FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 26 kwietnia 2024, 10:42 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 04 lutego 2017, 12:30 - sob 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
pisiorek, nie podzielam optymizmu.
Ludzie w sprawie jedzenia zachowują się reagują podobnie jak ćmy nocą na sztuczne światło .
Nie znamy do końca odpowiedzi na takie zachowanie jednak wiemy ,że taka reakcja doprowadza do przedwczesnej śmierci zarówno ćmy jak i człowieka.
Człowiek jest cały czas ogłupiany /reklamy ,media,łatwość dostępu,moda,ogólne przyzwolenie ,naśladownictwo/.
Stało się tak, że uczymy się jak drugiego człowieka wyprowadzić w pole tak po prostu legalnie, w majestacie prawa.
Dodam tylko ,że jak by nie patrzeć to sami to prawo stanowimy.
Totalna niedorzeczność, plusy dodatnie plusy ujemne, powiedział bym pomroczność niejasna.
Wszyscy wiemy ,że kurczaki produkowane w fermach są faszerowane antybiotykami , karmione zatrutymi paszami, traktowane akarycydami. Co z tego ,że wiemy zajadamy się jak małpa kitem.
Powiem więcej karmimy własne dzieci namawiamy do jedzenia.
My pszczelarze w sezonie widzimy na polach jak rolnicy traktują uprawy wielkotowarowe środkami chemicznymi , pestycydami, nawozami sztucznymi. Bywają i tacy co przed pracą kombajnu dosuszają zboże wykonując opryski Randapem. Jak by było mało tego świństwa to po zmieleniu do tej zatrutej mąki dodajemy całą paletę ulepszaczy. Jemy ,podajemy dzieciom ten smaczny zatruty chlebek bo jaki mamy wybór.
Kiedyś pisałem ,że zawsze są dwa wyjścia. Które wybierze człowiek ??
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lutego 2017, 15:02 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2012, 21:40 - sob
Posty: 481
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski 20% reszta 18
Chciałem podziękować mojemu przedmówcy andrzejkowalski100 że wyręczył mnie i wyłożył kawę na ławę rozwijając moją skrótową wypowiedź.
Każda inwestycja przed jej wdrożeniem oprócz biznes plany musi mieć opracowany plan technologiczny a produkty przez nią wytwarzane muszą spełniać z góry określone normy jakościowe. Jednostki kontrolujące nie do końca są w stanie na bieżąco kontrolować jakość tych produktów.
Bardzo dużo zależy od konsumentów czy godzą się na taki stan czy po zauważeniu jakich kol wiek nieprawidłowości informują o tym jednostki kontrolujące. Od nas zależy czy nieuczciwi producenci będą istnieć na rynku czy zbankrutują


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lutego 2017, 17:24 - sob 

Rejestracja: 20 lipca 2011, 18:20 - śr
Posty: 47
Lokalizacja: Dobrcz
Ule na jakich gospodaruję: własne
Tylko że ani właściciel tych potężnych kurników ani urzędnicy nie spędzą tam całego życia ..tylko zmuszeni są żyć wśród smrodu, pyłu ,różnych zanieczyszczeń i skażeń okoliczni gospodarze i wszyscy mieszkańcy !Nie zostawią przecież dorobku całego życia swojego jak i swoich przodków i nie wyniosą się gdziekolwiek..tam też w przyszłości mogą powstać potężne kompleksy różnych hodowli. Ta gmina jest gospodarczo- turystyczna, jak dotąd czysta, przyjazna dla ludzi , dlatego dużo sprowadza się właśnie z tego względu do tej gminy!Teraz co maja zrobić, zainwestowali w miejsce czyste , ekologiczne, chcą wychować swoje pokolenia a tu inwestorzy swojego biznesu taką zagładę im szykują, chcą zniszczyć czyste środowisko!Nikt tu z zawiści ani z zazdrości nie sprzeciwia się stawiania kurników. Każdy ma prawo do inwestycji i zarobku..jednak nie kosztem innych. 1 czy 2 rodziny będą szczęśliwe z tego powodu ,że mają biznes ale unieszczęśliwią i zniszczą zdrowie setkom mieszkańców.Niech powstają kurniki czy inne wieko towarowe hodowle, skoro już muszą być ale oddalone od siedzib ludzkich, tak aby nie nie dręczyły mieszkańców..wtedy będą wszyscy na pewno zadowoleni.

_________________
kaja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lutego 2017, 18:38 - sob 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
andrzejkowalski100, balwro, z całym szacunkiem dla waszych poglądów i być może wyborów konsumenckich. Przekonajcie do swoich tez rencistkę czy też emerytkę z dochodem poniżej tysiąca złotych by przestawiły się na "zdrowe". Wiecie ile wynosi najniższa emerytura wypłacana przez.ZUS? 4(CZTERY) grosze.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lutego 2017, 18:52 - sob 

Rejestracja: 20 lipca 2011, 18:20 - śr
Posty: 47
Lokalizacja: Dobrcz
Ule na jakich gospodaruję: własne
Tak się składa ,że mam b. niską emeryturę, mieszkając na wsi uprawiam działkę, mam swoje nie pryskane warzywa owoce i jajka od kilku kurek na wolnym wybiegu które żyją sobie bez paszy..tylko na ziarnkach i warzywach oraz tym co sobie znajdą. Rozumiem ,że człowiek musi coś jeść i nie ma wyboru jaką żywność kupuje jak ma portfel chudy.Dlatego skoro muszą funkcjonować wielkie fermy to trudno.. ale tak aby nikomu nie szkodziły.Proszę to zrozumieć i szukać sposobu na to aby zatrzymać powstawanie ferm w okolicach domostw ..niech powstają z daleka, gdzie nikomu nie będą zatruwać powietrza.

_________________
kaja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lutego 2017, 19:05 - sob 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3963
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Wujekmiodek,
Jeżeli większość jest przeciw , to można zebrać podpisy dla referendum , odwołać władze ,wybrać nowe i z fermy nic nie wyjdzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lutego 2017, 20:34 - sob 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Rob pisze:
andrzejkowalski100, balwro, z całym szacunkiem dla waszych poglądów i być może wyborów konsumenckich. Przekonajcie do swoich tez rencistkę czy też emerytkę z dochodem poniżej tysiąca złotych by przestawiły się na "zdrowe". Wiecie ile wynosi najniższa emerytura wypłacana przez.ZUS? 4(CZTERY) grosze.


Tu masz odpowiedż na zadane pytanie .

kaziutkap51 pisze:
Tak się składa ,że mam b. niską emeryturę, mieszkając na wsi uprawiam działkę, mam swoje nie pryskane warzywa owoce i jajka od kilku kurek na wolnym wybiegu które żyją sobie bez paszy..tylko na ziarnkach i warzywach oraz tym co sobie znajdą. Rozumiem ,że człowiek musi coś jeść i nie ma wyboru jaką żywność kupuje jak ma portfel chudy.Dlatego skoro muszą funkcjonować wielkie fermy to trudno.. ale tak aby nikomu nie szkodziły.Proszę to zrozumieć i szukać sposobu na to aby zatrzymać powstawanie ferm w okolicach domostw ..niech powstają z daleka, gdzie nikomu nie będą zatruwać powietrza.

Jak by było mało to proszę:
Hieronim pisze:
Wujekmiodek,
Jeżeli większość jest przeciw , to można zebrać podpisy dla referendum , odwołać władze ,wybrać nowe i z fermy nic nie wyjdzie.


A jak byś miał jeszcze wątpliwości to powiem tak. Nie myśl o emerytach oni sobie poradzą pomyśl o swoich dzieciach i ich świetlanej przyszłości , zakłamanej przez drugiego człowieka do granic możliwości .

Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lutego 2017, 23:34 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 stycznia 2016, 20:17 - sob
Posty: 875
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: ok. Łukowa
Andrzeju nie odczytuję Twoich postów ale spróbuj w banicjii może się nadasz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lutego 2017, 02:33 - ndz 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
andrzejkowalski100, co do ferm wyraziłem się jasno, jestem za jak największym oddaleniem ich od skupisk ludzkich, co do martwienia się o emerytów, piszesz bzdury.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lutego 2017, 09:13 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
andrzejkowalski100, piszesz jaki mamy wybór a no taki ze kazdy może uprawiec ziemie i sam sie żywic w czym problem siac zborze nie pryskac ,hodowac kury ,samemu piec chlebek w czym problem?


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lutego 2017, 11:29 - ndz 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
henry650 pisze:
andrzejkowalski100, piszesz jaki mamy wybór a no taki ze kazdy może uprawiec ziemie i sam sie żywic w czym problem siac zborze nie pryskac ,hodowac kury ,samemu piec chlebek w czym problem?


henry
i to są mądre słowa :brawo: :brawo:

Kosut, Rob, z człym szacunkiem , wygląda na to że musicie jeszcze troszkę spoważnieć aby zrozumieć istotę sprawy.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lutego 2017, 12:31 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
andrzejkowalski100, troche z tych zeczy robie ale za mało czasu ,najwazniejsze ze mamy swój miodek i w dodatku w miom terenie niema monokultur to samo z opryskami znikome ilosci


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lutego 2017, 12:45 - ndz 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Andrzeju, nie każdy może hodować, siać i żyć z plonów własnych rąk. Nikt, łącznie z producentami eko, nie obejdzie się bez różnych form chemii rolniczej w produkcji żywności. Możesz puszczać w świat swoje utopijne przemyślenia i "bekać" na lewo i prawo filozofią eko, a nawet możesz dorosłym facetom z których niejeden doszedł z biedy do całkiem dobrego życia pracą własnych rąk, że muszą spoważnieć bo nie myślą tak jak ty. Możesz nawet pisać te pierdoły nie czytając tego co ci napisałem, bo Ty w zapatrzeniu w to swoje egotyczne lustro nawet nie starasz się zrozumieć co ktoś inny napisał tylko bezmyślnie sprzedajesz to co sprzedajesz. Masz kawałek ziemi, jesteś w miarę zdrowy, masz pewnie jakiś tam dochód, tak jak i ja. Są jednak tacy ludzie którzy choćby chcieli to nie mają i nie będą mieć z przeróżnych wcale nie patologicznych względów, bo wystarczy być starym, niedołężnym schorowanym człowiekiem i mieć pecha do rodziny i NIE MA SIĘ WTEDY NIC, takich ludzi są dziesiątki tysięcy... Ciebie i twoich poglądów nic nie zmieni , tyś jak ta żona cezara, zawsze czysty i prawy choćbyś się przespał z obozem legionistów. Tyle, że na zdrowe jedzenie wyłącznie eko mogą sobie pozwoloć na tym świecie syci i bogaci amerykanie i europejczycy i jeszcze jeden kontynent na południu. Większość ludzi nie. Gdy człowiek głodny to zje g...o byle nie z cyjankiem. Pozdrawiam.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lutego 2017, 13:09 - ndz 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
Rob, :okok:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lutego 2017, 13:34 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Rob, racje masz ale duża czesc ma możliwośći tylko im sie nie chce ,bo łatwiej jest kupic gotowce mimo że wiedzą ze tą żywnosc jest nie zdrowa ale to jest takie wygodnictwo

henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lutego 2017, 13:37 - ndz 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Rob, i tym się różnimy. Nie zajmuj się oceną mojej osoby , bo tak się składa ,że nie dysponujesz żadną wiarygodną informacją . To co robisz to wróżenie z fusów. Tak formułowane oceny potwierdzają niedojrzałość adwersarza :bezradny: i nieznajomość tematu.
Piszesz :
Rob pisze:
Tyle, że na zdrowe jedzenie wyłącznie eko mogą sobie pozwoloć na tym świecie syci i bogaci amerykanie i europejczycy i jeszcze jeden kontynent na południu.

i sam nie wiesz co piszesz .
Nie bujaj w obłokach staraj się przyswajać wiadomości ,ze zrozumieniem
pszczoły na pewno zweryfikują twoje możliwości.
Życzę zdrowia i powrotu do merytorycznej dyskusji. Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lutego 2017, 15:54 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
andrzejkowalski100, Z Twoich ostatnich 20 wpisów wynika że jesteś nieskazitelny ,rzekłbym "tknięty palcem bożym" Tak wyprzedzająco wstawię obyś się nie wysilał :głupek ze mnie: :pl: po za tym nie bujaj w obłokach staraj się przyswajać wiadomości ,ze zrozumieniem.temat jest bardzo złożony, możesz nie rozumieć co zrozumiałe ,tym bardziej że często zwracasz się w postach poprzez liczbę mnogą ,wnioskuję że myślenie jednostkowe jest Ci obce i trudno Ci w takiej sytuacji coś mądrego napisać oprócz skrajnych poglądów ,a to akurat nie wymaga inteligencji.
Rob, :brawo: :brawo: :brawo: jak widać totalna skrajność starcza to jedyna objawiona prawda innych nie ma .
henry650 pisze:
Rob, racje masz ale duża czesc ma możliwośći tylko im sie nie chce ,bo łatwiej jest kupic gotowce mimo że wiedzą ze tą żywnosc jest nie zdrowa ale to jest takie wygodnictwo

henry

Ten paradoks dotyczy każdej dziedziny życia ,by to powstrzymać musiałby zatrzymać się rozwój cywilizacyjny.każdy ma wybór i o zgrozo świadomość

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lutego 2017, 16:04 - ndz 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Andrzeju.Zdrowia Ci żeczę, wrogiem nie jestem, poglądy szanuję każdy ma prawo do swoich ale uważam Cię za "myślowego" egoistę niezdolnego do zrozumienia osób myślących inaczej. Ja uważam, że Twój pogląd może być obok mojego, Twoja narracja wskazuje na Twój pogląd jako jedyny właściwy. I wiem co piszę, to że przysłowiowy milion Chińczyków i drugi bogaczy z innych państw spoza mojej listy też stać na ekojedzenie nie sprawia, że pozostałe miliardy będzie na nie stać. Bijesz mnie na.głowę w bujaniu po obłokach a z konieczności całe moje zawodowe życie przeplatane jest nauką. To, że masz jakiś pogląd nie oznacza, że cokolwiek rozumiesz. Pozdrawiam.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lutego 2017, 17:25 - ndz 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1823
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Koledzy, na szczęście na forum jest możliwość zablokowania wyświetlania postów użytkowników którzy piszą brednie. Warto skorzystać z tej opcji :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lutego 2017, 17:46 - ndz 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
E tam, świat jest kolorowy, trzeba się różnić i mieć swoje poglądy i trzeba je wyrażać, Tylko, że trzeba też pamiętać że nasze imperatywy nie muszą być tożsame z imperatywami adwersarzy. Przy czym od razu zaznaczam, że nie mam w tym przypadku na myśli imperatywu w rozumieniu kantowskim.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lutego 2017, 01:09 - pn 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Rob, widzę ,że nie potrafisz merytorycznie przedstawiać swoich racji . Wolisz zajmować się wydawaniem ocen co do mojej osoby .Podobnie kolega bo lubię, tzw. rozwój cywilizacyjny delikatnie mówiąc zawrócił wam w głowach .
Czy ja wam i waszym bliskim bronię jeść zatrute kurczaki. Jedzcie do woli , popijajcie coca-colą jak będzie mało to zapraszam do Mac Donalda.
Nie jestem lekiem na wasze frustracje. Młody człowiek ma prawo inaczej postrzegać świat ,ale też odnosić się z szacunkiem do starszych osób.
Wam tego drodzy koledzy brakuje, może w tym rozwoju cywilizacyjnym brakło zwykłego wychowania.
Życie twoje kolego Rob, szczególnie zawodowe jak piszesz, podkreślasz przeplatane jest nauką ,ale co z tego wynika??
I jeszcze jedna mała uwaga imperatyw może mieć charakter zasad moralnych jak sam widzisz Tobie ich brakuje.
Pozdrawiam :papa: :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lutego 2017, 01:54 - pn 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Ty naprawę myślisz to co piszesz? :załamka: :bezradny: Faktycznie dzieli nas przepaść i nie o wiek mi chodzi. Pozdrawiam.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lutego 2017, 06:47 - pn 
Panowie nie przejmujcie się 8) każdy z nas ma jakieś zboczenie :haha:


Na górę
  
 
Post: 06 lutego 2017, 12:57 - pn 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Prawda :D :piwko: :piwko:

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lutego 2017, 20:30 - pn 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Pod prawdą się podpisuję :brawo: :pijemy:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lutego 2017, 22:22 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
andrzejkowalski100 pisze:
Wolisz zajmować się wydawaniem ocen co do mojej osoby

Tenże natomiast wielce sprawiedliwy, co to nawet maleńkie źdźbło w swoim oku dostrzec potrafi, na żadne oceny nigdy sobie nie pozwola, argumenty wytacza wyłącznie merytoryczne, a to:
andrzejkowalski100 pisze:
...
Nie bujaj w obłokach staraj się przyswajać wiadomości ,ze zrozumieniem
...
z człym szacunkiem , wygląda na to że musicie jeszcze troszkę spoważnieć
...
Tak formułowane oceny potwierdzają niedojrzałość adwersarza
...
rozwój cywilizacyjny delikatnie mówiąc zawrócił wam w głowach
...
Wam tego drodzy koledzy brakuje, może w tym rozwoju cywilizacyjnym brakło zwykłego wychowania.
...
Życie twoje kolego Rob, szczególnie zawodowe jak piszesz, podkreślasz przeplatane jest nauką ,ale co z tego wynika??
...
I jeszcze jedna mała uwaga imperatyw może mieć charakter zasad moralnych jak sam widzisz Tobie ich brakuje.


Ale to tylko kilka wybranych cytatów z ostatniej chwili.
Cała twórczość jest o wiele bardziej imponująca.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lutego 2017, 23:52 - pn 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
JM, mógłbym iść o zakład ,że się kolego odezwiesz. Jak kleszcz się uczepiłeś . :haha:
Jak to pisał kolega każdy ma jakieś zboczenie. :blee:
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2017, 04:23 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
andrzejkowalski100 pisze:
JM, mógłbym iść o zakład ,że się kolego odezwiesz. Jak kleszcz się uczepiłeś . :haha:
Jak to pisał kolega każdy ma jakieś zboczenie. :blee:
Pozdrawiam :pl:
Mógłbyś iść o zakład?...
Czyli jesteś całkiem świadom tego co piszesz i wygląda na to, że czynisz to z premedytacją, jakoby samemu prowokując do czepiania się.
Bo niestety moim zboczeniem jest właśnie napiętnowanie innych zboczeńców, a w szczególności tych zboczonych na punkcie nieustannego pouczania i traktowania wszystkich jak sztubaków i eksponowania przy tym swojego ego, podkreślanego dodatkowo :pl:

Czepiałem się tu już jednego takiego, co to zawsze uważał się za lepszego i wszystkich inaczej uważających traktował z podobną pogardą.
Na przestrzeni ostatnich kilku lat Ty kolego jesteś drugą taką osobą na tym forum, której się "czepiam". Ale to tylko tak profilaktycznie, abyś w swoim zadufaniu nie zaczął przypadkiem powiewać jeszcze chorągiewką np. ONZ.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2017, 10:18 - wt 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Teraz widzę ,jak by mnie żywiciela nie było, to Ty kolego taki sobie mały kleszcz nie miał byś możliwości istnienia .
Pisz na temat i konkretnie, a chorągiewkę zostaw w spokoju. :pala:
Nie wysilaj się bo ci żyłka pęknie, a jak nie potrafisz zająć rzeczowo stanowiska to czytaj, ucz się bo na naukę zawsze jest czas.
Trzymając się tematu muszę powiedzieć ,że możesz stanowić zagrożenie dla lokalnych pszczół.
Pamiętaj ,kto wiatr sieje, zbiera burzę . :papa:
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2017, 11:43 - wt 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
andrzejkowalski100 pisze:
a jak nie potrafisz zająć rzeczowo stanowiska to czytaj, ucz się bo na naukę zawsze jest czas.
:haha: :haha: :roll: oj pszczelarzu, pszczelarzu, przypowieść o belce i źdźble się kłania... wiem, wiem, to ja belki u siebie nie widzę 8) . Pozdrawiam.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2017, 11:46 - wt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4573
Lokalizacja: stare polichno
Uczmy się życia społecznego od pszczół .
Tylko dwie grupy owadów potrafią prowadzić taki tryb życia . Do pierwszej należą wszystkie grupy termitów z rzędu Isoptera , a w drugiej znajdują się pszczoły , osy i mrówki / rząd hymenoptera / . Nas interesują pszczoły , które już 100 mil lat przed pojawieniem się na Ziemi człowieka , potrafiły stworzyć społeczeństwo owadzie , dzięki czemu / prawie w nie zmienionej formie / przetrwały do dzisiaj . Od początku życia w grupach społecznych , uczyły się sztuki porozumiewania za pomocą dotyku , zapachu , dźwięku , wzroku , tańca , wydzielanych feremonów itp. Do dzisiaj tę sztukę życia w rodzinie i porozumiewania się miedzy sobą doprowadziły do perfekcji . Potrafią nawet porozumiewać się zgodnie między sąsiednimi rodzinami , wszczynać alarm w razie niebezpieczeństwa . Od początku naszego istnienia /kiedy pojawiliśmy się w jaskiniach/ , podpatrywaliśmy ich społeczne życie , starając się je naśladować .Nawet nam się to w niektórych momentach udawało . Dzisiaj , mimo że mamy rozum / jak to niektórzy twierdzą / zazdrościmy im tej inteligencji , harmonii rodzinnej , bo sami od siebie nie potrafimy jej wyegzekwować . Jesteśmy jedną wielką , pszczelarską rodziną a żremy się bezustannie miedzy sobą jak pies z kotem . Mieliśmy dyskutować o zagrożeniu dla pszczół i jak zwykle nie potrafimy się skupić na temacie , stając się powoli zagrożeniem nie tylko dla siebie . Niestety , nie dorośliśmy " naszym " pszczółkom nawet do pięt i lepiej niech nie biorą przykładu z tych zarozumiałych "opiekunów" .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2017, 11:59 - wt 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Rob, zawsze pisałem i zdania nie zmieniam uczę się cały czas i tak do końca . Im dłużej przebywam z pszczołami widzę
jaki jestem malutki. Powiem tak żyję z pszczół i żyję dla pszczół .
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2017, 12:21 - wt 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
paraglider, pełna zgoda :brawo:

Dodam tylko, który człowiek zgodziłby się na życie w takiej dyscyplinie i w takim podporządkowaniu.
Nasze ukochane pszczółki. Może dlatego uchodzą za wzór doskonałości.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2017, 13:06 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
andrzejkowalski100 pisze:
Pisz na temat i konkretnie, a chorągiewkę zostaw w spokoju. :pala:
Nie wysilaj się bo ci żyłka pęknie, a jak nie potrafisz zająć rzeczowo stanowiska to czytaj, ucz się bo na naukę zawsze jest czas.
Trzymając się tematu muszę powiedzieć ,że możesz stanowić zagrożenie dla lokalnych pszczół.

A Ty kolego, rzekomo jeszcze uczący się, a mimo tego ciągle niereformowalny i w swoim narcyzmie wszystko najlepiej wiedzący profesorze nauk wszelakich, nadal nie możesz się powstrzymać od pouczania nawet z użyciem :pala: i udzielania jedynie słusznych rad maluczkim.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2017, 13:21 - wt 
https://m.youtube.com/watch?v=mpySwM3hLjs

:wink:


Na górę
  
 
Post: 07 lutego 2017, 13:41 - wt 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Widzę ,że jesteś na etapie narcyzmu wtórnego. Zauważa się wtedy , że własne potrzeby można zaspokajać przy użyciu przedmiotów i innych ludzi.
Zjawisko dotyka ludzi póżnego wieku bardzo często towarzyszą mu Towarzyszu zmiany środowiskowe .
Jak przeszkadza komuś chorągiewka jak się wyraziłeś to ja go :pala:

Życzę zdrowia trzymaj się ciepło . Pozdrawiam :pl:

p.s. pisiorek :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2017, 18:37 - wt 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1823
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Proponuję Wam po prostu zablokować w swoim profilu posty użytkowników którzy piszą głupoty (opcja "dodaj do wrogów"). Ja to zrobiłem i forum jest znacznie czytelniejsze. Nie marnuje się czasu na czytanie tego jak ktoś kogoś obraża. Szkoda życia. Osoba która wprowadza bałagan i nikt jej nie bedzie czytał, w końcu zacznie dyskutować sama ze sobą.
Poza tym pytam się GDZIE JEST ADMINISTRACJA I MODERATOR? Jestem uczestnikiem wielu forów i z tym problemem naprawde łatwo sobie poradzić właśnie przez moderację, czasowe zablokowanie użytkownika itp. To jest naprawde proste. I nie mylić tego z cenzurą.
I tak jest lepiej po tym jak poprzedni admin sam się zbanował, ale do ideału jeszcze daleko.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2017, 19:04 - wt 

Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 21:56 - pt
Posty: 959
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: dadant
A no właśnie, ostatnio coś Barciaka nie widać


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2017, 21:01 - wt 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
astroludek, Odnowiciel,
o co wy takie chłopy zgorszone po prostu wymiana zdań więcej luzu . :haha:
Macie wybór nie zaglądać. Sprawa sama się wyjaśni i tyle na temat .
Jak by moderator reagował na każde wasze i innych zachcianki to forum byłoby w odstawce .
Tak żyje i ma się dobrze. :jupi:
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lutego 2017, 13:18 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
znalazłem ciekawy fragment artykuły pasjący do tego wątku (źródło Pasieka 04/2012)

"Woda pobierana przez pszczoły

Bardzo ważnym zagadnieniem przy wyborze lokalizacji pasieki jest dostępność i jakość naturalnych źródeł wody lub lokalizacja i konstrukcja poideł. Teoretycznie woda pobierana przez pszczoły nie ma prawa skazić miodu.

Czy na pewno? Pamiętajmy, że woda pełni kilka funkcji w rodzinie pszczelej, m.in. służy do termoregulacji i utrzymania odpowiedniej wilgotności środowiska ulowego. Jest transportowana w ten sam sposób co nakrop (w wolu). Woda ma więc kontakt z tymi samymi „cysternami” (wola robotnic) i „zbiornikami magazynowymi” (komórkami plastra), w których może być innym razem nakrop, a w komórkach następnie dojrzały miód.

Co prawda, komórki plastra nie pełnią de facto funkcji magazynowej dla wody przynoszonej do ula (pełnią je wola pszczół), ale są wykorzystywane do jej odparowywania dla termoregulacji gniazda. Fakt ten w warunkach wyjątkowo wysokich temperatur może przyczyniać się do wzrostu koncentracji zanieczyszczeń z wody na ściankach komórek. Pomijam tu całkowicie aspekt jakości mikrobiologicznej wody pobieranej przez pszczoły, a chciałbym zwrócić uwagę na ryzyko związane z innymi zanieczyszczeniami.

Przykładem takiego skażenia niech będzie historia dużej pasieki z Krajny (pogranicze Wielkopolski i Pomorza), gdzie kilka lat temu odbiorca hurtowy po badaniach zakwestionował i zwrócił ponad tonę miodu. Okazało się, że miód zawierał niedozwolone, bardzo specyficzne substancje probiotyczne i specyficzne antybiotyki. Po żmudnych poszukiwaniach ustalono, iż zanieczyszczenie pochodziło z fermy drobiu, a dokładniej z poideł zewnętrznych.

W wodzie aplikowano probiotyk zmieszany nielegalnie z antybiotykiem. Co jeszcze bardziej zaskakujące, dla pszczelarza ferma była teoretycznie poza zasięgiem lotu efektywnego pszczół (ponad 1,5 km), a kilkaset metrów od pasieki był duży staw. W przypadku wody duże znacznie odgrywa jej temperatura, ale również skład mineralny i odczyn, a w tym konkretnym przypadku zapewne nie bez znaczenia były warunki pogodowe i zapach wody w poidłach."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Marco, ssarna i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji