FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 25 kwietnia 2024, 08:20 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rejestracja
Post: 31 grudnia 2013, 09:13 - wt 
Henry samo życie.Ile ludzi potraciło swój dobytek ,pasieki :?: :?:
Ale Ty chyba nie bardzo wiesz w czym temat.
Było pytanie ,czy jest OBOWIĄZEK rejestrowania kilku uli. :!: :!:
A odpowiedzi brak :!: :!:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Rejestracja
Post: 31 grudnia 2013, 09:20 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Marku to były tylko przykłady braku jasności przepisów i ich skutki a dla mnie jest jasne że muszę mieć zarejestrowana


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Rejestracja
Post: 31 grudnia 2013, 09:27 - wt 
henry650 pisze:
Marku to były tylko przykłady braku jasności przepisów i ich skutki a dla mnie jest jasne że muszę mieć zarejestrowana
henry

:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: Heniu
Dla mnie też jest to jasne ,tu tylko chodzi o regulacje prawne ,których niestety nie ma.I jak napisałeś Ty ,ja i inni.W przypadku ,gdy ktoś będzie miał w swojej pasiece zgnilca ,czy zgłosi to weterynarii.??NIE WIERZĘ. :!: :!: Nawet ten co ma zarejestrowaną ,będzie po cichu leczył ,bo jak to wyjdzie .to jest spalony na swoim terenie. I już nawet jak odbuduje pasiekę ,może mieć problem ze sprzedażą czegokolwiek.
Dlatego ,moim zdaniem ,każdy powinien mieć OBOWIĄZEK rejestracji nawet jednego ula .Nie chodzi tu o sprzedaż ,dotacje itp. Ale ,żeby tak było należy ustanowić jakieś przepisy ,bo narazie tylko domysły i próby nieudolne uregulowania tego.
HAPPY NEW YEAR Henry 2014


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Rejestracja
Post: 31 grudnia 2013, 09:37 - wt 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
henry650 pisze:
ale z pieciu uli to dla niego jest za dużo zeby samemu zjesc a jak chce rozdać lub sprzedać pośrednio to chyba już musi mieć pasieke zarejestrowana ?


Żeby zjeść to może i za mało, ale żeby robić miody pitne to tak w normie. Zwłaszcza jak ktoś planuje od czwórniaka do póltoraka ;)

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Rejestracja
Post: 31 grudnia 2013, 10:15 - wt 
Mariuszczs pisze:
A to cytat z neta jest.

Ja jak zgłaszałem to listem wysłałem i z tej strony formularz brałem:

http://www.piw.gryfice.org/druki-formularze


A dostałeś odpowiedz?


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Rejestracja
Post: 31 grudnia 2013, 11:14 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Zgłaszałem według druku i wpłacałem za przysłanie numeru i mi przysłali. Robiłem listownie bo mam 50 kilometrów i brak pewności że załatwię na miejscu. Ja podlegam pod weterynarię w wieluniu ( ale druczek jak druczek wziąłem z linka ).

Opłaty za numer na kartce nie trzeba wnosić - można go sobie samemu spisać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Rejestracja
Post: 31 grudnia 2013, 11:47 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 maja 2013, 09:16 - wt
Posty: 213
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie 10-ramkowe
Marek Podlaskie pisze:
A co to znaczy słowo jojczy :?: :?: :?:


http://sjp.pl/jojczy%E6

Podobnie jak wyjaśnienie znaczenia tego słowa mogłeś bez problemu znaleźć w necie, tak samo wszystko, co zostało napisane w tym wątku, jest już dawno wyartykułowane w wielu podobnych dyskusjach, wystarczyło poszukać. Bijecie pianę niepotrzebnie panowie. To jest właśnie pułapka Internetu - tracenie czasu na jałowe dyskusje. Ja pasuję.

_________________
ule wielkopolskie z poliuretanu - produkcja, sprzedaż, doradztwo
https://www.nektariada.pl

Nektariada na You Tube:
https://www.youtube.com/channel/UC0NIIf ... mW2-TVL_8w

Polub nas na Facebooku - będziesz otrzymywał informacje o promocjach, konkursach, wyprzedażach i nowych produktach:
https://www.facebook.com/Nektariada-1041724232557200/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Rejestracja
Post: 31 grudnia 2013, 12:07 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Stanowisko głównej inspekcji weterynaryjnej w warszawie :

Weterynaria zgodnie z przepisami ma obowiązek nadzorować nasze pszczoły obojętnie czy je tylko trzymamy czy sprzedajemy z nich produkty czy sprzedajemy pszczoły, jednak od naszej strony w przypadku gdy posiadamy pasiekę a nie sprzedajemy nic z niej itd nie ma obowiązku rejestracji.
Także w związku z tym mają problem bo nie mają skąd wiedzieć o naszych pszczołach a mają obowiązek ich nadzorowania. Po prostu mówią że należy zgłaszać pasieki bo co mają mówić . Starania o przepis są od dawna. Każdy z nas może wnioskować o niego do departamentu ministerstwa rolnictwa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Rejestracja
Post: 31 grudnia 2013, 12:41 - wt 
Mariuszczs pisze:
Zgłaszałem według druku i wpłacałem za przysłanie numeru i mi przysłali. Robiłem listownie bo mam 50 kilometrów i brak pewności że załatwię na miejscu. Ja podlegam pod weterynarię w wieluniu ( ale druczek jak druczek wziąłem z linka ).

Opłaty za numer na kartce nie trzeba wnosić - można go sobie samemu spisać.


To znaczy jak spisać/ałeś i ile ta opłata u ciebie wyniosła?
Wpłaciłeś listownie jak przysłali ci numer?
Bo może też wyślę nie ma sensu jeździć.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Rejestracja
Post: 31 grudnia 2013, 12:45 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Nie pamiętam ile ( kilkanaście złotych ) i chyba telefonicznie dostałem numer konta - to było 3 lata temu. Przecież nikt za ciebie nie zadzwoni i nie zapyta a porównania jak to było u kogo chyba nie potrzebujesz ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Rejestracja
Post: 31 grudnia 2013, 12:47 - wt 

Rejestracja: 05 lutego 2010, 16:10 - pt
Posty: 776
Lokalizacja: Warszawa i Płońsk
Ule na jakich gospodaruję: Warszawki posz. i wielkopolski
Bez względu na przepisy i ilość uli - warto zarejestrować tj zalegalizować pasiekę, zapisać się do jakiejś ,,bandy" mam na myśli Koło Pszczelarskie bo w kupie raźniej - no i mamy ubezpieczone owadziki.

Wyobraźmy sobie sytuację, że pożądlą kogś lub zażądlą konia czy krowę albo rasowego pieska za kilka tysięcy? - wtedy robi się nieciekawie - atak podaje sie numer pasieki i numer koła pszczelarskiego i po problemie.

Polak chciałby zawsze przekąbinować - tylko czy warto?

_________________
kamyk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Rejestracja
Post: 31 grudnia 2013, 13:04 - wt 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
seban1237, przelew w wysokości 17zł na konto urzędu miasta i gminy Olkusz (u Ciebie na konto Rzeszów) w tytule: OPŁATA SKARBOWA - ZAŚWIADCZENIE O REJESTRACJI PASIEKI.
Później zgłoszenie razem z potwierdzeniem wykonania przelewu wysłałem do PLW, a zaświadczenie dostałem pocztą.
Możesz wysłać samo zgłoszenie, bez opłaty. Ale wtedy nie dostaniesz papierka potwierdzającego.

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Rejestracja
Post: 31 grudnia 2013, 13:10 - wt 
asan pisze:
seban1237, przelew w wysokości 17zł na konto urzędu miasta i gminy Olkusz (u Ciebie na konto Rzeszów) w tytule: OPŁATA SKARBOWA - ZAŚWIADCZENIE O REJESTRACJI PASIEKI.
Później zgłoszenie razem z potwierdzeniem wykonania przelewu wysłałem do PLW, a zaświadczenie dostałem pocztą.
Możesz wysłać samo zgłoszenie, bez opłaty. Ale wtedy nie dostaniesz papierka potwierdzającego.


Dzięki za informację.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Rejestracja
Post: 31 grudnia 2013, 20:28 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Marek Podlaskie pisze:
henry650 pisze:
Marku to były tylko przykłady braku jasności przepisów i ich skutki a dla mnie jest jasne że muszę mieć zarejestrowana
henry

:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: Heniu
Dla mnie też jest to jasne ,tu tylko chodzi o regulacje prawne ,których niestety nie ma.I jak napisałeś Ty ,ja i inni.W przypadku ,gdy ktoś będzie miał w swojej pasiece zgnilca ,czy zgłosi to weterynarii.??NIE WIERZĘ. :!: :!:
Nawet ten co ma zarejestrowaną ,będzie po cichu leczył ,bo jak to wyjdzie .to jest spalony na swoim terenie. I już nawet jak odbuduje pasiekę ,może mieć problem ze sprzedażą czegokolwiek.
Dlatego ,moim zdaniem ,każdy powinien mieć OBOWIĄZEK rejestracji nawet jednego ula .Nie chodzi tu o sprzedaż ,dotacje itp. Ale ,żeby tak było należy ustanowić jakieś przepisy ,bo narazie tylko domysły i próby nieudolne uregulowania tego.
HAPPY NEW YEAR Henry 2014
(podkreślenie moje)

Wynika z tego, że "nawet ten co ma zarejestrowaną będzie po cichu leczył" i "dlatego..., każdy powinien mieć obowiązek rejestracji nawet jednego ula"...
Regulacje prawne są więc niezbędne, bo czyż bez rejestracji zgłosi zgnilca? Zapewne nie. Ale jak już będzie obowiązkowo zarejestrowany, to będzie leczył po cichu, bo jak to wyjdzie... czyli sytuacja zmieni się diametralnie.

Tak więc wprowadźmy kolejne restrykcyjne przepisy, które jak już z góry wiadomo, będą nagminnie omijane "leczeniem po cichu".
Ale ponieważ takie nieprzestrzeganie prawa jest niedopuszczalne, utworzymy specjalną policję pszczelarską, która non-stop będzie krążyła po zagrodach, polach i lasach aby wytropić każdy, nawet ten pojedynczy ul.
I kolegia orzekające będą miały więcej roboty, a może i sądy.
A jeszcze jakiś nadzór nad tym ustanowić wypadnie.
I ileż to jakże cennych w dobie bezrobocia, nowych, aczkolwiek podobnych wielu innym bezsensownych, bezproduktywnych miejsc pracy przybędzie?.
No i na dodatek natychmiast wszystkie zgnilce i podobne im warrozy znikną jak ręką odjął.

Wszystkim zwolennikom ubezwłasnowolniania wszystkich i wszystkiego "JESZCZE WIĘCEJ PRAWA W NOWYM ROKU" życzę.
A może tak np. przydałby się też ustawowy obowiązek zgłaszania i rejestracji osobników, zbyt hucznie ten nowy rok witających i też jakieś zarazy roznosić mogących?

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Rejestracja
Post: 31 grudnia 2013, 21:09 - wt 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1219
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
JM,
:brawo: :brawo: :brawo: :brawo:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Rejestracja
Post: 31 grudnia 2013, 21:15 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 października 2011, 08:27 - czw
Posty: 1457
Lokalizacja: Cała Polska
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korp + WZ korpusowy
JM pisze:
utworzymy specjalną policję pszczelarską, która non-stop będzie krążyła po zagrodach, polach i lasach aby wytropić każdy, nawet ten pojedynczy ul.
I co to da...???

_________________
"Szaleństwem jest robić cały czas to samo i oczekiwać innych rezultatów"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Rejestracja
Post: 31 grudnia 2013, 23:27 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
JM, jeżeli chodzi o mnie to nie musisz nic zgłaszać mnie to nie obchodzi tu w Anglii to nie musze zgłaszać bo sama przynależność do organizacji robi to za mnie ale za to mam ubezpieczoną pasiekę od chorób, wandalizmu, kradzieży.itd .i też nie potrzeba żadnej pracowni a sprzedawać mogę miód bez problemu ,a tak wracajac do tematu to żeby leczyć po cichu to jest uczciwe ?widać jak pszczelarstwo upadło a może to tylkomit że dawniej pszczelarze byli na tyle uczciwi że w sądzie nie musieli składać przysięgi



henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Rejestracja
Post: 01 stycznia 2014, 00:54 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
henry650 pisze:
[... .i też nie potrzeba żadnej pracowni a sprzedawać mogę miód bez problemu ,a tak wracajac do tematu to żeby leczyć po cichu to jest uczciwe ?widać jak pszczelarstwo upadło a może to tylkomit że dawniej pszczelarze byli na tyle uczciwi że w sądzie nie musieli składać przysięgi
henry

Leczyć pszczoły to ma być nieuczciwe? Pszczelarstwo upadło, bo pszczelarze starają się jak tylko mogą leczyć pszczoły?
Uczciwe będzie nie leczyć, tylko zgłosić weterynarzowi?, który o chorobach i leczeniu pszczół pojęcia nie ma, a do ula nawet w stroju kosmicznym się nie zbliży tylko najwyżej spalić każe? A jeżeli już, to zaleci lek ogólnie znany pszczelarzom jako nieskuteczny, ale odpowiednio dobrze przez producenta wyceniony i promowany i u tegoż weterynarza jedynie dostępny ze wszystkimi tego konsekwencjami. To ma być uczciwe?
Co w leczeniu pszczół ma być nieuczciwego i jaki to ma związek z uczciwością pszczelarzy?

Bim bom, bim bom...
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU!

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Rejestracja
Post: 01 stycznia 2014, 02:40 - śr 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
A ja uważam że uczciwy pszczelarz dba o swoje pszczoły i wie jak je leczyć, co najwyżej może zaciągnąć porady u weterynarza znającego temat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Rejestracja
Post: 01 stycznia 2014, 10:50 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Marian., i nic do tego już niemożna dodać napisane bardzo dobrze



henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Rejestracja
Post: 21 października 2014, 15:42 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 listopada 2009, 11:38 - ndz
Posty: 520
Lokalizacja: Krosno, Lesko, Lutowiska
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Mam pszczoły w jednej miejscowości (gminie) i zamierzam postawić kilka uli w innej miejscowości (gminie). Nie chce przewozić dotychczas posiadanych lecz zrobić odkłady i postawić w nowym miejscu. Rejestrowałem dotychczas posiadaną pasiekę u weterynarza i zastanawiam się czy muszę ponownie rejestrować kolejną, którą zamierzam stworzyć w innej gminie?
Z góry dzięki za pomoc.

_________________
Najlepiej nie planuj nic. Nie przewiduj tysiąca możliwości. Daruj sobie myślenie, o tym co będzie. Bo wiesz co? Od życia i tak dostaniesz to, czego akurat najmniej się spodziewasz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Rejestracja
Post: 21 października 2014, 19:35 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Z tego co się orientuje [tak było do zeszłego roku ]rejestracja obejmowala teren danego powiatu tylko podawałeś 2 lub więcej lokalizacji.
Jak lokalizacje były w różnych powiatach była koniecznośc uzyskiwania oddzielnych nr.wet. [tereny różnych lekarzy wet.] .
Ale u nas przepisy ciągle ewoluują :pala: lepiej spytaj Swojego lek.wet.

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Rejestracja
Post: 17 listopada 2019, 12:26 - ndz 
XxSebastianxX pisze:
Mam takie pytanie do kolegów a mianowicie czy to prawda że pasiekę można zarejestrować od 5 uli wzwyż czy od każdej ilości?

w obecnej chwili jest obowiązek nawet od ulika weselnego :haha: wariaty z PLM


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Rejestracja
Post: 17 listopada 2019, 12:55 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 czerwca 2019, 17:27 - ndz
Posty: 433
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
BoCiAnK pisze:
w obecnej chwili jest obowiązek nawet od ulika weselnego :haha: wariaty z PLM

Boguś nie wprowadzają zamieszania, bo na razie nic takiego nie istnieje.Dopiero plany i czas pokaże.
https://pzp.biz.pl/2019/08/13/wkrotce-p ... ny-ustawy/
Czytaj pismo PZP

_________________
"Jeśli chcesz coś, czego nie miałeś wcześniej, musisz zrobić to, czego nigdy nie robiłeś."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji