FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 19 kwietnia 2024, 23:12 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 23 grudnia 2016, 22:50 - pt 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
bo lubię, czepiasz się , cytujesz wyrwane z kontekstu słowa udając , że nie rozumiesz o czym piszę . Jeżeli naprawdę nie rozumiesz to chętnie wytłumaczę proszę o kontakt na pw .
Mam dużo cierpliwości i chętnie odpowiem na nurtujące pytania nie powodując przy okazji zadymki .

Powiem tak, jeżeli interpretowane przez niektórych kolegów uregulowania mają zezwalać na korzystanie z pracowni pasiecznej więcej niż jednemu pszczelarzowi , to pytam może trzem ,pięciu ,dziesięciu itd.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 grudnia 2016, 23:23 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
andrzejkowalski100 pisze:
Powiem tak, jeżeli interpretowane przez niektórych kolegów uregulowania mają zezwalać na korzystanie z pracowni pasiecznej więcej niż jednemu pszczelarzowi , to pytam może trzem ,pięciu ,dziesięciu itd.

Ależ Andrzejku nasz kochany...? jeżeli w ogóle nie zabraniają to może korzystać nawet dziesięciu. Pytanie jest czy w ogóle zabraniają.
Twoja odpowiedź "czepiasz się" niewiele wyjaśnia.
Ty jednak twierdzisz że taki przepis, zakaz jest.
Natomiast interpretować że coś jest dozwolone myślę nie ma potrzeby, bo zawsze mnie uczono, że jeżeli coś nie jest obywatelowi zabronione, to jest dozwolone. Odwrotnie natomiast traktowana jest przez prawo władza, co władzy nie jest dozwolone, to jest jej zabronione.

Niedaleko mnie powstała natomiast niedawno myjnia samochodowa i w ramach promocji właściciel użycza jej każdemu chętnemu, korzystają z niej setki kierowców i jakoś im nikt tego nie zabrania? Jadą potem do przeglądu i nikt im nie każe wykazywać się posiadaniem własnej myjni, ważne że samochód jest czysty.

Nie twierdzę, że błądzisz, zapewne masz rację, ale wskaż rzesz wreszcie ten przepis który tego zabrania tego wspólnego korzystania z pracowni, oświeć mnie i innych tu na forum, nie przez pw, będziem zapewne wszyscy wdzięczni.

Wszystko to nie wyklucza sytuacji często spotykanej, że formalnie przepisu nie ma, ale urzędnik wg swojego widzi mi się jednak wymaga. Można z tym walczyć, ale nie wszyscy się na to decydują.

Świątecznie pozdrawiam.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 grudnia 2016, 00:23 - sob 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
JM, zastanawiam się czy pamiętasz co odpowiedział na zaczepki w dyskusji Wojciech Cejrowski posłance Joannie Senyszyn w programie Pospieszalskiego . Jak nie pamiętasz to chętnie przypomnę. :spadaj:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 grudnia 2016, 09:42 - sob 

Rejestracja: 05 grudnia 2010, 21:54 - ndz
Posty: 1492
Lokalizacja: Wołów
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski/dadant
Nie wiem po co tyle zagłębiania i kopania czy jest taki przepis pozwalający przynależeć więcej użytkowników do pracowni czy nie ,skoro u mnie inspektor weterynarii wyraził zgodę na to , to znaczy że nie jest zabronione żadnymi przepisami

_________________
Odkłady pszczele: wielkopolskie i dadant tel.693305282 lub PW


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 grudnia 2016, 11:42 - sob 

Rejestracja: 04 kwietnia 2015, 13:04 - sob
Posty: 194
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Purda
do mojej pracowni dołączył kolega. Jedynym polecenem weterynarza było określenie odpowiedzialności za nieprawidłowości stwierdzone podczas kontroli. Np. stwierdza zaniednania higieniczne- kto na ten moment odpowiada.Podałem jako odpowiedzialnego siebie w 100 %,a miedzy sobą ustalamy te sprawy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 grudnia 2016, 14:00 - sob 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
henry650 pisze:
pracownia ma słuzyc do rozlewania miodu bo nikogo nie interesuje gdzie wirojemy
widać że nie masz pojęcia i nie masz nr sprzedaży bezpośredniej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 grudnia 2016, 14:44 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
andrzejkowalski100 pisze:
JM, zastanawiam się czy pamiętasz co odpowiedział na zaczepki w dyskusji Wojciech Cejrowski posłance Joannie Senyszyn w programie Pospieszalskiego . Jak nie pamiętasz to chętnie przypomnę. :spadaj:

andrzejkowalski100, Zaczepki to bym sądził są z Twojej strony. Ja tylko proszę Cię o poparcie Twoich twierdzeń konkretem.
Też lubię Cejrowskiego, ale on w tym programie na temat pszczelarstwa się nie wypowiadał. Żadnych więc Jego wypowiedzi mi nie przypominaj, co tak "chętnie" chcesz akurat czynić.
Ja prosiłem jedynie o wskazanie tego przepisu zabraniającego korzystania dwóm pszczelarzom z jednej pracowni, który to uparcie twierdzisz, że takowy istnieje. W tym zakresie jakoś nie widzę jednak chęci z Twojej strony.
Ps.
Emotikon "spadaj" zauważyłem, nie zachęca do dalszej rozmowy i nie wróży przyjaznych stosunków w przyszłości.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 grudnia 2016, 15:48 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Zenon, na mój rozum to jest tak jak sprzedajesz hurtem to nikt nie mówi o pracowni a jak chcesz rozlewac to musisz miec pracownie


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 grudnia 2016, 19:43 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 maja 2012, 20:53 - czw
Posty: 286
Lokalizacja: Koło
Ule na jakich gospodaruję: wlkp. ramka 18
Moi koledzy we Francji skupiają się w grupki kilku/kilkunastoosobowe i korzystają z jednej pracowni wspólnie, ale sprzęt tam mają konkretny i wszystko idzie sprawnie. Bardzo żałuję, że my w Polsce nie potrafimy się zebrać dla własnych korzyści. Na razie jednak tylko rywalizujemy ze sobą nawzajem wypasionym sprzętem za grubą kasę a producenci sprzętu i związki tylko się z nas śmieją. Szok.

_________________
Chcesz być szczęśliwy jeden dzień? ? napij się,
Chcesz być szczęśliwy jeden rok? - ożeń się,
Chcesz być szczęśliwy całe życie? ? poświęć się pszczelarstwu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 grudnia 2016, 14:28 - ndz 

Rejestracja: 09 września 2013, 21:57 - pn
Posty: 199
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Nie jest problemem uzyskanie dwóch numerów na jedną pracownię. Trzeba zaznaczyć, że cykle produkcyjne nie będą się pokrywały i po każdym przeprowadzać dezynfekcję sprzętu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 grudnia 2016, 22:32 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
rafalSz pisze:
JM pisze:
rafalSz pisze:
Centralnie, wielokrotnie wystawiałem faktury za usługi w wysokości 1 zł + vat. W związku z tym że jestem "zaprzyjaźniony" z moim US to często to konsultowałem.
Nie wiem jaka bomba musiała by walnąć żeby skarbówka to sprawdzała.

No to niezbyt fortunnie postępowałeś.
Bo jeżeli jak twierdzisz, do sprawdzania potrzebna jest bomba, to po co w ogóle coś wystawiać?
A tak, to jeżeli już ta bomba wybuchnie to Cię mają, bo mają co sprawdzać.


Chodzi mi o sytuację kiedy dwóch pszczelarzy ma umowę użyczenia pomieszczenia, której wartość użyczenia określają na 1 zł. Są zabezpieczeni przed US na 100%.
Tylko pytanie jaki musiał by być powód kontroli relacji pomiędzy pszczelarzami.
Ja wystawiłem kilka tysięcy faktur na usługi o wartości 1 zł i US wielokrotnie sobie to oglądał, zestawienia, bo jak kiedyś chcieli z jednego miesiąca (1400szt) i jak zobaczyli te kartony :haha: . Nigdy nic nie podważyli , chociaż zastanawiali się. A z moją księgową to mieli gorącą linię.



