FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 23 kwietnia 2024, 16:45 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ] 
Autor Wiadomość
Post: 09 kwietnia 2018, 11:48 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 czerwca 2012, 15:42 - czw
Posty: 228
Lokalizacja: Radom
Ule na jakich gospodaruję: WZ, WLP
Witam,
Poszukuje w tym roku kuriera, do wysyłki matek pszczelich ale jak do tej pory żadna firma nie wyraża zgody. Może ktoś z pszczelarzy może polecić jakąś solidną i nie drogą firmę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwietnia 2018, 13:43 - pn 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Ja co prawda nie.wysyłam tylko zamawiam ale od lat najbardziej chwalę Pocztę Polską.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwietnia 2018, 13:57 - pn 
kamil19860 pisze:
Witam,
Poszukuje w tym roku kuriera, do wysyłki matek pszczelich ale jak do tej pory żadna firma nie wyraża zgody. Może ktoś z pszczelarzy może polecić jakąś solidną i nie drogą firmę.


Poczta polska moim zdaniem spoko podchodzą do tematu.


Na górę
  
 
Post: 09 kwietnia 2018, 14:30 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
XxSebastianxX pisze:
kamil19860 pisze:
Witam,
Poszukuje w tym roku kuriera, do wysyłki matek pszczelich ale jak do tej pory żadna firma nie wyraża zgody. Może ktoś z pszczelarzy może polecić jakąś solidną i nie drogą firmę.


Poczta polska moim zdaniem spoko podchodzą do tematu.


i tak i nie wszystko zależy od widzi mi sie pani w okienku, wszystko by najlepiej chcieli żeby bylo wysyłane poczteksem za 40 kilka złotych,
z przesyłkami pobraniowymi jest kłopot bo przy wysyłce gdy ja płaciłem nie było problemu
co do kurierów to kontakt z geis oraz patron service wskazany zwłaszcza ta druga firma sporo matek do mnie wędrowało bo wysyłałem pocztą

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwietnia 2018, 14:33 - pn 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5355
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
Ja wysyłam tylko Poczta Polską jako paczka "ostrożnie żywe pszczoły" i jest dobrze. Jak zamawiałem matki to kurier dostarczający je, mnie raz opindolił, że matek kurierem nie wolno wysyłać :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwietnia 2018, 14:40 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
BARciak,
a co powiesz na to ze w uwagach każdej paczki pisało ze zawartość zywe pszczoły a kurierzy obchodzili się wyjątkowo z tym jak z jajkiem nie na pace a wozili przy sobie schowane, we wszystkich przypadkach paczki nadawane były z odwołaniem do umowy z przewoźnikiem na dostawę ktoś jak dużo wysyła to musi mieć dograne i uzgodnione żeby nie było wtopy

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwietnia 2018, 14:47 - pn 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5355
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
kudlaty, to w moim przypadku zdarzało się, że na desce rozdzielczej w pełnym słońcu leżały. O kurierze cały czas piszę i o matkach, które do mnie przychodziły.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwietnia 2018, 15:21 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
z wysyłką matek korzystając z usług PP nie jest najgorzej...

natomist pytanie jak a w zasadzie przez jaką firmę wysłac odkłady aby było w miatę niedrogo a dobrze i to jeszcze najlepiej za pobraniem ? - większość sprzedaje tylko na odbiór osobisty i się nie dziwię ale po 2 szt kawał drogi często nie opłaci się jechać kupującemu...

Pocztex 24 jest raczej drogi...

przy okazji kolejne pyt - odkładów jeszcze nie wysyłałem... może macie w tym temacie jakies doświadczenia ? - np. czy matkę lepiej zamknąć do klateczki na ten czas ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwietnia 2018, 15:33 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
tomi007 pisze:
z wysyłką matek korzystając z usług PP nie jest najgorzej...

natomist pytanie jak a w zasadzie przez jaką firmę wysłac odkłady aby było w miatę niedrogo a dobrze i to jeszcze najlepiej za pobraniem ? - większość sprzedaje tylko na odbiór osobisty i się nie dziwię ale po 2 szt kawał drogi często nie opłaci się jechać kupującemu...

Pocztex 24 jest raczej drogi...

przy okazji kolejne pyt - odkładów jeszcze nie wysyłałem... może macie w tym temacie jakies doświadczenia ? - np. czy matkę lepiej zamknąć do klateczki na ten czas ?

odkładów nie wysyłam i nie mam takiego zamiaru raz że to są żywe zwierzęta a pracownicy nie zawsze wiedza jak się z tym obchodzić 2 jak coś się stanie pszczoły uduszą czy coś innego się staje to przed klientem odpowiadasz głową za coś na co nie masz wpływu, niby prawnie jest tak że z chwilą pokwitowania odbioru przesyłka staje się własnościa odbierającego ale sa internety i jak sie wypniesz na kogoś to zaraz się pochwali tym że olałeś sprawę reklamacji więc mimo że nie mam takiego obowiązku biorę straty na siebie no chyba że mnie klient oleje i nawet protokołów nie wyśle które sa warunkiem jakiegokolwiek reklamowania albo podpisze wszystko jak wypełnił kurier a oni wypełniają tak żeby reklamacja została odrzucona bo wystarczy że napisza że nie uszkodzone opakowanie zewnętrzne albo brak oznaczeń ostrożnie i po reklamacji, u przewoźników choć nagminnie sa wszelkie reklamacje odrzucane wielokrotnie reklamowałem i ani razu nie otrzymałem choćby przepraszam nie mowiąc o rekompensacie za zniszczony towar mimo że opakowanie było ok
3 sprawa przy odbiorze klient widzi co kupuje a sprzedający co sprzedaje jeśli odpowiada klient kupuje płaci i po zabawie

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwietnia 2018, 15:50 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
ok - kudlaty, zdaję sobie spr z tego ryzyka - nawet jak nie wyśle to jestem ciekaw kto świadczy takie usługi i w jakiej cenie... choć faktycznie wysłanie odkładów wydaje mi się b. kłopotliwe i raczej "nieprofesjonalne"...

z tego co mi wiadomo przy wysyłce daje się mniej pszczoły a wiecej czerwiu zasklepionego...właśnie aby ograniczyć ryzyko uduszenia...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwietnia 2018, 15:55 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
tomi007 pisze:
ok - kudlaty, zdaję sobie spr z tego ryzyka - nawet jak nie wyśle to jestem ciekaw kto świadczy takie usługi i w jakiej cenie... choć faktycznie wysłanie odkładów wydaje mi się b. kłopotliwe i raczej "nieprofesjonalne"...

z tego co mi wiadomo przy wysyłce daje się mniej pszczoły a wiecej czerwiu zasklepionego...właśnie aby ograniczyć ryzyko uduszenia...


co to znaczy daje się więcej? u mnie odkład jest robiony w połowie maja na matkach nu a gotowy jest do odbioru pi x oko w połowie czerwca wszystko zależy jak pogoda dopisze matki tam czerwią 2 a i czasem 3 tygodnie widać ile czerwiu i jak matki czerwią, czasami coś tam pozamieniam czerwiem późniejsze z wcześniejszymi zeby wyrównać i to wszystko, tak wg mnie powinien wyglądać odkład
składak z kilku ramek z kilku uli + matka w klateczce to wg mnie nieporozumienie a wiem że tak robi sporo osób ale ja tego nie kupuje ani nie sprzedaje to nie mój problem

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwietnia 2018, 16:43 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
kudlaty, inaczej to rozumiem... nie praktykowałem tego ale z tego co pamiętam to na jakimś filmiku na YT p. Lewndowski ten od BCF GZ tak mówił...

ale ja to zrozumiałem tak, że: masz matkę w odkładzie i odkład jest juz do sprzedaży - tj matka czerwi od jadkiegoś czasu jest juz czerw kryty + niezasklepiony obsiadają te 5 ramek wlkp... i w tym momencie w dzień jak część pszczoły jest w polu szykujesz paczkę tj. z innego ula bierzesz ramkę z czerwiem zasklepionym w miejsce ramki z otwartym czerwiem... pszczół też do wysyłki pakujesz ile trzeba aby nie "kipiało" bo się zaparzą w wysyłce -

w ulu z tych co zostały robisz kolejny odkład (a'la ulik weselny) - dajesz matkę NU w klateczce + kilka ramek... jak przyjma matkę dajesz im ramki z czerwiem na wygryzieniu aby zasilić...

jak chcesz wysłac więcej czerwiu zasklepiony tylko po tej matce to musisz poczekać torchę dłużej jak będa te 3 ramki krytego czerwiu - ale to dłużej potrwa bo odkład w pewnym momencie słabnie jak starej pszczoły ubywa a młodej wygryzającej się jeszcze nie ma - moment zaczerwią te 3 ramki i 1-2 tyg stoją w miejscu az nowa pszczola się wygryzie - no chyba że zrobisz od razu silny odkład...

ogolnie chodziło o to aby dać trochę mniej pszczoły a w to miejsce dac czerw kryty a nie o "składańca" + matka UN z ulika w klateczce i jazda z wysyłką...

co do matki w klateczce to p. Lewandowski nic na ten temt nie wspominał - to jest moje pytanie bo obawiam się uszkodzenia matki w transporcie lub okłebienia jak się spłoszy choć klateczke też mogą okłębić...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwietnia 2018, 18:03 - pn 
tomi007 pisze:
kudlaty, inaczej to rozumiem... nie praktykowałem tego ale z tego co pamiętam to na jakimś filmiku na YT p. Lewndowski ten od BCF GZ tak mówił...

ale ja to zrozumiałem tak, że: masz matkę w odkładzie i odkład jest juz do sprzedaży - tj matka czerwi od jadkiegoś czasu jest juz czerw kryty + niezasklepiony obsiadają te 5 ramek wlkp... i w tym momencie w dzień jak część pszczoły jest w polu szykujesz paczkę tj. z innego ula bierzesz ramkę z czerwiem zasklepionym w miejsce ramki z otwartym czerwiem... pszczół też do wysyłki pakujesz ile trzeba aby nie "kipiało" bo się zaparzą w wysyłce -

w ulu z tych co zostały robisz kolejny odkład (a'la ulik weselny) - dajesz matkę NU w klateczce + kilka ramek... jak przyjma matkę dajesz im ramki z czerwiem na wygryzieniu aby zasilić...

jak chcesz wysłac więcej czerwiu zasklepiony tylko po tej matce to musisz poczekać torchę dłużej jak będa te 3 ramki krytego czerwiu - ale to dłużej potrwa bo odkład w pewnym momencie słabnie jak starej pszczoły ubywa a młodej wygryzającej się jeszcze nie ma - moment zaczerwią te 3 ramki i 1-2 tyg stoją w miejscu az nowa pszczola się wygryzie - no chyba że zrobisz od razu silny odkład...

ogolnie chodziło o to aby dać trochę mniej pszczoły a w to miejsce dac czerw kryty a nie o "składańca" + matka UN z ulika w klateczce i jazda z wysyłką...

co do matki w klateczce to p. Lewandowski nic na ten temt nie wspominał - to jest moje pytanie bo obawiam się uszkodzenia matki w transporcie lub okłebienia jak się spłoszy choć klateczke też mogą okłębić...


Co to znaczy spłoszy się co wy macie z tym ciaglym oklebianiem matek?
Nie przesadzajcie jak już chcesz wysylac to zrob tak żeby odklad był dobrze zabezpieczony i ramki nie fruwaly w srodku gdyby ktoś paczke przestawil do góry nogami, zapewnij dobra wentylacje a matke zostaw normalnie, w klateczce byłoby jeszcze gorzej.


Na górę
  
 
Post: 09 kwietnia 2018, 21:55 - pn 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1183
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Nikt nie mówi co by było gdyby kurier miał wypadek lub uszkodził paczkę i pszczoły pożądliły osoby trzecie. Znam przypadek jak facet wysłał paczkę z nieznaną substancją chemiczną która się rozlała i poniszczyła inne przesyłki, a co najgorsze firma wezwała ratownictwo chemiczne w celu neutralizacji substancji. Kosztów było tyle że facet by dwa razy ziemię okrążył za odszkodowanie jakie zapłacił. Także czasami warto się dwa razy zastanowić co się wysyła, albo odżałować i pojechać samemu.

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwietnia 2018, 22:19 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
tomi007, XxSebastianxX,
wrzuć matkę do klateczki na dwa albo więcej dni i później poszukaj mateczników na czerwiu otwartym

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwietnia 2018, 22:59 - pn 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Lenin, jeśli wiadomo co jedzie w paczce to nic by nie było, za bezpieczeństwo transportu odpowiada spedytor. Inna sprawa przy zatajeniu rodzaju przesyłki... ale jak.zataić przesyłanie odkładów?

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 kwietnia 2018, 07:57 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2007, 10:08 - ndz
Posty: 810
Lokalizacja: Krosno
Ule na jakich gospodaruję: Wkp, LN.
Miejscowość z jakiej piszesz: Krosno
Kombinujecie.
Matki, odkłady-paczka zwykła priorytet.Obowiązkowe oznakowanie "góra" "ostrożnie żywe pszczoły" Nalepka "ostrożnie"w przypadku pszczół jest za darmo!
Jeżeli paczka jest prawidłowo zapakowana, to poczta nie może odmówić przyjęcia przesyłki.Szczegóły reguluje "regulamin świadczenia powszechnych usług pocztowych".
W razie problemu podczas nadawania(nie wszystkie lale w okienku znają własne przepisy) powoływać się na odpowiedni paragraf tego regulaminu.
Paczka musi być nadana do godz. 15.00

_________________
Nawet najgłupsza pasja jest lepsza, niż tracenie energii na interesowanie się cudzymi sprawami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 kwietnia 2018, 08:25 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
wojciech_p pisze:
Kombinujecie.
Matki, odkłady-paczka zwykła priorytet.Obowiązkowe oznakowanie "góra" "ostrożnie żywe pszczoły" Nalepka "ostrożnie"w przypadku pszczół jest za darmo!
Jeżeli paczka jest prawidłowo zapakowana, to poczta nie może odmówić przyjęcia przesyłki.Szczegóły reguluje "regulamin świadczenia powszechnych usług pocztowych".
W razie problemu podczas nadawania(nie wszystkie lale w okienku znają własne przepisy) powoływać się na odpowiedni paragraf tego regulaminu.
Paczka musi być nadana do godz. 15.00


ok - o tej usułudze wiem - do 10 kg koszt chyba 26 zł... ale tu nie ma opcji pobrnia ! :-(

co do Pań w okienku to racja - u mnie wyszło to tak, że miałem dogadane i że bez problemu wyślę, a jak przyszedłem z matkami to sie okazało, że nie mogą tego przyjąć bo nie ma opcji ostrożnie w systemie dla tego typu usługi (zwykła paczka pocztowa priorytetowa z nalepką "ostrożnie żywe pszczoły")... wróciłem do domu po wydrukowany reulamin... Pani kierowniczka urzedu nie była nadal przekonana... no to tel na infolinie... tam po 5 minutach tłumaczenia szeregowemu pracownikowi zostałem przełączony do kierownika... i dopiero on stwierdził że skoro tak jest zapisane w Regulaminie to tak można wysyłac - także trochę mnie to nerwów i zachodu kosztowało ale teraz mam już wytartą ścieżkę... a i Panie oswoiły się z "kwakaniem" matek - jedna mi się pytała czy czasem to jakieś pisklęta nie są bo ostatnim razem takie dzwięki wydawały, że rozglądali się za jakimś pisklakiem na magazynie :)

przy okazji paczka do 1kg podrożała z 14 zl na 16 zł...

wojciech_p pisze:
Paczka musi być nadana do godz. 15.00


warto jeszcze dodać że kolejny dzień (tj palnowany dzień doręczenia) musi być roboczy - oznacza to w praktyce, że nadanie musi nastąpić od pn do czw... chyba że np. pt jest wolny wówczas najpóżniej można wysłać w środę...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 kwietnia 2018, 08:31 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2007, 10:08 - ndz
Posty: 810
Lokalizacja: Krosno
Ule na jakich gospodaruję: Wkp, LN.
Miejscowość z jakiej piszesz: Krosno
Wpłata na konto przed wysyłką, rozwiąże problem pobrania.

_________________
Nawet najgłupsza pasja jest lepsza, niż tracenie energii na interesowanie się cudzymi sprawami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 kwietnia 2018, 13:25 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
wojciech_p pisze:
Wpłata na konto przed wysyłką, rozwiąże problem pobrania.


a wysyła kolega odkłady pocztą ? - jak wyglądają kolegi doświadczenia ? może jakieś wskazówki na co poza odpowiednią wentylacją i dobrym umocowaniem ramek aby się nie ruszały zwrócić jeszcze uwagę ?

przy oazji znajomy z okolic Nakła nad Notecią chwali AGI 3 w naszym terenie...

pozdr
Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 kwietnia 2018, 20:23 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2007, 10:08 - ndz
Posty: 810
Lokalizacja: Krosno
Ule na jakich gospodaruję: Wkp, LN.
Miejscowość z jakiej piszesz: Krosno
Odkłady u mnie to tylko odbiór osobisty, po przeglądzie.

_________________
Nawet najgłupsza pasja jest lepsza, niż tracenie energii na interesowanie się cudzymi sprawami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 kwietnia 2018, 11:17 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
U mnie też. Najbezpieczniejsza forma, widziały.... co brały. Nie ma reklamacji. Matkę pokazuję, czerw jaja. Jak w transporcie coś się stanie, to odpowiada właściciel. Jawność i transparencja, w służbie pełnej wiedzy.
Bezpieczniej też dla pszczół, bo zajmuje się nimi osoba, której zależy na ich kondycji.

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 maja 2020, 16:30 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
wojciech_p pisze:
Wpłata na konto przed wysyłką, rozwiąże problem pobrania.


czy coś się zmieniło w sprawie wysyłki matek chodzi o brak mozliwosci wysyłki z opcja pobrania

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 maja 2020, 19:27 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2007, 10:08 - ndz
Posty: 810
Lokalizacja: Krosno
Ule na jakich gospodaruję: Wkp, LN.
Miejscowość z jakiej piszesz: Krosno
Legalna wysyłka matek to wysyłka paczką pocztową priorytetową. Nalepka "ostrożnie" oraz napis "żywe pszczoły" lub "Ostrożnie żywe pszczoły".
Są to paczki bez pobrania.
Vide "Regulamin świadczenia powszechnych usług pocztowych"

Inne rodzaje paczek w tym pobraniowe, nie przewidują wysyłki żywych zwierząt, w tym pszczół.
Jeżeli wyślesz pszczoły inną paczką niż przewiduje regulamin,to w razie przypadkowego użądlenia pracownika poczty, możesz ponieść pełną odpowiedzialność finansową i karną, jeżeli dojdzie do śmierci uczulonego pracownika.
Wysyłając paczką dedykowaną do tego celu, unikasz odpowiedzialności.

Odpowiadając bezpośrednio na Twoje pytanie: Nic się nie zmieniło.To dziewczyny przyjmujące paczki doszkoliły się z zasad dotyczących realizacji poszczególnych usług pocztowych.

_________________
Nawet najgłupsza pasja jest lepsza, niż tracenie energii na interesowanie się cudzymi sprawami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 maja 2020, 21:30 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1153
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
wojciech_p pisze:
Legalna wysyłka matek to wysyłka paczką pocztową priorytetową. Nalepka "ostrożnie" oraz napis "żywe pszczoły" lub "Ostrożnie żywe pszczoły".
Są to paczki bez pobrania.
Vide "Regulamin świadczenia powszechnych usług pocztowych"

Inne rodzaje paczek w tym pobraniowe, nie przewidują wysyłki żywych zwierząt, w tym pszczół.
Jeżeli wyślesz pszczoły inną paczką niż przewiduje regulamin,to w razie przypadkowego użądlenia pracownika poczty, możesz ponieść pełną odpowiedzialność finansową i karną, jeżeli dojdzie do śmierci uczulonego pracownika.
Wysyłając paczką dedykowaną do tego celu, unikasz odpowiedzialności.

Odpowiadając bezpośrednio na Twoje pytanie: Nic się nie zmieniło.To dziewczyny przyjmujące paczki doszkoliły się z zasad dotyczących realizacji poszczególnych usług pocztowych.


Pobrania są tylko wysyła EMS POCZTEX "OSTROŻNIE", tylko opłata jest wysoka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 maja 2020, 22:41 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
qq pisze:
wojciech_p pisze:
Legalna wysyłka matek to wysyłka paczką pocztową priorytetową. Nalepka "ostrożnie" oraz napis "żywe pszczoły" lub "Ostrożnie żywe pszczoły".
Są to paczki bez pobrania.
Vide "Regulamin świadczenia powszechnych usług pocztowych"

Inne rodzaje paczek w tym pobraniowe, nie przewidują wysyłki żywych zwierząt, w tym pszczół.
Jeżeli wyślesz pszczoły inną paczką niż przewiduje regulamin,to w razie przypadkowego użądlenia pracownika poczty, możesz ponieść pełną odpowiedzialność finansową i karną, jeżeli dojdzie do śmierci uczulonego pracownika.
Wysyłając paczką dedykowaną do tego celu, unikasz odpowiedzialności.

Odpowiadając bezpośrednio na Twoje pytanie: Nic się nie zmieniło.To dziewczyny przyjmujące paczki doszkoliły się z zasad dotyczących realizacji poszczególnych usług pocztowych.


Pobrania są tylko wysyła EMS POCZTEX "OSTROŻNIE", tylko opłata jest wysoka


żaden klient nie zapłaci 54pln za przesyłkę pobraniową.... sam bym też nie zapłacił, zbytniej alternatywy nie ma na pobraniówki, do tego czasu wysyłałem priorytetem z kwitkiem do zapłaty w środku z prosbą o zapłatę, ale nie wszyscy raczyli przelać kasę a po policjach nie mam zamiaru chodzić choć jeśli będę miał kolejne takie sytuacje to nie mam zamiaru odpuścić bo chodzi o jakieś zasady,
przedpłata to nie jest wygodna opcja dla ludzi w podeszłym wieku a tacy też zamawiają i dla nich pobranie idealna sprawa
w ubiegłym roku kontaktowałem sie w tej sprawie z kilkoma firmami kurierskimi w tym z geis i jeszcze jedna wyleciało mi z głowy obydwoma tymi firmami otrzymywałem na legalu pszczoły z adnotacją ze pszczoły i nie trzymać na słońcu w obydwu przypadkach były to duże firmy produkujące matki reprodukcyjne więc mogą mieć lepsze układy bo za każdym razem otrzymałem odpowiedź od osób odpowiedzialnych za kontakt z klientem że nie prowadzą wysyłki zwierząt...
był jeszcze jeden pośrednik w ubiegłym roku ale z tego co do mnie pisali w ubiegłym roku mieli niemiły incydent na sortowni z udziałem pszczół kilka dni przed tym jak sie z nimi skontaktowałem i firma zawiesiła wykonywanie takich przewozów do odwołania
dwa lata temu była opcja za pomocą poczty polskiej na pobraniówki ale zmienili druki i wycofali adnotacje dostawy w 24h, mimo to obsługiwali jeszcze takie przesyłki jeśli ktoś miał stare druki do wyczerpania zapasów ja akurat byłem zaopatrzony ale wszystko kiedyś się kończy

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji