FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 16 kwietnia 2024, 21:06 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 11 sierpnia 2017, 11:22 - pt 

Rejestracja: 24 listopada 2015, 19:31 - wt
Posty: 205
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: kraków
BARciak, Proszę bardzo. Czasem zdarza mi się taką matkę wykorzystać z braku laku na jesień i najczęściej rodzina z taką matką jest średniakiem, ale za to nie wchodzą raczej w stan rojowy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sierpnia 2017, 11:53 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
moim zdaniem z braku laku dobry kit...

lepsza matka z ulika weselnego niż brak matki - zostawiłem teraz kilka ulików po zabraniu matek hodowlanych - w jednym juz widziałem matke jaką sobie wychowały - najpiekniejsza nie była ale jak sie unasienni to jeszcze urośnie - moze się taka matka przydac jak okaże się że w silnym odkładzie/rodzinie matka nagle strutowieje albo zginie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sierpnia 2017, 20:48 - pt 
pasiekakrakowska pisze:
Cytuj:
ja lubiłem pisiorka on pisał rzeczowe posty z przzymróżeniem oka i na lajcie ,ale widocznie macie małe IQ że tego nie widzieliście .szympans by sie uśmiał i olał sprawę .

popieram i pszczelarzem też chyba niezłym był bo widziałem jego odkłady 4 ramkowe które sprzedawał i powiem że pierwsza klasa. Jedynie na co kupiec narzekał to to że za dużo gada i trudno od niego wyjść


Hej nie piszcie o mnie w czasie przeszlym :wink: jeszcze zyje i wlasnie nastapila pisiorek reaktywacja :haha:

Ps odklady robie solidne :lol:


Na górę
  
 
Post: 11 sierpnia 2017, 21:35 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 stycznia 2016, 20:17 - sob
Posty: 875
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: ok. Łukowa
Ulik weselny to nie miejsce do produkcji matek., A Pisiorka choćby ze względu na osiemdziesiąt- którąś miesięcznicę, należało by zostawić w spokoju.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sierpnia 2017, 22:33 - pt 

Rejestracja: 10 lutego 2013, 20:06 - ndz
Posty: 383
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
pisiorek pisze:
pasiekakrakowska pisze:
Cytuj:
ja lubiłem pisiorka on pisał rzeczowe posty z przzymróżeniem oka i na lajcie ,ale widocznie macie małe IQ że tego nie widzieliście .szympans by sie uśmiał i olał sprawę .

popieram i pszczelarzem też chyba niezłym był bo widziałem jego odkłady 4 ramkowe które sprzedawał i powiem że pierwsza klasa. Jedynie na co kupiec narzekał to to że za dużo gada i trudno od niego wyjść


Hej nie piszcie o mnie w czasie przeszlym :wink: jeszcze zyje i wlasnie nastapila pisiorek reaktywacja :haha:

Ps odklady robie solidne :lol:

Już się martwiłem, że się tramwaj wykoleił na wiadukcie w Płaszowie, bo przez dwa dni otwierałem forum i nie widziałem wpisu pisiorka,
Pewnie jednak Ci klawiaturę schowali.

_________________
Jestem pszczelarzem i kolekcjonerem kapsli. Jeśli masz jakieś kapsle napisz do mnie na PW, lub maila. Moja kolekcja: http://www.janko-kapsle.prv.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sierpnia 2017, 23:00 - pt 

Rejestracja: 15 grudnia 2013, 15:18 - ndz
Posty: 62
Lokalizacja: Dębica
Ule na jakich gospodaruję: wlkp korp.
Miejscowość z jakiej piszesz: Podkarpacie
Kosut pisze:
Ulik weselny to nie miejsce do produkcji matek.
Do produkcji to nie.Zrobiony solidnie w marcu/kwietniu,rameczki powiazane i zamocowane w ramkę wlkp.,wstawione do gniazda,zarobione i zaczerwione zabrane z obsiadajacymi pszczolami do ulika lysonia ubite kolanem cały czas ciasto i prawie bez przerwy pozytek/dobre miejsce na górkach/unasienniają się ,wracają i czerwią na nową juz czwartą krolewne.Te 3 matki z tego ulika uratowały już 3 trudne przypadki rodzin bezmatecznych.Kolega -wspólnik/doswiadczony pszczelarz zawodowy tez się smiał poczatkowo z tego luznego pomysłu a teraz mowi mały odkład i bieże 1 matecznik do siebie- mówiac "duże czarne diabły"o tych matkach z tego ulika.Ta czwarta zostanie zazimowana jako zapasowa w odpowiedni sposób w ulu odkładowym po wzmocnieniu.Była to bajka o Córkach Szrona 14 od p.Polbarta , kto chce niech wierzy. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sierpnia 2017, 09:55 - sob 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5355
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
Gunnar Markus, odnośnie Szrona to jak się powiedzie to biorę ta pszczołę u źródła, czyli od Pana Bogdana Macewicza. Niedawno z nim pisałem na Facebooku na ten temat :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sierpnia 2017, 17:50 - sob 

Rejestracja: 15 grudnia 2013, 15:18 - ndz
Posty: 62
Lokalizacja: Dębica
Ule na jakich gospodaruję: wlkp korp.
Miejscowość z jakiej piszesz: Podkarpacie
BARciak pisze:
odnośnie Szrona to jak się powiedzie to biorę ta pszczołę u źródła, czyli od Pana Bogdana Macewicza. Niedawno z nim pisałem na Facebooku na ten temat
Wiadomo .Tez bym wziął gdybym mógł i miał namiary .Nie lubie fejsa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji