FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 25 kwietnia 2024, 22:25 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08 stycznia 2012, 14:16 - ndz 

Rejestracja: 21 grudnia 2011, 19:00 - śr
Posty: 88
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
moje pytania dotyczą stosunków z sąsiadami...

mieliście może kiedyś problemy z "miłymi" sąsiadami z powodu prowadzenia pasieki???
jeśli tak to czy skończyły się w sądzie i jakie były wyroki???

pytam, bo moja działka to łącznie niecałe 20 arów, a za drogą mam "przyjaznego" sąsiada któremu wiele rzeczy przeszkadza, no i zastanawiam się czy jeśli ustawię ule 15 m od granicy działki czy będzie miał jakiś argument żeby się czepiać???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2012, 14:35 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Nasadź od strony drogi wierzby witki - bo szybko rośnie i wysoko a szybko się przyjmuje

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2012, 14:39 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
w jego mniemaniu to on zawsze będzie miał argument żeby się czepiać a jaką podejmie decyzję sąd - pozostaje tylko rzucić monetą.
Grunt to maksymalnie ograniczyć wpływ pszczół na sąsiada czyli wysokie nasadzenia, jak już pisał Marcin (ja wzdłuż płotu sadzę wierzby w odmianach silnie krzewiastych) a bezpośrednio przy samej pasiece chce nasadzić thuje żeby zrobić zielną ścianę.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2012, 14:55 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 listopada 2010, 16:52 - ndz
Posty: 161
Lokalizacja: -Proszowice
Ule na jakich gospodaruję: wkp wz
rafal89 Przede wszystkim musisz mieć oc uli to są groszowe sprawy jak należysz do zwiąsku to pewnie masz oc bo
jak przyniesie sąsiad obdukcie od lekarza to będzie krucho .Gdyby sąsiad kupił działkę koło ciebie a ule już były to inna sprawa a tak to będzie czepiał się byle czego :tasak: :tasak:

_________________
http://www.pszczeli-raj.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2012, 14:58 - ndz 
Dodam jeszcze. Żyj dobrze z sąsiadem a jeszcze lepiej z sąsiadką.
Na wszelki wypadek / to ksiądz jajka nosi / ubezpiecz pasiekę /w Polance 5 zł dla członka a 18 dla reszty na rok/ i rozgłoś żeś ubezpieczył. W moim wypadku to podziałało na głupka podświadomość. Jest przekonany, że jak mam ubezpieczoną to mi nikt nic nie zrobi - z błedu go nie wyprowadzam.
A jak nie podziała to pomyśl o matce cypryjskiej.
Pozdrawiam. WŁ.


Na górę
  
 
Post: 12 stycznia 2012, 13:23 - czw 

Rejestracja: 05 lutego 2010, 16:10 - pt
Posty: 776
Lokalizacja: Warszawa i Płońsk
Ule na jakich gospodaruję: Warszawki posz. i wielkopolski
Generalnie zasada jest taka, aby przez pszczoły nie mieć wrogów.

Złośliwy, przewrażliwiony lub uczulony na jad pszczeli sąsiad uprzykrzy życie skargami i nachodzeniem, zamiast dobrego sąsiada będziesz miał wroga.

O tej porze roku w nocy wejdzie na pasiekę kilka dobrych wstrząsów ulem lub Muchozol i wiosną sam nie będziesz wiedział czy to sąsiad czy CCD?.

Wcześniej wybierać odpowiednie miejsce na pasiekę. Osobiście szukam od pół roku siedliska na wsi, aby zamieszkać na emeryturze, wypatrzyłem kilka super miejsc, ale zrezygnowałem bo w środku wsi, sąsiedzi mieszkają bliżej jak 100m lub niewystarczająca baza pożytkowa na moje 50 rodzin.

Interesują mnie okolice ok. 70 - 90km od Warszawy (Wyszków,Pułtusk, Wyszogród).

_________________
kamyk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 stycznia 2012, 15:36 - czw 

Rejestracja: 11 lipca 2011, 16:42 - pn
Posty: 209
Lokalizacja: powiat zgierski
Ule na jakich gospodaruję: Leciejewskiego, wielkopolski
Mariusz197203 pisze:
rafal89 bo jak przyniesie sąsiad obdukcie od lekarza to będzie krucho .
[quote="Mariusz197203"]
Oczywiście lepiej mieć mądrych sąsiadów i nie mieć konfliktów z sąsiadami. To podstawa! Natomiast jak przyniesie obdukcję to jeszcze niech dostarczy zaświadczenie czyje to pszczoły były i czy to były pszczoły.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 stycznia 2012, 16:37 - czw 

Rejestracja: 24 maja 2011, 18:51 - wt
Posty: 754
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Dadant i WLKP
Slawek pisze:
Oczywiście lepiej mieć mądrych sąsiadów i nie mieć konfliktów z sąsiadami. To podstawa! Natomiast jak przyniesie obdukcję to jeszcze niech dostarczy zaświadczenie czyje to pszczoły były i czy to były pszczoły.

To jest prawda. Tutaj jest domniemanie winy, jak przy poważnym przestępstwie.
Przy wysyłaniu jakiś głupot przez SMS'ami, sąd czasami odmawia wszczęcia postępowania, gdy właściciel telefonu stwierdził, że go odłożył i nie wie, kto wysłał wiadomość, na pewno nie on. Tutaj wystarczy, że zawini pająk, mucha, trzmiel czy szerszeń, od razu jest winien pszczelarz i jego pszczoły. Znajomość owadów jest mizerna, obawiam się, że większość osób nie odróżnia osy od pszczoły. Ostatnio na Discovery widziałem szklarnię, w której zapylały pszczoły będące w rzeczywistości trzmielami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2012, 23:14 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 września 2011, 11:09 - sob
Posty: 63
Lokalizacja: Lublin
Czy ktoś może wskazać namiary na wątek, gdzie znajdę opis jak załatwić ubezpieczen ie? I czy moje ule mogą stać na działce kolegi, podczas gdy to ja jestem pszczelarzem i chcę brać ubezpieczenie na siebie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2012, 23:19 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 października 2010, 11:20 - ndz
Posty: 392
Lokalizacja: Opole
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korpusowe
jedna z metod rozwiązania sporu pr. sąsiedzkiego
w Polsce : http://www.youtube.com/watch?v=7c4eUi2i_ks

a może by tak rozwiącać problem:
http://www.youtube.com/watch?v=Z05UF_pT ... re=related

_________________
Człowiek wytwarza zło, jak pszczoła miód - William Golding


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 stycznia 2012, 09:02 - pt 
hoborg pisze:
Czy ktoś może wskazać namiary na wątek, gdzie znajdę opis jak załatwić ubezpieczen ie? I czy moje ule mogą stać na działce kolegi, podczas gdy to ja jestem pszczelarzem i chcę brać ubezpieczenie na siebie?


Ubezpieczenie możesz łatwo załatwić przez Polankę. Nie musisz być członkiem tak jak w PZP. Koszt dla nieczłonka w ubiegłym roku 18 zł do 80 pni. Wejdź na ich stronę - http://www.spp-polanka.org - i tam znajdziesz co i jak.
Pozdrawiam.


Na górę
  
 
Post: 22 stycznia 2012, 15:09 - ndz 

Rejestracja: 03 marca 2011, 00:29 - czw
Posty: 32
Lokalizacja: Śląsk
Pewien starszy pszczelarz powiedział mi kiedyś: "Wiesz, nie żałuj słoika miodu dla sąsiada..." Zrobiłem tak i od tego czasu sąsiad kłania mi się z daleka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 stycznia 2012, 17:33 - ndz 
kazio1 pisze:
Pewien starszy pszczelarz powiedział mi kiedyś: "Wiesz, nie żałuj słoika miodu dla sąsiada..." Zrobiłem tak i od tego czasu sąsiad kłania mi się z daleka.


A sąsiadka ?


Na górę
  
 
Post: 22 stycznia 2012, 20:56 - ndz 

Rejestracja: 03 marca 2011, 00:29 - czw
Posty: 32
Lokalizacja: Śląsk
kolopik pisze:
kazio1 pisze:
Pewien starszy pszczelarz powiedział mi kiedyś: "Wiesz, nie żałuj słoika miodu dla sąsiada..." Zrobiłem tak i od tego czasu sąsiad kłania mi się z daleka.


A sąsiadka ?

Hmm... Szczegóły zostawię dla siebie. Czasami miło jest coś wspomnieć...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 stycznia 2012, 20:28 - pn 

Rejestracja: 05 lutego 2010, 16:10 - pt
Posty: 776
Lokalizacja: Warszawa i Płońsk
Ule na jakich gospodaruję: Warszawki posz. i wielkopolski
Po 30 latach muszę zmienić miejsce stacjonowania pasieki - mam świadomość, że w nowym terenie będę musiał od nowa zbudować nowe relacje z sąsiadami i rolnikami.

Okolice, które mnie interesują (Pułtusk, Wyszogród, Wyszków) to drobnica rolnicza, pola podzielone w paski, pod Wyszogrodem zauważyłem , że co drugie pole to rzepak - wystarczy, że jeden opryska w południe - martwi mnie to.

_________________
kamyk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2012, 02:25 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 09:21 - pn
Posty: 1610
Lokalizacja: Wawa
Właśnie pod Wyszogród mam zaproszenie na rzepaki .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2012, 11:13 - wt 

Rejestracja: 18 stycznia 2011, 22:31 - wt
Posty: 189
Lokalizacja: Łódź
Mnie raz sąsiad sprowadził straż miejską i musiałem wynieść ule spod domu, teraz tylko weselne i puste - ale nie ma tego złego - nie ma pszczół w okolicy to do tych pustych (z suszem) 4-5 rojów w roku przychodzi. Natomiast od straży miejskiej usłyszałem, że w Łodzi jest jak w Nowym Yorku - zakaz trzymania pszczół w terenach mieszkalnych. Ogólnie jeśli gmina jest rolnicza to pszczoły można trzymać a odpowiedzialność za pożądlenia to sprawy cywilne, więc załatwi to ubezpieczenie. A jeszcze jak się ma gospodarstwo rolne to nikt nie ruszy. Gorzej w miastach czy np. gminach turystycznych. A stosunki z sąsiadami to już sprawa do ułożenia, bo w sądzie to wygrać nie muszą, ale uprzykrzyć życie i krwi napsuć (nie mówiąc o pszczołach) to mogą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji