FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 26 kwietnia 2024, 15:01 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 579 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
Post: 24 lutego 2017, 15:26 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
waldwielki41 pisze:
pisiorek pisze:
kudlaty, A co w tej wejmulce jest takiego że koniecznie musisz ją mieć na ule?

Ule same się miodem zapełniają. Pszczół nie trzeba. :haha:

pudło nie chce iść do PIEKŁA i smażyć się z producentami uli styropianowych czy poliuretanowych :haha:
drewno materiał ekologiczny, odnawialny, biodegradowalny a co do utylizacji to na końcu swej ziemskiej wędrówki zawsze mogą wylecieć kominem
Józef był stolarzem a nie producentem uli poliuretanowych szopka była drewniana a nie styropianowa :wink:
Co do pojedyńczych drzew w miastach i alei np lipowych to wieszać kapliczki, nadawać imiona świętych, papieży, biskupów, jak pomysły się skończą to zostają imiona prezydentów, ofiar zamachów, katastrof, miłościwie nam panujących rządzących, obrońców demokracji, solidarności, związkowców
Jak tak zrobicie zabraknie drzew do nazywania a wszystkie będą nietykalne, wystarczy iśc pod kościół i rzucić hasło reszta sama się zrobi, na koniec jak pojawi się pomysł wycinki tekst że papież czy biskup na pewno nie życzył by sobie tego czy tamtego i pewnie się w grobie przewraca... u nas jest wszystko do góry nogami więc im pomysł głupszy tym lepiej bo większa szansa realizacji,
Niedaleko mnie posadzono pewne drzewo nadano mu imię papieża jak usłchło bo uschło (w ciągu może 4 lat z dęba dlugości ok 60cm, grubości może małego palca "wyrósł" taki 3-4m o średnicy pięści) to w tajemniczych okolicznościach zostało podmienione zeby nie było siary tak się dzieją cuda w Pl

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lutego 2017, 15:37 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lutego 2011, 23:40 - śr
Posty: 1088
Lokalizacja: Chełm- lubelskie
Koledzy, u mnie wycinka lasu Państwowego rozpoczęła się na dobre jakieś 5 lat temu, na początku nie było widać bo wycinali jakieś 30 metrów od drogi i zostawiali przy drodze taki pas drzew i dopiero zimą można było zobaczyć skutki tych wycinek, jak drzewa i krzaki zrzuciły liście. Teraz już nie trzeba zimy, i wcale to nie zrobił obecny minister rolnictwa tylko poprzedni rząd.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lutego 2017, 15:54 - pt 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
zbycho81, a co Wy tam macie za lasy same krzaki. Ja jak wjechałem do lasu to robię 80 km i nie wyjeżdżając z niego i jestem od swojego miejsca zamieszkania o około 50 km.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lutego 2017, 15:54 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2007, 10:08 - ndz
Posty: 810
Lokalizacja: Krosno
Ule na jakich gospodaruję: Wkp, LN.
Miejscowość z jakiej piszesz: Krosno
Przesadzają,nikt nie tnie więcej niż rok temu jak były pozwolenia.

_________________
Nawet najgłupsza pasja jest lepsza, niż tracenie energii na interesowanie się cudzymi sprawami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lutego 2017, 16:01 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Marian. pisze:
zbycho81, a co Wy tam macie za lasy same krzaki.
Tak teraz krzaki zostały a na polach rolnicy sadzą tak jak tu u mnie marchew kapuchę kalafiory ,selery no i co się stało zbycho81, z twoimi pożytkami a śmiałeś się ze u mnie jest tak źle .pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lutego 2017, 17:03 - pt 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
pawel., o i widzisz pawel., wy nam warzywa a my wam drewno i jest kwita, współpraca kwitnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lutego 2017, 17:11 - pt 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
Jelek pisze:
Prawo własności święta rzecz! Chcę posadzić 1000 drzew na własnej ziemi sadzę, chcę ściąć 1000 drzew na własnej ziemi ścinam!
I wara od mojej własności.


Tylko niektórzy są trochę "ograniczeni" i decyzje za nich powinien podjąć czasami ktoś inny .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lutego 2017, 17:43 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Marian. pisze:
pawel., o i widzisz pawel., wy nam warzywa a my wam drewno i jest kwita, współpraca kwitnie.
My także drewno a warzywa tak ekologiczne bo Zachem zatruł całą ziemie sam fenol i rożne związki toksyczne a na hurcie sprzedają takie wspaniałe warzywa podlane tom wodom ale jest nadzieja że zrobią z tym porządek bo dostali kasę na usunięcie tego świństwa w ziemi wtedy będzie ekologia .pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lutego 2017, 17:57 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 stycznia 2016, 20:17 - sob
Posty: 875
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: ok. Łukowa
Jeśli prawo własności takie święte to pewnie teraz budować pozwolą bez zezwoleń.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lutego 2017, 18:20 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6444
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
adidar pisze:
.

Obecne lasy to pustynie dla owadów i tu powinni zadbać o różnorodność a nie tylko sosna, sosna, świerk i dąb.

U nas preferowany jest modrzew ,,niech ich ....

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lutego 2017, 19:33 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 listopada 2016, 14:38 - ndz
Posty: 227
Lokalizacja: Mazowsze, południowe okolice W-wy
Ule na jakich gospodaruję: klasyczny stojak wlkp + 1wz
Miejscowość z jakiej piszesz: Łazy, pow. piaseczyń
Marian. pisze:
lasy wycinają 50% rocznego przyrostu a hodowle prowadzą od sadzonki do drzewa zdolnego do wyrębu, a na dodatek płacą wszystkie należności jakie ustawowo są w RP.Wycinka jest planowa, nie tak jak piszesz rabunkowa,

Kierownictwo Lasów Państwowych ma pensje uzależnione od wyników finansowych. A chcą mieć pobory jak dyrektorzy w bankach. Do tego robione są plany wycinki. Pod topór idą najładniejsze okazy, las coraz rzadszy.

_________________
Pozdrawiam,
Leonard


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lutego 2017, 20:44 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Panowie nie marudzcie pytam tylko kto to zrobił
Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lutego 2017, 20:44 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Panowie nie marudzcie pytam tylko kto to zrobił
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lutego 2017, 21:02 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
henry650 pisze:
Panowie nie marudzcie pytam tylko kto to zrobił


komuś się chyba nudziło, pazurów nie widać a po jeleniu sprawa wygląda inaczej, gdybym widział tylko to pierwsze zdjęcie to bym powiedział że ktoś ciągnął drewno po tej drodze i uszkodził sąsiednie drzewa, kilka lat temu wzdłuż szlaku były podobne ślady do 3-3,5m wysokości od ziemi sprawa się wyjaśnila jak widziałem jak ludzie ze schroniska ciągneli całe buki traktorem razem z gałęziami do schroniska na opal

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lutego 2017, 21:05 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
A ja tu podejzewam misia bo nawet 10 metrow od drogi tez jest podobnie ,ale najpierw podejzewałem żubry ale dzis patrze ze to jest coraz wyzej podrapane z bliska widac jakby sledy pazurów ale snieg juz szedł to sladów nie widac na ziemi


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lutego 2017, 22:40 - pt 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
LK 166, pracownicy lasów nie mają pensji według zachcianek, są określone stawki i pensje, jak w każdym szanującym się przedsiębiorstwie, nie są to pensje od wyników finansowych jak twierdzisz i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Są dziesięcioletnie plany sporządzane przez Biuro Urządzania Lasu a gospodarka prowadzona jest dokładnie z zaleceniami tego biura. Drzewa wycina się w całości w wieku rębnym w zależności od gatunku, a w międzyczasie od nasadzenia do wyrębu są prowadzone cięcia hodowlane. Widzę, że zazdrościsz pracy ciężkiej i systematycznej leśników bo to jest jeszcze instytucja, która dba o lasy i ma i jest firmą państwową. Gdyby była prywatna to z pewnością by wycieli, jak to obecnie na prywatnych gruntach się robi rabunkowo, co widać i słychać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lutego 2017, 22:53 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
sylwek pisze:
tu macie linka o co chodzi z wycinką - trochę temat został przybliżony:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,143608,titl ... aid=118ada

ale koszt 10 tys nowego drzewa w mieście to delikatne przegięcie

No i oczywiście jak zwykle podbijanie bębenka maluczkim, nagonka na developerów.
Co tylko złego może istnieć zmaterializowane jest w developerach.
Ale zaraz na następnej stronie wielkie biadolenie, że mieszkań ciągle brakuje...
Toż oni całą Ziemię zabudują, a nam przecież mieszkań już nie potrzeba.

Toż oni wszystkie drzewa wytną, zabronić im tego niezwłocznie.
A zaraz na drugiej stronie piszą, że mieszkania za drogie.
Ale że lokalna władzunia sama przeznaczyła pod zabudowę tereny zadrzewione i potem jaszcze sama ściąga z tego tytułu haracz za wycinkę drzew - sza, mało kto się zająknie. A jak się już zrobi zadyma, to my przecież niczemu nie winni , to developer wycina.
Paranoja jakaś. To po kiego grzyba są te całe plany zagospodarowania?
To albo teren jest pod budowę , albo pod drzewa?
Tylko idiota jakiś może chcieć rozbudowywać miasto na terenach zadrzewionych nie wycinając przy tym drzew.
Inny z kolei idiota ustanowił ochronę gruntów rolnych po to, aby jeszcze inny idiota wyznaczał tam tereny budowlane i żądał potem haraczu z tytułu zabudowy tych gruntów.
Ale ci "idioci" swoje wiedzą, a o co chodzi? oczywiście o wydojenie kasy, tej legalnej i tej pod stołem, a potem to tylko narzekanie na developerów, że wycinają, mieszkania drogie... choć nie zawsze dla wszystkich, zwłaszcza dla kacyków promocje bywają znaczące...

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lutego 2017, 23:05 - pt 

Rejestracja: 01 kwietnia 2011, 12:16 - pt
Posty: 612
Lokalizacja: koszalin
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej
Wracając do tematu.
Ustawa jest dobra nie tylko dla właścicieli działek, bo jak już ktoś wspomniał właściciel wycina tylko wtedy gdy musi. Dzięki tej ustawie wzrosłyby nasadzenia drzew, nie byłoby obaw że za jakiś czas trzeba się będzie prosić o wycinkę i jeszcze za to płacić. Sam zlikwidowałem wiele samosiejek w obawie że wyrosną z nich drzewa z którymi będzie kłopot z wycinką.
Gdyby ta ustawa wtedy obowiązywał te drzewa by rosły.
Przestańcie (co niektórzy) traktować Polaków jak niedorozwiniętych, albo co najmniej jak dzieci. Kiedy mamy wybór działamy rozsądnie. Wszelkie zakazy, nakazy, opłaty za byle co odnoszą odwrotny skutek. Często widziałem działki na których wycinało się wszystkie samosiejki "profilaktycznie" bo za rok trzeba by występować o pozwolenie. Tego chcecie? Żeby to wróciło? Jestem pewien że wiele z tych samosiejek dożyło by sędziwego wieku gdyby ta ustawa wtedy obowiązywała. Jest takie powiedzenie o wylaniu dziecka z kąpielą. Jeśli ta ustawa zostanie cofnięta To niech PIS zapomni o głosach wsi które zaczął zyskiwać. Ja na pewno nie będę na nich głosować. Dla mnie drzewa które chciałem sadzić i w razie potrzeby część z nich mógłbym wyciąć, są ważniejsze. A kto tak prostych spraw nie rozumie ten dureń i tyle.
A jestem naprawdę wk.....ny, bo będę musiał wyciąć trochę drzew zanim znowu nie spieprzą tej ustawy, dobra zmiana, psiakrew, jak zaczęło iść w dobrą stronę to chcą to spi.....olić. A jak pomyślę ile chciałem nasadzić .... Cymbały.

_________________
Jak to dobrze że pszczoły nie porafią czytać i nie mają internetu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lutego 2017, 23:21 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
No i jeszcze o konstytucji, bo ktoś tu się do niej próbował odwoływać:

Art. 21.

Rzeczpospolita Polska chroni własność i prawo dziedziczenia.

Wywłaszczenie jest dopuszczalne jedynie wówczas, gdy jest dokonywane na cele publiczne i za słusznym odszkodowaniem.

Chciałbym więc obrońcom drzew rosnących na nie swoich gruntach, a przy okazji może i niejako obrońcom konstytucji uświadomić, że skoro drzewa są tak wielkim dobrem społecznym, iż należy je w sposób szczególny chronić i zabraniać właścicielowi gruntu ich wycinki, to jest to równoznaczne z wywłaszczeniem właściciela z tego prawa, z prawa do swobodnego korzystania z własności, co właśnie jest podstawowym atrybutem prawa własności,

a zatem zgodnie z konstytucją wywłaszczenie takie może nastąpić jedynie za słusznym odszkodowaniem.

Tymczasem co "Panowie dobrodzieje" dotychczas proponowali i przywrócenia czego obecnie żądają? - a no wprost czegoś przeciwnego - ograniczenia prawa własności i jeszcze na dodatek obarczenia właściciela dodatkowymi ciężarami i kosztami jakie z tego wynikają.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lutego 2017, 23:37 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 listopada 2016, 14:38 - ndz
Posty: 227
Lokalizacja: Mazowsze, południowe okolice W-wy
Ule na jakich gospodaruję: klasyczny stojak wlkp + 1wz
Miejscowość z jakiej piszesz: Łazy, pow. piaseczyń
Marian. Czy ja pisałem o pracownikach? Chyba o kierownictwie?
Ciężkiej pracy nikomu nie zazdroszczę. Ja swoje odpracowałem: i w firmach państwowych i w prywatnych - od jakiegoś czasu jestem na zasłużonym odpoczynku.
W połowie lat 90 -tych obsadziłem ok. 0,5 ha sosną, brzozą, jaworem, dębem czerwonym i lipami. Sadzonki miałem z nadleśnictwa. Rosną i nie wycinam bez potrzeby, poza przecinkami.
Szczegółów pracy leśnika nie znam tak dokładnie jak Ty - znam je z własnych obserwacji i rozmów z myśliwymi.
Jeśli czujesz się dotknięty (nie było to moim zamiarem) - Przepraszam.

_________________
Pozdrawiam,
Leonard


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lutego 2017, 00:00 - sob 

Rejestracja: 20 grudnia 2013, 14:34 - pt
Posty: 337
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie, małopol
JM pisze:
No i oczywiście jak zwykle podbijanie bębenka maluczkim, nagonka na developerów.

To nie jest nagonka, pretekst aby zmienić ustawę. Kto miał wyciąć, ten wyciął. Dzięki temu, że deweloper wyciął zapłacił mniej, mieszkania na pewno nie będą tańsze. Deweloperzy skorzystali, to jest oczywiste. Ale nie sądzę, żeby oni skorzystali najwięcej. Trzeba szukać gdzieś indziej, najciemniej pod latarnią.

JM pisze:
Inny z kolei idiota ustanowił ochronę gruntów rolnych po to, aby jeszcze inny idiota wyznaczał tam tereny budowlane i żądał potem haraczu z tytułu zabudowy tych gruntów.


Tutaj akurat nie działali idioci, tylko jest to celowe zamierzenie wyciągnięcia kasy od człowieka. Zresztą jak większość przepisów w tym kraju.
Teraz kombinują z ubojem zwierząt. Aż nóż się w kieszeni otwiera, społeczeństwo zostało już tak omotane i stłamszone, że nikt nie protestuje. Sądzę, że gdyby takie rzeczy działy się 100 lat temu to by niezła rozróba była.

trzciny pisze:
Przestańcie (co niektórzy) traktować Polaków jak niedorozwiniętych, albo co najmniej jak dzieci. Kiedy mamy wybór działamy rozsądnie. Wszelkie zakazy, nakazy, opłaty za byle co odnoszą odwrotny skutek.


Dla tych co tak traktują przypominam że urzędnikiem jest też Polak (często jeszcze bardziej niedorozwinięty, bo pracę w urzędzie dostał dzięki znajomościom). I nie sądzę abyście chcieli aby taka osoba decydowała za Was.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lutego 2017, 00:09 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
JM pisze:
Tymczasem co "Panowie dobrodzieje" dotychczas proponowali i przywrócenia czego obecnie żądają? - a no wprost czegoś przeciwnego - ograniczenia prawa własności i jeszcze na dodatek obarczenia właściciela dodatkowymi ciężarami i kosztami jakie z tego wynikają.

ci sami przeciwnicy wycinki drzew tam gdzie przeszkadzają później pozywają różne instytucje czy osoby prywatne z powodu uszkodzenia ich mienia czy zdrowia na skutek np przewróconych drzew czy konarów, płacze sie nad pojedyńczymi drzewami nie widząc tego co się wyprawia w niektórych rejonach naszego kraju w Lasach Państwowych które powinny świecić przykładem jak powinna wyglądać gospodarka leśna, las wycięty w trudnym górskim terenie tak szybko się nie odradza jak na nizinach, pojawia się erozja gleby, las którego nie ma nie zatrzymuje wilgoci i nadmiaru wody opadowej w efekcie czego w górach co roku większe problemy z brakiem wody a niziny cierpią z powodu powodzi i podtopień

https://grawitacja44.wordpress.com/2010 ... beskidzie/

http://www.kronika.beskidzka.pl/index.p ... _g&id=7719

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lutego 2017, 00:14 - sob 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
LK 166, nie czuję się dotknięty bo każdy ma swoje zdanie i to cenię, natomiast nawet z tym kierownictwem w lasach to nie miałeś racji. Tak jak leśniczy to też kierownictwo, powiem tylko tyle że w lasach nie ma tak jak kto chce, są przepisy i tego się trzymają . Myślę, że dyskusję zakończymy, bo dalsza taka dyskusja na temat lasów do niczego nie prowadzi jak się nie zna rzeczywistości, tylko z opowiadania. Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lutego 2017, 00:20 - sob 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
kudlaty, na nizinach w lasach stosuje się tak zwane zbiorniki retencyjne w celu regulowania wody w glebie na terenach leśnych i tu melioracje są stosowane. Natomiast co innego jest na gruntach gminnych czy innych, tam jest wolna ameryakanka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lutego 2017, 00:27 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
sylwek pisze:
JM pisze:
No i oczywiście jak zwykle podbijanie bębenka maluczkim, nagonka na developerów.

To nie jest nagonka, pretekst aby zmienić ustawę. Kto miał wyciąć, ten wyciął. Dzięki temu, że deweloper wyciął zapłacił mniej, mieszkania na pewno nie będą tańsze. Deweloperzy skorzystali, to jest oczywiste. Ale nie sądzę, żeby oni skorzystali najwięcej. Trzeba szukać gdzieś indziej, najciemniej pod latarnią.

Zasadniczy problem nie leży w tym kto, kiedy i w jaki sposób skorzystał - tylko dlaczego i jakim prawem skorzystać miałby w ogóle ktokolwiek inny niż właściciel.
Bo jeżeli skorzystał właściciel - to wszystko w porządku, bo z własności tylko jemu należą się korzyści, a jeżeli państwo w imię "wyższych celów" uznaje za stosowne ograniczać właścicielowi te korzyści, to winno wypłacić właścicielowi "słuszne odszkodowanie".
A nie żeby gołodupce ciągle żyły kosztem innych i za bezdurno wylegiwały się w cieniu nie swoich drzew.
Żaden rozsądny człowiek nie trwoni swojego majątku bez potrzeby, a wprost przeciwnie, stara się pomnażać - chyba że słyszy nieustanny jazgot darmozjadów tylko czyhających na jego dobra - a, wtedy zmuszony jest do działań nadzwyczajnych, tu natychmiastowego wycięcia póki jest okazja.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lutego 2017, 00:39 - sob 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
JM, masz rację, tylko taka ustawa powinna szczegółowo określać i być stałą a nie czasową żeby kombinatorzy robili co chcą , jestem też tego zdania że moja własność to żecz święta i ja decyduje co mam robić w ramach żetelnego prawa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lutego 2017, 00:43 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Zagadką jest wobec tego, jakim to cudem przez stulecia ciągle istniały jednak lasy, choć nie było żadnych lasów państwowych.
Mało tego, że istniały, to jeszcze były zarządzane i pilnowane lepiej niż teraz.
Choć na papierze wszystko można przedstawić idealnie.
Rzeczywistość z mojego punktu obserwacji jest taka:
ca. 100 ha kompleks jedynego państwowego lasu w mojej okolicy zniknęło prawie doszczętnie w przeciągu ostatnich 8 lat, na spacerku przed kilkoma dniami stwierdziłem - trwa ostateczne już dorzynanie co tylko jeszcze się da
Obrazek

i co z tego, że coś tam w to miejsce dosadzą?

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lutego 2017, 01:13 - sob 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
JM pisze:
Zagadką jest wobec tego, jakim to cudem przez stulecia ciągle istniały jednak lasy, choć nie było żadnych lasów państwowych.
Mało tego, że istniały, to jeszcze były zarządzane i pilnowane lepiej niż teraz.

I to należy podkreślić - wężykiem - rzecz jasna !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lutego 2017, 02:22 - sob 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 21:51 - pn
Posty: 997
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadan
Marian., proszę nie pisz o ciężkiej pracy leśników, bo obecnie żaden leśnik nie sadzi, nie pięlegnuje szkołek, nie robi wycinki drzew, jak i nie ładuje ich na pojazdy i wywozi. Wszystkie te prace wykonują wyrobnicy zatrudniani przez leśnikow. Leśnicy obecnie to tylko nadzór /takzwani poganiacze wielbłądow/. W nadleśnictwach nie ma zatrudnionych pilarzy, zlikwidowano transport leśny i co za tym poszło warsztaty. Leśnicy teraz to "elita" tz.szpagatowa. A patrzac po lasach jak gniją wiatrolomy, a zwykly obywatel marznie zimą bo nie stać go na opal, to ręce opadaja. Nawet szyszki nie wolno zabrać z lasu bo za to minimum 200zł mandat i tu chore przepisy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lutego 2017, 06:54 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Marian., to samo chciałem napisac jaka ciezka praca dzis to w lasach pracuje ludzie z przetargów a tak zwani lesnicy to to dobrze zarabiaja i jakie deputaty w drzewie maja to tu pisał nie bede ,a jeszcze kilka dziesiat lat temu drzewa wycinano tylko zima w lasach a dzis na okrągło cały rok ,a co do tego ze to panstwowoa firma to jest troche inaczej bo to jest panstwo w panstwie


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lutego 2017, 08:55 - sob 

Rejestracja: 09 maja 2014, 13:59 - pt
Posty: 50
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Ule na jakich gospodaruję: dan coś tam
Miejscowość z jakiej piszesz: Cegłów
JM pisze:
Zagadką jest wobec tego, jakim to cudem przez stulecia ciągle istniały jednak lasy, choć nie było żadnych lasów państwowych.
Mało tego, że istniały, to jeszcze były zarządzane i pilnowane lepiej niż teraz.
Choć na papierze wszystko można przedstawić idealnie.
Rzeczywistość z mojego punktu obserwacji jest taka:
ca. 100 ha kompleks jedynego państwowego lasu w mojej okolicy zniknęło prawie doszczętnie w przeciągu ostatnich 8 lat, na spacerku przed kilkoma dniami stwierdziłem - trwa ostateczne już dorzynanie co tylko jeszcze się da


i co z tego, że coś tam w to miejsce dosadzą?


a czy to nie jest tak że w lasach państwowych drzewo rośnie przez określony czas a potem idzie pod zrąb, natomiast w jego miejsce nasadzane jest nowe ?
i co masz na myśli pisząc " zarządzane i pilnowane lepiej niż teraz" w mojej okolicy od razu widać który las jest państwowy a który prywatny ... i to państwowe właśnie są lepiej zadbane ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lutego 2017, 09:46 - sob 
kurde takiego ursusa bym chcial kupic :| bym sobie facelje pszczolkom sial ,hm , a tak musze sie meczyc i turkotac capkiem s 15 :|
https://www.youtube.com/watch?v=CFsuTS2mAb8


Na górę
  
 
Post: 25 lutego 2017, 12:27 - sob 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1183
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Nie lepiej było jednego kija odpiąć i jechać jak człowiek. Żałosne.

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lutego 2017, 12:53 - sob 
Lenin pisze:
Nie lepiej było jednego kija odpiąć i jechać jak człowiek

Lenin, no racja ,ale do tego trzeba troche pomyslec a to nie kazdemu sie udaje :mrgreen: :haha:


Na górę
  
 
Post: 25 lutego 2017, 12:56 - sob 
pisiorek pisze:
no racja ,ale do tego trzeba troche pomyslec a to nie kazdemu sie udaje :mrgreen: :haha:


To tak , jak z pszczołami.Cenna uwaga :thank: :mrgreen:


Na górę
  
 
Post: 25 lutego 2017, 12:58 - sob 
bagisek1, widze ze sie nie gniewasz na mnie 8) :okok:


Na górę
  
 
Post: 25 lutego 2017, 14:01 - sob 

Rejestracja: 03 grudnia 2012, 20:56 - pn
Posty: 405
Lokalizacja: Warmia
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadant
Tak w nawiązaniu do Lasów Państwowych... Ogólnie w kraju powierzchnia lasów się zwiększa, a także masa drzewna, wiek drzew itd przy jednoczesnym wzroście pozyskiwanego drewna, dba się o różnorodność gatunków. Od x lat prowadzone są nasadzenia najbardziej naturalnych gatunków dla danego terenu i jak ktoś już pisał różne gatunki m.in. lipę. Oprócz gospodarki leśnej LP dokonują liczenia zwierząt, dokarmiania. Pracują przy restytucji zagrożonych gatunków zwierząt jak np głuszec. Prowadzą banki nasion celem zachowania drzew i krzewów żadkich gatunków lub cennych genetycznie. Do tego LP odpowiadają za utrzymanie sieci dróg leśnych, parkingów, miejsc do odpoczynku, ścieżki dydaktyczne, wiele innych inicjatyw nie dla zysku, które kosztują i nie sądzę żeby jakiś prywatny właściciel się czymś takim zajmował. Dla nas pszczelarzy też idą na rękę bo teren pod pasiekę możemy wydzierżawić bezpłatnie. Pracownicy LP finansowo mają całkiem nieźle, ale gospodarują niemałym majątkiem i trudno żeby postawić na tym człowieka za minimalną krajową. Już leśnicy nie dostają przed emeryturą na odchodne za grosze leśniczówek w których spędzili całe źycie, a nowym niekoniecznie są one przydzielane bo teraz wychodzi się z założenia że i z bloku z miasta może leśniczy do pracy przyjechać. Czyta się nie raz jakie to mają "wypasione terenówki", a co mają rowerami dojeżdżać? Ile razy będąc u znajomego leśniczego widziałem jak pędził autem do lasu bo ktoś tam dzwonił że jakiś dym widzi - prywatnym autem na własnym paliwie w niedzielę. Gdzieś kiedyś czytałem, ale nie pamiętam źródła, że w innych krajach nasze Lasy Państwowe stawiane są za wzór i że to do Polski przywozi się delegacje z innych krajów "na nauki". W Niemczech ponoć państwo dopłaca do swoich lasów państwowych po 40€ do hektara żeby jakoś dały radę funkcjonować, a u nas po jednorazowej daninie 1,6mld zł LP płacą 2% od sprzedaży drewna i chyba już od zeszlego roku płacą samorządom podatek od gruntów leśnych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lutego 2017, 14:30 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Wampun pisze:
Tak w nawiązaniu do Lasów Państwowych... Ogólnie w kraju powierzchnia lasów się zwiększa, a także masa drzewna, wiek drzew itd przy jednoczesnym wzroście pozyskiwanego drewna, dba się o różnorodność gatunków. Od x lat prowadzone są nasadzenia najbardziej naturalnych gatunków dla danego terenu i jak ktoś już pisał różne gatunki m.in. lipę. Oprócz gospodarki leśnej LP dokonują liczenia zwierząt, dokarmiania. Pracują przy restytucji zagrożonych gatunków zwierząt jak np głuszec. Prowadzą banki nasion celem zachowania drzew i krzewów żadkich gatunków lub cennych genetycznie. Do tego LP odpowiadają za utrzymanie sieci dróg leśnych, parkingów, miejsc do odpoczynku, ścieżki dydaktyczne, wiele innych inicjatyw nie dla zysku, które kosztują i nie sądzę żeby jakiś prywatny właściciel się czymś takim zajmował. Dla nas pszczelarzy też idą na rękę bo teren pod pasiekę możemy wydzierżawić bezpłatnie. Pracownicy LP finansowo mają całkiem nieźle, ale gospodarują niemałym majątkiem i trudno żeby postawić na tym człowieka za minimalną krajową. Już leśnicy nie dostają przed emeryturą na odchodne za grosze leśniczówek w których spędzili całe źycie, a nowym niekoniecznie są one przydzielane bo teraz wychodzi się z założenia że i z bloku z miasta może leśniczy do pracy przyjechać. Czyta się nie raz jakie to mają "wypasione terenówki", a co mają rowerami dojeżdżać? Ile razy będąc u znajomego leśniczego widziałem jak pędził autem do lasu bo ktoś tam dzwonił że jakiś dym widzi - prywatnym autem na własnym paliwie w niedzielę. Gdzieś kiedyś czytałem, ale nie pamiętam źródła, że w innych krajach nasze Lasy Państwowe stawiane są za wzór i że to do Polski przywozi się delegacje z innych krajów "na nauki". W Niemczech ponoć państwo dopłaca do swoich lasów państwowych po 40€ do hektara żeby jakoś dały radę funkcjonować, a u nas po jednorazowej daninie 1,6mld zł LP płacą 2% od sprzedaży drewna i chyba już od zeszlego roku płacą samorządom podatek od gruntów leśnych.


krótko i na temat:
-karmienie zwierzyny widziałem pierwszy raz na filmach na YT a tak to za szlabanem w lesie w paśniku od 3 lat to samo spuszałe siano chwyciłem do ręki to tylko się zakurzyło, karmią ale pod ambonami ale to ostatnie posiłki obdarowanej zwierzyny
- od ok 20 lat na moim terenie powstała tylko 1 szkółka wsadzono może 3 ha świerka i to jest wszystko, od czasu do czasu słyszę o nasadzeniach tak jak w ubiegłym roku 400drzewek na całe leśnictwo :roll:
- las cały przeorany drogami do zrywki drewna, po deszczu tymi autostradami płyną rwące potoki, po kolejnych ścinkach zostaje wszystko przerzucone do góry nogami jakoś im kornik nie przeszkadza
- co do inwestycji zauważyłem dużo nowych szlabanów, ich drogi leśne mnie nie obchodzą bo i tak sa za szlabanami więc to im służy a nie obywatelom za to widziałem z jakim bólem robili przepusty na drogach publicznych którymi zrywali drewno, bo po takich akcjach tymi drogami można było jezdzić traktorem albo autem terenowym bo resztę dokończyła woda, po samochodach ciężarowych które wiozą drewno z lasu zostaja koleiny w drogach gminnych i powiatowych ale to nie ich problem
- dzierżawa terenu pod pasiekę pytałem 2 leśniczych i powiedzieli mi dyskretnie zeby dać sobie spokój bo w ich nadleśnictwie wice ktoś tam nadleśnictwa sam ma pasiekę i stawia pszczoły gdzie chce i kiedy chce a oni nie mają na to wpływu
- naprawdę dużo chodze po lasach i spotkałem jak dotąd 3 pułapki na szkodniki ale najlepiej walczy się ze szkodnikami piłą motorową bo wycięty las to zdrowy las, martwy pacjent na nic nie zachoruje

nic się nie bój jak wytną co mają do wycięcia to będzie lament żeby im z budżetu dopłacać bo wszędzie dopłacają a my przecież w tej samej europie

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lutego 2017, 14:56 - sob 
henry650 . twoje tereny :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=KC1JiA6cdGY


Na górę
  
 
Post: 25 lutego 2017, 15:05 - sob 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Wampun, pięknie, bardzo pięknie to napisałeś a jak jest w praktyce, to każdy, kto ma i miał do czynienia z LP wie. Więc lepiej trzymajmy się praktyki a nie teorii.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lutego 2017, 15:33 - sob 

Rejestracja: 03 grudnia 2012, 20:56 - pn
Posty: 405
Lokalizacja: Warmia
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadant
Oczywiscie że z teorii. Sam z LP nie mam nic wspólnego. Z samymi pracownikami zetknąłem się kilka razy m.in 2 razy stawiając pasiekę. Jeden leśniczy wręcz sam mnie namawial i obwozil własnym autem żeby pokazac mi, gdzie kiedyś sadzil akacje. Innym razem było podobnie. Zupelnie nieznajomy leśniczy z którym się wcześniej umówiłem telefonicznie. Po godzinach pracy obwiózł mnie swoim własnym autem, żeby pokazać mi polanki śródleśne, jeszcze się wzbraniał przed przyjęciem paru słoików miodu, chciał mi gotówkę wciskać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lutego 2017, 15:38 - sob 
ha ha perdoln...i :haha:
https://www.youtube.com/watch?v=1Yrw-gH9sYg


Na górę
  
 
Post: 25 lutego 2017, 18:08 - sob 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1219
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Pytanie:
Czy ktoś przy zdrowych zmysłach posadzi obecnie drzewo na swojej działce , jak ,,najważniejsza " osoba w państwie zapowiedziała zmianę tej ustawy ?

-czy po takiej nagonce medialnej , kiedy zostanie zmieniona ustawa , urzędnik odważy się wydać pozwolenie jak dawniej ?

-Jeżeli ktoś ma przeszkadzające teraz lub w przyszłości drzewo , należy go wyciąć jak najszybciej , jeżeli tego jeszcze nie zrobiono
Jutro może być za późno( bo niedziela)

Pierwsza ustawa powinna określać: przez co najmniej 50 lat będzie można wycinać i nasadzać bez zezwolenia na swoim terenie(nie jest powiedziane , że nie będzie zakazane nasadzanie)
a po takiej ustawie dopiero znieść pozwolenia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lutego 2017, 19:07 - sob 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
Lenin pisze:
Nie lepiej było jednego kija odpiąć i jechać jak człowiek. Żałosne.


Jakby był jego ciągnik ,to by odpiął i szanował .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lutego 2017, 19:30 - sob 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
kudlaty, Ty przypadkiem może mieszkasz za wschodnią granicą, bo w naszym terenie jest inaczej jak Ty piszesz, a może ja za dużo jestem w lesie i mam go wokoło pełno.Zapraszam Cię do mnie na kilka dni to Ci pokaże nasze lasy, zakwaterowanie masz zapewnione.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lutego 2017, 19:56 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Marian. pisze:
Szprotawa


w Polsce :wink: widać nie wszędzie jest tak samo, tereny o których pisze należą pod rdlp katowice, nie mam w tym interesu żeby cokolwiek ściemniać piszę jak jest u mnie, znam się z kilkoma leśniczymi spoko ludzie jeden straszny służbista ale się nie dziwię bo to jest za dobra robota żeby ją stracić a stracić nie jest problem bo wystarczy jeden życzliwy i był gościu nie ma gościa, znam tez sporo ludzi zajmujących się zrywką, ścinką czy transportem drewna więc trochę siedzę w temacie, 2 sprawa od dzieciaka się po lesie śmigało i wiem jak sprawa wyglądała wcześniej a jak teraz

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lutego 2017, 20:38 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 listopada 2007, 18:18 - pt
Posty: 2469
Lokalizacja: okolice Częstochowy
15 lat temu kupiłem 95 arów łąki pod lasem. Zaczołem od sadzenia różnych drzew teraz co niektóre zaczynają mi przeszkadzać bo robią mi niepotrzebnie cień maliną, akacją lub lipom. Jestem za tą nową ustawą bo niby dlaczego miałbym się kogoś pytać o pozwolenie skoro jest to na mojej działce. Dlaczego jakiś tam urzędnik ma decydować jakie i kiedy mogę wyciąć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lutego 2017, 22:01 - sob 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
krzys, ja się z Tobą zgadzam , ale dlaczego kombinatorzy to wykorzystują i tu jest problem.A tak naprawdę to brak ciągłości takiej ustawy , żeby nikt nie obawiał się przyszłości, a prawo własności to rzecz święta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lutego 2017, 22:10 - sob 

Rejestracja: 16 listopada 2007, 16:38 - pt
Posty: 900
Lokalizacja: bieszczady
Ule na jakich gospodaruję: WP
Marian. pisze:
kudlaty, Ty przypadkiem może mieszkasz za wschodnią granicą, bo w naszym terenie jest inaczej jak Ty piszesz


U mnie jest podobnie jak u kudłatego, a mieszkam tuż przy wschodniej granicy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lutego 2017, 22:28 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
krzys, Powyżej 10 arów nasadzenia przechodzą pod lasy państwowe, z automatu pielęgnacja (przecinki) wykonujesz sam(ustawa) i dalej wiadomo co sie robi.LP najchętniej pozbyły by sie nadzoru nad lasami prywatnymi a wszczególności mieszanych gdzie maja procentowe udziały w takich działach ale ustawodawca tak zapisał w latach 50-tych ubiegłego wieku i tak zostało.Teraz w lasach prywatnych bida i nędza lata 90-te zrobiły spustoszenie i o ile w państwowych też cieli jak się dało i co sie dało,to zostały nasadzone gatunkami wartościowymi na przyszłość a w prywatnych też, ino z samosiejek opałówką ,a tu prym wiedzie brzoza,grab .Wracając do obszarów lesnych,gdy przegladałem mapy carskie z 1837,czy 57 roku, to w moim regionie wizualnie(geomap) w porównaniu z tym co było, a jest obecnie,to przybyło ok połowy obszarów leśnych .

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 579 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji