FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 18:00 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Post: 06 stycznia 2018, 22:46 - sob 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
wajcek pisze:
To obserwuj dalej jeszcze duzo chlpucia co miesiąc bedziesz chodził do warrozy popatrzec co u niej :haha: :haha: i co roku jesienno-zimowa depresja .


Jasne ...znalazło się paru chłoptasi , którzy myślą ,że nikt prócz nich pszczół
nie potrafi hodować i jeszcze z nich parę złotych mieć .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 stycznia 2018, 22:57 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
andrzejkowalski100 pisze:
andrzejkowalski100 pisze:
andrzejkowalski100 pisze:
Osobiście ramki z pokarmem włożył bym w środek gniazda po uprzednim ogrzaniu /noc przy grzejniku/.
idzia12 pisze:
Jeśli masz ramki, to można jedną w kuchence nagrzać do 40 -50 stopni przez noc i podać w południe w środek kłębu.

A pisiorek, dalej nie rozumie . Osły są uparte!
Pozdrawiam :pl:

Przeniosłem z innego wątku bo widzę pewną niekonsekwencję i granie w banie. :szok:
Pozdrawiam :pl:

Takie podkarmianie może być ostatnią deską ratunku. Dla rodzin bez pokarmu. Lepiej aby takich jednak nie było i o to chodziło w tym filmiku. Pisiorek ma rodziny z pokarmem, nie puchy, on by tam niczego nie wepchał. W swojej dużo dłuższej styczności z pszczołami i pszczelarzami już kiedyś sprzedałam po ramce pokarmu do rodziny, bo w końcu lutego pszczoły by padły. Był to jednak koniec lutego a pszczelarz miał 1 rok, 2 rodziny. Żadnego wykształcenia ani doświadczenia. Rozgrzaną ramką i ciastem na górę uratowałam mu sytuację. Gniazdo rozebrałam od boku( bez pokarmu) jedną ramkę odsunęłam z pszczołami a w środek wstawiłam pełną pokarmu odsklepioną, podrapaną.
Wiem że są i tacy co w środek między pszczoły z pokarmem wstawiają rozgrzaną ramkę z pierzgą i miodem, w marcu. Wszystko można tylko w odpowiednim czasie.
Teraz jest początek stycznia. Lepiej by było by nie trzeba było tego robić ale.... . Co pszczoły winne... .
Marcin u mnie śnieg był i mróz do -10 *C też. Ty patrz na swoje szyszki. Ja wiem że u mnie jeszcze będzie drugi raz uderzenie zimna i się sprawdzi.

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 stycznia 2018, 23:48 - sob 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
idzia12, właśnie sprawa dotyczyła ratowania rodziny pszczelej a nie filmu .
pisiorek pisze:
ps kolego Andrzeju wytłumacz nam proszę jak o tej porze roku wkłada się ramki z pokarmem w srodek kłebu :shock: :roll: ,na mój mały rozumek kopytnego to jest niezrozumiałe :P :wink:

Gdybyśmy trzymali dyscyplinę śledzenia wątku a następnie zabierali głos to nieporozumień by było znacznie mniej .
Pisiorkowi pewnikiem było łatwiej zrozumieć to co inni piszą.
idzia12 pisze:
Pisiorek ma rodziny z pokarmem, nie puchy, on by tam niczego nie wepchał.

Czy naprawdę tak uważasz czy wazelinka.
Co do szyszek to kolega Marcin dobrze pamiętał.
Wpis z 25 września 2017r :
idzia12 pisze:
Chyba jednak szyszki i pszczoły się nie mylą. Wszystkie przewidywania się na siebie nakładają. Druga połowa listopada przyniesie zimę na dobre. Trzeba szykować dobrą łopatę do odśnieżania.

Wpis z 20 września :
andrzejkowalski100 pisze:
Polska mała ale po opisach widać jak pszczoły stosownie do regionu różnie się zachowują. U mnie po okresie pewnego wyhamowania czerwienia, ruszyły pełną parą. Powałki ogrzane do 30 stopni, matki czerwią jak w pełni sezonu. Zapasy zimowe kurczą się w oczach. Wygląda ,że zima będzie
wyjątkowo łagodna.
Pozdrawiam :pl:

Jak widać mamy odmienne zdania i chyba o to chodzi.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 stycznia 2018, 23:53 - sob 
Marcin pisze:
idzia12 pisze:
pisiorek pisze:
henry650,
tak to u mnie wygląda
https://www.youtube.com/watch?v=z3slFk5A1qE

Ładnie wygląda jak na 5 rok pszczelarzenia, jeśli dobrze liczę. Nie przejmuj się, tak myślę ze wielu Ci zazdrości, nie samych pszczół lecz tego że filmy o nich nagrywasz. Polak zawistny bywa, sam nie nagra a innego obsmaruje chętnie. Jak bym coś nagrała, też bym tak skończyła. Nagonka idzie na tych najodważniejszych. :kłótnia: Wstyd Olemiodek , Polbart a teraz ty. :oops:


Pani też mi wygląda na szamankę .......
Może pora poszukać tej zimy stulecia,co miała być od października na podstawie stojących szyszek ... :):)


Pojęcia chlepciu o klimacie nie masz . Ostatnia taka zima 93/94 rok .Jak nie było lata to i zimy nie bedzie .Połowa lutego na pewno duze mrozy przez tydzień będą .Temperatura się rozkłada od wrzesnia jest zimno w wielu rejonach Polski,aż do kwietnia i maja i jest to ciągłe zimno, czyli ledwo 10 plus się trafia raz na pewien czas.


Na górę
  
 
Post: 07 stycznia 2018, 00:00 - ndz 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1814
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Dziś wizytowałem pasiekę. Temepratura około 10-11 stopni, słońca brak. Oblotu pszczół brak, siedzą ciasno w kłębach nisko, ledwo je widać przez pajączki. Latały jakieś pojedyncze sztuki. Pasiekę mam na otwartym terenie, dość wietrznym (ale dziś wiatru akurat nie było).
W innych rejonach kraju pewnie było cieplej i w ustronnym miejscu mogły być oboloty. Nie ma co sobie skakać do gardeł, każdy ma troche inne warunki pogodowe.

Grzesiu, mam dla Ciebie lepsze logo. Osiołek w stroju pszczelarza ;)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 00:17 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
andrzejkowalski100 pisze:
andrzejkowalski100
Szukaj dziury w całym. Ja nie będę się zniżać do tego poziomu. Jeździć po innych umiesz i doświadczenie w tym masz. Tylko czy to dobrze... wątpię.

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 00:46 - ndz 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
idzia12, widzisz to inaczej. Wyznaję zasadę aby traktować wszystkich jednakowo i poważnie. Wszyscy popełniamy błędy
i trzeba przyjąć to na klatę i nic więcej.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 02:15 - ndz 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
wajcek pisze:
Marcin pisze:
idzia12 pisze:
pisiorek pisze:
henry650,
tak to u mnie wygląda
https://www.youtube.com/watch?v=z3slFk5A1qE

Ładnie wygląda jak na 5 rok pszczelarzenia, jeśli dobrze liczę. Nie przejmuj się, tak myślę ze wielu Ci zazdrości, nie samych pszczół lecz tego że filmy o nich nagrywasz. Polak zawistny bywa, sam nie nagra a innego obsmaruje chętnie. Jak bym coś nagrała, też bym tak skończyła. Nagonka idzie na tych najodważniejszych. :kłótnia: Wstyd Olemiodek , Polbart a teraz ty. :oops:


Pani też mi wygląda na szamankę .......
Może pora poszukać tej zimy stulecia,co miała być od października na podstawie stojących szyszek ... :):)


Pojęcia chlepciu o klimacie nie masz . Ostatnia taka zima 93/94 rok .Jak nie było lata to i zimy nie bedzie .Połowa lutego na pewno duze mrozy przez tydzień będą .Temperatura się rozkłada od wrzesnia jest zimno w wielu rejonach Polski,aż do kwietnia i maja i jest to ciągłe zimno, czyli ledwo 10 plus się trafia raz na pewien czas.


Cofnij się przyjacielu do szkoły podstawowej ponieważ nawet zdania nie potrafisz logicznie napisać.
Masz już tutaj n-ty nick i ciągle klepiesz,to samo ....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 03:10 - ndz 
duzo chlepcia oj dużo


Na górę
  
 
Post: 07 stycznia 2018, 08:17 - ndz 
idzia12, :róża: :róża: :róża: wajcek, dziekuje :wink:
astroludek pisze:
Grzesiu, mam dla Ciebie lepsze logo. Osiołek w stroju pszczelarza


:haha: super osiolek :wink:
Marcin, wez sie nad soba zastanow ,nic nie robisz tylko krytykujesz kazdego ,jedziesz po ludziach jak po burej suce :pala: :nonono:

Andrzej i Hieronim maja wlasny swiat bladza jak dzieci we mgle i nie ma takiej opcji by ktos to zmienil .ok szanuje to ...
Ps.nie jestem zadnym cwaniakiem ,ja tez chdze do toalety i mam swiadomosc swojego miejsca w szeregu .pzd osiolek :wink:


Na górę
  
 
Post: 07 stycznia 2018, 10:29 - ndz 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3954
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
pisiorek pisze:
Andrzej i Hieronim maja wlasny swiat bladza jak dzieci we mgle

pisiorek, gratuluję takiej wysokiej samooceny , ale nie bardzo wiem o co Ci chodzi , na filmiku wyraźnie widać że z ośmiu ramek obsiadane są trzy lub cztery , czyli połowa ramek jest nieobsiadana.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 10:40 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Co Ty pisiorek, też bez czapki chodzisz ? :haha: :haha: :haha:
Hieronim, Ty też chcesz zapalić ? :haha: :haha: bo nie słuchasz fonii w filmie.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 10:41 - ndz 
Hieronim pisze:
na filmiku wyraźnie widać że z ośmiu ramek obsiadane są trzy lub cztery , czyli połowa ramek jest nieobsiadana.


Źle mu nie życzę , tak jak On uważa , ale z tych zazimowanych rodzin powinna zostać połowa :roll: :(
O zbyt dużej ilości ramek , do siły zimowanej rodziny , pisałem już wcześniej.A sam już wie ,że trzeba będzie zasilać , robić naloty , łączyć . Kiedyś też tak myślałem , ale po poradach , naprawdę kolegów z forum zimuję już tylko giganty :!: :mrgreen:
Nie 50 zdechlaków , a 25 silnych rodzinek . :mniam miodek:

Ale zgadzam się ,że każdy robi , jak uważa , jego pasieka , pszczoły :pl:


Na górę
  
 
Post: 07 stycznia 2018, 11:00 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
bagisek1 pisze:
Hieronim pisze:
na filmiku wyraźnie widać że z ośmiu ramek obsiadane są trzy lub cztery , czyli połowa ramek jest nieobsiadana.


Źle mu nie życzę , tak jak On uważa , ale z tych zazimowanych rodzin powinna zostać połowa :roll: :(
O zbyt dużej ilości ramek , do siły zimowanej rodziny , pisałem już wcześniej.A sam już wie ,że trzeba będzie zasilać , robić naloty , łączyć . Kiedyś też tak myślałem , ale po poradach , naprawdę kolegów z forum zimuję już tylko giganty :!: :mrgreen:
Nie 50 zdechlaków , a 25 silnych rodzinek . :mniam miodek:

Ale zgadzam się ,że każdy robi , jak uważa , jego pasieka , pszczoły :pl:


to co było na filmie to jego najsilniejsze, pisał mi na pw że już połowa leży a reszta ledwo zipi tak więc do wiosny może być jeszcze ciekawie, u mnie Pisiorek na 1 odkład zawsze może liczyć a resztę to sobie już musi zorganizować, tak jest jak się zimuje gnioty :haha: a mówiłem mu jesienią łączyć do kupy po 2-3 że może wtedy coś do wiosny dotrzyma a łun dali swoje :? najważniejsze teraz to sie nie załamywać będzie dobrze, trzymam kciuki za jego i pasiekę :oczko:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 11:06 - ndz 
kudlaty pisze:
to co było na filmie to jego najsilniejsze, pisał mi na pw że już połowa leży a reszta ledwo zipi tak więc do wiosny może być jeszcze ciekawie, u mnie Pisiorek na 1 odkład zawsze może liczyć a resztę to sobie już musi zorganizować, najważniejsze teraz to sie nie załamywać będzie dobrze, trzymam kciuki za jego i pasiekę :oczko:


Ja tez mu jeden odstąpię , niech zobaczy jakie rodzinki należy zimować , ale podobnie Staszek myślę jak Ty " trzymam kciuki za jego i pasiekę " :oczko:

Młodzieży o wybujałych aspiracjach , należy pomagać , podpowiadać :pl:


Na górę
  
 
Post: 07 stycznia 2018, 11:36 - ndz 

Rejestracja: 18 września 2016, 19:02 - ndz
Posty: 1737
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 10
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie
Dużo słów mało treści merytorycznej. Piszecie pierdoły byle pisać zal. Moje pszczoły tez sie nie oblatują. mam tez na dość otwarym teranie i czuje tenm koło domu wyższa niz przy ulach.
Pisiorek nie życzę Ci źle nie obrazem, więc nie mó ze wszyscy źle Ci xyczą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 11:57 - ndz 

Rejestracja: 13 kwietnia 2014, 21:04 - ndz
Posty: 358
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski x2 warszawski pos
Miejscowość z jakiej piszesz: Wislica
Pajej, Obiegamy od tematu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 11:59 - ndz 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3954
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
bagisek1, kudlaty, bo lubię, Trochę źle mnie zrozumieliście ,pisiorek, na swoim filmiku , dzięki osiatkowanej dennicy, pokazał jak kształtuje się kłąb zimowy , jest to pierwszy filmik na którym jest to wyraźnie widoczne.Chciałbym zobaczyć te rodziny ok 20 kwietnia , czyli wtedy gdy widać co jest warta dana rodzina , dlatego pozwoliłem sobie na uwagę co do przystosowania gniazda do siły rodziny , bo może się okazać ,że nie ma to w hodowli większego znaczenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 13:02 - ndz 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
pisiorek pisze:
Andrzej i Hieronim maja wlasny swiat bladza jak dzieci we mgle i nie ma takiej opcji by ktos to zmienil

Już koledze pisałem do chwili kiedy będziesz mnie w swoich postach zaczepiał i pisał głupoty na temat pszczół zawsze możesz liczyć na moja reakcję.
Tak więc ocena Twoja mojej wiedzy po 5 latach trzymania /nie chowu ani hodowli/ pszczół, bo tak to wygląda wcale mnie nie interesuje.
Swoim impertynenckim zachowaniem burzysz wszystko co do tej chwili udało Ci się osiągnąć . Powiem szczerze , czuję się oszukany bo myślałem ,że pszczoły są dla Ciebie naprawdę ważne . Wybrałeś jak inni fachowcy pszczoły aby na ich grzbiecie windować swoje ego.
Życie jak widzisz weryfikuje takie poczynania i co tu mówić będzie bolało, bo ma boleć.
Tylko dlaczego mają cierpieć pszczoły ?
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 13:19 - ndz 
Hieronim, zapytaj Jozia JM i kilka osob z forum jakie zdechlaki i mnie kupili i czepiaj sie dalej
bagisek1, z Toba kolego nie dyskutuje :papa:
Wszystko przezimuje i wszystkie dojda do sily ,pszczoly powiiny byc ulozone .trzeba miec raczke do pszczolek :haha: Joziu pozdrwiam Cie :wink:
kudlaty, :oczko:


Na górę
  
 
Post: 07 stycznia 2018, 13:39 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
pisiorek, po tym co pokzaujesz to faktycznie za silne nie sa ,ale po co takie rodziny ratowac skoro maja jedzenie i jak zimno to na pewno w poprzek ramek nie przejda ale po dlugosci przejda spokojnie przy takiej pogodzie bo kłęby nie sa zwarte tylko lużniejsze ale sie jeszcze nie rozłazą w moich nie ocieplanych to sa po oblocie siedza też przy wylotkach tylko jedna przesuneła sie dotylu na ramkach jak do tej pory zobaczymy gdzie sie ulokuja po oblotach


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 13:46 - ndz 
Pisior obejrzy sobie film z 28 października ,a teraz ten aktualny .Chyba przesadziłeś z kwaskiem cytrynowym.


Na górę
  
 
Post: 07 stycznia 2018, 13:49 - ndz 
henry650, Henry,rodziny które pokazałem to nie są zdechlaki to są normalne rodziny pszczele które obsiadają 6 ramek tego nie widac bo siedza ciasno. Mam kilka takich rodzin zimuje zawsze rezerwowo i nigdy mi się nie zdarzyło by się jakaś taka rodzina osypała. To co piszesz o przesuwaniu się kłębu zimowego to też jest prawda nigdy nie zdarzyło mi się by pszczoły przemieściły się na tylne ramki dlatego karmię solidnie by im wystarczyło .Dodatkowe ramki poza kłębem nie są niczym złym mogą tam być. Ja te ramki później wyciągam wiosną i wykorzystuje do odkładów one nie za pleśnieją ponieważ pszczoły zimują na osiatkowany w dennicach.
Słabsze rodziny dochodzą zdecydowanie szybciej do siły z dwóch powodów pierwsza rzecz młoda Matka która ma wigor druga sprawa w słabszych rodzinach matki czują że rodziny są słabsze i nadrobia tą różnicę.Moją robotą jest to by im to umożliwic, pomóc i gwarantuję Ci że na koniec kwietnia wszystkie rodziny będą kipiec od pszczol.czesc


Na górę
  
 
Post: 07 stycznia 2018, 14:12 - ndz 
wajcek, Przyjacielu daj już spokój z tym kwasem szczawiowym wiem że Ty nie jesteś jego zwolennikiem nie dostały pszczoły przesadnie za dużo odkłady były odymione raz apiwarolem i raz uzyty byl kwas szczawiowy Weźcie też pod uwagę że ja w zeszłym roku wiosną miałem 14 rodzin produkcyjnych z tych rodzin rozbudowałem do 44 i 10 odkładów w lecie sprzedałem i pszczoły przyniosły jeszcze miód znam ludzi którzy w ogóle w zeszłym roku miodu nie wybierali a nie dzielili pszczół na odkłady


Na górę
  
 
Post: 07 stycznia 2018, 14:38 - ndz 
Szacun oby było po twojej myśli tak myślę .Masz cieplejszy teren my tu w warszawce jak narobili odkładów z 5 ramek czerwiu to w tym roku nie chciało sie to bujać jak należy ,a nie gustuję w słabiakach bo mnie wnerwiają.


Na górę
  
 
Post: 07 stycznia 2018, 14:43 - ndz 
wajcek pisze:
my tu w warszawce

:haha: jak ja Cie lubie to poprostu szok . :wink:
Kazdy ciagnie ten wozek pod siebie ,kazda pasieka ma swoj specyficzny teren i klimat ,ja to rozumiem ale jak widac po wpisach nie kazdy to kmini


Na górę
  
 
Post: 07 stycznia 2018, 15:20 - ndz 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Marcin pisze:
idzia12 pisze:
pisiorek pisze:
henry650,
tak to u mnie wygląda
https://www.youtube.com/watch?v=z3slFk5A1qE

Ładnie wygląda jak na 5 rok pszczelarzenia, jeśli dobrze liczę. Nie przejmuj się, tak myślę ze wielu Ci zazdrości, nie samych pszczół lecz tego że filmy o nich nagrywasz. Polak zawistny bywa, sam nie nagra a innego obsmaruje chętnie. Jak bym coś nagrała, też bym tak skończyła. Nagonka idzie na tych najodważniejszych. :kłótnia: Wstyd Olemiodek , Polbart a teraz ty. :oops:


Pani też mi wygląda na szamankę .......
Może pora poszukać tej zimy stulecia,co miała być od października na podstawie stojących szyszek ... :):)
Jak łatwo obrażać nawet tych porządnych... żenada. :do bani:

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 15:36 - ndz 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
Rob pisze:
Marcin pisze:
idzia12 pisze:
pisiorek pisze:
henry650,
tak to u mnie wygląda
https://www.youtube.com/watch?v=z3slFk5A1qE

Ładnie wygląda jak na 5 rok pszczelarzenia, jeśli dobrze liczę. Nie przejmuj się, tak myślę ze wielu Ci zazdrości, nie samych pszczół lecz tego że filmy o nich nagrywasz. Polak zawistny bywa, sam nie nagra a innego obsmaruje chętnie. Jak bym coś nagrała, też bym tak skończyła. Nagonka idzie na tych najodważniejszych. :kłótnia: Wstyd Olemiodek , Polbart a teraz ty. :oops:


Pani też mi wygląda na szamankę .......
Może pora poszukać tej zimy stulecia,co miała być od października na podstawie stojących szyszek ... :):)
Jak łatwo obrażać nawet tych porządnych... żenada. :do bani:


Żenadą ,to jest wypisywanie przez dorosłego człowieka bajek o stojących szyszkach ...:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 15:52 - ndz 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Obserwacja przyrody to ważna sprawa, czym się różni określanie czasu zakwitnięcia rzepaku na podstwaie terminu zakwitania podbiału od podobnych obserwacji np szyszek sosny i ich zachowania w zależności od typu pogody? To wieloletnie obserwacje. Kolejna sprawa, pogoda u Ciebie i u Idzi to dwie różne sprawy Idzia mieszka w pobliżu faktycznego polskiego bieguna zimna i jej obserwacje tam gdzie żyje zapewne będą trafne... Prawdziwy szaman to skarb dla plemienia.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 16:28 - ndz 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
Rob pisze:
Obserwacja przyrody to ważna sprawa, czym się różni określanie czasu zakwitnięcia rzepaku na podstwaie terminu zakwitania podbiału od podobnych obserwacji np szyszek sosny i ich zachowania w zależności od typu pogody? To wieloletnie obserwacje. Kolejna sprawa, pogoda u Ciebie i u Idzi to dwie różne sprawy Idzia mieszka w pobliżu faktycznego polskiego bieguna zimna i jej obserwacje tam gdzie żyje zapewne będą trafne... Prawdziwy szaman to skarb dla plemienia.


Też uważam ,że Idzia to prawdziwy skarb dla miejscowości , której mieszka.
Na pewno mieszkańcy są jej wdzięczni za ,to że przewiduje wszelskie
anomalie pogody dla swojego regionu .... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 16:41 - ndz 
Hej ,dajcie juz spokuj .ludzie sa rozni szanujmy sie wzajemnie tak mysle :wink:
Nastepnym razem zbiore martwe pszczoly z dennicy i posype na ramki zawsze beda troche silniejsze :haha:
Spadlem z lozka :lol:


Na górę
  
 
Post: 07 stycznia 2018, 17:00 - ndz 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Wiesz, uwielbiam Bieszczady, kiedyś na boisku przy szkole w Stuposianach rozłożyłem tropik od namiotu z zamiarem nocowania, przed południem podszedł do mnie fajny starszy pan. Chwilę pogadaliśmy a jak odchodził to mówi mi - rozłóż namiot bo w nicy będzie lało... Rozejżałem się, ani chmórki, ciepło, rześko,słoneczko świeci.. Jaki deszcz, coś się szamanowi przyśniło.... W nocy była taka burza z piorunami i deszczem, że myślałem, że mnie do potoku po drugiej stronie drogi dowiezie... Szanuj tych co widzą nie tylko czubek własnego nosa, może się czegoś nauczysz.Pozdrawiam. Dla jasności, nie do pisiorka to piszę tylko o post wyżej.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 17:24 - ndz 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
Rob pisze:
Wiesz, uwielbiam Bieszczady, kiedyś na boisku przy szkole w Stuposianach rozłożyłem tropik od namiotu z zamiarem nocowania, przed południem podszedł do mnie fajny starszy pan. Chwilę pogadaliśmy a jak odchodził to mówi mi - rozłóż namiot bo w nicy będzie lało... Rozejżałem się, ani chmórki, ciepło, rześko,słoneczko świeci.. Jaki deszcz, coś się szamanowi przyśniło.... W nocy była taka burza z piorunami i deszczem, że myślałem, że mnie do potoku po drugiej stronie drogi dowiezie... Szanuj tych co widzą nie tylko czubek własnego nosa, może się czegoś nauczysz.Pozdrawiam. Dla jasności, nie do pisiorka to piszę tylko o post wyżej.



Szamanka powiedziała na podstawie stojących szyszek,że od października będzie zima stulecia.Raptem parę razy spadło trochę śniegu i kilka razy była temperatura na minusie do 10 stopni.
Mamy początek stycznia. Jak jest każdy widzi . Czy ja napisałem nie prawdę ?
Zauważyłem ,że tutaj z każdego kto inaczej myśli od kółka wzajemnej adoracji i podpiera, to niezaprzeczalnymi faktami jesteście w stanie zrobić wariata ....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 17:41 - ndz 

Rejestracja: 18 września 2016, 19:02 - ndz
Posty: 1737
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 10
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie
Co lepsze łączyc rodziny jesienia i zimowac mocne czy zimować słabe i łaczyc wiosną?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 18:04 - ndz 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3954
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Pajej pisze:
Co lepsze łączyc rodziny jesienia i zimowac mocne czy zimować słabe i łaczyc wiosną?

To zależy , rodziny produkcyjne , mające przynieść miód wiosenny powinny być dosyć silne , zimuję też późne odkłady , niezbyt mocne, wiosną zawsze przyda się młoda matka a takie odkłady można zawsze połączyć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 18:07 - ndz 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1814
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Marcin, zima stulecia jest, tyle że w Stanach :D Fakt sie zgadza, tyle że miejsce nie ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 18:10 - ndz 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
astroludek pisze:
Marcin, zima stulecia jest, tyle że w Stanach :D Fakt sie zgadza, tyle że miejsce nie ;)


To ja wiem ... tylko reszcie towarzystwa pomyliły się kontynenty .... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 18:16 - ndz 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3954
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Rob pisze:
Wiesz, uwielbiam Bieszczady, kiedyś na boisku przy szkole w Stuposianach rozłożyłem tropik od namiotu z zamiarem nocowania, przed południem podszedł do mnie fajny starszy pan. Chwilę pogadaliśmy a jak odchodził to mówi mi - rozłóż namiot bo w nicy będzie lało... Rozejżałem się, ani chmórki, ciepło, rześko,słoneczko świeci.. Jaki deszcz, coś się szamanowi przyśniło.... W nocy była taka burza z piorunami i deszczem, że myślałem, że mnie do potoku po drugiej stronie drogi dowiezie... Szanuj tych co widzą nie tylko czubek własnego nosa, może się czegoś nauczysz.Pozdrawiam. Dla jasności, nie do pisiorka to piszę tylko o post wyżej.

A "Ducha Bieszczad " przyniósł?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 18:22 - ndz 

Rejestracja: 18 września 2016, 19:02 - ndz
Posty: 1737
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 10
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie
Mi o to chodzi ze dajmy na to mam jesienia odkład z młoda matka i rodzinke. Mam połączyc tylko kiedy mi sie wydaje ze lepiej jesienia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 18:31 - ndz 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Hieronim pisze:
A "Ducha Bieszczad " przyniósł?
, no nie :mrgreen: , ale wystarczyły bieszczadzkie opowieści :pl:

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 18:32 - ndz 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3954
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Pajej pisze:
Mi o to chodzi ze dajmy na to mam jesienia odkład z młoda matka i rodzinke. Mam połączyc tylko kiedy mi sie wydaje ze lepiej jesienia

Wiosną łączenie przebiega bezproblemowo , w przeciwieństwie do jesiennego , to tylko taka uwaga.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 19:07 - ndz 

Rejestracja: 11 maja 2014, 20:40 - ndz
Posty: 370
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Nakło
Marcin pisze:
Też uważam ,że Idzia to prawdziwy skarb dla miejscowości , której mieszka.
Na pewno mieszkańcy są jej wdzięczni za ,to że przewiduje wszelskie
anomalie pogody dla swojego regionu ....

Tam już nikt nie mieszka , bo przewidywała katastrofę za katastrofą.
Zimę stulecia , wiosnę ćwierćwiecza , lato tysiąclecia...
Też bym się wyprowadził z takiego rejonu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 19:15 - ndz 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Bezsensowne i głupie komentarze nic nie wnoszące a mające na celu dopiec i obrazić. Po co ??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 19:24 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
To mój wpis z 3 listopada kiedy była mowa o szyszkach. Gdzie tam jest napisane, że to są stojące szyszki i dotyczy to całej Polski. Tam jest napisane, że dotyczy to regionu gdzie stoi choinka i nawet napisałam jak wybrać takie drzewko u siebie i na co patrzeć. Marcin Krytykować umiesz ale czy napisałeś tu coś konstruktywnego. Sama destrukcja i łajanie. Biedny jesteś pewnie musisz się mścić.... .
viewtopic.php?f=30&t=18393&start=750
viewtopic.php?f=30&t=18393&start=800

Jak psa chcesz uderzyć to kij znajdziesz , dopowiesz ,wymyślisz i masz powód. Pod spodem moje wpisy dotyczące pogody u mnie.
Wpis z 13 listopada. Śnieg spadł wcześniej i mroziło.Zimno było i wietrznie.
idzia12 pisze:
U mnie śnieg leży, lecz mróz mały dziś i słonecznie fajnie się korpusy opalało i wiele innych prac robiło. Czy dalej tak będzie nie wiem, bo zapowiada się zmiana na gorsze. Chyba, że ktoś chce na nartach jeździć, to będzie się cieszył. Wcześniej była pogoda pod psem. Nie warta opisywania.

2 grudnia wpis pierwszy dzień cieplejszy mogłam pracować wcześniej na przemian deszcz i śnieg z deszczem i zimno na minusie lub około zera
idzia12 pisze:
Dziś rano zawitała do mnie zima, śnieg przysypał nie tylko pasiekę. Dowaliło solennie. W dzień temperatura i deszcz przywróciły zieleń światu....U mnie incydent był już dziś.

21 grudnia wpis po długim śniegu. Tu było do -10 *C.
idzia12 pisze:
To straszne, człowiekowi zawsze źle. Mi źle bo napadało a tobie że nie pada. :bezradny: Dlatego nie da się wszystkim dogodzić. :mrgreen: Powiedzmy tak, jest wspólny mianownik zimno i wszystkim nie będzie pasować. :D

Wpis z 25 grudnia. Przyszła odwilż ale dalej bez oblotu u mnie pszczoły siedzą od początku listopada.
idzia12 pisze:
U mnie dziś było +8*C w niektórych ulach sprzątaczki się uaktywniły, na oblot za zimno. Wszystkie przyjęły życzenia od pszczelarza, żyją i mają się świetnie

Mały podarunek śnieg spadł nocą i ranem, potem popołudniu deszcz bo zrobiło się plus
28 grudnia
idzia12 pisze:
Ja dziś zostałam znowu obdarowana białym szaleństwem. Przy 0 do -1*C sobie pada śnieg. :cold: :cold: :cold: Wiatr gwiżdżę. Zima wróciła w całej okazałości, niezaprzeczalnie.

Obyś Ty przewidział tak zimę u siebie jak ja. Ja uważam, że całkiem nie źle a to dopiero połowa. Teraz ocieplenie. Jest u mnie też. Jak jest u Was, to dawałam tylko linki do pogody z portalu,, Pogoda ,przyroda klimat,,, który u mnie też się sprawdza. Kto nie chce niech nie czyta.
Przez takie zaczepki i bzdety bez żadnej wiedzy, traci tylko Ambrozja. Nic nie wnosicie tylko przez cały czas docinki, szkalowanie, wyśmiewanie. Przekujcie to w wiedzę, a nie tylko ataki. Pokarzcie jaką macie, bo na razie nie widać tylko jad.

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 19:27 - ndz 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1814
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Bartek.pl pisze:
Po co ??

Żeby nie pisać głupot? Nie pisze tego złośliwie.

idzia12, bardzo cenię Twoją wiedzę, ale z pogodą to nie do końca się zgadzam. Może być ona lokalnie różna. Ale -10 i zima stulecia to nadużycie. Pamiętam jako gówniarz co rok jeździłem na okolicznym stawie na łyżwach. W tym roku nie ma na to szans - póki co. Może się to zmieni. Ale nawet jakby był duży mróz przez 1-2 tygodnie to do zimy stulecia daleko. Śnieg leżał u mnie może z tydzień.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 19:37 - ndz 
Pajej, W pszczelarstwie jest coś takiego jak wyrównywanie siły rodzin nie jest to trudne a warto się nad tym zastanowić .
Odnośnie zimy to nie kpijcie sobie z ludzi konkretnie z Idzi bo ja też jej porady sobie cenię to że zimy nie było do tej pory to nie znaczy że jej nie będzie abyście się jeszcze nie zdziwili a pogoda może zmienić się w ciągu dwóch dni.


Na górę
  
 
Post: 07 stycznia 2018, 20:14 - ndz 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
idzia12 pisze:
To mój wpis z 3 listopada kiedy była mowa o szyszkach. Gdzie tam jest napisane, że to są stojące szyszki i dotyczy to całej Polski. Tam jest napisane, że dotyczy to regionu gdzie stoi choinka i nawet napisałam jak wybrać takie drzewko u siebie i na co patrzeć. Marcin Krytykować umiesz ale czy napisałeś tu coś konstruktywnego. Sama destrukcja i łajanie. Biedny jesteś pewnie musisz się mścić.... .
viewtopic.php?f=30&t=18393&start=750
viewtopic.php?f=30&t=18393&start=800

Jak psa chcesz uderzyć to kij znajdziesz , dopowiesz ,wymyślisz i masz powód. Pod spodem moje wpisy dotyczące pogody u mnie.
Wpis z 13 listopada. Śnieg spadł wcześniej i mroziło.Zimno było i wietrznie.
idzia12 pisze:
U mnie śnieg leży, lecz mróz mały dziś i słonecznie fajnie się korpusy opalało i wiele innych prac robiło. Czy dalej tak będzie nie wiem, bo zapowiada się zmiana na gorsze. Chyba, że ktoś chce na nartach jeździć, to będzie się cieszył. Wcześniej była pogoda pod psem. Nie warta opisywania.

2 grudnia wpis pierwszy dzień cieplejszy mogłam pracować wcześniej na przemian deszcz i śnieg z deszczem i zimno na minusie lub około zera
idzia12 pisze:
Dziś rano zawitała do mnie zima, śnieg przysypał nie tylko pasiekę. Dowaliło solennie. W dzień temperatura i deszcz przywróciły zieleń światu....U mnie incydent był już dziś.

21 grudnia wpis po długim śniegu. Tu było do -10 *C.
idzia12 pisze:
To straszne, człowiekowi zawsze źle. Mi źle bo napadało a tobie że nie pada. :bezradny: Dlatego nie da się wszystkim dogodzić. :mrgreen: Powiedzmy tak, jest wspólny mianownik zimno i wszystkim nie będzie pasować. :D

Wpis z 25 grudnia. Przyszła odwilż ale dalej bez oblotu u mnie pszczoły siedzą od początku listopada.
idzia12 pisze:
U mnie dziś było +8*C w niektórych ulach sprzątaczki się uaktywniły, na oblot za zimno. Wszystkie przyjęły życzenia od pszczelarza, żyją i mają się świetnie

Mały podarunek śnieg spadł nocą i ranem, potem popołudniu deszcz bo zrobiło się plus
28 grudnia
idzia12 pisze:
Ja dziś zostałam znowu obdarowana białym szaleństwem. Przy 0 do -1*C sobie pada śnieg. :cold: :cold: :cold: Wiatr gwiżdżę. Zima wróciła w całej okazałości, niezaprzeczalnie.

Obyś Ty przewidział tak zimę u siebie jak ja. Ja uważam, że całkiem nie źle a to dopiero połowa. Teraz ocieplenie. Jest u mnie też. Jak jest u Was, to dawałam tylko linki do pogody z portalu,, Pogoda ,przyroda klimat,,, który u mnie też się sprawdza. Kto nie chce niech nie czyta.
Przez takie zaczepki i bzdety bez żadnej wiedzy, traci tylko Ambrozja. Nic nie wnosicie tylko przez cały czas docinki, szkalowanie, wyśmiewanie. Przekujcie to w wiedzę, a nie tylko ataki. Pokarzcie jaką macie, bo na razie nie widać tylko jad.



My tylko żartujemy ..... jak widać nie dla wszystkich jest ten przywilej ... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 20:19 - ndz 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
pisiorek pisze:
Pajej, W pszczelarstwie jest coś takiego jak wyrównywanie siły rodzin nie jest to trudne a warto się nad tym zastanowić .
Odnośnie zimy to nie kpijcie sobie z ludzi konkretnie z Idzi bo ja też jej porady sobie cenię to że zimy nie było do tej pory to nie znaczy że jej nie będzie abyście się jeszcze nie zdziwili a pogoda może zmienić się w ciągu dwóch dni.


Mnie to lata czy jeszcze będzie czy nie .....miała być od października a nie ma :).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 20:48 - ndz 

Rejestracja: 11 stycznia 2015, 19:34 - ndz
Posty: 248
Ule na jakich gospodaruję: wp
Miejscowość z jakiej piszesz: Biała Rawska
idzia12 pisze:
Przez takie zaczepki i bzdety bez żadnej wiedzy, traci tylko Ambrozja. Nic nie wnosicie tylko przez cały czas docinki, szkalowanie, wyśmiewanie. Przekujcie to w wiedzę, a nie tylko ataki. Pokarzcie jaką macie, bo na razie nie widać tylko jad.
:brawo: :brawo: :brawo:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2018, 21:19 - ndz 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
sylwek000 pisze:
idzia12 pisze:
Przez takie zaczepki i bzdety bez żadnej wiedzy, traci tylko Ambrozja. Nic nie wnosicie tylko przez cały czas docinki, szkalowanie, wyśmiewanie. Przekujcie to w wiedzę, a nie tylko ataki. Pokarzcie jaką macie, bo na razie nie widać tylko jad.
:brawo: :brawo: :brawo:

ogólnie i mi o to chodziło.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji