FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 16 kwietnia 2024, 19:34 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 579 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
Post: 24 marca 2017, 21:27 - pt 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Kosut - siejąc wiatr zbierzesz burzę. Wypowiadając się ostro pamiętaj, że zawsze może znaleźć się ktoś ostrzejszy. Krytykując kogoś pamiętaj, że może znaleźć się jego obrońca - dlatego miej argumenty dla krytyki. Waż słowa i nie pleć trzy po trzy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 marca 2017, 21:38 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
roman2, Taa..taa trzeba obserwowac ministra od "szopy" i jak przyjdzie ta chwila to paluszek na relikwie :haha:

Bądżmy powazniejsi - chciał zle /chciał dobrze :?: a wyszło jak zwykle :pala:

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 marca 2017, 22:31 - pt 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Mamy wreszcie normalność ale są tacy, dla których normalność jest problemem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 marca 2017, 22:39 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
vega, w jakim/jakich obszarach ?

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 marca 2017, 22:55 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 listopada 2016, 14:38 - ndz
Posty: 227
Lokalizacja: Mazowsze, południowe okolice W-wy
Ule na jakich gospodaruję: klasyczny stojak wlkp + 1wz
Miejscowość z jakiej piszesz: Łazy, pow. piaseczyń
https://www.youtube.com/watch?v=j6I8gYGVSU8

_________________
Pozdrawiam,
Leonard


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 marca 2017, 23:33 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lipca 2014, 19:52 - śr
Posty: 22
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
http://www.wykop.pl/artykul/app/3663761 ... -istnieje/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 marca 2017, 00:23 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 stycznia 2016, 20:17 - sob
Posty: 875
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: ok. Łukowa
vega pisze:
Kosut - siejąc wiatr zbierzesz burzę. Wypowiadając się ostro pamiętaj, że zawsze może znaleźć się ktoś ostrzejszy. Krytykując kogoś pamiętaj, że może znaleźć się jego obrońca - dlatego miej argumenty dla krytyki. Waż słowa i nie pleć trzy po trzy.

Vega nie mając argumentów nie zaczynał bym dyskusji. Ty tak robisz?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 marca 2017, 01:21 - sob 

Rejestracja: 02 lipca 2012, 21:20 - pn
Posty: 184
Lokalizacja: mazowieckie/świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski
Ten minister to jedna z najbardziej obrzydliwych osób w polityce:
-wycinka drzew
-strzelanie do bażantów
-nazwanie nieruchomości wartej 500 tys stodołą,
Na koniec dla mnie najbardziej bulwersujące dwudniowe wyjazdowe posiedzenie NFOŚiGW, które miał opłacić sam Szyszko kosztowało 40 tys za które zapłaciliśmy wszyscy. Na same napoje i alkohol poszło 2,5 zł! Pycha kroczy przed upadkiem, ale cieszmy się że rząd ma takich "reprezentantów" szybko ich na taczkach wywiozą :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 marca 2017, 08:30 - sob 

Rejestracja: 13 kwietnia 2012, 22:42 - pt
Posty: 289
Lokalizacja: Bolesławiec
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie 12 r.
Jasne.Lepsi byli przecież ci od kamieni kupy z sowy.Razem z przyjaciółmi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 marca 2017, 08:57 - sob 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1216
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
wertical pisze:
Na same napoje i alkohol poszło 2,5 zł!

Za taką sumę to chyba tylko herbatkę Sobie zafundował !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 marca 2017, 09:11 - sob 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Zdzisław - normalność mamy teraz choćby w sprawie wycinki drzew.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 marca 2017, 09:23 - sob 
vega,
kolego zalezy co dla kogo jest normalne ? dla adolfa 3 rzesza byla normalna . kiedys niewolnicwo i traktowanie ludzi w straszny sposob bylo normalne . takich przykladow jest tysiace .sa tacy co bzykaja sie grupowo na kupe i tez uwazaja ze to jest normalne :shock: :mrgreen: , sa i tacy dla ktorych 2 facetow to malzenstwo i mozna im pozwolic adoptowac dzieci :thank: .normalnie jest normalnie ...he , pewnie ze normalnie ??? hej

ps .cale zycie z wariatami...


Na górę
  
 
Post: 25 marca 2017, 09:42 - sob 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
pisiorek pisze:
vega,
kolego zalezy co dla kogo jest normalne ? dla adolfa 3 rzesza byla normalna . kiedys niewolnicwo i traktowanie ludzi w straszny sposob bylo normalne . takich przykladow jest tysiace .sa tacy co bzykaja sie grupowo na kupe i tez uwazaja ze to jest normalne :shock: :mrgreen: , sa i tacy dla ktorych 2 facetow to malzenstwo i mozna im pozwolic adoptowac dzieci :thank: .normalnie jest normalnie ...he , pewnie ze normalnie ??? hej

ps .cale zycie z wariatami...
Pisiorek - właśnie tak jak napisałeś. Podpisuję się pod tymi słowami. Dla mnie normalnością jest to, że jesłi mam drzewo w działce, które z jakiegoś powodu jest mi niepotrzebne albo przeszkadza to biorę piłę i go wycinam. Jednak są też tacy, którzy w takim przypadku myślą, że należy zapytać kogoś o zgodę, może urzędnika z gminy? A może teściową? Podkreślam - moja działka, moje drzewo, moja decyzja. Jeśli są tacy dla których to nie jest normalna kolej rzeczy to tylko współczuję.
ps. Pisiorek, dodam tylko, że poprawiłeś mi humor :piwko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 marca 2017, 09:48 - sob 
vega,

ale przeciez mozna bylo dawniej wyciac ,zglaszales przychodzili dawali zgode trza bylo posadzic cos w zamian i tyle . ja nie twierdze ze na swoim powinien byc calkowity zakaz . chodzi mi tylko o to ze zrobiono ogromna szkode przyrodzie tym debilnym przepisem .ludzie wycieli wiele drzew ,skozystali na tym zlodzieje drewna itd . tylko o to mi chodzi , na wiejskiej powinni zasiadac madrzy ludzie bo reprezantuja ponad 40mil narod . tej normalnoci tam nie widze ... nie odbieraj mojego wpisu jako atak bo ja nie jestem takim czlowiekiem ,zartuje robie jaja ale zlosliwy i chamski nigdy nie chce byc...

ide do pasieki 8)


Na górę
  
 
Post: 25 marca 2017, 10:05 - sob 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
pisiorek pisze:
nie odbieraj mojego wpisu jako atak bo ja nie jestem takim czlowiekiem ,zartuje robie jaja ale zlosliwy i chamski nigdy nie chce byc...
Kogo jak kogo ale ciebie akurat o to nigdy nie podejrzewałem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 marca 2017, 10:53 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
vega, Taaa..taaa kiedys tez było normalnie za czasów przewodniej siły narodu-do momentu wprowadzenia kartek :oops:

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 marca 2017, 20:03 - sob 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Zdzisław - a co ma piernik do wiatraka - jeśli pozwolisz, że tak zapytam?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 marca 2017, 21:48 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
vega, To przeciez oczywiste odniesienie do Twojego Kolego pojmowania "normalnisci" .

Samo okreslenie jest pojęciem wzglednym ,jakimi treściami je wypełnimy to juz zalezy od naszych..... no właśnie czego? :oczko:

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2017, 00:31 - ndz 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
A mnie się wydaje ,że pan minister Szyszko traktuje nasz kraj jak prywatny folwark, robi co chce .
Swoją drogą zastanawiam się dlaczego PiS w sprawie odwołania pana ministra nie uwzględnił słusznych postulatów opozycji.
Notowania poszybowały by w górę a nie w dół . Trzeba być wyczulonym na głosy wyborców nie tylko przed samymi wyborami ale i w trakcie sprawowania rządów. Oby się to nie skończyło z ręką w nocniku. :haha:
I jeszcze jedna sprawa tu nie chodzi o drzewa w lesie. Gospodarka leśna to inna inszość.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2017, 08:52 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
Pan minister wie co robi ! chwała mu za tą ustawę ! andrzejkowalski100, kolego ty jesteś zwyczajnie nawiedzony .
Obrazek

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2017, 09:17 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
robik pisze:
Marcinluter pisze:
Jednak przychylam sie do art. 21 konstytucji o tzn swietym prawie wlasnosci. Z ciekawosci, jakieje przepisy ustawy zasadniczej ma Pan na mysli? Jezeli chodzi o zapis z art. 1 stanowiacym, iz RP jest dobrem wspolnym to powiem ze w/w art 21 podpowiada ze wlasnosc prywatna nie moze byc podwazana - wlacznie z dzedziczeniem.


Dla zrozumienia...:

Art. 21.

Postanowienia tego artykułu dotyczą zasad ustroju gospodarczego, zaś odrębne potraktowanie tej
problematyki, poza przepisami art. 20, tłumaczyć należy jej specyfiką. Wynika to z przedmiotu
uregulowań, które dotyczą kluczowej w sferze ustroju gospodarczego kwestii, jaką jest własność.
Artykuł 21 dotyczy prawnej ochrony własności, jak również uznania prawa jej dziedziczenia. Własność
w tym artykule została potraktowana bardzo szeroko, a więc bez rozróżniania kto jest jej podmiotem.
Wszelka zatem własność podlega ochronie państwa, zarówno ta, która służy celom produkcyjnym, jak też
ta, która ma zaspokajać osobiste potrzeby właściciela i jego rodziny. Także i prawo dziedziczenia zostało
potraktowane w sposób bardzo szeroki, bez precyzowania zasad dziedziczenia, którą to problematykę
mają regulować ustawy zwykłe. Przepisy art. 21 określają kierunki rozwoju prawa cywilnego, a głównie
regulacji w zakresie prawa spadkowego.
Zagwarantowanie prawa własności nie oznacza bynajmniej, że jest ona nienaruszalna. Mogą wszak
zaistnieć sytuacje, w których niezbędna jest zmiana właściciela. Konstytucja przewiduje sytuacje tego
rodzaju i dlatego nie wyklucza i nie zakazuje dokonywania wywłaszczenia mienia. Jest to dopuszczalne, o
ile zostaną spełnione dwa podstawowe warunki. Pierwszy z nich to wywłaszczenie na cele publiczne, a
więc podyktowane interesem publicznym, np. w toku budowy autostrad. Drugi zaś warunek to wypłacenie
słusznego odszkodowania. Stąd szukanie porozumienia z dotychczasowym właścicielem, który też nie
może zgłaszać nieuzasadnionych, czyli wygórowanych stawek odszkodowania.
Tak więc na podstawie art. 21 katalog zasad ustroju gospodarczego został wzbogacony o ważne
prawo służące ochronie własności i prawu jej dziedziczenia.






Warto zapoznać się z Art.9 oraz Art.91 no i oczywiście CETA to może da trochę do myślenia gdzie swoich spraw będzie można dochodzić przed sądami arbitrażowymi... To nie są nasze Sądy :wink:


:haha:

A kolega zna procedure? Oczywiscie do miedzynarodowki mozna sie udac ale jakim kosztem :haha: :haha: :haha: . No ale kto bogatemu zabroni.

Pozdrawiam

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2017, 09:51 - ndz 

Rejestracja: 03 grudnia 2012, 20:56 - pn
Posty: 405
Lokalizacja: Warmia
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadant
wertical, Kosut, O co chodzi z tymi bażantami? W czym problem?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2017, 10:05 - ndz 

Rejestracja: 02 lipca 2012, 21:20 - pn
Posty: 184
Lokalizacja: mazowieckie/świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski
Chodziło mi oczywiście o 2,5 tys zł, ale pisałem w nocy z telefonu więc przepraszam:) Dla mnie to po prostu kradzież publicznych pieniędzy, a szyszkodnik jako prawdziwy "polak-katolik" wyrywkowo dobiera przykazania i dla niego nie jest to złodziejstwo. Jeżeli chodzi o bażanty to zostały wyhodowane tylko po to, aby przy pierwszym locie dostać kulkę od naszego "Ministra Ochrony Środowiska". Ogólnie polowania akceptuję tylko do zdobycia pożywienia, a obstawiam, że z kolegami tych 500 ptaków nie zjedli.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2017, 10:14 - ndz 

Rejestracja: 03 grudnia 2012, 20:56 - pn
Posty: 405
Lokalizacja: Warmia
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadant
Ale w czym przewinienie ministra z tym odstrzałem bażantów skoro jak sam piszesz zostały wyhodowane w celach łowieckich?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2017, 10:19 - ndz 

Rejestracja: 02 lipca 2012, 21:20 - pn
Posty: 184
Lokalizacja: mazowieckie/świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski
Według moich przekonań nie wolno zabijać dla sportu i zabawy. Dla Ciebie nie ma w tym nic dziwnego, a ja tego nie akceptuje i tyle. Nie mam problemu z zabiciem, kury, krowy czy świni, ale robię to tylko dla pożywienia dla siebie i rodziny. Jesteśmy częścią przyrody, a nie jak mówi jeden z polityków, że "jesteśmy Panami".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2017, 10:41 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Chodzi o etyke [nawet ta łowiecką] czym innym jest strzał do bazanta zaadoptowanego w srodowisku a czym innym jest strzał do ptaka w locie który został przed momentem wyrzucony z klatki .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2017, 11:38 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 listopada 2016, 14:38 - ndz
Posty: 227
Lokalizacja: Mazowsze, południowe okolice W-wy
Ule na jakich gospodaruję: klasyczny stojak wlkp + 1wz
Miejscowość z jakiej piszesz: Łazy, pow. piaseczyń
Zdzisław. wertical
Czy równie surowo ocenialiście byłego Prezydenta nazywanego "Gajowym". O jego "działalności" w tym zakresie, media nie informowały w tak obrazowy sposób.

_________________
Pozdrawiam,
Leonard


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2017, 12:02 - ndz 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Gajowy był swój chłop i każdy kto ocenia go źle jest zacofany.

Nie ma sensu kopać się z koniem. Są Andrzej i jemu podobni - będą psioczyć, że im sąsiad drzewa powycinał bez ich zgody i trzeba się przyzwyczaić, że tacy ludzie też są. Najważniejsze to nauczyć się z nimi żyć. Można ich ignorować i mieć święty spokój (robiąc swoje - np. lotkować matki - co według nich jest barbarzyństwem). Można też z nimi dyskutować i próbować ich przekonać dając im pożywkę i przeświadczenie, że są potrzebni a to co krzewią jest bardzo ważne - choć tak naprawdę jest złe i nikomu nie potrzebne. Motywacje mają często polityczne - gdy swój pozwala to bardzo dobrze bo wolność, równość i demokracja. Kiedy nie swój to antyeuropejski i zacofany a w dodatku walczy z państwem prawa. Hipokryci więksi niż politycy - bo tamci mają w hipokryzji swój interes zaś ci maluczcy - nie. Ja olewam poglądy Andrzeja i jemu podobnych w tym temacie - wycinanie prywatnych drzew, które nie są pomnikami przyrody, nie rosną na terenach objętych ochroną itp zawsze będę uważał za ŚWIĘTE PRAWO WŁASNOŚCI. Jeśli Andrzeju tego nie pojmujesz to twoja sprawa - zamieszkaj w kurnej chacie i jedz korzonki bo to zdrowe, ekologiczne i nie szkodzi przyrodzie. Powodzenia życzę i pamiętaj by unikać samochodów bo to najszkodliwszy ze szkodliwych wynalazek ludzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2017, 14:49 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2009, 15:51 - ndz
Posty: 2941
Lokalizacja: Białaczów, łodzkie
Ule na jakich gospodaruję: warsz. posz. wklp korp
wszystło ładnie pięknie ale idąc tokiem rozumowania ekooszołomów, jeśli nie będę mógł wyciąć drzewa które posadziłem na mojej działce, wtedy kiedy ja chcę, tylko będzie potrzebna zgoda urzędnika do czego to doprowadzi? Bo dla mnie to oczywiste, lat temu x mój ojciec, wcześniej dziadek sadzili drzewa na naszej działce, ja też pomagałem w tym procedzerze. A od kiedy weszła durna ustawa że trzeba pozwolenia na wycinkę? przestaliśmy sadzić. Bo po co sobie kłopot robić, jeśli ktoś chce i ma czas niech spaceruje do urzędu, czeka na orzeczenie, wizytę czy co tam, nawet w sprawie puszczania własnych gazów, ale większość normalnych ludzi nie ma na to ani czasu ani chęci.
Więc jeśli nie będzie pozwolenia na wycinki to nie będzie i więcej drzew, jedynie będzie to co jest, bo jak wytniesz to posadzisz, ale będziesz mądrzejszy na przyszłość i nie posadzisz następnego bo to będzie kłopot.

_________________
"Bo pszczelarz jest dla pszczół, nigdy pszczoły dla pszczelarza"

Pozdrawiam Wszystkich, którzy kochają pszczółki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2017, 15:00 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
vega, zgadza sie a ci kturzy najwiecej krzycza to koło domu nie maja ani jednego drzewa tylk tuje bo kto im bedzie grabił liscie ? itd najpierw niech nasadza u siebie drzewa a puzniej niech pierdziela smutasy


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2017, 15:06 - ndz 
Pawełek., nie wiem jak w twojej gminie ? u nas nie bylo problemu ,zglaszales do 2 tyg bylo zalatwione i pila w ruch .

henry650, drzewa swietnie sie same rozsiewaja nie ma zadnej potrzeby by cokolwiek sadzic .wystarczy pozwolic im rosnac :P .tylko tyle albo az tyle. dyskutujcie i przepychanka niech trwa :pala: :haha: andrzej dobrze wiedzial ze ten temat pozwoli na wyrzycie sie do granic mozliwosci .hej

ps ,gdyby nie bylo na swiecie ekologow ktorych tak nienawidzicie to wszedzie by byla pustynia , bo ludzie zachowuja sie jak dziadeczki z lidla co kudlaty wkleil film :haha: banda oszolomow hehe :mrgreen:


Na górę
  
 
Post: 26 marca 2017, 15:10 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
pisiorek, chyba nie znasz sie na roslinnosci bo jak masz trawnik wykoszony to nie bardzo widze zeby sie cos samo wysiało ,a po drugie zadałem wiele pytan i były bez odpowiedzi czyli brak argumentów do dyskusji i dyskusja staje sie jałowa jak to ze nikt nie ma prawa wczodzic do czyjejs sypialni



henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2017, 15:12 - ndz 
henry650 pisze:
pisiorek, chyba nie znasz sie na roslinnosci bo jak masz trawnik wykoszony to nie bardzo widze zeby sie cos samo wysiało ,a po drugie zadałem wiele pytan i były bez odpowiedzi czyli brak argumentów do dyskusji i dyskusja staje sie jałowa jak to ze nikt nie ma prawa wczodzic do czyjejs sypialni


kazdy ciagnie w swoja stone i widzi to co mu pasuje . nie bylo wiekszego problemu z poprzednia ustawa ,mozna bylo wyciac nikt nikomu nie zabranial .
nie lubie sie przepychac w forumowym szumie , argumentow mam duzo ale jest takie powiedzenie .
; chcesz miec racje ? czy chcesz miec dobre relacje ?
ja wole odpuscic ,nie mam zamiaru nikomu tu wchodzic w droge.


Na górę
  
 
Post: 26 marca 2017, 15:20 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
pisiorek, to odpowiedz tylko na jedno pytanie wolisz wyciac i posadzic kiedy chcesz czy chodzic czapkowac czekac na łaske zeby wyciac i nie sadzic bo poco ? ja miałem juz takie przypadki czas naglił z praca a ja czekałem i przyszedł duren bo inaczej nie moge nazwac i mowi ze szkoda bo ładne i gdyby juz nie był zrobiony wykop to przypuszczam ze nie dostałbym zezwolenia ale gosciu dostał pare głosniejszych argumentów i dał zgode oraz szybko sie ulotnił z mojej posesji,tak samo jak mam chore drzewa to nie bede chodował robali zeby m zjadały nastepne tylko scinam chore


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2017, 15:28 - ndz 

Rejestracja: 03 grudnia 2012, 20:56 - pn
Posty: 405
Lokalizacja: Warmia
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadant
Zdzisław., Czytałeś może oświadczenie ministra w tej sprawie? https://www.mos.gov.pl/kalendarz/szczeg ... a-bazanty/
Praktyka taka nie jest niczym nadzwyczajnym. Rokrocznie na tego typu polowania przeznaczane jest 120 000 kogutów. Polowania takie przeprowadza sie zgodnie z regulaminem PZŁ. Odbywają się w całym kraju i uczestniczą w nich m.in. politycy ze różnych opcji. W przypadku bażantów oprócz ptaków do których strzela się od razu, 150tys kur i 30 tys kogutow wypuszcza sie na wolność. Duża część tych ptaków ginie w pierwszych tygodniach po wypuszczeniu. Padają ofiarą drapieżników, psów, giną pod kolami aut itd. Czy bardziej etyczne jest zabijanie tych nielicznych, które przetrwały? Pomijając fakt że bażant jest u nas gatunkiem obcym, sztucznie utrzymywanym wyłącznie w celach łowieckich, który nie przetrwał by bez corocznej odnowy.
Co innego rodzimy, zagrożony wyginięciem i będący pod ścisłą ochroną głuszec. Swojego czasu polowali na niego Komorowski z Palikotem. Ptak w Polsce chroniony, a kilka km dalej na Białorusi sprzedawano na niego dewizy. Cimoszewicz robił sobie selfie z zastrzelonym żubrem. W tych przypadkach takiego szumu medialnego nie było.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2017, 15:42 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
pisiorek pisze:
Pawełek., nie wiem jak w twojej gminie ? u nas nie bylo problemu ,zglaszales do 2 tyg bylo zalatwione i pila w ruch .



skoro wcześniej dawali zgodę na wycinkę na wszystko co chciałeś to o co te krzyki obecnie, skoro ludzie tną tak jak wcześniej co chcą i kiedy chcą różnica polega na tym że nie trzeba za niczym jeździć a hrabina w gminie która się tym zajmowała została przeniesiona na inne stanowisko albo zwolnił się etat nadwornego znafffcy tematu,
piszę znafffcy bo przypomniało mi się budowałem jakiś czas temu budynek gospodarczy na zgłoszenie do starostwa powiatowego, mam wykształcenie techniczne to im pocisnąłem projekt kompletny zamiast wymaganego szkicu i planu sytuacyjnego to później musiałem tłumaczyć co jest co panią urzędniczkom które wydawały zgodę bądź nie a problemem było to że projekt był zrobiony jak trzeba a nie namalowany obrazek kredkami na kartce z zeszytu, jak one mają sprawnie funkcjonować skoro nie miały o budownictwie zielonego pojęcia a poszło o naprawdę podstawy, no ale tak jest jak się zatrudnia własnych pociotków po urzędach dziewczyny po liceum które pokończyły zaocznie kierunki humanistyczne byle był mgr przed nazwiskiem

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2017, 15:46 - ndz 
henry650,

to jest proste ja budowa cepa .gdyby na swiecie zyli sami dobrzy i uczciwi ludzie to by zadnego prawa nie musialo byc ,tym czasem zyja rozni ludzie i prwo oraz wiezienia to koniecznosc .

Wolalbym by nie bylo zakazu wycinki by kazdy w madry sposob wycinal ,wtedy tych durnych przepisow co wkurwiaja i utrudniaja zycie uczciwym ludzom by nie bylo w ogole. Ale i tu sie zaczyna ,na 100 normalnych jest 5 oszustow i zlodzieji co jak by mogli to by wyjeb wszystko w pien .nie wazne czy na tych drzewach sa gniazda ,piskleta ,wiewiurki itd . przez tych 5 cierpi 95 uczciwych obywateli . Co ja Ci poradze ze jest tak jak jest ?


Na górę
  
 
Post: 26 marca 2017, 16:00 - ndz 
kudlaty, a co TY myslisz ze ja nie znam zycia ? ja tez budowalem ,tez potrzebowalem drzewa wyciac i po urzedach lazilem jak glupi ciul .klanialem sie im w pas zeby na swijej dzialce moc cos zrobic . paranoja . nawet musialem zrobic projekt rozbiorki szopy za 500zl tyle ze tej szopy na dzialce juz nie bylo bo zgnila i sie rozleciala ,nic to ich nie interesuje oni maja ja na mapie i mozesz se pogadac he.

to jest wszystko chore ,ale te przepisy musza byc bo bysmy zyli jak zyja ludzie w indiach . to ze przepisy sa niedopracowane i w urzedach pracuja ludzie niekompetentni to ja nic na to nie poradze , to nie moj problem tym powinien zajac sie rzad bo jest od tego jak d,.... od s.... tym czasem ,sa telefony, samochody sluzbowe ,immunitet ,picie w sejmowej knajpie . wyzsze swery a ludzie niech sobie radza .

co to za rzad co nie potrafi wprowadzic rozsadnych madrych i jasnych przepisow odnosnie ochrony drzew ? czy to jest takie trudne ? ja bym to towazystwo rozgonil :pala: :P
paranoja goni paranoje i tyle .z jednaj skrajnosci w druga ...


Na górę
  
 
Post: 26 marca 2017, 16:26 - ndz 

Rejestracja: 02 lipca 2012, 21:20 - pn
Posty: 184
Lokalizacja: mazowieckie/świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski
Dla mnie każdy myśliwy ma coś z głową nie tak. Czy to Szyszko czy Komorowski, nie rozgraniczam ich partyjnie. Wampun sam potwierdziłeś, że zabijane są dla sportu. Takie myślenie, że kulka w łeb jest bardziej humanitarna jest bardzo głupie :) coś w stylu zastrzelę tego człowieka w kwiecie wieku, bo może będzie chory, lub samochód go potrąci :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2017, 16:48 - ndz 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
wertical pisze:
gdyby nie bylo na swiecie ekologow ktorych tak nienawidzicie to wszedzie by byla pustynia
Pisiorek - idąc tym tokiem rozumowania dojdziemy do wniosku, że gdyby nie było pszczelarzy to nie było by miodu. Widzisz sens tego co napisałeś?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2017, 16:53 - ndz 
vega, nie widze sesu przepychania sie o jedno slowo ,pomylilem sie ale nie zmienia to faktu ze czytajac kazdy sie domysli o co mi chodzi . 8)


Na górę
  
 
Post: 26 marca 2017, 16:55 - ndz 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
wertical pisze:
Dla mnie każdy myśliwy ma coś z głową nie tak.
Ryby pewnie nic nie czują bo nie krzyczą dlatego nikt nie stanie w ich obronie. Zakaz połowów? Co innego bażant! No ale przecież bażanta upolował wredny pisowiec a na rybki laureat nobla jeździ... Ech... ludzie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2017, 17:01 - ndz 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Pisiorek - punktujesz mnie, że śmiem twierdzić iż wreszcie jest normalnie, bo mogę sobie wyciąć drzewo bez zezwolenia - prawda? Dodam dla jasności, że to jest moje drzewo! Jednocześnie oburzasz się na mnie, że punktuję Ciebie, bo nie dopowiedziałeś słowa, które całkowicie zmienia sens twojej wypowiedzi. Sorry ale sam nie wiem co mam myśleć...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2017, 17:29 - ndz 

Rejestracja: 02 lipca 2012, 21:20 - pn
Posty: 184
Lokalizacja: mazowieckie/świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski
vega pisze:
wertical pisze:
Dla mnie każdy myśliwy ma coś z głową nie tak.
Ryby pewnie nic nie czują bo nie krzyczą dlatego nikt nie stanie w ich obronie. Zakaz połowów? Co innego bażant! No ale przecież bażanta upolował wredny pisowiec a na rybki laureat nobla jeździ... Ech... ludzie...



Łowienie ryb też akceptuję tylko dla zdobycia żywności więc głupi argument :) Vega bronisz jednej opcji politycznej, a przecież nawet w cytowanym przez Ciebie zdaniu napisałem "każdy" a nie pisowski :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2017, 17:41 - ndz 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Nie bronię opcji politycznej PIS. Nie należę, nie należałem i należał nie będę do pisu ani innej formacji. Mówię tak jak podpowiada mi rozum a nie lider partii tej czy innej. Bronię wolności. Choćby do dysponowania swoimi drzewami ale bronię jej. Taka "wolnościowa" PO czy N chce mi zabrać tę wolność.

Co jest głupiego w argumencie, że ludzie akceptują łowienie ryb dla sportu??? Są nawet mistrzostwa w łowieniu ryb ale jakoś nigdy nie słyszałem by pseudo-ekolodzy upominali się o te zwierzęta... I nawet fakt, że często ryby wypuszcza się po złowieniu nie usprawiedliwia braku protestów - przecież te ryby muszą bardzo cierpieć gdy złowią się na hak. Jednak obrona ryb jest mało widowiskowa i nie przynosi korzyści - tak tłumaczę brak zainteresowania ze strony pseudo-ekologów. Dużo łatwiej i medialniej jest wejść na drzewo, przypiąć się łańcuchem i udawać, że się walczy o dobro lasu a nie o swój portfel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2017, 17:51 - ndz 
vega, nie obuzam sie ,zle odbierasz ,luzik jest .
Zwociles slusznie uwage na moj blad opisalem na twoj post ,zero obuzania 8)
vega pisze:
że śmiem twierdzić iż wreszcie jest normalnie, bo mogę sobie wyciąć drzewo bez zezwolenia - prawda? Dodam dla jasności, że to jest moje drzewo!


I masz babo placek :haha: walkujemy w kolko to samo ,ten temat sie nigdy nie skonczy, tlumacze Ci ze jestem zwolennikiem tego by kazdy mogl sobie wyciac jesli z jakichs powodow mu przeszkadza ,ale niech robi to w madry i sesowny sposob ,niech uszanuje zwiezeta ktore gniezdza sie w koronach to wszystko zyje i czuje.

Pisze to raz juz chyba 10-ty :P .gdyby kazdy w tak rozsadny sposob postepowal zadnych przepisow i zakazow by nie musialo byc .

Gdyby kierowcy jezdzili rozsadnie ,dostosowywali predkosc do warunkow jezdzili madrze nikt by radaru nie wymyslil. Takich przykladow jest tysiace .

Ja mam mase argumetow .jestem pyskaty i potafie dopiec ,ale nie chce tego robic bo udawadniajac komus swoja racje moge go skrzywdzic i zrobic sobie wroga :!: na forum jak i w zyciu przyjolem zasade : wole obracac wszystko w zart niz udowaniac swoje argumety .nie atakuje Cie zle bodebrales .hej

ps.wole miec dobre relacje niz koniecznie miec racje ...


Na górę
  
 
Post: 26 marca 2017, 18:18 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
pisiorek pisze:
Gdyby kierowcy jezdzili rozsadnie ,dostosowywali predkosc do warunkow jezdzili madrze nikt by radaru nie wymyslil. Takich przykladow jest tysiace .


radaru nikt nie wymyślał dla kierowców czy nawet ruchu kołowego, ktoś tylko wpadł na to że można na tym świetnie zarabiać pod pretekstem dbania o bezpieczeństwo, bo gdyby faktycznie o to chodziło to zaczęto by od odpowiedniego oznakowania i poprawy jakości nawierzchni, poboczy których praktycznie nie ma, czy drzew które często rosną w jezdni i w przypadku kłopotów czy jakiegoś błędu zamiast podróży zakończyć na drzewie można by było w fosie czy sąsiedztwie jezdni a tak kończy się na cmentarzu i krzyżyku przy drzewie + kilka zniczy,
a karać i owszem ale tych co przeginają tak aby zabolało po kieszeni i jeden delikwent z drugim dobrze zastanowił się zanim coś głupiego zrobi

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2017, 18:18 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 listopada 2016, 14:38 - ndz
Posty: 227
Lokalizacja: Mazowsze, południowe okolice W-wy
Ule na jakich gospodaruję: klasyczny stojak wlkp + 1wz
Miejscowość z jakiej piszesz: Łazy, pow. piaseczyń
pisiorek pisze:
ale niech robi to w madry i sesowny sposob ,niech uszanuje zwiezeta ktore gniezdza sie w koronach to wszystko zyje i czuje.

Ludzi głupich nigdy nie brakowało i nie brakuje.
Na zlecenie Urzędu Gminy, jesienią 2016, firma czyściła rów melioracyjny przebiegający przez tereny po PGR-owskie. Ponieważ współcześnie nikt nie pracuje łopatą, użyto koparki. Aby zrobić dla niej miejsce, wycięto wspaniały krzew kaliny koralowej (Viburnum opulus L.). Podlegająca ochronie roślina przetrwała czasy PGR.

_________________
Pozdrawiam,
Leonard


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2017, 18:38 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Panowie pad wazny argument.

Kto zasadzi drzewo, jakiekolwiek procz owocowego gdy bedzie wiedzial ,ze musi prosic sie potem o usuniecie go. ( Ludzie czasem nie mysla i sadza co 1m potem po 10 latach przychodzili ... i czekali). Ta ustawa zmniejszyla biuroikracje i miala na celu zachecic do sadzenia bez obaw nowych egzemplarzy drzew rodzimych gatunków.

Po drugie jaki sredni wiek drzew mamy, przeciez jak sie nie sadzi to za 20-30 lat drzewa padna a nowych nie bylo bo ludzie bali sie sadzic.

Ale cóz, bedzie trudniaj namowic na sadzenie lip sasiadow...

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2017, 19:07 - ndz 

Rejestracja: 11 maja 2014, 20:40 - ndz
Posty: 370
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Nakło
wertical pisze:
Dla mnie każdy myśliwy ma coś z głową nie tak.

Najpierw dowiedz się czegoś zasadach i etyce łowieckiej , a potem pisz obrażliwe teksty.
Zaznaczam . Nie jestem i nigdy nie byłem myśliwym , ale znam wielu porządnych ludzi z tego środowiska.
Pozdrawiam Waldek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 579 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: romek57oo i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji