FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 20 kwietnia 2024, 01:16 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19 marca 2017, 22:13 - ndz 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
pisiorek, piszesz że w twoim rejonie pszczół przybyło, to nie znaczy ,że sprawy mają się dobrze. Czy w tym samym czasie przybyło pastwisk dla tych nowo powstałych rodzin ?
Jeżeli nie to mamy problem. Jakie będą konsekwencje nie trudno zgadnąć.
Na samym cukrze pszczoła kolokwialnie mówiąc nie ujedzie.
Człowiek nic nie robi oprócz gadania aby środowisko i warunki życia pszczół ulegały poprawie .To co robią sami pszczelarze to kropla w oceanie potrzeb .
Potrzeba natychmiastowych uregulowań prawnych chroniących naturalne środowisko i promujące powrót do bioróżnorodności naszego otoczenia .
Ręce opadają interesowność i krótkowzroczność doprowadzą do zagłady gatunku homo sapiens tak jak to w przeszłości miało miejsce z dominującymi gatunkami .

Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 marca 2017, 06:05 - pn 
andrzejkowalski100,
Ja widzę że Ty lubisz przyrodę i mnie się to bardzo podoba bo też lubię przyrodę jest przecudowna i uważam że przyrodę należy chronić nie tylko same pszczoły ale ogólnie całą przyrodę . my niestety tutaj nie zrobimy wiele ,jeden człowiek nie zdziała nic w tym temacie to trzeba działać na wysokich szczeblach państwowych globalnie .widzisz że to tak dobrze nie wygląda panowie na Wiejskiej popijają koniaki w sejmowej knajpie , losem pszczół innych żyjątek się specjalnie nie przejmują.

Monokultura w rolnictwie zabija pszczoły! ludzi na świecie szybko przebywał w mojej ocenie ten proces jest nie do opanowania...Hektary kukurydzy i pszenicy będą się powiększać nie pomniejszać to jest smutna prawda


Na górę
  
 
Post: 20 marca 2017, 16:33 - pn 

Rejestracja: 04 grudnia 2016, 12:46 - ndz
Posty: 75
Ule na jakich gospodaruję: warszawski zwykły
Miejscowość z jakiej piszesz: Lublin
ociec pisze:
Eureka - Proste liczenie - tylko Qurde - ja daję wpierw półnadstawki, a potem poszerzam gniazdo.

To mi zabiłeś ćwieka! Żyłem w przekonaniu, że nadstawki daje się kiedy gniazdo przestaje wystarczać. Mógłbym prosić o 3 słowa komentarza. Też mam Wz-y i właśnie zleciłem produkcję półnadstawek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 marca 2017, 22:01 - pn 

Rejestracja: 11 stycznia 2011, 23:33 - wt
Posty: 658
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: Warszawskie Zwykłe
padrini pisze:
ociec pisze:
Eureka - Proste liczenie - tylko Qurde - ja daję wpierw półnadstawki, a potem poszerzam gniazdo.

To mi zabiłeś ćwieka! Żyłem w przekonaniu, że nadstawki daje się kiedy gniazdo przestaje wystarczać. Mógłbym prosić o 3 słowa komentarza. Też mam Wz-y i właśnie zleciłem produkcję półnadstawek.


Nie jestem biegły w komputerowym szukaniu wykładów na ten temat, ale o ile pamiętam to Prof. Trzybiński pisał chyba na ten temat.
Ja wiem z doświadczenia, że 8 ramek Wz na wiosnę to wystarczy i zabezpieczy najpłodniejszej matce żeby czerwiła na okrągło plus miejsce na pierzgę, dlatego daję wcześniej półnadstawki, żeby wyniosły do nich miodzik z gniazdowych, jak to nie wystarcza to wtedy dodaję dalej gniazdowe. Tak jakoś sobie to wykombinowałem.

_________________
Z Pozdrowieniem: bohtyn-ociec
Lubię ule Warszawskie Zwykłe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 marca 2017, 22:08 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
pisiorek, u mnie raczej z monokulturami nie bede miał problemów ale z tego co widze to tak jak pisze Andrzejewski pszczołek przybywa a tylko nas dwuch w mojej okolicy sieje a ja jeszcze nasadzwm drzewa


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 marca 2017, 22:42 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
ociec ,od kiedy Trzybiński jest prof.

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 marca 2017, 08:05 - wt 
henry650 pisze:
pszczołek przybywa a tylko nas dwuch w mojej okolicy sieje a ja jeszcze nasadzwm drzewa


Nie dość że nie sieją sami to jeszcze podstawiają ule innym pod nos :pala:
henry650, Na 100 ludzi 5 ma takie podejście jak Ty a reszta żyje z dnia na dzień i wychodzi z założenia że jakoś to będzie.


Na górę
  
 
Post: 21 marca 2017, 12:06 - wt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Nie znam się,
ale z tymi cenami to chyba lekka przesada, oczywiście jest wolny rynek "masz" super towar i chcesz sprzedać po 800 - bardzo proszę.
Popyt reguluje cenę, a super fachowcy mają super towar i ceny adekwatne.
W zeszłym roku kupiłem 2 rodziny z ulami po 230 czy 250 zł i jeszcze pszczelarz dołożył mi dwa litry miodu.
Biorąc pod uwagę, że to mój pierwszy rok z pszczołami i miałem zero doświadczenia, to jedna rodzinka przeżyła w dobrej kondycji , drugą po dogłębnej analizie :-) załatwiłem sam, (w tym roku się poprawię)
Teraz zamówiłem i czekam na ciepło, dwie rodziny bez uli, co prawda drożej bo za 250zł.
Zamówiłem też 1 rójkę majową za 130 zł.
Więc z całym szacunkiem, ale twierdzenie że 350 to psucie ceny jest trochę takie nie w porządku a może nawet zakrawa na zmowę cenową :-).
W ogłoszeniach lokalnych, nawet anonse pszczelarze z 40/50 i 100 rodzinami (więc chyba nie leśne dziadki ) sprzedają teraz rodziny po 260 do 350 zł, przynajmniej w moich okolicach.
Ale oni chyba internetu nie znają :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 marca 2017, 12:34 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Zdrowa normalna rodzina teraz za 260zł? Dobrze zrozumiałem?
To na co czekasz, za 2 miesiące masz z niej ze 4 odkłady, opchniesz je za szalone 150zł i masz czysty zysk a klienci będą szczęśliwi :).

Nie przeczę że zdarzają się okazje, ale po pierwsze trzeba mieć wiedzę żeby nie wpakować się na minę a po drugie okazji nie można brać jako podstawy oceny rynku danego towaru.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 marca 2017, 12:47 - wt 
Bartek.pl, To ten gość który Ci to sprzedał niby po 250 zł z ulami to ja podejrzewam że on prowadzi jakąś organizację charytatywną :mrgreen: Albo jest niespełna rozumu? :pala: to tak jakby ktos prowadzil sklep i sprzedawal po nizej ceny zakupu ,no coz rozne swiry sie zdazaja ...

Ja rozdaję pszczoły za darmo bo mam zamiar właśnie swojemu synowi dać dwie rodziny :P niech sie uczy .


Na górę
  
 
Post: 21 marca 2017, 13:07 - wt 
55 zł za każde ramko obsiadane przez pszczoły to jest normalna cena a są tacy którzy cenią sobie 70 zł.Kończę już dyskusje w tym temacie hej


Na górę
  
 
Post: 21 marca 2017, 13:27 - wt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Nie- zdrowa normalna rodzina po 250 zł i jeszcze sobie wybiorę , którą chcę, a co mi tam :-).
Cynig nie bądź cyniczny, ja nie muszę zarabiać na pszczołach i nie po to je kupiłem :-) Poza tym u mnie tempe ludzie i nie rzucą się na nie jak na ciepłe bułeczki :-)
Pisorek i inni, nie traktujcie tego osobiści, bo nie o to mi chodzi, dla Was maja taką wartość a kupujący to akceptuje i ok.
Widocznie w mojej okolicy pszczoły mają mniejszą wartość dla sprzedających i kupujących zwykła gospodarka rynkowa.
Po prostu dyskusja ile powinny kosztować tak mnie troszkę rozbawiła :-)
Jeśli ktoś ma 50 czy 100 rodzin i sprzedaje po 260 czy 300 zł to tak je realnie wycenia i to jego sprawa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 marca 2017, 13:35 - wt 

Rejestracja: 12 października 2015, 05:42 - pn
Posty: 118
Ule na jakich gospodaruję: LN 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Nowa Sarzyna
Ja za swoje pierwsze 4 rodziny zapłaciłem po 400zl za sztukę. Teraz mam gościa co chce za rodzinkę 250zl, jednak że większość już zamówione i dla mnie ma tylko 4 to zaoferował mi inną opcję. Ma też rodziny w których matki sa 2 letnie i tych rodzinek sprzeda mi 6szt jeszcze taniej lub do każdej rodzinki w maju dołoży po 2 matki unasiennione. Hmmm da się kupić tanio, a czy dobrze to się zobaczy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 marca 2017, 13:38 - wt 
Bartek.pl,
Słuchaj a może w Puławach jest tak że pszczoły się dostaje gratis a płaci się tylko za warrozę :haha: :haha: :thank:

Nie obraź się czasem jest forum jest dyskusja to dyskutujemy :P


Na górę
  
 
Post: 21 marca 2017, 13:47 - wt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Nie obrażam się, jeśli ktoś żartuje, inna sprawa jeśli ktoś chce mnie obrazić.
Mam nadzieję, że te uśmieszki to szczere a nie :x
Myślisz, że u nas szkoda pszczelarzom 5zł na zwalczanie warozy a na wiosnę złośliwie sprzedają za grosze ?
Może i tak , ja się tam nie znam :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 marca 2017, 13:49 - wt 

Rejestracja: 24 grudnia 2012, 12:17 - pn
Posty: 108
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Witam
Teraz to i tak sie "kupuje"
http://radio.opole.pl/100,191329,zlodzi ... eekend-z-p


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 marca 2017, 13:58 - wt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
dobrze, że pisiorek masz poczucie humoru :-) to i ja zażartuję :-)
Dobrze, że Tobie nie ukradli, bo za 21 rodzin miałbyś 30000 straty :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 marca 2017, 14:02 - wt 
Bartek.pl pisze:
Myślisz, że u nas szkoda pszczelarzom 5zł na zwalczanie warozy a na wiosnę złośliwie sprzedają za grosze ?
Może i tak , ja się tam nie znam



Nie chodzi o złośliwość Czy koszty tylko o brak wiedzy i czasu .
Ja pilnuję swoich uli :pala: pies jest spuszczony cały czas. koło domu kamera jest ustawiona na ule z fotopułapka i dwie sąsiadki spia w oknach .za to dostaja ode mnie miod za friko :haha: :haha:


Na górę
  
 
Post: 21 marca 2017, 17:13 - wt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
pisiorek pisze:
a pilnuję swoich uli pies jest spuszczony cały czas. koło domu kamera jest ustawiona na ule z fotopułapka i dwie sąsiadki spia w oknach

Przy takich zabezpieczeniach nie spał bym spokojnie :wink:
brakuje zasieków z drutu kolczastego i T34, a i powiedz sąsiadką by spały na zmianę :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 marca 2017, 21:15 - wt 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3960
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Bartek.pl,
Najciekawsza jest ta propozycja rójki majowej , u nas jest powiedzenie ,że jak komu w maju wyjdzie rójka to ci.l nie pszczelarz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 marca 2017, 22:10 - wt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Nie będę polemizował, bo się nie znam.
Ale ja też nie pszczelarz to się jakoś dogadamy ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 marca 2017, 23:05 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Bartek.pl pisze:
Nie znam się,
ale z tymi cenami to chyba lekka przesada, oczywiście jest wolny rynek "masz" super towar i chcesz sprzedać po 800 - bardzo proszę.
Popyt reguluje cenę, a super fachowcy mają super towar i ceny adekwatne.
W zeszłym roku kupiłem 2 rodziny z ulami po 230 czy 250 zł i jeszcze pszczelarz dołożył mi dwa litry miodu.
Biorąc pod uwagę, że to mój pierwszy rok z pszczołami i miałem zero doświadczenia, to jedna rodzinka przeżyła w dobrej kondycji , drugą po dogłębnej analizie :-) załatwiłem sam, (w tym roku się poprawię)
Teraz zamówiłem i czekam na ciepło, dwie rodziny bez uli, co prawda drożej bo za 250zł.
Zamówiłem też 1 rójkę majową za 130 zł.
Więc z całym szacunkiem, ale twierdzenie że 350 to psucie ceny jest trochę takie nie w porządku a może nawet zakrawa na zmowę cenową :-).
W ogłoszeniach lokalnych, nawet anonse pszczelarze z 40/50 i 100 rodzinami (więc chyba nie leśne dziadki ) sprzedają teraz rodziny po 260 do 350 zł, przynajmniej w moich okolicach.
Ale oni chyba internetu nie znają :-)


jak ktoś ze mną głupio gada o cenach to mówię że za tyle kupie od niego pszczoły, tak więc chętnie kupie zdrowe rodziny po 260zł sztuka mogą być i na 4-5 ramkach byle uczciwe matki tak żebym miał do czego dokładać bo z banku dzwonili żeby założyć jeszcze jeden rachunek bo zer nie mają gdzie dopisywać :haha:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 marca 2017, 23:22 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Staszku to ile chcesz , tych okazyjnych sztuk ?

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2017, 00:13 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
KNIEJA pisze:
Staszku to ile chcesz , tych okazyjnych sztuk ?


widzisz Franciszku szybko załapałeś te moje zera na rachunku bankowym :haha: oj nie pamiętam kiedy kupowałem rodziny wiosną ale za takie pieniądze grzechem by było nie skorzystać :mrgreen:
jedno jest pewne uli by mi na pewno nie zabrakło miałbym je gdzie podziać bo 2 palety połówek czekają na skręcenie i malowanie a o całych już nie będę wspominał bo tu już jestem na etapie malowania, tak się zawziąłem na dzięcioły i kuny że nie będę im życia umilał w przyszłości, jak chcą sobie coś przekąsić to się będą musiały postarać

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2017, 08:16 - śr 

Rejestracja: 20 maja 2009, 18:07 - śr
Posty: 1680
Lokalizacja: Kraków, Połaniec
Ule na jakich gospodaruję: WP, WZ ---> wlkp
kudlaty pisze:
jak ktoś ze mną głupio gada o cenach to mówię że za tyle kupie od niego pszczoły, tak więc chętnie kupie zdrowe rodziny po 260zł sztuka mogą być i na 4-5 ramkach byle uczciwe matki tak żebym miał do czego dokładać bo z banku dzwonili żeby założyć jeszcze jeden rachunek bo zer nie mają gdzie dopisywać :haha:

Co nie weźmiesz Ty, to wezmę ja ;) Co mi tam, kolejna pasiekę gdzieś postawie :)

_________________
Matki i odkłady pszczele

Ramki pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2017, 10:37 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
xsiek pisze:
kudlaty pisze:
jak ktoś ze mną głupio gada o cenach to mówię że za tyle kupie od niego pszczoły, tak więc chętnie kupie zdrowe rodziny po 260zł sztuka mogą być i na 4-5 ramkach byle uczciwe matki tak żebym miał do czego dokładać bo z banku dzwonili żeby założyć jeszcze jeden rachunek bo zer nie mają gdzie dopisywać :haha:

Co nie weźmiesz Ty, to wezmę ja ;) Co mi tam, kolejna pasiekę gdzieś postawie :)


Termin 1 maja pasuje ?

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2017, 10:46 - śr 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
xsiek pisze:
jak ktoś ze mną głupio gada o cenach to mówię że za tyle kupie od niego pszczoły,

Tak gwoli ścisłości, wybiórczo traktujecie moje wypowiedzi. Z nikim się tutaj nie targowałem i nie chcę kupować niczego za bezcen.
Natomiast cena nigdy nie stanowi wykładni jakości. Jeśli coś kosztuje drożej nie zawsze jest lepsze i tyle w temacie. Nikogo też nie namawiam na kupowanie za 250 czy 300.
Przecież nie będę kłamał, że drożej bo nie mam w tym żadnego interesu.
Mam teraz jedną dokupię trzy i to koniec moich zakupów.
Pochwalę się latem czy to było 3 kilo pszczół czy 2,5 warozy :-)


a namiary podsyłam :-) to tak na szybko z dzisiaj ;-)))))))

PSZCZOŁY, Rodziny pszczele 15 szt. ule warszawskie zwykłe., c. do 300zł/szt.. WIERZCHOWISKA DOLNE t.78
PSZCZOŁY, wielkopolskie z ulami i warszawskie zwykłe, c.350zł/szt. do uzg.. DYS t.7
PSZCZOŁY, z ulami, warszawskie zwykłe, rodziny po zimowli 350,-zł, bez ula, c.300zł/szt.. Ostrowiec Świętokrzyski t.606
Sprzedam 3 ule warszawskie z pszczołami oraz osprzęt, wirówka nierdzewna na 4 ramki tel 519 - 300zł
Sprzedam 3 rodziny pszczele na ramkach Langstroth cena za 1 rodzinę to 300zł numer tel 721


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2017, 11:17 - śr 
KNIEJA, na ilu ramkach oferujesz te rodzinki 1-go maja hm? 8) bo po 250 to i ja sie zastanowie ...


Na górę
  
 
Post: 22 marca 2017, 11:53 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
Bartek.pl, Kolego dzwoniłeś czy tylko nie aktualne ogłoszenia wkleiłeś , takie ogłoszenia jeszcze tego samego dnia są
nie akualne.

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2017, 12:25 - śr 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Kończę temat, bo zmierza nie w tym kierunku w jakim był zaczęty.
Nie moją intencją było kogokolwiek urazić ani obrazić. I nie widzę powodu bym musiał się tłumaczyć za tych co za tanio pszczoły sprzedają z jakiegokolwiek powodu. Nie mam i nie miałem w tym żadnego interesu.
A tylko przez moją wrodzoną głupote , która objawia się chęcią logicznego myślenia i drążenia tematu, "a dlaczego mają kosztować tylko tyle", wplątałem się w tę dyskusję :oops: :-)
Mam tylko nadzieję, że pomożecie mi te moje nieszczęścia do szczęśliwej zimowli doprowadzić. :thank:
Bo widzę, że będę miał dużo pytań.


wiesiek33 pisze:
Bartek.pl, Kolego dzwoniłeś czy tylko nie aktualne ogłoszenia wkleiłeś , takie ogłoszenia jeszcze tego samego dnia są
nie aktualne.

No i bardzo dobrze, że nieaktualne, jeśli jest tak jak mówisz :-)
Tzn. że się sprzedają.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2017, 12:50 - śr 
Ok ,widze ze Bartek.pl, i KNIEJA, wymiekli i wystawili biala flage :mrgreen: . Z okazyjnym "tanim" kupowaniem pszczol jest jak z okazyjnym kupnem auta :haha: ,moze to wyjsc 1.5x drozej i jeszcze robory mnustwo . Osobiscie znam takiego osiolka co kupil pszczoly z ulami po 300zl jesienia 13r dobrze na tym interesie nie wyszedl .jest tu ten osiolek na forum ma nik jakos :? -pisiorek- :lol:


Na górę
  
 
Post: 22 marca 2017, 13:18 - śr 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Kupowanie jesienią rzeczywiście wiąże się z większym ryzykiem, wchodzi bardzo dużo niewiadomych. Natomiast kupowanie bo drogo, też nie może być wykładnią. Leśne dziadki, jak ich nazywasz by się szybko wycwanili :-).
Natomiast uważam, nawiązując do pytania wątku.
Lepiej kupić na wiosnę tanio rodzinę ( można przejrzeć ul, sprawdzić ilość pszczół ich kondycję, ilość czerwiu, profilaktycznie przeleczyć, lub nie )
Ja tak zrobiłem i uważam, że ma to sens. Popełniłem błędy z miodobraniem, zimowaniem i leczeniem a mimo to straciłem tylko :-) jedną rodzinę.
Nie piszę o zawodowcach, tylko początkujących amatorach oczywiście.
Okazyjnie nie znaczy źle.
Drogiego odkładu nie można spieprzyć ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2017, 13:34 - śr 
Bartek.pl,
Słuchaj zgodzę się z tobą że cena nie jest równoznaczna z dobrą jakością ,to nie idzie w parze .niestety trzeba trafić na dobre solidne pszczoły od solidnego pszczelarza ,po samym wyglądzie pszczół i czerwiu niewiele zobaczysz pewne rzeczy objawiają się późną jesienią dopiero poza karmieniu .Tak było w moim przypadku ja jeszcze dodatkowo kupiłem ule z niewymiarową ramką także swoje frycowe już zapłaciłem :wink:

Jednak mimo wiatru w oczy zrobil sie zemnie pszczelarz i forumowy gwiazdor :haha: :haha: nawet mam oferty na pw od pszczelarek :shock: :haha:


Na górę
  
 
Post: 22 marca 2017, 14:10 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
pisiorek pisze:
Bartek.pl,
Jednak mimo wiatru w oczy zrobil sie zemnie pszczelarz i forumowy gwiazdor :haha: :haha: nawet mam oferty na pw od pszczelarek :shock: :haha:


pisiorek, zjedz Snikersa bo zaczynasz gwiazdorzyć :haha: :haha: :haha: i może wyjść z Ciebie gremilin ;)

a z kupowaniem pszczół to trochę jak z koniem - koń jest taki, jak każdy widzi... ale moim zdaniem lepiej, aby początkujący "okazji" nie szukali... tylko kupili u kogoś kto się na tym zna i w razie czego zaoferuje im doradztwo i pomoc... w lokalnych kołach PZP czesto coś nie coś wiedzą... - zawsze warto tam dopytac u kogo warto kupić...

pozdro


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2017, 14:19 - śr 
tomi007, ja to w zartach pisze :)


Na górę
  
 
Post: 22 marca 2017, 14:34 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
pisiorek pisze:
KNIEJA, na ilu ramkach oferujesz te rodzinki 1-go maja hm? 8) bo po 250 to i ja sie zastanowie ...


Ok ,widze ze Bartek.pl, i KNIEJA, wymiekli i wystawili biala flage :mrgreen: . Z okazyjnym "tanim" kupowaniem pszczol jest jak z okazyjnym kupnem auta

kudlaty ,,jak ktoś ze mną głupio gada o cenach to mówię że za tyle kupie od niego pszczoły, tak więc chętnie kupie zdrowe rodziny po 260zł sztuka mogą być i na 4-5 ramkach byle uczciwe matki tak żebym miał do czego dokładać bo z banku dzwonili żeby założyć jeszcze jeden rachunek bo zer nie mają gdzie dopisywać "

Teoretycznie 4 ramki , czytaj i dokup pszczół bo we wszystkich tematach piszesz i piszesz ... ja cię lubię może zostaniesz moderatorem .

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2017, 14:55 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
KNIEJA pisze:
Termin 1 maja pasuje ?

To jakaś pomyłka.
Jeżeli to ma być przezimowana rodzina o jakich tu mowa, to na 1 maja jakim sposobem miała by ona być na 4-5 ramkach?
To albo jakiś zdechlak z nosemą, zgnilcem w agonalnym już stanie, albo jakiś kombinowany odkład, albo macierzak z którego już odebrano silny odkład.
Zdrowa przeciętna (a nawet nieco słabsza) przezimowana rodzina na 1 maja to powinna mieć co najmniej! 10 ramek pełnych pszczół.

Proszę za 250.- na 4-5 ramkach z solidną matką, ale w terminie do końca marca.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2017, 14:57 - śr 
KNIEJA pisze:
Teoretycznie 4 ramki ,

Jednak jestes cwaniak 8) 8 ramek pszczol 500zl wychodzi.
KNIEJA pisze:
wszystkich tematach piszesz i piszesz ... ja cię lubię może zostaniesz moderatorem .


Nie moge moderowac bo jestem straszny gadula ... :oops: i BoCiAnK, mnie nie lubi :wink:

JM,
KNIEJA, zabierze z tej rodziny reszte pszczol ,o to chodzi .oferuje 4 ramki ze stara zeszlo roczna matka .za takiego mikrusa 250 ceni.


Na górę
  
 
Post: 22 marca 2017, 15:33 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
....I dołożę propolis na ramkach

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2017, 15:34 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
pisiorek pisze:
tomi007, ja to w zartach pisze :)


przecież ja też :) - co by trochę atmosferę rozluźnić - nie moglem się powstrzymać tak mi się skojarzylo z ta reklamą SNICKERSA - od razu wyobraziłem sobie taką "gwiazdorską ostro wymalowaną dziunię" w szpilkach przy otwartym ulu :)
https://www.google.pl/imgres?imgurl=htt ... g..i&w=375

pozdro


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2017, 17:04 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
pisiorek pisze:
JM,
KNIEJA, zabierze z tej rodziny reszte pszczol ,o to chodzi .oferuje 4 ramki ze stara zeszlo roczna matka .za takiego mikrusa 250 ceni.


na koniec maja znowu będą na 10 ramkach, ten manewr jest opłacalny dla obydwu stron, końcem maja masz rodzinę 10 ramek i przed sobą czerwiec lipiec a w najgorszym wypadku zostaje jeszcze nawłoć, nie we wszystkich rejonach PL zabawa kończy się po rzepaku, u mnie jest zupełnie odwrotnie

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2017, 19:08 - śr 
kudlaty pisze:
na koniec maja znowu będą na 10 ramkach, ten manewr jest opłacalny dla obydwu stron, końcem maja masz rodzinę 10 ramek i przed sobą czerwiec lipiec a w najgorszym wypadku zostaje jeszcze nawłoć,


ok ,jednak w mojej ocenie taka rodzina z akacji miodu nie przyniesie ,jesli juz to z lipy .chyba ze ktos wywozi na jakies siane pozytki .

juz nic nie pisze obiecuje do konca roku milcze jak grob :cisza:


Na górę
  
 
Post: 22 marca 2017, 19:47 - śr 

Rejestracja: 11 maja 2014, 20:40 - ndz
Posty: 370
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Nakło
Hieronim pisze:
Bartek.pl,
Najciekawsza jest ta propozycja rójki majowej , u nas jest powiedzenie ,że jak komu w maju wyjdzie rójka to ci.l nie pszczelarz.

To u Was rójki w styczniu wychodzą?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2017, 20:16 - śr 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3960
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
waldwielki41 pisze:
Hieronim pisze:
Bartek.pl,
Najciekawsza jest ta propozycja rójki majowej , u nas jest powiedzenie ,że jak komu w maju wyjdzie rójka to ci.l nie pszczelarz.

To u Was rójki w styczniu wychodzą?

Tak, a trutnie to hodujemy do Sylwestra, w Nowy Rok dokonujemy wieczornego zapładniania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2017, 20:42 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6434
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
waldwielki41 pisze:
To u Was rójki w styczniu wychodzą?

Taki mamy klimat ;) ,miałem tel. kilka dni temu .
"Ma Pan do sprzedania rójki ? i po ile ? :shock: :)

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2017, 22:10 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
kudlaty pisze:
pisiorek pisze:
JM,
KNIEJA, zabierze z tej rodziny reszte pszczol ,o to chodzi .oferuje 4 ramki ze stara zeszlo roczna matka .za takiego mikrusa 250 ceni.


na koniec maja znowu będą na 10 ramkach, ten manewr jest opłacalny dla obydwu stron, końcem maja masz rodzinę 10 ramek i przed sobą czerwiec lipiec a w najgorszym wypadku zostaje jeszcze nawłoć, nie we wszystkich rejonach PL zabawa kończy się po rzepaku, u mnie jest zupełnie odwrotnie


Dzięki Staszku , mamy także drugiego ,, mikrusa" na 15 czerwca z czterech ramek za cenę 150 -180 zł .

ps to nie są moje oferty handlowe , temat jest teoretyczny choć kiedyś praktykowany u mnie
Moim zdaniem dla dobra obydwu stron , pszczołami handlować po połowie kwietnia , jak rodziny są zarobione w gniazdach (czerw,pyłek ,nakrop) i rozczerwiona stara matka pisiorku z 2016 .

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2017, 23:13 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Bartek.pl, że można kupić po 250 i taniej to jest fakt nie ma co udowadniać .Różne są przyczyny sprzedaży .

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 marca 2017, 10:36 - czw 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4573
Lokalizacja: stare polichno
bo lubię pisze:
.Różne są przyczyny sprzedaży .

Ja jak będę pozbywał się ostatnich pszczół jestem skłonny dopłacić do tego interesu , byleby moje pszczółki miały właściwą opiekę /oddam za darmo razem z ulami / .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 marca 2017, 10:58 - czw 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3960
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
paraglider pisze:
bo lubię pisze:
.Różne są przyczyny sprzedaży .

Ja jak będę pozbywał się ostatnich pszczół jestem skłonny dopłacić do tego interesu , byleby moje pszczółki miały właściwą opiekę /oddam za darmo razem z ulami / .

Ogłosić w okolicy ,że Pan chętnie komuś przekaże swoją wiedzę za pomoc przy pszczołach. Na pewno się ktoś znajdzie.W swojej okolicy znam kilka takich przypadków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 marca 2017, 11:21 - czw 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4573
Lokalizacja: stare polichno
Póki co , jeszcze sobie radzę a wiedzą / jeżeli ktoś chce skorzystać / zawsze się dzielę .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji