FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 13:16 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Post: 24 października 2012, 06:38 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2010, 12:56 - czw
Posty: 752
Lokalizacja: Dabrowno / Mazury
Ule na jakich gospodaruję: dadant/wlkpl
Wczoraj znajomi pytaja sie mnie czy tez kantuje miod jak inni pszczelarze z Warmii i Mazur. Pytali sie z usmiechem ale pytanie samo w sobie bylo wyjatkowo debilne.
No i sie okazalo ze przeczytali artykuł ktory bez podania konkretow zrobil kolo piora pszczelarzom Warmii i Mazur :

http://biznes.interia.pl/wiadomosci/new ... 55262,4199

_________________
www.pasiekadabrowno.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 października 2012, 07:18 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
No i macie reklamę. Skupy oczywiście nie winne one prawie się na tym nie znają i oni tylko skupują. Ciekawy jestem któremu pszczelarzowi chciało by się podgrzewać miód i jaki miał by w tym interes.
Są i pszczelarze u których podkarmiaczki cały rok w ulach. Nic nie poradzisz. Znam kilku takich. Niby ten z dodatkiem idzie na skup, a czysty do sprzedaży bezpośredniej, ale sam już nie wiem czy to tak do końca. Najgorsze jest w tym to, że wszystkich wkłada się do jednego worka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 października 2012, 07:22 - śr 
To że taki art. napisali to bardzo dobrze tyle że powinni ujawnić oficjalnie które to firmy na rynku dopuściły się takich uchybień. Oszustów z rynku powinno się eliminować bez żadnych skrupułów. :wink:


Na górę
  
 
Post: 24 października 2012, 07:32 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
Trajanus, teraz Wy powinniście napisać artykuł które to firmy i jak to wygląda z tym fałszowaniem. Bo jak na razie to Wy pszczelarze dostarczacie zły miód. Ja bym tego tak nie zostawił.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 października 2012, 08:23 - śr 
dudi pisze:
Ciekawy jestem któremu pszczelarzowi chciało by się podgrzewać miód i jaki miał by w tym interes.

A zobacz ilu pszczelarzy zaopatrzyło się w dekrystalizatory ?
Po co ? Bo patoka sprzedaje się lepiej, a prawidłowo zdekrystalizowany miód znów krystalizuje więc trzeba go przegrzać.


Na górę
  
 
Post: 24 października 2012, 08:36 - śr 
dudi pisze:
Trajanus, teraz Wy powinniście napisać artykuł które to firmy i jak to wygląda z tym fałszowaniem. Bo jak na razie to Wy pszczelarze dostarczacie zły miód. Ja bym tego tak nie zostawił.


:haha: :haha: :haha:
Hahah a jak sie ma to do takiego co przyjechał na grykę czy akację a za nim beczkowóz z inwertem :haha:
nikt by się nie pokapował tylko przy rozlewaniu powstała kałuża na ziemi i pszczoły się zleciałyyyyyy hahahahaaa i to miał być miód dla kogo do skupu czy bezpośredniej sprzedaży :haha:


Na górę
  
 
Post: 24 października 2012, 08:46 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Coby nie było to zrobiło się nieciekawie po tym artykule ,ja już dziś tłumaczyłem klientowi jak to jest z tymi " dystrybutorami".
Klient był nie całkiem przekonany jednak zasiane podejrzenia pozostały w miód się jednak zaopatrzył ,a to jak myśle z tego tylko powodu że sprzedaje tylko miód rozlewany bezpośrednio po miodobraniu ,żadnego podgrzewania ,zwolennikom "lejącego"miodku tłumacze jak to mogą zrobić sami ja sprzedaje produkt naturalny bez obróbki termicznej .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 października 2012, 12:03 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
BoCiAnK, ja napisałem że też znam takich co cały sezon podkarmiaczki w ulach. No te 80-100 z ula skądeś musi być. Ale wiesz, poszło co poszło i teraz trzeba się tłumaczyć za tych co fałszują choć nie zawsze to są pszczelarze. Ja rozumiem, jeden sprzeda miód czysty inny trochę go "uszlachetni" ale to jest i tak nic w porównaniu z tym co on dopiero dostanie przed sprzedażą w sklepie. Ale kto winien? Pszczelarz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 października 2012, 19:43 - śr 
dudi pisze:
poszło co poszło i teraz trzeba się tłumaczyć za tych co fałszują choć nie zawsze to są pszczelarze

kontrola za kontrolą i grzywna za grzywną takiej wysokości by im się nie opłaciło mieszanek sprzedawać, wyłożyło by się do bankructwa kilka firm mieszających reszta by rozlewała już tylko naturalny miód potwierdzony badaniami i nie obawiała by się kontroli. :wink:


Na górę
  
 
Post: 24 października 2012, 20:26 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
Tak być powinno. Jestem jak najbardziej za. Ale widzisz, oni zgonia na pszczelarza a Ty się tłumacz za 8 zł/kg :wnerw:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 października 2012, 20:38 - śr 
dudi, nim oddasz do skupu badanie, przedstawiasz zaświadczenie w załączeniu do papierów i mogą sobie zganiać na .... :wink:


Na górę
  
 
Post: 24 października 2012, 20:51 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
No tak ale wytłumacz to indywidualnym klientom. Część z nich wie jak sprawa wygląda, ale duża część przeczyta i wnioski wyciągnie. Więc jeżeli pszczelarze sprzedają oszukany miód to po ch... jechać do nich kiedy można piękny, świerzy kupić przy okazji zakupów w markecie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 października 2012, 21:07 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2010, 12:56 - czw
Posty: 752
Lokalizacja: Dabrowno / Mazury
Ule na jakich gospodaruję: dadant/wlkpl
Cordovan, ale nie chodzi o droge formalna, lecz o bicie piany. Zauwaz ze ludziom wystarczy rzucic temat zeby mogli sie nakrecac i narzekac, jak to cholerni pszczelarze z mazur kantuja biednych kupujacych , a jeszcze kroja ich 25 zeta za sloik.
poczytaj komentarze pod artykulem - juz jakis przygłup pisze ze tylko jeden prawdziwy jest pszczelarz a reszta to oszusci.
napisalem do redakcji ze takim bezproduktywnym pierniczeniem i biciem piany nie wnosza nic pożytecznego i zeby teraz jakos to sprostowali ale nic nie odpisali.

_________________
www.pasiekadabrowno.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 października 2012, 21:18 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
Trajanus, ja myślę że trzeba się za to wziąć. Nie chodzi o region - bije to w nas wszystkich. Dzisiaj tu, jutro tam. Dość tego. Kiedyś byłby z tym problem, ale dzisiaj? Zobacz ilu nas na forum - w liczbie siła. Trzeba tylko przemyśleć co dalej, jakie podjąć kroki i niech temat prostują. Mało tego, powinno się to odbić takim echem po kraju żeby 10 następnych się zastanowiło czy warto. Zobaczcie kilku złodziei poniewiera kilka tysięcy ciężko pracujących ludzi.

Nie wiem może się mylę, może mnie poniosło ale się wk... Idę po browara :wnerw:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 października 2012, 21:32 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 listopada 2008, 21:00 - ndz
Posty: 276
Lokalizacja: Mrągowo i okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie 1x1+3x1/2
Ale to jest ewidentnie artykuł napisany na zlecenie. Czyje nie wiem. Co to jest 800kg? Zbiór z 30 - 40 rodzin?

_________________
Pensjonat na Mazurach
Mój blog pszczelarski - Pasieka w Lipowie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji