FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 21:52 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Post: 29 lutego 2012, 08:23 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 kwietnia 2010, 22:30 - śr
Posty: 806
Lokalizacja: radomsko
Ule na jakich gospodaruję: WP znadstawka 1/2 wlkp i wlkp
witam serdecznie. chciałbym uzyskać wszystkie informacje odnosnie zawiązania nowego koła/zrzeszene/stowarzyszenia pszczelarskiego. Skąd to moje pytanie ponieważ u mnie w kole nic sie nie dzieje 1-2 zebrania rocznie w tym wigiijne o wszystkich szkoleniach dowidujemu się nie od zarzadu tylko od kolegow z innych kół wczoraj sie dowiedziałem ze jest powiatowe spotkanie z lekarzem wet odnosnie zatrucia pszczół a zebranie dzis. Zero organizacji i zgrania problemy z uzyskaniem wyczerpujacych inf a jest grono osób które nie chce byc w obecnym kole bo nie pasuje im taki układ proszę o kontakt bardzo ważne pozdrawiam czy mozn było by istnieć w gronie 10 osób i ilości 350 pni ??

_________________
Matka natura uczy błogiej pokory ..... a mały człowiek może tylko obserwować co ona potrafi ....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lutego 2012, 08:31 - śr 

Rejestracja: 22 marca 2010, 22:34 - pn
Posty: 340
Lokalizacja: dolnośląskie
Cześć. A nie lepiej na bazie tego co istnieje pociągnąć koło dalej. Mam na myśli ażebyś zaproponował pomoc zarządowi, prezesowi koła. Być może nie ma w tym kole tak prężnych ludzi jak Ty. Kolego warto spróbować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lutego 2012, 08:44 - śr 

Rejestracja: 25 września 2008, 11:18 - czw
Posty: 590
Lokalizacja: Wymysłów
Pomoc zarządowi albo zmiana zarządu .Jeżeli jest wielu którym się to nie podoba to zmienić zarząd i na bazie tego zbudować coś prężnego .Można też wnioskować o spotkania np co miesiąc ale to tez muszą być chętni aby to organizować jakieś szkolenie bądź prelekcje wygłaszane przez członków koła.Tak jest u mnie i odpowiada mi ta formuła.
Pozdrawiam Mariusz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lutego 2012, 09:01 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1152
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
emilmag pisze:
witam serdecznie. chciałbym uzyskać wszystkie informacje odnosnie zawiązania nowego koła/zrzeszene/stowarzyszenia pszczelarskiego. Skąd to moje pytanie ponieważ u mnie w kole nic sie nie dzieje 1-2 zebrania rocznie w tym wigiijne o wszystkich szkoleniach dowidujemu się nie od zarzadu tylko od kolegow z innych kół wczoraj sie dowiedziałem ze jest powiatowe spotkanie z lekarzem wet odnosnie zatrucia pszczół a zebranie dzis. Zero organizacji i zgrania problemy z uzyskaniem wyczerpujacych inf a jest grono osób które nie chce byc w obecnym kole bo nie pasuje im taki układ proszę o kontakt bardzo ważne pozdrawiam czy mozn było by istnieć w gronie 10 osób i ilości 350 pni ??


Jest takie powiedzenie , cytuję ' JAK BURDEL ŻLE FUNKCJONUJE ,TO SIĘ ŁUŻEK NIEPRZESTAWIA ,TYLKO PERSONEL WYMIENIA " koniec cytatu .
Poprostu ,Macie kilka Osób nieprawidłowo funkcjonujących ,więc ......... .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lutego 2012, 09:28 - śr 
qq pisze:
Jest takie powiedzenie , cytuję ' JAK BURDEL ŻLE FUNKCJONUJE ,TO SIĘ ŁUŻEK NIEPRZESTAWIA ,TYLKO PERSONEL WYMIENIA " koniec cytatu .
Poprostu ,Macie kilka Osób nieprawidłowo funkcjonujących ,więc ......... .

Kolego Jedrzeju
To się bierze zabawki i robi swoją piaskownicę :wink:
Do zawiązania koła na dzień dobry potrzeba 7 wspaniałych w tym 5 członków zarządu
-Prezses
-Vc Preses
-Skarbnik
-Sekretarz
- Członek zarządu
liczba musi być nie parzysta
i 2 członków koła i już tworzy się koło siedmio osobowe
mądra strategia kupa pomysłów i koło nabiera członków jak dziurawa łajba ,a potem już leci


Na górę
  
 
Post: 29 lutego 2012, 09:42 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 kwietnia 2010, 22:30 - śr
Posty: 806
Lokalizacja: radomsko
Ule na jakich gospodaruję: WP znadstawka 1/2 wlkp i wlkp
koledzy u mnie w kole są wielkie zgrzyty ponieważ wiele osób twierdzi ze to jest niepotrzebne bo i tak każdy sobie robi. sytuacja z spotkania wigilijnego zaproponowałem z kolega aby wymienic wosk na weze bo wtedy kraków by przyjechał bo do sąsiednich kół przyjeżdza a odpwoiedź pana prezesa przecież kżdy mozę jechać do radomska i tak sobie wymienić ale tam jest 2,5 za 1 kg wezy albo 38 zł w sklepie za kg. Podejście mi się nie odoba zarządu bo o niczym nie mówią nie informują itd np o imprezach pszczelarskich co sa 25 km od nas np dzień pszczelarza itd samemu trzeba sie orientowac tak samo jak z refundacjami itd wiec chcielibysmy się usamodzielnić i prowadzić swoje kołe wegług swoich priorytetów zarząd w kole 2 lata sie zmienia i zmienic nie może bo wyborów nie nmożna zrobic, brak zebrań a na wigilinym nikt wyrobów nie zrobi przecież prosze o wskazówki jak stworzyć swoje koło

_________________
Matka natura uczy błogiej pokory ..... a mały człowiek może tylko obserwować co ona potrafi ....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lutego 2012, 09:45 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 kwietnia 2010, 22:30 - śr
Posty: 806
Lokalizacja: radomsko
Ule na jakich gospodaruję: WP znadstawka 1/2 wlkp i wlkp
a panie adminie gdzie to zgłosić ??? gdzie zapisać koło zeby było wszystko formalnie zrobione ???

_________________
Matka natura uczy błogiej pokory ..... a mały człowiek może tylko obserwować co ona potrafi ....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lutego 2012, 10:08 - śr 
emilmag pisze:
a panie adminie gdzie to zgłosić ??? gdzie zapisać koło zeby było wszystko formalnie zrobione ???

KOlego robisz zebranie chętnych wybieracie zarząd i teraz masz dwie opcje
zgłaszasz nowo powstałe Koło do WZP Twojego Województwa gdzie na najbliższym posiedzeniu zarządu wojewódzkiego zostaje ono przyjęte w poczet kół już przynależących -> wtedy korzystasz ze Statutu WZP
lub
Opracowujecie własny statut (wzorując się innym ) i rejestrujesz koło w sadzie jako Osobowość Prawną np Stowarzyszenie Bzykaczy :wink:
ale to już inksza inkszość
http://www.pasiekaambrozja.pl/mioduszyna/
możesz zadzwonić jak chcesz :wink:


Na górę
  
 
Post: 29 lutego 2012, 10:10 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Przepisz się do koła w kocierzowych i masz spotkania, wyjazdy po sadzonki, szkoleń dawno nie mieli bo tam średnia wieku +60 i chyba wszyscy już wszystko wiedzą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lutego 2012, 13:01 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2012, 20:42 - ndz
Posty: 70
Lokalizacja: Olsztyn (Dajtki)
Ule na jakich gospodaruję: brak
Cytuj:
witam serdecznie. chciałbym uzyskać wszystkie informacje odnosnie zawiązania nowego koła/zrzeszene/stowarzyszenia pszczelarskiego
By założyć stowarzyszenie, potrzebujesz min15 kumpli, robicie zebranie założycielskie gdzie uchwalacie statut, wysyłacie go do sądu i po kilku tygodniach jesteście oficjalnie zarejestrowani. Chyba wszystko :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lutego 2012, 14:09 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 kwietnia 2010, 22:30 - śr
Posty: 806
Lokalizacja: radomsko
Ule na jakich gospodaruję: WP znadstawka 1/2 wlkp i wlkp
a jakie sa opłaty do tego celu ?? mariusz do kocieszów nie chce iść bo .... matek nie biore od nich a z panem korpysa różnie bywa

_________________
Matka natura uczy błogiej pokory ..... a mały człowiek może tylko obserwować co ona potrafi ....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lutego 2012, 14:17 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2012, 20:42 - ndz
Posty: 70
Lokalizacja: Olsztyn (Dajtki)
Ule na jakich gospodaruję: brak
Z tego co wiem nie wnosi się żadnej opłaty jesli rejestruje się bez działalności gospodarczej, jedynie jakieś złotówkowe za pisma. Tutaj są wszystkie odpowiedzi szczegółowo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lutego 2012, 23:10 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Ja tam miałem się zapisać do kocierzowych, ale co oni mogą mi zaoferować.
Byłem na dwu zebraniach to smutek. Na jednym była wojna bo koło kupowało sadzonki lip i rozdawało wśród członków, ale jak się okazało to członkowie nie wiedzieli i se ze dwie osoby wzięły drzewek.
Zapisać mnie za bardzo nie chcieli bo nie miałem wymaganych 10 uli i taki młody jestem, to się pytam kto im na pogrzeby członków będzie chodził. ( jak pisałem średnia wieku w kole powyżej 60 )

Ja to uważam że jak rejestrowałem pasiekę w weterynarii to powinieniem w niedługim czasie dostać ulotki z pobliskich kół pszczelarskich z zachętą do zapisania się :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lutego 2012, 23:17 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1152
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
BoCiAnK pisze:
qq pisze:
Jest takie powiedzenie , cytuję ' JAK BURDEL ŻLE FUNKCJONUJE ,TO SIĘ ŁUŻEK NIEPRZESTAWIA ,TYLKO PERSONEL WYMIENIA " koniec cytatu .
Poprostu ,Macie kilka Osób nieprawidłowo funkcjonujących ,więc ......... .

Kolego Jedrzeju
To się bierze zabawki i robi swoją piaskownicę :wink:
Do zawiązania koła na dzień dobry potrzeba 7 wspaniałych w tym 5 członków zarządu
-Prezses
-Vc Preses
-Skarbnik
-Sekretarz
- Członek zarządu
liczba musi być nie parzysta
i 2 członków koła i już tworzy się koło siedmio osobowe
mądra strategia kupa pomysłów i koło nabiera członków jak dziurawa łajba ,a potem już leci


Tak Bogdanie , to jest plan "B" i właśnie taki My w Kwidzynkowie Wykonaliśmy i odłączyliśmy sie od koła w Prabutach.A tam cały czas łóżka przekładają .A Nasz łajba brnie wpierot na zapd, jop twaja za maja .
I Św. spokój .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji