FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 16 kwietnia 2024, 16:28 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Post: 06 listopada 2017, 10:51 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 czerwca 2015, 17:47 - czw
Posty: 186
Lokalizacja: Sądeczyzna
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Mordarka
Witam
Mam okazję zakupić nowe dennice wielkopolskie osiatkowane w dobrej cenie (30,00 zł szt.), ale dennice mają siatkę tkaną z drutu ocynkowanego. Czy ktoś stosował taka siatkę na dennicę, jak to się spisuję w praktyce. W ulu jest jednak środowisko kwaśne, czy nie będzie rdzewiała ta siatka ?
Do tej pory kupowałem lub robiłem dennice z siatki aluminiowej i nie wiem czy nie okaże sie że po roku użytkowania ta cena już nie będzie taka atrakcyjna bo trzeba będzie wymienić siatkę.

_________________
Zmiana nigdy nie boli, to opór przed nią jest bolesny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 listopada 2017, 11:57 - pn 

Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 21:56 - pt
Posty: 959
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Mam pierwsze dennice z siatką plecioną z ocynkiem, i mam je 10 lat i dalej mi służą.
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 listopada 2017, 21:58 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
to1mas pisze:
Witam
Mam okazję zakupić nowe dennice wielkopolskie osiatkowane w dobrej cenie (30,00 zł szt.), ale dennice mają siatkę tkaną z drutu ocynkowanego. Czy ktoś stosował taka siatkę na dennicę, jak to się spisuję w praktyce. W ulu jest jednak środowisko kwaśne, czy nie będzie rdzewiała ta siatka ?
Do tej pory kupowałem lub robiłem dennice z siatki aluminiowej i nie wiem czy nie okaże sie że po roku użytkowania ta cena już nie będzie taka atrakcyjna bo trzeba będzie wymienić siatkę.


moje najstarsze dennice osiatkowane mają 8 lat siatka cięto ciągniona rdza pojawiła się tylko w miejscach na których paliła się tabletka apiwarolu ale szybko odszedłem od tego i palę na ekstra podłożonym kawałku siatki i jest ok
miałem też przez jeden sezon siatkę aluminiową i już jej nie mam b o się popruła jak stara firanka grubość była 0,5mm

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 listopada 2017, 23:10 - pn 
Warto dodać że taka siatka jest bardziej przyjazna w mojej ocenie dla pszczół niż siatka aluminiowa wytłaczana, ponieważ nie ma żadnych ostrych krawedzi ,tak mysle :wink:


Na górę
  
 
Post: 06 listopada 2017, 23:13 - pn 

Rejestracja: 05 października 2012, 01:48 - pt
Posty: 355
Ule na jakich gospodaruję: 435x170, WLKP12
Miałem dennice z siatki galwanizowanej (ocynk). Po kilku sezonach w większości koloru rdzawego... Obecnie siatki alu, ale 1mm i dają radę... Ule w sezonie na wygnaniu stoją na paletach. Część idzie tak do zimy. Nic się nie dzieje. Dennicami nie macham po pasieczysku... To już gorzej mają skrzynki na pakiety i też dają radę (siatka alu 1mm).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 listopada 2017, 23:16 - pn 

Rejestracja: 05 października 2012, 01:48 - pt
Posty: 355
Ule na jakich gospodaruję: 435x170, WLKP12
pisiorek pisze:
Warto dodać że taka siatka jest bardziej przyjazna w mojej ocenie dla pszczół niż siatka aluminiowa wytłaczana, ponieważ nie ma żadnych ostrych krawedzi ,tak mysle :wink:
Jakoś nie zauważyłem, by pszczoły ginęły na tych siatkach czy obrywały sobie "kulaski". Tak samo mogę obalić mit urywanych główek itd.. Mam też skrzynki do pakietów i tam większy jest sajgon do momentu podania matki...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 listopada 2017, 00:43 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
robik,

aluminiowa 1mm jest super no ale 2x droższa od ocynkowanej 0,6mm której używam i jestem zadowolony, przypuszczam że kolor siatki po kilku latach użytkowania zależy od producenta i jakości ocynku nie ma co wrzucać wszystkiego do jednego wora mam sprawdzone źródełko i przy cenie ok 14zł brutto za mb wałka szerokości ok 42cm mam święty spokój, jak dożyje i nie zapomnę jutro wrzucę zdjęcia siatki w dennicy osiatkowanej co robiłem 5 lat temu wygląda jakbym ją wczoraj założył

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 listopada 2017, 09:14 - wt 
robik, kolego ja nie piszę o mitach tylko o moich krótkich doświadczeniach z pszczołami . żeby zobaczyć pewne rzeczy na tak małych ciałkach jak pszczele trzeba mieć mikroskop :) a są tacy co go mają :P

ps .eee ,idę lepiej wywoskować ursusa :haha:


Na górę
  
 
Post: 07 listopada 2017, 10:58 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2012, 21:40 - sob
Posty: 481
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski 20% reszta 18
Osobiście nie polecam dennic z siatka ocynkowaną, dlatego że walka z warrozą nie może być oparta na jednym leku, bo taki schemat walki z warrozą wcześniej czy później musi się zakończyć niepowodzeniem.
Z uwagi na konieczność rotacji leków przeciw warrozie przyjdzie taki czas że trzeba będzie sięgnąć po kwasy które są agresywne i bardzo szybko siatka ocynkowana przerdzewieje.
Druga strona medalu nauczyła mnie że co tanie niejednokrotnie kosztuje dwa razy tyle, chyba że trafi się super okazja tzn. coś dobrego i sprawdzonego w okazyjnej cenie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 listopada 2017, 12:21 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
balwro pisze:
Z uwagi na konieczność rotacji leków przeciw warrozie przyjdzie taki czas że trzeba będzie sięgnąć po kwasy które są agresywne i bardzo szybko siatka ocynkowana przerdzewieje.
Druga strona medalu nauczyła mnie że co tanie niejednokrotnie kosztuje dwa razy tyle, chyba że trafi się super okazja tzn. coś dobrego i sprawdzonego w okazyjnej cenie.

balwro, to sugerujesz aluminiową ?.Ta akurat ma znikomy udział procentowy w pszczelarstwie(pewne źródło).Bałkany zamawiają u nas i tylko ocynk i jak zardzewieje to w czym problem.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 listopada 2017, 22:48 - czw 

Rejestracja: 05 października 2012, 01:48 - pt
Posty: 355
Ule na jakich gospodaruję: 435x170, WLKP12
pisiorek pisze:
robik, kolego ja nie piszę o mitach tylko o moich krótkich doświadczeniach z pszczołami . żeby zobaczyć pewne rzeczy na tak małych ciałkach jak pszczele trzeba mieć mikroskop a są tacy co go mają
czyli idąc tym tokiem myślenia to pajączki też złe... Też maja ostrawe krawędzie... Krata windurowa zła a metalowa za zimna... hm...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 listopada 2017, 11:09 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
robik, jest jeszcze gruba krata plastikowa ale czasami sie fałduje hehe


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 listopada 2017, 19:05 - pt 
robik pisze:
pisiorek pisze:
robik, kolego ja nie piszę o mitach tylko o moich krótkich doświadczeniach z pszczołami . żeby zobaczyć pewne rzeczy na tak małych ciałkach jak pszczele trzeba mieć mikroskop a są tacy co go mają
czyli idąc tym tokiem myślenia to pajączki też złe... Też maja ostrawe krawędzie... Krata windurowa zła a metalowa za zimna... hm...


robik, baju baj :luzik: wszystko ma plusy ale tez ma minusy .to jest fakt a nie mit .kazdy niech pszczelarzy jak uwaza . Hej


Na górę
  
 
Post: 10 listopada 2017, 19:13 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
Ja zamierzam w przyszłym roku, zrobi ule 6 ramkowe na odkłady, z dennicą higieniczną. Zamiast siatki na dole zastosuję wsuwaną płytę plastikową, do poławiania propolisu. W promocji jest dosyć tania i z trwałością nie powinno być problemu. Nie ma ostrych krawędzi. Nie jest zimna, dobra do chodzenia. Może nad takim rozwiązaniem warto by było się pochylić. :mrgreen:

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 listopada 2017, 22:02 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
idzia12 pisze:
Ja zamierzam w przyszłym roku, zrobi ule 6 ramkowe na odkłady, z dennicą higieniczną. Zamiast siatki na dole zastosuję wsuwaną płytę plastikową, do poławiania propolisu. W promocji jest dosyć tania i z trwałością nie powinno być problemu. Nie ma ostrych krawędzi. Nie jest zimna, dobra do chodzenia. Może nad takim rozwiązaniem warto by było się pochylić. :mrgreen:


też będę robił takie uliki :mrgreen:
no ale dennica będzie na siatce bo jakoś nie mam zaufania do tych plastików
kolejna sprawa z tymi promocjami u pana monopolisty naszego ukochanego to trzeba uważać bo czasie promocji ceny poszły 10% do góry a tylko pojedyńcze akcesoria są tańsze niż zwykle

moje dziewczęta mają siatkę na podłodze ale nie musza po niej chodzić i nie chodzą kwestia tylko odpowiedniej szerokości deski od strony wylotu i po obwodzie
Obrazek

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji