FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 18 kwietnia 2024, 13:12 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2032 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 41  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 11 lipca 2020, 12:19 - sob 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1817
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
No i ja przytuliłem ten cukier w ilości 600kg :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 11 lipca 2020, 14:28 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lipca 2016, 13:43 - czw
Posty: 640
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Konopiska
Ja też 600kg ;-)

_________________
Pozdrawiam
Sławek
Moje psiaki: http://www.cavaliery.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 11 lipca 2020, 16:12 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
kudlaty pisze:
krzys pisze:
Byłem i wykupiłem najprawdopodobniej całą pulę cukru królewskiego.


to bardzo nieelegancko z twojej strony :!: ja byłem równie uprzejmy i wyczyściłem dwa sklepy :haha: a zeby nie być gołosłowny przesyłam zdjęcie częsci, byłem wrogiem kilogramówek ale za sześć stówek od tony mogę sobie rozpakowywać :roll:

taniej nie będzie a pisory mają już gotowy projekt podatku na cukier i wode mineralną który wejdzie po wyborach co by nie zrażać wyborców , podnieśli też od 1 lipca vat na drewno opałowe z 8 na 23% tak aby promować odnawialne źródła energii i poszukać w kieszaniach wszystkich pieniędzy na ich obiecanki to jest jakieś 600pln podwyżk rocznie na gospodarstwo które ogrzewa drewnem. za to obniżyli vat na musztardę i podpaski o 3% :roll:
Obrazek


Widzę,że się rozwijasz-robisz się elastyczny.Jeszcze dwa sezony i zdjęcie z inwertem zamieścisz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 11 lipca 2020, 16:23 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
emka24 pisze:
.Jeszcze dwa sezony i zdjęcie z inwertem zamieścisz.



karmiłem 3 sezony orionem w róźnych wariantach i gwarantuje że do tego czegoś nie wróce jako pokarm zimowy na lato dla odkładów czy weselnych nie wykluczam, partrze co u mnie jest w ulach i mimo ze ktoś tam nie widzi róźnicy w kondycji po zimie i rozwoju wiosennym ja jednak widzę w swoich warunkach pożytkach z zimami snieżnymi i mrozami do 30 stopni gdzie pszczoły nie mają szans na oblot i 3 miesiące, jak sie oblatuja co chwile to można i zimować na słodziku albo cukierku rozpuszczonym w szklance wody
jeśli chodzi o inwert do zimowania to nawet myślałem przez chwilę ale o tym z buraka od diamanta, cukier na chwilę obecną wychodzi najlepiej cenowo ze wszystkich opcji i co sobie umieszam to mam w ulach bez ulepszaczy

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 11 lipca 2020, 16:45 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
Ja się karmi cukrem, tak na poważnie, albo na czerw, albo na odkłady - używa się takich gadżetów jak mieszadło, beczka 200+, niektórzy 2x500+ czyli mauzer, itd... Po co wracać na orion, skoro u Siebie jest wiedza i cały potrzebny sprzęt :haha:

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 11 lipca 2020, 17:12 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
gotowe syropy sa dobre bo jedna dziurka i mogą sobie brać tygodniami syrop cukrowy na tu i teraz, w tym roku lepiej wychodzi ciasto jak gotowe syropy a efekt ten sam

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 11 lipca 2020, 20:23 - sob 

Rejestracja: 18 września 2016, 19:02 - ndz
Posty: 1737
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 10
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie
https://phbarc.pl/produkt/apiinvert-inw ... -osobisty/
co powiecie o tym inwercie? dobry? buraczany czy z pszenicy? wiaderko wystarczy na rodzinę?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 11 lipca 2020, 20:37 - sob 

Rejestracja: 23 listopada 2018, 20:03 - pt
Posty: 95
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Roztocze
kudłaty
kiedy już kupisz sobie jakieś pszczoły to może nie będziesz miał tyle czasu na wypisywanie tych bredni...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 11 lipca 2020, 21:40 - sob 

Rejestracja: 02 stycznia 2014, 22:47 - czw
Posty: 474
Lokalizacja: okolice Piły
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Płytnica
kudlaty pisze:
dlatego moje zakupy bo w związku z planami podwyżek podatków nie zanosi sie na to żeby miała pojawić sie tańsza oferta zakupu, a gotowymi syropami nie karmie bo sie na tym już przejechałem, w moich warunkach wchodzi w grę tylko cukier
Wszystko przed Tobą , jutro nowa opcja może ogłosić obniżki podatków , oczywiście dla swoich .Tyle wzięli kasy na przechowanie że mają z czego robić obniżki .

_________________
Dla przyjaciół Zdzisiek,dla pszczółek wielbiciel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 11 lipca 2020, 21:51 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
ZRoko pisze:
kudlaty pisze:
dlatego moje zakupy bo w związku z planami podwyżek podatków nie zanosi sie na to żeby miała pojawić sie tańsza oferta zakupu, a gotowymi syropami nie karmie bo sie na tym już przejechałem, w moich warunkach wchodzi w grę tylko cukier
Wszystko przed Tobą , jutro nowa opcja może ogłosić obniżki podatków , oczywiście dla swoich .Tyle wzięli kasy na przechowanie że mają z czego robić obniżki .


nic się nie bój jutro was policzą jednych i drugich boście są tyle samo warci to samo stado które ma tylko zagłosować co 4 lub 5 lat na wybranych z wybranych, dymaja was jedni i drudzy na zmiane poprzedni podnosili 20x podatki a obecni 30 ta sama zmoderowano, tylko obecni poszli krok do przodu bo swoje stado przekupują ich własnymi pieniędzmi przy okazji zadłużając przyszłe pokolenia i obiecując im to co wychodzi aktualnie w sondażach, no ale idiotów zawsze było więcej jak inteligentnych ludzi dlatego nie ma sie co dziwić ze jest jak jest skoro to idioci mają zawsze większość takie uroki "demokracji" a polityka urosła do granic fanatyzmu gorszego niż religijny bo tu jest totalny beton i klapki na oczach co wodzowie powiedzą to owieczki wykonują już nawet w rodzinach się ludzie żreją kto na jakiego palanta głosuje a tamtym o to dokładnie chodzi

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 11 lipca 2020, 21:59 - sob 

Rejestracja: 02 stycznia 2014, 22:47 - czw
Posty: 474
Lokalizacja: okolice Piły
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Płytnica
kudlaty pisze:
bo swoje stado przekupują ich własnymi pieniędzmi przy okazji zadłużając przyszłe pokolenia i obiecując im to co wychodzi aktualnie w sondażach, no ale idiotów zawsze było więcej jak inteligentnych ludzi dlatego nie ma sie co dziwić ze jest jak jest skoro to idioci mają zawsze większość takie uroki "demokracji"
A nie uważasz , że lepiej jak już oddać pieniążki właścicielom niż mają one zmienić właściciela . A " póżniej piniendzy nie ma i niebędzie " .

_________________
Dla przyjaciół Zdzisiek,dla pszczółek wielbiciel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 11 lipca 2020, 22:14 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
ZRoko pisze:
kudlaty pisze:
bo swoje stado przekupują ich własnymi pieniędzmi przy okazji zadłużając przyszłe pokolenia i obiecując im to co wychodzi aktualnie w sondażach, no ale idiotów zawsze było więcej jak inteligentnych ludzi dlatego nie ma sie co dziwić ze jest jak jest skoro to idioci mają zawsze większość takie uroki "demokracji"
A nie uważasz , że lepiej jak już oddać pieniążki właścicielom niż mają one zmienić właściciela . A " póżniej piniendzy nie ma i niebędzie " .


typowe myślenie niewolnika o co nie mam do ciebie pretensji bo to zasługa prania mózgów na każdym kroku od wielu lat, jak ci nie będą tyle zabierali a dokładnie kradli w podatkach na każdym kroku a jest to obecnie ponad 80% dochodu to nie będą musieli wspaniałomyślnie nikomu nic dawać bo sam o siebie zadbasz doskonale , tylko wtedy by nie mogli powiedzieć ze ci coś dali jedni czy drudzy a o to chodzi żebyś wiedział kto ci "dał", jestem też zdania ze osoba która wypracowała jakiś dochód sama lepiej potrafi zdecydować na co go przeznaczyć i zrobi to na pewno trafniej i wydajniej niż jakiś urzędnik który wydaje nie swoje pieniądze na nie swoje potrzeby z przekonaniem ze wszyscy potrzebują tego samego i w sposób jaki sobie gdzies tam w warszawie wymyślą do tego ten ktoś za nic nie odpowiada przez co pojawia sie pole do przekretów

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 18 lipca 2020, 15:23 - sob 

Rejestracja: 10 lutego 2010, 23:38 - śr
Posty: 154
Lokalizacja: Kaszuby
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Tylko w czwartek 23 lipca NETTO będzie sprzedawać cukier po 1,79 zł/1kg, limit 10kg w tej cenie.

_________________
Wszystkie rozumy są dobre, ale swój jest najlepszy. Jak zrobię, tak będę miał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 19 lipca 2020, 21:52 - ndz 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
kudlaty pisze:
no ale idiotów zawsze było więcej jak inteligentnych ludzi dlatego nie ma sie co dziwić ze jest jak jest skoro to idioci mają zawsze większość takie uroki "demokracji" a polityka urosła do granic fanatyzmu gorszego niż religijny bo tu jest totalny beton i klapki na oczach


z tym fanatyzmem to masz rację, wystarczy tylko lekko w stół uderzyć :mrgreen: :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 19 lipca 2020, 22:27 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6434
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Piszemy na temat . Albo w innym dedykowanym temacie .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 20 lipca 2020, 21:15 - pn 

Rejestracja: 02 stycznia 2014, 22:47 - czw
Posty: 474
Lokalizacja: okolice Piły
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Płytnica
Bartek.pl pisze:
kudlaty pisze:
no ale idiotów zawsze było więcej jak inteligentnych ludzi dlatego nie ma sie co dziwić ze jest jak jest skoro to idioci mają zawsze większość takie uroki "demokracji" a polityka urosła do granic fanatyzmu gorszego niż religijny bo tu jest totalny beton i klapki na oczach


z tym fanatyzmem to masz rację, wystarczy tylko lekko w stół uderzyć :mrgreen: :haha:
Tylko kto tym fanatyzmem jest przepojony , kto rozpoczyna te histerie w każdym temacie , gdzie tylko można się jakoś doczepić do kogoś .

_________________
Dla przyjaciół Zdzisiek,dla pszczółek wielbiciel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 21 lipca 2020, 18:21 - wt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
ZRoko,
a co ja napisałem :wink:
:haha: :haha:

PS.
Uderz w stół, a nożyce się odezwą, jak mówi stare porzekadło.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 23 lipca 2020, 11:18 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
cukier:

ponoć w Makro po 2,39

W Dino po 2,29 - bez limitu

przy okazji rekonesans z cen ciasta już z kosztem dostawy (kartony po 15kg)

Hogler Food :
- 2,85 za kg- paleta 900kg (skład max 91% suchej masy w tym 81% sacharoza + 5% glukoza + 6 % fruktoza - co daje % po pobraniu i przerobieniu przez pszczoły 49%glukozy i 51% fruktozy czyli bdb - nie powinno krystalizować)

Diamant :
- zwykły 2,67 (2 półpalety po 360kg = 720kg) - skład chyba 50% glukoza + 50% sacharoza - sucha masa 90% -

-z prebiotykiem chyba +10gr do kg... ciasto to jest "fajne" bardzo dobrze wabi pszczoły i osy - lepiej niż zwykłe...

i tu uwaga Diamant gra "cwanie"... niby ciasto ma po 2,22 (po rabacie przy kupnie 2 palet) ale dostawa to aż 318 zł za dwie pół palety a na wiosnę była taniej 222zł za dostawę takich 2 półpaletek... a teraz liczą 2x159 (czyli dostawa pół palety i palety ma tą samą cenę...)... i teraz pytanie czemu te "łosie" nie pakują na 1 normalką duża tylko 2 małe - na 1 dużej tez by były tylko 3 warstwy - muszę jeszcze spr ale tak mi się wydaje...

cukier Diamant - worki 25kg - paleta 800kg - 2,39 + 159 dostawa

Arctos Creme
zwykły - 2,27 + 8% Vat - 900kg - skład - "handlowiec nie miał karty charakterystyki produktu i jakoś nie prosił aby poczekać aż znajdzie" ale z tego co pamiętam to sucha masa to 85% - a stosunek glukoza do fruktoza ma większy od 1 - może krystalizować - ciasto ponoć twardsze od Premium) - nie miałem - ale do podkarmiania to "wsio ryba" bo i tak wszystko zjedzą a obecnie najtańsze z podanych bo 2,452 brutto już z dostawą... - urealniając cenę do porównywalnej tj.do 90% suchej masy cena to 2,596 za kg... nadal najtaniej...


Premium (+5% fruktozy w porównaniu do zwykłego) - 2,67 + 8%VAT - paleta 900kg - miałem kiedyś i jest dość luźne - w ciepłe dnie dość mocno ciągnące :/ ale wtedy cenowo było tańsze od Diamanta... sucha masa chyba 85%


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 23 lipca 2020, 17:43 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 października 2009, 10:27 - czw
Posty: 209
Lokalizacja: podkarpacie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Rzeszów hurtownia Dżek cukier 2,20 za kg w op 25kg bez limitu

_________________
Podrawiam
Arek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 23 lipca 2020, 23:59 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
tomi007 pisze:
ogler Food :
- 2,85 za kg- paleta 900kg (skład max 91% suchej masy


wierzysz w to ze tam 90% suchej masy niżej w poscie napisałeś ze ciasto ma 90%
co do ciasta diamanta i półpalet to przełożyłem z 2 palet na jedną a na następny dzień miałem jeden wielki sajgon bo wszystko porozwalane na wszystkie strony, to miękkie i żyje własnym zyciem, przesyłki paletowe sa coraz droższe to sie nie dziwie ze cena jest jaka jest i pewno doliczają paletę bo ktoś za nią musi zapłacić choć sie do niczego nie nadają

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 24 lipca 2020, 06:22 - pt 

Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 17:40 - ndz
Posty: 775
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Łódzki-wschodni
Łódź - hurtownia na Zjazdowej, 2,20 zł/kg, worki 25 kg, bez łaski (limitu).Cukier Polski.

_________________
Pozdrawiam
Marek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 24 lipca 2020, 08:51 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2012, 10:29 - pn
Posty: 1495
Lokalizacja: Toruń
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
U mnie to samo.
Hurtownia z cukrem 5 min od domu. Cukier w workach foliowych 25kg, można składować pod chmurką nie ciągnie wilgoci. Cena 2,20 zł/kg, przy większych ilościach można się targować. Żadnych limitów, żadnych kolejek, żadnego dźwigania. Magazynier widlakiem wstawia cukier na pakę.

Mimo, że mam skład fabryczny Diamanta u siebie w mieście i nie ponosił bym kosztów przesyłki oraz hurtownie pszczelarską w której mógłbym kupić syrop luzem wprost do mauzera, to kupuje cukier w hurtowni i urabiam sam.
1,5h i 600l syropu 3:2 gotowe. Potem pompa, wąż i rozlane. Żadnego targania wiaderek, żadnego mycia. A co najważniejsze, całe paznokcie, bo nie muszę otwierać torebek 1kg z cukrem :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 24 lipca 2020, 09:20 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
kudlaty pisze:
tomi007 pisze:
ogler Food :
- 2,85 za kg- paleta 900kg (skład max 91% suchej masy


wierzysz w to ze tam 90% suchej masy niżej w poscie napisałeś ze ciasto ma 90%
co do ciasta diamanta i półpalet to przełożyłem z 2 palet na jedną a na następny dzień miałem jeden wielki sajgon bo wszystko porozwalane na wszystkie strony, to miękkie i żyje własnym zyciem, przesyłki paletowe sa coraz droższe to sie nie dziwie ze cena jest jaka jest i pewno doliczają paletę bo ktoś za nią musi zapłacić choć sie do niczego nie nadają


Ty wszystko widzisz w czarnych barwach ,ja już 3 rok biorę z holger i nic się nie rozwaliło A brałem te 900kg po 15kg karton teraz biorę 700kg po 5kg karton i jest ok .

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 24 lipca 2020, 10:10 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
kudlaty pisze:
przełożyłem z 2 palet na jedną


ale przełożyłeś to na jedną dużą euro paletę czy 2 na tą jedną ich mała połpaletę... ja miałem ciasto z Arctosa 900kg bardziej rzadkie niż z Diamanta i jakoś się to w miarę trzymało - tylko oni mają inne kartony - płaskie a szerokie a Diamant bardziej kwadratowe - także da radę jak się chce wymyślić rozwiązanie tym bardziej że folia stretch tez to trochę trzyma... poza tym u Diamanta nie odbierzez towaru osobiście z magazynu - to też o czymś świadczy...sprzedają tylko wysyłkowo bo musza doliczyć koszt wysyłki aby im cena wyszła jak trzeba... a była u nas opcja że ktoś pojedzie zbiorczo po kilka ton to powiedzieli ze nie można...

kudlaty pisze:
wierzysz w to ze tam 90% suchej masy niżej w poscie napisałeś ze ciasto ma 90%
- taka jest specyfikacja - Hogler podał mi że sucha masa max 91 % - nie wiem ile minimum...

zresztą musi być to pow. 82-84% - bo tyle cukru ma skrystalizowany miód - a jak dasz taki na ramki to po czasie b szybko ten miod spłynie a to ich gotrowe ciasto w miarę jednak się na nich trzyma więc raczej będzie bliżej tych 90% niż 80%... zresztą jak robisz ciasto miodowo cukrowe to zobacz ile trzeba dodać cukru do płynnego miodu aby było to odp. twarde aby % wody spadł do odp gęstości - na 1kg miodu wchodzą 2-3 kg cukru pudru zależy jakie kto lubi gęstości - także załóżmy że cukier ma 5% wilgotności a miód 18% (82% cukru)- co daje (18%+5%+5%+5%)/4 = 8,25% mniej więcej tyle wody jest w cieście miodowo cukrowym robionym w proporcji 1kg miodu na 3 kg cukru pudru a ono już jest raczej z typu "twardego" (z powyższych obliczeń ma suchą masę 91,75%)... tak samo oni robią te swoje ciasta - przecież to nic innego jak syrop cukru inwertowanego (Diamant) czy tam tańszy syrop glukozowo-fruktozowy (Arctos) wymieszany na ciepło 60-80C z b. miałko zmielonym cukrem pudrem + ewentualnie fruktozom czy glukozom krystaliczną - ale ich raczej dużo nie dadzą bo są dużo droższe od sacharozy (cukru)... - bo nie wiem jak inaczej by to robili - jak ktoś zna tą technologię to może się nią podzielić )...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 24 lipca 2020, 10:43 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2012, 10:29 - pn
Posty: 1495
Lokalizacja: Toruń
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
tomi007 pisze:
tak samo oni robią te swoje ciasta - przecież to nic innego jak syrop cukru inwertowanego (Diamant) czy tam tańszy syrop glukozowo-fruktozowy (Arctos) wymieszany na ciepło 60-80C z b. miałko zmielonym cukrem pudrem + ewentualnie fruktozom czy glukozom krystaliczną - ale ich raczej dużo nie dadzą bo są dużo droższe od sacharozy (cukru)... - bo nie wiem jak inaczej by to robili - jak ktoś zna tą technologię to może się nią podzielić )...


Biorą syrop cukrowy, leją go na duży podgrzewany bęben, woda odparowuje a nóż skrawa gotowe ciasto z bębna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 24 lipca 2020, 13:38 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
tomi007,
a szybkości nie doczytałem jak trzeba i zrozumiałem że to 90% ma syrop suchej masy i mi nie pasowało że dalej napisałeś ze ciasto też ma 90%, co sie w mojej głowie nie mieści

ciasto przełożyłem na paletę euro nie owijałem streczem bo przy scianie dosunąłem zeby zrobić inaczej trzeba by było mieć paleciaka a nie mam, tego samego dnia po południu już było porozwalane na wszystkie strony o czym sie dowiedziałem przez telefon, nie było mnie w domu to poprawiłem na następny dzień, teraz jest ciepło wiosna rządzi się swoimi prawami, przy cenie tegorocznej zakup ciasta był jak najbardziej dobry bo wychodzi praktycznie to samo a nie trzeba nic mieszać i biorą powoli

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 24 lipca 2020, 22:19 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6434
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Na fc ogłasza się gość ,cukier z tamtego roku ;) sprzedaje po 2,10 z przesyłką na palecie wyszło mnie 2,27zł /.
arkadiusz77,
Dobry cynk :okok:

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 lipca 2020, 08:08 - śr 

Rejestracja: 08 maja 2011, 12:27 - ndz
Posty: 566
Lokalizacja: Poznań
zna ktoś hurtownie w Poznaniu gdzie można kupić cukier w workach 25 kg? W Selgrosie gdzie kupowałem jak na razie odgórnie mają zablokowane zamówienia w takich workach. I tak szukam jakiegoś innego źródła.
Wiem, że mogę do Makro, ale może gdzieś będzie lepsza cena.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 lipca 2020, 08:16 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2012, 10:29 - pn
Posty: 1495
Lokalizacja: Toruń
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
tomi007 pisze:
Arctos Creme
zwykły - 2,27 + 8% Vat - 900kg - skład - "handlowiec nie miał karty charakterystyki produktu i jakoś nie prosił aby poczekać aż znajdzie" ale z tego co pamiętam to sucha masa to 85% - a stosunek glukoza do fruktoza ma większy od 1 - może krystalizować - ciasto ponoć twardsze od Premium) - nie miałem - ale do podkarmiania to "wsio ryba" bo i tak wszystko zjedzą a obecnie najtańsze z podanych bo 2,452 brutto już z dostawą... - urealniając cenę do porównywalnej tj.do 90% suchej masy cena to 2,596 za kg... nadal najtaniej...


A gdzie taką cenę znalazłeś ? Na ich stronie wisi, że po 3,59zł/kg.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 lipca 2020, 08:33 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
kudlaty,

mam dwie partie ciasta Diamanta pakowanego po 15kg - z wiosny z prebiotykiem to już te kartony same "płyną" (nawet jak stały na półpalcie)... + nową partię tradycyjną zwykłą i tu się ładnie ciasto trzyma w formie... ogólnie co do Diamanta to cena dobra i jakość też... tylko wkurza mnie ta cena wysyłki - bo mogliby to wysłać na 1 EUROPALECIE - ojciec mi przełożył 2 zaczęte już półpalety na 1 EUROPALETE i wg mnie dałoby radę zapakować te 48 kartonów tak aby były 3 warstwy (tak samo jak na półpiętach po 24)

kudlaty pisze:
zakup ciasta był jak najbardziej dobry bo wychodzi praktycznie to samo a nie trzeba nic mieszać i biorą powoli


za to trzeba kroić dłutem - co marnuje też sporo czasu... :P a i relatywnie ciasto biorą u mnie dość szybko - fakt że nie tak jak syrop gdzie po 1-2 godz ani śladu... + taki że nie ma rabunków przy cieście wiec w dzień można też je dać... i się mniej człowiek nadźwiga niż wody w rzadkim syropku... jak i może zostawić to co zostaje "na zaś" - ale jakoś tak mimo wszystko to na bazowej pasiece chce już jak najszybciej dawca syropek - jestem tam często do późnego wieczora - jest tam dużo uli i dobre podkarmiaczki to idzie szybciej z syropem a cena suchej masy tańsza dla cukru - przy małej pasiece nie ma to znaczenia przy większej zawsze to kilka stówek w kieszeni - choć i tak najbardziej chodzi o to upierdliwe "krojenie"... - ale tak się zastanawiam co by spróbować dać na zimę ciasto do jednego ula - całe 15 kg zamiast syropu... jak jest ciepło to dość szybko je pobierają... tylko znając życie to już ktoś by wcześniej na to wpadł bo to b. wygodne - dać cały karton ciasta na początku września na raz i zapomnieć o karmieniu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 lipca 2020, 08:34 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Krzyżak pisze:
A gdzie taką cenę znalazłeś ? Na ich stronie wisi, że po 3,59zł/kg.


dzwoń do handlowca - jest tam podany ogólny nr ale jak zadzwonisz to podadzą Ci do handlowców - pytaj o cenę przy kupnie 1 całej palety 900kg - na stronie mają "ceny detaliczne" dla "bogaczy" co mają kilka uli i ich stać :P - a i czasami jeszcze da radę często trochę zejść u nich o 1-2gr jak weźmiesz 2 paletę - mi kiedyś sami proponowali tylko prawie 2t ciasta nie chciałem... jak coś to cukier Ci dowiozą też "taniej" - tylko 18ton musisz zamówić...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 lipca 2020, 08:38 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6434
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
brachol, Na Fc facet się ogłasza,ale całe palety .
Wychodzi 2,27 z przesyłką .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 lipca 2020, 08:50 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
tomi007,

przecież mają pakowane po kilo czy dwa wystarczy dorzucić kilka pln do paczki, a jak szkoda to kroić i nie narzekać :mrgreen: ewentualnie zrobić sobie narzędzie do krojenia pod nogę jak to mają w stanach
co do karmienia zimowego ciastem trzeba by było wcześniej zacząć np postawić im w sierpniu

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 lipca 2020, 08:53 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
tomi007, 100 lat temu Tomek Miodek pokazywał zakarmianie ciastem na zimę :)

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 lipca 2020, 09:06 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2012, 10:29 - pn
Posty: 1495
Lokalizacja: Toruń
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
tomi007 pisze:
dzwoń do handlowca -


Nie używam ciasta, tak z ciekawości spytałem, bo cena odbiegała od tego co napisałeś.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 lipca 2020, 09:20 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Krzyżak pisze:
tomi007, 100 lat temu Tomek Miodek pokazywał zakarmianie ciastem na zimę


widziałem to tak jak piszesz już "dawno" - ale on jakoś mało pokarmu dawał z tego co pamiętam - nie śledzę na bieżąco ale chyba było to 8kg a potem dorzuca w lutym jak trzeba bo twierdził że tak lepiej bo jak za dużo to potem wiosną matki nie mają gdzie czerwić - a ja tam wolę zabrać wiosną ramkę zapasu a dać susz jak trzeba - może więcej pracy ale całą zimę jestem spokojny ze pokarmu starczy - i są gotowe piękne ramki z zapasem do odkładów...

w każdym razie - jak ktoś karmi tylko ciastem na zimę to pls niech się pochwali...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 lipca 2020, 22:00 - śr 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
CYNIG pisze:
tomi007, 100 lat temu Tomek Miodek pokazywał zakarmianie ciastem na zimę :)

O ile pamiętam to zakarmiał klasycznie inwertem , ale na tyle skąpo ( optymalizacja kosztów :mrgreen: ) żeby po Nowym Roku podać ciasto , które ratuje rodziny od głodu , a przestaje je podawać jak uzna ,że już same sobie radzą - czy jakoś tak. W każdym razie celem było zakarmianie na najniższym możliwym w danym roku poziomie, żeby nic nie zostało .
Trudno to nazwać zakarmianiem ciastem na zimę to raczej jazda po bandzie i bez trzymanki. Każdy youtuber ma swoją kość wołową ? W każdym razie taki co ma w tym interes , a nie tylko szczerą chęć podzielnia się wiedzą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 lipca 2020, 22:32 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 marca 2020, 10:55 - ndz
Posty: 799
Ule na jakich gospodaruję: wlp
Miejscowość z jakiej piszesz: małopolska
manio pisze:
W każdym razie taki co ma w tym interes , a nie tylko szczerą chęć podzielnia się wiedzą.


masz coś do youtuberów :?: :lol:
Kurka jak wpadnę czarnym BMW do tego Ełku To zrobię tam w końcu porządek :haha: :P

_________________
Specjalista, ekspert pszczelarski majster fachowa rynka ,pozdrawiam ;-))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 lipca 2020, 22:34 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6434
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
manio pisze:
Trudno to nazwać zakarmianiem ciastem na zimę to raczej jazda po bandzie i bez trzymanki. Każdy youtuber ma swoją kość wołową ? W każdym razie taki co ma w tym interes , a nie tylko szczerą chęć podzielnia się wiedzą.

W sedno , pewnie teraz Tomek śmieje się z tych "rewelacji" ale swoje zrobił .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 lipca 2020, 23:30 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
jak sie mieszka nad morzem a śnieg i mróz ogląda w telewizji albo na yt to sobie można karmić czym tam kto uważa za stosowne, u mnie gdybym odwalił taki numer to nie było by czego karmić wiosną, bo lubi sobie przywalić mrozem końcówką stycznia początkiem lutego dwucyfrowymi mrozami z 2 z przodu to ciasto na ramkach to by in na pewno pomogło, no ale przynajmniej naśladowcy powodują ruch w interesie :blee: tylko czekać aż ktoś zacznie karmić słodzikami do zimy bo są one kilkanaście razy słodsze od cukru przez co nie trzeba tyle dawać :mrgreen:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 30 lipca 2020, 07:47 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
tomi007 pisze:
w każdym razie - jak ktoś karmi tylko ciastem na zimę to pls niech się pochwali...


Nie próbowałem takiego karmienia,ale kilka lat temu w "Pszczelarstwie" comiesięczne porady pisał niemiecki pszczelarz Hary Lischke(chyba) i on po oporządzeniu rodzin po sezonie kładł karton ciasta 15 kg na gniazdo do pustego korpusu,robił kilka dziur dłutem ,zamykał i jechał na urlop.
Tak to zapamiętałem -po więcej do artykułu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 30 lipca 2020, 08:02 - czw 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3960
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
baru0 pisze:
W sedno , pewnie teraz Tomek śmieje się z tych "rewelacji" ale swoje zrobił .

Tomek wtedy handlował ciastem i pewnie dlatego była ta reklama , ale przy tak ciepłych jesieniach takie karmienie byłoby do przeprowadzenia . Temat pojawił się dlatego , że ceny ciasta , inwertu i cukru , bardzo się spłaszczyły a karmienie ciastem jest najłatwiejsze .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 30 lipca 2020, 08:14 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2012, 10:29 - pn
Posty: 1495
Lokalizacja: Toruń
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
tomi007 pisze:
w każdym razie - jak ktoś karmi tylko ciastem na zimę to pls niech się pochwali...


Taką metodę zakarmiania rozpowszechnia też p.Matula z Ornety. Kolega Robi_Robson w tym wątku wspomina jaki skutek w tym roku dał ten sposób zakarmiania. Pozwolę sobie fragment zacytować:
Cytuj:
Jeszcze chyba nie miałem o tej porze roku /13 maj/ tak zróżnicowanej siły rodzin w pasiece.
Wina oczywiście w metodzie zakarmiania zimowego p.Matuli z Ornety .
Powtórzę to jeszcze wielokrotnie .
Z tych zakarmianych ciastem połowę (około 15 z około 30) straciłem na przełomie marca i kwietnia .
A reszta w większości łączona po 2-3 w jedną i dopiero dochodzą do siły .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 30 lipca 2020, 11:04 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
emka24 pisze:
Nie próbowałem takiego karmienia,ale kilka lat temu w "Pszczelarstwie" comiesięczne porady pisał niemiecki pszczelarz Hary Lischke(chyba) i on po oporządzeniu rodzin po sezonie kładł karton ciasta 15 kg na gniazdo do pustego korpusu,robił kilka dziur dłutem ,zamykał i jechał na urlop.Tak to zapamiętałem -po więcej do artykułu.


dwa lata temu podobnie zrobiłem u jednych złośliwców... był to lipcowy zsypaniec - dostały chyba ok 7-8 kg ciasta po połowie sierpnia bo więcej nie miałem ochoty do nich zaglądać - oczywiście potem dostały jeszcze syrop na zimę - po zimie była to najsilniejsza rodzina - tyle że pokarmu im brakowało przy 1 wiosennym przeglądzie - 10 ramek pszczół a pokarmu b. mało... chyba matka cały czas czerwiła mimo ze to była CAR GEMA... w samym kwietniu dały nadstawkę miodu...

a teraz daje po ok 2-3 kg ciasta po ostatnim miodobraniu bo jeszcze nie uporałem się z brakiem korpusów i wiaderek - wiec jak czyszczę miodnie do zera i zabieram wszystkie ramki z miodni to rzucam ok 2-3kg ciasta... a w gniazdach z reguły totalnie sucho... bo co było to już dawno wyjedzone... jak i co tydzień tak po 0,5 kg - 1 kg - także nastały tygodnie 500- :/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 30 lipca 2020, 14:11 - czw 

Rejestracja: 08 maja 2011, 12:27 - ndz
Posty: 566
Lokalizacja: Poznań
baru0 pisze:
brachol, Na Fc facet się ogłasza,ale całe palety .
Wychodzi 2,27 z przesyłką .

Cała paleta to nie problem zużywam jakieś 1200 kg cukru rocznie.
Znalazłem hurtownię "Piekarz" w Poznaniu, cukier Sweet Family w foliowych workach 25 kg po 2,10 zł brutto. Cukier jest trochę grubszy niż Diamant przez co się trochę gorzej rozpuszcza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 30 lipca 2020, 14:32 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
brachol pisze:
cukier Sweet Family w foliowych workach 25 kg po 2,10 zł brutto. Cukier jest trochę grubszy niż Diamant przez co się trochę gorzej rozpuszcza.


kilka lat karmiłem tym cukrem tyle ze w papierowych workach i był ale bardzo drobny, to królewski ma wielkie kryształy

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 04 sierpnia 2020, 16:44 - wt 

Rejestracja: 10 lutego 2010, 23:38 - śr
Posty: 154
Lokalizacja: Kaszuby
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Po niedzieli Tesco zrobi promocję na cukier, po 1,99zł/1kg. Szczegóły wkrótce.

_________________
Wszystkie rozumy są dobre, ale swój jest najlepszy. Jak zrobię, tak będę miał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 05 sierpnia 2020, 07:56 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
https://www.sklep.diamant.pl/produkty-d ... 25-kg.html

2,16 za kg + dostawa 159 zł - paleta 800kg - worki po 25kg - czyli 2,36 z przesyłką a z 2-3 tyg temu było drożej... wychodziło cos koło 2,59 z przesyłką - także zapowiadają się chyba dobre plony buraków...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 05 sierpnia 2020, 09:11 - śr 

Rejestracja: 11 grudnia 2017, 15:36 - pn
Posty: 101
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska
Ule na jakich gospodaruję: wlkp 1/2dadanta
Miejscowość z jakiej piszesz: Dąbrowa Tarnowska
Zbliża się powoli tzw kampania buraczana więc myślę że ceny cukru bd szly w dół ponieważ trzeba posprzątać magazyny przed nowa produkcja. Dość krótko to obserwuje bo powiedzmy od 4 lat ale właśnie według mnie na jesień można kupić w najlepszej cenie cukier , jest najwięcej promocji, myślę że to głównymi czynnikami to fakt że idzie nowa produkcja i kończy się sezon przetworowy:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 05 sierpnia 2020, 09:29 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
VEGRIN,

a ja bym powiedział że najlepsze promocje są w okolicach stycznia - lutego - wówczas magazyny mają pełne po właśnie skończonej kampanii a i jest to okres "zastoju poświątecznego" jak i mniejszy popyt na cukier bo ludzie nie robią przetworów jak i teoretycznie w Wielkim Poście słodyczy powinno się nie jeść... a i my pszczelarze nie potrzebujemy wówczas cukru "na cito"... także wówczas robię większy zapas - tylko nie wiadomo czemu jest on z reguły za mały bo do zimy idzie więcej rodzin niż to było planowane wiosną jak i na podkarmianie po lipie sporo schodzi...

ale fakt że przed kampanią też zaczynają robić trochę miejsca w magazynach i ruszają z promocjami... zresztą jak patrzę na promocje cukru w miastach to mało kogo one już interesują... bo mało kto bierze "balot 10kg"... a i nie ma się co dziwić bo co to za oszczędność 50gr na 1 kg... jak ktoś kupuje 10kg... dopiero przy większych ilościach robi to sporą różnice...

wkurza mnie brak TESCO w Bydgoszczy - nie wiem po co nam tu dwa Leroy Merlin... - do Tesco do Torunia musiałbym jechać :/ a więcej jak 300kg nie włożę do mojego osobowego "pszczołowozu" + 100 km w dwie strony + strata czasu (a czas najbardziej teraz cenię..) - więc się to nie opłaca :/ - trzeba mieć busa jak kudlaty, i wówczas kupować 1 tonę na raz - tylko nie wiem czy mnie wtedy nie wciągną na listę "nieobsługiwanych klientów" :P - z drugiej strony w TESCO nie pamiętam aby były limity - no ale "nic nie może przecież wiecznie trwać" i TESCO w Bydgoszczy zamknięte - i gdzie teraz kupią bydgoscy pszczelarze tanio cukier :P...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2032 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 41  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji