FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 24 kwietnia 2024, 04:39 - śr

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 14 marca 2017, 15:50 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
słyszałem, że funkcja Prezydenta PZP jest płatna - wynagrodzenie 6.000 brutto, do tego są zwroty kosztów ew. podróży - delegacje... zatrudnione są jeszcze 2 inne osoby - pracownicy biura, swoją drogą biura zapewnie dość drogo wynajmowanego bo w samym centrum Warszawy tj. przy ul. Świętokrzyskiej - nie rozumiem dlaczego nie może to być jakaś tańsza peryferyjna lokalizacja - np. Stara Miłosna, Bemowo, Bielany, Włochy czy choćby Sulejówek/Legionowo itp. - dojazd do Centrum przy dobrych wiatrach 30-45 min a koszty najmu pewnie z 2 razu niższe, łatwiej też o miejsce parkingowe... - kiedyś oferowano za darmo pomieszczenia w Pszczelej Woli no ale to było za daleko od Wa-wy - może i słusznie siedziba została w Wa-wie ale czy faktycznie, aż tak codziennie osobiście lobbują w parlamancie za nami wybarni przez delegatów przedstawiciele ? PZP nie ma porządnej stony intrernetowej z działem Forum, nie umozliwa subskrypcji newslettera, dział "Aktualności" nawet nie zawiera wzmianki o planowanych wyborach, nie ma nawet do dzś info kto teraz jest we władzach a minęło już trochę czasu - powinien byc opublikowany protokół ze zjazdu...
"góra" olewa w ten sposób "suwerena", który jest tylko od płacenia składki członkowskiej i ulowej i najlepiej niech już nic więcej nie wie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 marca 2017, 15:58 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
dodam jeszcze że, co roku powinno byc dostepne każdemu członkowi PZP na żadanie sparwozdanie finansowe z działalności oraz każdego roku podany do publicznej wiadomości uchwalony plan działania z podaniem celów jakie mają zostać osiągnięte + sprawozdanie z wykonania założonych celów/zrealizowanych zadań z zeszłego roku...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 marca 2017, 16:12 - wt 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
Przecież są na stronie informacje kto jest i na fb też.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 marca 2017, 16:37 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
faktycznie jest

http://zwiazek-pszczelarski.pl/wladze/

ale poniżej - wcześniej jest inf

Na posiedzeniu Rady Związku w dniu 27 kwietnia 2016 r. odbyły się wybory uzupełniające do Prezydium Rady....:

stąd dalej już nie czytałem... ale szczerze powiem, że bardziej podoba mi się konkurencyjna strona p. Krawczyka...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 marca 2017, 17:11 - wt 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
:D to ja tą drugą miałem na myśli.
http://www.zwiazekpszczelarski.pl/pzpwladze
I nawet zdjęcia ze zjazdu są.
Dla przykładu warto wejść na stronę Związku Prezydenta Kudły
http://zpzl.pl/index.php?p=1_16_aktualnosci


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 marca 2017, 21:43 - wt 

Rejestracja: 03 grudnia 2007, 23:00 - pn
Posty: 335
Lokalizacja: grudziadz
Witam.Czy ktos z kolegów pszczelarzy wieilu tych panów z zarządu PZP posiada pszczoły?Może pytając się o to koledzy parskniecie śmiechem? Ale mimo to jestem ciekawy.Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 marca 2017, 21:52 - wt 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Obecny prezydent ma i jest dobrym pszczelarzem... A pierwsza decyzja to powinna być zmiana z prezydenta na prezesa.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 marca 2017, 22:06 - wt 

Rejestracja: 30 stycznia 2011, 10:23 - ndz
Posty: 57
Lokalizacja: goleniów
Ule na jakich gospodaruję: wlkp 12 ramkowe
Olgierd Kustosz ma ponad 200 rodzin.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 marca 2017, 22:29 - wt 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3961
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Rob pisze:
Obecny prezydent ma i jest dobrym pszczelarzem... A pierwsza decyzja to powinna być zmiana z prezydenta na prezesa.

W przyszłym roku ma być zjazd na którym będzie uchwalony nowy statut , na poziomie koła można wysunąć taki postulat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 marca 2017, 22:49 - wt 

Rejestracja: 03 grudnia 2007, 23:00 - pn
Posty: 335
Lokalizacja: grudziadz
Witam.Czy ktos z kolegów pszczelarzy wie ilu tych panów z zarządu PZP posiada pszczoły?Może pytając się o to koledzy parskniecie śmiechem? Ale mimo to jestem ciekawy.Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 marca 2017, 01:30 - śr 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
Rob pisze:
Obecny prezydent ma i jest dobrym pszczelarzem... A pierwsza decyzja to powinna być zmiana z prezydenta na prezesa.

A czy to coś zmieni w mojej pasiece.
Znam wiele ważniejszych spraw do załatwienia na już niż tytuły które są mało istotne dla pszczelarzy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 marca 2017, 01:41 - śr 
ja choc jestem czlowiek ze wsi granatem od pluga oderwany ,sieczka w gumofilcach :mrgreen: liczyc potrafie , nie licze na nikogo :!: , na zadne zwiazki :pala: licze na siebie ...


Na górę
  
 
Post: 15 marca 2017, 14:33 - śr 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
DROBNY, taka zmiana pewnie nic nie zmieni w Twojej i mojej pasiece. Pokazałaby tylko, że nowe kończy z bufonadą i megalomaństwem poprzednika i zabiera się za pracę u podstaw... Ot takie pozytywistyczne spojrzenie na nasz pszczelarski świat

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 marca 2017, 09:14 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2013, 14:53 - wt
Posty: 261
Lokalizacja: mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Ciekawe czy nowy prezydent będzie potrafił skonsolidować środowisko. Podobno kilku delegatów wyszło i nie wróciło na salę po jego wyborze. Większość WZP jeszcze nie wpłaciło jeszcze składek PZP a to źle wróży nowo wybranemu prezydentowi na nadchodzący rok...

_________________
Pasieka Marco-Wa
https://www.facebook.com/kolopszczelarzy/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 marca 2017, 10:39 - pt 
pisiorek pisze:
Tak szczerze mówiąc to gdyby nie ten apiwarol który dostaje na refundację Ze związku to ja bym się w ogóle wypisał z jakiegokolwiek związku nie cieszy mnie to w mojej ocenie strata czasu :wink:
Podejrzewam że ten wpis nie spodoba się wszystkim ale to jest chyba wolny kraj wolne forum .

Bardzo mnie zaskoczyła twoja motywacja przynależności do WZP a zarazem no już nie do PZP bośmy odeszli :haha: i Chwała Bukowskiemu za to :wink:
Zakładając To Koło http://www.pasiekaambrozja.pl/mioduszyna/ wraz z przyjaciółmi Nie kierowaliśmy się NICZYM co nam zaoferuje WZP czy PZP , Nie było wtedy żadnych dotacji czy darowizn z ich strony złożyliśmy koło by się spotykać wymienić doświadczenie po rozmawiać organizować szkolenia itp
Leki załatwialiśmy sobie sami no Varidol (Czechy ,Słowacja ) i po dzisiejszy dzień tak jest ,Owszem nieliczni korzystają z Badziewia jakie oferują Puławy ale to ich problem :lol:
Tak samo jest z Matkami zbiera się zamówienie od kolegów , (oczywiście chcących mieć matki a nie pchły ) zamawiamy u odpowiedniego Hodowcy negocjując cenę bo w nosie mam dotację parę groszy do szkuta jak i dychę tak czy siak muszę zapłacić wiec szereg z nas woli dać całość 15 zeta i mieć matkę uczciwą ,,,, Są tacy co biorą refundowane a potem gdaczą że takie czy srakie :haha:
W PZP nawet grzyby Prezydentem ( co śmieszy mnie to określenie ) Dostał sam Papierz to dzieżko mu było by wyprowadzić na prostą Burdel po poprzednikach
Ale Każdemu następnemu Prezydentowi Dużo Sukcesów i Zaufania by z Polskich Pszczelarzy przestali się Wyśmiewać innych państw Organizacje i zaczęli nas Traktować Poważnie !!!


Na górę
  
 
Post: 17 marca 2017, 19:47 - pt 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3961
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
BoCiAnK,
Trochę przesady w krytyce działalności związkowej ,wiem że jako prezes masz sporo pracy przy tych tabelkach ,przelewach ,fakturach itp ,ale taka jest już rola prezesa.Tak swoją drogą Kraków wyhodował takiego Sabata a pózniej wypiął się na wszystkich.W skali kraju powinno być jakieś porozumienie wszystkich organizacji pszczelarskich, bo prawdą jest że nieobecni nie mają racji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 marca 2017, 20:44 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Na razie trwa audyt i pracują biegli ,na wyniki trzeba poczekac tak samo jak na raport koncowy.

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 marca 2017, 21:44 - pt 
Hieronim pisze:
Trochę przesady w krytyce działalności związkowej ,

Podaj mi choć jeden Przykład Co PZP zrobił dobrego dla pszczelarza !!!
Hieronim pisze:
Tak swoją drogą Kraków wyhodował takiego Sabata a pózniej wypiął się na wszystkich.

A kto odszedł Sabat z kołem od WZP ! Czy WZP od Sabata ???? bo jak dobrze jestem obeznany w temacie to Sabat wypiął tyłek na WZP bo mu były pewne sprawy nie na rękę


Na górę
  
 
Post: 17 marca 2017, 22:24 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Procentowo, ile zostało ze starej władzy ?,z układu władzy poprzednich lat ,czy w dalszym ciągu dominować (bedzie) środowisko PSL i jakieś niedobitki z KC WC PZPR ?

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 marca 2017, 23:05 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Administrator pisze
Podaj mi choć jeden Przykład Co PZP zrobił dobrego dla pszczelarza !!!

Funduje ordery i sztandary , to mało ?

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 marca 2017, 23:26 - pt 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3961
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
BoCiAnK,
Sabat tyle lat był delegatem z Krakowa i nikomu to nie przeszkadzało , pamiętam ODP na stadionie Wisły gdzie świętowano zmiany w statucie.Działacze krakowscy mieli pełne ręce statuetek i innych oznaczeń i rozpływali się w podziękowaniach dla Sabata.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 marca 2017, 10:22 - sob 
Hieronim pisze:
BoCiAnK,
Sabat tyle lat był delegatem z Krakowa i nikomu to nie przeszkadzało , pamiętam ODP na stadionie Wisły gdzie świętowano zmiany w statucie.Działacze krakowscy mieli pełne ręce statuetek i innych oznaczeń i rozpływali się w podziękowaniach dla Sabata.

Kolego bo kupował tymi statuetkami głosy !!!
A czemu odszedł do Bielska bo wiedział że już go nikt nie wystawi w Krakowie jako kandydata na delegata jednocześnie traci mandat wyborczy na prezydenta
Poparcie ludzi nie zyskuje się obdarowywaniem dyplomami i kawałkiem mosiądzu tylko czynami i szacunkiem


Na górę
  
 
Post: 18 marca 2017, 10:41 - sob 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3961
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
BoCiAnK,
Sabat miał plan dotrwać do emerytury i mu się to udało , jest to pewnie jego największy sukces życiowy.
BoCiAnK, Jako prezes koła powinieneś namawiać do korzystania z programu wsparcia pszczelarstwa,najlepiej jest powiedzieć że to wszystko jest złe i niepotrzebne ale innego na najbliższe trzy lata programu nie ma.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 marca 2017, 12:53 - sob 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
Zdzisław. pisze:
Na razie trwa audyt i pracują biegli ,na wyniki trzeba poczekac tak samo jak na raport koncowy.

Chyba raport początkowy.
Już tam Sabat dobrze zadbał żeby nic nie znaleźli. Od kwietnia pracował nad czyszczeniem a jeszcze swojego wsadzili na prezydenta to co ma wypłynąć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 marca 2017, 12:58 - sob 
Hieronim,
Kolego
Hieronim pisze:
Jako prezes koła powinieneś namawiać do korzystania z programu wsparcia pszczelarstwa,najlepiej jest powiedzieć że to wszystko jest złe i niepotrzebne

Refundacje po przez PZP i WZP i kolesi producentów matek odkładów już nie wspomnę do najgorszych lekach na Varoozę w UNI jakie pszczelarzom się oferuje to szok i tragedia
jestem za dotacjami ale do ręki , Kasa na stół a ja i inni sobie sami zadecydują co kupić będzie konkurencja rynkowa co do matek uli odkładów i sprzętu wtedy to kupisz o 50 % taniej bo przez te związkowe dotacje wszystko wzrosło o 100 % czy to Twoim zdaniem Uczciwe !!!!!!!!!!!!!
bo moim to czyste Złodziejstwo i Kurewstwo wobec pszczelarza
rolnik ma do hektara danego zasiewu trzody itp a czemu nie ma pszczelarz ???? odpowiedział bym Ci ale prywatnie !


Na górę
  
 
Post: 18 marca 2017, 13:42 - sob 
Koledzy ,przyznaje sie jestem gadula :oops: .
Pogadalbym chetnie z wami w tym temacie ale kompletnie nie wiem o czym wy piszecie :haha:


Na górę
  
 
Post: 18 marca 2017, 14:26 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
BoCiAnK pisze:
rolnik ma do hektara danego zasiewu trzody itp a czemu nie ma pszczelarz ????

bo rolnik to nie pszczelarz a pszczelarz to nie rolnik


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 marca 2017, 14:32 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
DROBNY, audyt to f-ma specjalistyczna/niezalezna ,nie wszystko mozna wyczyścić mozna starac się zamiesc [prawie zawsze nieskutecznie]. :pala:
Będzie to sprawdzian dla Komisji Rewizyjnej [nowej] .
Jaki będzie bilans końcowy starego zarządu ? :shock: sam jestem ciekawy i niczego nie przesadzam"nowych " oceniałbym po jakims czasie :wink: .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 marca 2017, 17:11 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
mendalinho, nie do konca masz racje bo jak masz wiecej niz 80 rodzin to płacisz KRUS bo to działy specjalne czyli jestes rolnik i powinienes byc traktowany jak rolnik i według mnie to powinno byc traktowane i dotowane jak rolnictwo a co po nizej tej ilosci to tez inaczej chyba proste


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 marca 2017, 17:39 - sob 
mendalinho pisze:
bo rolnik to nie pszczelarz a pszczelarz to nie rolnik


Jak to nie !!! pszczoły są zaliczone do zwierząt rolnych ( jako pożyteczne owady ) w innych krajach UNI jest dotacja do zapylania są interwencyjne skupy miodu i produktów pszczelich a u nas cooooo pozwolenie na sprowadzanie Chińskiego Gówna !!! które jest reprezentowane na lamach publicznych pod nogami Prezydenta


Na górę
  
 
Post: 18 marca 2017, 17:55 - sob 

Rejestracja: 16 listopada 2007, 16:38 - pt
Posty: 900
Lokalizacja: bieszczady
Ule na jakich gospodaruję: WP
Pszczelarstwo to poezja rolnictwa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 marca 2017, 18:08 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6443
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Jest gość na forum Polanki który tępi proceder .
W sumie ze znamionami przestępstwa ,bo sprzedaż miodów zza wschodniej granicy jak polski certyfikowany logiem PZP .Ciekawe jak się to zakończy .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 marca 2017, 18:42 - sob 
baru0 pisze:
Ciekawe jak się to zakończy .

Powinno Kryminałem i 10 latami Ciężkich robót w Kamieniołomie
Bronek czy ugryzł pies psa w ogon Szmata zawsze będzie Szmatą


Na górę
  
 
Post: 18 marca 2017, 19:35 - sob 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
Jak ma się to zakończyć. Dla pewności i stabilności swojego interesu do zarządu został wprowadzony handlarz mieszkaniami z UE i z poza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 marca 2017, 20:00 - sob 

Rejestracja: 12 stycznia 2013, 14:28 - sob
Posty: 624
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Brawo BoCiAnK Brawo też jestem tego zdania co do wsparcia pszczelarstwa nie chcę się powtarzać wale w całości Ciebie popieram i mam nadzieję,że się coś zmieni może tego doczekam.Jako ciekawostkę chcę Ci powiedzieć,że Urząd Wojewódzki w Kielcach rozważał propozycję pszczelarzy aby z budżetu województwa dofinansować pszczelarstwo tzn.dofinansować pszczelarzowi do rodziny jakąś kwotę, padła propozycja 10zł. Nic z tego nie wyszło z uwagi na brak pieniędzy.Być może w przyszłości jakiś samorząd lub urząd wpadnie na to tak jak jest to czynione w niektórych landach w Niemczech. D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2017, 00:23 - ndz 

Rejestracja: 03 grudnia 2007, 23:00 - pn
Posty: 335
Lokalizacja: grudziadz
Witam.Jak będą dopłaty do ula to ja mając 60 uli ,będę miał 160.Niech koledzy przypomną sobie czasy jak były przydziały na cukier.Tu jest Polska.Ja bym chciał też dotacje do ula.Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2017, 07:36 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 stycznia 2011, 09:09 - pn
Posty: 1276
Lokalizacja: Busko-Zdrój woj.świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: 40 uli 360x300 plus 3x 1/2 WLP
astroludek pisze:
Pewnie są koła w których nic się nie dzieje i srednia wieku 80+, ale u nas na szczęscie jest ok :)


I tak trzymajcie przez następne kilkadziesiąt lat. Gdyby , natomiast w tym czasie ktoś osiągnął 80+ wtedy tego Gościa za burtę i niech
dalej będzie Ok :pala: :pala: :pala:

_________________
sklep internetowy ModneButy.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2017, 09:27 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Tak z ciekawości :shock: - czy ktos ma orientacje w jakim przedziale wiekowym sa włascicele największych pasiek w Polsce :?: Moze taka statystyka byłaby przydatna.
Młodych ,wirtualnych pszczelarzy :wink: teoretycznych mozna ze spokojnym sumieniem pominąc niech dojrzeją :lol:

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2017, 10:09 - ndz 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3961
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
BoCiAnK pisze:
Hieronim,
Kolego
Hieronim pisze:
Jako prezes koła powinieneś namawiać do korzystania z programu wsparcia pszczelarstwa,najlepiej jest powiedzieć że to wszystko jest złe i niepotrzebne

Refundacje po przez PZP i WZP i kolesi producentów matek odkładów już nie wspomnę do najgorszych lekach na Varoozę w UNI jakie pszczelarzom się oferuje to szok i tragedia
jestem za dotacjami ale do ręki , Kasa na stół a ja i inni sobie sami zadecydują co kupić będzie konkurencja rynkowa co do matek uli odkładów i sprzętu wtedy to kupisz o 50 % taniej bo przez te związkowe dotacje wszystko wzrosło o 100 % czy to Twoim zdaniem Uczciwe !!!!!!!!!!!!!
bo moim to czyste Złodziejstwo i Kurewstwo wobec pszczelarza
rolnik ma do hektara danego zasiewu trzody itp a czemu nie ma pszczelarz ???? odpowiedział bym Ci ale prywatnie !

Bardzo ostra ocena programu wsparcia pszczelarstwa ,nie wiem czym spowodowana.Warunki są jakie są i trzeba się do nich przystosować.Ktoś może myśli że jak będzie dopłata do ula to nie będzie żadnych kontroli i biurokracji?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2017, 10:23 - ndz 
Hieronim pisze:
Ktoś może myśli że jak będzie dopłata do ula to nie będzie żadnych kontroli i biurokracji?

Niech Będą kontrole aby przeznaczona kwota zgadzała się z zakupem tak samo ilość dopłaty zgodna z przezimowanymi rodzinami
Dziś jest inaczej aby pszczelarz mający 10 rodzin mógł kupić sprzęt czy pogłowie musi oficjalnie skłamać i opłacić zwiększoną ilość uli ! bo tak to go kwota finansowa nie puszcza
- do sprzętu jest 50 zł na rodzinę
- do pogłowia 5 zł
- do leków ok 5 zł
I tym sposobem zwiększyła się ilość wirtualnych rodzin do prawie 2 mil a raptem jest nie cały milion :mrgreen:


Na górę
  
 
Post: 19 marca 2017, 10:30 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Prawdopodobnie koszy działań kontrolnych zostaną wrzucone/odjęte od ogólnej puli refundacji :cry: tak ze na kokosy z tego tytułu bym nie liczył za to na pewno wzrosnie w agencji liczba etatów,będzie to miało sens dla większych pasiek ,małe pasieki /pszczelarze zostana "jeszcze bardziej pominięci" takie sa mechanizmy :wink: .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2017, 10:50 - ndz 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3961
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
BoCiAnK,
Znając realia, kontrola nie ograniczy się stwierdzenia stanu pasieki.Będzie pewnie dotyczyła hodowli ,wędrówek ,handlu matkami i rodzinami pszczelimi.Nie wiem czy dla naszego środowiska będzie to najlepsze rozwiązanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji