FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 13:32 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: opryski
Post: 04 czerwca 2013, 23:00 - wt 
sangbleu pisze:
Cordovan, byłeś ze sprawą na policji, jak to wygląda...
Policja była na zdarzeniu przy pobieraniu próbek pszczół, zboża i gruntu na jakim rośnie to zboże. Notatka z oględzin sporządzona, próbki poszły do badań. Z informacji od zaufanych znajomych wiem że oprysk był Mospilanem na jakieś szkodniki zboża, badania muszą to tylko potwierdzić i sprawa albo znajdzie polubowne zakończenie (bo sprawca już wie że się za to zabrałem) albo w sądzie.
adriannos pisze:
Przemek nie przejmuj się. Ludzie którym coś wychodzi są przeznaczeni na odstrzał z zawiści innych. Tobie przydażyło się nieszczęście, a reszta to wykorzystuje,
Miło że są osoby które jednak potrafią zrozumieć innego i jego sytuację. ja np. nie pisałem tego otwarcie ale szczerze współczułem koledze mendalinho, nawet nie przypuszczając że u mnie może się wydarzyć coś podobnego.

staszekg pisze:
Przemek głowa do góry i do przodu.Te bzdury nie czytaj ,omijaj szkoda nerwów.


zen424 pisze:
należy pamiętać tylko, że dzisiaj noga potknęła sie koledze Przemkowi a jutro może wszystkim innym mądralą ,tylko jest jedno pytanie ,czy będą mieli odwagę napisać na tym forum o swoim niepowodzeniu ,(dramacie) czy podkulą ogon i zaszyją się w ciemnej dziurze . Kolega Cordowan może i "kozaczy" w różnych tematach a może ma rzeczywiście dużą wiedzę praktyczną ale to nie znaczy że można go poniżać i gnoić.
. Brak by im było odwagi. Ja to napisałem otwarcie bo to prawda, co miałem napisać każdemu kto matki zamówił? - ludzie poszukajcie sobie gdzieś indziej bo u mnie nie będzie i g...o was to obchodzi dlaczego", nie, tak bym postąpić nie mógł bo sumienie by mi nie pozwoliło. Ja może i piszę czasami niezrozumiale dla "wielkich w wiedzy pszczelarskiej" bo często obalam coś co jest dla nich podstawą myślenia, ale mnie to już teraz nie zraża, jeszcze nie jeden sam sprawdzi u siebie w praktyce to co pisałem i znając życie żaden się do tego nie przyzna, nawet jak efekt będzie pozytywny, tak już jest i nikt tego nie zmieni.

Rob pisze:
Jak kiedyś pisałem, na tym forum są osoby które mają wpływ na jego istnienie (cordovan do nich należy) i których brak byłby stratą. Niestety osoby takie w dodatku mające wyraziste poglądy i dość ostre pióro (klawiaturę :wink: ) często budzą niezrozumiała dla mnie zawiść i niechęć. Ja nie zawsze się zgadzam z poglądami np cordovana, ale szanuję jego poglądy,
Miło to słyszeć.

Ja sobie poradzę, pasieka będzie istniała a matki hodował będę na przekór wszystkim niedowiarkom i wyśmiewaczom, by im było później głupio, no chyba że za grosz honoru nie mają to dalej będą pluć na człowieka. :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: opryski
Post: 04 czerwca 2013, 23:07 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2007, 10:08 - ndz
Posty: 810
Lokalizacja: Krosno
Ule na jakich gospodaruję: Wkp, LN.
Miejscowość z jakiej piszesz: Krosno
Zamówienia przekazane do dnia dzisiejszego przez Przemka, zostaną zrealizowane.Wskazana cierpliwość muszę zrealizować swoje,ale i za te zabierzemy się.Nieunasienione zrobimy czerwcu,pozostałe w lipcu.

_________________
Nawet najgłupsza pasja jest lepsza, niż tracenie energii na interesowanie się cudzymi sprawami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: opryski
Post: 13 czerwca 2013, 09:10 - czw 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
filmik ciekawy, tylko z tego co czytałem chyba nikt nie potwierdza takich obserwacji Tomka Miodka.

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: opryski
Post: 13 czerwca 2013, 09:57 - czw 

Rejestracja: 14 marca 2009, 16:53 - sob
Posty: 979
Ule na jakich gospodaruję: brak
Cordovan, napisz co wyszło z tych próbek ? Ponoć takie badania trzeba wykonać zaraz tego samego dnia co nastąpiło wytrucie. Bo po kilku dniach wprawdzie wyjdzie że w próbkach jest jakiś procent substancji szkodliwej, ale nie na takim poziomie aby zagrażał pszczołom. Zresztą czas karencji "działa" podobnie, że oprysk jest szkodliwy przez x godzin, a potem to już nie. Takie plotki słyszałem i jestem ciekaw jak to w praktyce wygląda.

_________________
Internetowy pszczelarz z kilkoma wirtualnymi rodzinami + kolejne cztery w pokrzywach za stodołą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: opryski
Post: 14 czerwca 2013, 06:15 - pt 
pewex pisze:
napisz co wyszło z tych próbek
Zatrucie mospilanem.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: opryski
Post: 14 czerwca 2013, 10:12 - pt 

Rejestracja: 30 kwietnia 2010, 16:55 - pt
Posty: 586
Lokalizacja: Górale
To rolnik zboże tym środkiem pryskał :?: Raczej rzepak ktoś opryskał skrzypionek dopiero teraz atakuje i rolnicy pryszczą tańszymi środkami

_________________
"Nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym"- Winston Churchill.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: opryski
Post: 14 czerwca 2013, 10:59 - pt 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
marcing niekoniecznie, jeśli pojawiła mu się mszyca na pszenicy to bardzo możliwe, że zastosował ten środek.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: opryski
Post: 14 czerwca 2013, 11:29 - pt 

Rejestracja: 30 kwietnia 2010, 16:55 - pt
Posty: 586
Lokalizacja: Górale
Rolnik może wszystko :D tylko czy było to potrzebne wystarczyło tanim perytroidem wieczorem prysnąć i po mszycy i bez kłopotów które na siebie ściągną. Pewnie zmyliły go reklamy że bezpieczny dla pszczół

_________________
"Nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym"- Winston Churchill.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: opryski
Post: 14 czerwca 2013, 11:51 - pt 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Ano może tak było, jak mi sąsiad kiedyś podtruł pszczoły ( na szczęście jeden ul tylko został na stałym pasieczysku), to też myślał, że środek jest bezpieczny dla pszczół :roll: ...na skutek tego "myślenia" szlag trafił pszczołę lotną....życie

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: opryski
Post: 15 czerwca 2013, 07:16 - sob 
marcing pisze:
To rolnik zboże tym środkiem pryskał :?: Raczej rzepak ktoś opryskał skrzypionek dopiero teraz atakuje i rolnicy pryszczą tańszymi środkami
Tak, dokładnie pszenżyto ale przeciwko czemu nie wiem. :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: opryski
Post: 15 czerwca 2013, 08:00 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 sierpnia 2010, 16:54 - pn
Posty: 293
Lokalizacja: Rudka k.Szczytna
Ule na jakich gospodaruję: ul Leciejewskiego
pewex pisze:
Cordovan, napisz co wyszło z tych próbek ? Ponoć takie badania trzeba wykonać zaraz tego samego dnia co nastąpiło wytrucie. Bo po kilku dniach wprawdzie wyjdzie że w próbkach jest jakiś procent substancji szkodliwej, ale nie na takim poziomie aby zagrażał pszczołom. Zresztą czas karencji "działa" podobnie, że oprysk jest szkodliwy przez x godzin, a potem to już nie. Takie plotki słyszałem i jestem ciekaw jak to w praktyce wygląda.


Badania trzeba wykonać jak najwcześniej, jeżeli nie ma takiej możliwości to i tak wyjdą, jeżeli próba zostanie przesłana w rozsądnym czasie - ile to jest dla oprysków to nie wiem - tylko do tego trzeba dopisać warunki jakie panowały w czasie oprysku oraz w czasie do pobrania próbek. Wtedy wykonuje się badania retrospektywne na zasadzie podobnej do wykonywania badań na zawartość alkoholu we krwi pobranej od nietrzeźwego kierującego samochodem, jeżeli nie zostanie zatrzymany za kierownicą, tylko po pewnym czasie od zdarzenia.
Pozdrawiam Marcin


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji