FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 26 kwietnia 2024, 18:43 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Głód
Post: 28 kwietnia 2017, 23:12 - pt 

Rejestracja: 23 lutego 2014, 19:04 - ndz
Posty: 537
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Władysławów
Ja się zastanawiam skąd macie pierzgę w ulach żeby mieć tego czerwiu 8 ramek. U mnie przynajmniej 17 dni pyłku nie nosiły. Węglowodany w ulach są a białka nie ma. Matki składają jajka a pszczoły je zjadają. Pamiętam że niektóre ramki były pełne jajeczek a teraz wyglądają jak czerw rozstrzelony. Zastanawiam się czy jest na to jakieś rozwiązanie. Myślałem zmielić pyłek i wsypać go w komórki plastra. Tylko zastanawiam się czy nie wyrzucą tego. Co o tym sądzicie? zda to egzamin?

_________________
Robiąc byle co stajesz się byle kim.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 28 kwietnia 2017, 23:19 - pt 
yanek_113, z biedronki byla promocja :haha:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 28 kwietnia 2017, 23:30 - pt 

Rejestracja: 07 marca 2013, 17:54 - czw
Posty: 627
Lokalizacja: Baćkowice
Ule na jakich gospodaruję: WP=> Wlkp
Ja podalem pylek wczesniej zalany woda. Pobieraja go, jedne wolniej inne szybciej

_________________
Nie mów że coś jest niemożliwe
jeśli tego nie próbowałeś


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 28 kwietnia 2017, 23:35 - pt 
U nie nosily pylek i to w duzych ilosciach .drzewa kwitna pszczoly wykozystuja kazda okazje i nosza .


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 29 kwietnia 2017, 07:46 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lutego 2011, 23:40 - śr
Posty: 1088
Lokalizacja: Chełm- lubelskie
kudlaty pisze:
zbycho81 pisze:
Pogoda ma znowu się załamać, byle tylko pszczelarze się nie załamywali .


jeszcze bardziej :?: najpierw sypało i mroziło a teraz cały czas leje dzień i noc,
jak tak dalej pójdzie to będzie powódź bo ziemia już od dawna nie przyjmuje wody

Wiem, że to zabrzmi niewiarygodnie, ale u nas nie było takich śniegów jak ostatnio u was, pogoda była zimna, a ostanie 2-3 dni powyżej 10 st. ale deszczowo. A teraz ma znowu zjechać w dół.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 29 kwietnia 2017, 11:02 - sob 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Jedyny negatywny element tej kapryśnej /delikatnie mówiąc pogody :cold: /
to wyhamowanie odbudowy węzy i czerwienia. Przez taki układ pszczoła młoda nie została wypracowana i podejmie pracę w polu. Tak jak pisałem dzisiaj zakładam nadstawki i gonię dziewczyny do roboty :haha:
Musi być ciepło, odprawiłem magiczne rytuały :thank: :pala:
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 29 kwietnia 2017, 11:47 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6444
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
To Ty szczęśliwy .W naszym rejonie to chyba będą robić sianokiszonkę ,bo 90 % wiosennego pożytku poszło się .....

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 29 kwietnia 2017, 12:29 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 czerwca 2014, 08:46 - pn
Posty: 162
Ule na jakich gospodaruję: LN 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Zachodniopomorskie
Ja jutro rano wiozę na rzepak , co ma być to będzie . Na prognozę nie patrzę ,
niby zimno a codziennie słonko wychodzi na 3-4 h i dziewczyny noszą pyłek i nakrop . Do tej pory udało się przytrzymać na 2 korpusach ale dłużej tak nie wytrzymają , jutro po przewózce wszystkie rodziny dostaną kratę i trzeci korpus. Niech moc będzie z wami :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 29 kwietnia 2017, 20:09 - sob 

Rejestracja: 03 grudnia 2007, 23:00 - pn
Posty: 335
Lokalizacja: grudziadz
Witam.Pisiorek to na żimę dałes chyba po 5 kg. na rodzinę,skoro tyle skarmiłeś.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 29 kwietnia 2017, 22:27 - sob 
ydyp,
nie karmilem w ogole ,pszczoly zimowaly bez pokarmu

na glupie wpisy odpisuje tak samo :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 30 kwietnia 2017, 00:53 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 stycznia 2016, 20:17 - sob
Posty: 875
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: ok. Łukowa
pisiorek pisze:
na glupie wpisy odpisuje tak samo

czy Ty przypadkiem ich nie przekarmiasz Grzesiu?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 30 kwietnia 2017, 11:59 - ndz 
Kosut pisze:
pisiorek pisze:
na glupie wpisy odpisuje tak samo

czy Ty przypadkiem ich nie przekarmiasz Grzesiu?


kolego TY kumaty facet jestes przeciez , sam widzisz ze na forum mozna lapac za slowka i dowolnie nimi manipulowac :wink: .

to ja stoje nad ulem i ja widze czy maja pokarm czy nie ,ja decyduje karmic czy nie ? uwierz mi gdybym nie karmil pszczoly by chyba padly .
byl wczoraj u mnie kolega z forum pokazywalem jemu matke bez 2 nog , mam swiadkow na co pisze . pozdrawiam Tych co kpia ze mnie :pl:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 30 kwietnia 2017, 13:55 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 października 2009, 08:21 - pt
Posty: 165
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski styropianowy
pisiorek pisze:
Kosut pisze:
pisiorek pisze:
na glupie wpisy odpisuje tak samo

czy Ty przypadkiem ich nie przekarmiasz Grzesiu?


kolego TY kumaty facet jestes przeciez , sam widzisz ze na forum mozna lapac za slowka i dowolnie nimi manipulowac :wink: .

to ja stoje nad ulem i ja widze czy maja pokarm czy nie ,ja decyduje karmic czy nie ? uwierz mi gdybym nie karmil pszczoly by chyba padly .
byl wczoraj u mnie kolega z forum pokazywalem jemu matke bez 2 nog , mam swiadkow na co pisze . pozdrawiam Tych co kpia ze mnie :pl:
To prawda coraz więcej mądrusi .

_________________
Laureat pierwszej nagrody w konkursie pasiek 2012 :) :)
viewtopic.php?f=21&t=8704


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 30 kwietnia 2017, 14:02 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lutego 2011, 23:40 - śr
Posty: 1088
Lokalizacja: Chełm- lubelskie
pisiorek pisze:
pokazywalem jemu matke bez 2 nog

Wymienią ją jak tylko zrobi się cieplej :).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 30 kwietnia 2017, 14:24 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Pierzga wyjedzona, miód/pokarm jest. Czerwiu sporo, węza dodana powoli budowana. Dobrze ze dziś w końcu pyłek pszczoły miały okazję ponosić, ogólnie wydaje się że brak dostaw pyłku zatrzymał rozwój.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 30 kwietnia 2017, 14:30 - ndz 
Mariuszczs,
Maly wielki powrot :okok: POWODZENIA KOLEGO :mrgreen:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 30 kwietnia 2017, 15:30 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
:wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 30 kwietnia 2017, 22:08 - ndz 

Rejestracja: 21 października 2016, 23:40 - pt
Posty: 86
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Lubin
Cześć

Pszczelarstwa uczę się z Tego forum oraz z podpatrywania starszych pszczelarzy. U mnie sytuacja nie wygląda za ciekawie. I tak 14 rodzin w marcu zostały poddane eksperymentowi. Czerw został podniesiony do góry i ścieśniony zatworami. Stopniowo zostało poszerzane gniazdo na górze i dole suszem. W obecnej sytuacji te rodziny fajnie sobie poradziły. Mają zapas miodu( zakładam leszczynę, wierzbę,inne pożytki).Widać ubytek pyłku i tu pszczoły jadą na oparach. Cała reszta natomiast 25 rodzin walczy. Na zimę pszczoły dostały po 15 kg zapasów( łącznie 39 rodzin). Zapasy regularnie odsklepiane , za zatworami , dodatkowe ramki i również odsklepiane. Dokupione ciasto fondant w ilości 30 kg, poszło w mgnieniu oka.Tak więc sezon u mnie jest ciężki. Co z tego , że dodamy syrop czyli węgiel(węglowodany) jak nie ma białka. Bez tego pszczoły nie rozwijają się.
Dzisiaj podjęłam decyzję , że łączę rodziny.Rodziny,które wcześniej zapowiadały się dobrze z perspektywą- osłabły. Jest mało pokarmu a jeszcze mniej pyłku. Węglowodany dostarczyłam w cieście( w Lidlu na szybko 1,79 500 g cukru pudru). Zakładam , że nie liczy się ilość pni tylko jakość. Pszczoły nie są w stanie wracać do ula. Co z tego , że wylatują , jak nie mają sił wrócić. Jest zimno i dlatego tam gdzie czerwiu jest na 4 ramkach a pszczoły na 6-7 ramkach- łącze(były na 10 ramkach). Tak więc u mnie nie zapowiada się rewelacyjnie.Dzisiaj połączyłam 4 rodziny. Jutro sprawdzę następne to napisze co i jak.
Tak więc bez białka pszczoły nie mają siły na rozwój. Węglowodany same nie wystarczą. Dla mnie pogoda do kitu , nie mam na tyle pyłku.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 30 kwietnia 2017, 22:43 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
zojka pisze:
Cześć

Pszczelarstwa uczę się z Tego forum oraz z podpatrywania starszych pszczelarzy. U mnie sytuacja nie wygląda za ciekawie. I tak 14 rodzin w marcu zostały poddane eksperymentowi. Czerw został podniesiony do góry i ścieśniony zatworami. Stopniowo zostało poszerzane gniazdo na górze i dole suszem. W obecnej sytuacji te rodziny fajnie sobie poradziły. Mają zapas miodu( zakładam leszczynę, wierzbę,inne pożytki).Widać ubytek pyłku i tu pszczoły jadą na oparach. Cała reszta natomiast 25 rodzin walczy. Na zimę pszczoły dostały po 15 kg zapasów( łącznie 39 rodzin). Zapasy regularnie odsklepiane , za zatworami , dodatkowe ramki i również odsklepiane. Dokupione ciasto fondant w ilości 30 kg, poszło w mgnieniu oka.Tak więc sezon u mnie jest ciężki. Co z tego , że dodamy syrop czyli węgiel(węglowodany) jak nie ma białka. Bez tego pszczoły nie rozwijają się.
Dzisiaj podjęłam decyzję , że łączę rodziny.Rodziny,które wcześniej zapowiadały się dobrze z perspektywą- osłabły. Jest mało pokarmu a jeszcze mniej pyłku. Węglowodany dostarczyłam w cieście( w Lidlu na szybko 1,79 500 g cukru pudru). Zakładam , że nie liczy się ilość pni tylko jakość. Pszczoły nie są w stanie wracać do ula. Co z tego , że wylatują , jak nie mają sił wrócić. Jest zimno i dlatego tam gdzie czerwiu jest na 4 ramkach a pszczoły na 6-7 ramkach- łącze(były na 10 ramkach). Tak więc u mnie nie zapowiada się rewelacyjnie.Dzisiaj połączyłam 4 rodziny. Jutro sprawdzę następne to napisze co i jak.
Tak więc bez białka pszczoły nie mają siły na rozwój. Węglowodany same nie wystarczą. Dla mnie pogoda do kitu , nie mam na tyle pyłku.
Pozdrawiam


ja bym się nie napalał na łączenie bo może nie być okazji aby ew siłę wykorzystać może się skończyć rojami, natomiast gdyby pogoda się wyklarowała a łan dobrego rzepaku w okolicy to dlaczego nie, co do słabnięcia słabych juz rodzin to wiem z kilku źródeł że jeszcze teraz sie takie wykruszają calkowicie starej pszczoły ubyło a nie było na to miejsce mlodej

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 30 kwietnia 2017, 23:48 - ndz 

Rejestracja: 21 października 2016, 23:40 - pt
Posty: 86
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Lubin
Cze:)

Ja się nie napalam. Pasieka jest przy samym rzepaku . Zakładam, że do rozwoju potrzebny jest pyłek(białko), woda, węglowodany. Z silnej rodziny zrobię ładny odkład + coś przyniosą. Jak do tej pory węglowodany i wodę jestem w stanie dostarczyć , pyłku nie mam. Nawet najsilniejsze na dwóch korpusach jadą na oparach białkowych. Jest zimno i pszczoła nie dolatuje.Będę pisać jak sobie poradziłam. Widzę co się dzieje a pamiętam jak było. Dużo pszczoły ginie, dużo to może mało powiedziane ( dzisiaj siadały na mnie i odpoczywały).
Jako początkujący pszczelarz prowadzę zapiski i wiem na ilu ramkach w marcu był czerw i jak rozwijały się. Brak lotów po pyłek przystopował rodziny. Te , które w marcu rozwijały się szybciej zdążyły go uzbierać ( teraz jadą również na oparach) i poradziły sobie( są na dwóch korpusach). Tak jak pisałam nie mam takiego doświadczenia , ale widać brak białka. A bez tego widzę, nie ma na co zwlekać. Jest potrzebna armia, która go przyniesie( film "prawo rozwoju rodziny pszczelej").


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 01 maja 2017, 06:35 - pn 
kudlaty pisze:
co do słabnięcia słabych juz rodzin to wiem z kilku źródeł że jeszcze teraz sie takie wykruszają calkowicie starej pszczoły ubyło a nie było na to miejsce mlodej


I panie Staszku tu sprawa jest prosta jak 2 metry sznurka w kieszeni :wink:

Pszczola zimowa ma zyc okreslona ilosc czasu ,zalozmy ze do konca kwietnia .u niektorych ta pszczola po tej mroznej i dlugiej zimie zyla krocej .powod : waroza ,zle leczenie ,wirusy,choroby itd .pszczoly zimowe padly nie zdazyly wychowac mlodego pokolenia .
Rodziny sie zwyczajnie wypszczelily .matka sama nie jest wstanie nic zrobic .
Przy krotszych zimach ten problem nie jest zauwazalny matki zaczynaja wczesniej czerwic, jednak ta zima byla inna i obnazyla wszystkie bledy :roll:

Ps.mialem rodzine w ktorej spadlo ponad 1200szt warozy ,myslalem ze nie przezimuje .przezimowaly iteraz to jest jedna z najsilniejszych rodzin.jak bardzo trzeba zaniedbac pszczoly by padly na przedwiosniu :?:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 01 maja 2017, 07:40 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
pisiorek, Prawdziwa zimowa pszczoła żyje nawet do czerwca ! nie do kwietnia ! tyle że tych pszczół które wygryzły się pod koniec września i na początku października jest niewiele . mroźna zima
nie ma złego wpływu na długowieczność pszczoły a wręcz przeciwnie .

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 01 maja 2017, 08:06 - pn 
wiesiek33 pisze:
pisiorek, Prawdziwa zimowa pszczoła żyje nawet do czerwca ! nie do kwietnia ! tyle że tych pszczół które wygryzły się pod koniec września i na początku października jest niewiele . mroźna zima
nie ma złego wpływu na długowieczność pszczoły a wręcz przeciwnie .


Wiesiu, ja wiem ze mroz nie wplywa na dlugowiecznosc pszczol jednak waroza i choroby z nia powiazane juz TAK :oczko: to chcialem podkreslic .

BOLO pisal ze pszczola zimowa zyje nawet do lipca :mrgreen: chyba im dawal jakies dopalacze ?


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 01 maja 2017, 08:53 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 października 2011, 08:27 - czw
Posty: 1457
Lokalizacja: Cała Polska
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korp + WZ korpusowy
U moich głodu nie ma lecz jest warroza widoczna na pszczołach. Rodziny jak na moje warunki są ok 4-6 ramek z czerwiem Warszawskich zwykłych... jedną mam słabszą ale myślę że nadrobi...

_________________
"Szaleństwem jest robić cały czas to samo i oczekiwać innych rezultatów"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 01 maja 2017, 09:00 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Skończ sezon, zacznij leczenie - jeśli widzisz warrozę na pszczołach. Długo Ci te rodziny nie pociągną.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 01 maja 2017, 09:37 - pn 
Tomasz2020,
Ambrozol i warozie mowiny :papa:

Musiales bardzo zapierdyknac ze waroza teraz spaceruje po pszczolach :nonono:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 01 maja 2017, 10:22 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lutego 2011, 23:40 - śr
Posty: 1088
Lokalizacja: Chełm- lubelskie
Pisiorek lałeś już ambrozol? Ja w tym roku zaczynam pierwszy raz to stosować ale nie wiem kiedy zacząć, mam małą obawę o matki, bo w tym roku po raz pierwszy zginęło mi 3 matki. Ładnie rozpoczęły czerwienie i po jakimś czasie padły, i boję się teraz polać ambrozolem bo nie chciałbym kolejnych potracić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 01 maja 2017, 10:42 - pn 
zbycho81,

Widzisz kolego że są tutaj ludzie na forum którzy nie daza mnie sympatią :P i zaraz będą się rzucać że zaśmiecm temat lub coś wynajdą.wracając do ambrozolu, zbycho81, ja pierwszy wygląd jaki robię co wiosnę do uli okraszam buteleczka ambrozolu, :mrgreen: by nie wychladzac gniazda podnoszę tylko Powałki i polewam około 20 do 25 mililitrów na rodzinę.

Z moich obserwacji ,matki nie giną od ambrozolu .rok temu stosowałem ambrozol 2 lata temu stosowałem ambrozol wszystkie te matki żyją wszystkie czerwia nawet ta bez dwóch nóg :wink:

Z poczatkiem marca pierdyknolem ambrozolem ,osypy od zera do kilku szt.

Jak chcesz cos wiecej wiedziec pisz na pw


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 01 maja 2017, 11:15 - pn 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Najważniejsze to nie szkodzić.
Ze wszystkich twoich wpisów najbardziej zainteresował mnie :lol: właśnie ten o ambrozolu. Kupiłem nawet kwas szczawiowy.
Jednak po wpisie
Kosut pisze:
Kol. Pisiorek ile czasu stosujesz ambrozol?
(w znaczeniu od jak dawna ?)

:P. I wszstko w temacie .

Zacząłem się znowu zastanawiać, stosujesz czy gwiazdorzysz. A czytając forum 500 wpisów za i 499 przeciw.
Szukam autorytetów :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 01 maja 2017, 11:26 - pn 
Bartek.pl,
Nie czytaj moich postów bo one nic nie wnoszą tylko zaśmiecają forum.A tak naprawdę to ja w ogóle nie mam pszczół :P


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 01 maja 2017, 11:31 - pn 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
pisiorek pisze:
Bartek.pl,
Nie czytaj moich postów bo one nic nie wnoszą tylko zaśmiecają forum.A tak naprawdę to ja w ogóle nie mam pszczół :P


takie, właśnie dokładnie tak :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 01 maja 2017, 22:08 - pn 

Rejestracja: 22 września 2016, 11:43 - czw
Posty: 369
Lokalizacja: woj. mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Dzisiaj zaglądałem do trzech moich uli wydaje mi się że mają mało pokarmu. W ulach są po 2 ramki wielkopolskie w połowie wypełnione pokarmem w pozostałych ramkach są to śladowe ilości niezasklepione. Według prognozy pogody ten tydzień zapowiada się trochę cieplejszy ale opadów nie zabraknie. Dwie rodziny na 7-8 ramkach obsiadanych na czarno jedna na 10.
Czy mam podać ciasto?

Pozdrawiam
Misiek 123

_________________
Pozdrawiam
Misiek123


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 02 maja 2017, 05:14 - wt 
Misiek123,
Taka ilosc pokarmu jak piszesz to zdecydowabie za malo ,jesli nie bedzie pogody to zapas zniknie raz dwa.

Jak masz ciasto to daj ,syrop tez pszczol nie zabija uwierz mi na slowo.

Ps.mozna nie karmic ,sa tacy pszczelarze co wlasnie z takiego zalozenia wychodza .tylko z pszczol doja nie daja nic w zamian .nie przeszkadza im ze pszczoly zjadaja wlasne larwy i slaniaja sie z glodu na nogach ,ja bym im kazal tez glodowac i zjadac wlasne dzieci :twisted: :pala:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 02 maja 2017, 09:28 - wt 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
pisiorek, A może inaczej. Człowiek otaczając pszczoły nadmierną troską może im zamieszać w głowie do tego stopnia,że efekt może być zupełnie odwrotny. Działania nasze muszą być więc przemyślane i wyważone stąd doświadczenie i rzetelnie zdobyta wiedza jest warunkiem niemal koniecznym do prawidłowego prowadzenia pasieki.Pszczoła to królowa słońca ,słońce kieruje procesami wszystkiego co żyje tak więc musimy nasze działania ograniczać do niezbędnych aby nie szkodzić i zakłócać rytmu , biologii, która trwa miliony lat.
Jeżeli mamy sytuację i doprowadziliśmy do stanu ,że rodzina nie posiada pokarmu to jasne ,że musimy pokarm interwencyjnie dostarczyć bo rodzina się osypie. Nie podajemy pokarmu dodatkowo tylko dlatego ,że obserwujemy chwilowe załamanie pogody.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 02 maja 2017, 09:32 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 października 2011, 08:27 - czw
Posty: 1457
Lokalizacja: Cała Polska
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korp + WZ korpusowy
pisiorek pisze:
Musiales bardzo zapierdyknac ze waroza teraz spaceruje po pszczolach :nonono:

Leczyłem jak zawsze na jesieni jeszcze dymek z apiwarolu gdy nie było czerwiu...
Z pola by tyle już naniosły tego dziadostwa?
Mam składniki na Ambrozol tylko trzeba go umieszczć i do ula, może jutro zobaczymy ile spadnie z pszczół tego dziadostwa...

_________________
"Szaleństwem jest robić cały czas to samo i oczekiwać innych rezultatów"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 02 maja 2017, 09:38 - wt 
andrzejkowalski100,

Nie obraz sie ale wirujesz na zupelnie innej orbicie niz ja :haha:
Misiek123, opisal dosc dokldnie jaka jest sytuacja w ulu ,jaki stan pokarmu.

Tomasz2020, nie wiem ile masz warozy i jak skutecznie leczyles? Wiem tyle ze jesli widzisz waroze na pszczolach jest zle .1x leczenie i ocena stanu porazenia i wiesz wszystko.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 02 maja 2017, 10:14 - wt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4573
Lokalizacja: stare polichno
Po co Ambrozol na bazie kwasu szczawiowego , jak można zastosować o wiele bezpieczniejszy 15% kwas mlekowy , działający z równym skutkiem .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 02 maja 2017, 10:35 - wt 
paraglider, bo nigdy go nie stosowalismy i nie wiemy jak to robic :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 02 maja 2017, 10:42 - wt 

Rejestracja: 18 stycznia 2011, 20:17 - wt
Posty: 565
Lokalizacja: lubelskie
pisiorek pisze:
paraglider, bo nigdy go nie stosowalismy i nie wiemy jak to robic :wink:

Właśnie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 02 maja 2017, 13:24 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 października 2011, 08:27 - czw
Posty: 1457
Lokalizacja: Cała Polska
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korp + WZ korpusowy
To jak przeprowadzic terapie Ambrozolem albo innym srodkiem? Co ile dni aplikowac? Dodam ze w czerwcu beda robione odklady z matkami nu podawanymi po zamknieci ostatniego czerwiu.

_________________
"Szaleństwem jest robić cały czas to samo i oczekiwać innych rezultatów"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 03 maja 2017, 09:40 - śr 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4573
Lokalizacja: stare polichno
pisiorek pisze:
paraglider, bo nigdy go nie stosowalismy i nie wiemy jak to robic :wink:

Przekopiowałem tekst ze strony o środkach leczniczych :
KWAS MLEKOWY

Obok kwasu mrówkowego nie zostawia pozostałości w miodzie czy wosku. Działa powierzchniowo na roztocza żerujące na pszczołach. Nie zwalcza warrozy pod zasklepem czerwia, stąd zabieg należy wykonać w okresie bezczerwiowym. Jeśli porażenie warrozą jest silne, można wykonać zabieg w 4-tygodniowych odstępach czasu. Kwas mlekowy wypala aparaty ssące u roztoczy Varroa doprowadzając pajęczaki do śmierci głodowej. Jest dobrze tolerowany przez pszczoły i nie stanowi dla nich zagrożenia. Należy spryskać wszystkie plastry, na których siedzą pszczoły w ciepły dzień. Użyć spryskiwacza ciśnieniowego bądź domowego.
Rozcieńczamy kwas 85%
Do 500 ml wystudzonej wody dodać 100 ml 85% kwasu mlekowego. Uzyska się ok. 600 ml 15% roztworu kwasu mlekowego. Koniecznie trzeba przestrzegać proporcji (10 ml kwasu mlekowego na każde 50 ml wody).
Kwas mlekowy 50% / 1 część kwasu na 3 części wody ./
https://www.youtube.com/watch?v=DBgJouEsifs
Kupujemy tani spożywczy kwas mlekowy
Najczęściej w sprzedaży jest 80% -wy i w tym przypadku ten stosunek 500 ml wody + 100 ml kwasu można również zachować .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 03 maja 2017, 10:36 - śr 
paraglider, dziekuje "my"

Wroce do tematu.nie wiem jak w innych pasiekach ? U mnie jest niewesolo.pszczoly zarabiaja weze matki czerwia ale caly czas karmie ,drzewa kwitna i pojawil sie mniszek ,pylek nosza jednak pozytku nektarowego nie ma za zimno.
Dzis musze otworzyc kolejne wiadro i rozlac pokarm rodzinom :do bani:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 03 maja 2017, 10:43 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
pisiorek pisze:
paraglider, dziekuje "my"

Wroce do tematu.nie wiem jak w innych pasiekach ? U mnie jest niewesolo.pszczoly zarabiaja weze matki czerwia ale caly czas karmie ,drzewa kwitna i pojawil sie mniszek ,pylek nosza jednak pozytku nektarowego nie ma za zimno.
Dzis musze otworzyc kolejne wiadro i rozlac pokarm rodzinom :luzik: :do bani:

tu trzeba brać co jest (miodobranie z wierzby, sadów), maj jest niech se 8) naniosą a nie darmozjady trzymać :haha: przecież wszystko kwitnie :twisted:

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 03 maja 2017, 11:01 - śr 
kudlaty, zartow nie ma ,pszczoly sa teraz na naszej lasce. Sprzedalem niedawno kilka rodzin musze tyrknac do gpscia by karmil bo pdada! i powie mi że mu sprzedałem zdechlak i


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 03 maja 2017, 11:25 - śr 

Rejestracja: 18 września 2016, 19:02 - ndz
Posty: 1737
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 10
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie
Ty sprzedałeś ja jeszcze czekam na info kiedy po pszczoły przyjechac. coraz bardziej mnie to flustruje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 03 maja 2017, 11:35 - śr 
Pajej,
Z pszczelarzami jak sam pewnie juz zdazyles sie zorientowac jest roznie ,sa pszczelarze solidni i sa tacy ktorych ja nazywam dziadeczki MECZYPSZCZOLY :haha:


zal tylko pszczol :cry:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 03 maja 2017, 11:49 - śr 

Rejestracja: 18 września 2016, 19:02 - ndz
Posty: 1737
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 10
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie
sprawa jest taka że zimno jest i tyle w temacie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 03 maja 2017, 11:53 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
paraglider pisze:
Obok kwasu mrówkowego nie zostawia pozostałości w miodzie

dr Liebig "Łatwe Pszczelarstwo' str. 278
Kwas mrówkowy jest rozpuszczalny w wodzie,ale nie w tłuszczach.Dlatego nie wbudowuje się w wosk .Niestety,łatwo przenika za to do karmy i miodu,dlatego można stosować go jedynie po ostatnim miodobraniu...."

Warto przeczytać też dalszy ciąg.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 03 maja 2017, 15:32 - śr 

Rejestracja: 18 września 2016, 19:02 - ndz
Posty: 1737
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 10
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie
pisiorek pisze:
Pajej,
Z pszczelarzami jak sam pewnie juz zdazyles sie zorientowac jest roznie ,sa pszczelarze solidni i sa tacy ktorych ja nazywam dziadeczki MECZYPSZCZOLY :haha:


zal tylko pszczol :cry:

i sprawa jasna zgubił mój ne tel i czekał az zadzwonie a ja czekałem na jego tel.


co do kwasów to jak nie klekowy to czym walczyc w sezonie z waroza? u mnie pożytki beda do samej jesieni ale po lipie wypadałoby ograniczyć czyms liczbe warozy, pytanie czym?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 03 maja 2017, 16:04 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
Pajej pisze:
co do kwasów to jak nie klekowy to czym walczyc w sezonie z waroza?


Nie leczy się rodzin produkujących miód w sezonie.
Ograniczyć ilość warrozy można np,: wycinając ramkę pracy,robiąc odkład.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji