FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 24 kwietnia 2024, 01:15 - śr

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sąsiedzi?
Post: 10 kwietnia 2017, 04:35 - pn 

Rejestracja: 04 grudnia 2016, 12:46 - ndz
Posty: 75
Ule na jakich gospodaruję: warszawski zwykły
Miejscowość z jakiej piszesz: Lublin
Dzień dobry.Lada dzień spodziewam się odebrać zamówione rodzinki i w równym stopniu się z tego cieszę co boję bo wszystko czego się uczyłem miesza mi się dokładnie. Czy któreś z Was-Forumowiczów gospodarzy w okolicach Serocka k/W-wy i poda kontakt ?
Obiecuję, że nie będę zawracał głowy głupotami i prosił o ewentualną pomoc tylko w skrajnych przypadkach. Kupuję pszczoły 100 km od domu i to trochę za daleko, żeby "kolegować się" ze sprzedawcą - stąd moja prośba. Pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Sąsiedzi?
Post: 10 kwietnia 2017, 20:19 - pn 

Rejestracja: 20 grudnia 2013, 14:34 - pt
Posty: 337
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie, małopol
a nie mądrzej jest kupić pszczoły bliżej?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Sąsiedzi?
Post: 10 kwietnia 2017, 21:01 - pn 

Rejestracja: 24 marca 2013, 20:38 - ndz
Posty: 19
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
W Serocku jest pszczelarz mam chyba gdzieś tel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Sąsiedzi?
Post: 10 kwietnia 2017, 21:36 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 marca 2017, 15:29 - wt
Posty: 80
Lokalizacja: Warszawa <> Wysychy(pod Niegowem)
Ule na jakich gospodaruję: 1/2Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
walp, a Ty gdzie pszczelarzysz..... chętnie bym czasem się poradził jak gdzieś pod Warszawą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Sąsiedzi?
Post: 11 kwietnia 2017, 13:37 - wt 

Rejestracja: 04 grudnia 2016, 12:46 - ndz
Posty: 75
Ule na jakich gospodaruję: warszawski zwykły
Miejscowość z jakiej piszesz: Lublin
No i kicha! Z powodu niskich temp transport pszczół trzeba przełożyć. Tym czasem one nie próżnują i z 8-u ramek na jakich przezimowały zrobiło się odpowiednio 11 i 12.( 2 rodziny)Ja mam 3 skrzynki 9-o ramkowe. I jak teraz; umieścić w skrzynce 9 ramek z matką, zsypać pszczoły np z 10-ej i 11-ej ramki do tej samej skrzynki i wieźć osobno puste ramki (ryzykując, że mogą być w jakimś stopniu zaczerwione), czy umieścić w jednej skrzynce 9 ramek z matką a pozostałe ramki w drugiej i np odgrodzić zatworem od "pozostałych" z drugiego ula? Ja bym zastosował 2-i wariant. Czy macie jakieś podpowiedzi?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Sąsiedzi?
Post: 11 kwietnia 2017, 14:16 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
a co mają niskie temperatury takie jak teraz (3-5 stopni w nocy do 15C w dzień) do transportu pszczół) - wg mnie raczej wysokie temp to problem bo moga poobrywac się cięzkie plastry, albo spłynąć jak pszczoły zaczną się stresować i wytwarzać jeszcze więcej ciepła... - w nieskiej temp nawet lepiej bo można je w dzien przewozić, pszczoły są przeciez dawno po oblocie to nie zapaskudzą ula a po wodę wcześnie rano co najwyżej poleci tylko stara spracowana już pszczoła jak będzie np. tylko 6C...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Sąsiedzi?
Post: 11 kwietnia 2017, 17:46 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 stycznia 2016, 20:17 - sob
Posty: 875
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: ok. Łukowa
Tomi007 ma rację można przewozić. Jeżeli teraz są nawet na 11 ramkach - to te trzy czy cztery z pierzgą i pokarmem będziesz mógł przewieżć oddzielnie. Należy wybrać jak najcieplejszą porę dnia na przełożenie rodzin z uwagi na czerw kryty, gdyż ten jest najbardziej wrażliwy na niską temperaturę, ale jak zrobisz to sprawnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Sąsiedzi?
Post: 11 kwietnia 2017, 19:41 - wt 

Rejestracja: 18 września 2016, 19:02 - ndz
Posty: 1737
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 10
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie
własnie jaka temp musi byc na szybka przekładke do uli w których pojada do mnie pszczółeczki? Jaka minimalna. Umówiłem sie z pszczelarzem ze przyjade wieczorem przełozymy pszczoły, poczekamy az wszystkie wróca i do domu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Sąsiedzi?
Post: 11 kwietnia 2017, 22:39 - wt 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3961
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Pajej pisze:
własnie jaka temp musi byc na szybka przekładke do uli w których pojada do mnie pszczółeczki? Jaka minimalna. Umówiłem sie z pszczelarzem ze przyjade wieczorem przełozymy pszczoły, poczekamy az wszystkie wróca i do domu

Najlepiej jak najwyższa , co najmniej 15 st.C.Wczoraj była okazja.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Sąsiedzi?
Post: 11 kwietnia 2017, 22:57 - wt 
Hieronim pisze:
Pajej pisze:
własnie jaka temp musi byc na szybka przekładke do uli w których pojada do mnie pszczółeczki? Jaka minimalna. Umówiłem sie z pszczelarzem ze przyjade wieczorem przełozymy pszczoły, poczekamy az wszystkie wróca i do domu

Najlepiej jak najwyższa , co najmniej 15 st


Pajej, No to już Przyjacielu wszystko wiesz ,15st wieczorem bedzie kolo polowy czerwca :thank: :haha:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Sąsiedzi?
Post: 11 kwietnia 2017, 23:41 - wt 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
pisiorek pisze:
Hieronim pisze:
Pajej pisze:
własnie jaka temp musi byc na szybka przekładke do uli w których pojada do mnie pszczółeczki? Jaka minimalna. Umówiłem sie z pszczelarzem ze przyjade wieczorem przełozymy pszczoły, poczekamy az wszystkie wróca i do domu

Najlepiej jak najwyższa , co najmniej 15 st


Pajej, No to już Przyjacielu wszystko wiesz ,15st wieczorem bedzie kolo polowy czerwca :thank: :haha:


A latem ,to nawet i w nocy :).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Sąsiedzi?
Post: 12 kwietnia 2017, 06:30 - śr 

Rejestracja: 18 września 2016, 19:02 - ndz
Posty: 1737
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 10
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie
to wszystko wiem...
Zdam sie na doświadczenie tego co mi sprzedaje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Sąsiedzi?
Post: 12 kwietnia 2017, 08:32 - śr 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 21:51 - pn
Posty: 997
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadan
Pajej, najlepiej załaduj te ule i przywieź je do siebie, gdy bedzie dobra pogoda przelożysz do swoich uli, a stare odwieziesz do sprzedajacego. Wiem, że to podwójna droga, ale większa pewnośc, że zrobisz to dla ich dobra. Jak mawiają "stracił krowę, to i ciele można poświęcić". Osobiście zrobiłbym tak jak napisałem i głowa by była spokojna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Sąsiedzi?
Post: 12 kwietnia 2017, 08:55 - śr 
Pajej,

wybierz taki dzien by bylo w miare cieplo i slonecznie ,ugadaj sie z tym gosciem .jedz tak by u goscia byc kolo 17/18 . odstawiacie jego ule na bok na to miejsce stawiasz swoje (puste) . gosc jak ma smykalke przelozy Ci taka rodzine w 2 minuty .zamykacie powalki dajecie ocieplenie ,pszczola lotna wracajaca z pola wchodzi do twojego ula . pogadacie sobie o powaznych sprawach 8) i prawie wszystkie pszczoly wejda do uli .wkladasz ule do auta i zadowolony jedziesz do domu . nic sie nie przeziebia i wszystko gra. wazna sprawa ,podczas transportu ramki nie moga sie przesowac ,trzeba je zabezpieczyc jesli nie maja wypustow trza dac beleczki ,stawiasz ule u siebie na pasiece otwierasz i pijesz piwko . wszystko :)
przy przekladaniu stój z boku i ogladaj , czerw powinien byc ladny zwarty . zuc okiem czy sa jajeczka ,pszczoly powinny byc spokojne nie powinny latac nad glowami i probowac zadlic ,rodziny powinny obsidac okolo 6/ 7 ramek jesli jest wiecej to plus .nic tam wiecej jako swiezak i tak nie wypatrzysz ,chcbys sie wpatrywal w ramki godzine,szkoda ziebic pszczoly. cena za te rodziny powinna byc 400 do 450zl . uf ,koncze juz ,hej :haha:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Sąsiedzi?
Post: 12 kwietnia 2017, 09:51 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
szczerze przyznam, ze pisząc pierwszy post w tym wątku myślałm, że chodzi o sam transport uli bez przekładania ramek do nowych uli... wg mnie jak są to silne rodziny i nowe ule będą wygrzane (choćby z auta w którym jest 20-25C) to można pokusić się o przekładanie przy temp 10C - tak jak pisiorek napisał - jak ten co sprzedaje ma wprawę to przełoży rodzinę w 2 min - przez ten czas obserwuj czy jest ładny zwarty czerw, matki nie radze wyszukiwać bo może to potrwać a szkoda wyziębiać ramki - wystarczy spr czy są świeże jajeczka... co do zachowania to może być róznie - np. u mnie Car Alepjki raczej nie tolerują przeglądów gniazda w temp niższej niz 12C jak i ja ich wtedy tez nie toleruję ;) natomiast powyżej 15C sa już łagodne jak baranki... - jak będziesz wiózł to pamiętaj aby ramki były ustawione w samochodzie prostopadle do kierunku jazdy - ograniczy to ewentualne ich przesuwanie - choć tak jak pisiorek napisał najlepiej zabelczkować jak ramki nie się hoffmanowskie - tyle że ul nie moze być zamknięty szczelnie bo pszczoły moga się zaparzyć - jak będzie ich dużo to stres spowoduje, że wydzielą dużą ilośc pary wodnej i ciepła - także powinna być jakaś powałka (niestety beleczki uniemożliwią wentylację przez powałkę) dlatego najelepsza byłaby dennica osiatkowana - 100km to już trochę się jednak czasu jedzie... pisałeś też że pszczoły są teraz na 11-12 ramkach - możesz dac im pusty pólkorpus - pomieści nadmiar pszczoł jak i dodatkowo zminimalizuje ryzyko zaparzenia...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Sąsiedzi?
Post: 12 kwietnia 2017, 10:13 - śr 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3961
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
tomi007,
Problem w tym ,że z tego co pisał Pajej, rodziny nie są za bogate , najlepsze by były transportówki styropianowe do których można wkładać pszczoły w niższych temperaturach i po przywiezieniu odczekać na warunki pozwalające przenieść pszczoły do właściwego ula.
https://lyson.com.pl/skrzynki-transport ... 40124.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Sąsiedzi?
Post: 12 kwietnia 2017, 11:10 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
tomi007 pisze:
i nowe ule będą wygrzane (choćby z auta w którym jest 20-25C)

A kto zasiedlone ule wygrzewa? Przecież jak się czyta o zimowli w ulach jednokorpusowych to wszyscy piszą,że pszczoły ula nie grzeją tylko siebie.
Może tylko zimą nie grzeją a w pozostałych porach roku już grzeją.
Pajej,
jeżeli nie ma potrzeby to lepiej w taka pogodę nic przy pszczołach nie robć,ale jak trzeba -to trzeba iść przełożyć i nic im nie będzie.
Zaraz się naczytasz ,że tylko 13,5 st ,nie przy wietrze od spodu,że jak ocieplone sieczką to przy 11,7 st ,a przy styropianie to 12,2. itd.

Jednym słowem- musisz to rób.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Sąsiedzi?
Post: 12 kwietnia 2017, 12:03 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
emka24,

tu chodzi o nowe ule do których mają być przenoszone pszczoły w chłodny dzeń np. 10C - jak nowe ule są styropinowe/poliuretanowe to nic nie trzba robić... jak solidne drewniane to przy przenoszeniu w chłodny dzień, jezeli jest to możliwe to dobrze aby były wyniesione z ciepłego suchego pomieszczenia - wówczas dodatkowo nie oziębią świeżo przeniesionej do nich rodziny - korpusy drewniane stojące na dworze będą zimne i dodatkowo naciągnięte wilgocią z powietrza - silne rodziny spokojnie sobie z takimi poradzą, słabszym natomiast nie potrzebnie dołoży się tylko dodatkowej pracy i trudu ale w sumie też sobie z tym powinny poradzić - ważne by przenosiny zrobić szybko...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Sąsiedzi?
Post: 12 kwietnia 2017, 12:35 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
Możecie sobie wymyślać zimne deski w ulach,w innym poście różne naprężenia ramek i drutów ,do każdej czynności indywidualnie dobierać temperaturę -tylko po co.
Zastosować zdrowy rozsadek i wystarczy.
Wczoraj u mnie było 7-8 st. ,a ja wywiozłem 20 uli na inne pasieczysko. Ręczę wszystkim,że nic im się nie stało.
Obudowywujecie to swoje pszczelarstwo jakimiś dziwnymi regułami i nie macie czasu na prawdziwe pszczelarzenie. Zapamiętujecie tyle zbędnych informacji,ale bez tego wszystko było by takie banalne.
Ja preferuję proste, zdroworozsądkowe pszczelarstwo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Sąsiedzi?
Post: 12 kwietnia 2017, 12:49 - śr 
ale Wy tu pierdoly piszecie ,masakra :mrgreen: pszczoly by sie poskrecaly ze smiechu czytajac niektore wpisy :haha: :haha:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Sąsiedzi?
Post: 12 kwietnia 2017, 12:51 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
pisiorek,
wypunktuj mi moje pirdoły.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Sąsiedzi?
Post: 12 kwietnia 2017, 12:55 - śr 
emka24 pisze:
pisiorek,
wypunktuj mi moje pirdoły.



Ty akurat masz duzo racji ,smieje sie z wygrzewania uli :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Sąsiedzi?
Post: 12 kwietnia 2017, 20:24 - śr 

Rejestracja: 18 września 2016, 19:02 - ndz
Posty: 1737
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 10
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie
pisiorek pisze:
Pajej,

wybierz taki dzien by bylo w miare cieplo i slonecznie ,ugadaj sie z tym gosciem .jedz tak by u goscia byc kolo 17/18 . odstawiacie jego ule na bok na to miejsce stawiasz swoje (puste) . gosc jak ma smykalke przelozy Ci taka rodzine w 2 minuty .zamykacie powalki dajecie ocieplenie ,pszczola lotna wracajaca z pola wchodzi do twojego ula . pogadacie sobie o powaznych sprawach 8) i prawie wszystkie pszczoly wejda do uli .wkladasz ule do auta i zadowolony jedziesz do domu . nic sie nie przeziebia i wszystko gra. wazna sprawa ,podczas transportu ramki nie moga sie przesowac ,trzeba je zabezpieczyc jesli nie maja wypustow trza dac beleczki ,stawiasz ule u siebie na pasiece otwierasz i pijesz piwko . wszystko :)
przy przekladaniu stój z boku i ogladaj , czerw powinien byc ladny zwarty . zuc okiem czy sa jajeczka ,pszczoly powinny byc spokojne nie powinny latac nad glowami i probowac zadlic ,rodziny powinny obsidac okolo 6/ 7 ramek jesli jest wiecej to plus .nic tam wiecej jako swiezak i tak nie wypatrzysz ,chcbys sie wpatrywal w ramki godzine,szkoda ziebic pszczoly. cena za te rodziny powinna byc 400 do 450zl . uf ,koncze juz ,hej :haha:

Pszczoły bede odbierał po świetach moze bedzie cieplej. procedura prawie taka jak pisałeś z tym ze pszczelarz mówi ze przekłada nowy właściciel, ale ja pojade ze znajomym pszczelarzem to on mi szybko przerzuci. Pszczoły maja miec 7-8 ramek obsiadanych na czarno i na 5 ramkach czerw kryty. cena to 350 zł


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Sąsiedzi?
Post: 12 kwietnia 2017, 22:07 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6443
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Pajej pisze:
Pszczoły maja miec 7-8 ramek obsiadanych na czarno i na 5 ramkach czerw kryty. cena to 350 zł


To się spiesz bo jak się skapnie i podzieli czerw będzie miał
2x 250 zł ;) .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Sąsiedzi?
Post: 12 kwietnia 2017, 22:10 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6443
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
emka24 pisze:
czoraj u mnie było 7-8 st. ,a ja wywiozłem 20 uli na inne pasieczysko. Ręczę wszystkim,że nic im się nie stało.

Najlepszy czas na "przewózkę uli " :okok:

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Sąsiedzi?
Post: 12 kwietnia 2017, 22:22 - śr 
baru0 pisze:
Pajej pisze:
Pszczoły maja miec 7-8 ramek obsiadanych na czarno i na 5 ramkach czerw kryty. cena to 350 zł


To się spiesz bo jak się skapnie i podzieli czerw będzie miał
2x 250 zł .


Jakby umiał dzielić to by podzielił a nie sprzedawał pszczoły za 350 zł po tak ciężkiej zimowli w mojej ocenie to jakis osiołek który nie zna mozliwosci pszczol i daje je pol darmo. :mrgreen:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Sąsiedzi?
Post: 13 kwietnia 2017, 07:32 - czw 

Rejestracja: 18 września 2016, 19:02 - ndz
Posty: 1737
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 10
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie
pszczoły zamówiłem jeszcze bodajże w styczniu cene ustrzelimy, skad miał wiedziec że zima będzie długa i cięzka?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Sąsiedzi?
Post: 13 kwietnia 2017, 07:42 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lipca 2016, 13:43 - czw
Posty: 640
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Konopiska
Cena dla kupującego bardzo dobra ;-). Jedną rodzinę też zakupiłem za 350 zł. miesiąc temu. Sprzedający miał 10, szybko się rozeszły. Obecnie rodziny w cenie 400-450 dość szybko znikają z rynku.

_________________
Pozdrawiam
Sławek
Moje psiaki: http://www.cavaliery.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Sąsiedzi?
Post: 13 kwietnia 2017, 09:36 - czw 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4573
Lokalizacja: stare polichno
Pajej pisze:
Pszczoły bede odbierał po świetach moze bedzie cieplej. procedura prawie taka jak pisałeś z tym ze pszczelarz mówi ze przekłada nowy właściciel, ale ja pojade ze znajomym pszczelarzem to on mi szybko przerzuci. Pszczoły maja miec 7-8 ramek obsiadanych na czarno i na 5 ramkach czerw kryty. cena to 350 zł

Jeżeli to przekładanie będziesz robił w biały-lotny dzień i zaraz je wywoził , to licz się z tym , że większość "twoich" pszczół będzie w terenie i pozostawisz je właścicielowi z czego on na pewno się ucieszy .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Sąsiedzi?
Post: 13 kwietnia 2017, 20:16 - czw 

Rejestracja: 18 września 2016, 19:02 - ndz
Posty: 1737
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 10
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie
paraglider pisze:
Pajej pisze:
Pszczoły bede odbierał po świetach moze bedzie cieplej. procedura prawie taka jak pisałeś z tym ze pszczelarz mówi ze przekłada nowy właściciel, ale ja pojade ze znajomym pszczelarzem to on mi szybko przerzuci. Pszczoły maja miec 7-8 ramek obsiadanych na czarno i na 5 ramkach czerw kryty. cena to 350 zł

Jeżeli to przekładanie będziesz robił w biały-lotny dzień i zaraz je wywoził , to licz się z tym , że większość "twoich" pszczół będzie w terenie i pozostawisz je właścicielowi z czego on na pewno się ucieszy .

przekładka wieczorem i czekamy az wszystkie z pola wróca dopiero wtedy do domu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji