FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 23 kwietnia 2024, 10:01 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 02 kwietnia 2017, 19:53 - ndz 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 02 kwietnia 2017, 12:14 - ndz
Posty: 2
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski, Warszawski zwykł
Miejscowość z jakiej piszesz: Świętajno
Witam. Posiadam 4 rodziny z których 2 obsiadają na dzień dzisiejszy 10 ramek na czarno i mają czerw na około 5-6 ramkach, pokarm i pyłek. Dwie pozostałe są słabsze i siedzą na jakiś 5-6 ramkach. Przegląd robiłem wczoraj to jest 01.04 i dopełniłem korpusy silnych rodzin do 10 ramek o 2 ramki pokarm i susz. Mam pasiekę stacjonarną pod lasem a pszczoła to krainka-nieska. wkoło są dobre pożytki pyłkowe które już zaczęły ruszać (wierzba). Pszczoły przygotowuję na pierwszy pożytek na maj na jagodę i pytanie moje brzmi czy postawić już drugą rodnie dla silnych rodzin i jak to zrobić czy też nie. Podebrać czerw i pszczołę i wzmocnić słabsze rodziny czy może pokusić się o postawienie miodni na wierzbę i klon? Jest to mój drugi sezon i dopiero w tym roku odwiruję swój pierwszy miód. Martwią mnie jeszcze zapasy pokarmu którymi niechciałbym zacukrzyć miodu. Mam do dyspozycji węzę i 6 ramek suszu z małymi zapasami pokarmu. Proszę o poradę


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2017, 21:58 - ndz 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Jak msz pszczoły na wszystkich ramkach to daj korpus a w nim z 2do3 ramek ramek czerwiu i susz na dół do rodni a ramki z wezą do gury zeby odbudowały do dolnej beleczki bo jak dasz do rodni to zetną u dołu ramki wezę. A jak odbudują wezę to dasz na dół do rodni. Jak masz stary zimowy miód to odsklepiaj po 1 do2 ramek zeby karmiły czerw a nakrop bendą dawać do góry ale musisz dać krate zeby matk nie przeszła do góry. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2017, 23:02 - ndz 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 02 kwietnia 2017, 12:14 - ndz
Posty: 2
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski, Warszawski zwykł
Miejscowość z jakiej piszesz: Świętajno
dzięki za odpowiedź


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji