FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 00:11 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ] 
Autor Wiadomość
Post: 25 października 2017, 17:23 - śr 

Rejestracja: 04 kwietnia 2015, 13:04 - sob
Posty: 194
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Purda
Koledzy,
jaką firmą posyłacie paczki - do 5,10 kg?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 października 2017, 17:52 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 sierpnia 2012, 13:49 - czw
Posty: 172
Lokalizacja: Breń/Tarnów
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
DPD pudełka ze sklepu pasieki i żadnych problemów A troche tego wysłałem

_________________
"Za każdy dzień pracy przy pszczołach Pan Bóg dodaje pszczelarzowi jeden dzień życia."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 października 2017, 20:35 - śr 
Poczta Polska dodatkowa opcja OSTROŻNIE , w tym roku wszystkie słoiczki w całości dotarły na miejsce docelowe :mniam miodek:


Na górę
  
 
Post: 25 października 2017, 20:40 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
syriusz24 pisze:
DPD pudełka ze sklepu pasieki i żadnych problemów A troche tego wysłałem


dpd jak i inni sa dobrzy do czasu pierwszej wtopy, jak się coś stanie żeby ktoś nie liczył na pozytywne rozpatrzenie reklamacji,

największa patologię spotkałem w firmie pośredniczącej złapkuriera usługa zamówiona w Patronservice
na odbiór palety czekalem 10 dni, po wielu telefonach z interwencjami w sprawie odbioru i kolejnych zapewnieniach że przesyłka zostanie odebrana zrezygnowałem anulowałem nadanie za ich pośrednictwem pisemnie i przez infolinie, zmieniłem firmę i wysłałem palete innym przewoźnikiem, zapomniałem o sprawie, po miesiącu ukradli mi z konta w ich serwisie 128zł za paczkę która nie została wysłana oraz.... 270zł uwaga za przekroczenie wymiarów i wagi przesyłki :haha: szczegół jest taki że nigdy nie mieli jej u siebie a status paczki był dostarczono a jeszcze nikt nie odebrał palety.... z Patronem sprawę wyjaśniłem w ciagu 12 godzin że to pomyłka otrzymałem wszystko na piśmie przesłałem tym złodziejom bo oni nie raczyli tego sprawdzić, natomiast miłe panie z windykacji zlapkuriera prześladowały mnie telefonicznie i mailowo że mam im zapłacić prawie 400zł za niewykonaną usługę i później mogę reklamować i w terminie do 90 dni łaskawie rozpatrzą, aż tak głupi nie jestem sprawa trafiła podobno do sądu, z utęsknieniem czekam na świstek to potwierdzający a miłe panie zaprosiłem na kremówki do wadowic (sprawa musi się odbyć na moim terenie) zbliża się zima a cos trzeba robić a w sądzie dawno nie byłem, chce też zobaczyć te protokoły z ważenia palety widmo coś czuję ze to będzie kolejny cud zaraz po przemienieniu wody w wino

tak więc ostrzegam przed firmą ZLAPKURIERA.PL bo oskubią was do złotówki o czym się dowiecie po jakimś czasie od wysyłki

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 października 2017, 20:46 - śr 
Takich firm pt zlap frajera to jest calkiem sporo trzeba uwazac i sprawdzac opinie i komentarze .
Tak mysle :lol:


Na górę
  
 
Post: 25 października 2017, 20:55 - śr 
bagisek1 pisze:
Poczta Polska dodatkowa opcja OSTROŻNIE , w tym roku wszystkie słoiczki w całości dotarły na miejsce docelow

hahe choć wysyłam posztą polską
niech ich hu,,,, szczeli mam opcię w sklepiku gdzie klient dodatkowo płaci za ostrożnie przy większych paczkach sam płacę
i co pstryka dotarła paczka ze zmiętymi słoikami (mam zdjęcia ) jakać cipa zrobiła sobie podest z paczki bo są ślady szpilek
wyłem miód koledze z forum Andrzejowi QQ to mi policzyli za wiadro jak za gabarybyt musiałem sie dogadywać szok Skurwiele i tyle


Na górę
  
 
Post: 25 października 2017, 20:58 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
pisiorek pisze:
Takich firm pt zlap frajera to jest calkiem sporo trzeba uwazac i sprawdzac opinie i komentarze .
Tak mysle :lol:

jakbyś zaczął czytać komentarze o firmach kurierskich i pośrednikach to byś przestał wysyłać cokolwiek, kupił byś osiołka i samodzielnie dostarczał,
ja wysyłam od lat dużo paczek wspólpracuje z firmą Allekurier z Krakowa jak mi wywiną jakiś numer to do sądu nie mam daleko,
nad firmą zajmującą się pośrednictwem przesyłek paletowych nadal pracuje natomiast z złapkuriera jest ten problem że są z pomorza i jeśli chciałbym ich pozwać to mam wycieczkę przez całą Polskę bo sprawę trzeba założyć tam gdzie siedziba firmy,

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 października 2017, 21:04 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
BoCiAnK pisze:
hahe choć wysyłam posztą polską
niech ich hu,,,, szczeli mam opcię w sklepiku gdzie klient dodatkowo płaci za ostrożnie przy większych paczkach sam płacę
i co pstryka dotarła paczka ze zmiętymi słoikami (mam zdjęcia ) jakać cipa zrobiła sobie podest z paczki bo są ślady szpilek
wyłem miód koledze z forum Andrzejowi QQ to mi policzyli za wiadro jak za gabarybyt musiałem sie dogadywać szok Skurwiele i tyle


słoików nie wysyłam w paczkach wcale bez różnicy czy poczta czy kurier bo na tym można nieźle popłynąć
słoiki interesują mnie tylko ilości paletowe tak wysyłam kurierem jeszcze mi się nie trafił nawet 1 słoik pęknięty

wiadra to tylko kurier ale najlepiej wysyłać krupiec paczka musi mieć regularny kształt czyli trzeba ładować w kartony+ wypełnienie jak się zrobi inaczej karne opłaty sa w okolicy 130zł od każdej wysłanej paczki bo licza jako niestandard

co do poczty to nie miam aż tak zamożnych klientów których by bylo stać zapłacić 38zł za kilka słoików wysyłka z ostrożnie i innymi cudami

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 października 2017, 21:12 - śr 

Rejestracja: 07 października 2015, 22:47 - śr
Posty: 309
Lokalizacja: Poland
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: opolskie
oni sobie z "ostrożnie" tyle robią że..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 października 2017, 21:21 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Emphaser pisze:
oni sobie z "ostrożnie" tyle robią że..


że płacisz za usługę dodatkową, ubezpieczenie a jak przyjdzie co do czego to szukaj wiatru w polu, a dzieje sie tak bo rzucają paczkami jak worami z ziemniakami i to z kilku metrów
w ubiegłym roku rozwalili mi 1 wiadro było spakowane jak na wypadek wojny a że jestem zapobiegliwy robiłem zdjęcia z każdego etapu pakowania, na reklamacje najpierw napisali ze paczka była nieprawidlowo zapakowana a jak napisałem na to odpowiedź że była ok i dołączyłem zdjęcia z pakowania gdzie każda strona kartonu była wzmacniana sklejką zabezpieczana 3cm styropianem i jeszcze wnętrze odpowiednio wygłuszone a wiadro zabezpieczone folią i workami przed otwarciem i rozlaniem to mi odpisali że nie jest możliwe aby uszkodzić tak spakowaną paczkę :haha: cudotwórcy tam u nich pracowali bo to naprawdę trzeba bylo miec talent, jak się pan nie zgadza to proszę założyć sprawę w sądzie w Warszawie i po ptokach :pala: o 500zł gdze bym więcej przejeździł na dojazdy nie mowiąc już o kosztach sadowych

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 października 2017, 21:35 - śr 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1178
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Ja nie wysyłam wiele, kilkadziesiąt paczek w roku ale jak już to pocztą Polską zwykła paczka do 20kg 24,50zł. Jeden warunek na paczce naklejam, albo piszę dużymi literami miód nigdy w życiu nie miałem reklamacji. Problem tylko, że czasami paczka nad morze idzie 24godz, a czasami 10 dni. :D Jak mi klient kiedyś podesłał kuriera to była to pierwsza i ostatnia paczka wysyłana kurierem od razu potłukli. Pozdrawiam.

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 października 2017, 22:35 - śr 
kudlaty pisze:
słoiki interesują mnie tylko ilości paletowe tak wysyłam kurierem jeszcze mi się nie trafił nawet 1 słoik pęknięty

Wybacz Babci na ucho to posłucha :haha: :haha: :haha:
ja wysyłam i na razie mi się 2 razy zdarzyło że przesyłka była wadliwa
to że że nie wysyłasz słoików to nie mój problem . wiaderka jak wysyłam to problem kurierka by mu na palce nie spadło


Na górę
  
 
Post: 25 października 2017, 23:14 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
BoCiAnK pisze:
Wybacz Babci na ucho to posłucha
ja wysyłam i na razie mi się 2 razy zdarzyło że przesyłka była wadliwa
to że że nie wysyłasz słoików to nie mój problem . wiaderka jak wysyłam to problem kurierka by mu na palce nie spadło


a mi się wydawało że to tobie słoiczki przysyłają z całej polski, ja to mam biedne bo biedne ale swoje :mrgreen: w następnym tygodniu będę posyłał paczusie paletową ze słoiczkami to ci zrobię zdjęcie z dedykacją żebyś miał co przez zimę oglądać

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 października 2017, 07:27 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 maja 2017, 12:25 - czw
Posty: 70
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Włodawa
Poczta Polska z opcją ostrożnie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 października 2017, 10:58 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
Ja wysłyłam DPD tylko z taśma ,,uwaga szkło,, bez żadnych dodatkowych opcji. Za niespełna 19zł. Paczką wymiarów promocyjnych. Na 12 słoików. Dochodzi w całości.

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 października 2017, 22:03 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1152
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
BoCiAnK pisze:
bagisek1 pisze:
Poczta Polska dodatkowa opcja OSTROŻNIE , w tym roku wszystkie słoiczki w całości dotarły na miejsce docelow

hahe choć wysyłam posztą polską
niech ich hu,,,, szczeli mam opcię w sklepiku gdzie klient dodatkowo płaci za ostrożnie przy większych paczkach sam płacę
i co pstryka dotarła paczka ze zmiętymi słoikami (mam zdjęcia ) jakać cipa zrobiła sobie podest z paczki bo są ślady szpilek
wyłem miód koledze z forum Andrzejowi QQ to mi policzyli za wiadro jak za gabarybyt musiałem sie dogadywać szok Skurwiele i tyle


Bogdan,to było " Raz i po pijanemu",poprostu naciągnęła ,albo praktykantka musiała być i tyle ,więc gapowe się płaci .

Ja bynajmniej mimo że pracuję na poczcie to wysyłki robię DPD ,jest taniej oczywiście i na drugi dzień w dosłownie każde miejsce polski dociera.
A odnośnie samej przesyłki , to zapakowuję Ją tak jak bym Sam chciał otrzymać ,a nie w byle co ,byle czym owinięte i luźno latające w opakowaniu ,więc niedziwota że niektórzy psioczą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 listopada 2017, 22:46 - pn 
https://finanse.wp.pl/skandaliczne-zach ... 164713089a

Miód , matki , słoiki , wszystko jak leci :pala: :pala:


Na górę
  
 
Post: 27 listopada 2017, 23:14 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
inpost w ciągu ostatniego roku zrobił ogromny postęp z dostaw w ciągu 7-10 dni po interwencjach telefonicznych zrobiło się aktualnie 24h bez ceregieli, a buraki trafiają się w każdej firmie, a że rzucają paczkami kurierzy to żadna nowina

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 listopada 2017, 10:39 - wt 

Rejestracja: 04 kwietnia 2015, 13:04 - sob
Posty: 194
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Purda
bagisek1 pisze:
https://finanse.wp.pl/skandaliczne-zach ... 164713089a


nie dajcie się koledzy zwiść prośbom dostawców sprzętu (w tym pszczelarskiego),żeby uszkodzony towar odebrać i spisać protokół szkody.Stajecie się właścicielami wadliwej dostawy i sklep przestaje być stroną w sprawie.I umywa ręce. Przewoznik protokołem stwierdza winę wysyłającego polegającą na niewystarczającym zabezpieczeniu towaru (standard).Pracownik sklepu,wcześniej miły,nagle stwierdza,że to nie jego problem.Zostajecie,bez Waszej winy z nic nie wartym towarem.
Ostatnio tak potraktował mnie sprzedawca korpusów poliuretanowych:
F.P.U.H. KOLMES
Tomasz Żagan
43-410 Zebrzydowice , ul Chabrowa 4
NIP 633-174-78-94
Tel. 512380755
kolmes@wp.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 listopada 2017, 12:13 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Andrzej333,

niestety tak juz w życiu bywa z chwilą podpisania odbioru stajesz się właścicielem owego nieszczęścia, ale żeby paczkę sprawdzić trzeba najpierw odebrać,
ostatnio na szybkości odebrałem lampę od auta do głowy mi nie przyszło że może być uszkodzona a taka była, ale nie wina kuriera tylko tego co pakowal bo latała sobie luzem w pudełku razem z innymi gratami... no i co? mój problem,

czytać i jeszcze raz czytać co się podpisuje na protokole jeśli pojawi się zapis że "opakowanie zewnętrzne nieuszkodzone" a do tego brak opisu na zewnątrz typu "nie rzucać" czy "ostrożnie" to bankowo nie uzna nikt reklamacji a wszyscy radośnie podpisują co im podsuną bo myślą że reklamacje to nie ich sprawa.... sprzedający nie jest tutaj żadną stroną postępowania a kurierzy wypisują tak jak zostali pouczeni, np gdyby napisał że przesyłka z zewnątrz uszkodzona to sam siebie obciąża

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 sierpnia 2022, 08:17 - wt 

Rejestracja: 18 stycznia 2019, 12:20 - pt
Posty: 10
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Beskid Żywiecki
Witam.
Odświeżę temat. Czy aktualnie macie sprawdzony sposób przesłania miodu w słoikach kurierem w paczce 5-10kg. Posłałem GLS i wszytko potłuczone mimo iż było właściwie opisane. Oczywiście z reklamacją problem ale walczę.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 sierpnia 2022, 08:24 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2010, 15:36 - wt
Posty: 653
Lokalizacja: Lipnica Wielka pod Babią Górą
Ule na jakich gospodaruję: ramka 36x18 korpusy
Wysyłam inpostem paczkomat- dom i na razie tylko raz stłukli mi jeden słoik na cztery w paczce ale zwykle przesyłka jest cała.

_________________
Pasieka Babiogórska Barć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 sierpnia 2022, 08:27 - wt 

Rejestracja: 18 stycznia 2019, 12:20 - pt
Posty: 10
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Beskid Żywiecki
Dzięki. Czy trzeba jakąś dodatkową opcję wykupić albo jakoś szczególnie opisać??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji