www.pasiekaambrozja.pl/forum/index.php

FORUM PSZCZELARSKIE PASIEKI "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
Dzisiaj jest 22 września 2018, 10:43 - sob
api-inhalacje.pl Pasieka Ambrozja

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przyjme matki

Przyjme matki pszczele nawet 4 dniowe w ilosci nawet 30szt.

Za przesylke place, mój adres Kinice 21/18 74-304 Nowogrodek Pomorski tel 510258807, z góry dziekuje za pomoc.

Sluchajcie 8) ja bardzo chętnie przyjmę całe rodziny pszczele :wink: mogą być z ulami :mrgreen: :haha: :lol:

pisiorek, mogę Ci dać 10 uli warszawskich porzerzanych, 11 ramkowych, jeszcze z 15 lat posłuźą, pod warunkiem wymiany daszkow. Mam pszczoły lecz matki po nich są do rojenia a nie zbierania miodu. Miałem dwie tragedie i z finansami nie za ciekawie (gdy podpalą Ci dom i stracisz wszystko) teź moźesz mieć problemy i inni będą się z Ciebie naśmiewać. A tak nawiasem to za darmo oddałem dla pszczelarzy 2 miodarki 3 ramkowe ocynk sprawne i tomerka do topienia wosku i za niego pszczelarz z własnej woli przysłał mi sito do miodu i nasiona roślin miododajnych. Tego sezony pomagam żonie zmarlego pszczelarza przy pszczolach co prawda tylko 3 rodziny, ale zawsze. Zacznij stosować w życiu "złotą zasade" to czyń innym, byś chciał by Tobie czyniono. A są pszczelarze co mają matki wychodowane i nie maja co z nimi zrobić i o takie mi chodzi, na pewno się odwdzięcze i na forum sprawdzam, czy mamy pszczelarzy pomocnych innym i szanujący pszczoły, czy w/w matki biorą pod but, zamiast wspomóc innych i zachować pszczoły dla wnukow i prawnuków. Dzisaj mi pomożecie jutro ja pomoge innym. Przepraszam za przydługi wpis. :pl:

Oj zento, zento,

Nie odbieraj mojego wpisu jako naśmiewanie się z Ciebie. Jestem daleki od tego jestem trochę szurnięty człowiekiem i lubię obracać wszystko w żart. No jaja mi się trzymają.Wracając do matek to ja mam dość dużo matek po polbartowych Elgonach ,bardzo fajne pszczoły nie trojliwe,miod noszą ,są to matki F2. Trochę daleko mieszkasz bo nawet mógłbym Ci je dać czasem jest ich tyle że nie mam co z nimi zrobić .Nie wyśmiewaj się z Ciebie prędzej pomoge niż komuś zaszkodze.Chętnie bym Ci wysłał takie matki, jeżeli byś był zainteresowany . :pl:

PS Kup sobie z 4 matki od dobrego hodowcy jak Ci się przyjmą zaobserwujesz Która z nich jest najlepsza i po tej matce Hoduj sobie własne matki.ludzie Ci na przysyłają jakiegoś dziadostwa podpuszczasz to do Uli i stracisz dwa trzy lata żeby się dopiero przekonać że to bez sensu. Pszczoły jmuszą być pewne, sprawdzone :wink:

Kupiłem sklenary 5 szt +1 gratis, zrobilem 6 odkladów, ale widzę, źe coś moim pszczołą w nich nie pasuje. W zeszłym sezonie kupiłem matki i wszystkie się unasieniły i po zaczerwieniu max 2 plastrów 1/2dadan zostały wymienione w cichej wymianie. W tym sezonie chcę zrobić duźo odkladów, ktore dojdą do siły do zimy, ale jaka wiosna była u mnie to tragedia, wszędzie latały jak pokazywano na forum, a u mnie jak było cieplej to padało i pierwsze loty były w maju. Co do matek jak masz nadmiar to przyjmę i zwroce za fatyge.

Awatar użytkownika

Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Zento nie w temacie, ale kiedy ci wymieniły,po zasklepieniu mateczników,po wygryzieniu matek ,może takie mateczniki dałoby się wykorzystywać?

zento pisze:
Kupiłem sklenary 5 szt +1 gratis, zrobilem 6 odkladów, ale widzę, źe coś moim pszczołą w nich nie pasuje. W zeszłym sezonie kupiłem matki i wszystkie się unasieniły i po zaczerwieniu max 2 plastrów 1/2dadan zostały wymienione w cichej wymianie.

Wszystko to co napisałeś przerabiałem w pierwszym i w drugim roku pszczelarzenia,
.Zreflektowałem się i zacząłem hodować sobie swojej matki .W tej chwili takich problemów jak napisałeś nie mam w ogóle,Matki się ładnie oblatują wracają z lotów godowych ,czerwia bardzo ładnie. Nie ma żadnego problemu .Mam u siebie matki od polbarta oraz AGE od pana Pelczara. Tych pszczół się trzymam tych pszczół jestem pewny i wiem że nikt nic lepszego mi już nie zaoferuje wszystko co najlepsze mam u siebie w ulach.

Miałem pszczoł Już dość dużo więc mam jakiś punkt odniesienia
Sprzedałem kilkanaście rodzin z tymi matkami i po jakimś czasie ludzie do mnie dzwonili z pytaniem gdzie ja matki kupowałem że te pszczoły bardzo fajne są .A mi opadła szczęka prze jaja :haha:

kri, u mnie nie ma problemu poddawania matek, tylko coś moim pszczoła one nie pasuja. Przy cichej wymianie jak na rozkaz wszedzie były tylko po 2 mateczniki zostawialem je licząc, że matki z cichej wymiany lepsze od chodowlanych, tylko w moim ubogim terenie w pożytki różnie rodziny sie rozwijaja przed zimą.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.