Kolega raczy nie wprowadzac kogos w blad, moze to sie skonczyc dla kogos bolesnie w sensie finansowym. Jest to jawne oszukiwanie i tu kodeks karno-skarbowy przewiduje drakonskie kary. Inaczej bym rozwiazal ta kwestie, pomyslec nalezy. Po za tym nie namawiaj do omijania prawa bo ktos mily moze to zrozumiec jako zachecanie do lamania a to tak czy siak przestepstwo. Ba ksiegowa nawet nie pomoze lepiej pomysl nad doradca podatkowym bo tak szybko nie wyciagna dokumentow a przez 24 godziny skorygujesz bledy?

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 grudnia 2016, 22:58 - wt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Żoną i pracownią pasieczną nie dzieli się z nikim :P

Pozdrawiam,
polbart

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 grudnia 2016, 22:59 - wt 

Rejestracja: 09 czerwca 2014, 20:50 - pn
Posty: 151
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolske
Miejscowość z jakiej piszesz: Inowrocław
Marcinluter pisze:
rafalSz pisze:
JM pisze:
rafalSz pisze:
Centralnie, wielokrotnie wystawiałem faktury za usługi w wysokości 1 zł + vat. W związku z tym że jestem "zaprzyjaźniony" z moim US to często to konsultowałem.
Nie wiem jaka bomba musiała by walnąć żeby skarbówka to sprawdzała.

No to niezbyt fortunnie postępowałeś.
Bo jeżeli jak twierdzisz, do sprawdzania potrzebna jest bomba, to po co w ogóle coś wystawiać?
A tak, to jeżeli już ta bomba wybuchnie to Cię mają, bo mają co sprawdzać.


Chodzi mi o sytuację kiedy dwóch pszczelarzy ma umowę użyczenia pomieszczenia, której wartość użyczenia określają na 1 zł. Są zabezpieczeni przed US na 100%.
Tylko pytanie jaki musiał by być powód kontroli relacji pomiędzy pszczelarzami.
Ja wystawiłem kilka tysięcy faktur na usługi o wartości 1 zł i US wielokrotnie sobie to oglądał, zestawienia, bo jak kiedyś chcieli z jednego miesiąca (1400szt) i jak zobaczyli te kartony :haha: . Nigdy nic nie podważyli , chociaż zastanawiali się. A z moją księgową to mieli gorącą linię.



Kolega raczy nie wprowadzac kogos w blad, moze to sie skonczyc dla kogos bolesnie w sensie finansowym. Jest to jawne oszukiwanie i tu kodeks karno-skarbowy przewiduje drakonskie kary. Inaczej bym rozwiazal ta kwestie, pomyslec nalezy. Po za tym nie namawiaj do omijania prawa bo ktos mily moze to zrozumiec jako zachecanie do lamania a to tak czy siak przestepstwo. Ba ksiegowa nawet nie pomoze lepiej pomysl nad doradca podatkowym bo tak szybko nie wyciagna dokumentow a przez 24 godziny skorygujesz bledy?


W takim wypadku klienci sieci komórkowych dostający od nich telefon za 1 zeta powinni zostać obciążeni podatkiem od prawdziwej wartości telefonu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 grudnia 2016, 23:28 - wt 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Jedno z uregulowań jakże istotnych
polbart pisze:
Żoną i pracownią pasieczną nie dzieli się z nikim :P

Pozdrawiam,
polbart
[/quote]
:brawo: :brawo: Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 grudnia 2016, 23:44 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lipca 2016, 13:43 - czw
Posty: 640
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Konopiska
rafalSz pisze:
W takim wypadku klienci sieci komórkowych dostający od nich telefon za 1 zeta powinni zostać obciążeni podatkiem od prawdziwej wartości telefonu.

Absolutnie nie. Kupując telefon za złotówkę zobowiązujesz się płacić typowo 20-30 zł co miesiąc więcej za abonament przez okres 24 miesięcy. Te same usługi na kartę lub abonament bez telefonu są o tyle tańsze. Przy transakcjach wiązanych, to tak nie wygląda.

Poza tym najlepiej podpisać umowę za 200-300 zł za użyczenie pracowni na okres jednego roku. Odprowadzić od tego podatek z 50 zł. i powinno być OK.

_________________
Pozdrawiam
Sławek
Moje psiaki: http://www.cavaliery.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 grudnia 2016, 23:58 - wt 

Rejestracja: 09 czerwca 2014, 20:50 - pn
Posty: 151
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolske
Miejscowość z jakiej piszesz: Inowrocław
O i właśnie o to chodzi, o tą myśl. Zeta za użyczenie a w umowie inne zobowiązania ( płacenie za media, udział w remontach itp).
Ale Twoją propozycję większej kwoty - urealnionej uważam za lepsze rozwiązanie :thank:

I tak jak Polbart pisze niech każdy wiruje na swoim.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2016, 01:25 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Pomijając prostą czy spiskowa interpretacja obowiazujacych przepisów to osobiście za nic nie dzieliłbym pracowni z kims innym / innym pszczelarzem a tym bardziej z innymi pszczelarzami :kapelan:

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2016, 02:12 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Zdzisław. pisze:
za nic nie dzieliłbym pracowni z kims innym / innym pszczelarzem
Nie zastrzegaj się tak bardzo, bo bywają różne sytuacje.
Może się np. okazać, że ktoś z bardzo bliskiej rodziny postanowi zostać pszczelarzem i co? każesz mu budować osobną pracownię? nie udostępnisz swojej?

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2016, 09:45 - śr 

Rejestracja: 06 lipca 2016, 07:31 - śr
Posty: 81
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Czestochowa
Kolego jak coś to ja będę to załatwiał w okolicach kwietnia.jak do tego czasu nie załatwisz daj znać prześlę Ci wnioski jakie będę musiał złożyć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2016, 10:38 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
JM - im ta druga osoba jest blizszą tym bardziej niechętnie bym ja przyjał do pracowni [z oczywistych względów :wink: ]

Co innego jest dzielic sie wiedza i doswiadczeniem a czyminnym jest ciagłe narazanie sie na wymiane patogenami i nie mówie tutaj o varozie bo tu drogi rozprzestrzeniania sa rozliczne .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2016, 16:29 - śr 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
Zdzisław. pisze:
a czyminnym jest ciagłe narazanie sie na wymiane patogenami
o czym Ty człowieku bredzisz?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2016, 20:46 - śr 

Rejestracja: 03 grudnia 2007, 23:00 - pn
Posty: 335
Lokalizacja: grudziadz
Witam.Ja zaczynając załatwiać formalnosci z WET powiedziałem że wirowenie i rozlewanie miodu będzie odbywac się w kuchni.Na czas wirowania kuchnia jest wyłączona z używania. Sprawdzono i wydano korzystną dla mnie opinię. Oczywiscie miodarka,odsklepiarka,naczynia muszą być własciwe (stal nierdzewna).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 grudnia 2016, 00:26 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
jino2, ja bredze ?
Kolego sympatyczny o roznoszeniu chorób nie słyszałes ?

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 grudnia 2016, 11:42 - czw 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
czasami lepiej ugryść się w język i przemilczeć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 grudnia 2016, 21:53 - czw 

Rejestracja: 09 września 2013, 21:57 - pn
Posty: 199
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
polbart pisze:
Żoną i pracownią pasieczną nie dzieli się z nikim :P

Pozdrawiam,
polbart

Prościej jest mi się złożyć z sąsiadem - dając każdy po połowie bo możemy kupić znacznie lepszy sprzęt niż osobno i korzyść jest obopólna.
Mieszkamy po dwóch stronach drogi i często nasze pasieki (stacjonarne) przeglądamy razem.

Teoretycznie ktoś kto ma większą działkę i ule w dwóch miejscach oddalonych o 100m jest w naszej sytuacji mając jedną pasiekę.

Bez urazy Leszku ale do dzielenia się patogenami w pracowni prędzej dojdzie u dużego pszczelarza, mającego kilka bardziej oddalonych od siebie pasiek, wędrującego za pożytkami i narażonego na różnych "sąsiadów".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 grudnia 2016, 18:59 - pt 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
taki_nick, to se kupcie wspólny sprzęt i go przenoście, ale WET odbiera pomieszczenia i sprzęt. może Wam się uda.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji