FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 25 kwietnia 2024, 15:46 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 09 czerwca 2017, 09:29 - pt 

Rejestracja: 17 maja 2016, 14:38 - wt
Posty: 85
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Borowie
Sezon w pełni i pszczółki w sile pokazały rogi pytanie do was koledzy jakiego producena kombinezonów polecacie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 czerwca 2017, 10:51 - pt 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Ja używam tego:
https://nektar.com.pl/odziezpszczelarsk ... 49073.html
i polecam każdemu, kto używa przy pszczołach odzieży ochronnej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 czerwca 2017, 11:15 - pt 

Rejestracja: 17 maja 2016, 14:38 - wt
Posty: 85
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Borowie
Trochę drogi biznes jak do małej pasieki wolał bym jakaś tańszą wersje:-D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 czerwca 2017, 11:57 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
ja mam 2 zwykłe stroje - tj bluzę rozpinaną z kapeluszem za około 60-80 zł - w tym jedna jest od Sochy - cala biala - http://www.firmasocha.cba.pl/produkty.html - i ta jest fajniejsza bo z dość grubego materiału - sama bluza wystarcza - do tego zwykłe długie luźne jasne spodnie - najlepiej białe... - jak nie masz to w lumpie łatwo znaleźc jakies takie b. luźne i cieńkie koniecznie bawełniane/lniane bo w sztucznych się ugotujesz - jak jest chłodniej można nałożyć je na normalne jeansy np. jezeli nie chcesz ich pobrudzić - dlatego m.in. trzeba wybierać luźne - może to i trochę dziwne ale łatwiej znajdziesz takie na dziale damskim big size za 10-20 zł a np. w pt po 5 zł za kg :P - ważne aby spodnie też opadały na buty bo młode pszczoły lubią wpełzać pod nogawkę

kapelusz od tej bluzy jest odpinany i z tego co mi wiadomo nie ma problemu aby dokupić go osobno w razie gdyby się zniszczył... aczkolwiek zamek w tym co mam ma grube ząbki co mi się średnio podoba bo łatwo nim zachaczyć o tą "woalkę - firankę" - ale za to taki zamek jest trwalszy...

a tak przy okazji to moim zdaniem nie warto inwestować w kombinezon "kosmonauty" - lepiej zmienić matki na łagodne i miodne - będzie to to lepsza inwestycja... - nic przyjamnego pracować przy szerszeniach...

pozdro


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 czerwca 2017, 12:33 - pt 

Rejestracja: 17 maja 2016, 14:38 - wt
Posty: 85
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Borowie
Dzięki wielkie na taką bluzę z kapeluszem postawie ostatnio dwie pszczółki weszły przez dziurkę w spodniach jedna w dół druga w górę poszła nic przyjemnego dostać w interes :x


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 czerwca 2017, 13:43 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
no coż chciały się do tego miodu dobrać :) mi nigdy aż tak wysoko nie podeszły - ale widocznie u kolegi nie musza aż tak wysoko się wspinac ;)

ogólnie trzeba uważac na młode pszczoły aby nie spadły na trawę pod nogi bo potem jak się wspinają to właśnie lubią się gdzieś pod nogawką zawieruszyć - najczęsciej zaplątują się w skarpetki haczykami i wówczas nie mogąc się uwolinić próbują się bronić i dają strzała... - opadające spodnie na buty w większości rozwiązuja ten problem ale zdarza się że i tak jakaś tam się zawieruszy z tym ze wowczas to już najczęsciej samemu ma się winę że masa młodej pszczoły jest poza ulem... - mi się zdarzyło to przy pierwszym nieporadnym zasiedlaniu ulika weselnego...

co do bluzy to jak b. bedą chciały to i tak mogą dać popalić - materiał jest gruby ale jak się znajdzie jakaś upierdliwa to czasmi da radę się przez niego przebić, albo jak jakąs nieopatrznie przydusi - ogólnie bluze mam białą i w zasadzie jak już to interesują się tylko czarną siatką... może taka bluza będzie dostępna w jakimś sklepie w poblizu - na kapeluszu ma ładną firmową zawieszkę z logo "Socha" - bluze najlepiej kupić min 1 rozmiar większą niż normalne ciuchy - musi być luźna...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 czerwca 2017, 14:06 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Alek98 pisze:
zięki wielkie na taką bluzę z kapeluszem postawie ostatnio dwie pszczółki weszły przez dziurkę w spodniach jedna w dół druga w górę poszła nic przyjemnego dostać w interes :x

Bo do pszczół trzeba się przygotować. Widzę youtoberów co do pszczół w dresach i bluzie.
Pszczoły zadla taka ich natura
-spodnie robocze na szelkach z gumkami na nogawkach(najlepiej zaciąganych na pięte)
-porządna bluza z gumkami na rękawach
-rękawice-dla chętnych-sa okresy w sezonie że niestety trzeba je założyć
Do sporadycznych użadleń po nogach trzeba się przyzwyczaić i zaakceptować albo zmienic hobby
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 czerwca 2017, 16:09 - pt 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Tomi, to jak to w końcu jest u ciebie? Masz łagodne pszczoły i aż 2 komplety ubrań do nich a jednocześnie nie polecasz dobrej, "klimatyzowanej" bluzy? Nie rozumiem cię... Może chodzi o to, że nawet łagodna pszczoła potrafi użądlić? Ale skoro tak jest to inwestycja w łagodne pszczoły też nie wyklucza inwestycji w bluzę? A skoro inwestować to warto w porządną, klimatyzowaną. Kto nie ubierał jej w upał ten nie wie o co chodzi. A że droga? Zazwyczaj to co dobre jest w cenie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 czerwca 2017, 16:40 - pt 
Ciekawa dyskusja :mrgreen: A mi to się koledzy wydaje że niektórzy z pszczelarzy powinni zająć się raczej takim hobby https://m.youtube.com/watch?v=1-xtcG4GbV0

:haha: :haha: :haha: :język:


Na górę
  
 
Post: 09 czerwca 2017, 18:48 - pt 

Rejestracja: 27 grudnia 2012, 15:05 - czw
Posty: 218
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Zwykła bluza kupiona w sklepie pszczelarskim za 60 - 70 zł i podejrzałem pana Igora Pawłykę i sam uszyłem sobie taką siatkę, rewelacja,


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 czerwca 2017, 19:53 - pt 

Rejestracja: 09 maja 2014, 13:59 - pt
Posty: 50
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Ule na jakich gospodaruję: dan coś tam
Miejscowość z jakiej piszesz: Cegłów
można zaczynac i tak :D https://www.youtube.com/watch?v=nsqwD187YX8


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji