FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 19 kwietnia 2024, 23:55 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pomoc
Post: 21 lutego 2022, 23:18 - pn 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 15 lutego 2022, 23:21 - wt
Posty: 2
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Zwracam się z prośbą o pomoc w odbudowaniu pasieki. Na jesieni straciłem całą pasiekę. 8 uli. Jak by ktoś miał do oddania rójkę lub nawet słabszy rój z województwa lubelskiego lub mazowieckiego bardzo chętnie przyjmę. Za okazaną pomoc, będę bardzo wdzięczny.

Paweł


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pomoc
Post: 22 lutego 2022, 00:47 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Jakieś dowody na potwierdzenie tych słów?

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pomoc
Post: 22 lutego 2022, 07:41 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 grudnia 2019, 11:03 - ndz
Posty: 517
Lokalizacja: Równe k.Kościerzyny
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: TrzyMiasto
Kol. kudlaty, mam niezachwianą wiarę w Twoje szczere intencje ale ... może jaśniej(ja wiem o co Ci chodzi), jeden z drugim też ale mogą znaleźć się i tacy, którym na pierwszy plan przebije się dopytywanie o
powierzka pisze:
Za okazaną pomoc, będę bardzo wdzięczny

Proszę przyjąć tę konstatację jako lekki :blee: komentarz do zapytania :oczko: ... z rana.

Kol. powierzka, pierwszy post na Forum, skierowałbym raczej do "powitalni". Jesteś już kilka dni na forum, pewnie z jego strukturą pobieżnie się Zapoznałeś.

Pozdrawiam ... Leszek

_________________
"... Egzaminy napełniają lękiem każdego, nawet dobrze przygotowanego, ponieważ najgłupszy może zapytać o więcej, niż najmądrzejszy jest w stanie odpowiedzieć..." Charles Caleb Colton.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pomoc
Post: 22 lutego 2022, 22:17 - wt 

Rejestracja: 10 lutego 2013, 20:06 - ndz
Posty: 383
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
powierzka pisze:
Zwracam się z prośbą o pomoc w odbudowaniu pasieki. Na jesieni straciłem całą pasiekę. 8 uli. .......

Paweł

Czy to znaczy , że ktoś ukradł pasiekę ? czy spłonęła ?
Mnie też zastanawia rejestracja na forum po to aby zamieścić ten wpis?
Proszę napisać jak długo kolega się zajmuje pszczołami i coś o sobie, a nie tak od razu proszę o pomoc.......bo jak nie to co?
Pozdrawiam.

_________________
Jestem pszczelarzem i kolekcjonerem kapsli. Jeśli masz jakieś kapsle napisz do mnie na PW, lub maila. Moja kolekcja: http://www.janko-kapsle.prv.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pomoc
Post: 22 lutego 2022, 22:35 - wt 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 15 lutego 2022, 23:21 - wt
Posty: 2
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Dziękuję za odpowiedz. Z pszczołami zacząłem przygodę cztery lata temu. zaczynałem od 2 odkładów które kupiłem. Wszystko szło ok. Po dwóch latach miałem już 4 ule. W zeszłym roku było już ich 8. Niestety na jesieni straciłem wszystkie pszczoły, wszystkie wyginęły. Pod koniec sierpnia byłem na działce i żyły a tydzień później już wszystkie były nieżywe. Teraz staram się odbudować. Dostałem od znajomego pszczelarza jedną rodzinę na początek. Dlatego zwróciłem się o pomoc , może ktoś ma do oddania słabszą rodzinę ewentualnie za symboliczną opłatą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pomoc
Post: 22 lutego 2022, 23:48 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
powierzka pisze:
Pod koniec sierpnia byłem na działce i żyły a tydzień później już wszystkie były nieżywe.

Kolego powierzka, aby coś takiego nastąpiło bez czyjeś ingerencji wydaje się być nieprawdopodobne.
Nie ma takiej możliwości, aby wszystkie 8 rodzin pszczelich pod koniec sierpnia, nagle padło. Gdyby nawet jedna to było by dziwne.
Musiały te pszczoły komuś bardzo przeszkadzać, nie miałeś wcześniej żadnych sygnałów?
Moim zdaniem to jest na 100% wskutek wytrucia.
W tej sytuacji ponowne odtwarzanie pasieki na tej działce wydaje się irracjonalne.
Ponadto ostrzegam Cię przed ponownym zasiedlaniem uli zalanych trucizną.
Doświadczyłem osobiście sytuacji, że ul po wytrutych muchozolem pszczołach, po 2 latach nieużywanie i dokładnym wymyciu, okazał się w dalszym ciągu zabójczy i dopiero po utracie drugiej osadzonej w nim rodziny skojarzyłem w czym był problem.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pomoc
Post: 23 lutego 2022, 00:16 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6434
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
powierzka pisze:
Dziękuję za odpowiedz. Z pszczołami zacząłem przygodę cztery lata temu. zaczynałem od 2 odkładów które kupiłem. Wszystko szło ok. Po dwóch latach miałem już 4 ule. W zeszłym roku było już ich 8. Niestety na jesieni straciłem wszystkie pszczoły, wszystkie wyginęły. Pod koniec sierpnia byłem na działce i żyły a tydzień później już wszystkie były nieżywe. Teraz staram się odbudować. Dostałem od znajomego pszczelarza jedną rodzinę na początek. Dlatego zwróciłem się o pomoc , może ktoś ma do oddania słabszą rodzinę ewentualnie za symboliczną opłatą.

Czyli książkowa nosema i waroza. (wytrucie to naprawdę musiał byś mieć pecha)
Po prostu nie postarałeś się i tyle ,ponosisz odpowiedzialność za swoje czyny,teraz kolego ,łykaj wiedzę,analizuj błędy ,spinaj policzki i do przodu.
Co roku kupuje u mnie rodziny,odkłady grupa osób, każdemu nie odmawiam konsultacji,porady.
Dlatego wiem że różnie się wiedzie, jeden znajomy po zakupie dwóch rodzin i odkładu na drugi rok miał chyba 9, następny rok dalszy rozwój ,w końcu coś pierdyknęło na 4 rok zostało 2 rodziny.
Inni co roku do przodu.
Każda pasieka odpowiada za siebie ale i inne pasieki mają na nią wpływ.
Co się stało tego nikt Ci nie powie dokładnie,lektura forum tego i innych,analiza swojego postępowania tylko to Cię wyprowadzi na prostą.
A co do wołania o pomoc .
Kilka lat temu miałem telefon, kupiec na dwie rodziny,może jakieś ze dwa odkłady jeszcze.
Po rozmowie wywnioskowałem że chyba coś już wie o pszczołach.
Przy zakupie okazało się, emeryt stracił 70 rodzin,tragedia ? tragedia.
Nie robił zrzutki, chciał odbudować pasiekę sam i odbudował.
To też lekcja dla Ciebie, choć już nie pszczelarska .

P.S. Jak pamiętasz co i jak robiłeś,i opiszesz tutaj ,możemy Ci pomóc ,jakich błędów nie popełniać na przyszłość.
Nie Ty pierwszy i nie ostatni.

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji