FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 26 kwietnia 2024, 04:43 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Głód
Post: 03 maja 2017, 18:23 - śr 

Rejestracja: 09 września 2013, 21:57 - pn
Posty: 199
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
pisiorek pisze:
Pajej,
Z pszczelarzami jak sam pewnie juz zdazyles sie zorientowac jest roznie ,sa pszczelarze solidni i sa tacy ktorych ja nazywam dziadeczki MECZYPSZCZOLY :haha:


zal tylko pszczol :cry:


I te męczypszczoły mają teraz w ulach ciasto albo podkarmiaczki. Aż sprawdziłem pogodę w Ojcowie i wychodzi na to, że masz tam lepiej niż ja a będziesz miał jeszcze lepiej więc troszkę trudno mi zrozumieć ten lament o głód. Taki deszczyk dwa trzy milimetry dziennie jest idealny dla roślin. Do weekendu naniosą sobie na tydzień plażowania - chyba, że siedzą na połówce korpusu dopiero albo są na pustyni pośrodku trzystu hektarów zboża :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 04 maja 2017, 05:49 - czw 
taki_nick, no wiem niektorzy tak solidnie zakarmili ze pokarmu zimowego starczy pszczolom do lipca :) . Kurde ja taki sprytny nie jestem :cry:

Ps.miod z wierzby juz wytrzepales ? :mrgreen:
Bo sloneczko juz po miodobraniu :haha:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 04 maja 2017, 15:30 - czw 

Rejestracja: 26 grudnia 2013, 21:34 - czw
Posty: 76
Ule na jakich gospodaruję: WL
Miejscowość z jakiej piszesz: Dzierżoniów
taki_nick pisze:
pisiorek pisze:
Pajej,
Z pszczelarzami jak sam pewnie juz zdazyles sie zorientowac jest roznie ,sa pszczelarze solidni i sa tacy ktorych ja nazywam dziadeczki MECZYPSZCZOLY :haha:


zal tylko pszczol :cry:


I te męczypszczoły mają teraz w ulach ciasto albo podkarmiaczki. Aż sprawdziłem pogodę w Ojcowie i wychodzi na to, że masz tam lepiej niż ja a będziesz miał jeszcze lepiej więc troszkę trudno mi zrozumieć ten lament o głód. Taki deszczyk dwa trzy milimetry dziennie jest idealny dla roślin. Do weekendu naniosą sobie na tydzień plażowania - chyba, że siedzą na połówce korpusu dopiero albo są na pustyni pośrodku trzystu hektarów zboża :haha:

Nie śmiejcie się tak bardzo ,może jestem męczypszczołą ale gdybym nie dał wczoraj swoim podopiecznym syropu to było by bardzo kiepsko .Zaznaczam , że mam silne rodziny .Na początku kwietnia zaczęły zalewać gniazdo więc odebrałem 2 ramki zasklepionego zapasu zimowego i dałem węzę .Przez tydzień była dość dobra pogoda ,pszczoła się wygryzała ,nosiły nektar i pyłek. Założyłem miodnię ,wszystko wyglądało świetnie.Za dwa dni przyszło mocne ochłodzenie i trwa do dziś .przez ten czas było ze 20 godzin lotnych.Co pięć dni w wybranych pniach monitorowałem stan zapasów ,które topniały w zastraszającym tempie , oddałem wcześniej zabrany pokarm.Po wczorajszym wglądzie zdecydowałem się dać syrop.Żelaznego zapasu nie było ,miodnie suche -są same pszczoły i ramki z wygryzającym się czerwiem.Ogólnie muchy sporo żarcia bardzo, bardzo mało o pierzdze nie wspomnę.Mam prawie sam czerw zamknięty i trochę jajek,słabo to widzę.Poprawy pogody nie widać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 06 maja 2017, 16:43 - sob 

Rejestracja: 23 lutego 2014, 19:04 - ndz
Posty: 537
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Władysławów
Pszczoly na diecie słoikowej. Jutro wiozę na rzepak, boje sie ze bede musiał daleko jeździć z syropem. Pogoda nie zapowiada sie dobrze na najbliższe 10 dni. Muszę wyjechać na 4 tyg i boje sie ze zostaną mi tylko ule...

_________________
Robiąc byle co stajesz się byle kim.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 06 maja 2017, 17:38 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 września 2013, 22:31 - sob
Posty: 578
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej 19 cm
Moje pszczółki przez ten tydzień wyjadły sporo pokarmu zimowego, który 06-V odsklepiłem i przestawiłem za ramki z czerwiem. Z 2-3 ramek zostało po 1 może. Ale nowego nakropu jest trochę. Głodu nie będzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 06 maja 2017, 17:42 - sob 

Rejestracja: 01 sierpnia 2014, 16:26 - pt
Posty: 243
Lokalizacja: Śląsk
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Starokrzepice,śląski
No tak , pogoda nas nie rozpieszcza :( U mnie na pasiece cisza - 100 metrów dalej kwitnie rzepak , a pszczoły tylko głowy z ula wystawiają :( . Miodu wiosennego nie będzie :( Łączyłem wczoraj dwa odkłady , została mi czerwiacą matka - bacwast (siedzi w klateczce) w jednym ulu jako dzika lokatorka . Jak myślicie - zagryzą ją ???

_________________
PanTruteń


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 06 maja 2017, 20:08 - sob 

Rejestracja: 18 września 2016, 19:02 - ndz
Posty: 1737
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 10
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie
Ja w końcu przytargałem pszczoły i juz słoiki działają bo głód...
duzoby pisał o tych pszczołach a raczej pszczelarzy ale powstrzymam sie. ocenie wszystko za kilka tygodni


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 06 maja 2017, 22:15 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lipca 2016, 13:43 - czw
Posty: 640
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Konopiska
Pajej, powodzenia ;-)

_________________
Pozdrawiam
Sławek
Moje psiaki: http://www.cavaliery.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 06 maja 2017, 22:29 - sob 

Rejestracja: 23 lutego 2014, 19:04 - ndz
Posty: 537
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Władysławów
pantruteń pisze:
No tak , pogoda nas nie rozpieszcza :( U mnie na pasiece cisza - 100 metrów dalej kwitnie rzepak , a pszczoły tylko głowy z ula wystawiają :( . Miodu wiosennego nie będzie :( Łączyłem wczoraj dwa odkłady , została mi czerwiacą matka - bacwast (siedzi w klateczce) w jednym ulu jako dzika lokatorka . Jak myślicie - zagryzą ją ???


miałem kiedyś podobną sytuację, matkę do klateczki i położyłem na górze ramek. Była to matka rojowa, którą ciężko mi było znaleźć, nowej jeszcze nie miałem a nie chciałem żeby czerwiła. Po kilku dniach matka była martwa. Możliwe że z głodu bo nie dałem jej ciasta do klateczki, myślałem że pszczoły ją będą karmić.

_________________
Robiąc byle co stajesz się byle kim.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 06 maja 2017, 22:57 - sob 

Rejestracja: 29 maja 2014, 11:37 - czw
Posty: 12
Ule na jakich gospodaruję: 1/2Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Pisarzowice
U mnie już 4 maja poszły na rzepak pogoda raczej średnia ok 4-6 godzin lotnych w ciągu dnia, jeszcze pod koiec kwietnia dostały 200ml syropu, który zużyły w ciągu 2 dni, teraz miodnie pomału zalewają najsilniejsze rodziny w cztery dni naniosły ok 8kg, rzepak mają pod nosem. Byle tylko pogoda dopisała. Mniszek kwitnie razem z rzepakiem i jeszcze troche sad jabłonie będzie lekki mix. Teraz znowu zapowiadają jakieś załamanie pogody, pewnie wszystko zjedzą co naniosły. Kiepski ten rok.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 06 maja 2017, 23:52 - sob 

Rejestracja: 20 grudnia 2013, 14:34 - pt
Posty: 337
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie, małopol
Pajej pisze:
Ja w końcu przytargałem pszczoły i juz słoiki działają bo głód...
duzoby pisał o tych pszczołach a raczej pszczelarzy ale powstrzymam sie. ocenie wszystko za kilka tygodni


Chyba widziały gały co brały i za jaką cenę. Możliwe, że za mało doświadczenia aby kogoś oceniać, możliwe że masz rację. Ale jak nie były w odpowiedniej sile to po co kupowałeś a teraz masz pretensje?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 07 maja 2017, 01:45 - ndz 

Rejestracja: 31 stycznia 2013, 01:25 - czw
Posty: 33
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
U nas też pszczoły na słoikach.. w ulach tylko czerw. Gdzie ten miód? :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 07 maja 2017, 06:23 - ndz 

Rejestracja: 18 września 2016, 19:02 - ndz
Posty: 1737
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 10
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie
sylwek pisze:
Pajej pisze:
Ja w końcu przytargałem pszczoły i juz słoiki działają bo głód...
duzoby pisał o tych pszczołach a raczej pszczelarzy ale powstrzymam sie. ocenie wszystko za kilka tygodni


Chyba widziały gały co brały i za jaką cenę. Możliwe, że za mało doświadczenia aby kogoś oceniać, możliwe że masz rację. Ale jak nie były w odpowiedniej sile to po co kupowałeś a teraz masz pretensje?

wziąłem bo praktycznie nie miałem wyjscia, chcąc mieś pszczoły, to w tym roku nawet o odkłady trudno. Opowiem ale bez nazwisk. Pszczoły to zeszłoroczne odkłady, ale żeby o tej porze były na 7 ramkach? kolega z którym byłem twierdzi ze on te odkłady podzielił wiosną jeszcze na pół, tylko jak braliśmy to nic nie mówił tylko juz w drodze powrotnej... Pokarmu praktycznie 0, po słoiku 1l syropu 1:1 wciagneły w kilka godzin. Matki miały byc znakowane opalitkami, jedna jest pisakiem drugiej jeszcze nie zlokalizowałem, a jak na złość przy przekładaniu zaczął padac ulewny deszcz, więc szkoda było pszczół męczyc jajeczka były.
Są tez plusy. Przy kropiacym deszczu pszczoły przekładalismy bez kapeluszy. spokojne stworki :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 07 maja 2017, 09:37 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lipca 2016, 13:43 - czw
Posty: 640
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Konopiska
Ja tam się nie znam, bo dopiero zaczynam, ale..
Mała siła rodziny może wynikać też z tego, że chłop nie podkarmiał ich wiosną i ograniczyły czerwienie. Tym bardziej, że piszesz, że nie mają pokarmu. Szkoda mu było 10-15zł na cukier czy 20 zł na inwert. Liczył może też na to, że pogoda wreszcie będzie dobra.
Ja nie dokarmiałem tylko tych rodzin, które wg wszelkich danych zbyt mocno przekarmiłem jesienią. Zła, zbyt optymistyczna oceny siły rodziny jesienią. Te rodziny miały ponadwymiarowe ramki i w tej chwili mają 4-5kg.
W pozostałych rodzinach jak ilość pokarmu spadała poniżej 4kg i prognozy były niezbyt optymistyczne, delikatnie podkarmiałem..

_________________
Pozdrawiam
Sławek
Moje psiaki: http://www.cavaliery.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 07 maja 2017, 09:49 - ndz 
W tym roku rozwuj rodzi jest miesiac do tylu ,glod tez zrobil swoje .
To ze kwiatki kwitna nie znaczy ze nektaruja ,trzeba zerknac do uli i ocenic czy pszczoly maja co jesc. Tylko tyle albo az tyle 8)


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 07 maja 2017, 09:50 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Taka mała wskazówka na przyszłe sezony.
Po miodobraniu zostaje nam zwykle trochę miodu "technologicznego". Zebrany z odstojników, wybrany z odsklepin który nie odciekł itp. Na ten czas jest super rozwiązaniem, bez ryzyka zapapranie cukrem miodu.

W trzech czy czterech rodzinach stwierdziłem zbyt małą ilość pokarmu więc bez stresu położyłem im na powałce po słoiku skrystalizowanego rzepaku. Niech się cieszą :)

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 07 maja 2017, 09:53 - ndz 
CYNIG, hm 8)
A pisales ze solidnie zakarmiles jesienia i teraz pszczolom nie brakuje :P :wink:

U pszczol wszytko szybko sie zmienia .panskie oko konia tuczy ,hej :wink:
U dziadeczkow to nawet kon z glodu zdechnie :mrgreen:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 07 maja 2017, 09:55 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
dlatego też nie piszę o głodzie i ratowaniu pszczół tylko o obniżeniu zapasów poniżej MOJEGO poczucia komfortu.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 07 maja 2017, 10:21 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Pajej pisze:
wziąłem bo praktycznie nie miałem wyjscia, chcąc mieś pszczoły, to w tym roku nawet o odkłady trudno. Opowiem ale bez nazwisk. Pszczoły to zeszłoroczne odkłady, ale żeby o tej porze były na 7 ramkach? kolega z którym byłem twierdzi ze on te odkłady podzielił wiosną jeszcze na pół, tylko jak braliśmy to nic nie mówił tylko juz w drodze powrotnej... Pokarmu praktycznie 0, po słoiku 1l syropu 1:1 wciagneły w kilka godzin. Matki miały byc znakowane opalitkami, jedna jest pisakiem drugiej jeszcze nie zlokalizowałem, a jak na złość przy przekładaniu zaczął padac ulewny deszcz, więc szkoda było pszczół męczyc jajeczka były.
Są tez plusy. Przy kropiacym deszczu pszczoły przekładalismy bez kapeluszy. spokojne stworki




nie wiem czy śmiać się czy płakać jak czytam ten wpis, jak zazimował dajmy na 5 ramkach to na ilu mają teraz być??? trzeba było od czasu do czasu odejść od komputera i wyjrzeć za okno jaka pogoda od marca za oknami bo albo śnieg albo deszcz na zmianę, taak kolega podzielił na pół i wrzucił jeszcze tegoroczne matki które unasienniał przed wielkanocą zarobił 2x i to twoim kosztem :haha: . Widać że o pszczołach nie masz bladego pojęcia ale krytykowanie wychodzi najlepiej, napisz jeszcze ile płaciłeś to wiele rozjaśni, już przerabiałem wielu opowiadaczy co wszystko mają naj niezapowiedziana wizyta wszystko załatwia i studzi niektórym zapędy bajkopisarstwa, opalitek na matce musi być bo to świadczy o jej szlacheckim pochodzeniu te bez opalitków do niczego sie nie nadają zabić i kupić nową od jakiegoś guru pszczelarskiego wtedy wiosną będą na 20 ramkach na czarno w sam raz żeby sprzedać po 300-350zł/szt

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 07 maja 2017, 10:40 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 stycznia 2016, 20:17 - sob
Posty: 875
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: ok. Łukowa
kudlaty pisze:
nie wiem czy śmiać się czy płakać jak czytam ten wpis, jak zazimował dajmy na 5 ramkach to na ilu mają teraz być??? trzeba było od czasu do czasu odejść od komputera i wyjrzeć za okno jaka pogoda od marca za oknami bo albo śnieg albo deszcz na zmianę, taak kolega podzielił na pół i wrzucił jeszcze tegoroczne matki które unasienniał przed wielkanocą zarobił 2x i to twoim kosztem . Widać że o pszczołach nie masz bladego pojęcia ale krytykowanie wychodzi najlepiej, napisz jeszcze ile płaciłeś to wiele rozjaśni, już przerabiałem wielu opowiadaczy co wszystko mają naj niezapowiedziana wizyta wszystko załatwia i studzi niektórym zapędy bajkopisarstwa, opalitek na matce musi być bo to świadczy o jej szlacheckim pochodzeniu te bez opalitków do niczego sie nie nadają zabić i kupić nową od jakiegoś guru pszczelarskiego wtedy wiosną będą na 20 ramkach na czarno w sam raz żeby sprzedać po 300-350zł/szt

Dokładnie - być może gość połączył dwie aby uzyskać te 7 ramek, a nie dzielił :D - taka wiosna


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 07 maja 2017, 10:53 - ndz 
Pajej pisze:
Pszczoły to zeszłoroczne odkłady, ale żeby o tej porze były na 7 ramkach? kolega z którym byłem twierdzi ze on te odkłady podzielił wiosną jeszcze na pół, tylko jak braliśmy to nic nie mówił tylko juz w drodze powrotnej... Pokarmu praktycznie 0, po słoiku 1l syropu 1:1 wciagneły w kilka godzin.


Pogoda , a w zasadzie jej brak skutecznie zahamowała rozwój , czerwienie matek . Jeśli cały kwiecień była pogoda , która nie dawała szans na loty , to czego oczekiwać. 5-7 ramek nie ma znaczenia. Ja rodziny które trzymałem na 5 ramkach dadana , mam też teraz narazie na 7 , ale tam jest czerw prawie na ostatnich ramkach , co nie znaczy , że zaczerwione na full 7 ramek , jak inni potrafią napisać.
Teraz Twoje zadanie , daj słoik, jak mało pokarmu , doniosą pyłku i będziesz miał rodzinę
A bajki , jak chcesz posłuchać to proszę :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=r65R8crNjig


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 07 maja 2017, 11:05 - ndz 

Rejestracja: 18 września 2016, 19:02 - ndz
Posty: 1737
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 10
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie
kudlaty pisze:
Pajej pisze:
wziąłem bo praktycznie nie miałem wyjscia, chcąc mieś pszczoły, to w tym roku nawet o odkłady trudno. Opowiem ale bez nazwisk. Pszczoły to zeszłoroczne odkłady, ale żeby o tej porze były na 7 ramkach? kolega z którym byłem twierdzi ze on te odkłady podzielił wiosną jeszcze na pół, tylko jak braliśmy to nic nie mówił tylko juz w drodze powrotnej... Pokarmu praktycznie 0, po słoiku 1l syropu 1:1 wciagneły w kilka godzin. Matki miały byc znakowane opalitkami, jedna jest pisakiem drugiej jeszcze nie zlokalizowałem, a jak na złość przy przekładaniu zaczął padac ulewny deszcz, więc szkoda było pszczół męczyc jajeczka były.
Są tez plusy. Przy kropiacym deszczu pszczoły przekładalismy bez kapeluszy. spokojne stworki




nie wiem czy śmiać się czy płakać jak czytam ten wpis, jak zazimował dajmy na 5 ramkach to na ilu mają teraz być??? trzeba było od czasu do czasu odejść od komputera i wyjrzeć za okno jaka pogoda od marca za oknami bo albo śnieg albo deszcz na zmianę, taak kolega podzielił na pół i wrzucił jeszcze tegoroczne matki które unasienniał przed wielkanocą zarobił 2x i to twoim kosztem :haha: . Widać że o pszczołach nie masz bladego pojęcia ale krytykowanie wychodzi najlepiej, napisz jeszcze ile płaciłeś to wiele rozjaśni, już przerabiałem wielu opowiadaczy co wszystko mają naj niezapowiedziana wizyta wszystko załatwia i studzi niektórym zapędy bajkopisarstwa, opalitek na matce musi być bo to świadczy o jej szlacheckim pochodzeniu te bez opalitków do niczego sie nie nadają zabić i kupić nową od jakiegoś guru pszczelarskiego wtedy wiosną będą na 20 ramkach na czarno w sam raz żeby sprzedać po 300-350zł/szt

dałem za nie po 350 zł. Twierdzisz ze kolega bajki opowiada ze lipcowy odkład ma na 12 ramkach? Tak mi powiedział. "Ja mam na 12 i juz maja ciasno a Twoje tylko na 7 czyli okradł je"
To że matka nie znakowana to nie znaczy ze gorsza, ale dla mnie jednak to trochę uciążliwe.
Jeszcze jedno te co matke widziałem to w ciagu kilku godzin zjadły cały słoik, a te w których matki nie znalazłem (rodzinka nieco silniejsza, ale pokarmu mniej) zjadły przez 24 godziny tylko połowę, to jest jakis powód do niepokoju?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 07 maja 2017, 11:26 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Pajej pisze:
dałem za nie po 350 zł. Twierdzisz ze kolega bajki opowiada ze lipcowy odkład ma na 12 ramkach? Tak mi powiedział. "Ja mam na 12 i juz maja ciasno a Twoje tylko na 7 czyli okradł je"
To że matka nie znakowana to nie znaczy ze gorsza, ale dla mnie jednak to trochę uciążliwe.
Jeszcze jedno te co matke widziałem to w ciagu kilku godzin zjadły cały słoik, a te w których matki nie znalazłem (rodzinka nieco silniejsza, ale pokarmu mniej) zjadły przez 24 godziny tylko połowę, to jest jakis powód do niepokoju?


jak ten twój "kolega" taki dobry to dlaczego ci nie sprzedał odkładów na 12 ramkach po 350zł a po znajomości to powinien ci nawet po 300 sprzedać :haha: ???? miałbyś pewne pszczoły a nie jeździł po dziadach i kupywał bóg wie co i jeszcze słabe :mrgreen:
gościłem juz sporo takich "kolegów" kolegów i w większości przypadków wiedza tych którzy sie pojawiali była większa od tych ekspertów,
opowiadaczy którzy mieli służyć swoją "wiedzą" stali w krótkich gatkach przy aucie i służyli pomocą młodym adeptom pszczelarstwa :P
jak będziesz widział tego "kolegę" to mu powiedz że masz innego kolege który chętnie kupi te jego zdechlaki na 12 ramkach a niech stracę po 350zł

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 07 maja 2017, 11:48 - ndz 
kudlaty pisze:
jak ten twój "kolega" taki dobry to dlaczego ci nie sprzedał odkładów na 12 ramkach po 350zł a po znajomości to powinien ci nawet po 300 sprzedać :haha: ???? miałbyś pewne pszczoły a nie jeździł po dziadach i kupywał bóg wie co i jeszcze słabe :mrgreen:


:brawo: :brawo: :brawo: :piwko: :piwko: :piwko: :piwko:

I to całe podsumowanie zakupu i słów kolegi. Dlaczego pożałował Tobie dobrych rodzinek , wręcz mutantów :?: Pewnie , nie chciał byś miał silne rodziny :cry:
Ja kupującym dokładałem po 10 ramek suszu , który trochę kosztuje. I nie znajomym, bo czasami warto pomóc ,a tu jak widać przechwałki, lub nie jesteś jego kolegą.
Ale kupiłeś , masz , skup się na tym co masz z nimi robić , a za jakiś czas może pokażesz , a nie powiesz koledze ,że masz rodzinkę na 14 ramkach :mrgreen:

Pajej , może mieć na 12 ramkach , a nawet 14 , tylko co na nich jest , czy jest to ilość ramek w ulu , czy też ramki obsiadane , z pszczołami , czerwiem , pokarmem itp.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 07 maja 2017, 12:54 - ndz 

Rejestracja: 18 września 2016, 19:02 - ndz
Posty: 1737
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 10
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie
nie sprzedał mi nic, a pytałem jeszcze zima, bo liczył na miód rzepakowy i chce powiększyć pasiekę. Zostawmy tego kolege, jak ktos napisał skupmy sie na tym co mam. Jak myślicie dojdą w siłę do faceli?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 07 maja 2017, 19:30 - ndz 

Rejestracja: 18 września 2016, 19:02 - ndz
Posty: 1737
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 10
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie
załozyłem nowy watek zeby nie zasmiecas innych. Wszystkich chetnych do pomocy zapraszam viewtopic.php?f=21&t=19677


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 12 maja 2017, 06:22 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lutego 2017, 14:23 - śr
Posty: 101
Lokalizacja: pomorskie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie 10r. 10szt.
Miejscowość z jakiej piszesz: Karpiny
U mnie w jednym ulu na ostatniej ramce nie było pokarmu. Na przed ostatniej było bardzo mało nakropu, więcej ramek nie przeglądałem bo pogoda kiepska. Zapowiadają dzisiaj około 18 st więc zrobię dokładniejszy przegląd. Wydaje mi się że pszczoły głodują :( moje pytanie czy podkarmiać je teraz, a pytam się bo pogoda się poprawiła i widzę że pszczoły od wczoraj co nie co targają.
Przepraszam za chaotyczne pytanie i za to że wcześniej nie reagowałem ale bałem się że zaziębię czerw, to moje początki.
Pozdraiwam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 12 maja 2017, 07:26 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
S250 pisze:
U mnie w jednym ulu na ostatniej ramce nie było pokarmu. Na przed ostatniej było bardzo mało nakropu, więcej ramek nie przeglądałem bo pogoda kiepska. Zapowiadają dzisiaj około 18 st więc zrobię dokładniejszy przegląd. Wydaje mi się że pszczoły głodują :( moje pytanie czy podkarmiać je teraz, a pytam się bo pogoda się poprawiła i widzę że pszczoły od wczoraj co nie co targają.
Przepraszam za chaotyczne pytanie i za to że wcześniej nie reagowałem ale bałem się że zaziębię czerw, to moje początki.
Pozdraiwam


Syrop rzadki 1:1 , 2-3 litrów .

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 12 maja 2017, 07:38 - pt 

Rejestracja: 18 września 2016, 19:02 - ndz
Posty: 1737
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 10
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie
ja moje dokarmiam 1l syropu 1:1 co drugi dzień a w ulach ciagle pusto. jedza ostro


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 12 maja 2017, 19:42 - pt 

Rejestracja: 10 lutego 2013, 20:06 - ndz
Posty: 383
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Pajej pisze:
ja moje dokarmiam 1l syropu 1:1 co drugi dzień a w ulach ciagle pusto. jedza ostro

To szykuj już wirówkę i beczki.

_________________
Jestem pszczelarzem i kolekcjonerem kapsli. Jeśli masz jakieś kapsle napisz do mnie na PW, lub maila. Moja kolekcja: http://www.janko-kapsle.prv.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 12 maja 2017, 19:47 - pt 

Rejestracja: 18 września 2016, 19:02 - ndz
Posty: 1737
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 10
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie
rozwiń myśl prosze, czy to aby nie przekornie piszesz?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Głód
Post: 15 maja 2017, 08:33 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 12:20 - ndz
Posty: 565
Lokalizacja: Leszno
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp/półnadstawka hoffmanowska
No to głód nadszedł czas odwołać już :)

https://youtu.be/5AaK9XsF1O0

_________________
http://www.windowbee.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji