FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 10:32 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
Post: 07 stycznia 2018, 21:28 - ndz 

Rejestracja: 12 czerwca 2017, 07:00 - pn
Posty: 202
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Poznań
Każdy przecież musi udowodnić, że ma rację! :haha:
Nawet jak jej nie ma. :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 21:46 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
Marcin pisze:
Mnie to lata czy jeszcze będzie czy nie .....miała być od października a nie ma :).

Poczytaj te linki z 3 listopada. Mówiłam o listopadzie a nie październiku znowu kłamiesz. U mnie była zima. Czytaj. Umiesz?
viewtopic.php?f=30&t=18393&start=750
viewtopic.php?f=30&t=18393&start=800

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 21:55 - ndz 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
emka24 pisze:
idzia12 pisze:
U mnie też jest śnieg i na minusie, ale my jesteśmy indywidualnymi jednostkami. Obdarowanymi zimą.
Większość jej nie zaznała wcale lub krotko trwale. Ogólnie trzeba przyznać że oszczędnie w tym roku była Polska traktowana.


Dziwna ta pogoda w tym roku.U mnie pada deszcz,+6 st,śnieg widziałem bardzo dawno ,prawdziwy mróz -10 był chyba 3 tyg temu i to w jedną noc.
I nie dziwiłoby mnie to gdybym nie mieszkał od koleżanki w odległości tylko 10 km i to ja mam do Świeradowa Zdr.(a wiec do naszych gór)bliżej ok 8 km.
No ale na pogodzie to ja się słabiej znam.



Obrazek

Każdy może się pomylić ale taka rozbieżność ?

idzia12 pisze:
Teraz i ja już śniegu nie mam. Deszcz dziś wszystko zmył +2*C. Do nocy jeszcze był słaby, ale leżał cały Nowy Rok na polu. Ulice i drogi bez.


Jak widać z tą pogodą bywa różnie nawet w tym samym miejscu i w tym samym czasie
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 22:23 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
I co z tego, u mnie był, spadł ,w nocy nawet prószył (może miałam zimniej)i rankiem a popołudniu zamienił się opad w deszcz. Jak mi nie wierzysz, to co mogę. Nic.
Bywa, ze parę metrów dalej nie ma śniegu, życia nie znasz. Mam wiatry zachodnie od Śnieżki, pola po pegeerze od zachodu, pustki z tej strony. Tyle.
Więcej nie będę pisać na ten temat, bo szkoda mojego czasu. Chcesz wierzyć wierz, nie to nie.

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 22:32 - ndz 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
idzia12, to nie jest sprawa wiary tylko rzetelnego przekazu.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 22:53 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
Przekaz jest prawidłowy, tylko twojego uporu nie rozumiem. O co Ci chodzi. Mam dość nie będę Cię czytała, szkoda czasu.

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 23:06 - ndz 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
idzia12 pisze:
Przekaz jest prawidłowy, tylko twojego uporu nie rozumiem. O co Ci chodzi. Mam dość nie będę Cię czytała, szkoda czasu.


I po co te nerwy .... :) :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 23:11 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
Dziwi mnie tylko, że koleś z Opola, z małej litery, ma pojęcie o moim rejonie. I to jakie zielone.

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 23:59 - ndz 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
idzia12, pokazujesz pazurki i zaczynasz kasać. Jaki ja dla Ciebie koleś . Napij się melisy i wróć na ziemię. :załamka:
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2018, 09:01 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 stycznia 2011, 09:09 - pn
Posty: 1276
Lokalizacja: Busko-Zdrój woj.świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: 40 uli 360x300 plus 3x 1/2 WLP
andrzejkowalski100 pisze:
idzia12, pokazujesz pazurki i zaczynasz kasać. Jaki ja dla Ciebie koleś . Napij się melisy i wróć na ziemię.


Nerwy puszczają, a gdzie tam do wiosny. Jeszce co najmniej trzy miesiące a może nawet i cztery jak w ubiegłym roku musimy wytrzymać.......Ciężko będzie... :D :D :D

pozdrawiam

_________________
sklep internetowy ModneButy.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2018, 09:11 - pn 

Rejestracja: 10 kwietnia 2016, 18:56 - ndz
Posty: 96
Ule na jakich gospodaruję: DD
Miejscowość z jakiej piszesz: Bargłów Kościelny
Prognoza- czyli przewidywanie prawdopodobnego, a nie prawdy objawione!!! Po co ten hejt, po co drążyć? Jakby co najmniej był to program wyborczy z którego nijak się wybrany nie wywiązał. Czy Idzia coś wam obiecała? W prognozach przekazywanych w postach Idzi12 jest duża sprawdzalność. Nie 100%, bo takiej nie mają nawet prognozy na następny dzień, a tu rzecz toczy się o przewidywania długoterminowe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2018, 09:31 - pn 
Po pewnych wpisach od razu widać kto jest kto :?


Na górę
  
 
Post: 08 stycznia 2018, 10:36 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lutego 2013, 19:51 - ndz
Posty: 1972
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
andrzejkowalski100, Kolego czemu ty zaczepiasz każdego kto ma większą wiedzę od Ciebie .Weź się lepiej za hodowlę gołębi :) Nie karm już tych swoich pszczół cukrem w październiku :)

_________________
Zbigniew Olesiński Łódź

Olemiodek
http://www.matkipszczele.com.pl moja strona
http://www.youtube.com/user/oles60/videos?view=0 filmiki

https://www.facebook.com/olemiodek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2018, 13:00 - pn 
pisiorek pisze:
Po pewnych wpisach od razu widać kto jest kto :?


:brawo: :całusy:


Na górę
  
 
Post: 08 stycznia 2018, 13:05 - pn 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
idzia12, jeżeli dosoliłem to przepraszam .
Ale jak przeczytasz kolejny wpis to zrozumiesz dlaczego parę uwag skierowane zostało w twoją stronę. :róża:
pisiorek pisze:
Po pewnych wpisach od razu widać kto jest kto :?

Ty kolego się miarkuj jak byś miał odrobinę pojęcia jakie zamieszanie wprowadzasz swoimi wpisami to powinieneś spalić się ze wstydu.
olemiodek, nie schlebiaj sam sobie a wazelinką to sobie dłonie posmaruj. :papa:
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2018, 13:14 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lutego 2013, 19:51 - ndz
Posty: 1972
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
andrzejkowalski100, Cienko :) Myślałem że jesteś lepszy .Takiego zamieszania jak Ty kolego wprowadzasz nikt nie wprowadza:) A wazeliniasz to Ty chyba jesteś co widać po tym wpisie :) :haha:

_________________
Zbigniew Olesiński Łódź

Olemiodek
http://www.matkipszczele.com.pl moja strona
http://www.youtube.com/user/oles60/videos?view=0 filmiki

https://www.facebook.com/olemiodek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2018, 13:16 - pn 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
Marek74 pisze:
Prognoza- czyli przewidywanie prawdopodobnego, a nie prawdy objawione!!! Po co ten hejt, po co drążyć? Jakby co najmniej był to program wyborczy z którego nijak się wybrany nie wywiązał. Czy Idzia coś wam obiecała? W prognozach przekazywanych w postach Idzi12 jest duża sprawdzalność. Nie 100%, bo takiej nie mają nawet prognozy na następny dzień, a tu rzecz toczy się o przewidywania długoterminowe.


Ja przyjmuje wszystko co tutaj się pisze jako prawdę.
Nawet specjalnie pług kupiłem bo miała być zima stulecia :)
Więc albo mamy do czynienia z szamanami albo fachowcami od pogody :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2018, 13:25 - pn 
Nie wiem o co chodzi z tą idzią komuś się chyba nudzi i to bardzo. Jeden stary koń ,a drugi młody dżystek :haha: Mędrcy pszczelarscy.


Na górę
  
 
Post: 08 stycznia 2018, 13:29 - pn 
wajcek, Nie wprowadzaj zamieszania :nonono: :oczko:


Na górę
  
 
Post: 08 stycznia 2018, 14:51 - pn 

Rejestracja: 18 września 2016, 19:02 - ndz
Posty: 1737
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 10
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie
Moim skromnym zdaniem Idzia ma mega wiedze teoretyczna odnośnie pszczół, nie chce nikomu ubliżać, ale wybacz pisiorku moze masz i wiedze ale w teoretycznej idzia ma dużo większą.
Co do prognoz i przepowiadań zimy, to jedne i drugie są mało wiargodne


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2018, 15:19 - pn 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1814
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Pajej, teoria terorią, a praktyka praktyką. I to nie jest przytyk do idzi tylko ogólnie.

Dla przykładu wyciągnięcie auta spod lodu. Hamerykańcy wydaliby z milon dolarów na to, a Słowanie tak to robią: https://www.wykop.pl/link/1746196/profe ... u-w-rosji/ ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2018, 15:22 - pn 
Pajej pisze:
wybacz pisiorku moze masz i wiedze ale w teoretycznej idzia ma dużo większą.

Pajej, wybaczam Ci :haha: :haha: :haha:


Na górę
  
 
Post: 08 stycznia 2018, 15:35 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Rob, bieszczady sa nie przewidywalne hehe


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2018, 16:02 - pn 
olemiodek piszesz o hodowli gołębi czy o trzymaniu bo to tak jak z pszczołami! jak trzymać dla przyjemności to mozna tylko garłacze a jak hodować i lotować na poziomie to inna piłka tam dopiero trzeba być fachwcem.Pozdrawiam.


Na górę
  
 
Post: 08 stycznia 2018, 16:08 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lutego 2013, 19:51 - ndz
Posty: 1972
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
zdzisławp, Aż takim znawcą tematu nie jestem :) Oczywiście przepraszam Hodowców gołębi .Myślę że masz Kolego rację to chodziło o trzymanie :oops:

_________________
Zbigniew Olesiński Łódź

Olemiodek
http://www.matkipszczele.com.pl moja strona
http://www.youtube.com/user/oles60/videos?view=0 filmiki

https://www.facebook.com/olemiodek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2018, 22:31 - pn 

Rejestracja: 09 września 2013, 21:57 - pn
Posty: 199
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
andrzejkowalski100 pisze:
idzia12, pokazujesz pazurki i zaczynasz kasać. Jaki ja dla Ciebie koleś . Napij się melisy i wróć na ziemię. :załamka:

andrzejkowalski100 - czasami wystarczy 10km wycieczki samochodem lub na rowerze żeby samemu móc wrócić na Ziemię a jak umysł ospały to można wspomóc się kawą...
andrzejkowalski100 pisze:
idzia12, to nie jest sprawa wiary tylko rzetelnego przekazu.

Ja tam wierzę w rzetelny przekaz Idzi.

Przykłady podam trzy:

1. Mieszkam na 400mnpm w rejonie Bramy Wilkowickiej na zachodnim zboczu góry i może nie być u mnie śniegu wcale - jadę niecałe 10km w linii prostej i mam przy podobnej wysokości na Skalitem w Szczyrku w zwężeniu doliny śnieg a trzy kilometry wyżej na Solisku (około 600mnpm) już bywa śniegu po pas gdy w ogrodzie nie mam nic.

2. Mam w ogrodzie 20cm śniegu i auto do skrobania rano a na wylocie z Bielska na Katowice z drugiej strony miasta jest zielona trawka - też mniej niż 10km w linii.

3. W zeszłym tygodniu posiedziałem troszkę w Procisnem koło Lutowisk w Bieszczadach. Śniegu zero. Chciałem wyjść na Tarnicę na nartach i w Ustrzykach Górnych nie było prawie nic, podobnie jak na wjeździe do Wołosatego. Pół kilometra wyżej drogą ( z 30m w pionie ale inne nachylenie stoku) leżało już 20cm śniegu. Wszystko w promieniu 10km a Wołosatem między trawką a porządnym śniegiem 500m.

10km w rejonie podgórskim może być przepaścią jeśli chodzi o warunki i wegetację roślin. Mam pasiekę stacjonarną ale teoretycznie mógłbym choćby na sam rzepak pojechać wcześniej na szerokość Czechowic i na drugi rzepak w rejon Żywca gdzie wszystko jest później o trzy tygodnie, po 15km w każdą ze stron.
Pszczół nie niepokoję od września i w marcu zmienię jedynie wentylację...

Dla ochłodzenia nastrojów:

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2018, 22:42 - pn 

Rejestracja: 04 grudnia 2009, 18:00 - pt
Posty: 677
Lokalizacja: Wrocław
Ule na jakich gospodaruję: ramka 36-18
idzia12, Popieram i zgadzam się z Tobą co Napisałaś w poście z wczoraj o 21,53.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2018, 22:55 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Pajej pisze:
Co lepsze łączyc rodziny jesienia i zimowac mocne czy zimować słabe i łaczyc wiosną?

Jak nie masz czasu ,"chodzić " koło pszczół to lepiej na jesieni połączyć .
Będziesz spał spokojnie .
Widzę że tutaj też dyskusja potoczyła się w odpowiednim temacie ,kto to kurna później będzie czytał :haha:.
W chcecie uświadamiać młodych pszczelarzy .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 stycznia 2018, 08:16 - wt 
baru0, Nie zrób sobie przypadkiem coś :P

Ja nic nie łącze ani wiosną ani jesienią ,jeśli łączę to tylko dlatego że nie ma matki.Ale to się naprawdę rzadko zdarza .Wiosną wyrównuje siłę rodzin ,są rodziny w pasiece wybitnie ładne które naprawdę startują błyskawicznie jeśli się ich w odpowiednim czasie nie osłabi to już w kwietniu pod koniec kwietnia zaczynają ciągnąć mateczniki .Z tych mocniejszych wyciągam ramkę czerwiu krytego razem z pszczołami trzeba uważać żeby nie zabrać oczywiście matki , bezpośrednio wkładam do tych słabszych ,tak to wszystko wymanewruje że z początkiem maja w zasadzie wszystkie rodziny u mnie są w równej sile. Ale to już Każdy robi jak uważa buziaczki pzd. Gadajacy osiolek :haha:


Na górę
  
 
Post: 09 stycznia 2018, 08:47 - wt 
Przy takich manewrach jak wyżej opisałem trzeba być ostrożnym robić to w odpowiednim czasie, zwracać uwagę na pogodę na prognozę długoterminową .Bo można sobie narobić kłopotów.Zacieśnić gniazda no i można też pszczoły lekko pod karmić ciepłym syropem cukrowym I rozwijają się tak że aż miło patrzeć :P


Na górę
  
 
Post: 09 stycznia 2018, 09:19 - wt 

Rejestracja: 18 września 2016, 19:02 - ndz
Posty: 1737
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 10
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie
pisiorek pisze:
baru0, Nie zrób sobie przypadkiem coś :P

Ja nic nie łącze ani wiosną ani jesienią ,jeśli łączę to tylko dlatego że nie ma matki.Ale to się naprawdę rzadko zdarza .Wiosną wyrównuje siłę rodzin ,są rodziny w pasiece wybitnie ładne które naprawdę startują błyskawicznie jeśli się ich w odpowiednim czasie nie osłabi to już w kwietniu pod koniec kwietnia zaczynają ciągnąć mateczniki .Z tych mocniejszych wyciągam ramkę czerwiu krytego razem z pszczołami trzeba uważać żeby nie zabrać oczywiście matki , bezpośrednio wkładam do tych słabszych ,tak to wszystko wymanewruje że z początkiem maja w zasadzie wszystkie rodziny u mnie są w równej sile. Ale to już Każdy robi jak uważa buziaczki pzd. Gadajacy osiolek :haha:

Kolego ja chce mieć liczbę rodzin ustaloną z góry i nie powiększać, więc chyba rozumiesz dlaczego pytam o łączenie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 stycznia 2018, 09:31 - wt 
Pajej, Nie ma czegoś takiego jak liczba ustalona rodzin w pasiece jeśli ustalisz sobie na poziomie 5-ciu i będziesz zimował 5 to wiosną możesz zostać z jedną rodziną I co wtedy zrobisz ?zawsze trzeba zimowac dwie, trzy rodziny więcej.


Na górę
  
 
Post: 09 stycznia 2018, 09:31 - wt 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Pajej, jeśli łączę to jesienią, jest wtedy i mniej pracy i pewniejsza zimowla jednej silnej rodziny a nie dwóch słabych i start wiosenny silnej rodziny zdecydowanie lepszy. Argumentem za łączeniem na wiosnę może być pozostawienie słabszej rodzinki z matką zapasową, czasem matki po zimie wypadają i dzięki takiej zapasowej utrzymujemy założony stan rodzin. Pozdrawiam.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 stycznia 2018, 09:35 - wt 

Rejestracja: 18 września 2016, 19:02 - ndz
Posty: 1737
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 10
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie
pisiorek pisze:
Pajej, Nie ma czegoś takiego jak liczba ustalona rodzin w pasiece jeśli ustalisz sobie na poziomie 5-ciu i będziesz zimował 5 to wiosną możesz zostać z jedną rodziną I co wtedy zrobisz ?zawsze trzeba zimowac dwie, trzy rodziny więcej.

wtedy bede robił odkładi i befe miał przyjemność obcowania z pszczołami, tylko bez gratisu jakim jest miód. Może mam dziwne podejscie ale pszczelarze dla przyjemności miodek to gratis a nie cel sam w sobie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 stycznia 2018, 11:41 - wt 

Rejestracja: 28 sierpnia 2016, 10:47 - ndz
Posty: 176
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zachodniopomorskie
baru0 pisze:
Pajej pisze:
Co lepsze łączyc rodziny jesienia i zimowac mocne czy zimować słabe i łaczyc wiosną?

Jak nie masz czasu ,"chodzić " koło pszczół to lepiej na jesieni połączyć .
Będziesz spał spokojnie .
Widzę że tutaj też dyskusja potoczyła się w odpowiednim temacie ,kto to kurna później będzie czytał :haha:.
W chcecie uświadamiać młodych pszczelarzy .

Wydaje mi się że baru0 chciał wam powiedzieć że na tym forum jest taki temat jak " Łączenie rodzin",i tam młody pszczelarz (stażem taki jak ja) powinien szukać waszych cennych uwag, gdy będzie miał dylemat co zrobić z dwoma małymi rodzinami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 stycznia 2018, 16:37 - pn 

Rejestracja: 13 kwietnia 2014, 21:04 - ndz
Posty: 358
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski x2 warszawski pos
Miejscowość z jakiej piszesz: Wislica
Byłem wczoraj na pasiece patrze do tych głodnych rodzinek wyglądają ok. Na ramce która dałem na górze jeszcze zostało trochę pokarmu ciasta mało co ruszyły. Patrzę na to optymistycznie. Reszta pszczół zimuje na moje oko bardzo dobrze. Dzięki z pomoc ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 stycznia 2018, 20:21 - pn 

Rejestracja: 18 września 2016, 19:02 - ndz
Posty: 1737
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 10
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie
to u mnie troche inaczej jedna rodzinka co jej dałem candy board na 99 proc nie zyje dzis jak pod powałke zaglądnałem to cisza zero ruchu. ramek nie rozchylałem więc 1% zostaje.Jakos to przyjałem na klate bo i tak w październiku nie rokowała. za to 2 pozostałe siedza z przodu ula przy wylotku (zabudowa zimna) do góry też im duzo brakuje. One sa na 7 i 8 ramkach to na szybko po 2 skrajne uliczki wolne reszte zajmuje kłąb. Bzykają to żyja i zapasy maja takie ze do wiosny nie zaglądam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 stycznia 2018, 21:12 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2286
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Po dwóch miesiącach nieobecności w końcu wybrałem się na pasiekę... Bardzo dużo śniegu nasypało jak na nasze tereny... Zajrzałem kontrolnie do trzech uli; przez wylotki próbowałem dojrzeć osyp w pozostalych ulach - nie zauważyłem nic niepokojącego - w tych 3 ulach co zajrzałem pokarmu sporo pszczoły siedzą na 5-6 uliczkach przy temperaturze około -2C... Tylne dwie ramki wolne... wilgoci raczej nie ma... Także mogę chyba w spokoju czekać do pierwszego oblotu...




Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lutego 2018, 16:36 - sob 

Rejestracja: 13 kwietnia 2014, 21:04 - ndz
Posty: 358
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski x2 warszawski pos
Miejscowość z jakiej piszesz: Wislica
Dzisiaj byłem w pasiece. Więcej strat nie ma pszczoły o dziwo pobrały głównie ciasto, ramek na górze nie ruszyły. Jutro podam kolejną ilość ciasta, mam nadzieje, że wytrzymają.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji