FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 19 kwietnia 2024, 08:36 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: 07 marca 2017, 11:35 - wt 

Rejestracja: 08 listopada 2009, 13:09 - ndz
Posty: 26
Lokalizacja: Bosowice
Witam.
W czasie wymiany dennic osiatkowanych zauważono wciśnięte pszczoły w dennice, pod dennicami na podstawach uli odchody sikorek ( pod każdym ulem). Rodziny przeżyły, ładny oblot 04.03.2017. Czy wciśnięte pszczoły to efekt działalności sikorek i jaki ma to wpływ na zimowlę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2017, 12:12 - wt 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
W przyrodzie nic się nie marnuje . Sikorki spełniają w tym momencie funkcje
sanitarne w pasiece i chwała im za to.
Jak świat długi i szeroki ptaszki nie stwarzały zagrożenia pszczołom.
Wyjątkiem, kiedy człowiek zapakował je do styropianów i wystawił prosto pod dziób dzięcioła :haha:
Kiedyś sikorka przezimowała w środku mojego ula i pszczoły miały się dobrze. Okazuje się ,że spożywa tylko tyle ile potrzebuje nie zabija bez wyrażnej potrzeby .
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2017, 19:17 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6434
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
EDJanik pisze:
Czy wciśnięte pszczoły to efekt działalności sikorek i jaki ma to wpływ na zimowlę.

Ma zły wpływ, bo sikorki wyciągając martwe pszczoły ,niepokojom pszczoły w kłębie .
Każdy musi sobie przemyśleć plusy i minusy "siatki"No i trzeba karmić sikorki czym innym ,żeby nie pchały się pod ule .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2017, 06:59 - śr 

Rejestracja: 08 listopada 2009, 13:09 - ndz
Posty: 26
Lokalizacja: Bosowice
baruo pisze:
trzeba karmić sikorki czym innym ,żeby nie pchały się pod ule .

Warunek nie do spełnienia - znaczna odległość pasieki od miejsca zamieszkania ~220km


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2017, 09:19 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
EDJanik pisze:
baruo pisze:
trzeba karmić sikorki czym innym ,żeby nie pchały się pod ule .

Warunek nie do spełnienia - znaczna odległość pasieki od miejsca zamieszkania ~220km


wieszasz słoninę tak żeby kuny i reszta towarzystwa się nie dostała i masz sikorki przekupione

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2017, 09:44 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 czerwca 2016, 14:14 - czw
Posty: 105
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie "18"
Miejscowość z jakiej piszesz: Dobrodzień
Mieszkam 50 m od lasu, ptaki dokarmiam zimą od zawsze/słonina,kukurydza,gotowe kulki,słonecznik łuskany/Ule mam w ogrodzie na dennicach osiatkowanych. Niestety w okresie większych mrozów sikorki są bardzo zainteresowane moimi dennicami, karmienie nawet intensywne nic tu nie pomaga.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2017, 10:29 - śr 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 845
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Sikorki nie zrobią wielskiej szkody. Tej zimy w jednym ulu mieszkała mysz i rodzinka jakoś to przetrzymała i nie wygląda gorzej niż reszta.
Dla niektórych sikorki są nawet potrzebne, żeby podbudować psychikę. Można się wtedy chwalić, że osyp był minimalny :).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2017, 12:19 - śr 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Proszę zwrócić uwagę ,że w naturze nie występuję i nie występowała taka koncentracja pszczół w jednym miejscu . Człowiek stworzył pasieki co powoduje pojawienie się dużej ilość pszczół - ,,białka,, które zachęca do nalotów dużej ilości ptaków ,sikorek . Szczególna aktywność ptaków ma miejsce w zimie kiedy pokarmu zasadniczo brakuje. Dokarmianie w pewnej odległości od pasieki znacznie ogranicza apetyt latających amatorów.
Wiosna z racji pojawiania się innych owadów rozwiązuje sprawę.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2017, 12:53 - śr 
Czytam i ciężko mi jest uwierzyć że macie takie problemy z tymi sikorkami .Ja nie mam żadnych problemów ani z dzieciolami,ani z sikorkami święty spokój :wink: Ani z rbunkami przy karmieniu cukrem też żadnych problemów.moge w poludnie syrop dawac .nie wiem o co chodzi ? :?


Na górę
  
 
Post: 08 marca 2017, 12:57 - śr 
WALIGURA pisze:
Nie cierpie miec problemów z sikorkami i dzieńciołami .


:haha: :haha: kabaret :wink:


Na górę
  
 
Post: 08 marca 2017, 16:55 - śr 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 845
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
andrzejkowalski100 pisze:
Proszę zwrócić uwagę ,że w naturze nie występuję i nie występowała taka koncentracja pszczół w jednym miejscu . Człowiek stworzył pasieki co powoduje pojawienie się dużej ilość pszczół - ,,białka,, które zachęca do nalotów dużej ilości ptaków ,sikorek . Szczególna aktywność ptaków ma miejsce w zimie kiedy pokarmu zasadniczo brakuje. Dokarmianie w pewnej odległości od pasieki znacznie ogranicza apetyt latających amatorów.
Wiosna z racji pojawiania się innych owadów rozwiązuje sprawę.
Pozdrawiam :pl:

Dlaczego ciągle piszesz jakieś głupoty o jakiejś wymyślonej przez siebie i nieistniejącej nigdzie indziej poza twoimi wyobrażeniami, naturze. Moja pasieka to czysta natura, składa się ze mnie jak najbardziej naturalnej istoty i z pszczół, tez naturalnych. O co chodzi z tą wyimaginowaną przez ciebie naturą? nie ma tam życia czy tylko niektóre formy życia są zabronione. Mogę podejrzewać, że zwierzęta bo przecież krowa zjadając liście buraka niszczy naturę i jeszcze jak niektórzy twierdzą powoduje ocieplenie klimatu druga stroną przewodu pokarmowego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2017, 23:23 - śr 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Wiech, jeżeli postrzegania świata i wszystkiego co nas otacza jest ograniczone do Twojej najbardziej naturalnej istoty, to ja już nic nie poradzę. Żyj sobie po prostu żyj ,szkoda tylko twoich pszczół .
Zdrowia też nie życzę bo pewnie się o nie modlisz a na świadome spostrzeganie, myślenie, zapamiętywanie,może być za póżno.
Ja wywołany przez Ciebie do tablicy daje znak :papa:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji