczegółowo omawiany.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 maja 2012, 19:03 - śr 

Rejestracja: 23 lutego 2012, 08:25 - czw
Posty: 2
Ule na jakich gospodaruję: Warszawskie poszerzane
Czytam na bieżąco , na razie mam niezły mętlik ;)
Pierwsze w każdym bądź razie co zrobię to zarejestruję pasiekę z tego co rozumiem dalej już będzie z górki ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 maja 2012, 19:56 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 kwietnia 2008, 21:23 - czw
Posty: 344
Lokalizacja: środkowopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 wlkp
Z górki będzie, jak będziesz miał zarejestrowaną sprzedaż bezpośrednią i odebraną pracownię przez PLW.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 października 2012, 15:10 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
Podłączę się do tematu. Jaka stawka Vat obowiązuje na dzień dzisiejszy ? Jakie zmiany są przewidywane w sprzedaży miodu na rok 2013.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 października 2012, 18:05 - śr 
robert-a pisze:
Podłączę się do tematu. Jaka stawka Vat obowiązuje na dzień dzisiejszy ? Jakie zmiany są przewidywane w sprzedaży miodu na rok 2013.

A jaki VAT i od czego Cię interesuje ?


Na górę
  
 
Post: 31 października 2012, 22:38 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
Wiem że na 2013 weszły jakieś zmiany w Vat wie ktoś czy dotyczy też produktów pszczelich sprzedawanych na fakturę vat ? Drugie pytanie jakie są stawki Vat na produkty pszczele na dany rok i ewentualnie na następny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 października 2012, 23:01 - śr 
robert-a pisze:
Wiem że na 2013 weszły jakieś zmiany w Vat wie ktoś czy dotyczy też produktów pszczelich sprzedawanych na fakturę vat ? Drugie pytanie jakie są stawki Vat na produkty pszczele na dany rok i ewentualnie na następny.

Kolego nie możesz sprzedawać żadnego towaru na fakturę VAT jeśli nie masz działalności gosposarczej. Wydaje mnie się, że masz na myśli Fakturę VAT RR. Tu odsyłam Cię do :google: "ustawa o podatkach od towarów i usług" i "faktura RR" a ZZP (zryczałtowany zwrot podatku) bo tak to się nazywa wynosi 7% wartości sprzedanego towaru.


Na górę
  
 
Post: 31 października 2012, 23:35 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
Mam działalność 7 % było dawniej teraz 8 lub 5 dlatego pytam. Jeśli ktoś jest płatnikiem Vat prosiłbym o info.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 listopada 2012, 00:02 - czw 
robert-a pisze:
Mam działalność 7

Jak masz działalność to nie możesz korzystać z RR.


Na górę
  
 
Post: 01 listopada 2012, 01:09 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Jak jesteś zarejestrowanym płatnikiem VAT to po informacje do właściwego US [druga sprawa czy ta rejestracja dotyczy obrotu miodem] ,jak zamierzasz się zarejestrować to też tam .
Bo polegając na niesprawdzonych informacjach możesz narobić sobie kłopotu.

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 listopada 2012, 19:28 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
Pytanie było do tych pszczelarzy którzy są płatnikami Vat chodzi mi o sytuacje jaka jest dziś i na przyszły rok. Byłem w US w innej sprawie ale zapytałem o Vat i fakturę RR pani odesłała mnie do ustawy podając dzienniki ustaw.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 listopada 2012, 19:43 - czw 
robert-a pisze:
Pytanie było do tych pszczelarzy którzy są płatnikami Vat chodzi mi o sytuacje jaka jest dziś i na przyszły rok. Byłem w US w innej sprawie ale zapytałem o Vat i fakturę RR pani odesłała mnie do ustawy podając dzienniki ustaw.

To było pójść do Naczelnika i go o to zapytać, wspominając o "uzyskanej" informacji od urzędniczki. ZZP w tym roku wynosi 7% a na pszyszły dopiero minister Vincent ogłosi.


Na górę
  
 
Post: 01 listopada 2012, 19:52 - czw 
Zaraz, zaraz. A co z Ciebie za VAT-owiec jak nie znasz ustawy o podatku od towarów i usług ? Jak Cię nie stać na zakup Dziennika Ustaw lub broszury to masz ją w internecie, tu http://vat.wieszjak.pl/ustawa/213312,Us ... golne.html


Na górę
  
 
Post: 01 listopada 2012, 23:23 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Krajowa Informacja Podatkowa
czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 18.00

Infolinia:
Z tel. stac.: 801 055 055
Z tel. kom.: (22) 330 0330
Z zagranicy.: +48 22 330 0330

http://www.kip.gov.pl

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 listopada 2012, 20:40 - sob 

Rejestracja: 23 października 2011, 09:10 - ndz
Posty: 472
Lokalizacja: Czeladź
Ule na jakich gospodaruję: wlk
co innego jest podatek vat od faktury rr a co innego watowiec czyli osoba prowadząca działalność sprzedaży miodu i produktów pszczelich w fakturze vat miód ma 5% a wosk 20%

_________________
www.pasiekazarki.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 listopada 2012, 21:25 - sob 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1178
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Wosk ma raczej 23% przynajmniej na południu Polski :D

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 listopada 2012, 22:59 - sob 

Rejestracja: 23 października 2011, 09:10 - ndz
Posty: 472
Lokalizacja: Czeladź
Ule na jakich gospodaruję: wlk
przepraszam jasne że 23

_________________
www.pasiekazarki.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji