FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 16 kwietnia 2024, 11:57 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 01 stycznia 2018, 19:50 - pn 

Rejestracja: 24 maja 2013, 20:18 - pt
Posty: 143
Lokalizacja: Marki
Ule na jakich gospodaruję: warszawski
Koledzy a moze ktos sie wypowie w temacje odymiania tym kwasem szczawiowym,,może ktos ma tu na forum jakies wieksze doswiadczenie w temacie,ktos kto stosuje kwas powiecmy ktorys SEZON z rzedu :!: :!:
.bo ja takiego doswiadczenia nie mam a chetnie bym o tym porozmawial poczytal sesowne wypowiedzi w TEMACIE i na temat,bo to bardzo ciekawy srodek do walki z pasorzytem...
Apiwarol to srodek dla laików łatwy w aplikaci ogulnie dostepny i drogi niestety.
Moze faktycznie zimowe leczenie niema sesu jesli w sesonie prawidlowo walczylismy o zdrowe pszczoły.ale tak jak pisalem napoczatku gdy zakładalem temat
-narazie to doswiadczenie w temacie a nie glowne leczenie. Pozdrawiam

_________________
Mam spawarkę do stali nierdzewnej i ogólnie cały warsztat 504278398 http://www.nierdzewnie.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 stycznia 2018, 19:56 - pn 
pisiorek pisze:
wajcek, zalatw sobie ukrainke do pomocy :haha: :wink:


Te chłopaku to nie takie proste one chcą na kawkę po pracy w fabrykach i żeby z nimi chodzic na spacery.


Na górę
  
 
Post: 01 stycznia 2018, 20:18 - pn 
BOBO Marki, wielu ludzi żyje w pszczół utrzymują się z tego i cenią swoją wiedzę i informacje. Ja już dobrze o tym wiem i raczej wątpię żeby ktoś wyłożył Ci tutaj kawę na ławę musisz sam popróbować opracować własną metodę ,wytypuj sobie dwie trzy rodziny na których będziesz robił próby , ja tak robiłem bo nawet jak coś spieprzysz to nie załatwisz całej pasieki tylko najwyżej dwie rodziny. No i tyle cóż więcej, nic Ci więcej tutaj nie podpowiem.


Na górę
  
 
Post: 01 stycznia 2018, 20:46 - pn 

Rejestracja: 24 maja 2013, 20:18 - pt
Posty: 143
Lokalizacja: Marki
Ule na jakich gospodaruję: warszawski
Dlatego wlasnie testuje ruzne metody.bo widze ze trzeba sie uczyc na własnych błedach niestety..
Kazdy ma inny klimat u siebie w rejonie konstrukcje uli tez sie ruznia.i rozwuj pszczul kazdy z nas ma inny...
ale wróg ten sam WAROZA
Ja tam na pszczołach ani miodzie nie zarabiam traktuje to jako fajne hoobi i przyjemnosc spedzania czasu na dzialce ..
Poczatki mojego pszczelazenia byly kiepskie,ale na tym forum ciezko ale sa ludzie od ktorych mozna sie cos dowiedziec naprawde cennego,jestesmy pokoleniem internetu a ludzie ktozy maja naprawde duża wiedze,odchodza tak jak muj dziadek św pamieci- niedążyl mi tej wiwdzy powiwżyc bo szczeże powiem nie interesowalo mie to a teraż Żałuje :cry:
.

_________________
Mam spawarkę do stali nierdzewnej i ogólnie cały warsztat 504278398 http://www.nierdzewnie.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 stycznia 2018, 20:53 - pn 

Rejestracja: 24 maja 2013, 20:18 - pt
Posty: 143
Lokalizacja: Marki
Ule na jakich gospodaruję: warszawski
Dziadek miał na mazurach dużą pasieke 80-100 rodzin,ja jako dzieciak wiedział otym ale mnie to wogule nie interewowało,zresztą ja i tak mieszkam w warszawiw wiec mało było okazi na pogawedki w temacie ..wiem że pszczoły leczyl Amitraza metodą odymiania co zresztą przyczyniło sie w bardzo duzym stopniu do jego choroby i smierci....

_________________
Mam spawarkę do stali nierdzewnej i ogólnie cały warsztat 504278398 http://www.nierdzewnie.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 stycznia 2018, 21:09 - pn 

Rejestracja: 18 stycznia 2017, 12:19 - śr
Posty: 809
Lokalizacja: Kostarowce/Sanok
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Kostarowce
Niestety trudno coś dowiedzieć się coś o sublimacji kwasu szczawiowego. Szybciej znajdziesz coś zagranicą. Nie wiem czy to wynik głupiego strzeżenia wiedzy zdobytej doświadczeniami? Mam nadzieję że nie bo dzieląc się wiedzą jak leczyć pomagamy też swoim podopiecznym... Jeżeli więcej nas będzie dobrze leczyć to mniej będzie tego gówna (warroza) .... Ale odkłady będą słabiej się sprzedawać....
Bardziej skłaniam się do tezy że tak naprawdę niewielu na tym forum leczyło kwasem szczawiowym przez sublimację... Jest paru co leczy ambrozolem... Ale Oni uważają że ich metoda jest najlepsza.... Może mam ją rację....
Ja ciekawski z natury jestem i będę drążył temat wespół z tatą może ktoś pomoże doradzi ....
Bobo jestem z Tobą

_________________
gendzi@interia.pl
Pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 stycznia 2018, 21:12 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6432
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
pisiorek pisze:
wielu ludzi żyje w pszczół utrzymują się z tego i cenią swoją wiedzę i informacje. Ja już dobrze o tym wiem i raczej wątpię żeby ktoś wyłożył Ci tutaj kawę na ławę

Bo za dużo jest napizdówy i kpin ,popatrz na posty z przed lat ,teraz to nie forum tylko pomału -
"dzieki-bogu-już-weekend "
BOBO Marki pisze:
Kazdy ma inny klimat u siebie w rejonie konstrukcje uli tez sie ruznia.i rozwuj pszczul kazdy z nas ma inny

Każda rodzina jest inna ,każdy sezon jest inny .
Widzę że masz podstawy do tego żeby mieć pszczoły :wink: ,bo nie łykasz regułek w całości .
Trza było odpisać na sms dopiero dziś skojarzyłem od kogo był ,nie lubię anonimowości na przymus :wink: .
Jak chcesz to dzwoń .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 stycznia 2018, 21:23 - pn 
baru0 pisze:
pisiorek pisze:
wielu ludzi żyje w pszczół utrzymują się z tego i cenią swoją wiedzę i informacje. Ja już dobrze o tym wiem i raczej wątpię żeby ktoś wyłożył Ci tutaj kawę na ławę

Bo za dużo jest napizdówy i kpin ,popatrz na posty z przed lat ,teraz to nie forum tylko pomału -
"dzieki-bogu-już-weekend "


Jest tak ze ludzie licza na informacje a czesto nawet dziekuje nie powiedza ,mysla ze sa pepkiem swiata i czsem nawet maja pretensje :pala: nieladnie z ich strony .2-ga sprawa jest taka ze trzeba samemu wyjsc i incjatywa .ja nie mam problemu ze zdobyciem informacji :wink:


Na górę
  
 
Post: 01 stycznia 2018, 23:24 - pn 

Rejestracja: 24 maja 2013, 20:18 - pt
Posty: 143
Lokalizacja: Marki
Ule na jakich gospodaruję: warszawski
Ja natym forum nie wcinam sie z tego powodu nikomu własnie w zadne dyskusje ,bo uważam że nieposiadam żadnej wystarczajacej wiedzy zeby komus tu doradzac,czytam i prubuje wyluskac cos dla siebie co mi sie przyda.w internecie jest duzo informacij przydatnych ale tez bardzo duzo bzdur powielanych jako prawda absolutna ,co niema wogule zadnego potwierdzenia w zeczywistosci...
Dlatego trzeba samemu prubowac na wlasnej skuze niekture rzeczy....ja sie nieboje i kombinuje
Uwazam ze choduje pszczoły ale do nazwania sie pszczelarzem takim jak byl np moj dziadek to jeszcze dluga i wyboista droga.

_________________
Mam spawarkę do stali nierdzewnej i ogólnie cały warsztat 504278398 http://www.nierdzewnie.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 stycznia 2018, 00:55 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6432
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Myślę że to nie odkrywcze ale ;
Czasem zdane pytanie przez "amatora " naprowadzi na odpowiedni tor fachowca :idea: .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji