FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 01:13 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ] 
Autor Wiadomość
Post: 22 lutego 2018, 19:06 - czw 

Rejestracja: 21 listopada 2016, 20:01 - pn
Posty: 91
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Raszòwka,Dolny Śląsk
Czy są jakieś programy o pszczelarstwie jakiekolwiek na kanałach TV naziemnej . Jeśli są to na jakich kanałach?.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lutego 2018, 23:01 - czw 

Rejestracja: 21 listopada 2016, 20:01 - pn
Posty: 91
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Raszòwka,Dolny Śląsk
Czy są jakieś programy o pszczelarstwie jakiekolwiek na kanałach TV naziemnej . Jeśli są to na jakich kanałach?.Jak może ktoś podpowiedzieć to tu .A jak nie to na pw.Z góry dziękuję
.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lutego 2018, 23:17 - czw 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Żartujesz sobie ? Internet jest pełen ciekawych filmów pszczelarskich we wszystkich językach i życia nie starczy żeby wszystkie obejrzeć. TV psuje wzrok i odbiera rozum.
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lutego 2018, 10:04 - pt 

Rejestracja: 12 stycznia 2013, 14:28 - sob
Posty: 624
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
A mogły by być tak jak są o wędkarstwie myślistwie itp czy nas pszczelarz jest mało?. I jeszcze z innej strony skoro tak się mówi jaka to jest nieoceniona rola pszczoły w środowisku i życiu człowieka to może winny być w TV jakieś cykliczne programy (moim zdaniem nie było by lepszej reklamy dla pszczelarzy i produktów pszczelich). Myśliwi mają swój program cykliczny w TVP2 "knieja" a czym się tak chwalą jaka to jest ich wielka rola
w gospodarce narodowej i środowisku, tłuką tylko te zwierzaki i obżerają się "miechem". Ja byłbym na tak ,żeby takowe programy powstawały jest wśród nas dużo pszczelarzy z pasją a internet no cóż jest wiele osób które nie korzystają z internetu a TV chyba oglądają wszyscy. Zaznaczam jest to tylko moje zdanie.
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lutego 2018, 11:22 - pt 
Jak pamiętam to za komuny był taki film o pszczółce Mai ,bardzo madry edukacyjny.


Na górę
  
 
Post: 23 lutego 2018, 14:51 - pt 

Rejestracja: 26 stycznia 2018, 23:42 - pt
Posty: 107
Ule na jakich gospodaruję: wz
Miejscowość z jakiej piszesz: Rybnik
czesc jest dużo musisz wklepac w wyszukiwarke youtuba po takiej dawce wiedzy nie bedziesz mial pszczol w 1,5 roku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lutego 2018, 14:55 - pt 

Rejestracja: 21 listopada 2016, 20:01 - pn
Posty: 91
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Raszòwka,Dolny Śląsk
Święta Racja komark1.Ja ze swojej inicjatywy dopiszę jeszcze że Pszczelarstwo to powinno być jak Religia.(kto wie czy nie nauczane i nie kultywowane .powinno to być).Bo jeśli pszczół jest tak mało i giną one w zastraszającym tempie pszecież -to jak ludzkość ma pszetrwać na tej ziemi a i inne zwierzęta przecież też są ważne i wszelakie gatunki (-Cały Ekosystem).Ludzie wierzą w Bustwa ,jest to całkiem Ok .Ale zwierzęta też trzeba CZCIĆ-Szczególnie takie jak PSZCZOŁY.Czyż nie mam Racji?.Takie Programy O Pszczołach na Kanałach TV to powinny być Czymś Pierwszożędnym.Ale w Światowych Środowiskach Politycznych prawdopodobnie śię tym nie pszejmują.-(Problemem Pszczół).dla nich ważne jest to że jest okazja zachahmęcić coś dla siebie.Oni wręcz pokazują to (demonstrują)że ważni są tylko oni sami-(tylko my tu i teraz).-A Pszczoły i Ludzie to co tam im Pszczoły i Ludzie koło jaj latają.Dla nich to Pszczoły mogą Zdechnąć,Wyginąć-A Ludzi to do- Ręcznego Zapylania Zmuszą.-dlatego powinny być takie programy.Bo nie daj Boże że by pszczoły wyginęły kiedyś .Bo by ludzie nie umierali tylko zdychali jak psy z głodu.W Połowie krajów naszego Globu Są Reżimy stosowane -totalitarne,komunistyczne-jak zwał tak zwał- do ludzi szczelają ,ludzi gazem zabijają,bombardują-Ludzi w dupie mają-(muwią że Rebelię Tłumią).Jak się Sami ludzie nie wezmą za co niektóre Sprawy to może być tak w pszyszłości -że będą ludzie Pod Bronią trzymani jako niewolnicy do zapylania ręcznego .A co ktury będzie niegrzeczny ,nierzetelny w zapylaniu to kula w łeb.I powiem jeszcze jedno ( Te Reżimy i ustroje chore nabierają coraz to większej ekspansji).Ale to trzeba oglądać TV to będziecie wiedzieć co się dzieje na świecie.-(Pszczoły Pszede Wszystkim-moim zdaniem jest to,a jak nie jest to piwinien być jeden z głównych priorytetów światowych - utrzymanych na bardzo wysokim poziomie).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lutego 2018, 15:25 - pt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Dioda, nie neguję tego co piszesz, ale z pszczołami chyba nie jest tak źle. Fakt, że u nas pszczół dzikich już nie uświadczysz, ale pszczół jako takich chyba jest wystarczająco dużo. Większa część Polski jest "przepszczelona"
dostęp do materiałów dydaktycznych i filmów praktycznie nieograniczona.
Moda na pszczoły jest ogromna i pszczelarzy przybywa.
W moich okolicach od kilku lat rodzin pszczelich jest kilka razy więcej a w stosunku do lat 80 kilkanaście razy więcej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lutego 2018, 15:57 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lutego 2011, 23:40 - śr
Posty: 1086
Lokalizacja: Chełm- lubelskie
Dioda pisze:
Święta Racja komark1.Ja ze swojej inicjatywy dopiszę jeszcze że Pszczelarstwo to powinno być jak Religia.(kto wie czy nie nauczane i nie kultywowane .powinno to być).Bo jeśli pszczół jest tak mało i giną one w zastraszającym tempie pszecież -to jak ludzkość ma pszetrwać na tej ziemi a i inne zwierzęta przecież też są ważne i wszelakie gatunki (-Cały Ekosystem).Ludzie wierzą w Bustwa ,jest to całkiem Ok .Ale zwierzęta też trzeba CZCIĆ-Szczególnie takie jak PSZCZOŁY.Czyż nie mam Racji?.Takie Programy O Pszczołach na Kanałach TV to powinny być Czymś Pierwszożędnym.Ale w Światowych Środowiskach Politycznych prawdopodobnie śię tym nie pszejmują.-(Problemem Pszczół).dla nich ważne jest to że jest okazja zachahmęcić coś dla siebie.Oni wręcz pokazują to (demonstrują)że ważni są tylko oni sami-(tylko my tu i teraz).-A Pszczoły i Ludzie to co tam im Pszczoły i Ludzie koło jaj latają.Dla nich to Pszczoły mogą Zdechnąć,Wyginąć-A Ludzi to do- Ręcznego Zapylania Zmuszą.-dlatego powinny być takie programy.Bo nie daj Boże że by pszczoły wyginęły kiedyś .Bo by ludzie nie umierali tylko zdychali jak psy z głodu.W Połowie krajów naszego Globu Są Reżimy stosowane -totalitarne,komunistyczne-jak zwał tak zwał- do ludzi szczelają ,ludzi gazem zabijają,bombardują-Ludzi w dupie mają-(muwią że Rebelię Tłumią).Jak się Sami ludzie nie wezmą za co niektóre Sprawy to może być tak w pszyszłości -że będą ludzie Pod Bronią trzymani jako niewolnicy do zapylania ręcznego .A co ktury będzie niegrzeczny ,nierzetelny w zapylaniu to kula w łeb.I powiem jeszcze jedno ( Te Reżimy i ustroje chore nabierają coraz to większej ekspansji).Ale to trzeba oglądać TV to będziecie wiedzieć co się dzieje na świecie.-(Pszczoły Pszede Wszystkim-moim zdaniem jest to,a jak nie jest to piwinien być jeden z głównych priorytetów światowych - utrzymanych na bardzo wysokim poziomie).

Pszczoły to Boże stworzenie, ale tylko stworzenie, trzeba się skupić na Stwórcy. Jak można pisać żeby czcić stworzenie? Boga należy czcić, kochać, dziękować Mu, a stworzenie szanować gdyż jest Bożym dziełem. Jeżeli Bóg jest na pierwszym miejscu w naszym życiu to wszystko jest na swoim miejscu. A ta ziemia i tak przeminie. Pozdrawiam serdecznie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lutego 2018, 16:04 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2286
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Bartek.pl pisze:
Dioda, nie neguję tego co piszesz, ale z pszczołami chyba nie jest tak źle. Fakt, że u nas pszczół dzikich już nie uświadczysz, ale pszczół jako takich chyba jest wystarczająco dużo. Większa część Polski jest "przepszczelona"
dostęp do materiałów dydaktycznych i filmów praktycznie nieograniczona.
Moda na pszczoły jest ogromna i pszczelarzy przybywa.
W moich okolicach od kilku lat rodzin pszczelich jest kilka razy więcej a w stosunku do lat 80 kilkanaście razy więcej.


zgadzam się z tym co napisałeś... statystki związku pszczelarskiego też potwierdzają zwiększanie liczy z roku na rok... choć brakuje jeszcze sporo do rekodowej liczby rodzin - chyba 3mln jaka kiedys była w PL - ale wtedy opłacało się bo na pszczoły przysługiwał cukier... teraz też dotacje "poprawiają" statystyki... a i te statystyki mało rzetalne - często pasieki nie są skreślane u PLW po śmierci właściciela... a związki dysponują informacjami tylko w zakresie swoich związkowców a przynależnośc trochę kosztuje...

niemiej pszczół jest więcej niż w najgorszych latach i jest tendencja wzrostowa...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lutego 2018, 17:00 - pt 

Rejestracja: 21 listopada 2016, 20:01 - pn
Posty: 91
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Raszòwka,Dolny Śląsk
No to o tyle dobrze że u nas jeszcze są.Ale w innych zakątkach ziemi już ich prawie w cale niema ,albo i w cale.A denerwuje mnie też takie coś -jak ktoś dla swojego zysku zaśmieca las , nie mòwię tu tylko o żuceniu butelki albo opakowania po czipsach a i też domowych śmieci zmieszanych wielomateriałowych bo z tym to jest też bardzo duży problem, ale np: O takzwanym utylizowaniu śmieci po złomie samochodowym do lasu,a i nie tylko po samochodowym.U mnie na wsi np jest taki gościu co to prowadzi skup złomu metali kolorowych i miedzi i aluminium,a i auta też złomuje. Skorupy te z aut -wszystko co metalowe bierze ,A wszystko co jest tworzywem sztucznym wyżuca do lasu,tzn:opony, błotniki, tapicerki ,boki od drzwi, półki rozdzielcze, fotele..a i też po telewizorach kineskopy ,po komputerach plastiki,jak i zaròwno otuliny po kablach oskurowanych. I to wszystko ląduje w lesie.Ostatnio nawyżucał z 5-7 ton tych odpadów w miejscu gdzie Akacje rosną,i to już takie duże Akacje zasłużone drzewa 70cio letnie.I sądzę że takich interesantów fałszywych od skupów złomu co śmiecą po lasach jest w Polsce cała mafia.I moim zdaniem z tym też trzeba by było walczyć,bo nie bez powodu muwi się że :Polska jest śmietniskiem dla zachodnich Aut.Piszecie że dużo jest u nas pszczół:no teraz może jeszcze trochę tak ,Ale jak będą tak śmiecić tacy złomiarze po lasach to za 30lat już ich nie będzie.Bo jak widać problem nie leży tylko w pestycydach.Ludzie śmiecą na olbrzymią skalę.I tego problemu nie można tak zostawić.Moim zdaniem to trzeba by było powołać jakiś komitet sprawujący władze wykonawcze dla blokowania działalności gospodarczej takim że złomiarzom-śmieciarzom.Ktury to komitet mògłby współpracować normalnie z władzami i z użędem skarbowym.I przede wszystkim Rozliczać takich Złomiarzy z utylizacja odpadów z tworzyw sztucznych.Taka komórka w Polskim Rządzie by się bardzo przydała.I można by ją podpiąć nawet pod organ Ministerstwa Środowiska.!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lutego 2018, 17:09 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
Dioda pisze:
I można by ją podpiąć nawet pod organ Ministerstwa Środowiska.!!!

Napisz pod który,chociaż odnoszę wrażenie ,że większości Ministrom Środowiska te sprawy powiewają własnie przy organie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lutego 2018, 17:19 - pt 

Rejestracja: 21 listopada 2016, 20:01 - pn
Posty: 91
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Raszòwka,Dolny Śląsk
Bo trzeba dbać o wszystkie rodzime gatunki ,w tym także o trzmiele oraz dzikie pszczoły.A nawet o żaby i ślimaki,A nie tylko o pszczoły miodne.A u mnie na wsi np:w tym miejscu gdzie ten złomiarz naśmiecił to już ślimaka nie uświadczysz .przepraszam że zjechałem z tematu ale to tak jest.Dlatego trzeba na różne sposoby dbać o środowisko,Począwszy od Edukacji po działania na Wyższym Szczeblu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lutego 2018, 19:05 - pt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Dioda pisze:
A denerwuje mnie też takie coś -jak ktoś dla swojego zysku zaśmieca las , nie mòwię tu tylko o żuceniu butelki albo opakowania po czipsach a i też domowych śmieci zmieszanych

Coś takiego, nie powinno denerwować, bo jeśli wiesz, że zostało popełnione przestępstwo, to nie tylko możesz, ale masz obowiązek o tym informować.
To tak jak "Idę patrzę, biją i kopią bezdomnego, stanąłem popatrzeć i jak mnie to wqqwia :pala: "
Dioda pisze:
I moim zdaniem z tym też trzeba by było walczyć,bo nie bez powodu muwi się że olska jest śmietniskiem dla zachodnich Aut.
Dioda pisze:
I tego problemu nie można tak zostawić

Co z tym zrobiłeś ?????
Jechałem kiedyś obok lasu i gość z przyczepki wyrzucał z worków gruz i śmieci ( wywalił tego naprawdę dużo ),
Podjechałem, zrobiłem zdjęcia samochodowi, przyczepce i zdziwionemu gościowi. Poprosiłem o uprzątnięcie, mówiąc, że tak czy tak zgłoszę na policję, jeśli by się w innym miejscu gdzieś znalazły. Po kilku godzinach wracałem i nawet śladów nie mogłem w tym miejscu odnaleźć :-)

I na koniec,
bardzo przepraszam, że się czepiam ,ale można chociaż z edytora tekstów skorzystać, bo tego nie da się czytać!
Sam popełniam błędy i rozumiem dyslektyków ale litości :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lutego 2018, 19:24 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Bartek.pl pisze:
Co z tym zrobiłeś ?????
Jechałem kiedyś obok lasu i gość z przyczepki wyrzucał z worków gruz i śmieci ( wywalił tego naprawdę dużo ),
Podjechałem, zrobiłem zdjęcia samochodowi, przyczepce i zdziwionemu gościowi. Poprosiłem o uprzątnięcie, mówiąc, że tak czy tak zgłoszę na policję, jeśli by się w innym miejscu gdzieś znalazły. Po kilku godzinach wracałem i nawet śladów nie mogłem w tym miejscu odnaleźć


dwa lata temu jechałem sobie grzecznie autem widzę gościa super fura śmieci wywala z bagażnika do fosy, się grzecznie zatrzymałem przed nim awaryjne światła, podchodzę i mowię że tego ma nie być jak będę wracał tą samą drogą o artefaktach też wspomniałem, pamiątkowe zdjęcia porobiłem zanim rozpocząłem interwencje żeby nie było wątpliwości kto i co robił , jak wracałem śmieci nie było ani w tym dniu ani juz wgl w tym miejscu co miało miejsce wcześniej,
do ludzi pustych głów można tylko trafić przez kieszeń najlepiej proporcjonalnie do zarobków, koło mnie najechała masa buractwa z miast bo się im widoki podobają, to niech buce po sobie sprzątają a nie "wieśniakom" podrzucają śmieci a na końcu jeszcze narzekają że brudno

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lutego 2018, 19:37 - pt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
kudlaty
tylko, na wsiach płacisz za śmieci obowiązkowo i odbierają bez limitów,
w mieście płacisz i wynosisz, bez limitu,
domki jednorodzinne płacą,
zostają domki letniskowe, firmy budowlane i inne podmioty z oszczędności wyrzucają "nadwyżki"
Powinni śmieciarzy obciążać fakturą za oczyszczenie całego terenu, poszła by fama i skończyło by się śmiecenie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lutego 2018, 21:05 - pt 

Rejestracja: 12 stycznia 2013, 14:28 - sob
Posty: 624
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
W minionym roku przez przypadek w TV Trwam były chyba ze dwa programy o pszczołach tzn.odcinek był nagrywany w pasiece i to pszczelarze opowiadali o pszczołach miodzie przyrodzie itp( był to chyba cykl programów ciekawe zawody czy coś takiego). Z tego co pamiętam były dość ciekawe i był tez program dot.Dzierżonia tez bardzo ciekawy. Ale nie chciałbym oglądać takich programów jakie oglądałem w minionym tygodniu chyba na Fokus TV program o pszczołach ala mówili tam takie banialuki,że głowa mała min. trutnie w ulu sprawują funkcję żołnierzy,obrońców ula,że pszczoła po wziątek leci nawet 15-20 km oraz inne farmazony. Zastanawiałem się nad tym bo być może są takie pszczoły na świecie o których ja nie wiem :oops: ale mimo wszystko takich programów popularno-naukowych nikomu bym nie polecał.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lutego 2018, 21:49 - pt 

Rejestracja: 21 listopada 2016, 20:01 - pn
Posty: 91
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Raszòwka,Dolny Śląsk
To już moja sprawa co ja z tym zrobiłem.Bo w tym kraju nawet taki złomiarz co śmieci może być skorumpowany. A po za tym jak nie ma się zdjęć to można sobie iść i pogadać.W urzędzie gminy w wydziale środowiska mówią że to sprawa dla policji,że oni nie mogą nic zrobić,a sami wiedzą kto śmieci i są bezsilni.Policjant z kolei na komendzie powiedział że takiego sprawcę trzeba złapać na gorącym uczynku.A ja przecież nie będę się z takim śmieciarzem sądził,bo sam go nie złapałem,a ten kto go przyłapał nie chce zeznawać.Puźniej jeszcze sprawa mogła by się odwrócić przeciwko mnie ,mogło by paść oskarżenie w moim kierunku, że gościa zniesławiam. I na 100% by padło .Wtedy bym pasiekę u św.piotra zobaczył, dopiero po śmierći chyba.Do leśniczego też dzwoniłem.Nie zażucaj mi że nic z tym nie zrobiłem.W tym kraju powinny być takie służby -tajnej policji ochrony środowiska , gdzie kilka donosów na danego śmieciarza skutkowało by zamknięciem jego działalności gospodarczej.!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lutego 2018, 22:01 - pt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Nic nie napiszę , bo bym Ciebie mógł obrazić :lol:
Zrzućmy to na karb naszego szkolnictwa podstawowego. :wink:
Barciak czuwa a ja się pilnuję :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lutego 2018, 22:35 - pt 

Rejestracja: 21 listopada 2016, 20:01 - pn
Posty: 91
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Raszòwka,Dolny Śląsk
Wiesz co .nic nie pisz dalej bo obrażasz samego siebie.apropo pisze się na garb.ale ty się nie obrazisz bo już jesteś przeobrażony. W poczware barciaka mniejszego .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lutego 2018, 22:39 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2009, 18:32 - wt
Posty: 2155
Lokalizacja: Płock
Dioda po co Ci programy od września jedź do Łodzi otwierają tam klasę pszczelarską i zegarmistrzowską nie wiem tylko w której szkole. Od Ciebie to tam będzie bliżej jak do Pszczelej Woli.

_________________
waldek6530


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lutego 2018, 22:39 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sierpnia 2016, 13:20 - pn
Posty: 284
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Tarnów
Dioda pisze:
Wiesz co .nic nie pisz dalej bo obrażasz samego siebie.apropo pisze się na garb.ale ty się nie obrazisz bo już jesteś przeobrażony. W poczware barciaka mniejszego .

‘zrzucić winę, odpowiedzialność na kogoś; wytłumaczyć coś czymś’; zwrot, zapoż. z niem., stp. karb ‘nacięcie na kiju jako znak rachunkowy’, ‘rejestr, spis w postaci nacięć na kiju’; przen. ‘rachunek’, stąd na karb ‘na rachunek’; Kładłam to na karb niezwykłej radości, że nareszcie trafił się jej mężczyzna życia (…) – K. Grochola; (…) zuchwałe połączenie kryminału i opowieści historycznej naszpikowanej teologicznymi dysputami zrzucił na karb postmodernistycznych zabaw literackich. – „Ozon”.
Dioda, trochę słabo z Twojej strony - niewiele piszesz a jak już to próbujesz obrażać

_________________
http://www.facebook.com/pasiekazawadzka
Matki pszczele Nieska, Primorski


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lutego 2018, 22:51 - pt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Dioda pisze:
Wiesz co .nic nie pisz dalej bo obrażasz samego siebie.apropo pisze się na garb.ale ty się nie obrazisz bo już jesteś przeobrażony. W poczware barciaka mniejszego .


Dioda, i już Ciebie lubię :luzik:
Ja tez lubię taki humor :-) :okok:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lutego 2018, 22:54 - pt 

Rejestracja: 01 stycznia 2014, 23:06 - śr
Posty: 254
Ule na jakich gospodaruję: WZ
Miejscowość z jakiej piszesz: Podbeskidzie
Dioda pisze:
Wiesz co .nic nie pisz dalej bo obrażasz samego siebie.apropo pisze się na garb.ale ty się nie obrazisz bo już jesteś przeobrażony. W poczware barciaka mniejszego .

Na garb to można komuś ...skoczyć, :haha: a zrzuca się coś na KARB :!:
Czasami jest troche o pszczołach jest w pr. Tydzień.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lutego 2018, 22:59 - pt 

Rejestracja: 01 stycznia 2014, 23:06 - śr
Posty: 254
Ule na jakich gospodaruję: WZ
Miejscowość z jakiej piszesz: Podbeskidzie
Bywa o pszczołach też w Agropasji na Polsacie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lutego 2018, 23:13 - pt 

Rejestracja: 21 listopada 2016, 20:01 - pn
Posty: 91
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Raszòwka,Dolny Śląsk
:haha: nie no wielki wieszcz.niepogadam z takim. A ten co pierwej pisał to insynuator niezły .Takich magistrów to jak w komedii telewizji polskiej ino traktować.Bo kturz mi pierwszy pisał insynuując że ja na widok problemu stoję i się patrzę.A drugi stwierdza że ja obrazami żucam. Nie chcesz pisać nie pisz .nie możesz czytać. Nie czytaj.ale nie obrażaj.pilnuj się..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lutego 2018, 23:18 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Dioda pisze:
Czy są jakieś programy o pszczelarstwie jakiekolwiek na kanałach TV naziemnej . Jeśli są to na jakich kanałach?.
Są ,na pasiekach każdego pszczelarza na kanałach naziemnych,programy rejestrowane w 99 procentach wzrokowo i zapisane na dysku miękkim,po obróbce częściowo lądują na forum :D :D :D

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lutego 2018, 23:46 - pt 

Rejestracja: 21 listopada 2016, 20:01 - pn
Posty: 91
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Raszòwka,Dolny Śląsk
:thank: A zrzucić na garb też można.np.robote na czyjegoś garba. :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lutego 2018, 18:59 - sob 

Rejestracja: 12 stycznia 2013, 14:28 - sob
Posty: 624
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Widzę,że co niektórzy naprawdę odbiegli od tematu, ale nic w tym dziwnego bo często się tak dzieje na forum.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji