FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 18 kwietnia 2024, 07:21 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: powałka
Post: 27 grudnia 2017, 10:43 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
pisiorek,
trzeba było nakręcić film że padła połowa pasieki, ursus się zepsuł tak na amen a gumioki podziurawiłeś to by cie wszyscy pocieszali nawet Olek :mrgreen:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: powałka
Post: 27 grudnia 2017, 10:58 - śr 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3958
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
kudlaty,
Ciągnik rolniczy nie podchodzi pod pojazdy wolnobieżne.
http://e-prawnik.pl/porady-prawne/prawo ... iezny.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: powałka
Post: 27 grudnia 2017, 11:16 - śr 
kudlaty pisze:
pisiorek,
trzeba było nakręcić film że padła połowa pasieki, ursus się zepsuł tak na amen a gumioki podziurawiłeś to by cie wszyscy pocieszali nawet Olek :mrgreen:


:haha: :mrgreen:
Ech ,tak to wlasnie jest ...
Hieronim ,papierykosztuja 1 tys zl jak bede potrzebowal to kupie poki co nie jest mi to potrzebae bo zienie mam przy domu .ps i pokrzywy nim skosze :P


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: powałka
Post: 27 grudnia 2017, 12:11 - śr 
I pięknie zaczął się temat pytaniem o powałki , a później kalesony pisiorka :mrgreen: i przepocone koszulki Henrego :haha: zamieniły temat w bełkot :pala: .No i kurde , jeszcze ten URSUS. :evil: :evil:
Przecież pisiorek ma swoją stronę
viewtopic.php?f=21&t=16669&start=250
, to tam walcie z naprawami , poradami rolniczymi , nie w każdym temacie :

URSUS i STARE GACIE!!!!!!!!!!!!!!!!
Litości Panowie , niech admin pokasuje , co tu nie pasuje .Please :thank: :thank:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: powałka
Post: 27 grudnia 2017, 13:09 - śr 

Rejestracja: 11 lipca 2013, 14:16 - czw
Posty: 56
Ule na jakich gospodaruję: dadant, wielkopolskie
bagisek1 pisze:
I pięknie zaczął się temat pytaniem o powałki , a później kalesony pisiorka :mrgreen: i przepocone koszulki Henrego :haha: zamieniły temat w bełkot :pala: .No i kurde , jeszcze ten URSUS. :evil: :evil:
Przecież pisiorek ma swoją stronę
viewtopic.php?f=21&t=16669&start=250
, to tam walcie z naprawami , poradami rolniczymi , nie w każdym temacie :

URSUS i STARE GACIE!!!!!!!!!!!!!!!!
Litości Panowie , niech admin pokasuje , co tu nie pasuje .Please :thank: :thank:

Witam, nareszcie coś konkretnego :thank:
Może już głowy przewietrzyły się po świętach, to proszę o konkrety, podzielenie się swoimi doświadczeniami (praktycznymi), mile widziane filmiki, zdjęcia, oraz np. dane kontaktowe do producenta. Było by miło :pl: :pl: Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: powałka
Post: 27 grudnia 2017, 16:55 - śr 

Rejestracja: 05 czerwca 2016, 14:07 - ndz
Posty: 267
Lokalizacja: Okolice Częstochowy
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Aleksandria Druga
bagisek1 pisze:
Litości Panowie , niech admin pokasuje , co tu nie pasuje .Please

Admin ma to chyba głęboko w d.... Bo jak można to inaczej odbierać jak w każdym temacie jest robiony off-top, i nikt z tym nie robi porządku.
Dziwię sie Tym co przelewają jeszcze jakąś kase na serwer, a potem muszą czytać te farmazony.

_________________
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/4r8l/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: powałka
Post: 27 grudnia 2017, 17:24 - śr 
Panowie ,jestem gadula sorki za to ,obiecuje sie miarkowac .Grzes usun te posty nie dotyczace powalki .
Zachecam piszcie jak macie spostrzezenia o powalkach w mojej ocenie temat jest wyczerpany i byl opisywany dziesiatki razy .na moje zezowate oko tutaj rzeczowo z wiedza pisze niewielu .kilkanascie osob ,wielu zas ma pretensje choc sami nie napisali pol madrego posta na temat pszczol i wlasnej wiedzy .sorki jesli kogos urazilem :oops: myslalem ze forum jest po to by podyskutowac :roll:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: powałka
Post: 27 grudnia 2017, 17:54 - śr 
pisiorek pisze:
myslalem ze forum jest po to by podyskutowac :roll:


Jasne ,że Grzegorzu tak jest , ale jak w każdym temacie Pisiorek , Ursus Pisiorka , pszczoły Pisiorka , to aż dreszcz bierze za worka :wink: :mrgreen: :haha:
Ale tak na poważnie wkracza admin i robi porządek , bo inaczej kompletne oderwanie od tematu. Tak nie było ale do czasu , :cry: kiedy Pisiorek kupił traktorka :haha:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: powałka
Post: 27 grudnia 2017, 18:23 - śr 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
Oj chopy zazdrościcie pisiorkowi, traktorka, nacieszy się i będziecie mieć spokój, a traktorek też jest przydatny w pszczelarstwie jeżeli się mylę to mnie poprawcie.pisiorek, nie martw się będziesz miał czym pszczoły na pożytek wywozić a pozostali będą Ci zazdrościć. Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: powałka
Post: 27 grudnia 2017, 19:25 - śr 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
Traktorek ,to podstawa w pszczelarstwie . Sam mam i obsiewam 4 hektary tylko dla pszczół :).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: powałka
Post: 27 grudnia 2017, 19:34 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
pisiorek,


Nie przejmuj sie krytykantami
Obrazek

Widzisz ze cie lubie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: powałka
Post: 27 grudnia 2017, 20:23 - śr 
Marcin pisze:
Traktorek ,to podstawa w pszczelarstwie . Sam mam i obsiewam 4 hektary tylko dla pszczół :).


A coś może o powałce??Toć to nie temat ursusów , władimirców , ani innych oraczy :mrgreen: :mrgreen:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: powałka
Post: 27 grudnia 2017, 21:13 - śr 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1817
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
bagisek1 pisze:
A coś może o powałce??Toć to nie temat ursusów , władimirców , ani innych oraczy :mrgreen: :mrgreen:

No własnie... Grzesiu jaką masz powałkę w tym ursusie? Plandeka czy blaszana? ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: powałka
Post: 27 grudnia 2017, 21:23 - śr 
astroludek, Michal ,chocby powalka byla zlota wykladana brylantami a pszczelarz 4 litery to pszczoly i tak wyladuja na dennicy :wink: a jak pszczelarz solidny to rodzina w ulu przykrytym workiem bedzie sie miala dobrze :mrgreen:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: powałka
Post: 27 grudnia 2017, 21:26 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
bagisek1, uu kolega jeszcze na kacusiu hahaha


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: powałka
Post: 27 grudnia 2017, 21:42 - śr 
henry650 pisze:
bagisek1, uu kolega jeszcze na kacusiu hahaha


henry
i to raczej nie tylko alkoholowym ... :|


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: powałka
Post: 28 grudnia 2017, 00:00 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
pisiorek pisze:
astroludek, Michal ,chocby powalka byla zlota wykladana brylantami a pszczelarz 4 litery to pszczoly i tak wyladuja na dennicy :wink: a jak pszczelarz solidny to rodzina w ulu przykrytym workiem bedzie sie miala dobrze :mrgreen:

Prawda, można położyć gacie kogo kolwiek i też przezimują zdrowe silne pszczoły. Można i niczym nie przykrywać, tylko rodzina z 2-3 uli połączona. 4,47min
https://www.youtube.com/watch?v=7SEOgIyfKv8

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: powałka
Post: 28 grudnia 2017, 00:23 - czw 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Można i tak https://www.youtube.com/watch?v=Cw2u3fGBV68
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: powałka
Post: 28 grudnia 2017, 08:30 - czw 
b]idzia12[/b], :róża: a Andzejowi kwiatka nie dam bo filozofuje :P a przy pszczolach filozofia jest zbedna .mlodych zachecam by obserwowali pszczoly ,probowali roznych rozwiazan i wyciagali z nich wnioski .to najprostszy sposob by sie czegos nauczyc ,nie liczcie tylko na wiedze innych nikt Was za raczke nie poprowadzi jak to ojciec duchowy wspominal :wink: .ja sie ciut wylacze z forum by nie zanizac poziomu .ps wczoraj distalem kosiarke do URSUSA :rolf: :-P


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: powałka
Post: 29 grudnia 2017, 09:52 - pt 
bagisek1, panie prawie administratorze jakos moje posty nie wyladowaly w koszu :P :?


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: powałka
Post: 29 grudnia 2017, 10:23 - pt 
pisiorek pisze:
bagisek1, panie prawie administratorze jakos moje posty nie wyladowaly w koszu :P :?

Widocznie admiowi pasuje Twój poziom dyskusji.
Tylko co ten Twój post ma to wspólnego z powałką?? A no tak , mieć największą liczbę postów na forum , narazie idziesz w dobrym kierunku. Tak myślę :?: buziaczki


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: powałka
Post: 29 grudnia 2017, 12:32 - pt 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
bagisek1, jedni kładą nacisk na jakość inni na ilość.
pisiorek, idzie wyrażnie na ilość i jak do tej pory nosi żółtą koszulkę lidera .
Jak widać na filmie jego powałki są wykonane z płyty OSB wnętrze ula podobnie a izolacja to stare gacie .
Niektórzy mylą to z folklorem.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: powałka
Post: 29 grudnia 2017, 12:47 - pt 
andrzejkowalski100 pisze:
bagisek1, jedni kładą nacisk na jakość inni na ilość.
pisiorek, idzie wyrażnie na ilość i jak do tej pory nosi żółtą koszulkę lidera .
Jak widać na filmie jego powałki są wykonane z płyty OSB wnętrze ula podobnie a izolacja to stare gacie .
Niektórzy mylą to z folklorem.
Pozdrawiam :pl:


Andrzeju ja ci już dawno na pw pisałem że ty wirujesz na zupełnie innej orbicie niż ja .Powiedz mi co za znaczenie ma jakie ja mam Powałki jakie ule jakie ocieplenie ?gdybym miał piękne oryginalne ule z cudownym haftowanym ociepleniem a pszczoły w nich były zaawarozowane chore i biedne to bym w twoich oczach miał większy poziom niż teraz reprezentuje czy mniejszy? jestem na forum już chwilę i mam świadomość tego że z ludźmi się nie dogadam zmieniam swoje zachowanie i nie będzie cię za dużo pisiorkowych postów czytać.
Kolega JM był u mnie kupował pszczoły kilka osób z forum też było i oni mają nieco odmienne zdanie na mój temat niż Ty, myśl sobie co chcesz ja wiem co mam w głowie co mam w ulach co mam robić i jak mam to robić. napisałbym ci coś jeszcze ale obiecałem administratorowi że będę się gryzł po języku i słowa dotrzymam .Nie sprowokujesz mnie.Trzymaj się cieplutko i pielęgnuj swoj ponadprzeciętny wysoki poziom.czesc :wink:
Ps.uwzięliście się na mnie po prostu na maksa,przykre :?


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: powałka
Post: 29 grudnia 2017, 13:06 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Jak nie kijem ,to go pałą.
pisiorek, musisz podnieść poziom więc Cię z motywuje do tego.Jak myślisz ,po doświadczeniu , czy gacie w kratkę mobilizują pszczoły do wczesnego czerwienia wiosną ,czy może to gacie w palmy mają tę przewagę. :haha: :haha: :haha: Jak podejdziesz naukowo do tematu osiagniesz ten wyższy poziom a zarazem zaspokoisz oponentów.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: powałka
Post: 29 grudnia 2017, 13:07 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
Czesc
A czemu o moich powalkach nic nie mowicie w 10 minut 60 powalek robie
przyjme zamowienia od 1 stycznia.Na zamowieniu wpisac plexifolia i ile sztuk .Cena zlotego za sztuke.Przyjedzie klijent i widzi pszczoly przez folie i dla mnie dobre bo cala zime moge podnosic daszki z ciekawosci.
Jak juz ktos sie zdecyduje u mnie kupis dodatkowo po znajomosci moge wykonac za 2 zlotowki otwor do podkarmiania.Boczny otwor kosztuje 3 zlote.
Niestety tyle jest wart moj czas pracy...a wy swojego nie liczycie Osb kosztuje prad kupic to przeciac a gdzie wasz czas .Kiedys tez tak robilem wtedy gdy czas pracowal ze mna teraz pracuje przeciw.Ichcialbym byscie troszke pomysleli nad ta czapka dla pszczol


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: powałka
Post: 29 grudnia 2017, 13:18 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
darius4257, przecież wszyscy wiedzą wachlarz materiałów na powałki ogranicza tylko fantazja ,(bardziej jej brak)rónież używam foli jak wielu innych ale by była lepsza od innych ,nie uważam.Jedyną wadą jaką widzę jest brak folii w kwiatki na rynku

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: powałka
Post: 29 grudnia 2017, 13:34 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
Czesc
Najlepsza powalke jaka mialem to przezroczysty obrus z kwiatkami.
Byla troszke drozsza bo pochodzila z mojej kuchni ,i znalazlem ja w koszu,pracowala dla mnie kilka lat...A te ktore mam zwykle to po lecie i zimie rozpadaja sie ,lamia sie od slonca.Jedna dobra zaleta foli jest czysty od srodka niepoklejony daszek i szczelny daszek .A zdjecie powalki trwa pare sekund.Wada jest wiatr moze zabrac powalke do sasiada.
Najwazniejsze dla mnie jest folia chroni moje styropiany przed sikorkami i dzieciolami .dlatego jest ona troszke weiksza ..Odstrasza ona ptactwo--sam to zauwazylem nie mam w ogole zadnych problemow z ptaklami..poz d

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: powałka
Post: 29 grudnia 2017, 15:37 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Ja kupuję folie te przeznaczone na tunele nie pęka i nie rozpada się po roku ,trzech ,ale i tak wymieniam na jesieni przed podkarmianiem

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: powałka
Post: 29 grudnia 2017, 15:45 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
darius4257 pisze:
Czesc
A czemu o moich powalkach nic nie mowicie w 10 minut 60 powalek robie
przyjme zamowienia od 1 stycznia.Na zamowieniu wpisac plexifolia i ile sztuk .Cena zlotego za sztuke.Przyjedzie klijent i widzi pszczoly przez folie i dla mnie dobre bo cala zime moge podnosic daszki z ciekawosci.
Jak juz ktos sie zdecyduje u mnie kupis dodatkowo po znajomosci moge wykonac za 2 zlotowki otwor do podkarmiania.Boczny otwor kosztuje 3 zlote.
Niestety tyle jest wart moj czas pracy...a wy swojego nie liczycie Osb kosztuje prad kupic to przeciac a gdzie wasz czas .Kiedys tez tak robilem wtedy gdy czas pracowal ze mna teraz pracuje przeciw.Ichcialbym byscie troszke pomysleli nad ta czapka dla pszczol

patrząc na te profesjonalne cięcie aż ciśnie się na usta że coś za tanio się cenisz no chyba ze ceny w OJRO to inna sprawa
z okazji nowego roku sprzedam ci podpowiedź za 0E żeby nie szukać foli u sąsiada pomyśl o 1 zszywce albo o 1 pinesce na rogu (nie swoim :mrgreen: )

folie kupuje najtańszą na kg bo po sezonie i tak jej nie ma a wiosną dostają nową, tak jak w skarpetach nie chodzi się bez prania aż do zdarcia tak ja im wymieniam na lepszy model bez dziadowania

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: powałka
Post: 29 grudnia 2017, 16:14 - pt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
kudlaty pisze:
folie kupuje najtańszą na kg bo po sezonie i tak jej nie ma a wiosną dostają nową,

ale stare utylizujesz oczywiście :pala:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: powałka
Post: 29 grudnia 2017, 16:47 - pt 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1817
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Bartek.pl pisze:
ale stare utylizujesz oczywiście :pala:


No ba, przecież skądś ten smog musi być.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: powałka
Post: 29 grudnia 2017, 16:56 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Bartek.pl pisze:
ale stare utylizujesz oczywiście

oczywiście, proszkuje ją, formuje w tabletki i przyjmuje w czopkach :P polecam :haha:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: powałka
Post: 29 grudnia 2017, 17:25 - pt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
kudlaty pisze:
przyjmuje w czopkach polecam

Każdy "je" to co lubi :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji