FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 06:16 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2032 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 41  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 24 sierpnia 2016, 00:58 - śr 

Rejestracja: 18 stycznia 2012, 01:22 - śr
Posty: 413
Lokalizacja: wlkp.
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Marcinek pisze:
Biedronkowy cukier jest - FEEEEEEEEE !!! Kooperant coś do niego dosypuje tworząc własną markę. Tak robi się z wieloma produktami zastępując składniki innymi - tańszymi zamiennikami. To polityka Biedronki oraz obniżenia ceny towaru.

Co dodaje, piasek?
Uważaj, bo to co piszesz mogą potraktować poważnie, a wtedy...
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 24 sierpnia 2016, 09:12 - śr 
Eeeeeeeeeeee nie boję się - teraz w Polsce można siedzieć, dostać wyrok za oddychanie. :shock: Mamy skorumpowanych sędziów. Nie trzeba patrzeć daleko wstecz. Ułaskawia sie ludzi bo mają zająć ważne stanowiska. W Sądach polega wszystko na statystykach.
Ale wracam do tematu.
Cukier ma kilka klas jakości. Klient nie musi być o niczym informowany jeśli mieści się w normach - nawet tych najniższych. Oczywiście nie mam pewności co robi pod własną marką sieć sklepów Biedronka - jednak moje doświadczenia oraz Wasze sugerują na słabej jakości produkty, w tym cukru. NIe trzeba daleko patrzeć - wystarczy mieć ogólne pojęcie jak z 1 kg mięsa robi się 1,7 kg mięsa. Ot, czary, czary, jednym słowy magia - wszystko w majestacie prawa i obowiązujących przepisów. Mięsa z nazwy a klient kupi wszystko. :)
Cukier może być czysty i wzbogacany tańszymi suplementami (słodzikami).
W poprzednich postach dałem proste testy i można sobie je wykonać i dojść do jakiś wniosków.
Falco pisze:
Co dodaje, piasek?
to chyba lekka przesada. :shock:

Falco pisze:
Uważaj, bo to co piszesz mogą potraktować poważnie, a wtedy...

NIE ! Własne spostrzeżenia mogą być publikowane oraz można się nimi dzielić, co czynię. Wszystko poparte własnymi spostrzeżeniami oraz wyczytanymi (napisanymi) przez Was samych. Ja to zebrałem tylko w jedną spójną całość. :idea:

To co wyczynia Biedronka zakrawa na kryminał. "Bydło" wszystko kupi. Poniżej przykład.
Cukier z Biedronki - jest OK - dla ludzi ale nie koniecznie dobry dla pszczół - to moje i Wasze spostrzeżenia.

Oto kilka przykładów jakie zarejestrowałem w sieci Sklepów Biedronka.
Wygrzewające się butelki PET na słońcu. pieczywo które najprawdopodobniej jest zwrotem (choć nie wiadomo - duże ilości pieczywa) albo idzie do sprzedaży albo wraca do producenta a potem robią z tego pyszną tartą bułkę, mleko (na palecie ze słońca), pyszne i zdrowe soki, napoje Hortex-u itp. To wszystko w trosce o klienta. :P Biegjące czteronożne zwierzaki posilające się za free - to wszystko też za free. Najgorsze, że swoje uwagi przekazałem producentom tych produktów, którzy to obiecali ,ze się tym zajmą bo troszczą się o swój produkt (korpomowa) jednak przez długi okres nic nie zrobili dając przychylność sprzedawcy (sklepy Biedronka). Zadziałałem brutalniej - efekt natychmiastowy :) to dla ludzi i dla siebie poczyniłem te kroki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 24 sierpnia 2016, 09:39 - śr 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Nie pleć synku , słodziki kilka razy droższe od cukru. Różnice klas czystości wynikają z różnego poziomu rafinacji cukru ( a więc i kosztów produkcji) , czyli inaczej mówiąc zawartości cukru w cukrze. Ten droższy zawiera mniej naturalnych zanieczyszczeń z procesu produkcji cukru buraczanego , nikt niczego nie dosypuje bo na głowę też nie chorują. Widać to przy robieniu syropu , ten z tańszego cukru trochę się pieni . Pszczołom to bez znaczenia .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 24 sierpnia 2016, 09:48 - śr 

Rejestracja: 18 stycznia 2011, 20:17 - wt
Posty: 564
Lokalizacja: lubelskie
Kupiłem cukier z Tesco i napisane jest "zawartość cukru: 100 %". No chyba nie kłamią?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 24 sierpnia 2016, 10:12 - śr 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Tamten pisze:
Kupiłem cukier z Tesco i napisane jest "zawartość cukru: 100 %". No chyba nie kłamią?

cukier biały to ok. 99,7% sacharozy , więc w przybliżeniu można napisać 100%.
Poczytaj ile jest sortymentów cukru białego
https://pl.wikipedia.org/wiki/Cukier_buraczany
a o każdym można napisać , że zawiera 100% cukru bo różnica w zawartości zanieczyszczeń ( melasy) to dziesiętne lub setne części punktu procentowego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 24 sierpnia 2016, 10:17 - śr 
manio pisze:
Nie pleć synku , słodziki kilka razy droższe od cukru.

NIE ! Zobacz cukierników którzy pracują na słodzikach (czy jak tam to się zwie inaczej) a nie na cukrze.
Tamten pisze:
Kupiłem cukier z Tesco i napisane jest "zawartość cukru: 100 %". No chyba nie kłamią?

Akurat Tesco ma kilka rodzai cukru chyba 4 - począwszy od ichniejszego za 2.30 do królewskiego za 3.40.

manio pisze:
Różnice klas czystości wynikają z różnego poziomu rafinacji cukru ( a więc i kosztów produkcji) , czyli inaczej mówiąc zawartości cukru w cukrze. Ten droższy zawiera mniej naturalnych zanieczyszczeń z procesu produkcji cukru buraczanego , nikt niczego nie dosypuje bo na głowę też nie chorują. Widać to przy robieniu syropu , ten z tańszego cukru trochę się pieni . Pszczołom to bez znaczenia .

Tez fakt. :) ale trzeba trafić na ten dobry i ten gorzej czyszczony - jednak na opakowaniu nic na ten temat nie znajdziesz. Zawsze masz 100% cukru.
Jednak przetłumacz mi to co napisałem o swoim teście - słodki i słodszy. :) Serwisy konsumenckie też na ten temat się rozpisują.

Z jednego cukru są świetne konfitury a z drugiego śmierdzi jakąś naftą. Czyżby przez gorsze oczyszczanie?
Tak głęboko nie wchodziłem.
Wyjaśnijcie mi - dla czego taki temat powstał - przecież można kupować cukier najtańszy i podawać pszczółkom - jednak odbywa się jakaś grzebanina w jakości i cenie. Kupić najtańszy i po sprawie. :P

Z tego co czytałem najlepiej kupować cukier pakowany w cukrowni a nie konfekcjonowany przez pośredników.


Mogę kupić cukier z Ukrainy (no, bloku wschodniego :mrgreen: ) po 1.2 zł - warunek - cały TIR. Reflektuje ktoś?


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 24 sierpnia 2016, 10:43 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Marcinek pisze:
Mogę kupić cukier z Ukrainy (no, bloku wschodniego ) po 1.2 zł - warunek - cały TIR. Reflektuje ktoś?


netto??? brutto??? cena w ukrainie czy z dowozem??? kilku konkretnych pszczelarzy był tir nie ma tira...

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 24 sierpnia 2016, 10:47 - śr 
kudlaty, aaaaaaaa tego nie wiem. Muszę zapytać.
Jednak czy warto ryzykować?
kudlaty pisze:
... był tir nie ma tira...

Są pszczoły, nie ma pszczół.

To te samo źródło co węza co Adam miał okazję zobaczyć.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 24 sierpnia 2016, 11:46 - śr 

Rejestracja: 10 kwietnia 2016, 18:56 - ndz
Posty: 96
Ule na jakich gospodaruję: DD
Miejscowość z jakiej piszesz: Bargłów Kościelny
Marcinek pisze:
Wyjaśnijcie mi - dla czego taki temat powstał - przecież można kupować cukier najtańszy i podawać pszczółkom - jednak odbywa się jakaś grzebanina w jakości i cenie. Kupić najtańszy i po sprawie.

Temat powstał aby dzielić się cenami cukru.
A oto pierwszy post w temacie który zaczął grzebać w jakości:
Marcinek pisze:
Ja już pisałem o tym , jaki Lidla ma cukier oraz inne sklepy.
Mam koleżankę w serwisie konsumentów i badali cukier. Słabo to wypada - Lidl ma cukier tzw smakowy czyli wzbogacany słodzikiem który stosowany jest w cukiernictwie.
Najlepiej kupować z polskich cukrowni - nie z holdingów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 24 sierpnia 2016, 13:12 - śr 

Rejestracja: 05 lipca 2016, 20:59 - wt
Posty: 180
Lokalizacja: Warmia
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Lidzbark
Synek ma ostatnie dni wakacji i nudzi się, wymyśla w temacie cen cukru o jego jakości. Coś słyszał coś przekręcił i wyszło mu że w Biedronce cukier jest Feeee. Feee to słownictwo kilkuletniego synka.
Pracowałem w firmie produkującej żywność. Dla Biedronki szedł bezwzględnie pierwszy gatunek! Często były zwroty towaru, wracała cała partia! Biedronka ma swoje laboratoria i sprawdza jakość dostarczanej do nich żywności. Kolega z innej branży żywnościowej z innego regionu PL to samo potwierdza.

_________________
przepisy na pyszne sałatki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 24 sierpnia 2016, 16:03 - śr 
Cieszy mnie to co napisałeś jednak wiary nie daje. Mój brat woził towary dla róźnych firm. Opowiadał jak na produkcji np czekoladek - pracownicy mówili źe cieszą się źe przyjechała ...... to zaczną produkcję dla ..... bo to chłam a nie towar.
To co przedstawiłem to nie labolatorium? A ludzie to nie podmiot eksperymentalny?


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 25 sierpnia 2016, 12:08 - czw 

Rejestracja: 18 stycznia 2012, 01:22 - śr
Posty: 413
Lokalizacja: wlkp.
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Laboratorium biedronki https://www.youtube.com/watch?v=mdb4wu6n4kw ;-)
Manio ma rację, procent cukru w cukrze zależy od rafinacji, czyli oczyszczenia kryształów cukru od pozostałości melasy. Im drobniejsze kryształy i im lepsze oczyszczenie tym większa strata dla producenta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 26 sierpnia 2016, 23:49 - pt 

Rejestracja: 22 lutego 2011, 01:19 - wt
Posty: 454
Lokalizacja: Podkarpackie / Okolice Jasła / Małopolskie i Lublin pasieka na Dachu KULu
Ule na jakich gospodaruję: Dadant 1/2
Znam wiele osób pracujących w cukrowni. Cukier w czasie kampanii idzie do ogromnych silosów i czeka na nabywcę. Jeden chce wiecej drugi mniej. Jeden ma swoje opakowania inny chce te, które oferuje cukrownia. Pytam więc czy jak w Biedronce czy innym Hipermarkecie mam waszą cukrownie jako wytwórcę to jest ten sam cukier niezależnie czy kosztuje 3,29 czy 2,79? I odpowiedź jest taka, ze tak, to ten sam cukier.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 27 sierpnia 2016, 00:03 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
AntoniRymsza pisze:
Jeśli za bon kupujesz cukier to tak jak piszesz 2,44 co i tak jest tanio w porównaniu do ostatnich cen cukru. Jeśli za bon kupisz inne produkty codziennego użytku długiego okresu ważności /które i tak kupujesz typu chemia, słodycze, sprzet agd..../ to masz cukier po 2,19.

A jak nakupisz tych innych produktów codziennego użytku za 180 zł. to za resztę, czyli ten bon za 20 zł, możesz kupić cukier okazuje się całkiem za darmo.
To jest dopiero promocja!!!

Taka ta Twoja kalkulacja.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 27 sierpnia 2016, 00:16 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
kudlaty pisze:
Marcinek pisze:
Mogę kupić cukier z Ukrainy (no, bloku wschodniego ) po 1.2 zł - warunek - cały TIR. Reflektuje ktoś?

netto??? brutto??? cena w ukrainie czy z dowozem??? kilku konkretnych pszczelarzy był tir nie ma tira...

Marcinek dużo może.
Na początek kupił las, coby miał drewno na ule.
Ma teraz co prawda niejakie kłopoty z przetarciem tego drewna, ale co tam - da radę.
W świetle powyższego zastanawiające jest, dlaczego sam nie łyknie tego TIR'a cukru, toż z hektara lasu narobi tyle tyle uli, że z niejednego TIR'a cukier pomieszczą.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 27 sierpnia 2016, 00:46 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
JM,
:mrgreen:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 27 sierpnia 2016, 21:23 - sob 
JM, czy Ty masz kompleksy? Wszystkie trzy? Niźszości. ☺☺☺
Juź chyba wyjaśniliśmy sprawę pisiadania lasu a Ty dalej trolujesz i małpujesz. Dowód w postaci podatku i ilości lasu Ci nie wystarvzają. Czy chcesz teraz dowód w postaci asygnaty?
Mieszkam na stałe w Warszawie a załatwienie wyciągnięcia z lasu oraz przetransportowanie do tartaku jest sporym problemem bo niekaźdemu się chce i rolnik ma kupę kasy i woli postać pod sklepem niź latać po lasach. Ot, taka prawda.

Odnośnie drzewa to juź jest w tartaku i niebawem będzie cięte. Udało się za nieduźe pieniądze wyciągnąc z lasu i zawieść do tartaku.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 27 sierpnia 2016, 21:24 - sob 
Wracając do cukru to w Kauflandzie wczoraj był po 2.65. A źe mam 2 ule to mi 20 kg starczy i TIR-a nie potrzebuje. ☺


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 27 sierpnia 2016, 21:37 - sob 

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 22:25 - śr
Posty: 172
Lokalizacja: lubuskie
Ule na jakich gospodaruję: dadant
No masz dwa ule to na pewno cię cenna cukru powinna interesować uważaj bo przepłacisz

_________________
http://pasiekawiktoria.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 27 sierpnia 2016, 23:00 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Marcinek pisze:
Z tego co czytałem najlepiej kupować cukier pakowany w cukrowni a nie konfekcjonowany przez pośredników.

Różne bzdury przychodzi niekiedy czytać, warto jednak zastanowić się nieco nad sensem i wiarygodnością czytanego tekstu.
Bo podobnie jak śpiewać "pisać i czytać każdy może, ..."
Ale z podobną tezą odnośnie pośredników (co to gdzieś, coś czytali) - a mianowicie, że najczęściej nie warto słuchać przekazywanej przez nich wiedzy - się zgadzam.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 27 sierpnia 2016, 23:22 - sob 

Rejestracja: 05 lipca 2016, 20:59 - wt
Posty: 180
Lokalizacja: Warmia
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Lidzbark
Najwięcej do powiedzenie w tym temacie dotyczącym cen cukru mają osoby nie karmiące pszczół cukrem na zimę!
Cukier jest nie dobry najlepiej dać paszę. Otóż nie moi drodzy, nie po to pszczelarz robi sam ule, drobny osprzęt np ramki, wytapia wosk, by z 1 strony oszczędzić a z drugiej 2 razy tyle przepłacać za zimowe karmienie pszczół.

_________________
przepisy na pyszne sałatki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 28 sierpnia 2016, 10:29 - ndz 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Marcinek pisze:
JM, czy Ty masz kompleksy? Wszystkie trzy? Niźszości.
Ten typ tak ma. Wystarczy poczytać jego posty. Zresztą, jeszcze paru innych, podobnych mu "debeściaków" mocno się udziela - a raczej "jedzie" po Tobie. To takie podwórkowe cwaniaki co to pod swoim trzepakiem mogą wszystko. Na trzepaku w innym osiedlu są grzeczni, mili i ułożeni. To taki typ, który myśli o sobie, że jak ma pszczoły i coś tam o nich wie, to inni mogą mu co najwyżej buty wyczyścić. Dlatego albo olej ich albo nie dyskutuj bo nie przekonasz. Wiedzą najlepiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 28 sierpnia 2016, 11:29 - ndz 

Rejestracja: 05 lipca 2016, 20:59 - wt
Posty: 180
Lokalizacja: Warmia
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Lidzbark
Nawet 2,44 zł/kg to dla mnie promocja, przy obecnych cenach 3 zł/kg. Nie bądź złośliwy z tą kwotą 180 zł zakupów. Jak jesteś singlem lub mieszkasz kątem u mamusi to może wydajesz tak małą kwotę na produkty codziennego użytku.

JM pisze:
AntoniRymsza pisze:
Jeśli za bon kupujesz cukier to tak jak piszesz 2,44 co i tak jest tanio w porównaniu do ostatnich cen cukru. Jeśli za bon kupisz inne produkty codziennego użytku długiego okresu ważności /które i tak kupujesz typu chemia, słodycze, sprzet agd..../ to masz cukier po 2,19.

A jak nakupisz tych innych produktów codziennego użytku za 180 zł. to za resztę, czyli ten bon za 20 zł, możesz kupić cukier okazuje się całkiem za darmo.
To jest dopiero promocja!!!

Taka ta Twoja kalkulacja.

_________________
przepisy na pyszne sałatki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 28 sierpnia 2016, 13:38 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
AntoniRymsza pisze:
Nawet 2,44 zł/kg to dla mnie promocja,...

No i zgadza się, ale nie 2,19. Bo po 2,19 to owszem, jest tani cukier, ale zmieszany z innymi produktami już niekoniecznie tanimi. I tak jak jak napisałem wcześniej, można było mieć nawet za darmo 8 kg cukru, pod warunkiem dołączenia do niego innych produktów za 180 zł.
Przynajmniej tak ja to widzę.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 28 sierpnia 2016, 14:16 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
w lidlu macie cukier na "promocji" po 1,99zł/kg pod warunkiem że do każdego kg kupicie wodę NG za 1,7, jakiś serek co im nie schodzi i jeszcze coś tam, to jest dopiero promocja oszczędzanie przez wydawanie jak to się jakiś bank reklamował

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 28 sierpnia 2016, 16:21 - ndz 

Rejestracja: 05 lipca 2016, 20:59 - wt
Posty: 180
Lokalizacja: Warmia
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Lidzbark
Do prokuratury idźcie do sanepidu zgłoście swoje insynuacje! Cukier zmieszany z czymś innym, chyba z waszą głupotą. Nikt nie każe kupować tańszego cukru w Lidlu możecie karmić 2 razy droższą paszą.

_________________
przepisy na pyszne sałatki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 sierpnia 2016, 10:44 - pn 
Tak się zastanawiam nad tym tematem. Pokazujecie ceny cukru.
Niektórzy płaczą - aczkolwiek słusznie bo cena cukru zawsze idzie na jesień w górę tak jak paliwo.
Ten co ma dużo uli - na pewno zaboli kiedy portfel szybko chudnie.

Ci co byli przezorni i zakupili wcześniej śmieją się tym co muszą kupować teraz.

Cena cukru spanie - zapewne - w październiku (koniec października).

AntoniRymsza pisze:
Do prokuratury idźcie do sanepidu zgłoście swoje insynuacje! Cukier zmieszany z czymś innym, chyba z waszą głupotą. Nikt nie każe kupować tańszego cukru w Lidlu możecie karmić 2 razy droższą paszą.

Jest to dozwolone. W sklepach Niemieckich jest dopisek, że zawiera tyle a tyle słodzika. U nas jeśli nie przekroczy jakiejś tam proporcji - dalej jest cukrem a producent (pakujący) nie musi o tym informować.
Z tego co mi powiedzieli - Lidl coś dosypuje (nawet o tym było na tym forum)
Moje proste doświadczenie to potwierdza.

Jeśłi nie - to czemu kupujecie droższy cukier? - Lidla ma znakomitą cenę.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 sierpnia 2016, 11:32 - pn 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Nie pleć w kółko z tymi słodzikami. Słodziki są kilkadziesiąt razy droższe niż cukier ( licząc kg/kg) , ale kilkaset razy słodsze. Nie ma żadnego sensu ekonomicznego mieszanie cukru ze słodzikiem. Słodziki zastępują cukier bo dla osiągnięcia tego samego efektu smakowego są tańsze - a to zupełnie co innego . Jedynym dodatkiem do cukru ( ale tylko pudru) jest skrobia jako antyzbrylacz, dlatego warto mielić cukier zamiast kupować puder, ale i od skrobi pszczoły nie padają , zwyczajnie jej nie trawią. Słyszałeś więc ,że gdzieś dzwonią , tylko nie bardzo wiesz gdzie i co. Cukier różni się tez metodami produkcji i w pewnych sytuacjach może zawierać więcej jonów sodu (Na+), dlatego warto kupować polski cukier bo ten jest produkowany jest metodą wapienną ( Ca) . Sód szkodzi pszczołom , a ewentualna zawartość wapnia tworzy nierozpuszczalne zawiesiny ( myślę że również w postaci piany w czasie kręcenia syropu)
Kupuję najtańszy cukier i nie ma w tym żadnego ryzyka. Karmiłem nawet cukrem kubańskim w czasach współpracy krajów socjalistycznych ( my wam węgiel , wy nam banana) i ten był najdrobniejszy i najbardziej żółty bo z całą pewnością trzcinowy - w sklepach nie miał wzięcia i poszedł do pszczelarzy, w płóciennych workach z czerwoną gwiazdą oczywiście. Lidl czy biedra nie sprzedaje fałszowanego cukru bo to przestępstwo i w ich ogromnej skali są inne możliwości zarobku, czy uzyskiwania wysokiej marży.
Na forum było kiedyś głośno o domieszaniu soli z cukrem, ale to mógł zrobić tylko jakiś matołek na lokalnym ryneczku i taki bandytyzm ma krótkie nogi.
Przestań pleść co Ci ślina na język przyniesie , zachowuj rozsądek , jak na pszczelarza ( a nie starą babę) przystało .
pozdrawiam
sugar manio


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 sierpnia 2016, 11:42 - pn 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 842
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Marcinek, Albo jesteś kłamcą albo głupkiem. W Polsce każdy dodatek do żywności musi być wyszczególniony na opakowaniu a substancje uczulające dodatkowo wyróżnione. Nie trzeba być prawnikiem ani pracować w spożywce. Wystarczy użyć googla.
Lepiej idź zawiadamiać producentów napojów jak ich towar ustawiany jest w sklepach zamiast zawracać tu głowę poważnym ludziom.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 sierpnia 2016, 11:47 - pn 

Rejestracja: 07 października 2015, 22:47 - śr
Posty: 309
Lokalizacja: Poland
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: opolskie
szkoda że nie uwzględnili dodatków jakie były ostatnio w Morlinach i Krakusie

papier wszystko przyjmie nawet emisje spalin VW :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 sierpnia 2016, 12:15 - pn 

Rejestracja: 05 lipca 2016, 20:59 - wt
Posty: 180
Lokalizacja: Warmia
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Lidzbark
Cena cukru z Lidla wychodzi jeszcze niższa. Za bon 20 zł dostajesz 30 zł rabatu :-)
Lidl odpowiada na promocję Biedronki i zwiększa wartość bonu rozdawanego swoim klientom. Teraz każdy, kto zrobi zakupy za minimum 100 zł otrzyma nie 20 zł, ale 30 zł na kolejne zakupy. Taki rabat uzyskają także ci, którzy już odebrali bon o wartości 20 zł. :lol:
Dziś kupiłem 38kg cukru za 72 zł Cukier wyszedł 1,89 zł/kg

Bez bawienia się w mniejsze ilości niż całe opakowania:
40 kg cukru po 2,69 = 107,6 zł
40 kg cukru po 2,69 = 107,6 zł
215,2 zł minus 30 zł = 185,2 zł / 80kg = 2,31 zł/kg :pl:

_________________
przepisy na pyszne sałatki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 sierpnia 2016, 12:30 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2286
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
warto zauważyć, że nie wszędzie w Lidlu są takie same ceny...

w Bydgoszczy cukier 2,99
w Warszawie 2,69

do tej pory wydawało mi się, że Lidl i Biedronka mają w kazdym sklepie takie same ceny...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 sierpnia 2016, 12:46 - pn 

Rejestracja: 05 lipca 2016, 20:59 - wt
Posty: 180
Lokalizacja: Warmia
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Lidzbark
Tomi nie w każdym Lidlu jest cukier, w moim np znowu brak. Wykupili. Załapałem się dziś tylko na 4 opakowania.

_________________
przepisy na pyszne sałatki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 sierpnia 2016, 12:53 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
tomi007 pisze:
w Warszawie 2,69

W lublinie również 2,69. kilka dni temu zakupiłem 330 kg. w jednym lidlu uzbierałem 250 kg. bo tylko tyle było w następnym dokupiłem 80 kg. i jestem zadowolony .

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 sierpnia 2016, 15:01 - pn 

Rejestracja: 05 lipca 2016, 20:59 - wt
Posty: 180
Lokalizacja: Warmia
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Lidzbark
Wiesiek kupowałeś wykorzystując bony? Jeśli tak to cukier kosztował 2,31 zł/kg :)

_________________
przepisy na pyszne sałatki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 sierpnia 2016, 18:25 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
AntoniRymsza pisze:
Wiesiek kupowałeś wykorzystując bony

Nie brałem z bonami na następne zakupy.

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 sierpnia 2016, 21:43 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2009, 18:32 - wt
Posty: 2155
Lokalizacja: Płock
W Gostyninie też był po 2,69 ale czy będzie jutro zobaczę bo muszę zrealizować otrzymane bony i dokupić cukru.

_________________
waldek6530


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 sierpnia 2016, 22:53 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Gotowa karma 2.30 wraz z wiaderkiem 40kg które przyda się na miód pewnie każdemu.Oszczędności nie widzę w zakupie cukru ,pracy a i owszem sporo ,ale jak kto lubi

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 30 sierpnia 2016, 11:02 - wt 

Rejestracja: 05 lipca 2016, 20:59 - wt
Posty: 180
Lokalizacja: Warmia
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Lidzbark
Już tu pisano o jakości karmy w tej cenie. Ludzie od kiedy wędlina jest tańsza od mięsa?

_________________
przepisy na pyszne sałatki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 30 sierpnia 2016, 12:14 - wt 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
AntoniRymsza pisze:
Ludzie od kiedy wędlina jest tańsza od mięsa?
inwert to półprodukt


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 30 sierpnia 2016, 12:29 - wt 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
AntoniRymsza, Porównujesz dwa różne produkty, cukier i inwert...jaki to ma sens?

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 30 sierpnia 2016, 12:41 - wt 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
Rob pisze:
cukier i inwert...

cukier to prawie czysta sacharoza, a inwerty mają oprócz cukrów prostych multicukry.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 30 sierpnia 2016, 13:41 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
AntoniRymsza pisze:
Już tu pisano o jakości karmy w tej cenie.


Pisano również o wpływie nocy polarnej na miesiączkowanie pingwinów poparte zbliżonymi argumentami ,kończącym znakiem każdego zdania?.Jeżeli byłoby coś nie halo ,a jest i taka opcja to tysiące uli zakarmionych tym produktem padłoby niewątpliwie a nie słychać o tym, tym bardziej byłoby głośno że duże pasieki na tym pokarmie bazują .Jeżeli przeliczysz na suchą masę to i tak płacę (cą) drożej niż cukier w woreczkach.Jak mi (innym) padnie pasieka z tego powodu i tak jestem (są) w lepszej sytuacji do dochodzenia roszczeń jak ci co karmią cukrem,lecz chyba się zgodzimy ze nie w interesie producentów karmy jest bubel rynkowy ,pomimo że uciekają z jakiegoś powodu ze zwrotem "pasza"na opakowaniach.Takie jest moje zdanie na dziś.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 30 sierpnia 2016, 14:01 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2286
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
pytanie jak udowodnić, że rodziny padły z powodu złej jakosci inwertu - to że np. pokarm w ramkach skrystalizował ? -producent wykreci się że za słaba rodzina, za duże gniazdo, że niewłaściwy termin, że coś kapustnego może kwitlo w pobliżu, że warroza albo inne itd itp...

ktoś tu wcześcniej poruszył juz temat inwertów - do cukru można porównywać takie co mają w składzie tylko glukozę, fruktozę i sacharozę - a te są droższe...

*znowu odbiegamy od tematu - watek dotyczy tylko ceny cukru


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 30 sierpnia 2016, 14:34 - wt 

Rejestracja: 05 lipca 2016, 20:59 - wt
Posty: 180
Lokalizacja: Warmia
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Lidzbark
Tomi pisano pisano o złej jakości inwertu ale dostaniesz argument typu "Pisano również o wpływie nocy polarnej na miesiączkowanie pingwinów"

jino2:
tomi007 pisze:
ktoś tu wcześcniej poruszył juz temat inwertów - do cukru można porównywać takie co mają w składzie tylko glukozę, fruktozę i sacharozę - a te są droższe...
*znowu odbiegamy od tematu - watek dotyczy tylko ceny cukru
:brawo:

Cały czas zaśmiecają temat ceny cukru swoim inwertem.

_________________
przepisy na pyszne sałatki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 30 sierpnia 2016, 14:37 - wt 

Rejestracja: 05 lipca 2016, 20:59 - wt
Posty: 180
Lokalizacja: Warmia
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Lidzbark
Tomi pisano pisano o złej jakości inwertu ale dostaniesz argument typu "Pisano również o wpływie nocy polarnej na miesiączkowanie pingwinów"

jino2:
tomi007 pisze:
ktoś tu wcześcniej poruszył juz temat inwertów - do cukru można porównywać takie co mają w składzie tylko glukozę, fruktozę i sacharozę - a te są droższe...
*znowu odbiegamy od tematu - watek dotyczy tylko ceny cukru
:brawo:

Cały czas zaśmiecają temat ceny cukru swoim inwertem.
Pasza nie schodzi i lobbyści się uaktywniają czy w imię powiedzenia dla świeżo żonatego "Co masz mieć lepiej od nas"

_________________
przepisy na pyszne sałatki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 30 sierpnia 2016, 23:44 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 stycznia 2016, 20:17 - sob
Posty: 875
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: ok. Łukowa
A kto lobbuje dla Lidla?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 31 sierpnia 2016, 10:43 - śr 

Rejestracja: 05 lipca 2016, 20:59 - wt
Posty: 180
Lokalizacja: Warmia
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Lidzbark
U mnie w Lidlu też już podnieśli cenę cukru do 2,99.
Kosut to jest temat dotyczący cen cukru więc się nie dziw, że jak mieli najtańszy cukier to sie o tym pisze. Dla Tesco też tu ktoś lobbował?
Temat w ostatnim miesiącu był już 2 razy moderowany z powodu zaśmiecania go wyższością inwertu nad cukrem. Cały czas rozmowa odbiega od cen cukru. Jak to inaczej określić jak nie
Cały czas zaśmiecają temat ceny cukru swoim inwertem.
Pasza nie schodzi i lobbyści się uaktywniają czy w imię powiedzenia dla świeżo żonatego "Co masz mieć lepiej od nas"

_________________
przepisy na pyszne sałatki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 31 sierpnia 2016, 21:41 - śr 
manio pisze:
Nie pleć w kółko z tymi słodzikami. Słodziki są kilkadziesiąt razy droższe niż cukier ( licząc kg/kg) , ale kilkaset razy słodsze. Nie ma żadnego sensu ekonomicznego mieszanie cukru ze słodzikiem.

Jeśli tak piszesz - to niech tam będzie - jednak jakbyś był tak łaskawy i wyjaśnił mi sprawę mojego "głupiego" doświadczenia będę zobowiązany (może o czymś nie wiem a upieram się przy swoim).
manio pisze:
Przestań pleść co Ci ślina na język przyniesie , zachowuj rozsądek , jak na pszczelarza ( a nie starą babę) przystało .


Ja się dziele tym co sam doświadczyłem oraz to co inni mi podpowiedzieli - a jeśli wiesz lepiej wyjaśnij mi i innym na czym to polega. Tak będzie lepiej i fajniej - jak przystało na brać pszczelarską. :)


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 31 sierpnia 2016, 22:00 - śr 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Pisz o cenie cukru i będzie gitara. Fantazje to w innym ,własnym wątku na ile mod pozwoli i publika wytrzyma . Masz pytania to na PW , znam technologa cukru.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2032 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 41  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Florens i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji