FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 14:52 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 27 grudnia 2017, 21:31 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
pisiorek, co prawda kolega już podał link ale podam jeszcze ja http://www.slusarstwo-pietrzak.pl/products.htm


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 grudnia 2017, 21:35 - śr 
Dzieki ,henry.


Na górę
  
 
Post: 27 grudnia 2017, 22:36 - śr 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
jedrzej66, nie masz racji, jest to bardzo porządna firma i solidnie wykonane kraty, takie jakie chcesz i terminowo. Zamawiałem kilka razy i robione na mój wymiar i bez problemu w terminie ale trzeba być dowiarkiem a nie niedowiarkiem. Kto pyta nie błądzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2017, 12:07 - czw 

Rejestracja: 12 czerwca 2017, 07:00 - pn
Posty: 202
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Poznań
Czy ja piszę, że to nieporządna firma??? Albo czy twierdzę, że kraty są wykonane niesolidnie???
Łatwiej jednak zdecydować o kupnie mając przed nosem cennik!
Tak, to muszę wydzwaniać, odbijać się od zajętego telefonu, dopytywać... To raczej producentowi powinno zależeć na tym, żeby sprzedać swój towar. I tyle.
Mnóstwo (zdecydowanie większość) firm publikuje swoje cenniki na własnych stronach internetowych.
Podobałoby Ci się gdybyś wchodząc do Biedry musiał o cenę każdego towaru dopytywać się u obsługi??? To jest też prywatna firma :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2017, 13:45 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
jedrzej66, sprawdz ilu producentów podaje ceny ,wiekszosc tylko pokazuje produkt a ceny pokazują sprzedawcy to jest zakład produkcyjny i nie musi podawac cen


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2017, 16:00 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
henry650 pisze:
jedrzej66, sprawdz ilu producentów podaje ceny ,wiekszosc tylko pokazuje produkt a ceny pokazują sprzedawcy to jest zakład produkcyjny i nie musi podawac cen


henry

Wybacz, ale to anty reklama. Ja z takich stron zwijam żagle, bo mi się nie chce dociekać dalej. To sprzedawca powinien zabiegać o klienta. Towaru dookoła w brut, u innych producentów są ceny.
Jeszcze jest aspekt psychologiczny. Wszystko co nie jest transparentne, ukrywa wysokie ceny. Takie są skojarzenia i najczęściej pokrywają się z prawdą, niestety.

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2017, 16:56 - czw 

Rejestracja: 12 czerwca 2017, 07:00 - pn
Posty: 202
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Poznań
henry650 pisze:
jedrzej66, sprawdz ilu producentów podaje ceny ,wiekszosc tylko pokazuje produkt a ceny pokazują sprzedawcy to jest zakład produkcyjny i nie musi podawac cen


henry


Nie musi podawać - jego sprawa. Ale traci klientów bo ja, podobnie jak idzia12 i pewnie jeszcze wielu innych potencjalnych klientów, nie wydzwaniam i nie piszę... Nie chcą, to nie - znajdą się mniej wstydliwi producenci.
Takie postępowanie to być może:
1. czyste lenistwo (trzeba zamieścić cennik),
2. strach przed US (?) - niewytłumaczalny bo i tak fakturę wystawiają,
3. olewanie klienta i zmuszanie go wykonania dodatkowych czynności bo: patrz pkt. 1 - jesteśmy zbyt leniwi żeby napisać cennik,

Ja przechodzę w wyszukiwarce do kolejnego rekordu - do takiego, gdzie mam wszystkie potrzebne informacje. Mamy wszakże XXI wiek!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2017, 19:06 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
jedrzej66, każdy robi jak uwaza ja kupiłem i jestem zadowolony ktos lemiwy a ja ciekawski hehe bo jest jeszcze tak że wystawia cene hurtowa a jak zadzwoni detalista to cena szybuje w góre



henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2017, 19:12 - czw 
idzia12 pisze:
henry650 pisze:
jedrzej66, sprawdz ilu producentów podaje ceny ,wiekszosc tylko pokazuje produkt a ceny pokazują sprzedawcy to jest zakład produkcyjny i nie musi podawac cen


henry

Wybacz, ale to anty reklama. Ja z takich stron zwijam żagle, bo mi się nie chce dociekać dalej. To sprzedawca powinien zabiegać o klienta. Towaru dookoła w brut, u innych producentów są ceny.
Jeszcze jest aspekt psychologiczny. Wszystko co nie jest transparentne, ukrywa wysokie ceny. Takie są skojarzenia i najczęściej pokrywają się z prawdą, niestety.


może być jeszcze tak że ten ktoś ma więcej zbytu niż może wyprodukować i nie zależy mu na sorki że to napiszę lizanie 4 liter każdemu .taka strona z ofertą wymaga doglądania i nadzoru ,ktoś może po prostu nie mieć na to czasu :wink:


Na górę
  
 
Post: 28 grudnia 2017, 19:33 - czw 

Rejestracja: 12 czerwca 2017, 07:00 - pn
Posty: 202
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Poznań
pisiorek pisze:
... i nie zależy mu na sorki że to napiszę lizanie 4 liter każdemu .taka strona z ofertą wymaga doglądania i nadzoru ,ktoś może po prostu nie mieć na to czasu :wink:


No to właśnie świadczy o poziomie obsługi klienta, świadomości handlowej itd.
Nie chodzi o lizanie dupy tylko o najnormalniejszy w świecie cennik! Co w tym jest takiego dziwnego??? Też byście na pewno woleli wiedzieć od razu ile co kosztuje, ale z uporem wartym lepszej sprawy bronicie dziadowskich praktyk. I zaznaczam, że nie piszę tu o jakości towarów tylko o jakości podejścia do klienta. Dzisiaj może nie nadąża z produkcją, a jutro nie będzie miał pracy i wtedy każdy klient będzie jak zbawienie i nawet czas na sporządzenie cennika się znajdzie. :haha:
Dobre imię firmy trzeba budować latami. Nie ma co usprawiedliwiać lekceważenia klienta.
To tyle na ten temat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2017, 19:34 - czw 

Rejestracja: 12 czerwca 2017, 07:00 - pn
Posty: 202
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Poznań
pisiorek pisze:
...ktoś może po prostu nie mieć na to czasu :wink:


Jeszcze tylko napiszę, że ja bym nie otwierał własnej firmy, nie mając na to czasu :haha: :haha: :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2017, 19:51 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
jedrzej66 pisze:
pisiorek pisze:
...ktoś może po prostu nie mieć na to czasu :wink:


Jeszcze tylko napiszę, że ja bym nie otwierał własnej firmy, nie mając na to czasu :haha: :haha: :haha:


to musisz otworzyć i pokazać na co cie stać :mrgreen:
a z tymi cennikami jest tak że trzeba zamieszczać, aktualizować, rozbijać na hurt, detal, na zakuwane z dwóch stron i do okoła, wielkopolskie dadanty langstroty, z serduszkiem w środku i bez a na końcu i tak wszyscy dzwonią i pytają po ile co jest bo się nie chce przeczytać,
handlem zajmuje się odkąd skończyłem 14 lat i możesz mieć jeden asortyment z ceną napisaną oczojebną czcionką a i tak ludzie będą pytali o cenę a jak powiesz że wszystko pisze to jeszcze obrażeni :haha:
niektórym się wydaje że są pępkiem całego świata i że to wszystko się koło nich kręci,
mogę się założyć że detal to w tej firmie epizodyczna sprzedaż dlatego nikt nie przywiązuje do tego większej uwagi i nie roztrząsa czy ktoś zamówi 5 szt czy nie bo cennika nie widzi a nie chce mu się chwycić za telefon i zadzwonić

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2017, 19:54 - czw 
kudlaty pisze:
a z tymi cennikami jest tak że trzeba zamieszczać, aktualizować, rozbijać na hurt, detal, na zakuwane z dwóch stron i do okoła, wielkopolskie dadanty langstroty, z serduszkiem w środku i bez a na końcu i tak wszyscy dzwonią i pytają po ile co jest bo się nie chce przeczytać,

:brawo: :brawo: :brawo: :piwko: :piwko:


Na górę
  
 
Post: 28 grudnia 2017, 19:57 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Staśiu , od czegoś trzeba zacząć targ . To ich praca

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2017, 20:01 - czw 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
jedrzej66, Ty jak chcesz możesz nie dzwonić to Twoja sprawa, ja dzwonie dogaduję się co do ceny i po sprawie, a mam 300 m od mojego zamieszkania sklep pszczelarski, a jednak niektóre elementy kupuję przez zamówienie telefoniczne i nie tracę na tej transakcji. Każdy wybiera to co dla niego wygodniejsze.Na dodatek dogaduję się co do dobrej ceny i dlatego jeszcze nie brałem nic na refundacje.Transakcja, zapłata i po sprawie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2017, 20:14 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
KNIEJA pisze:
Staśiu , od czegoś trzeba zacząć targ


może i tak a może nie, odbieram często telefony od ludzi którzy chcą kupować korpusy wielkopolskie gniazdowe nowe za 30zł (cena połówki wielkopolskiej w najtańszej wersji a cennik dokładny wszystko opisane tylko czytać nie ma komu :wink: ) i jeszcze pytają czy dostaną zniżkę przy zamówieniu 5-10szt bo jak im się spodoba będą zamawiać jeszcze :haha:
tak więc lepiej niech nie dzwonią bo z takiego "klienta" i tak nic nie ma, no i dzwonią to tez dużo powiedziane bo tacy się rozłączają zanim do kieszeni sięgniesz po telefon ba możesz mieć telefon w ręce a i tak nie zdążysz odebrać tgz szybki klient :haha:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2017, 21:31 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
kudlaty pisze:
mogę się założyć że detal to w tej firmie epizodyczna sprzedaż dlatego nikt nie przywiązuje do tego większej uwagi

Jak zadzwonisz i powiesz 100 to dla nich jest drobnostka ,to nie hurt .
Ostatnio dzwoniłem do podobnej firmy ,Pan potraktował mnie b.grzecznie powiedział że to ilości małe ;) ale dał cenę hurtową .
Na grzeczności nikt nie stracił ,ja zyskałem on nie stracił .
A dobre wrażenie zostało do dziś .
Jak pisze kudłaty cenniki są po firmach handlujących ,co przypierniczają odpowiednią marże (na zabawę z klientem ;) )

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2017, 21:37 - czw 
Jędrzej ,ale Ty masz chłopie ciśnienie. Kupisz te kraty od tego samego producenta, tylko troszkę drożej w sklepie pszczelarskim w Poznaniu.


Na górę
  
 
Post: 28 grudnia 2017, 21:43 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
baru0,

dokładnie, kupuje siatkę i nie tylko w jednej takiej małej firmie mimo że nie maja cenników wywalonych na stronie zawsze mam obsługę jak król, cenę dobrą a dostawę w terminie z telefonem i zapytaniem czy wszystko dotarło,
handlować też trzeba umieć a na to składa się zarówno podejście klienta jak i sprzedawcy, jeszcze sie nie spotkałem z przypadkiem żeby na uprzejmość klienta sprzedawca się obrażał i nie był miły dlatego najpierw trzeba zacząć od siebie :wink: a z tym to już bardzo różnie bywa

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2017, 21:48 - czw 

Rejestracja: 04 grudnia 2009, 18:00 - pt
Posty: 677
Lokalizacja: Wrocław
Ule na jakich gospodaruję: ramka 36-18
jedrzej66, idzia12, Może Jesteście bystrzejsi w szukaniu towarów w internecie, Podajcie mi innego producenta metalowych krat odgrodowych i cenę jaką ten producent ma .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2017, 21:59 - czw 

Rejestracja: 12 czerwca 2017, 07:00 - pn
Posty: 202
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Poznań
Ostatnio kupiłem dwie piły taśmowe. Od producenta. Miał ceny na stronie.
Nie zauważyłem tylko, że nie sprzedaje detalistom, ale płatność poszła... I co? Pan zadzwonił, że faktycznie trochę nie zadziałała strona bo bez NIPu mnie, detalistę puściła dalej, ale on oczywiście zgrzeje mi te dwie piły na wymiar i wyśle. I czekam - jutro przyjadą. Cena ta sama co hurtowa. Można? Można!
kudłaty z ludźmi jest niestety tak jak piszesz. Moja żona ma firmę i cały czas dostaje głupie telefony i maile. Tacy są ludzie. To jednak nie powoduje, że ich olewa lub strofuje gdy zadzwonią (kultura i wychowanie jej na to nie pozwalają) - wszystkie sprawy ma transparentne i można się wszystkiego dowiedzieć bez problemu.
W czasach mediów społecznościowych trzeba szczególnie dbać o klienta bo: Jeden niezadowolony klient powie o swoich niedobrych doświadczeniach od 15 do 20 ludziom… a zadowolony klient tylko 3-5 osobom.
Stare, ale aktualne...
Każdy prowadzi firmę tak jak uważa za stosowne.

lucjan49 - nie szukam metalowych krat. Mam te plastikowe i jest ok.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2017, 22:01 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
kudlaty, zajebiście napisałeś sam bym lepiej nie napisał chyba do wszystkich dotrze



henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2017, 22:06 - czw 

Rejestracja: 12 czerwca 2017, 07:00 - pn
Posty: 202
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Poznań
wajcek pisze:
Jędrzej ,ale Ty masz chłopie ciśnienie. Kupisz te kraty od tego samego producenta, tylko troszkę drożej w sklepie pszczelarskim w Poznaniu.


Nie bądź śmieszny. Jakie ja mam ciśnienie? Na co? To wy tu zaciekle bronicie dziadostwa i tyle. Nie mój interes to się nie martwię...
Myślisz, że mi zależy na tym, żeby kupić taką kratę o złotówkę lub dwa złote taniej niż w innym sklepie? :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2017, 22:08 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
jedrzej66, to poco marudzisz hehe ja kupiłem i jestem zadowolony a tak w nawiasie to z kad ona ma wiedzieć jakie ja kraty potrzebuje


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2017, 23:04 - czw 

Rejestracja: 12 czerwca 2017, 07:00 - pn
Posty: 202
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Poznań
Marudzenie to moja specjalność :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2017, 23:34 - czw 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
https://www.google.pl/search?q=smerf+ma ... ryUQGOsZxM:
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 grudnia 2017, 01:01 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
lucjan49 pisze:
jedrzej66, idzia12, Może Jesteście bystrzejsi w szukaniu towarów w internecie, Podajcie mi innego producenta metalowych krat odgrodowych i cenę jaką ten producent ma .

Ostatnie kraty kupowałam 12 lat temu, aktualnie nie śledzę więc nie pomogę.

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 grudnia 2017, 05:49 - pt 
kudlaty pisze:
handlować też trzeba umieć a na to składa się zarówno podejście klienta jak i sprzedawcy, jeszcze sie nie spotkałem z przypadkiem żeby na uprzejmość klienta sprzedawca się obrażał i nie był miły dlatego najpierw trzeba zacząć od siebie a z tym to już bardzo różnie bywa


Od 14 lat mam konto na allegro kupuje mnustwo rzeczy ,70 % materialow na dom kupilem online nie widzac ani firny ani sprzedawcy .mam kilkanascie stron komentarzy 100% pozytywnych zero nawet neutralnych .to oczyms swiadczy tak mysle :wink:


Na górę
  
 
Post: 29 grudnia 2017, 07:23 - pt 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 842
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Nie kupiłem chyba żadnej rzeczy w sieci na stronie, która nie pokazuje cen. Jak sprzedawca nie ma dla mnie czasu, czy chęci no to mam zrobić? Nie obrażam się przecież. Bawię się tylko z tymi, którzy mają czas i chęci a pozostałych nie chcę męczyc.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 grudnia 2017, 08:41 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sierpnia 2017, 08:10 - pn
Posty: 118
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej
Miejscowość z jakiej piszesz: Będzin
Zadzwoniłem kiedyś do gościa dowiedzieć się o cenę i dostałem nawet zniżkę. Na drugi dzień zadzwonił brat dostał taniej bez zniżki :tasak: . Też tych bez cennika olewam...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 grudnia 2017, 09:17 - pt 
Hjozo pisze:
Zadzwoniłem kiedyś do gościa dowiedzieć się o cenę i dostałem nawet zniżkę. Na drugi dzień zadzwonił brat dostał taniej bez zniżki


Bo brat mial ladniejszy glos :haha: :haha: :haha:
Szkoda ze jak kupowalem ursusa nie wpadlem na taki pomysl :wink:

Generalnie ludziom sie teraz w tylkach przewraca ,maja tupen sa upierdliwi i wery zlosliwi ,utopili by czlowieka w łyzce wody.takie czasy tacy kienci ...troche normalnisci i pokory to dobre podejscie do zycia nawet jak sie ma walizke szmalu.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji