FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 24 kwietnia 2024, 17:16 - śr

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Post: 05 marca 2018, 15:13 - pn 
Witam,

mam pytanie a mianowicie czy koledzy pszczelarze byliby skłonni korzystać w pasiece z programów na androida które załóżmy ułatwiałyby wam życie?
Jeśli tak to co byście potrzebowali(równocześnie zdaję sobie sprawę że takich programów jest sporo w google play ale chciałem zapytać czego potrzebowali byście a czego nie ma w sklepie play)?

Pozdrawiam


Na górę
  
 
Post: 05 marca 2018, 15:47 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
problem z tel komórkowym na pasiece jest taki że ciężko o czystośc palców... a szorowanie ekranu smartfona z kitu spirytusem chyba nie jest wskazane... stad srednio przydatne te wszytkie programy...

ale fajnym pomysłem byłby generator + skaner kodów QR - taki kod możbaby przykleić gdzieś na/w ulu i na tej podstawie dodawac notatkę najlepiej głosową albo zapisaną z mowy - tak jak można dyktować SMS... wówczas zestw słuchawkowy + tel do skanowania kodów powinen wystarczyć...

skanujemy kod i odtwarza się ostatnia notatka... po czym klikamy guzik w słuchawkach i nagrywamy nową jeżeli trzeba... ogolnie fajnie jakby obsługa była przypisana 3 przyciską od słuchawek... wówczas to one byłyby najbardziej brudne, choć tel i tak trzeba by też trzymać aby zeskanować kod OR :( - najlepsza byłaby tylko obsługa głosowa, zamiast skanowac mówiloby się nr ula - ale póki co to obsługa głosowa jest w powijakach...

tylko po co ? jak coś jest nie tak wystarczy wypracować zestaw znaków np. kolorowe pinezki/ marker na daszku itp patenty...

większość tych aplikacji jest dziwna i stanowi przerost formy nad treścią - bynajmniej w PL - może w USA jak mają 10.000 uli to się bardziej sprawdza bo i lokalizację GPS idzie zapisać...

chyba że kolega może polecić coś ciekawego z czego sam korzysta... ? ostatnio znalazłem jakąś aplikację do liczenia osypu warozzy z fotki ale jeszcze nie miałem okazji przetestować... gdyby działała byłoby super...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 16:04 - pn 
Wiesz w sumie jest wiele możliwości te aplikacje często są dosyć rozbudowane i przez to zbyt skomplikowane a ja myślę bardziej nad prostym notatnikiem ale funkcjonalnym z ciekawymi opcjami tylko zależy jakie opcje byłyby najbardziej przydatne.
W rozbudowanych aplikacjach można ustawiać rzeczywiście GPS, można błyskawicznie sprawdzić pogodę i wiele innych.
Czekam na kolejne propozycje.


Na górę
  
 
Post: 05 marca 2018, 16:11 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 czerwca 2017, 09:07 - pn
Posty: 95
Lokalizacja: Tenczynek
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Tenczynek
W moim przypadku, jak na razie sprawdza się zeszyt + ołówek i kolorowe pinezki.
Idąc do uli w domu zostawiam telefon i zegarek. Tak spędzony czas to dla mnie 100% relaksu.
Ale uważam, że taka aplikacja dla wielu mogłaby być przydatna. Co mogła by zawierać;
grafikę obrazującą daną pasiekę z podziałem na poszczególne ule (pnie). np. przykładowa ścieżka: pasieka Brzoza - ul nr 54 - i tu informacje, notatnik, rocznik matki, leczenie, kalendarz z opcją przypomnienia np. o karmieniu, leczeniu itp..

Pozdrawiam
DarekZ

_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 16:22 - pn 
tomi007 pisze:
problem z tel komórkowym na pasiece jest taki że ciężko o czystośc palców... a szorowanie ekranu smartfona z kitu spirytusem chyba nie jest wskazane... stad srednio przydatne te wszytkie programy...

ale fajnym pomysłem byłby generator + skaner kodów QR - taki kod możbaby przykleić gdzieś na/w ulu i na tej podstawie dodawac notatkę najlepiej głosową albo zapisaną z mowy - tak jak można dyktować SMS... wówczas zestw słuchawkowy + tel do skanowania kodów powinen wystarczyć...

skanujemy kod i odtwarza się ostatnia notatka... po czym klikamy guzik w słuchawkach i nagrywamy nową jeżeli trzeba... ogolnie fajnie jakby obsługa była przypisana 3 przyciską od słuchawek... wówczas to one byłyby najbardziej brudne, choć tel i tak trzeba by też trzymać aby zeskanować kod OR :( - najlepsza byłaby tylko obsługa głosowa, zamiast skanowac mówiloby się nr ula - ale póki co to obsługa głosowa jest w powijakach...

tylko po co ? jak coś jest nie tak wystarczy wypracować zestaw znaków np. kolorowe pinezki/ marker na daszku itp patenty...

większość tych aplikacji jest dziwna i stanowi przerost formy nad treścią - bynajmniej w PL - może w USA jak mają 10.000 uli to się bardziej sprawdza bo i lokalizację GPS idzie zapisać...

chyba że kolega może polecić coś ciekawego z czego sam korzysta... ? ostatnio znalazłem jakąś aplikację do liczenia osypu warozzy z fotki ale jeszcze nie miałem okazji przetestować... gdyby działała byłoby super...


Z funkcjami głosowymi też różnie bywa to fajna rzecz ale czasem może zawieść chociaż w przypadku takiej technologi jaką dysponuje google jest naprawde dobrze


Na górę
  
 
Post: 05 marca 2018, 19:21 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
XxSebastianxX,

chętnie bym kupił naklejane etykiety o wymiarze A5 czyli zeszytu
prosta tabela kilka kolumn nie trzeba nic więcej

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 20:24 - pn 

Rejestracja: 15 września 2009, 11:54 - wt
Posty: 1305
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp i Dadant
mi by pasowalo jakies graficzne przedstawienie wszystkich uli, klikniecie na jakis otwiera go i mozna notowac informacje dotyczace właśnie tego ula. Taka bardzo prosta aplikacja.

_________________
Pozdrowienia z Warmii


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 20:34 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sierpnia 2016, 13:20 - pn
Posty: 284
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Tarnów
Też się nad tym zastanawiałem i myślałem jak to ugryźć ale doszedłem do wniosku że nie ma to większego sensu ponieważ telefon nie zawsze pod ręką, ręce zawsze ufajdane a przegląd z każdorazowym zapisywaniem spostrzeżeń trwałby zbyt długo. O ile przy max kilku ulach to jeszcze dla fanu można by się bawić to przy większej pasiece nic by się nie robiło tylko pisało notatki na telefonie,

_________________
http://www.facebook.com/pasiekazawadzka
Matki pszczele Nieska, Primorski


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 20:43 - pn 
Łukasz1980 pisze:
Też się nad tym zastanawiałem i myślałem jak to ugryźć ale doszedłem do wniosku że nie ma to większego sensu ponieważ telefon nie zawsze pod ręką, ręce zawsze ufajdane a przegląd z każdorazowym zapisywaniem spostrzeżeń trwałby zbyt długo. O ile przy max kilku ulach to jeszcze dla fanu można by się bawić to przy większej pasiece nic by się nie robiło tylko pisało notatki na telefonie,


Nikt nie mówi o zapisywaniu wszystkich uli chodzi o ule w których występują anomalie bądź kierują nami inne powody i dlatego je zapisujemy.


Na górę
  
 
Post: 05 marca 2018, 20:46 - pn 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5355
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
XxSebastianxX, zazwyczaj się zapisuje wszystkie ule co i jak bo ciężko zapamiętać przy większej ilości.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 23:17 - pn 

Rejestracja: 03 grudnia 2007, 23:00 - pn
Posty: 335
Lokalizacja: grudziadz
Witam.Moje zapiski umieszczam pod daszkiem a piszę kredą.Wszystko skróty i tylko ja to odczytuję.Ot cały smartfon.Nic nie szukam,tylko spojrzęPozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2018, 08:05 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6443
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
tomi007 pisze:
ale fajnym pomysłem byłby generator + skaner kodów QR - taki kod możbaby przykleić gdzieś na/w ulu i na tej podstawie dodawac notatkę najlepiej głosową albo zapisaną z mowy - tak jak można dyktować SMS... wówczas zestw słuchawkowy + tel do skanowania kodów powinen wystarczyć...

skanujemy kod i odtwarza się ostatnia notatka... po czym klikamy guzik w słuchawkach i nagrywamy nową jeżeli trzeba... ogolnie fajnie jakby obsługa była przypisana 3 przyciską od słuchawek... wówczas to one byłyby najbardziej brudne, choć tel i tak trzeba by też trzymać aby zeskanować kod OR :( - najlepsza byłaby tylko obsługa głosowa, zamiast skanowac mówiloby się nr ula - ale póki co to obsługa głosowa jest w powijakach...

Ja bym szedł tym tropem ,też pisze na daszkach ale czasem szybciej by było pogadać ;) do słuchawki . W sumie pewnie trzeba kupić tel, z obsługa głosową i potestować .
Obsługa głosowa .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2018, 09:58 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lipca 2013, 19:58 - pn
Posty: 773
Lokalizacja: Oławski
Ule na jakich gospodaruję: WP, wlkp.
XxSebastianxX, ja już to przerabiałem... może Tobie uda się pszczelarski przełom z telefonem zrobić. Aktualnie pszczelarze (jak i większość manufaktur) czeka na taki oto wynalazek: https://youtu.be/bnfwClgheF0?t=134 .

Zero dotykania, minimum przeszkadzania, maksimum informacji.

_________________
https://play.google.com/store/apps/developer?id=BigBee - Moje aplikacje dla pszczelarzy
http://blog.bigbee.eu - Mój blog


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2018, 11:35 - wt 
Sol Bąk pisze:
XxSebastianxX, ja już to przerabiałem... może Tobie uda się pszczelarski przełom z telefonem zrobić. Aktualnie pszczelarze (jak i większość manufaktur) czeka na taki oto wynalazek: https://youtu.be/bnfwClgheF0?t=134 .

Zero dotykania, minimum przeszkadzania, maksimum informacji.


Prototyp okularów od Intela rzeczywiście jest ciekawy, mogą wyświetlać proste treści.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji