FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 18 kwietnia 2024, 18:49 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Szatkowanie ula
Post: 15 maja 2018, 19:24 - wt 

Rejestracja: 10 maja 2016, 17:07 - wt
Posty: 376
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Beskidy
Mam dwie rodzinki które w końcu doszły do siły, o ile jeden korpus wielkopolski 10-cioramkowy można tak nazwać w połowie maja. W przypływie euforii dołożyłem im nawet półnadstawkę, ale patrzą się na nią jak Belzebub na krążek hokejowy.
Takie słabizny są wynikiem lichych matul, które czerwią placki wielkości znaczka pocztowego. Matulki nowe już są w drodze.
I tu mam pytanie: czy w takich rodzinkach wymienić tylko matkę, i mieć rodzinki, które jeszcze coś przysmyczą z lipy, czy rodzinki te "poszatkować" i z jednego ula nie zrobić np 3 odkładów, bo na odkładach akurat tez mi zależy. Jak to Kuroń gadał o swoich emerytach: chcieliby mieć ciastko i zjeść ciastko, tak i ja chciałbym mieć i miód i odkłady, z tym, że akurat do odkładów mogę pozyskać ramki z innych, silnych uli. W każdym razie, która z powyższych opcji będzie korzystniejsza?

Pozdrawiam Beeskit


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 maja 2018, 19:48 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 kwietnia 2017, 20:06 - czw
Posty: 279
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: małopolska
Poprowadź dalej rodziny do lipy, a po niej zrób z każdej rodziny 1-2 odkłady. Zadbaj by matki miały miejsce do czerwienia. Teraz kwitnie jeszcze akacja, a w lasach zaczyna malina i kruszyna, więc będzie to dla nich okazja do rozwoju.
Robiąc teraz 3 "odkłady" (dość słabe ale jeżeli byś przypilnował dojdą do jesieni do siły) osłabiasz rodzinę produkcyjną i z niej miodu nie będziesz miał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji