FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 24 kwietnia 2024, 03:38 - śr

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ] 
Autor Wiadomość
Post: 30 sierpnia 2013, 20:21 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 czerwca 2012, 06:19 - ndz
Posty: 571
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Mam pytanie ,czy ktos zimuje w tzw.stebniku? Mam piwnice pod stodoła , dosyc duza i zastanawiam sie czy nadawalaby sie do takiego zazimowania? Co o tym myslicie? Jakie warunki musza byc spelnione zeby tak zimowac?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 sierpnia 2013, 21:30 - pt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Stały dostep powietrza i zapwenioną cisze. Przy wnoszeniu do stebnika nie stukać ulamy. W stebniku mniej zuzyją pokarmu ale za to wczesniej matki bendą czerwic bo maja bardziej stałą teperarure. Ale wiencej plusów inż minusów. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 sierpnia 2013, 22:11 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 kwietnia 2013, 22:06 - pn
Posty: 41
Ule na jakich gospodaruję: KTBH
atomek0,
Przeczytaj sobie jakąś starszą książkę o pszczelarstwie tam jest o stebnikach.
I jak w nich zimować, wentylacja i że trzeba ule np.stawiać na półkach nie na podłodze. Bo CO2 ciężkie i niżej się gromadzi i się poduszą.

Aha i coś o kocie było co by nie wpadł za myszą i nie skakał po ulach ;-)

O to tyle tytułem takiego szybkiego uzupełnienia.

Pozdrawiam
GP

_________________
http://ulebezramkowe.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 sierpnia 2013, 22:27 - pt 
atomek0,
Mało masz kłopotów ? Dołóż sobie następny.


Na górę
  
 
Post: 31 sierpnia 2013, 05:51 - sob 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
Będą miały ciepło,wcześniej zaczną czerwić i przy pierwszym oblocie to już będziesz miał wiele plastrów z czerwiem porażonym warozą.Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sierpnia 2013, 06:40 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 czerwca 2012, 06:19 - ndz
Posty: 571
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Ale czy ktos tak zimowal ? Jakies doswiadczenia praktyka?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sierpnia 2013, 07:00 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 stycznia 2011, 09:09 - pn
Posty: 1276
Lokalizacja: Busko-Zdrój woj.świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: 40 uli 360x300 plus 3x 1/2 WLP
atomek0 pisze:
Mam pytanie ,czy ktos zimuje w tzw.stebniku? Mam piwnice pod stodoła


Bardzo dobry pomysł, jeżeli ktoś szuka sobie dodatkowe zajęcie z transportem uli w te i wewte.

U mnie w tym roku pszczoły obleciały się po koniec lutego a potem na miesiąc wróciła zima. W piwnicy pod stodołą zapewne by tego nie zrobiły.


pozdrawiam

_________________
sklep internetowy ModneButy.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sierpnia 2013, 07:59 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2013, 21:06 - wt
Posty: 308
Lokalizacja: Roztocze
Ule na jakich gospodaruję: warszawskie poszerzane
Strasznie dużo pracy a z tego co wiem to w stebniku temp. nie powinna spadać poniżej -4. No i oczywiście powinno by ciemno i WENTYLACJA bo bez niej ani rusz. Czytałem że bardzo dobrym sposobem są rury odprowadzające powietrze z klapami.

_________________
Jestem pszczelarzem ludziom na pożytek, Bogu na chwałę


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sierpnia 2013, 08:31 - sob 

Rejestracja: 24 maja 2011, 18:51 - wt
Posty: 754
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Dadant i WLKP
A co z oblotem w stebniku? :-o Jakoś tego nie widzę, u nas nie ma zim od-do i wiosna, nawet w tym roku były cieplejsze dni, kiedy śnieg stopniał, a za dwa dni zaczął padać od nowa.
Chyba, że ktoś kombinuje tak, żeby wylotki były przedłużane i wyprowadzane przez ścianę na zewnątrz, ale i to może być problemem, bo wielu osobom zabrakło pokarmu w ulach i pszczoły padły z głodu.

Rozumiem, gdzieś na Syberii to ma sens, zima stała, na zewnątrz -60°C, a w stebniku cieplutko, tylko -20°C. :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sierpnia 2013, 08:40 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2013, 21:06 - wt
Posty: 308
Lokalizacja: Roztocze
Ule na jakich gospodaruję: warszawskie poszerzane
Mieszko, jak będzie ciemno to i pszczoły się nie oblecą, tylko dopiero wtedy kiedy się wiosna ustali wynosi się ule na zewnątrz, no i wtedy pszczoły napewno wylecą z ula.

_________________
Jestem pszczelarzem ludziom na pożytek, Bogu na chwałę


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 września 2013, 23:11 - ndz 

Rejestracja: 09 marca 2010, 21:31 - wt
Posty: 198
Lokalizacja: Siedlce
W stebniku temperatura nie może wzrosnąć powyżej 2, maksymalnie 4 st. na plusie, zależy to od rodziny, jedne będą szumieć inne nie, poniżej zera to może być nawet - 20 st. C. Wzrośnie wtedy jedynie spożycie pokarmu. Na jedną rodzinę powinno przypadać około 1m sześciennego pomieszczenia. Ule wstawiamy po przymrozkach jak ustabilizuje się już stała ujemna temperatura. Po wstawieniu ula do stebnika należy zdjąć daszki, na powałce powinna znajdować się jedynie poduszka, najdalej wylotka można uchylić nieco ocieplenie, tędy będzie uciekać wilgoć. Do zimowania w stebnikach nadają się przede wszystkim rodziny w ulach o ścianach z pojedynczej deski. Dużo informacji można znaleźć na rosyjskojęzycznych forach. Profesor Kaszkowski wspominał że w czasie wojny, były kopane rowy, w które wstawiano ule. Rowy te przykrywano deskami i ziemią. Po pognaniu Niemców już na sybir, rowy odkopano, okazało się że pszczoły przeżyły. Chyba pani Weronika Kumko pisała coś o zimowli w stebnikach. Aby uniknąć działań wojennych, spędzała ten czas na Syberii, tam zimowane były pszczoły w stebnikach. Tam z wdzięczności za opiekę prowadziła sporą pasiekę, w obwodzie irkuckim mrozy są srogie oj srogie.W latach 70-tych, w literaturze pojawiły się informacje że budowa i zimowanie w nim pszczół jest nie opłacalne. Że lepiej tzn. taniej jest zimować na toczku. Masz już gotowe pomieszczenie więc możesz zweryfikować to stwierdzenie co do opłacalności.Ja teraz jestem w szpitalu i nie mam czasu znaleźć ci informacji o stebnikach. Korzystając z okazji czmychnąłem na chwilę do domu, rano przed obchodem muszę być już na miejscu.Wpisz w Youtube Kaszkowskij i znajdziesz jego wykłady z Nowosybirska. Posłuchać warto, facet sęśnie mówi. Dawno temu, na przełomie lat 60-tych i 70-tych, ojciec trzymał wybrane rodziny w piewnicy, wybierał słabsze rodziny. Rodziny te przeżywały. Nie wolno nam było wchodzić do tego pomieszczenia w piewnicy. Ojciec sprawdzał stan zazimowanych rodzin oświetlając sobie pomieszczenie latarką z czerwonym światłem. Daszki były zawsze otwarte. Należy pamiętać o wyłożeniu trutki na myszy, pułapka zadziała tylko raz, musiałbyś nieustannie sprawdzać czy mysz już się złapała czy jeszcze nie. jako wentylacja służyła wiązka słomy wetknięta w okienko. Możesz wstawić kilka rodzin i zobaczysz jak to wyjdzie. Wystawia się pszczoły z stebnika jak rodziny zaczną szumieć na wiosnę. W piewnicy podnosiła się temperatura. W nocy, gdy temperatura na zewnątrz spadnie, należało wyjąć słomę i przewietrzyć piwnicę aby obniżyć temperaturę. I to by było na tyle. Wiosną po wyniesieniu uli z peiwnicy, były pszczoły dodatkowo ocieplane. Ciekawe jak uda się zimowla?

Jerzy K.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 września 2013, 21:04 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 stycznia 2011, 09:09 - pn
Posty: 1276
Lokalizacja: Busko-Zdrój woj.świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: 40 uli 360x300 plus 3x 1/2 WLP
Jerzy K pisze:
I to by było na tyle. Wiosną po wyniesieniu uli z peiwnicy, były pszczoły dodatkowo ocieplane. Ciekawe jak uda się zimowla?


Ciekawa lektura.
Myślę,że teraz już atomek0 zajmie się czymś bardziej pożytecznym, bo w końcu po co sobie życie komplikować :?: :lol: :lol: :lol:

pozdrawiam

_________________
sklep internetowy ModneButy.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 września 2013, 08:13 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2012, 21:40 - sob
Posty: 481
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski 20% reszta 18
Oglądałem film z kanadyjskiej pasieki p. Pali .Jego pasieki liczą około 3 tys rodzin.Na zimę większość zwozi do stebnika (specjalnych hal) nie robi tego po to by pszczołom było cieplej i lepiej zimowały tylko z uwagi na niedźwiedzie.W ciągu zimy niedźwiedzie czynią bardzo duże szkody tak że koszty wożenia pszczół do stebników są niższe aniżeli straty jakie robią niedźwiedzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lutego 2017, 16:27 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
odgrzewam kotleta proszę namiary na książki, strony gdzie można poczytać o tym sposobie zimowania z dala od dzięciołów i innej zarazy,
na YT jest sporo filmów rosyjskojęzycznych o tej tematyce ale tam nie widać nic więcej poza ulami a mi chodzi o technologie, wentylacja, temperatura etc

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lutego 2017, 17:07 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
kudlaty pisze:
mi chodzi o technologie, wentylacja, temperatura etc
temp. to +5*C -7*C coś znajdziesz w filmach p.Pali
https://www.youtube.com/watch?v=nUY0KIwKLOM&t=15s
to jest drugi film w pierwszym nie ma na ten temat .
Tu jest artykuł - http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl ... 4&Itemid=7
Odszukaj człowieka i pogadaj z nim !

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lutego 2017, 17:16 - ndz 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Spróbuj skontaktować się z Palą z Kanady. Miałem okazję z słuchać jego wykładu i porozmawiać w Przemkowie. Ciekawie mówił o swoich sposobach zimowania. Tyle, że wywnioskowałem, że u nas to bez sensu trochę bo przy jego srogich zimach musiał ochładzać stebniki przy pomocy wentylatorów. Ja bym Ci kudłaty dla ochrony przed ptactwem proponowałjakieś pasieczysko z ochroną w postaci siatek stosowanych jako osłony sadów przed.szpakami. Skuteczne i dość tanie

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lutego 2017, 17:44 - ndz 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3961
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
kudlaty pisze:
odgrzewam kotleta proszę namiary na książki, strony gdzie można poczytać o tym sposobie zimowania z dala od dzięciołów i innej zarazy,
na YT jest sporo filmów rosyjskojęzycznych o tej tematyce ale tam nie widać nic więcej poza ulami a mi chodzi o technologie, wentylacja, temperatura etc

Zobacz w "Praktyczne Pszczelarstwo"autorzy Brzósko-Guderska str 156.W naszych stronach nie ma takiej potrzeby ,jedynym problemem to styropiany i dzięcioły ale do następnej zimowli je wycofam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lutego 2017, 18:03 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 listopada 2016, 14:38 - ndz
Posty: 227
Lokalizacja: Mazowsze, południowe okolice W-wy
Ule na jakich gospodaruję: klasyczny stojak wlkp + 1wz
Miejscowość z jakiej piszesz: Łazy, pow. piaseczyń
kudlaty pisze:
proszę namiary na książki

Hodowla Pszczół - J.Curyło, PWRiL 1983 Wyd. VI, str. 262-263;


Obrazek
str. 156 - 161.


Obrazek
str. 244-245.

Ale to kosztowna metoda zimowli - chyba, że do dyspozycji jest nieużywana hala, stodoła, budynki inwentarskie itp.

_________________
Pozdrawiam,
Leonard


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lutego 2017, 18:07 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Rob pisze:
Spróbuj skontaktować się z Palą z Kanady. Miałem okazję z słuchać jego wykładu i porozmawiać w Przemkowie. Ciekawie mówił o swoich sposobach zimowania. Tyle, że wywnioskowałem, że u nas to bez sensu trochę bo przy jego srogich zimach musiał ochładzać stebniki przy pomocy wentylatorów. Ja bym Ci kudłaty dla ochrony przed ptactwem proponowałjakieś pasieczysko z ochroną w postaci siatek stosowanych jako osłony sadów przed.szpakami. Skuteczne i dość tanie


też myślałem że nikt w Polsce tak nie zimuje ale dzisiaj okazało się że byłem w błędzie chciałem dopytać o szczegóły ale rozmówca był bardzo małomówny :mrgreen: zwykły konflikt interesów tak przypuszczam
Co do palów z Kanady to oglądałem wszystkie filmy ale to trochę inny świat pszczelarstwo w tamtym rejonie mi chodzi bardziej o doświadczenia europejskie, na ukrainie i w rosji tak zimuje dużo osób,
mi chodzi bardziej o zimowle słabszych rodzin niż rodzin produkcyjnych bo bym sie skończył fizycznie,
prawdopodobnie i tak będę musiał zaczynać od zera w tym temacie i opierać się na własnych doświadczeniach które muszę zdobyć

co do ochrony przed ptakami to nie zostaje nic innego jak zimowanie ciasno zestawionych rodzin ścianka do ścianki i nakrywanie siatkami do samej ziemi tyle że to wtedy pojawi się problem drabiny dla gryzoni które jesli tylko mają cień szansy na dach nad głową to ją wykorzystują

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lutego 2017, 18:49 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 września 2013, 22:31 - sob
Posty: 578
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej 19 cm
W dzień było +2 i padał drobny śnieg. Trochę go napadało. Teraz jest -2. W nocy zapowiadają u mnie -2 jutro -6, a we wtorek -10.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lutego 2017, 19:00 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
RysiekS pisze:
W dzień było +2 i padał drobny śnieg. Trochę go napadało. Teraz jest -2. W nocy zapowiadają u mnie -2 jutro -6, a we wtorek -10.


gdybyś jeszcze mógł wyjaśnić co to ma do tematu w którym piszesz, za chwilę pojawia się wpisy że kogoś ząb albo głowa boli a ktoś ma s..czkę :roll:

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lutego 2017, 19:29 - ndz 

Rejestracja: 16 maja 2009, 14:08 - sob
Posty: 185
Lokalizacja: Czerwonków-Osiedle opolskie
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
kudlaty pisze:
RysiekS pisze:
W dzień było +2 i padał drobny śnieg. Trochę go napadało. Teraz jest -2. W nocy zapowiadają u mnie -2 jutro -6, a we wtorek -10.


gdybyś jeszcze mógł wyjaśnić co to ma do tematu w którym piszesz, za chwilę pojawia się wpisy że kogoś ząb albo głowa boli a ktoś ma s..czkę :roll:

A może Rysiek zwyczajnie się pomylił ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lutego 2017, 19:35 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
pszczelarz561,

może masz rację, czasami jestem w gorącej wodzie kąpany no ale jeszcze zawsze mogę się wytłumaczyć młodym wiekiem...

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lutego 2017, 00:01 - pn 

Rejestracja: 26 stycznia 2017, 15:22 - czw
Posty: 233
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zduńska Wola
Mróz nie zabije rodziny pszczelej 4 uliczkowej,a mniejszych sie nie zimuje.
10 tyś. rodzin nie ma szans utrzymac przy zdrowiu . Tam spadki 3 tys. to norma :haha: :haha: :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lutego 2017, 06:56 - pn 
Yyy, ze tak sie glupio zapytam ,co to znowu wymyliliscie :? Co to jest ten "stebnik"? :)
No juz doczytalem . Co tam chowac pszczoly po piwnicach ,mroz im ptzciez nie straszny niedlugo je pod koldre wstawicie :wink: tylko co z wentylacja :P


Na górę
  
 
Post: 06 lutego 2017, 08:43 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
pisiorek, oj pisiorku nie myślałeś nigdy zimować matek tanim kosztem? z garścią pszczoły jak to robi np lasius czy jak mu tam co pokazuje filmiki z "uli" które trzyma w mieszkaniu, mi chodzi o zimowanie trochę większej ilości, no ale mnie komentarze nie interesuje tylko zadałem proste pytanie, od jednego Kolegi z forum dostałem już dużo literatury do przeczytania na ten temat to sobie będę czytał :wink:

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lutego 2017, 09:39 - pn 
kudlaty pisze:
pisiorek, oj pisiorku nie myślałeś nigdy zimować matek tanim kosztem?


Pewnie ze myslalem ,ja nic innego nie robie tylko mysle :lol:
I wpadlem na pomysl podwójnego Ula,Wystarczy że 3 takie ule sobie za zimuje już mam 3 mateczki zapasowe :wink:
Nie musisz odrazu pszczol brac pod pierzyne :)


Na górę
  
 
Post: 06 lutego 2017, 10:12 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
pisiorek,

zimować na 5 ramkach to nie jest tani koszt, mi chodzi o matki nie o pszczoły, żadne mini + mnie też nie interesują bo to jest zabawa dla zabawy inna ramka w pasiece, inne uliki etc
zimowanie 2-3 matek w korpusie to też żadne rozwiązanie bo pozostaje gimnastyka jak to tam upchać i zakarmić bez dodawania korpusu wyżej

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lutego 2017, 10:48 - pn 
kudlaty, Próbuj I kombinuj a jak Ci coś wyjdzie z tego to daj znać, może ja skorzystam 8)


Na górę
  
 
Post: 06 lutego 2017, 12:52 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
pisiorek, ja zimuje 3 matki w jednym korpusie kazda na 3 ramkach .jak do tej pory wszystko bylo ok ,zobaczymy jak bedzie po tej zimie czy beda czerwic normalnie czy zmarzły i strutowieja


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lutego 2017, 13:00 - pn 
henry650 pisze:
pisiorek, ja zimuje 3 matki w jednym korpusie kazda na 3 ramkach .jak do tej pory wszystko bylo ok ,zobaczymy jak bedzie po tej zimie czy beda czerwic normalnie czy zmarzły i strutowieja
no to daj znac na wiosne jak tam ? ja mam ul 2x po 5 ramek i tez zimuja fajnie ,kudlaty, tu chce na jakas latwizne isc :) cos mu sie robic chyba nie chce :wink:


Na górę
  
 
Post: 06 lutego 2017, 13:33 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
pisiorek, kiedys zimowałem na ramce 435x250 w skrzynce styropianowej i wielkie mrozy im nie przeszkadzały a teraz niestety jednoscienne wielkopolskie do tej pory super ale nie bylo az takich wrozów a teraz -25 były wiec zobaczymy byle do wiosny


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji